[ SG kamikaza @ 26.10.2019. 16:41 ] @
Ovde možete nastaviti diskusiju isključivo o Midea inverter klima uređajima.
[ rasty @ 28.10.2019. 10:24 ] @
Da prenesem moja iskustva iz Banata, 3 prostorije 30m2 visina preko 3m neizolovano.Misija postavljena u dnevnoj pa kroz vrata u kuhinju pa iz kuhine u kupatilo, dve sezone grejala 24/7.Za 7meseci potrošila 2000kWh.Nekih cca 10 dana kada je bila extra vlaga + zima ,palio peletku u kuhinji i potrošio cca 150kg peleta.Temp 23-24C
Moj zakjučak :za taj prostor mogla je biti malo jača klima
[ Žoržomunze @ 28.10.2019. 16:01 ] @
Evo posle Banata iskustva iz Srema. 😃 Midea mission12 dve sezone grejala kuću 40kvm i u njoj 4 prostorije. Visina klasična 2,6m,izolacija bila samo 10cm vuna na tavanu. Iz dn.boravka/kuhinje duva u hodnik i pravo u sp.sobu. Iz hodnika se ulazi u kupatilo. Na dn.sobi skinuta vrata ostao štok i varijanta da se ubace harmonika vrata. Potrošnju ne znam tačno,otprilike po računima(a jednotarifno je brojilo) kao i Banaćanin,uglavnom najveći račun za struju jedan mesec je bio 8000,oo din. Par dana tokom celodnevnog/noćnog minusa pripomagao i norveški radijator u sobi od 800W. Ovog leta urađena izolacija,stavljena pvc stolarija i stari brodski podovi izolovani sa 2cm stirodura,osb pločom od 11mm i zatim laminatom 8mm! Već se ovih dana oseća blagodet izolacije u odnosu na prošle godine. Sa grejanjem smo bili extra zadovoljni,jer za ovu kvadraturu,raspored prostorija i s obzirom na jednotarifno brojilo,ne verujem da ima išta isplativije! Ove zime očekujem i neka preciznija merenja,pa delim iskustvo!
[ Žoržomunze @ 03.11.2019. 09:08 ] @
Kupljen grejni kabal "Elektra",1m dužine sa 3m priključnog napojnog kabla. Snaga 10W/m i hoću da ga ubacim u tacnu Midee mission da ne zamrzava odvod a ispod klime je zimi burence i skinuta lulica i crevo! Cena 3600,oo din. Najverovatnije ću ga ukjučivati zasebnim prekidačem,pošto je i kabal sa samoregulacijom!
[ ETNAPR @ 03.11.2019. 14:33 ] @
Žoržo...hoće li grejač snage 10w biti dovoljno snažan?
[ Žoržomunze @ 03.11.2019. 15:50 ] @
Vidi,mislim i do sada nije bilo nekih ekstra problema. Voda iz tacne slobodnim padom kaplje u burence ispod,a spoljna je u nekom vidu nastrešice. Možda sam za dve grejne sezone 2-3 puta zalivao džezvom. 😁 Ovaj metar grejnog kabla smotao bi oko samog mesta odvoda,iskreno se nadam da će biti ok.
[ ETNAPR @ 03.11.2019. 19:51 ] @
Da...u takvoj situaciji je sasvim logično.
[ Alen23 @ 07.11.2019. 20:55 ] @
Žoržo kako Midea radi sad u novo izolovanom prostoru , ima li kakve razlike...
[ mr Jozza @ 07.11.2019. 22:33 ] @
mora biti, na spoljnoj temp gde je radila konstantno na 250W sad se sigurno pali i gasi.
[ Žoržomunze @ 08.11.2019. 09:26 ] @
Još ovo nije pravo vreme za testiranje,bar što se zime tiče,al što @jozza napisa kad je ujutru i naveče malo uključimo ugreje drastično brže nego ranije i veoma brzo dostigne zadatu temperaturu i podigne krilca. Tada duva nekom ekstra malom brzinom i kad prineseš ruku deluje hladnjikavo! Uglavnom prozori su na kući okrenuti južno,jedino od kupatila je na severnoj strani,tako da i ovo malo sunca doprinosi ugođaju!
[ Žoržomunze @ 10.11.2019. 18:29 ] @
Ubačen grejni kabal u tacnu Midea mission i njegov napojni kabal izvučen je napolje,paliće se ručno kada spoljna temperatura padne,a inače je samoregulirajući i na +10'C ima 10W,a sa padom temperature povećava snagu,odnosno sa povećanjem,smanjuje.
[ _dzo.ni_ @ 02.12.2019. 16:26 ] @
Cek cek cek, kakav manual defrost? Kako ga inicirati? Meni moja Midea on/off radi vec 6h bez defrost ,napolju oko 0C, pada kisa i sneg, a ona okovana ledom.
[ Žoržomunze @ 02.12.2019. 22:08 ] @
Ne znam kome si postavio ovo pitanje jer ne znam da je neko pomenuo "manuel defrost"? U svakom slučaju ako klimu prebaciš u mod 'hlađenja', odlediće ti spoljnu jedinicu!
[ Žoržomunze @ 20.12.2019. 18:51 ] @
Midea Mission za novembar,za grejanje 40kvm kuće,potrošila 169kWh. Mereno meračem potrošnje Trotec BX09. Bilo je toplo ali ja zadovoljan. Klima uglavnom setovana na 21-22'C. Zbog urađene izolacije i pvc stolarije,a i zbog spoljašnje temperature,preko dana kad udari sunce,a prozori su južno orijentisani,znala često da stane i podigne krilca na gore i tada duva nekom extra malom brzinom.
[ Žoržomunze @ 29.12.2019. 14:55 ] @
Jutarnja t=0'C napolju,dnevna do 2'C,u kući setovano na 22'C i toliko održava. Potrošnja oko 550W,juče za ceo dan potrošila 13kW. Defrosti retki i traju oko 10min. Tokom defrosta zaustavi duvanje ali krilca ostaju u zadatom položaju,na displeju ispiše 'dF'. Potrošnja padne na desetinu vati a onda počinje da raste. Do 350W i tu drži minut-dva a onda ide do 500W. Tu drži opet par minuta pa raste još do 700-800W. Diže krilca u horizontalan položaj i blago duva. Zatim potrošnja pada. Kad dostigne neki minimum potrošnje ponovo počinje da raste i na displeju se pokazuje 22'C(koliko je bilo setovano). Na nekih 650W počinje jače da duva i spušta krilca u radni položaj. Potrošnja raste sve do 1200W i tada duva ko furunče! Neko vreme drži tako i polako pada sve do nekih 550W i to održava,pri ovim uslovima. U pitanju je,naravno,Midea mission i 40kvm kuće!
[ Žoržomunze @ 04.01.2020. 14:26 ] @
Ovih dana potrošnja osetno veća i kreće se oko 800W/h,tj.negde oko 19kW dnevno za 40kvm kuće,sa čim sam zadovoljan. Klima setovana na 23'C i u dnevnom boravku održava zadatu. U sobi je jedan stepen manje. Defrosti su na oko sat vremena i traju 10min ili nešto duže ali se u grejanju ne osete. Grejni kabal u tacni obavlja svoju ulogu,rupa je non-stop prohodna i ne vise ledenice ko ranije. Za 24h nakupi se 1/3 burenceta od dvadesetak litara!
[ Žoržomunze @ 13.01.2020. 14:25 ] @
Za decembar,tačnije do 28.12. klima potrošila 473kW. Zadnji dani doprineli većem proseku. Ovih dana sa maglom češći defrosti i potrošnja nešto veća. Kreće se u rasponu550-800W! Temperaturu dobro održava a leda u tacni nema. Grejač(inače samoregulirajući,10W snage)uključen je u zasebnu utičnicu još pre mesec dana i ne gasim ga uopšte! Za sada sve ok osim što imam utisak da se motor ventilatora unutrašnje pri nižim brzinama čuje kao da negde grebe. Sačekaću par dana pa ću pozvati servisera ako se i dalje bude čulo.
[ Žoržomunze @ 28.01.2020. 13:42 ] @
Čekao da prođe slava i zvao uvoznika da se požalim na zvuk ventilatora unutrašnje pri min brzini koji se gubi povećavajući je. Pošto plaćamo godišnji servis,iako je treća zima,došli su serviseri i o trošku uvoznika zamenili motor. Sada radi ko sat! Kažu da nemaju mnogo reklamacija,ali eto dešava se. Ovih fana prosečna potrošnja oko 500W.
[ Žoržomunze @ 02.02.2020. 14:43 ] @
Za januar potrošnja Midea mission 12, koja greje 40 kvm kuće,solidno izolovane 526kW! Mereno meračem Trotec.
[ Alen23 @ 08.02.2020. 19:22 ] @
Žoržo ima li kakvih novina kod Midea , novih modela i slično..
[ Žoržomunze @ 09.02.2020. 12:40 ] @
Pozdrav Alene!
Koliko znam samo ove mission sa R32 gasom. Vidim da je komšija do mene ugradio na spoljnoj piše MB-12N8D6-O. Moram jedan dan da odem do njega da vidim,ali po karakteristikama sa net-a, trebale bi da su slične,možda je razlika u nekoj od dodatnih opcija ili brzini izduva unutrašnje jedinice. Dobio ih je i uvoznik sa NBgd-a,na stare sa R410 sada daje dodatni popust!
[ Alen23 @ 09.02.2020. 15:55 ] @
Jeli to oznaka za mission 2 , vidim ovde na midea hr oznake mission 2 su MB-12N8D6-I , MBT-12N8D6-O, dakle vanjska ima još T u oznaci.. Nova midea ima tu
inverter quattro tehnologiju , kako je oni zovu , zanima me kako to djeluje u praksi... Na kafu kod komše 😃..

