[ Zurg @ 13.09.2019. 13:31 ] @
Neka je srećan ovaj dan svim programerima i ostalima koji se tako osećaju. Takođe, srećan praznik svim građanima Ruske federacije, gde je ovaj dan državni praznik.
[ Branimir Maksimovic @ 13.09.2019. 15:04 ] @
De bas nadje petak 13. :P
[ Zurg @ 13.09.2019. 15:11 ] @
Biće bolje, sledeće godine sigurno nije petak 13, jer je sledeće godine Dan programera 12. septembra. Ako ti ne odgovara ovaj međunarodni, Kinezi osim što imaju svoju Novu Godinu imaju i svoj Dan programera, 24. oktobra. Trebalo bi da postoji i Srpski dan programera. Jel ima neko ideju za datum? Ovaj rusko-međunarodni je svake godine 257. dana u godini (2^8 = 257). Kineski 10.24., tj. 24.10. (2^10 = 1024). Šta mi da uzmemo?

P.S.
Pošto je ovaj međunarodni došao iz Rusije, možda bi trebalo da mi zadržimo postojeći, kao pravoslavni, a da Papa ustanovi neki drugi datum?

[Ovu poruku je menjao Zurg dana 15.09.2019. u 10:06 GMT+1]
[ Java Beograd @ 13.09.2019. 15:29 ] @
Citat:
Zurg: Ovaj rusko-međunarodni je svake godine 255. dana u godini (2^8 = 255)
Ovo neka nova matematika?!?


[ Java Beograd @ 13.09.2019. 15:30 ] @
Dva i dva može biti pet, za vrlo velike vrednosti broja dva!
[ MajorFatal @ 13.09.2019. 15:34 ] @
Ništa manje nego da slavimo svaki 128mi dan ili svaki 64ti, mi mnogo volimo praznike to za nas ne bi bilo mnogo praznik na svaka 4 meseca ili na 2, a za početak uzeti nešto iz pravoslavne ćirilične Srpske istorije, recimo kad je Srđa Zlokopleđa hitnuo (programirao putanju) prvo koplje (hardver).
[ Zurg @ 13.09.2019. 15:35 ] @
Izvinjavam se moja greška, ove godine je 256, a sledeća je prestupna i tada je 255.
[ nkrgovic @ 13.09.2019. 15:41 ] @
Za sysadmin day je pozdrav "Systems up!", kako je za dan programera?
[ Ajeje Bradzorf @ 13.09.2019. 16:14 ] @
Hello, World
[ Zurg @ 13.09.2019. 17:44 ] @
Siguran, dobro plaćen posao koji voliš i pored kojeg imaš i puno slobodnog vremena je najbolja kombinacija. Nije nemoguće, ali je teško naći takav posao. Ako bih morao da se odlučim samo za dve stavke bio bi to siguran posao uz mnogo slobodnog vremena. Čemu novac ako nemaš vremena da uživaš?
[ ademare @ 13.09.2019. 18:09 ] @
Iako je napisao Amazon kao lokacija , Ajeje iz Juznu prugu Odaju ga padezi

Ono iz Nis , kod Nis itd

Ali ja jos nisam cuo da je neko normalan napustio NBJ , danas NBS ?

Tamo cistacica ima 500 evrica , srednjeskolci hiljadarku itd. Isto je i u kovnici .

Samo za tamo treba imati Deeebeeeluuu vezu .
[ Zurg @ 13.09.2019. 18:20 ] @
@Kojot
Ne razumem baš najbolje. Hteo sam da kažem (loše plaćen posao + puno slobodnog vremena) > (dobro plaćen posao + malo slobodnog vremena).

@Ajeje
Samo da nije istraga ka u Gorskom vijencu. U to vreme je istraga imala drugačije značenje.
[ Nedeljko @ 15.09.2019. 00:50 ] @
Reč "istraga" se u Gorskom vijencu koristi u značenju "istrebljenje".
[ Zurg @ 15.09.2019. 08:37 ] @
Izgleda da je neki mudrorator obavio istragu teme. Što bar ne izbrisa ono gde sam napisao da je 2^8=255. Ja sam to veoma vešto zamaskirao, kao namerno sam pogrešio, ali primetiće već neko da ja u stvari to ne znam. Ovo čitaju i deca, a pošto nemaju na koga drugog sa foruma da se ugledaju, osim na mene, mogli bi da nauče pogrešno.
[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 09:00 ] @
Edituj pa ispravi ako neces da zavaravas decu...
[ Zurg @ 15.09.2019. 09:07 ] @
Nisam se toga setio. Ispravljeno!

