[ izida @ 21.02.2020. 19:46 ] @
Sta kupite do 6000e?
Gledam C3 i Clio godiste 2014-2016.
Yaris do nekog 2014 godista moze da se nadje.

Od vecih automobila Megane,Astra J,C4 piccaso,Pezo 308.

Ovo je neki suzen izbor,prva tri mali gradski,ostali veci,konforniji.
Auto se nece voziti svaki dan,nazalost. Uzet je kredit za kupovinu.

Sta bi od gore pomenutih bila najbolja kupovina?
Koliko vidim svi trose od 5-7 kombinovano,zivim na periferiji tako da bi ovo bila neka moja potrosnja.
Manje,vise svi modeli za ovaj budzet imaju fabricku navigaciju,parking senzore i slicno.

Svaki komentar je dobrodosao.
[ Java Beograd @ 21.02.2020. 20:07 ] @
U tvom pitanju lutaš od Yarisa do C4 Picasso.

Prvo moraš da rešiš sam sa sobom da li hoćeš auto B segmenta (Yaris, C3 ...) ili C segmenta (Megan, 308 ...) ili monovolumen kao Picasso.




[ izida @ 21.02.2020. 20:12 ] @
Znam da je razlika velika u velicini od yarisa do pikasa,a opet mi nije toliko bitno da li cu voziti picasa ili yarisa.
Zvuci malo cudno,ali tako je.
Prosto,izbor sam sve na tih 6 modela,budzet je plafon 6000e i gledam sta je najbolja kupovina od navedenih modela.
[ ademare @ 21.02.2020. 20:46 ] @
Tesko da ces na tako siroko postavljenu temu dobiti nesto korisno .

Obicno ljudi se odluce ili za par modela , ili bar za klasu pa tako suze izbor .

Na primer treba im mali gradski auto , ili porodicni za domacinstvo od 3-5 clanova itd . Ovako se svodi na stvar licnog ukusa . Ja volim Audi , Java Bembare

Naravno mala sala , nemam pojma sta voli Java , ali BMW vole mnogi .

Osnovno sto si video i sam , automobili koji su jeftiniji za taj novac mogu da se nadju znatno noviji , nego automobili koji kostaju u startu vise . Pa i to treba odabrati , da li je prioritet noviji ili veci .
[ izida @ 21.02.2020. 21:04 ] @
Od svih navedenih najvise mi se svidja C4 picasso.
Mislim da se za njim okrecem na ulici vise nego za nekom lepom zenom.
😃 Cesto idem na pecanje tako da mi ni velicina auto onda nije problem kod picassa.
Sa druge strane se mislim koliko je picaso pametna kupovina u 2020 godini.

Trenutno vozim C3 stariji model.
[ pajapop @ 21.02.2020. 21:46 ] @
Citat:
izida: Od svih navedenih najvise mi se svidja C4 picasso.
.


Izbor kola je cesto kao i sa izborom zene...dal ce pobediti "srce" ili "pamet"....Najcesce pobedi srce...I onda se ukopas i kajes "na tanane"...A pamet kaze: "Japanc je bolji izbor..."
[ popusicko @ 21.02.2020. 22:41 ] @
Oh,Japanac nije bolji izbor,pogotovo u Srbiji.
[ mjanjic @ 21.02.2020. 23:42 ] @
Jedan C3 sa navodno malom kilometražom (84k km), tačno 6k evra, 2015. godište, sad kako proveriti tačnost toga ne znam, jer je kupljen od lizing kuće u parizu: https://www.polovniautomobili....5938346/citroen-c3-16-blue-hdi

Isti slučaj, isti uvoznik, cena 100€ niža, ovaj put Peugeot 208 1.6 Blue HDI (i ovaj i prethodni bez plivajućeg): https://www.polovniautomobili....950441/peugeot-208-16-blue-hdi

Dakle, oba primerka za 4 godine prelazili oko 20k godišnje. Nije nemoguće, ali ko zna...


