[ anon70939 @ 24.04.2020. 20:38 ] @
Ili ćete se odreći?
[ Ali Imam @ 24.04.2020. 20:52 ] @
Ja ću zvati više puta.
Imam spisak umrlih
koji se redovno "pojavljuju" na izborima.
Biće to lepa kinta.


[ mjanjic @ 24.04.2020. 21:39 ] @
Ne kontam kako će da spreče zloupotrebe - ne mislim ono mali Perica pozove i izdiktira tuđe podtake, a svoj broj računa u banci, nego zloupotrebe od strane nekih nadležnih, koji će iskoristiti lične podatke onih za koje znaju da neće tražiti pomoć (npr. kad istekne rok za prijavu) da nešto smuvaju?

Da li se sprema još jedna velika krađa državnog novca?


Ja radim od kuće i dobijao sam redovno platu, tako da neću tražiti tih 100€, mislim da bi dobro došlo i malo više onima koji su dobili otkaze ili nisu dobili nikakvu platu jer ih je poslodavac poslao kući (npr. osoblje zaposleno u restoranima, trgovinskim objektima koji ne rade u ovom periodu, itd.).
[ Dexic @ 24.04.2020. 22:10 ] @
U istoj recenici si uspeo da shvatis zasto se to radi, i da samovoljno pomognes da se to desi :)

Umesto da svi traze.
[ Shadowed @ 24.04.2020. 22:30 ] @
Citat:
mjanjic:Ja radim od kuće i dobijao sam redovno platu, tako da neću tražiti tih 100€, mislim da bi dobro došlo i malo više onima koji su dobili otkaze ili nisu dobili nikakvu platu jer ih je poslodavac poslao kući (npr. osoblje zaposleno u restoranima, trgovinskim objektima koji ne rade u ovom periodu, itd.).

Pa, nece niko dobiti vise zato sto ti nisi uzeo ali zato lako moze da se zloupotrebi kao sto si i sam uocio.
Ako hoces nekom da pomognes, uzmi tih 100e pa mu/joj daj direktno. Ako ne znas nekog takvog kao sto si opisao, uzmi pare jer ces neuzimanjem pomoci jedino nekom ko zloupotrebi situaciju.
Naravno, mozes ici i logikom da ce mozda ostati u budzetu i nece biti pokradeno pa je eto, jelde, za opste dobro. U tom slucaju procitaj prvi post u ovoj temi
[ Branimir Maksimovic @ 25.04.2020. 04:21 ] @
Mislim zena zove dom zdravlja niko se ne javlja morala licno da ode tamo, ne vidim kako ce bilo
ko dobiti broj koji zovu milioni... ovo je klasika nismo se popismanili ali u stvari jesmo
nista od para,,,,
[ mjanjic @ 25.04.2020. 04:35 ] @
Mene su svojevremeno o'ladili i za one "besplatne akcije", otišao u poštu sa ličnom kartom, predao šta treba, nakon isteka roka stigao mi koverat sa obaveštenjem da ne ispunjavam uslove, jer pošto nisam predao uverenje o državljanstvu, nije bilo moguće utvrditi da li sam državljanin Srbije!?
Mis'im, pa kako onda imam ličnu kartu?

Mogu misliti kakvog će ovde muvanja biti. Ono, možda, na osnovu mnogih ranijih iskustava, ali ko zna, postoji neka mala verovatnoća da svi koji budu zvali stvarno o dobiju taj novac.


Ono što je generalno problem je izdiktirati broj računa da se ne pogreši (mnogi stariji će imati problem, preko telefona se ne čuje tako razgovetno, itd.), potom da to neko zapiše/evidentira, a da ne pogreši nijednu cifru, i na kraju da se to sve obradi kroz kreiranje naloga za uplatu.

Mogli su ljudima podeliti vaučere u toj vrednosti za kupovinu hrane i plaćanje računa.
[ Branimir Maksimovic @ 25.04.2020. 04:41 ] @
"Mogli su ljudima podeliti vaučere u toj vrednosti za kupovinu hrane i plaćanje računa."

Ma mogli su skinuti porez na nekretnine. Nama je porez 200 evra godisnje taman za mene i zenu.
[ Zurg @ 25.04.2020. 09:24 ] @
Čuo sam da će biti i neki sajt kojeg će moći da se pošalje zahtev. Nadam se da taj sajt neće biti kao društvena mreža.

[ Java Beograd @ 25.04.2020. 17:45 ] @
Pitam se kako, teoretski, treba organizovati call centar da bi opslužio bar 3 miliona (po mojoj proceni) poziva.
[ Branimir Maksimovic @ 25.04.2020. 17:46 ] @
"Pitam se kako, teoretski, treba organizovati call centar da bi opslužio bar 3 miliona (po mojoj proceni) poziva."