P.S.
Ostao je citat u Javinom komentaru :(
[ alimamnekolikokuća @ 15.09.2019. 09:10 ] @
Ne sekiraj se.
Od kad ti i takvi kao ti uče decu deca ništa ne nauče jer vide da ništa i ne znate.
Autoritet nikad niste ni imali kod dece pa deca i ne obraćaju pažnju na ono što pišete/govorite.
Ono što ste ih naučili to je da se krevelje i ehbu mater onima koji odmah posle zvona dolaze u učionicu i ceo čas drže predmetnu nastavu.

Zato slobodno piši gluposti kao i do sada i zagrobni život pored Rastka ti je zagarantovan.


[ Zurg @ 15.09.2019. 09:16 ] @
Sledi slika.


Nakon ovakve literature zagarantovan je ovozemaljski život u kladionici.
[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 09:19 ] @
To je tako bilo ko je ziveo pre 1980. No i posle 1988 kada sam sluzio vojsku ucili su me da se kapa ne skida nikada osim
kada u prostoriji postoji titova bista ili slika i da se bisti ili slici nikada ne smeju okrenuti ledja.
[ Zurg @ 15.09.2019. 09:22 ] @
Obično sujeverje nastalo iz narodnog verovanja da će te Tito zaskočiti čim mu okreneš leđa.
[ alimamnekolikokuća @ 15.09.2019. 10:16 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

No i posle 1988 kada sam sluzio vojsku ucili su me da se kapa ne skida nikada osim
kada u prostoriji postoji titova bista ili slika i da se bisti ili slici nikada ne smeju okrenuti ledja.

Gde ste vi to živeli kad samo Tita pamtite?

Ja sam živeo u SFRJ i pre 1980 i posle 1988 kao i izmewdju.
To što pišeš nisam imao prilike da vidim u školi.

Bilo je Titovih slika po školama, pa Tito je napravi te škole.

Medjutim ja iz škole pamtim gramatiku srpskog jezika, fiziku, matematiku, hemiju, biologiju, geografiju, ...

Šta ste vi radili u školi kad ništa od toga niste zapamtili?


[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 10:18 ] @
Vojska, alimamnekolkokuca, vojska, to je protokol JNA koji je vazio sve dok je JNA postojala.
[ Zurg @ 15.09.2019. 10:22 ] @
@Imam, Ali
Moju školu nije napravio Tito :( Ona je mnogo starija od Tita. Kažu da su je pravili neki Srbi još u vreme Vinčanske kulture. Zato ja ne znam puno toga, znam dovoljno da te pobedim u Brazdorfovom takmičenju :) http://www.elitemadzone.org/t498717-4#3822520 (osim ako se odričeš svog bivšeg naloga, što me ne bi čudilo)
[ alimamnekolikokuća @ 15.09.2019. 10:32 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

Vojska, alimamnekolkokuca, vojska, to je protokol JNA koji je vazio sve dok je JNA postojala.

Eeeeeh === šta se s tobom dogadja?

Ja recimo sam odslužio vojsku u SFRJ.
Apsolutno se ne sećam Titovih slika.

Znam, znam, mora da je po kasarnama bilo Titovih slika ali zaista ja ih se ne sećam.
Niko me nije terao da se okrećem prema Titovim slikama ili na drugu stranu.

Da me pitaš o vojnoj taktici, naoružanju (ondašnjem), atomskim bombama,
ABHO, gas maskama, marš pod punom ratnom opremom...
ehbiga o tome mogu da ti pišem dan i noć.

Ali taj "protokol" koji pominješ nisam zapamtio.
Možda je i bilo ali ja sam izgleda uvek bio okrenut na svoju stranu.

Ili je možda taj "protokol" stvar izbora pa se izborni sada kaju?




[ Zurg @ 15.09.2019. 10:35 ] @
"Znam, znam, mora da je po kasarnama bilo Titovih slika ali zaista ja ih se ne sećam."