Ako je uzet kredit za auto i neće biti para čak ni da se vozi svaki dan, a kamoli da se otklanjaju neki skuplji kvarovi, moj savet je da se kupi auto koji je nov kupljen u Srbiji i koji je prešao malu kilometražu, sve preko 100k km izbegavati osim modele koji su relativno jeftini zao državanje, jer ta klasa koju ti gledaš (B segment, C segment ćeš teško naći za tu cenu, jer čak i oni iz uvoza imaju po 150-200k pa čak i više, a onda su ovi iz Srbije sa manjom kilometražom i skuplji).
Navigacije i druge džiža-bidže zaboravi kod B segmenta u ovom cenovnom rangu, to i ako je dolazilo u toj klasi, išlo je uz jače motore i više pakete opreme, a to se ne nalazi baš lako ni za ovu cenu, a ne znam ni šta će ti ako ćeš ga retko voziti. Kad ti baš zatreba, tu je uvek telefon.


Recimo, za grad Beograd na polovniautomobili ima oko 150 auta koji su 2014. godište i novije, a da im je cena do 6000€ (moglo se staviti možda malo više, tipa 6300-6500 pa da se cenkaš za 6000, ali da pojednostavimo pretragu ovako):

1. Mitsubishi Space Star 1.0, 2015., 35.000 km, jedino što je 1.0 i ima samo 71ks, ali ako nije za neko trkanje, vožnju po 5 ljudi uzvrdo i sl., odnosno ako je samo za po gradu i okolini, onda je sasvim ok, naročito ako je kilometraža stvarna - cena 5.350€, ostaje za prevod, mali/veliki servis, itd. Pitanje je samo koliko koštaju potrošni delovi i sl., ceo brend je kod nas egzotika, tako da nisam siguran, ali eto da navedemo bar jednog japanca.
https://www.polovniautomobili....21182/mitsubishi-space-star-10

2. Fiat Grande Punto 1.2 8v, 2014., 106.000 km, vlasnik je pravno lice, pa je možda bolje zaobići, ali stavlja ga zato što je taj motor nepoderiv, a jeftin za održavanje. Mana, kao kod svakog Fiata, Delphi elektronika (ako se koristi kod modela ovog godišta) - cena 4.990€
https://www.polovniautomobili....847482/fiat-grande-punto-12-8v

3. Ford Fiesta trend 1.25, 2015., 33.270 km, 82ks - 5.999€
https://www.polovniautomobili....5619122/ford-fiesta-treand-125



Pošto izbor vozila sa relativno malom kilometražom i nije neki, evo par primeraka kupljenih u Srbiji, ali sa "malo" većom kilometražom:

1. Opel Corsa E 1.4 lpg van, 2015., 94ks, 129.000km - 5.700€; firma ima 10 primeraka slične kilometraže, ranije uklonjena sedišta se dobijaju, samo ne znam kako ide ponovna preregistracija na putničko za 5 osoba.
https://www.polovniautomobili....642418/opel-corsa-e-14-lpg-van

3. Fiat EVO 1.2, 2014., 187.027 km, 69ks - 4.650€ - jeste velika kilometraža, ali kao za prethodni Punto, u pitanju je 1.2 8v motor, koji prelazi i po 400k km bez problema (ti motori su bili u onim puntićima koje je vozila policija pre 10 i više godina), ako je auto dobro održavan i u odličnom stanju, vredi razmisliti
https://www.polovniautomobili....to-oglasi/15914667/fiat-evo-12



Takođe, par primeraka iz uvoza sa relativno malom kilometražom:

1. Citroen C3, 1.2, 2015., 95.000 km, 82ks - 5.700€, fotki nema mnogo i ne vidi se dobro enterijer, ali je u BG pa se može pogledati
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15409368/citroen-c3

2. Citroen C3 1.0i 2014., 58.600 km, 68ks - 5.190€, ali verovatno iz uvoza, ne piše da li je kupljen u Srbiji ili ne, ali ako se kilometraža može proveriti...
https://www.polovniautomobili....glasi/15785655/citroen-c3-10-i


[ bakara @ 22.02.2020. 17:58 ] @
Citat:
izida:
Od svih navedenih najvise mi se svidja C4 picasso.

Onda to i treba da kupis, marka ti je poznata i on ce ti najvise odgovarati.

A ove automobile sto je naveo mjanjic je plac majke bozije...
Na tim automobilima 6000 drzi samo godiste, i to kupis i samo se zavaravas da si kupio dobar auto koji niti je lep niti izdrzljiv samo je eto relativno nov.