Nikako. To je zvaka da ne daju pare. Osim ako to prijavljivanje ne organizuju putem mail-a, cak i tad
tesko da ce neko moci da obradi milione...
[ anon70939 @ 25.04.2020. 19:11 ] @
Citat:
Java Beograd:
Pitam se kako, teoretski, treba organizovati call centar da bi opslužio bar 3 miliona (po mojoj proceni) poziva.

Ma ovo je samo dobar smisao za humor :)
[ Living Light @ 25.04.2020. 19:11 ] @
[ SASA M. @ 25.04.2020. 19:23 ] @
Javljace se automatika koja ce snimati poziv sa vasim informacijama. Kako ce to izgledati... videcemo. Ko ce posle praviti spisak, videcemo. Takodje ce ici preko interneta online prijava...Uglavnom ako ne bude islo kako je zamisljeno, znamo ko ce da bude proglashen krivim
[ scoolptor @ 25.04.2020. 19:52 ] @
Naravno da cu uzeti 100eur.
Na prinudnom sam 3 dana nedeljno.
Da li cu ostati bez posla videcemo uskoro.
[ Living Light @ 25.04.2020. 20:25 ] @
scoolptor,
Nećeš ti UZETI 100eur, -Odakle ti?

Dobičeš ih, ako dobiješ tel. vezu.
Šansa je 1: par Miliona
[ scoolptor @ 25.04.2020. 20:43 ] @
Ne lupaj LL. Bice prijava emailom.

[ ademare @ 25.04.2020. 20:48 ] @
Licno sumnjam da ce to sa automatima ici glatko .

Jer sam imao lose iskustvo sa automatom, ocigledno ce biti ta ista oprema , Drzavnog Telekoma !

Ajde kao zove devojcica i nudi neku promociju HBO 6 meseci gratis . Naravno pristanem , mada niko ne gleda HBO ali kad je Dz . sto da ne

Nekoliko dana pre isticanja roka promocije , otkazivanje samo preko automata ?! Procedura je muka ziva , ima nekih 10-tak raznih podmenija , nekako se izborim i odradim proceduru !

Posto Nikako ne verujem Telekomu , odem sutradan do Poslovnice , nije bilo guzve , sluzbenica koja kucka po kompjuteru kaze nemam podatke da ste ista otkazali ?!

Da nisam otisao licno da otkazem po njihovom automatu bih jos placao HBO
[ Living Light @ 25.04.2020. 20:49 ] @
scoolptor,
A server "Not Respond",
ili je preopterećen.

Nemo si deca, nisi "Mali",
[ Branimir Maksimovic @ 25.04.2020. 21:05 ] @
Da su ozbiljni napravili bi elektronsku formu na webu koju popunis a pre toga se registrujes.
[ SlobaBgd @ 25.04.2020. 23:04 ] @
Kako to treba da ide? Ono, kao, odem na sajt Uprave za trezor, otvorim neku njihovu Web formu, unesem tražene podatke, i kliknem na Pošalji. I kao uspešno pošaljem prijavu, na sajtu Poreske uprave mi iskoči veliko crveno obaveštenje da je izjašnjavanje uspešno obavljeno i da će, recimo, u roku od pet radnih dana novac biti na računu te-i-te banke i da ga mogu podići do tamo nekog datuma.

Šta će se desiti ako odem u banku i hoću da podignem novac, a oni mi kažu da još nije uplaćen? Ili još gore, da su isplatili novac nekom ko se predstavio kao ja? Ili da me uopšte nema u sistemu te banke? Ili da se, uvidom u neku bazu Uprave, vidi da se nisam ni izjasnio? Čime mogu da dokažem da sam se ja, imenom i prezimenom, matičnim brojem, brojem lične karte i adresom, prijavio da podignem pare? Skrinšotom popunjene forme? Pa bar na 20 mesta postoji moje ime upareno sa JMBG i brojem lične karte, i ko zna ko sve ima pristup tim bazama!

I tako dalje, i tako dalje... I sve to može da se desi čak i ako online prijavljivanje sa klijentske strane radi kako treba. Zamislite kako bi sve izgledalo da serverska strana Uprave za trezor počne da brlja iz nebrojeno mogućih razloga. O mogućnostima za grešku u informacionim sistemima banaka da i ne govorim.

Ali neka. Idu izbori.
[ dule_ns @ 26.04.2020. 13:37 ] @
Naravno da je ovo jako sumnjiva rabota, ali ono što mene plaši jeste presedan koji se postavlja.

Koliko sam shvatio za identifikaciju će biti dovoljno uneti podatke o imenu, br lične karte i jmbg. Jmbg i ime su prilično dostupni, br lične karte mislim da i nije toliko ali definitivno nije podatak koji smo do sada jako skrivali od drugih.