Evo link oko quattro
http://www.midea.com.hr/index....entacije/inverter-quattro.html
[ Žoržomunze @ 09.02.2020. 20:09 ] @
E jeste,piše MBT,moja greška,baš sam išao da vidim,jer mu je spojna nisko! 😁
Čim nešto saznam,javljam!
[ Žoržomunze @ 16.02.2020. 14:54 ] @
Bio kod komše. Midea u suštni k'o moja. Nešto slabija u max snazi i manje povlači u max(mislim na grejanje). Ima tu gear funkciju,ali samo za hlađenje. To qatro inverter i sl. važi za ultimat i oasis seriju,a oznake im počinju sa MT i OP.
Ima u prodaji oasis plus 12-tica,OP-12N8D6I/O, po ceni od 89000,oodin,ali njena snaga u grejanju ide od 450W-7200W i max povlači u grejanju 2630W! Spoljna je teška oko 40kg i greje do -30'C. R32 je freon i ima grejač kompresora i tacne. Poseduje inteligentno oko,wi-fi,itd.
Na -7'C je efikasnosti A+++,a na -15'C A+. Kompresor je GMCC roary,a više informcija na midea.rs!
[ Alen23 @ 17.02.2020. 09:36 ] @
Ultumate cca 500€ a OP cca 750€ , ako sam dobro preracunao , za te pare meni djeluje odlucna ponuda , šteta baš sto nema korisnika na forumu da čujemo iz prve ruke više o ovim novim modelima ..
[ Žoržomunze @ 29.02.2020. 12:01 ] @
Od 28.01. do 28.02. Midea mission12 potrošila za grejanje 40kvm solidno izolovane kuće 248kW,što bi bilo oko8,3kW na dan,odnosno oko 345W/sat,što mislim da je sasvim ok. Nije bilo neke zime al grejati se mora.
[ Alen23 @ 01.05.2020. 14:12 ] @
Model MIDEA BREEZELSEE INVERTER MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW

Ovo su novi modeli Midea klima i pratio sam malo o ovim novim serijama , meni iskreno djeluju odlično , dizajn vanske , unutrasnje ekstra, dosta novih stvari su ubacili u nove modele , funkcije i ovi features su isti kao kod gree modela , ovaj model konkretno ima i ovaj novi fazon " puhanje bez vjetra " , sad kako radi u praksi , ne znam , djeluje zanimljivo , takodjer vidim da su u ovaj model ugradili i pumpu za odvod kondenzata , isto odlična stvar , pruza daleko više mogućnosti za montazu unutrasnje jedinice..
Po ovim hardverskim specifikacijama nemam puno informacija , ima dosta veliku unutrašnju , protok od 640m3 , 30kg vanjska jedinica djeluje dobro , sad za nesto više bi dobro dosao kakav service manual s detaljnim hardverskim opisom vanjske u unutrasnje jedinice , što još nisam našao za bilo koji midea model...
Opet za potrebe koje si naveo i ova midea je odličan izbor , dosta kolega ima model mission , zadovoljni s grijanjem prvenstveno ..