Ovi beli vriste koliko porucuju da su bili neka dostavna vozila, jer niko drugi ne bi kupio novo vozilo sa tako bednom opremom u osnovnoj boji.

ovaj micubisi od 5000 gledam i razmisljam se koliko je ruzan,
pa taj ko ga kupi nema sanse posle vise nikome da ga proda
Unutrasnjost nije ni smeo da slika a ni nema potrebe
[ Nebojsa Milanovic @ 22.02.2020. 18:19 ] @
Sad i ja pogledah malo, ne bih kupio ni jedan od pomenutih ni za 3 ili 4 hiljade a kamoli za 6...bunari bez dna, potpuno besmisleni automobili...

p.s. Vidim da postavljač teme traži fabričku navigaciju u toj ceni/klasi, pa mislim da nema glupljeg zahteva za kupovinu polovnog auta od toga...btw. ja na autu od ~250KS nemam fabričku navigaciju...

Što nisi zadao i minimalnu dijagonalu displeja koju zahtevaš da ima
[ ademare @ 22.02.2020. 20:06 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
izida:
Od svih navedenih najvise mi se svidja C4 picasso.

Onda to i treba da kupis, marka ti je poznata i on ce ti najvise odgovarati.



Potpuno se slazem . Treba kupiti ono sto se coveku svidja . Ne kupuje auto svaki dan .
[ bordzija @ 22.02.2020. 20:20 ] @
Yaris naravno, francuske automobile bih zaobišao.
Automobil mora obavezno da ima 4 cilindra i 16 ventila. Sve ostalo je mačka u džaku.
[ popusicko @ 22.02.2020. 22:37 ] @
I ne sme sistem za hladjenje da curi i pisa na sve strane.
[ @ 22.02.2020. 23:30 ] @
Honda benzinka i pobeda
[ mjanjic @ 23.02.2020. 03:14 ] @
Ne mora biti da su bili dostavni ako je boja bela, često se kupuju uz flotu komercijalnih vozila za neko šefa ili direktora ekspoziture izvan Beograda isto u beloj boji.
Nivo opreme nije toliko bitan ako će auto biti retko vožen, kako je naveo postavljač teme.

O lepoti i ružnoći ne bih, to je stvar ličnog utiska, a i nisam ih birao po izgledu, nego po kilometraži i ceni. Svi ostali na oglasima uglavnom imaju preko 120k km, a neki i preko 200k km. Da li je bolje uzeti auto koji je prešao 70k ili 200k km, prosudite sami, svejedno je da li je u pitanju benzinac ili dizel, jer tada počinju da dolaze neke sitnice za zamenu, a čovek lepo napisa da je uzeo 6000€ kredita i da neće imati novca ni da svaki dan vozi auto, a kamoli da se juri sa majstorima jer je otišlo neko crevo, negde kaplje antifirz, otišla elektronika na alternatoru (regler), itd.

Da sad ima onaj Punto Classic za tih 6000€, bio bi mu najbolji izbor, novo je ipak novo, mada je bilo nekih primeraka gde je ljudima počela da se ljušti farba i sl. Eto, kolega je kupio takvog, doduše sa klimom, evo već 11 godina ga vozi i ne misli da ga skoro menja, jer nije prešao veliku kilometražu, pa nema računicu da prodaje auto po ceni primeraka koji su prešli 3-4 puta više, i još da doplaćuje za nešto novije iz iste klase.

Ali, pošto nema tog puntića, koji je relativno jeftin za održavanje, neka traži polovnog koji nije mnogo prešao.
[ bordzija @ 23.02.2020. 09:03 ] @
Šta kupiti do 6000 evra za po gradu i eventualno ponekad putovanje? Definitivno nebi bila kupovina za sve pare ako se ja pitam. Za 3-4 hiljade eventualno i obavezno manja kubikaža.

Ima finih automobila da se nađe, ove iz uvoza bih izbegavao:
Imaš i20 i i30 hjundai da nađeš za do 6000 evra od prvog vlasnika sa servisnom dokumentacijom.
sve ostalo je jako upitno.

Grande punto 1.3 mjet mi je nekako idealan za grad, fijat 500 još više.
Tu je i stari dobri bezvremenski audi a2 sa aluminijumskom šasijom gde svi skoro savršeno izgledaju limarijski kao novi. Nikad mi neće biti jasno al ajd, valjda se ne pegla nego se sve menja i stavlja novo.
Yaris svakako ali neki 1.4
Corsa d? Astra j?