Što se tiče presedana, ne bi voleo da u budućnosti za potpisivanje raznih ugovora ili slanje bankarskih transakcija bude dovoljna web forma ili telefonski poziv gde neko unese te podatke.
[ SASA M. @ 26.04.2020. 14:51 ] @
Kako je receno, trebalo bi da se ostavi i podatak (broj racuna) u koju banku da uplate, koja god, ne moze bilo ko da ode i podigne novac.
[ mjanjic @ 26.04.2020. 14:55 ] @
"Koliko sam shvatio za identifikaciju će biti dovoljno uneti podatke o imenu, br lične karte i jmbg. Jmbg i ime su prilično dostupni, br lične karte mislim da i nije toliko ali definitivno nije podatak koji smo do sada jako skrivali od drugih."

Nemoj da se sekiraš, ako je predsednik našao adrese penzionera i poslao im zahvalnicu što su se žrtvovali i pomogli da država ne ode u bankrot, naći će i ovo, čak još lakše, jer mu ne trebaju adrese (koje mnogima i nisu validne), jer se lične karte ne skeniraju ili čitaju preko čitača još samo na trafikama i u piljarnicama. Gde god se drugde pojaviš, daj ličnu kartu, ubace u čitač... ili je fotokopiraju.
[ jovajovic100 @ 26.04.2020. 17:13 ] @
-
[ Ali Imam @ 26.04.2020. 17:34 ] @
Code:
86400    Sekundi
1440    Minuta
100    Linija za snimanje
144000    Dnevno
20.83333333    Dana za 3 miliona


Code:
86400    Sekundi
1440    Minuta
200    Linija za snimanje
288000    Dnevno
10.41666667    Dana za 3 miliona
[ mjanjic @ 27.04.2020. 01:24 ] @
Ma super, i KO će posle sve to da obradi i kreira naloge za uplatu?
Ako je neki softver za "prepoznavanje govora", možemo misliti koliko će tu grešaka da bude, pa će građani biti sami krivi što nisu "lepo izdiktirali", jasno i glasno, da i "robot može da razume".

Nisu mesecima umeli kako treba da organizuju efikasnu zamenu vozačkih dozvola, nego su ljudi od 5 ujutru čekali da im podele neke "brojeve" za taj dan ili tu sedmicu, a ovo će da bude odrađeno bez problema.

Živi bili pa videli.
[ Ali Imam @ 27.04.2020. 02:25 ] @
Nema posle nego odmah.
Kako stižu pozivi momentalno se vrši ažuriranje.
Provera podataka je automatska
jer se daje lični broj i podaci kao i podaci o banci.
Oni koji su pogrešili u nekom podatku
idu na čekanje (dokle - nije bitno).
U medjuvremenu penzioneri će uplatiti struju, gas i komunalije
pa će se skupiti novac za isplatu "drugopozivcima".
Kad "drugopozivci" uplate obaveze skupiće se novac za isplatu
"trećepozivaca" koji su u medjuvremenu ispravili svoje podatke.

Dokaz da ste aplicirali za 100 jevra vam je
izvod iz telefonskog listinga sa pozivom ostavljanog broja.

Ma 200 mašina nije ništa uzimajući u obzir šta su sve pokupovali od medicinske opreme za COVID-19.
Možeš da računaš sa 1000 mašina to znači da će se prikupljanje podataka obaviti za nekoliko dana.

Na obradi podataka zaposliće se hiljade "mladih stručnjaka"
što će biti odličan šlagvort za predstojeće izbore.

"Stručnjaci" će se izabrati medju onim
naprdnjačkim botovima koji svoje kompjuterističke veštine
dokažu napljuvavanjem Ali Imama po forumima.

Vaima oca i svjatoga duha i sina.
Amin!

[ dule_ns @ 27.04.2020. 09:47 ] @
Citat:
Ali Imam: Nema posle nego odmah.
...

Dokaz da ste aplicirali za 100 jevra vam je
izvod iz telefonskog listinga sa pozivom ostavljanog broja.

...
Amin!

???
[ član @ 27.04.2020. 10:51 ] @
Citat:
Java Beograd:Pitam se kako, teoretski, treba organizovati call centar da bi opslužio bar 3 miliona (po mojoj proceni) poziva.



[ Tajmija @ 06.05.2020. 19:39 ] @
Pomoći nekome njegovim parama i nije neka pomoć, ali opet postoje ljudi kojima je to neophodno da bi preživeli u ovim teškim trenucima. Problem je samo što to nije zamišljeno kao pomoć ugroženima, već kao politički poen, i predstavljanje jednog dobrotvora kao spasioca nacije i kao takav je zaslužio da pobedi i na sledećim izborima.

To da nije zamišljeno uopšte dokazuje da uopšte ne postoji plan realizacije, i ovde je kroz sprdnju ustanovljeno da je to na taj način praktično neizvodljivo uraditi.

Pored svih navedenih problema, postoji još jedan: Šta će raditi oni punoletni građani koji nemaju broj računa? pored svih komplikacija, sad i njima treba otvarati privremene račune, a njih ima bar milion.


Evo ja iznosim moj plan koji nije ništa revolucionaran, već je viđen i funkcionisao bi skoro pa savršeno.


Pošta Srbije, kao državna firma, i ustanova koje ima u svim zabitima može to uraditi za Vladu Srbije koja želi da pomogne svojim građanima.