Evo malo o ovom modelu s Midea sajta
https://www.midea.com.hr/breezeless/
[ markofpi @ 15.06.2020. 07:46 ] @
Vase mislljenje o midea-breezeless-full-dc-inverter

I kakva je u poredjenju sa Fuitsu LU modelom?

U pitanju su 12-tice.

[Ovu poruku je menjao SG kamikaza dana 15.06.2020. u 09:09 GMT+1]
[ Žoržomunze @ 28.06.2020. 09:38 ] @
Pozdrav! Klima je nova na tržištu i retko ko ti može preneti iskustva,a poređenje sa LU može samo po papirima. Komšija je ugradio kod sebe pre 7 dana tako da neka iskustva može mi preneti za neko vreme!
[ driverxl @ 16.07.2020. 19:17 ] @
Citat:
Žoržomunze:
Čekao da prođe slava i zvao uvoznika da se požalim na zvuk ventilatora unutrašnje pri min brzini koji se gubi povećavajući je. Pošto plaćamo godišnji servis,iako je treća zima,došli su serviseri i o trošku uvoznika zamenili motor. Sada radi ko sat! Kažu da nemaju mnogo reklamacija,ali eto dešava se. Ovih fana prosečna potrošnja oko 500W.

Pre svega dobro vece i da se pridruzim "klubu" vlasnika Midea Mission klime sa nesto bucnijim motorom ventilatora.
Ono sto je neobicno jeste mozda sucajnost a mozda i nije slucajnost, da se to eto i kod mene desava nekako pred istek garancije ili neposredno posle isteka redovne garancije.Na srecu i moje veliko iznenadjenje , uvoznik je bio izuzetno korektan i bez obzira sto sam ja to prijavio tek pre nekoliko dana odnosno pune tri godine posle kupovine klime , poslali su mi nov motor o njihovom trosku da isti zamenim prilikom redovnog servisa.Naravno, takodje placam godisnji servis.
Zato sve pohvale za uvoznika i njihovu iznenadjujucu korektnu reakciju obzirom da sam bio spreman da platim taj motor jer iako taj zvuk nije nesto jak, prilicno je iritirajuci i to bas ume da smeta.
Sve drugo do sada i za sada, funkcionise odlicno.
[ maxys @ 17.07.2020. 06:02 ] @
Breezeeless je klima namenjena pre svega hladjenju. To nije klima za grejanje. Na euroventu može da se vidi kakva je.
[ Žoržomunze @ 04.08.2020. 14:24 ] @
Evo podaci za Midea Brezlees. Nije da ne može da greje!
[ sasamanas @ 21.08.2020. 13:07 ] @
Pozdrav stari drugari...

Posto danas uzeh da se raspitujem za kolegu hoce neku HISENSE guglajuci naidjoh na razne pljavstine o mojoj klimi, cak sam se i ja pominjao negde, vidim da promoteri japanskih i dalje rade posao, no nebitno ljudi su vec skapirali.. (a najvise pisem zbog clana sa drugog foruma pod imenom Papucar jer me je nekako inspirisao svoj postom o meni ) :) verovatnno je i ovde na forumu

1. Prvi sam pisao iskustva o Midei Mission 12 *MOB3*
2. Kupio je kad nije imala famozni eurovent sertifikat (dobila ga je 3 meseca nakon toga, kao i mnogi mideini moideli)
3. Da trebao mi je fensi WIFI kontroler za daljinu, i mnogo ga koristim i bas bas mio znaci (tad su me svi prozivali) danas je to vec opcija skoro na svakoj klimi

Na pomenutu klimu se grejem 4 god kao glavno grejanje, i skoro 5 hladio. i dalje kazem i tvrdim klima je perverzija za te pare, jos ko je mogao da je kupi preko servisera za 360-380 e taj je pobedio...

Prve 2 zime sam detaljno vodio statistiku, potrosnja modulacija, razna testiranja i sve sam kacio u prosloj temi, gde su me promoteri i serviseri Japanskih stalno tovarili i prozivali no ne bitno, ko je kupio misiju 1, nije se zahebo. Steta sto se sad tesko nalazi, gura se misija 2 sa R32 za koju ce se tek pokazati iskustva...
Zadnje 2 zime sam samo merio ukupnu potrosnju za celu sezonu, ostalo ne jer sam je doktorirao.

Nakon 4 sezone grejanja kao osnovni vid sa ovom klimom i skoro 5 hladjenja, procuo se el.motor turbine unutrasnje jedinice, ali samo na malom broju obrtaja kad je u stned baju tad se samo cuo na velikom br.obrtaja ne.

Posto skontah da su verovatno otisli lezajevi, skinem motorcic odlemim 4 zice skinem plocu i zamenim oba lagercica, uzeo neke najskuplje u SKFu ni 1000din me nije izaslo...

Taj motor kosta od 50-70e nov original, u garanciji se dobija nov besplatno sa placenom cenom zamene... Znaci 2 god svakako a bilo je +3 god garancije znaci 5 god. ali je bio uslov da vam je ovlasceni serviser servisirao klimu svake godine i po potrebi, naravno i sa overenim servisima na onom papiru sto se dobije uz mideu...

Posto ja nisam tj jesam prvih 1-2 god posle sam sam, nisam uopste hteo da ih cimam...