Dizeli nikako novije generacije, naročito sada kada uvode EKO TEST i pola ovih leševa koji se kotrljaju i uvoze ide direkt na otpad jer nemaju preskupe filtere i katalizatore.

Ja bih se orijentisao na benzince male kubikaže obavezno 4 cilindra 16 ventila što novije proizvodnje, zapanjujuće malo troše čak i po gradu a mogu da potegnu i otvoren put. Evo ja sam se vratio sa puta dužine 1500 km. Po ceni jedne autobuske karte i to jeftine.
https://www.polovniautomobili....5129/hyundai-i20-12-dohc-5-vrl
https://www.polovniautomobili....to-oglasi/15138116/hyundai-i30

[ izida @ 23.02.2020. 10:23 ] @
Izbor je spao na C3,Clio,208 i ovaj i30.
Francuzi svi za moj budzet u beloj boji sa godistem 2015-2016. I svi su dizeli.
Ovaj i30 je bas lep auto,danas sam naleteo na njega na semaforu.
Tako da,neki savet oko ova 4 modela,clio i 208 koliko sam gledao euro 6 imaju.
Svi u toj prokletoj beloj boji,neki ja naznacen kao van,mnogi nisu,neki imaju neku unutrasnu belu boju kokpita,mislim da su ti svi bili dostavna vozila.
Za ovaj i30 ako neko ima neko licno iskustvo,molim za neki komentar.

[ ineve74 @ 23.02.2020. 10:40 ] @
Bela je najbolja boja za auto.Ne vide se ogrebotine i prasina.
Ja bih za 6000 gledo opel insignia karavan bele boje.
[ Java Beograd @ 23.02.2020. 11:11 ] @
Pazi dobro!
Ako je VAN, to znači da je registrovan za dvoje, pa te čeka zavrzlama ako hoćeš da ga registruješ za 4 odnosno 5 osoba.

Da je u opciji C3 benzinac, to bi bila daleko najbolja opcija, ali svejedno, i C3 sa savremenim HDI je opet najbolja opcija.
E sad, šta koji ima od opreme, i to je jako bitno.

Kad bi svi imali istu opremu, i za isto para, ja bih glasao:

1. 208
2. C3
3. Clio

Batali Hundai, bolji su evropski automobili od korejskih.
[ bordzija @ 23.02.2020. 11:16 ] @
Ja kada sam pre x godina kupovao nov auto, tražio sam belu boju (koja se čekala i čekala jer su svi kupovali bele automobile kao blesavi) pa smo uzeli sivu metalik i dobili auto za nedelju dana. Verujem da ih danas ima polovnih 3 puta više.
Citat:
Java Beograd:
Pazi dobro!
Batali Hundai, bolji su evropski automobili od korejskih.

Kolega forumaš, vrlo utemeljene tvrdnje.
[ izida @ 23.02.2020. 11:19 ] @
Koliko vidim,sva tri,u tom cenovnom rangu imaju bukvalno sve od opreme.
Tempomat,abs,esp,isofix,parking senzori,navigacija,el podizace,mf volan,el retovizore,led dnevna,i jos gomila dodataka. Ne izgleda mi da su klot verzije a opet 95% bele boje.
[ Nebojsa Milanovic @ 23.02.2020. 12:46 ] @
Vidim da si detaljno izanalizirao spisak opreme za svaki auto posebno i po tome ih porediš.

A pri tome, ako sam dobro razumeo, kupuješ VAN vozilo kao budući porodični auto.

Misliš li da kvalitet tvoje vožnje, sigurnost, udobnost i stepen zamaranja u vožnji zavisi od toga da li na papiru spisak opreme tvog bivšeg VAN vozila sadrži 100 ili 103 stavke?
[ izida @ 23.02.2020. 13:17 ] @
Napisao sam u prosloj poruci:

Citat:
Izbor je spao na C3,Clio,208 i ovaj i30.
[ Nebojsa Milanovic @ 23.02.2020. 13:21 ] @
Nisi odgovorio šta sam te pitao i nije mi jasno zašto ti niko ranije nije postavio takvo pitanje tj. ukazao na ono što pokušavam i ja da ti ukažem.