Jednostavno država uplati Pošti pare, pa ko želi 100€ uz LK podigne pare, ko ne želi ne mora. Jer je prva reakcija na ovu milostinju bila ne trebaju mi tvoje pare, pa je zato kontra reakcija bila, ko hoće neka se javi.

Onim osobama koje primaju penzije na ruke, može poštar odneti uz pitanje: da li želite?

uz jednostavan programić koji će skidati sa liste oni koji su preuzeli(da ne bi u dve različite pošte podigli 2x) i baze podataka punoletnih građana koji imaju pravo na pomoć se to može rešiti. I recimo da se to sve sprovodi u narednih 6 meseci, ko ne preuzme do tad, smatra se da ne želi.
[ Living Light @ 07.05.2020. 06:28 ] @
Upravo tako.

Evo, moj primer,
ja sam na bolovanju ravno 3 meseca i 7 dana (na današnji dan), TOTALNO sam dekintiran!

Za prvi mesec (februar) sam dobio platu od moje firme, 60% naravno.
Za mart i april ni dinara od države.

Danas sam zvao u centralu firme u BG, znam da oni ne mogu ništa da požure stvar,
nego čisto da pitam da li imaju bilo kakav info
-Koliko država kasni sa isplatama onima koji su duže na bolovanju?

Jer nikad u životu nisam bio 3 meseca na bolovanju, i nemam pojma kako ide isplata.

-Nemaju ni u firmi pojma a ni blage veze, kad če, šta če država da uradi.
a ja mogu samo da se je***m posle 33 god. staža udisanja naftnih derivata.

toliko o državnim isplatama ovog tipa.

Ne znam, ostaje mi samo da prodam osciloskop.
[ Branimir Maksimovic @ 07.05.2020. 07:13 ] @
"Za mart i april ni dinara od države."

Ja bezim od bolovanja ko djavo od krsta ;)
Jao si ga onom ko ocekuje nesto od ove drzave...
Nisu ovi nesto napredni, bice da su isti po pitanju
isplacivanja decjih dodataka, socijalne pomoci i bolovanja...
[ adzo_ @ 07.05.2020. 07:56 ] @
Meni samo nije jasno kako ima 5.500.000 punoletnih gradjana sa LK kada treba da se deli 100€, a kad treba da se glasa onda ima 6.739.441 punoletnih gradjana sa LK.
[ MajorFatal @ 07.05.2020. 08:11 ] @
Milion dijasporičnih lemingsa koji uživaju na Bahamima ali iz nekog razloga vole da glasaju u matici jer znaju da je naš predsednik najbolji na svetu?
[ Living Light @ 07.05.2020. 08:21 ] @
Citat:
adzo_:
Meni samo nije jasno kako ima 5.500.000 punoletnih gradjana sa LK kada treba da se deli 100€, a kad treba da se glasa onda ima 6.739.441 punoletnih gradjana sa LK.

a mrtvi sa LK njima ništa, a glasaju :)
[ ademare @ 07.05.2020. 10:56 ] @
Milion Pokojnih vernih glasaca , naravno da ce da dobiju i podignu po 100 Eura .

Samo sto ce to da zavrsi u necijem dzepu .
[ Living Light @ 07.05.2020. 11:32 ] @
Ovaj je bio pravi igrač.

[ Living Light @ 07.05.2020. 12:45 ] @
Zamislite postupak banke.
Pošto sam 3 meseca na bolovanju, 2 meseca nema uplate,

-blokirali mi račun?!

A na računu 15000din, ali ne mogu da ih podignem.
Da li banka ima pravo na to?
[ Java Beograd @ 07.05.2020. 14:07 ] @
Koja je banka u pitanju?
Da li si ih kontaktirao, da ti kažu zašto su blokirali račun? (najbolje emajlom, da imaš crno-na-belo)
[ since1986BC @ 07.05.2020. 16:42 ] @
Lepo kaže: "zamislite postupak banke". Fikcija.
[ ineve74 @ 07.05.2020. 17:14 ] @
Zasto nebi moglo da se dobije tamo gde se primaju dividende pa samo dignes u posti licnom kartom
https://www.novosti.rs/vesti/n...a-detaljno-uputstvo-gradjanima

[Ovu poruku je menjao ineve74 dana 07.05.2020. u 19:13 GMT+1]
[ Living Light @ 08.05.2020. 07:09 ] @
Java Beograd,
banka je PŠ. (ako je to u opšte banka)

Zvao sam PŠ i pitao u čemu je fora? Kažu:

-"Od pre nekog vremena, primenjuju takav način zašite korisnika."

e, da ga je***

A šta da sam nemogučim slučajem imao milion dinara?
Odgovor:
-"Pravila su pravila!"