Vidim na netu da je joj nekima crkavao to posle 4-5 god i da su menjali bez pogovora, znaci losi lageri tj vrv napravljeni da traju 10-15 god normalne explotacije. U mom slucaju 4-5 god ali grejanje 180 dana + hladjenje, a klimu dosta forsiram jer imam jednu, da su bile dve to bi bila druga prica.

A sad o skupoj seriji ultimate comfort

Kolega je uzeo za neke apartmane one ultimate comfort, sto je serija iznad i izasla je posle missije, tek ta klima je takva perverzija da nisam verovao ono sto mi se svija kod nje je :

-ovlazivac vazduha ( podesavanje relativne vlaznosti vazduha ) znaci ne treba vam poseban uredjaj koji ovlazuje vazduh, stavite na 50% i ona ga zakuca
-merenje potrosnje el.energije samo iz aplikacije, znaci meri trenutnu, ukupnu na sat-dan-nedelja-mesec. Cak ima i opciju da vam racuna u parama. PERVERZIJA od klime ali skupo preko 70k
-ima sve sto ima i misija, + stepeni se podesavaju preciznije od po 0,5 c

Po snazi je cini mi se malo slabija od misije po onom pdesighnu ali greje do -25, (iz tog razloga je on uzeo takve x 3) jer su stavljanje na neke planinske apartmane...

Slabo se nesto javljaju iskisutva za one jeftinije mideine modele inverter, tipa blanc ...

Ne znam dal se pominjalo i ako ej nekom bitno GMCC kopresori su u Midei klimama kao i u mnogim drugim, gmcc je u mideinom vlasnistvu vec godinama a bio je tosibin nekad, u mnogim klimama danas se ugradjuju gmcc kompresori, isto tako i mnoge klime se pod drugim brendovima pakuju u mideii po naruzbini...

Licno mi je jedan od servisera pokazao klimu koja je unutra ista kao missija 12ica, ali je brened slagacu dal bese cerrier ili heriier a inace skuplja za skoro 20k od midee SVE JE ISTO, cak i pomenuti motorcic :)

Generalno mislim da je Midea postala ozbiljan prica u svetu klima uredjaja, u toj nekoj srednjoj i visoj nizoj klasi
[ sasamanas @ 21.08.2020. 13:08 ] @
Pozdrav stari drugari...

Posto danas uzeh da se raspitujem za kolegu hoce neku HISENSE guglajuci naidjoh na razne pljavstine o mojoj klimi, cak sam se i ja pominjao negde, vidim da promoteri japanskih i dalje rade posao, no nebitno ljudi su vec skapirali.. (a najvise pisem zbog clana sa drugog foruma pod imenom Papucar jer me je nekako inspirisao svoj postom o meni ) :)

1. Prvi sam pisao iskustva o Midei Mission 12 *MOB3*
2. Kupio je kad nije imala famozni eurovent sertifikat (dobila ga je 3 meseca nakon toga, kao i mnogi mideini moideli)
3. Da trebao mi je fensi WIFI kontroler za daljinu, i mnogo ga koristim i bas bas mio znaci (tad su me svi prozivali) danas je to vec opcija skoro na svakoj klimi

Na pomenutu klimu se grejem 4 god kao glavno grejanje, i skoro 5 hladio. i dalje kazem i tvrdim klima je perverzija za te pare, jos ko je mogao da je kupi preko servisera za 360-380 e taj je pobedio...

Prve 2 zime sam detaljno vodio statistiku, potrosnja modulacija, razna testiranja i sve sam kacio u prosloj temi, gde su me promoteri i serviseri Japanskih stalno tovarili i prozivali no ne bitno, ko je kupio misiju 1, nije se zahebo. Steta sto se sad tesko nalazi, gura se misija 2 sa R32 za koju ce se tek pokazati iskustva...
Zadnje 2 zime sam samo merio ukupnu potrosnju za celu sezonu, ostalo ne jer sam je doktorirao.

Nakon 4 sezone grejanja kao osnovni vid sa ovom klimom i skoro 5 hladjenja, procuo se el.motor turbine unutrasnje jedinice, ali samo na malom broju obrtaja kad je u stned baju tad se samo cuo na velikom br.obrtaja ne.

Posto skontaj da su verovatno otisli lezajevi, skinem motorcic odlemim 4 zice skinem plocu i zamenim oba lagercica, uzeo neke najskuplje u SKFu ni 1000din me nije izaslo...

Taj motor kosta od 50-70e nov original, u garanciji se dobija nov besplatno sa placenom cenom zamene... Znaci 2 god svakako a bilo je +3 god garancije znaci 5 god. ali je bio uslov da vam je ovlasceni serviser servisirao klimu svake godine i po potrebi, naravno i sa overenim servisima na onom papiru sto se dobije uz mideu...

Posto ja nisam tj jesam prvih 1-2 god posle sam sam, nisam uopste hteo da ih cimam...

Vidim na netu da je joj nekima crkavao to posle 4-5 god i da su menjali bez pogovora, znaci losi lageri tj vrv napravljeni da traju 10-15 god normalne explotacije. U mom slucaju 4-5 god ali grejanje 180 dana + hladjenje, a klimu dosta forsiram jer imam jednu, da su bile dve to bi bila druga prica.

A sad o skupoj seriji ultimate comfort

Kolega je uzeo za neke apartmane one ultimate comfort, sto je serija iznad i izasla je posle missije, tek ta klima je takva perverzija da nisam verovao ono sto mi se svija kod nje je :

-ovlazivac vazduha ( podesavanje relativne vlaznosti vazduha ) znaci ne treba vam poseban uredjaj koji ovlazuje vazduh, stavite na 50% i ona ga zakuca
-merenje potrosnje el.energije samo iz aplikacije, znaci meri trenutnu, ukupnu na sat-dan-nedelja-mesec. Cak ima i opciju da vam racuna u parama. PERVERZIJA od klime ali skupo preko 70k
-ima sve sto ima i misija, + stepeni se podesavaju preciznije od po 0,5 c

Po snazi je cini mi se malo slabija od misije po onom pdesighnu ali greje do -25, (iz tog razloga je on uzeo takve x 3) jer su stavljanje na neke planinske apartmane...