Još jednu zanimljivost ću ti reći, za 20 godina koliko postoji Autozone ne sećam se da je iko na taj način kupovao auto i razmatrao ga po takvim kriterijumima.

Negde si pomenuo da auto kupuješ na kredit. tj. daješ za tebe veliki novac i to je razlog više da otvoriš četvore oči.
[ izida @ 23.02.2020. 13:26 ] @
Ne razumem ovo ,na taj nacin i pod takvim kriterijumima?
[ bordzija @ 23.02.2020. 13:28 ] @
I ovaj c3 pikaso je jako zanimljiv gradski auto, meni na oko vrlo interesantan e sad, taj 1.6 hdi i nije nešto proslavljen.

https://www.polovniautomobili....56386/citroen-c3-picasso-16hdi

Ili owo:
https://www.polovniautomobili....5738186/hyundai-i30-16-crdi-cw
Pod uslovom da nije jedan beli karavan koji se prodavao sto godina udaren otpozadi!
[ Java Beograd @ 23.02.2020. 17:33 ] @
Citat:
bordzija:Kolega forumaš, vrlo utemeljene tvrdnje.



Pa dobro, takva je tema. svako iznosi svoje subjektivne poglede na automobile.
[ Nebojsa Milanovic @ 23.02.2020. 18:03 ] @
Mislim da nije baš momenat da se zafrkavamo, čovek diže kredit i za sav novac (?!) kupuje VAN auto kao svoj porodični (?!?), a kriterijum mu je dužina spiska opreme (?!) - i niko mu ništa ne govori...

Ja sam na više načina pokušao da mu pokažem da greši ali nije shvatio, možda će bolje razumeti ako mu neko drugi objasni svojim rečima.
[ bakara @ 23.02.2020. 18:58 ] @
ma koju opremu imaju ti beli automobili, goli su ko pistolji...?

Podizaci, servo, klima i abs to ima svaki auto serijski zadnjih 20 godina.

ja bi kupio 1.4 ili 1.6 hdi

a najbolji auto po mom subjektivnom misljenju u toj cenovnoj kategoriji je c4 picasso ili c4 hatch, moze i c3 picasso a i redizajnirani reno senik mozda moze da se nadje za te pare.

a hyundai sa onim plasticnim volanom ...ne znam sta bi rekao
[ mjanjic @ 23.02.2020. 19:05 ] @
Da li si razmišljao o novom autu?
Doduše, sad je čak i nova Fabia preko 10k evra, ali ima onaj Sandero sa 1.0 motorom od 8690€, ponuda je 2607€ u kešu, a ostatak u 60 rata po 113€. Naravno, ako se daje više novca u kešu, može se pregovarati o manjoj rati ili kraćem kreditu.

Možda može na nekoj akciji da se nađe neko test vozilo i slično za nešto manju sumu, ali je činjenica da su i ovi najmanji modeli sada blizu 10k evra, jer više gotovo i nema modela sa malom kubikažom bez turbine. Za nekih 600€ više može da uzme i 0.9TCe od 90ks, ali je isto sa 3 cilindra :(

Sad, uzimati nešto što je vraćeno posle godinu ili dve u zameni staro za novo može biti pun pogodak, a može se desiti i da je auto rastrešen, nije servisiran kako treba (vlasnik plati, ali mu ulje ne zamene oni "majstori", jer rade za malu platu, itd.).


A za polovan, naročito sa nekog placa, ne bih ni ja bio pametan da uzmem kredit od 6000€ i spucam sve na auto i da mi rata bude trećina ili četvrtina plate, plus gorivo, registracija, gume... čak i ako uzme od prvog vlasnika primerak kupljen u Srbiji, može da ga vozi 5 godina uz redovne servise, a može posle mesec dana da krenu neke sitnice da odlaze, naročito ako se odmah nakon kupovine uz veliki servis ne odrade neke sitnice.