A kad ću moči da dignem neke pare?
Kaže:
-"Prvo neka uplata, pa sutra dan možete da dignete pare"

e, tek ču sada da vas promenim za neku banku bez tog pravila!
[ since1986BC @ 08.05.2020. 11:08 ] @
^ Ha ha ha. A mislio sam da je zahebancija.

http://www.posted.co.rs/opsti_uslovi/OU-TR.pdf

12. Blokada Računa i ograničenje korišćenja platnih instrumenata
Citat:

...
Banka ima pravo da privremeno ograniči korišćenje sredstava na
Računu ukoliko dođe do saznanja da je došlo do promene radnog statusa
Korisnika, a da o toj promeni Banka nije obaveštena ni od strane uplatioca
niti od strane Korisnika.


i još

Citat:
O nameri i razlozima blokiranja platnog instrumenta Banka će obavestiti
Korisnika pozivanjem brojeva telefona ili slanjem SMS-a na broj telefona
koji je Korisnik odredio prilikom podnošenja Zahteva za izdavanje platnog
instrumenta i/ili pisanim
putem na njegovu poslednju dostavljenu adresu Banci ili adresu elektronske
pošte.
Banka će omogućiti korišćenje platnog instrumenta ili će platni
instrument zameniti novim (npr. kartica sa novim brojem) kada prestanu da
postoje razlozi za blokadu.
[ Living Light @ 08.05.2020. 11:12 ] @
Cenim tvoje postove više nego svoje.

Ali, nisam očekivao da ne veruješ u istinitost mojih postova.

Pozdravljam Te,
[ since1986BC @ 08.05.2020. 16:13 ] @
[ Living Light @ 08.05.2020. 16:21 ] @
Kako odakle?

Valjda odande iz iste branše,
gde je u Kini nestalo milion korisnika mob. telefonije.

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 09.05.2020. u 16:09 GMT+1]
[ Shadowed @ 08.05.2020. 19:57 ] @
Citat:
Living Light: gde je u Kini nestalo milion korisnika mob. telefonije.

20 miliona.
[ Living Light @ 08.05.2020. 21:55 ] @
Lako je sa troseda, iz dnevne komentarisati.

Treba otkopati sve te pomrle da glasaju, ako situlacija zapne.
a to nisu mali građevinski radovi.

Ima tu i skele, nadole,
[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2020. 22:28 ] @
Nije njima problem. Pomrli jednostavno imaju unapred popunjene listice, pretpostavljam....
[ Living Light @ 08.05.2020. 22:57 ] @
Branimire, briši ovo ↑↑↑,
Bog da ti snage da pišeš valjane postove.

I da hoču ne mogu, a kad sam mogao, ona nije mogla,
ma, čitav cirkus, naopačke i unatraške.

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 09.05.2020. u 00:44 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 09.05.2020. 08:11 ] @
Citat:
Living Light:
Java Beograd,
banka je PŠ. (ako je to u opšte banka)

Zvao sam PŠ i pitao u čemu je fora? Kažu:

-"Od pre nekog vremena, primenjuju takav način zašite korisnika."

e, da ga je***

A šta da sam nemogučim slučajem imao milion dinara?
Odgovor:
-"Pravila su pravila!"

A kad ću moči da dignem neke pare?
Kaže:
-"Prvo neka uplata, pa sutra dan možete da dignete pare"

e, tek ču sada da vas promenim za neku banku bez tog pravila!



Ja ovo ne mogu da verujem da se dešava. To je totalno nezakonito. Imaju banke tu politiku da gase račun zbog neaktivnosti i to ej ok, ali moraju da ga aktiviraju čim se ti pojaviš sa bilo kakvim zahtevom prema tom računu.

Kao što si i sam rekao, menjaj banku.


Odeš u Poštansku štedionicu i tražiš odmah da ti zatvore račun. Tada moraju da ti isplate sve što je na računu. Da vidiš kako će volšebno da nađu način da ga odblokiraju. Ja sam to probao više puta, kad god je neki besmisleni problem ja tražim da mi odmah zatvore račun (povišenim glasom da čuju svi klijenti koji su trenutno u banci). Odmah se problem rešava.

Ako odblokiraju onda nemoj zatvarati račun jer će ti biti mnogo velika komplikacija da menjaš račun a treba država da ti uplati novac. Dok sve gde treba prijaviš promenu račun ode voz. Ali čim ti proće situacija, menjaj banku.

Ako ne odblokiraju račun a ti ih hakuj, uplati sam sebi 5 dinara na račun.

E da, proveri dobro ugovor. Pazi da li ti naplacuju trošpkove održavanja računa i ako nemaš prometa. Ako ej tako, ondane smeš da podigneš sve sa računa nego moraš ostaviti novca za te trokove. Ako ne ostaviš, automatski ideš u minus na računu i eto novih komplikacija.
[ Living Light @ 09.05.2020. 08:30 ] @
Možeš da veruješ ili da ne veruješ, ali je to realnost.

Firma uplati u tu istu Poštansku Štedionicu 100000din
na ime beskamatnog kredita, koji ču vračati u 12 rata.

nisam ni stigao do banke, oni već apcigovali 1000din
u ime "provizije na transakciju"?! A meni ostavili 99k din.