Ostario si, zato se ne sećaš...
[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 10:42 ] @
"Možda je i bilo ali ja sam izgleda uvek bio okrenut na svoju stranu."

Nije ti zasmetalo. Mislim da je to bio deo POIV-a ili tako nesto.
[ alimamnekolikokuća @ 15.09.2019. 10:44 ] @
Citat:
Zurg

Ostario si, zato se ne sećaš...

Ne pratiš šta pišem === bežao si iz škole.

Napisao sam
Citat:
Da me pitaš o vojnoj taktici, naoružanju (ondašnjem), atomskim bombama,
ABHO, gas maskama, marš pod punom ratnom opremom...
ehbiga o tome mogu da ti pišem dan i noć.

Kao što vidiš sećam se onoga zbog čega sam pozvan u vojsku.
I dok sam ja stražario ti si mirno spavao.

Kasnije ste vi četnici uzeli da čuvate
pa ste pobegli sa straže isto kao što ste bežali iz škole.

[ Zurg @ 15.09.2019. 10:47 ] @
Ja se sećam zbog čega nisam pozvan u vojsku :) Sad mi dođe malo krivo kad čujem da je bilo klanjanja Titovoj slici. Ja sam mislio da se tamo samo valjate u prašini i učite o atomskim bombama, zaleganju zdesna i zleva...
[ ademare @ 15.09.2019. 10:57 ] @
Ali je ovaj put u pravu

Nije bilo Nikakvog pravila oko Slike i slicnih Budalastina , bar 89 . Kapa se skidala u prostorijama , bez obzira na slike ili gole zidove .

Mada je i Zurg u pravu , ovo oko Naskakanja

Ovo sto se tek danas polako probija , kod nas i to kao deo " izopacenih Zapadnih vrednosti " tzv. Gejovi i slicno , bilo je i te kako i Prisutno i Tolerisano u JNA !

Ja kao jedan od najmladjih , 18 godina , upravo sam u JNA prvi put video te gejeve uzivo ! Nisu se krili Naprotiv , ali je Zaskakanje bilo na dobrovoljnoj bazi ! I vecina su bili Srbi ! Albance ne racunam , oni su se samo medjusobno druzili i to je kod njih bila normalna pojava .
[ alimamnekolikokuća @ 15.09.2019. 10:58 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

Nije ti zasmetalo. Mislim da je to bio deo POIV-a ili tako nesto.

Da, bilo je političko obrazovanje
ali nije se tu ništa posebno pričalo o Titu.
Teme su bile o geopolitičkoj situaciji i bezbednosnoj situaciji SFRJ.

Ti mora da si bio posebna elitna jedinica za očuvanje komunističke ideologije?


Citat:
Zurg

Sad mi dođe malo krivo kad čujem da je bilo klanjanja Titovoj slici

To je mogla biti obaveza partijske udjiguzije
ali ne i ljudi.

To klanjanje o kome pišeš nisam imao prilike da vidim.
Biće da su se skrivali od mene
isto kao i ovi što sada ližu upe žvalavom.

Ma to su isti udjiguzi bili onda i danas, zar ne?
Samo su naučili da "lete" pa su "preleteli" i petokraku zamenili kokardom.



[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 10:59 ] @
Stip, 1988, komandant Ratko Mladic, POIV.
[ alimamnekolikokuća @ 15.09.2019. 11:04 ] @
Ma jasno mi je odmah!
Ti si visoko ciljao i odmah si ušao u krug "znamenitih ličnosti".

Ehbiga, bolje da si kao ja išao na vojnu obuku umesto da izvršavaš partijske zadatke.


[ Zurg @ 15.09.2019. 11:05 ] @
Znači ipak je bilo samo valjanje u prašini. Sad mi je lakše, ipak nisam propustio ništa posebno.
[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 11:06 ] @
Citat:
alimamnekolikokuća:
Ma jasno mi je odmah!
Ti si visoko ciljao i odmah si ušao u krug "znamenitih ličnosti".

Ehbiga, bolje da si kao ja išao na vojnu obuku umesto da izvršavaš partijske zadatke.




Nemas ti pojma kakva je bila obuka pod Ratkom Mladicem.
[ alimamnekolikokuća @ 15.09.2019. 11:13 ] @
To je tvoj izbor!