Slabo se nesto javljaju iskisutva za one jeftinije mideine modele inverter, tipa blanc ...

Ne znam dal se pominjalo i ako ej nekom bitno GMCC kopresori su u Midei klimama kao i u mnogim drugim, gmcc je u mideinom vlasnistvu vec godinama a bio je tosibin nekad, u mnogim klimama danas se ugradjuju gmcc kompresori, isto tako i mnoge klime se pod drugim brendovima pakuju u mideii po naruzbini...

Licno mi je jedan od servisera pokazao klimu koja je unutra ista kao missija 12ica, ali je brened slagacu dal bese cerrier ili heriier a inace skuplja za skoro 20k od midee SVE JE ISTO, cak i pomenuti motorcic :)

Generalno mislim da je Midea postala ozbiljan prica u svetu klima uredjaja, u toj nekoj srednjoj i visoj nizoj klasi
[ _dzo.ni_ @ 21.08.2020. 13:18 ] @
Midea je i pre bila mamara za klime, najvise ces videti on/off midee na ulici tj u lokalima :)
[ driverxl @ 21.08.2020. 14:12 ] @

Veliki i srdacan pozdrav za sasumanasa, jednog od retko cestitih ljudi iz ove teme koji nije prevarant, nije trgovac klimama i forumski sibicar, jer je taj momak ovde najkorektinije i najdetaljnije moguce, iznosio sva svoja iskustva sa Midea Mission klimom iako je bio jedan od prvih koji je istu kupio.Da je srece da je vise takvih ljudi ovde koji ce postenio izneti svoja licna iskustva sa bilo kojom klimon.Tim postovima je napostenije moguce direktno ili indirektno pomogao svima nama koji smo za puno manje para, kupili daleko bolju klimu od nekih izvikanih i zastarelih kineskih klima sa navodno japanskim imenom.
Svaka cast Sasa i nadam se da ce i tvoj buduci doprinos ovom forumu , biti na korist i zadovoljstvo svih onih kojima treba dobra klima za grejanje.
[ ETNAPR @ 21.08.2020. 14:30 ] @
Upravo se pokazalo, da je rešenje sa kugličnim ležajima motora turbine prava stvar. Ne zavisi se od servisa za svaku sitnicu.
[ maxys @ 21.08.2020. 16:09 ] @
Citat:
driverxl:

Veliki i srdacan pozdrav za sasumanasa, jednog od retko cestitih ljudi iz ove teme koji nije prevarant, nije trgovac klimama i forumski sibicar, jer je taj momak ovde najkorektinije i najdetaljnije moguce, iznosio sva svoja iskustva sa Midea Mission klimom iako je bio jedan od prvih koji je istu kupio.Da je srece da je vise takvih ljudi ovde koji ce postenio izneti svoja licna iskustva sa bilo kojom klimon.Tim postovima je napostenije moguce direktno ili indirektno pomogao svima nama koji smo za puno manje para, kupili daleko bolju klimu od nekih izvikanih i zastarelih kineskih klima sa navodno japanskim imenom.
Svaka cast Sasa i nadam se da ce i tvoj buduci doprinos ovom forumu , biti na korist i zadovoljstvo svih onih kojima treba dobra klima za grejanje.

Je l to znači da smo mi ostali lazovi i da nismo iznosili istinite impresije ili da smo trgovci?
Čemu ovakvo etiketiranje? Zaista nije korektno.
[ Alen23 @ 21.08.2020. 16:21 ] @
Sasamanas , s uživanjem sam čitao tvoje detaljne postove o midei mission .. Sad su ,kao što vidiš , teme razdvojene i situacija je relaksirana a Midea je jedan od najvećih proizvodjača klima s više nego odličnim proizvodima pa je velika šteta da se ovako malo piše o njoj... Pozdrav i nadam se da ćeš se malo više angazirati na ovoj temi..

Zaboravih te upitati , za mideu da li postoje neki serveri za download servisne dokumentacije , ono sa specifikacijama komponenti koje ugradjuju u klime..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 21.08.2020. u 17:47 GMT+1]
[ Alen23 @ 21.08.2020. 17:00 ] @
Citat:
maxys:
Citat:
driverxl:

Je l to znači da smo mi ostali lazovi i da nismo iznosili istinite impresije ili da smo trgovci?

Mislim da se to ne odnosi na tebe , ovo su neki dogadjaji iz prošlih vremena , koju se srećom iščezli...
[ driverxl @ 21.08.2020. 18:00 ] @
Citat:
maxys:
Citat:
driverxl:

Ne znam na osnovu cega si se nepotrebno pronasao u napisanom jer da si samo malo pazljivije procitao post. video bi da je napisano "jedan od retkih" a ne jedini, sto znaci da ovde ima jos cestitih i korektnih ljudi.Ne puno ali ih je bilo i tu mislim vise na perfekat nego na pluskamprefekat jer nije bas tako davno bilo.Nisam cesto ovde o ne znam cime se bavis, ali je bar ovde svima poznata koja je to ekipa trgovaca bahato carovala ovim forumom.Ako je neko o tome pisao ovde vise od mene, svaka mu cast.Ovde me to vise ne zanima jer je stao posao doticnoj ekipi pa su se premestili na drugi forum.
Nemam potrebu a ni nameru da se pravdam bilo kome narocito ne nekom nn licu sa foruma, a ti shvati onako kako tebi odgovara, ne poznajem te i licno mi bas nista ne smetas.

P.S. Hvala Alenu na pomoci i pojasnjenju i zaboravih da napisem, srdacan pozdrav obojici.