-ma kakva transakcija, o čemi vi pričate?

Sa direktorkom banke jedva sam isterao da vrate moje pare.
[ Zurg @ 09.05.2020. 10:56 ] @
[ Living Light @ 09.05.2020. 11:18 ] @
u nekim državama vremenski period tipa
-"Za neki dan"

ne doživiš nikad, a možda ni tad'.
[ Living Light @ 09.05.2020. 15:41 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Ja ovo ne mogu da verujem da se dešava.

Citat:
Predrag Supurovic: treba država da ti uplati novac

Za danas mi je svarno dosta horor filmova.

Zovem kol centar 011-20-20-292 da proverim situaciju,
a situacija je da se oznojiš.

Juče dobijem poruku sms na mob, da su legle pare od države.

Danas za stanje preko kol centra više ne kaže da sam blokiran,
ali mi nema onih para za koje su me juče obavestili da ih ima.

Samo su me častili, skinuli održavanje računa 144din.

Sad imam manje nego juče,
na stanju trenutno 15k-144 =14856din

Garant prezupčio govorni automat,

da ne bude ono
"ja ne znam koga ste nazvali, ali ste dobili onog koga ste tražili"

okrenem ponovo, isto.

djabe pokazujem sms u radnji,
sa slikom sa MOBa, ne mož' se kupi ništa
[ anon70939 @ 13.05.2020. 08:10 ] @
Evo moze prijava.
https://idp.trezor.gov.rs/

Nego super im radi sajt. vec sad na pocetku.


to dok im se ne zagreje LB :D
[ SlobaBgd @ 13.05.2020. 08:34 ] @
Ja sad uspešno završio prijavu.



Evo i uslova na koje pristajemo, koga mrzi da čita na sajtu Trezora:

Citat:
Uredbom o formiranju privremenog registra i načinu uplate​​ jednokratne novčane pomoći svim punoletnim državljanima Republike Srbije u cilju smanjivanja negativnih efekata prouzrokovanih pandemijom bolesti Kovid-19 predviđeno je da privremeni registar, između ostalog, sadrži podatke o punoletnim državljanima Republike Srbije na dan stupanja na snagu ove uredbe, a na osnovu pojedinačne prijave lica koja imaju aktivno prebivalište na teritoriji Republike Srbije. Uredba je objavljena u "Službenom glasniku RS", br. 60/2020 od 24.4.2020.​​ godine, kada je i stupila na snagu i predstavlja pravni osnov za obradu podatka od strane Ministarstva finansija. Ovi podaci se čuvaju i štite u skladu sa odredbama zakona kojim se uređuje zaštita podataka o ličnosti.

U skladu sa članom 15. Zakona o zaštiti podataka o ličnosti („Službeni glasnik RS", broj 87/18) saopštavnjem Vaših podataka neophodnih za dodelu jednokratne novčane pomoći prilikom prijave dajete svoj pristanak da se Vaši podaci o ličnosti, koji obuhvataju JMBG i broj lične karte obrađuju u svrhu isplate jednokratne novčane pomoći, istovremeno potvrđujući da su podaci koje ste uneli tačni i ažurni. Lice na koje se podaci odnose ne snosi troškove obrade i obaveštenja.

Nakon realizacije svih isplata, podaci sadržani u privremenom registru će biti obrisani

[ scoolptor @ 13.05.2020. 09:03 ] @
Prijavio se. Living lighte, vidis da nema razloga za paniku.
[ Zurg @ 13.05.2020. 09:17 ] @
A zašto im u title tagu stoji test?
[ Shadowed @ 13.05.2020. 10:48 ] @
Zato sto verovatno i jeste test. Najavljeno je da ce prijavljivanje poceti 15.5.
[ Zurg @ 13.05.2020. 10:50 ] @
Startit: Da li je sajt za pomoć od 100 evra test?
[ ineve74 @ 13.05.2020. 11:17 ] @
Ovde kazu da je MAli jutros rekao da od danas krecu prijavljivanja to jes nebi trebalo da je test
https://www.novosti.rs/vesti/n...evra-Ocas-posla-na-1-klik-FOTO
[ Zurg @ 13.05.2020. 11:27 ] @
Od danas je za beta testere. Požurite sa prijavama, možda su zaboravili da stave unique constraint nad jmbg kolonom.
[ bakara @ 13.05.2020. 11:36 ] @
I nikakav broj prijave ne dobijete
a status prijave ne mozete da proverite
[ Ali Imam @ 13.05.2020. 12:09 ] @
Citat:
Zurg

Od danas je za beta testere. Požurite sa prijavama, možda su zaboravili da stave unique constraint nad jmbg kolonom.

Pa instruktoru ti si im držao kurseva.
Zašto sada sumnjaš u njihove sposobnosti?

