[ Zurg @ 23.09.2019. 21:23 ] @
Jel postoji neki razlog?
[ Bradzorf012 @ 23.09.2019. 21:31 ] @
Postoji. Topik je kao što rekoh "izmišljen". Upravo sam napisao odgovor, kad ono puf.

Citat:

Inženjerske komore ne znaju, sudski veštaci ne znaju... samo se pominje nalog, kontrola, odobrenju prvog komada, itd.


Sudski veštaci ne znaju? Batice, da li nas ti ovde malo lagiš? Da li ti uopšte imaš predstavu šta je to sudski veštak? Nema on šta da "zna" ili ne "zna", njega može da angažuje sud i on da se tako izrazim mora da zna.

Citat:

samo se pominje nalog, kontrola, odobrenju prvog komada, itd.


Gde se pominje, na tarabi? Ako je tako, to je onda nešto petnaesto, time se ne bih bavio.

Citiram:

ZAKON O SUDSKIM VEŠTACIMA

Član 2

Poslovi veštačenja, u smislu ovog zakona, predstavljaju stručne aktivnosti čijim se obavljanjem, uz korišćenje naučnih, tehničkih i drugih dostignuća, pružaju sudu ili drugom organu koji vodi postupak potrebna stručna znanja koja se koriste prilikom utvrđivanja, ocene ili razjašnjenja pravno relevantnih činjenica.

Citat:

Privatni sektor. Nenamerno.
Kad bude prilike , rezultat ćete čitati. Hvala, neko vreme pauziram!


Standardna fora na es-u ili mz-u. Registruje se novi nik, izmisli se priča, pokrene topik i onda udri. Po pravilu, osim prvog posta, tu je i najviše dva tri javljanja i to je sve.
[ Zurg @ 23.09.2019. 21:38 ] @
Bilo ko može da kontaktira sudskog veštaka. Spiskovi sudskih veštaka su javni. Ukucaš u Gugl par ključnih reči, recimo tražiš sudskog veštaka u Leskovcu i http://www.le.os.sud.rs/pretraga-vestaka/. Onda nađeš oblast i pozoveš telefonom čoveka i pitaš ono što te zanima. U svakom slučaju tema je bila mnogo bolja od stadardne četnici vs partizani.
[ Bradzorf012 @ 23.09.2019. 22:17 ] @
Nisam baš siguran, ali nije ni bitno.
[ Zurg @ 23.09.2019. 22:21 ] @
Nisi siguran da je tema bila bolja od teme četnici vs partizani ili nisi siguran da je moguće kontaktirati sudskog veštaka?
[ Bradzorf012 @ 23.09.2019. 22:27 ] @
Hm, četnici ili partizani, hm.

Citat:
Zurg:
Bilo ko može da kontaktira sudskog veštaka. Spiskovi sudskih veštaka su javni.


Ko može da ga angažuje, kada, kako, u kojim okolnostima?
[ alimamnekolikokuća @ 23.09.2019. 22:37 ] @
Ako treba nagadjati gde nestade tema o inženjeru
evo i da ja dam prilog:

Opisani dogadjaji i akteri su stvarni!

Predmet se podgrejao do ključanja.
Inženjer i kapitalac su se sreli negde na ulici i usledio je obračun.
Svi su izgledi da će doći do žestoke parnice u sudu.

Neko se prepoznao i zamolio vlasnika foruma da ukloni temu.

----- CRTA ----


Pošto je to tako sad možemo da nastavimo o bagovima u programima.
Niko nije eksplicite pomenut i svaka sličnost sa stvarnim dogadjajima i aplikacijama je slučajna.

Dakle, kako ubaciti slučajan bag u softver
koji će vam izrudariti par desetina bitcoin-a za godinu dana?

Da li je to moguće i koji su preduslovi.
To za početak a za dalje ćemo videti.

[ Zurg @ 23.09.2019. 22:39 ] @
Bilo ko može da angažuje veštaka i nisu potrebne nikakve okolnosti, dovoljno je da platiš. Takvo privatno naručeno veštačenje može se koristiti na sudu, ali nema isti značaj kao veštačenje urađeno po zahtevu suda. Ovo što pišem je iz ličnog iskustva.

@Ali Imam

To sam i ja pomislio, ali ne verujem da bi vlasnik izbrisao temu, osim ako je inženjer prijatelj, odnosno moderator. U svakom slučaju nije imao razloga za to jer ništa od onoga ne bi moglo da se koristi na sudu.
[ Gojko Vujovic @ 24.09.2019. 08:21 ] @
Autor teme je trazio da se ista arhivira zbog sudskog postupka koji je poceo.