Evo na polovni automobili svi oglasi fizičkih lica, prvi vlasnici, auto kupljen nov u Srbiji, godište 2012. i novije, cena do 6000€, sortirano rastuće po kilometraži: https://www.polovniautomobili....mp;bought_new_in_Serbia_male=1


Kad bismo se sad šalili, ima li šta gore od Dačije, videh na ovoj listi da ima i Lada Granta, ali cena preko 5k evra, baš me zanima ko će da je kupi :)
Ali, kad krenu i tata i sin da prodaju auto pa postave dva oglasa :))))))))
https://www.polovniautomobili....810663/fiat-evo-12i-secventpli
https://www.polovniautomobili....fiat-grande-punto-12i-sekvepli

[Ovu poruku je menjao mjanjic dana 23.02.2020. u 20:20 GMT+1]
[ BB308 @ 23.02.2020. 20:01 ] @
A sta to fali VAN vozilima, ako ima 5 mesta? Bar redovno odrzavana.
[ bordzija @ 23.02.2020. 21:15 ] @
Il ja ne vidim nije napomenuto van vozilo, samo mali i srednji gradski auto. Čovek je napomenuo da se neće mnogo voziti pa prema tome je van svake pameti uzimati dizel vozilo sa gomilom svojih propratnih problema kad tad.

Mladi vozači, što bi nebojša rekao sega, gledaju što više gedžeta da namaknu a u principu oni se prvi i najčešće kvare a još brže postaju demode :)

I nikada nebih uzimao vozilo sa već ugrađenim plinom jer: Pitaj boga u kakvom je stanju motor i kakav je sistem bio, dal je održavan i koliko km je automobil prešao. Reatest te čeka pre nego što bi inače radio da sam ugradiš i još dodatno treba da izmenjaš štošta. Lepo kupiš auto i ako ti treba odeš ugradiš adekvatan nov uređaj. Opet ti se ne isplati ako malo voziš ili uzmeš malu kubikažu.

Što se tiče jundaija i30 sad baš i nije neka ponuda. Bude i ona elantra limuzina.
[ izida @ 24.02.2020. 07:10 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Mislim da nije baš momenat da se zafrkavamo, čovek diže kredit i za sav novac (?!) kupuje VAN auto kao svoj porodični (?!?), a kriterijum mu je dužina spiska opreme (?!) - i niko mu ništa ne govori...

Ja sam na više načina pokušao da mu pokažem da greši ali nije shvatio, možda će bolje razumeti ako mu neko drugi objasni svojim rečima.


Lepi,gde sam ja napisao da kupujem VAN vozilo???

Isao sam da pogledam 208 i clio.
Clio je malo veci,komforniji,208 iznutra deluje dosta lepse i modernije.

Inace oko te bele boje,drugar je uvezao corsu d u beloj boji 2015 godiste.
Uvezao je za prodaju i zadesilo mu se da je motor sporan i morao je da placa oko 500e za popravku. :-)

[ AstralPro @ 24.02.2020. 10:34 ] @
Mali dobronameran savet>
Ne treba ti van bez obzira na godiste i cenu. U 90% slucajeva cim izadju iz lizinga su razdrndani i ovde i preko. Preprodavac uradi dubinsko,zameni izguljene prekidace ili plastike,ofarba branike i NOV NOV AKCIJA!!!!

Komercijalisti su uglavnom seljacine koje ne paze auto jer nemaju nikakvu odgovornost i skloni su menjanju firmi cim dodje do problema. Cast izuzecima.

Ako si uzeo kredit 6000 evra za auto treba da kupis auto do 5000 evra. Odmah te ceka prva registracija = 300 evra. Mali servis uz koji treba zameniti poneki deo trapa,manzetnu i sl. = 200 evra. Veliki servis obavezno = 300, 400 evra. Obicno treba promeniti gume (do 300 evra) ili akumulator do 100 evra. Uvek imaj u rezervi 400-500 evra ako crkne menjac,motor ili te ostavi na putu pa moras da platis slepanje ili popravku. Vec smo na 6300-6500 e.

Nikad ali nikad ne kupuj auto za sve pare.

Sto se tice nabrojanih automobila nemoj to da gledas nego kupi ocuvanu Astru J

kao sa ovog oglasa ili jos bolje mladju

https://www.polovniautomobili..../15888073/opel-astra-j-17-dtci

Najbolji auto za te pare.

208 i klio su mali "zenski" auti koji nemaju nijednu prednost u odnosu na Astru osim "ekrana u boji".

