[ _dzo.ni_ @ 20.04.2020. 13:05 ] @
Naime, ovaj problem je počeo pre 2 dana... bila je posteljina na 60°C i kad je mašina prešla nekih 50°C (još greje) onda je počelo do "zviždanje i pištanje". Taj zvuk se čuje tek kad se bubanj umiri i tad zvuk dođe do izražaja. Mikrofon od slušalica sam stavio u unutrašnjost kabineta mašine da se bolje čuje.

https://youtu.be/J2eeyrRscB0
[ bakara @ 20.04.2020. 13:25 ] @
kao da nesto cvrci...
Mozda je malo probio grejac?
[ _dzo.ni_ @ 20.04.2020. 13:41 ] @
@bakara Nisam ni ja siguran. A ako je probio, onda je samo pitanje časa kad će elektronika da rikne jer su gorenje ploče ... a i instalacija u zgradi je loša.. Čudi me jer je mašina stara svega 3 god.
[ prkacro @ 09.06.2020. 14:45 ] @
poštovanje,

@_dzo.ni_ i sam imam takvu mašinu pa me zanima koji je rezime kvara veš mašine - da li je popravljena ?

lp
[ _dzo.ni_ @ 11.06.2020. 09:54 ] @
Nismo ništa popravljali, radi grejač dok radi
.. kad crkne zamenićemo ga. Ponekad se zna čuti taj zvuk ali ne toliko često. Mislim da je kamenac prouzrokovao ili pukotinu sitnu ili nešto sl.. ako se nešto bude desilo, javljam ovde.
[ prkacro @ 11.06.2020. 14:13 ] @
poštovanje,

kada je kod mene na toj mašini "probio" grijač ( rupa odozdo kao pol malog nokta ), izgledao je kao novi i nije stradala elektronika nego samo on.. zamijenjen i radi već godinu dana bez greške :)


lp
[ mjanjic @ 11.06.2020. 14:34 ] @
Može da bude više razloga, npr.
- grejač se pomerio iz ležišta ili sa nosača i dodiruje kazan, koji se zagreva više i brže nego što bi trebao pa se čuju zvukovi zbog termičkog širenja
- grejač je oštećen, pa voda dolazi u direktan kontakt sa provodnikom koji je optican strujom (i koji je praktično užaren) pa se javlja izraženiji zvuk zbog velike temperaturne razlike provodnika i vode

Najbolje je da skineš grejač, ako je moguće, i proveriš njegovo stanje.