[Ovu poruku je menjao driverxl dana 21.08.2020. u 19:24 GMT+1]
[ maxys @ 21.08.2020. 21:10 ] @
Vrlo dobro znam na koga se ovo odnosi. A ako neko misli da će potezanjem starih tema doprineti bilo kakvoj zdravorazumskoj diskusiji, prevario se.
[ maxys @ 21.08.2020. 21:16 ] @
Da završimo jedno za uvek sa ovim prepucavanjem. Situacija na svim forumima je veoma nategnuta i pre svega navijacki orijentisana. A u poslednje vreme se iznosi niz neistina za odredjene brendove. To trolovanje i udaranje kontre ubija poentu ovakvim temama.
Mozda ipak ovo razdvajanje tema i nije bila loša ideja.
[ driverxl @ 22.08.2020. 07:44 ] @
Citat:
maxys:
Vrlo dobro znam na koga se ovo odnosi. A ako neko misli da će potezanjem starih tema doprineti bilo kakvoj zdravorazumskoj diskusiji, prevario se.

Sta je sa tobom momce?Ako neko sada poteze te gluposti iz nekih proslih i ruznih vremena onda si to jedino ti i niko drugi jer niko nista nije pomenuo?Ti si se sam nepotrebno pronasao a onda kazes da kao znas sve?Pa ako znas sve i znas da nisi taj, zasto se onda sam nepotrebno prozivas kada te niko ne dira?Cemu onda nicim izazvan potezes te "duhove proslosti" i izazivas nepotrebno raspravu oko nepotrebnih stvari izigravajuci ovde kao nekog forumskog mirotvorca?Mani to i pusti narod da pise ono sta zeli jer mi ti sigurno neces reci kako cu i na koji nacin da napisem ili sastavim bilo koju recenicu.

Nismo ni ti ni ja niciji lektori i drveni advokati a narocito me nije briga sta se desava na drugim forumima.Pusti to i uzivaj sa ovdasnjim pametnim ljudima koji ovde ispisuju vrlo fine i korisne diskusije o odrdjenim klimama pojedinih proizvodjaca.Jedino gde se slazem sa tobom jeste upravo to razdvajanje tema jer je to donelo puno veci mir i vidljivo cuva dignitet ove teme o klimama.
[ maxys @ 22.08.2020. 10:43 ] @
Mani me prazne priče. To fino uživanje se pretvara u merenje čiji je veći. Koliko vidim i na drugim forumima ista priča gde si i ti učesnik. To naslađivanje ostavite za pm.
[ driverxl @ 22.08.2020. 11:50 ] @
Pa kada si vec bezobrazan i pravis neke svoje konstrukcije prateci sta ja radim i pisem po nekim forumima, sta tebe boli ona stvar sta cu ja i zasto da pisem na nekom forumu?Sta si mi ti , kontrolor , tata, mama pa ces ti da mi kates dsta cu i kako da radim odnosno pisem?

Pisacu sta ja hocu shodno zalsugama raznotznih bezobraznika koji su to od mene zasluzili i sta se ti tu mesas osim ako i sam ne stremis takvima ili se daleko bilo deo istih?Uostalom, koji si uposte ti meni ali i ovde neki faktor da meni ili bilo kome drugome, sugerise sta cu da radim ili pisem?Da necu mozda tebi da polazem racune ili tebe dapitam ili slusam?

Gledaj svoja posla kada te niko ne dira i ne izigravaj ono sto nisi?Vidim da zelis svadju a nikada te pomenuo nisam, medjutim ukoliko zelis da nastavis sa pametovanjem i bezobrazlukom, necu ti ni malo ostati duzan.

Ne zelim to niti svadje i rasprave i zato zaboravi na pametovanje, ne zelim to OVDE na ovom forumu i to me ovde ne zanima osim ako me neko cacne bez razloga ovako kao ti.Predlazem ti da gledas svoja posla i pises o klimama ako te vec kao zanimaju , ne diram te, ne diraj me.
[ _dzo.ni_ @ 22.08.2020. 13:07 ] @
Ljudi dajte molim vas ovo je potpuno off topic. Raspravljaje se u pp oko toga a ne u temi za klima uređaje.
[ driverxl @ 22.08.2020. 13:20 ] @
U pravu si dzo.ni i ja ovog momenta trajno prekidam svaku dalju komunikaciju, neka pise sta god ko hoce.Ende.
[ maxys @ 22.08.2020. 16:31 ] @
Teme sa klimama i jesu razdvojene zbog prozivanja. Jbg, neko te svojevremeno potkačio za nešto bez osnova, ali nema razloga da se nastavi u istom stilu. Nema razloga da se vraćamo u to vreme, ovako javno, pa će prepucavanje između ovih I onih da se nastavi.

Ne pišem ja ovo da bih bio mirotvorac kako kažeš, već da se taj stalni nesporazum prebaci na pm ili bilo gde drugde van foruma.
Lično se nigde nisam osetio prozvanim, ali mi je doqrchilo ovo spuštanje i prepucavanje na forumima.
[ Alen23 @ 22.08.2020. 16:36 ] @
Da li je ovo u linku service manual za mission 1

https://www.google.com/url?sa=...g=AOvVaw1dNKnfO6TyhSyM3o9bpqlC
[ driverxl @ 22.08.2020. 17:44 ] @

Prava oznaka na mojoj mision klimi je: MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW Pozzz.
[ Žoržomunze @ 23.08.2020. 12:40 ] @
To je oznaka i moje Mission,tj.sad je ćerka tamo u kući i tri zime greje 40kvm. Prve dve uz pomoć norveškog od 800W,a od kad je urađena izolacija i pvc stolarija,samostalno. Zadnja zima doduše blaga i bez većih minusa!
[ sasamanas @ 24.08.2020. 12:30 ] @
Citat:
driverxl:

Moja ima B u zagradi

Indor model : MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW (B)
Outdoor model : MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW (B)

(Facotory code : MOB03-12HFN1-QRD0GW )

Ova poslednja oznaka, to me je u pocetku bas bila zabuna kod midea klima, zapravo predstavlja JEDNU oznaku za ceo uredjaj, znaci ova klima je model MOB03-12HFN1-QRD0GW
(koji se sastaoji od unutrasnje i spolajsnje sa oznakama koje su navedene iznad jer bilo je raznih kombinacija al onda ovo MOB03 bude neke druge oznake)

Moja ima bas ovakve specifikacije :