[ bordzija @ 24.02.2020. 11:03 ] @
AstralPro komercijalisti u inostranstvu su nebo i zemlja u odnosu na naše tako da se nebih složio, ja sam viđao bukvalno nove automobile koji su dovezeni kod nas. E sad, ona vozila koja se koriste za hitne intervencije i servise su izraubovana jer su uglavnom u pogonu 0-24h.
Znači komercijalisti sem kilometraže ništa drugo, čak su i sedišta ko nova.
[ mjanjic @ 24.02.2020. 15:16 ] @
Astre J sam i ja gledao, ali po oglasima u Švajcarskoj, tamo za ispod 5000chf ima samo ono što je prešlo preko 160-200k km, čim je ispod 100k km, cena veća, a u zavisnosti od opreme i motora, ide i preko 10k chf. Šta se onda uvozi kod nas, možete misliti.

Realno, ako naleti na očuvan primerak koji je kupljen nov u Srbiji i vožen tu 2-3-4 godine, prešao ispod 100k, čak i ako ga je vozio neko iz neke firme on ga otkupio pa ga zato čuvao, itd.
U tom smislu ne znam kakva je ponuda francuza, vidim da su neke firme (mislim da je bila neka pivara, ali nisam siguran) imale Fiestu sa 1.25 motorom, Clio sam viđao tu i tamo, ali retko, sećam se da je na jednom pumpi neki komercijalista točio gorivo i pitao ga neko, čovek kaže da gore đubre nije vozio (šta znam, možda je navikao na nemačku "trojku").

Malopre stigoh da pogledam link koji je nave AstralPro, auto je "nestao", ali sajt izbaci Astre J od 2007. do 2013., pa još kad profiltriram npr. benzince, dobije se 40-ak primeraka, većina ispod 200k km, izgleda da je ovaj jedan od retkih koji je ostavio 250k za 2010. godište: https://www.polovniautomobili....el-astra-j-14-turbo-svajcarska


[Ovu poruku je menjao mjanjic dana 24.02.2020. u 18:33 GMT+1]
[ bordzija @ 24.02.2020. 19:48 ] @
I ova meriva nije loš auto, baš dobro izgleda, ima je moj komšija kupio novu: https://www.polovniautomobili....i?ref=featured-branding-search

I ovi karavani astre j nisu loše ali obavezno da budu u prvoj boji: https://www.polovniautomobili....i/15940257/opel-astra-j-euro-5
[ ineve74 @ 24.02.2020. 22:21 ] @
Hyundai je vrlo cvrst auto ...imao sam saobracajku i preziveo.
Svo vreme dok sam imao hyundai iznenadio sam se kvalitetom izrade.
[ bordzija @ 24.02.2020. 23:03 ] @
Mene kada je u jundaiju i20 neki drogirani lik udario na semaforu i bacio 10 metara u dalj pre nego što sam nagazio kočnicu, kada sam izašao mislio sam nema pola auta kad ono samo malo uteran vezni lim i peta vrata. Ispeglali za 50 evra, naplatio od osiguranja 2500 evra. Baš sam se iznenadio kako je čvrst auto naročito pozadi.

Udarac je bio takav da su mi spale japanke i naočari sa glave a osećaj je bio kao u zvezdanim stazama kada opale vorp brzinu nedaj bože nikome...
[ Ugljesa_0 @ 16.01.2021. 17:45 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Mislim da nije baš momenat da se zafrkavamo, čovek diže kredit i za sav novac (?!) kupuje VAN auto kao svoj porodični (?!?), a kriterijum mu je dužina spiska opreme (?!) - i niko mu ništa ne govori...

Ja sam na više načina pokušao da mu pokažem da greši ali nije shvatio, možda će bolje razumeti ako mu neko drugi objasni svojim rečima.



