[ bordzija @ 06.11.2019. 09:20 ] @
5 godina kreće kvarenje, crkla sijalica rerne. Kupljen najskuplji model tada koji je bio, ne mogu da nađem koji je model možda ima sa zadnje strane?

Uglavnom crkla sijalica. Jel to nešto univerzalno i ima više modela? Kako se menja? Rastura li se ceo šporet do zadnjeg šrafa kako bi se zamenila sijalica ili je jednostavnije? Trenutno peče pile pa ne mogu da pipkam.


[ bordzija @ 06.11.2019. 09:27 ] @
Nađoh video kako se menja

https://m.youtube.com/watch?v=kWvTfIE20Ng

Sama sijalica izgleda kao skup sport 🤪
[ SG kamikaza @ 06.11.2019. 09:30 ] @
Crkla sijalica, i krenuo sporet da se kvari?
Jel tako i kod auta u faru kad crkne, sledeće bude turbina? 😁

[Ovu poruku je menjao SG kamikaza dana 06.11.2019. u 10:46 GMT+1]
[ bordzija @ 06.11.2019. 09:41 ] @
Da si vido kako je plehano napravljen, da ima sa zadnje strane kuku koja se ubuši u zid kako se nebi izvrnuo na prednju stranu kada se otvore vrata sve bi ti bilo jasno 😐

Uglavnom ovaj poklopac sijalice je 1500 dinara valjda pukne dok se skida, sijalicu još nisam identifikovao.
[ ademare @ 06.11.2019. 11:45 ] @
Na ovoj slici rerne , izgleda kao da je Progorela rerna ? Levo iznad grejaca ?

Na kraju ce da ispadne sijalica najmanji problem
[ bordzija @ 06.11.2019. 11:57 ] @
Pa sigurno je trula rerna kineski emajl hrom se odavno ogulio sa rešetki 🤔

Skinuo sijalicu raspala se.

Rernu ću da zakrpim temperaturnim silikonom jel može kamikaza? Lek za sve 🤪

.

Izgleda da za zamenu sijalice u bosch kineskim šporetima mora i zvanični bosch kineski servis? Navoj je ostao zavučen duboko unutra u grlu 😱
[ Java Beograd @ 06.11.2019. 12:32 ] @
Operi lepo to staklo.
Isključi šporet iz struje, i špic-canglama odvrni onaj ostatak, metalno grlo iz navoja.

Stavi koliko hoćeš vati, samo da stane u to staklo.
Nemoj da stavljaš led sijalice.
[ bordzija @ 06.11.2019. 12:36 ] @
Imam sijalicu za frižider, mogu li nju da turim? Msm ionako te sijalice same za sebe usijaju na višu temperaturu od 300°

Isto je kineske proizvodnje pa valjda paše?
[ Java Beograd @ 06.11.2019. 13:27 ] @
Možeš.
Samo je pitanje dal' ćeš išta da vidiš u toj rerni.
[ bordzija @ 06.11.2019. 13:32 ] @
Ademare bio si u pravu, unutra je sve trulo naročito gornji deo rerne sav je u rupama! Plaćen je nešto uši da otpadnu evo 5 godina rerna skroz trula iznutra! Bitno da je sa prednje strane inox 😂

Lepo sam rekao da je Bosch težak kineski krš. Sad ću video da okačim.

Najstrašnije je što taj trulež upada u hranu koja se peče 😱



[ Java Beograd @ 06.11.2019. 13:45 ] @
Stvarno je trulež, najgori.

Malo mi je čudno, zaista, rerna je najsuvije mesto u kući. Otkud ovoliko rđe? Nije to bubanj veš mašine.

Kao da je rerna bila u poplavi!
[ bordzija @ 06.11.2019. 14:28 ] @
Prevaranti:

https://youtu.be/xy94IXCIEUc

Pa velika vlaga kada se kuva a zatvoreno uvek. Zanimljivo da je najviše trulo tu oko odvoda vazduha za recirkulaciju, najviše je tu bilo kondenzata očigledno. Ceo taj gornji lim je kao švajcarski sir. Mislim da je inače tanak ko flis papir i da uopšte nije emajliran/zaštićen sa gornje strane. Eto lepo sam rekao u uvodnom postu 5 godina kreće raspad.