Midea klima inverter MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW (B) WIFI
WIFI: Opciono uz doplatu
Serija: Mison
Wireless Control: Sa malim prekidačem (USB veličine ) u svakom trenutku možete da dodate WiFi funkciju potrazi , omogućavajući kontrolu klima uređaja , npr uz pomoć . Tablete ili smart telefon

Kapacitet klima uređaja:
Hlađenje: 12000 BTU/3,5 KW
Grejanje: 13000 BTU/3,8 KW

Potrošnja struje:
Hlađenje: (104-1720) W
Grejanje: (162-1740) W (zaista se moze naterati da povuce toliko, bilo je i serija sa slabijim kompresorom nesto oko 1400wati, naravno oznaka klime je onda drugacija)

Sakriveni displej ispod maske
Moderan dizajn :Jedinstveni oblik Od spoljne jedinice se odnosi na liniju dijamanata , čini estetika vašem domu će biti sačuvana .
Funkcija EKO:Korišćenjem inteligentnu tehnologiju Prelazak na ECO režim dobijate 60 % uštede energije za smanjenje potrošnje energije
Bežični daljinski upravljač
Miran režim rada
24 sata ON / OFF
Nizak nivo buke
Visoka energetska efikasnost
Kompenzacija temperature
Hot Start
Hitna režim
Hladno Katalizator filter
Super plazma filter
Filteri visoke gustine
Klasa energetske efikasnosti:
Pri hladjenju/Pri grejanju: A+++/A++
SEER: 6,5; A++
SCOP (Tbiv: -7°C): 4,0; A+
Protok vazduha: Niža/Srednja/Viša (brzina ventilatora)= 450/560/650 m³/h (nigde po radnjama nije navedeno TURBO mod koji je kao 4rta brzina, cini mi se do 10-15min znaci vise od 650m³/h)
Temperaturni raspon rada: -20°C do +50ºC
Radni medijum: Eko gas R410A
Nivo buke:
Unutrašnja jedinica: Niža/Srednja/Viša (brzina ventilatora)= 20/24/31/38 db(A)
Spoljašnja jedinica: 62 db(A) max.
Posebne karakteristike:
Funkcija odvlaživanja: 1,2 l/h
Memorisanje pozicije usmerivača vazduha (pamti poslednju poziciju usmerivača vazduha pre isključivanja klima uredjaja i nastavlja rad u istoj poziciji prilikom ponovnog pokretanja)
Samodijagnostika i auto zaštita (automatska detekcija kvara i zaštita klima uredjaja od daljih oštećenja)
Auto detekcija nedostatka gasa (registruje nedostatak gasa u sistemu i automatski isključuje uredjaj radi zaštite kompresora)
Hladni katalitički filter(eliminiše isparljiva organska jedninjenja i štetne gasove i mirise iz vazduha)
Auto restart opcija
Noćni režim
Turbo režim
Dimenzije:
Unutrašnja jedinica (ŠxVxD): 81 x 30 x 20 cm / 8.2 kg
Spoljna jedinica (ŠxVxD): 80 x 55.4 x 33.3 cm / 29 kg

Moja ima i JONIZATOR sto nigde nisam video da je navedeno po radnjama

Inace gledam ove Midee sto se sad prodaju kod nas u Srbiji, cene su onako mozda malo bezobrazne, koliko vidim ova novija MISSION 2 postoji sa i bez WIFI, ili mozda oper botici iz radnji sto stavlaju podatke lupaju gluposti...

Ultimate Comfort i ova najnovija Breezeless su jako slicne, s tim da ova prva (ima kolega) ide do -25 a ova nova do -10 cini mi se

AL neverovatno koliko radnje lupaju gluposti i naovode musterije u zabludu.

Pozdravi dobri ljudi
[ sasamanas @ 24.08.2020. 12:41 ] @
Sad videh kod uvoznika da i Misija 2 ide do -25 sto je jako pohvalno
[ Alen23 @ 24.08.2020. 14:18 ] @
Sasamanas , jeli ima negdje da se nadju specifikacije ovih novih modela , ne mislim na ove trgovačke , već one kao u npr onom service manualu za mission 1 sto sam stavio u postu iznad..
[ driverxl @ 24.08.2020. 15:31 ] @
[quote]sasamanas:
Citat:
driverxl:

Moja ima B u zagradi

Indor model : MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW (B)
Outdoor model : MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW (B)

(Facotory code : MOB03-12HFN1-QRD0GW )

Ova poslednja oznaka, to me je u pocetku bas bila zabuna kod midea klima, zapravo predstavlja JEDNU oznaku za ceo uredjaj, znaci ova klima je model MOB03-12HFN1-QRD0GW
(koji se sastaoji od unutrasnje i spolajsnje sa oznakama koje su navedene iznad jer bilo je raznih kombinacija al onda ovo MOB03 bude neke druge oznake)

Pre svega pozdrav tebi i naterao si me da opet idem da isproveravam oznake na spoljasnjoj jedinici moje klime. Sve je potpuno identicno kao i na tvojoj klimi i mislim da se ovaj model i nije prodavao pod nekom drugom oznakom.
Ne bih imao sta vise da dodam osim da proveris prispele poruke.