[ Zurg @ 13.05.2020. 12:20 ] @
Nisam im ja držao kurseve, osim ako nisu radili u nekoj školi kao nastavnici, pa onda završili obuku za prekvalifikaciju. Inače sve pohvale za ljude koji su razvili ovaj servis. Rano usvajanje proizvoda je sada u trendu, tako da ko god da je držao kurs obavio je odličan posao. Ni ja ne bih bolje. Ako su i zaboravili da stave pomenuto unique ograničenje, to može da bude samo u korist građana.
[ anon70939 @ 13.05.2020. 20:33 ] @
Zanimljivo mi je kako se cela kampanja vrti oko 100E, odnosno valute u evrima.
Otkad je nasa nacionalna valuta euro? Zasto nije moglo da se kaze 10000 din ili 12000 din?
Jos im i na ovom servisu pise "100 razloga za jedan klik".

Zabranjuju sve transakcije u evrima, a ovako se frljaju
[ ademare @ 13.05.2020. 21:31 ] @
Ne mogu sada da nadjem neki bolji link od ovoga . Prvi deo linkovanog teksta je prepisan iz rezimskih tabloida sa sve Samohvalom Jorgovanke .

Drugi deo gde oni daju neki link je nevazan za pricu , jer je vest Blumbergova a ne sa tog linka koji oni daju .

https://www.glas-zajecara.com/...-listi-najjacih-za-ovu-godinu/

Slucajno sam tada procitao originalni tekst i jeste RSD druga valuta po jacini , u tom tekstu kako kaze Jorgovanka lepo priznanje za nju ?

Samo nigde u rezimskim medijima , nije bila cela vest da vidimo koja je to Najjaca valuta , pa da na osnovu toga ocenimo i Dinar i priznanje !

Najjaca valuta je naravno Moldovan leu - Moldavski Lej .

Valuta najsiromasnije drzave u Evropi , eto nismo bas najgori , ma koliko se neko trudio

A to " lepo priznanje " proistice iz njenog igranja kursom , sto radi i Moldavija jos vise , pa je dinar te godine ojacao u odnosu na Euro vestacki , ali malo manje od tog leja .

Sad zasto Mali i ekipa velicaju Euro u odnosu na mocni dinar ? Citacemo verovatno u njegovom sledecem Doktoratu
[ Java Beograd @ 14.05.2020. 07:38 ] @
Može svako da pljuje Jorgobanku do mile volje, nije mi ni rod ni pomoz-bog, ali:

- Ja od momačkih dana (kad sam skapirao šta je kinta) znam samo i jedino, uvek jedno - poskupljenje! I kad je bila SFRJ, i SRJ, i Srbija pod Slobom, Koštunjavim, Tadićem ... svejedno
- Od kako je Jorgobanka - poskupljenja više nema.

Ne kažem da nema korekcija cena (zbog različitih uticaja) ali poskupljenja tipa "sve u radnji poskupljuje za 30%" - nema.
"Prošle godine filter vazduha koštao 1.000 din a sada 2.000" - nema više.
Uštekao si neku kintu u dinarima - kupuj odma marke/dolare/evre da ti vrednos' ne propadne - nema više.

Neka nam poživi Jorgobanka i samo neka radi svoj posao, ništa nemam protiv!

[ Zurg @ 14.05.2020. 07:52 ] @
Ne bi mogla ona sama ništa. Ovo znači da sistem funkcioniše. Znači da smo na dobrom putu. Predsednik sve vreme govori istinu (onoliko koliko je to potrebno). Sve to su postigli ljudi sa kupljenim diplomama. Gde bi nam kraj bio kad ne bi imali ni te kupljene diplome, nego kada bi bili na primer mašinbravari?
[ Java Beograd @ 14.05.2020. 07:57 ] @
Ne znam, brate, da li je sama, da li su u pitanju Masoni, Iluminati, Cionisti, Naprdnjaci, CIA, kupljene Sega-Mega diplome, Merkelova ili Bildeberg grupa. A i ne interesuje me previše.

Ovo šta sam napisao je tačno, i drago mi je da je tako kako jeste sada.
[ Zurg @ 14.05.2020. 08:03 ] @
Pa i meni je drago i cenim to što javno iznosiš svoje mišljenje bez obzira na to što je popularno samo kritikovati.
[ whitie2004 @ 14.05.2020. 08:36 ] @
Nije to nesto tesko postici niti ti treba diploma i vrstan ekonomista. Treba ti politicka odluka. Deda Avram je kurs i cene cakucao u jednoj noci. Kada su ljudi stekli poverenje u taj dinar, isto tako brzo je nestao ... Dobio pedalu. Skupili smo mreze i jos jednom opeljesili narod ...

Dakle - Da se molimo bogu da ovo potraje !
[ whitie2004 @ 14.05.2020. 08:49 ] @
I bilo bi mi drago da imamo normalnu inflaciju. Znaci: ne 0 (nula) %, ali ne ni 210 miliona % iz decembra pred Avrama!
Postojanje inflacije znaci da privreda radi ...
[ Ali Imam @ 14.05.2020. 09:34 ] @
Citat:
Java Beograd

- Od kako je Jorgobanka - poskupljenja više nema.