Nemački prevaranti verovatno nude i te limove kao rezervne delove 🤔
[ bordzija @ 06.11.2019. 14:44 ] @
Stavio sijalicu od frižidera 15 ili 25w lepo sija pa ćemo da vidimo kako se ponaša na 300° ako grune ima staklenu plafonjeru. Bojim se da ne otpadne u ručak sve zajedno sa rđom 😑



Evo i sa zadnje strane, pogledajte samo taj nekvalitet, ima betonski teg kako bi bio teži i zavarao kupce a ono staniol. Ima i komad metala sa gornje strane koji se tipluje u zid kako se ova kreatura nebi prevrnula na nos kada se otvore vrata. Na napepnici piše zdelano u turskoj. Koji bofl majko mila a hteli smo da te usrećimo pre 5 godina i bacili stari končar koji je besprekorno radio 30 godina 😐
[ bakara @ 06.11.2019. 15:08 ] @
Ovakvu koroziju prave pene - sprejevi za rernu, ako se ne isperu i ociste jako su agresivni i korozivni.

ne moze sijalica od frizidera, treba sijalica za visoke temperature.
jeste da isto izgledaju i slicno kostaju ali nisu iste.
[ bordzija @ 06.11.2019. 15:18 ] @
Ali rđa je jasno vidljiva da dolazi sa druge strane, sve ovo drži samo boja! Tu gde je rupica, gurnem prst i on prođe. Pa valjda sam nešto naučio od opela zasve ove godine hehe. Jel može preko rupa privremeno da se zalepi samolepljiva aluminijumska folija jer ce u suprotnom da izgori elektronika?
[ Java Beograd @ 06.11.2019. 15:19 ] @
To oko sijalice, isto mi je tako rekao prodavac, kad sam kupovao pre nekoliko godina. I kupim je ja svejedno, iako je "za frižider". I eno je svetli u rerni od tada.

Metalni navoj, bakelit (šta li je) u navoju i stakleno telo. Šta bi tu moglo biti različito? Tim pre, što je, kako reče bordžija, sama sijalica toplija od onih 200C u rerni.



Uzgred, u frižider sam ugradio najjaču LED minjonku koju sam našao, a da može da se umetne. Sad frižider svetli ko reflektor!
[ bordzija @ 06.11.2019. 15:50 ] @
Ja imam jedno 6-7 frižidera što gorenje što končar što wirpol i nijedan nema svetlo- svima su crkli oni bedni prekidači za vrata a mene mrzi dase majmunišem i popravljam 😑
[ test1234 @ 07.11.2019. 10:41 ] @
Inače ovaj model šporeta spada u nižu cenovnu klasu...
[ bordzija @ 07.11.2019. 10:41 ] @
Da plaćen je 700 evra baš jeftileja nema skuplje. Bosch je bofl a ja se čudio što je gorenje skuplji 🤔
[ bordzija @ 07.11.2019. 10:50 ] @
Trenutno najskuplji kineski bosch koji sam našao:

https://www.ekupi.rs/rs/Ku%C4%...1poret-HKN390150/p/EK000178611

Istruli i raspadne se do kraja garancije.

Pitanje je koliko smo mi rđe pojeli za ovih 5 godina koja je upala u hranu pravljenu u bosch šporetu? 🤔
[ bordzija @ 07.11.2019. 12:02 ] @
Javili mi se iz boscha da ih kontaktiram 🤔
[ Java Beograd @ 07.11.2019. 13:20 ] @
I ne zaboravi da im kažeš da si kupio polovan šporet, iz Obrenovca, 2014
[ SG kamikaza @ 07.11.2019. 13:50 ] @
Citat:
bordzija:
Javili mi se iz boscha da ih kontaktiram 🤔



Na osnovu čega su ti se javili.
Reklamakcije ili pisanja na forumu?
[ bordzija @ 07.11.2019. 14:02 ] @
Eu je u pitanju, da mi ademare nije rekao nebih ni pogledao malo bolje. 🤔 Sutra ću da ih kontaktiram pa da vidim šta kako.
Na video su se javili odmah.
[ ineve74 @ 07.11.2019. 14:10 ] @
Mislim da je ariston najkvalitetniji sporet koji moze da se kupi u evropi.
Kod nas se slabo uvoze.
[ test1234 @ 07.11.2019. 14:18 ] @
Šališ se...
[ bordzija @ 07.11.2019. 14:54 ] @
Ma zeza se, od italijanske robe su dobre jedino cipele, garderoba i testenina. Sve ostalo je lepa imitacija.
[ gilopile @ 07.11.2019. 15:56 ] @
Kakav krs. Ovako ne moze matori obodin ili gorenje da izgleda ni posle 80 godina upotrebe.
Zato sam protiv kupovine novih aparata bele tehnike. Da mogu napravili bi ga od alu folije, ali bi se zguzvao kada bi stavio srepu od 5L na njega, pa su stavili lim od 0.5mm.
Samo polovno sa oglasa 40+ godina staro al dobro ocuvano i nema problema.
Da crkne grejac ili nesto drugo za zivota? Nece da moze.
[ bordzija @ 07.11.2019. 16:08 ] @
Baš tako, juče kažem ženi da više ništa ne kupujemo novo - samo polovno, očuvano i robusno.
Eventualno grejač 600 dinara jednom u 10 godina i to je to.
[ test1234 @ 07.11.2019. 16:19 ] @
Citat:
bordzija:
Ma zeza se, od italijanske robe su dobre jedino cipele, garderoba i testenina. Sve ostalo je lepa imitacija.