Srdacan pozdrav dobri covece.
[ maxys @ 24.08.2020. 18:13 ] @
Citat:
sasamanas:

Svaka u toj klasi može do - 25, samo je pitanje šta može da isporuči pri toj temperaturi.
S obzirom da je mission 1 tbiv -7 C, to - 25 deluje optimistično. Verovatno je cop blizu 1
[ Alen23 @ 24.08.2020. 19:12 ] @
Na -25 , 1.83kw uz cop 1.7 , na -15 2.4kw uz cop 2.4..
E sad ovo je certificirano , imaš li podatak za još koji uedjaj iz te klase koliko daje na -20 ili više ..
[ maxys @ 24.08.2020. 20:59 ] @
Okači link ili izveštaj. Ne mogu da je nađem na euroventu.
[ driverxl @ 25.08.2020. 07:10 ] @

https://www.eurovent-certifica...t_type=48576&range=5217051
[ Alen23 @ 25.08.2020. 08:43 ] @
Nema zime s ovom mission 2 , uz niži cop ova midea moze bez problema dati 3+kw na -10,-15..
[ maxys @ 25.08.2020. 11:12 ] @
Odakle si sad to izveo (u vezi veće snage uz niži COP za konkretnu klimu)? Razmatraš teoretski ili...?
Tbiv -7 C, 2.17 kW, COP 3.12
TOL -25 C, 1.83 kW, COP 1.68

S obzirom da je uređaj deklarisan do -25, TOL se i radi na toj temperaturi, ali opet ne znači mnogo u odnosu na druge uređaje koji su deklarisani do -10, -15... tj. ne znamo šta bi oni dali na -25 C
Sad poredim sa svojom klimom P12EN
Tbiv -8 C, 2.31 kW, COP 3
TOL -10 C, 2.5 kW, COP 2.9

Šta se zbiva sa bivalentnim grejanjem ispod -7? Je l' ga ima ili ga nema na testu?
[ sasamanas @ 25.08.2020. 11:17 ] @
Citat:
Alen23:
Sasamanas , s uživanjem sam čitao tvoje detaljne postove o midei mission .. Sad su ,kao što vidiš , teme razdvojene i situacija je relaksirana a Midea je jedan od najvećih proizvodjača klima s više nego odličnim proizvodima pa je velika šteta da se ovako malo piše o njoj... Pozdrav i nadam se da ćeš se malo više angazirati na ovoj temi..

Zaboravih te upitati , za mideu da li postoje neki serveri za download servisne dokumentacije , ono sa specifikacijama komponenti koje ugradjuju u klime..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 21.08.2020. u 17:47 GMT+1]

Citat:
Alen23:
Da li je ovo u linku service manual za mission 1

https://www.google.com/url?sa=...g=AOvVaw1dNKnfO6TyhSyM3o9bpqlC

Bilo je nekad na nekom bugrarskom midea sajtu komplet servis manual ali bas za za serije koje su se kod nas prodavale i imale eurovent one sa oznakom (B) i ono MOB03-12HFN1-QRD0GW, ove sto si ti okacio (BW) razlika je sigurno u unutrasnjoj jedinici, tipa moza nemaju opciju wifija ili su boje drugacije ili tako neka glupost, ostalo bi trebalo da je isto..

Vecina sajtova je arhiviralo jer je mator model... Ako nadjem okacicu

Tada pre par godina sam kontaktirao uvoznika u Srbiji, i oni su mi potvrdili da se kod nas uvozio iskljucivo model (B) i ono MOB03 u varijanti 12ice

Citat:
maxys:

Mozda ipak ovo razdvajanje tema i nije bila loša ideja.

To je trebalo odavno da se uradi, jer ljudi su tesko dolazili do pravih informacija kada pitaju za nekog chjaneza omdah su se javljali troleri poput onog Anona sto je banovan 100 puta, omdah ispljuje tog nekog kineza i krene havljaljenje nekih drugih klima...

Citat:
Alen23:
Sasamanas , jeli ima negdje da se nadju specifikacije ovih novih modela , ne mislim na ove trgovačke , već one kao u npr onom service manualu za mission 1 sto sam stavio u postu iznad..

Koja te konkretno zanima ?

Verovatno ima samo treba da se pojure tacne oznake da ne bi bilo zabune, ovi nasi prodavci pisu svasta u opisu...

Koliko sam ja bacio oko na sajtu uvoznika one sto oni imaju na stanju sve imaju euovent.

Citat:
maxys:
Citat:
sasamanas:

Svaka u toj klasi može do - 25, samo je pitanje šta može da isporuči pri toj temperaturi.
S obzirom da je mission 1 tbiv -7 C, to - 25 deluje optimistično. Verovatno je cop blizu 1

Anone ti li si :)

Ko bude kupovao ovu Misiju 2, trebalo bi proveriti sa uvoznikom tacne oznake spolje i unutrasnje jedinice kao i faktori kod, oni naovde da je to MB-12N8D6, ali koliko vidim na netu ima vise varijanti, verovatno boje, wifi opcija da ili ne itd

[ maxys @ 25.08.2020. 11:27 ] @
Nisam ja, ovaj Anon :D

Treba čitati šta piše na nalepnici. Trgovci na sajtu pišu jedno, a na proizvodu piše drugo. Često su i specifikacije prepisane od ko zna koje klime i ne odgovaraju stvarnom stanju
[ sasamanas @ 25.08.2020. 11:38 ] @
To i ja kazem, tada sam bas bio ozbiljno popiz.... i onda sam se dopisivao preko mejla danima sa uvoznikom, jbg oni ne mogu da uticu na to sta ce prodavci stavljati na svoje sajtove kao podatke. A verujem da je protiv zakonito dovoditi kupce u zabludu.

Po ovome od uvoznika oznaka je MB-12N8D6 i ima eurovent sertifikat

[ sasamanas @ 25.08.2020. 11:41 ] @
Citat:
maxys:
Odakle si sad to izveo (u vezi veće snage uz niži COP za konkretnu klimu)? Razmatraš teoretski ili...?

S obzirom da je uređaj deklarisan do -25, TOL se i radi na toj temperaturi, ali opet ne znači mnogo u odnosu na druge uređaje koji su deklarisani do -10, -15... tj. ne znamo šta bi oni dali na -25 C

Šta se zbiva sa bivalentnim grejanjem ispod -7? Je l' ga ima ili ga nema na testu?

Za Mission 1 je bilo po servis manuelima za -5 -7 -10 -15 -20
[ Alen23 @ 25.08.2020. 12:19 ] @
Citat:
maxys:

Na osnovu max power inputa od 2kw , plus na osnovu scop testa , product fiche itd...
Previše kompliciras s brojkama , u suštini tu se radi o omjeru Kw/cop i max power inputu koji klima ima.
[ rasty @ 25.08.2020. 12:44 ] @
Evo neki osnovni podaci
https://www.airconditioningwor.../media/pdf/1552054650-6250.pdf