Trebao si samo da se odrekneš partije i problem rešen.

Ali da si to uradio 1988 onda ne bi dobio programerske poslove 1990-tih.



[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 11:25 ] @
Maliciozan si. Stip je bila tvrdim najgora kasarna koja se mogla dobiti septembra 1988. Ono sto sam radio 90ih nema nikakve veze sa
politikom i tu si maliciozan trol. Da sam imao veze sa politikom ne bih sluzio kao prasinar u najstrozoj kasarni u SFRJ nego bih se ladio negde
u Srbiji kao cata blizu kuce.
[ ademare @ 15.09.2019. 11:29 ] @
Sta je Mladic radio u Stipu 1988 ?? Drzao Politicku Nastavu ?

Mene su isto bili regrutovali za Stip ! To je bila Pozadinska Kasarna ! Centar obuke Tehnicke sluzbe !!

Pijani oficir na Regrutaciji pita : " Hik , u koju skolu ides" ? Posle bilo kakavog odgovora , on popunjava po redu , Tehnicka sluzba - Stip ! Svi koji su bili tog dana dobili TS. Mene su regrutovali da budem Auto Tapetar ??! Posle izmenili pa Stip nisam ni video !

Eto mogao sam da Upoznam Branimira jos tada , al na Srecu nije se dalo !
[ anon70939 @ 15.09.2019. 11:35 ] @
ja se secam titovih slika i u ucionicama u osnovnim skolama. Zanimljivo da ih nije bilo po kasarnama
[ ademare @ 15.09.2019. 11:36 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne lazi ademare,


Tako se obrati svojim Roditeljima ! Vidi se da ti je Kultura , jaca strana !

Ja sam napisao sta znam , rekao sam da nisam bio tamo ! Milion tvojih Budalastina kao ovo tvoje o klanjanju slici nisam napisao da Lazes ! Iako to radis stalno na forumu !

Zasto su svi dobijali VES Tehnicka sluzba , ako tamo nije postojala TS ?
[ Zurg @ 15.09.2019. 11:46 ] @
Okačim sliku mame, tate i Tita i vidi šta se desi! Poverovaću i sam da sam trol :(
[ Branimir Maksimovic @ 15.09.2019. 11:50 ] @
Ti si trol, ali veseljak, nisi zao kao pravi trolovi.
[ Zurg @ 15.09.2019. 12:28 ] @
[ Steve Lonmo @ 15.09.2019. 12:56 ] @
Citat:
CoyoteKG: ja se secam titovih slika i u ucionicama u osnovnim skolama. Zanimljivo da ih nije bilo po kasarnama


Ne znam kako je sada, a kada sam u proleće 2010. poslednji put bio u sali za venčanja opštine Voždovac, slike popova su visile na tri zida u tri horizontalna reda (na četvrtom zidu su prozori, je li).

Povrh opštine se nalazi osnovna škola Dositej Obradović. Dositejevu sliku sam primetio u jednom holu škole i u jednoj učionici (od 7-8 u koje sam zavirio), potpuno skrajnutu u ćošku iza nekog cveća. Na udarnim mestima, iznad školskih tabli, su svuda najmanje po tri popa.
Valjda nije potrebno ni pominjati da slike najvećeg srpskog prosvetitelja Tita - koji je osnovao i tu i još nekoliko hiljada škola u Srbiji, u kojima je sproveo masovno opismenjavanje Srbalja - nema nigde ni jedne.

---

Kapa se s glave skida uvek u zatvorenom prostoru, i u vojsci i u civilstvu. To tako nalažu i vojnički PE-ES i osnovna kultura... a i zdrava logika.
Forumski lakrdijaš, po običaju, piše gluposti.
[ Zurg @ 15.09.2019. 13:00 ] @
"To tako nalažu i vojnički PE-ES"

ES nije vojnički forum.

P.S.
Da li je PE, to već ne znam.
[ Bradzorf012 @ 15.09.2019. 13:33 ] @
PE ES ili PS je pravilo službe.
[ Living Light @ 15.09.2019. 20:40 ] @
Ma, more bando jedna, nemam pojma o čemu čavrljate,

ipak,

Vas pozdravljam.

Uzdravlje!!!

Svako Dobro Ekipi!