Sta biste vi preporucili kao dobru kupovinu za ovaj novac?
Neki od mojih kriterijuma su:
- C segment ili D (realno mi je dovoljan neki hatchback ali bih voleo limuzinu)
- Ne bih dizela iz vise razloga, ponuda turbo benzinaca nije velika u ovom cenovnom rangu, tako da ciljam nekog atmosferskog benzinca 1.8-2.0
- Ne stariji od neke 2007/08
- Da je pouzdan koliko je to moguce i da ne trosi previse
- Da ima solidne performanse, mada znam da u ovom cenovnom rangu i sa ostalim kriterijumima ne moze da se nadje nesto jace od ~140-150KS
[ AstralPro @ 16.01.2021. 19:38 ] @
Citat:
Ugljesa_0: Sta biste vi preporucili kao dobru kupovinu za ovaj novac?
Neki od mojih kriterijuma su:
- C segment ili D (realno mi je dovoljan neki hatchback ali bih voleo limuzinu)
- Ne bih dizela iz vise razloga, ponuda turbo benzinaca nije velika u ovom cenovnom rangu, tako da ciljam nekog atmosferskog benzinca 1.8-2.0
- Ne stariji od neke 2007/08
- Da je pouzdan koliko je to moguce i da ne trosi previse
- Da ima solidne performanse, mada znam da u ovom cenovnom rangu i sa ostalim kriterijumima ne moze da se nadje nesto jace od ~140-150KS


Po ovim uslovima zasto da ne Audi A3 ili A4 benzinac 1.8?
[ bordzija @ 20.01.2021. 16:08 ] @
Za grad a ili b segment benzinjara manje kubikaže. Može i povremeno da se putuje. Ako stalno putuješ izvan grada onda ti se isplati veći auto sa dizel motorom.
Tako kupuje razuman čovek.
Ako si već uzeo kredit ne moraju da te prate veliki troškovi održavanja i servisiranja.

Ako kupiš dizel za po gradu, ne gine ti dpf filter često čišćenje, skupe dizne, plivajući zamajac itd. Nekada ne može više dpf da se čisti nego se raspadne pa mora novi. Sve su to održavanja od po 1000 evra.

Obavezno motor da ima 4 cilindra i 16 ventila niakako ove turbo mikser kosilice koje se danas uvaljuju.
[ bakara @ 20.01.2021. 19:32 ] @
@bordzija

haha, pa jel si u opste procitao da covek trazi c ili d segment benzinac?

a ti pricas o a i b segmentu i dizelasima
[ mjanjic @ 20.01.2021. 22:39 ] @
Solidne performanse? Da li se podrazumeva da troši 6-7 litara benzina na 100km, a da do 100km/h ubrzava za manje od 8 sekundi?

Eto, ovo ti je i 2.0 i benzinac istovremeno, a ima i solidne performanse :)
https://www.polovniautomobili....rch-normal&position_ref=23

I ova Octavia ima solidne performanse, ali mi nekako čudne fotke enterijera, ne vidim detalje koje bih hteo da vidim...
https://www.polovniautomobili....arch-normal&position_ref=5


Nemaš baš nekog izbora ako hoćeš limuzinu, 1800-2000ccm benzinac, 2008. godište ili noviju, i da nije preko npr. 6500€: https://www.polovniautomobili....1800&engine_volume_to=2000
[ bakara @ 21.01.2021. 10:55 ] @
pa nece ni turbo benzinca

Zapravo takvi automobili vise ne postoje, pisao sam o tome da nema vise vecih automobila sa atmosferskim benzinskim motorima.

izbor mu je jedino honda, mazda, i toyota...ne znam im tacne cene za to godiste.

[ mjanjic @ 21.01.2021. 14:54 ] @
Pa, videh par modela Golfa sa onim 1.6 8v, mislim da sam video i jednu Oktaviju, ali to je 102ks i nema baš neke performanse.
Ima u ponudi onih Astri 1.6 sa 116ks koje nemaju turbinu, ali nisu limuzine, a pretpostavljam da karavan ne dolazi u obzir.

A i ako se nađe nešto na oglasima, a iz uvoza je, može da bude mačka u džaku. Znam jednog vlasnika Golfa 5 sa tim 1.6 8v motorom, i evo već 2 godine nema nikakvih problema, ne namerava da ugrađuje plin jer ne prelazi mnogo, ali sutra kad ga bude prodavao, biće ok primerak za potencijalnog kupca, jer je ipak korišćen kao porodični auto svaki dan i tu se ne isplati nešto krpiti da traje do sutra kao što urade na ovim vozilima iz uvoza.
[ bordzija @ 21.01.2021. 18:27 ] @
C3 i klio lepo piše pa posle veći auto.
[ ademare @ 21.01.2021. 18:56 ] @
Znaci savet je da kupi 3 auta za 6.000 ?

Dobro nisi opet savetovao da se kupuje Dacia