[ PedjaZ @ 05.01.2020. 23:51 ] @
Cevi u zidu su plasticne i jedina razlika je sto su malo pomerene.
Slavina je promenjena - vise ne izlazi iz zida vec je brinox crevom spojeno za slavinu koja sada izlazi iz sudopere.
Bojler je klasicni i nalazi se u kupatilu.

Problem je prvo pustanje hladne vode u kuhinji.
Tek posle trece čaše miris se ne oseca.
Zanimljivo je da je to samo prilikom pustanja hladne vode - kod tople se miris ne oseca.
U kupatilu se miris nikada ne oseti - dakle problem je samo u kuhinji i to sa hladnom vodom.
Da li je do brinox creva ili slavine?
Obe stvari su kupljene u ozbiljnoj prodavnici - slavina Diplon (jednorucna), creva Flexitaly.
Da li se nekome desavalo slicno?

Da dodam da to traje vec mesecima tako da nece samo od sebe nestati :)

[ gti2 @ 06.01.2020. 12:03 ] @
Ja sam letos imao isti problem (prebacio kuhinju u drugu prostoriju).Okiten crevo oko 10 metara, nova brinox creva i ona slavina sa grejačem, ali je miris (i ukus) nestao posle nekih mesec dana...
[ bakara @ 06.01.2020. 14:42 ] @
Verovatno je do creva, ono je unutra gumeno, ujedno to ti je najlakse da zamenis drugim.

Diplon prodaje kineske slavine.
[ PedjaZ @ 06.01.2020. 16:07 ] @
Nesto mi se cini da je do slavine.
Da je do creva verovatno bi smrdelo i kada se vruca pusta jer su creva ista.
A ovo ima neki smrad metala/radionice/masti...

[ mali genije @ 06.01.2020. 16:10 ] @
Citat:
PedjaZ: Nesto mi se cini da je do slavine.
Da je do creva verovatno bi smrdelo i kada se vruca pusta jer su creva ista.
A ovo ima neki smrad metala/radionice/masti...

Zameni mesta crevima pa proveri...ako ima zaostalih necistoca od obrade isprace ih topla voda;-)
[ bakara @ 06.01.2020. 16:10 ] @
Moze da bude i do mesaca, ali creva hoce da smrde.

reklamiraj pa nek zamene celu slavinu, zali se na miris.
[ bordzija @ 10.01.2020. 15:12 ] @
Guma smrdi, plastika smrdi, masti smrde... Naročito plastika koja nikada ne završi svoj hemijski proces do kraja. Voda stoji u tim cevima neko izvesno vreme, zato i ima taj ukus. Sa vremenom bi trebalo da se to izgubi ili da se navikneš, nema druge. Možeš danas da biraš dal sa ukusom rđe ili plastike :D

I voda koja stoji u plastičnoj flaši ima drugačiji nego ona iz staklene. Plastika je opasna i nezdrava, zato birajmo sve one posude za hranu u frižideru da budu od stakla. Znam teško je, ispadne i pukne ali to je danas cena zdravlja.
Treba obratiti pažnju na trenutak pelaska sa staklene ambalaže na plastičnu i porast malignih oboljenja.

Danas u 21 veku gde je garderoba od plastike pa nadalje... Plastika je dobar sluga ali zao gospodar!