I kafa.
[ bordzija @ 07.11.2019. 16:19 ] @
Citat:
Java Beograd:
I ne zaboravi da im kažeš da si kupio polovan šporet, iz Obrenovca, 2014

Kupljen nov 2014 godine 😘



I kafa naravno i saeco 😍
[ Java Beograd @ 07.11.2019. 19:10 ] @
Ma zezam te. Zato što je 2014 bila poplava u Obrenovcu.
Ali možda je magacin bio u Obrenovcu.
[ bordzija @ 07.11.2019. 19:28 ] @
Dođe mi da zaplačem kolike pare smo dali a uređaji se raspali nakon manje od 5 godina... Sve po 700-800 evra. Kad bolje pogledaš, kao da iznajmljuješ uređaj 100 evra godišnje 😱

Baš me zanima šta će da mi odgovore ovi iz boša, verovatno da je vazduh zagađen, ozon utanjio i slično.
[ gilopile @ 08.11.2019. 02:23 ] @
Postoji resenje druze Bordzija

Sacekas dok ne budes potpuno sam, da nema nikoga 1km u radijusu i gledaj da nije noc, tiho vreme, nego da duva vetar, a jos bolje kisa i grmljavina da niko ziv ne moze da te cuje.
Sednes lepo, pa levom rukom zagrlis spotet, a desnom ves masinu i onu solarnu susilicu ako dohvatis i lepo se ljudski isplaces.
[ bordzija @ 08.11.2019. 19:26 ] @
I posle se čude što ovde u dalmaciji ljudi bacaju sve u more, valjda šalju nazad u kinu 🤔
[ Living Light @ 08.11.2019. 20:52 ] @
bordzija,
Šta bi se loše desilo da smanjiš SRCU RITAM?
___________________________________
Kaži mi,
ako je BOSCH gohhhvno, i sa grejača upada u "Nedeljni Ručak sa Rđom",

--Kako se nemci nisu Otrovali od istog BOSCH-a, a Ti jesi?
______________________________________________
Da ne preteruješ malko, zbog jedne sijalice?

Jes,
Tvoj Šporet je u "Izmaklom" stanju.

Pitanje:
-Da li ga Ti Rokaš 3x dnevno na 230C ?

..ili si "umiljati korisnik" Rerne?

pOz
[ bordzija @ 08.11.2019. 21:27 ] @
Nemci valjda nemaju srama štaznam, prave automobile trovačnice, belu tehniku trovačnicu? Jednim udarcem pobiju celu porodicu na ručku? Nakašljem se ono mi ispadne hrom u supu 😂 Kakve su im veš mašine i bojleri? Frižideri? 🤔

Jao sad sam se setio, tada smo kupili i samsung frižider za 800 evra, idem brzo da mu zapalim sveću ipak je 5 godina prošlo 🤪
[ Living Light @ 08.11.2019. 21:56 ] @
bordzija,
Ne želim da pališ sveće, Zapaličeš nešto :)
____________________________________

Nego, aj se vratimo temi.
Ja kupio Friz u BOSCH BG,
Pola-Pola, sa 2 kompresora, pre jedno, brat-bratu 12 godina.

-Na njemu sve "Prede-Kao-Mačka".

Oba Kopresora rade kao novi. ( A nije made in Germany)
______________________________________________

Želim da kažem, da je sve TO kao kad zalupiš vrata od YUGO-a,
sve je povezano sa nekom srečom, ili ti sa ....kaži TI sa čim ?

Možda se dovoljno ne doznajem u Te Špecije :)

pOz