Oh?
Da li ti znaš da je guma za bicikl nekad imala
pojas od čelične žice zatim
pojas od gvozdene žice zatim
pojas od plastične žice zatim
pojas od kanapa
a sada nema nikakav pojas.
Ali nije poskupela!

Da li znaš šta je to ebonit?
Ne znaš? Onda nemoj čudiš ako staneš na ekser i ne probije djon.
Ali to u prastaroj obući.
Moderna obuća je od plastike i nema veze sa ebonitom.
Ali nije poskupela!

Hleb koji je do pre 3 meseca imao masu 500g sada ima masu 450g (razlika 10%), ali nije pokupeo!
Brašno koje je pre 3 meseca koštalo 44 dinara sada košta 64 dinara (razlika 45%, ali nije pokupeo!
Odem kod Kinez, plastični sat koji sam prošli put platio 350 dinara sada košta 400 dinara (razlika 14%), ali nije pokupeo!
Keks koji je imalo 100g sada ima 90g, ali nije pokupeo!
Slatka čokolada koju do skora nisu znali da preve sada je obogaćena natrijum hloridom, ali nije pokupela!
Pantalone sjajne (od kad koton sija?) koje su bile 1100 dinara sada su 1350 dinara, ali nisu pokupele!
Motorna testera 2KW koja je nekad koštala 1000DEM sada košta 200 evra, nije poskupela ali sa njom možeš samo hleb i karton da sečeš.
Sekira koja se nekad pravila od čelika sada se pravi od mekog gvoždja ali nije poskupela i ofarbana jeeeee.
"Super" lepak je nekad koštao 20 dinara sada košta 100 dinara, ali nije pokupeo! Mora se priznati, lepi!

Računari jesu pojeftinili.

Samo nemoj o televizorima.



[ Zurg @ 14.05.2020. 09:40 ] @
Računari pojeftinili, a jel? Koliko vremena treba da se butuje sistem sada, a koliko je trebalo nekada? U stara dobra vremena bejzik je bio u epromu i to se pokretalo trenutno... pričaš mi o pojeftinjenju računara... pih!
[ Java Beograd @ 14.05.2020. 10:05 ] @
Jbg, kad ljudi čitaju samo prvu rečenicu posta, onda moram sam sebe da citiram:
Citat:
Java Beograd:Ne kažem da nema korekcija cena (zbog različitih uticaja) ali poskupljenja tipa "sve u radnji poskupljuje za 30%" - nema.


Guma, pšenica ... sve su to berzanske robe. Dal' se menja cena? Pa naravno da se menja!




Citat:
Ali Imam:Pantalone sjajne (od kad koton sija?) koje su bile 1100 dinara sada su 1350 dinara, ali nisu pokupele!

Koji si ti paćenik kad kupuješ pantalone za 10€ ?
[ Ali Imam @ 14.05.2020. 10:21 ] @
Citat:
Java Beograd

Citat:
Java Beograd:Ne kažem da nema korekcija cena (zbog različitih uticaja) ali poskupljenja tipa "sve u radnji poskupljuje za 30%" - nema.

Hteo si da kažeš "nema poskupljenja robe odjednom", zar ne?
Kao nešto je bolje ako u 8 ujutro poskupi hleb,
u 9 ujutro poskupi meso,
u 10 ujutro poskupi mleko
i tako redom.
Sad si zadovoljan?

──────────────────────

Citat:
Java Beograd

Koji si ti paćenik kad kupuješ pantalone za 10€ ?

To je kao neki štos?
Znači derete inflaciju po paćenicima
dok vi otmena buržoazija dobijate sve jeftiniju robu!
I onda na sva usta hvalite Jorgobanku.
[ Java Beograd @ 14.05.2020. 10:26 ] @
Citat:
Ali Imam:Znači derete inflaciju po paćenicima
dok vi otmena buržoazija dobijate sve jeftiniju robu!

Buržoazija (otkud ti taj termin?!?) ili ne - svako ima svoju poziciju u društvu! Jedino, ovako na forumu možemo da se sretnemo.
Ionako sam tvoje postove smatrao prilično prizemnim, ali sad, kad sam skapirao da nismo isti društveni sloj - sad ću totalno da te ignorišem.
[ Ali Imam @ 14.05.2020. 10:34 ] @
Citat:
Java Beograd

Jedino, ovako na forumu možemo da se sretnemo.

Svakako da se možemo sresti samo u socijalističkoj sredini.

Na slobodnom tržištu ne možemo
jer na slobodnom tržištu je raslojavanje
na one koji znaju šta je to 500 grama a šta je to 450 grama
nasuprot onima koji tu ne vide razliku.

[ ademare @ 14.05.2020. 12:43 ] @
Zurg se ovde Zeza , kao i u vecini postova ali Java je ovde potpuno u pravu !

Evo ja se secam Milosevicevog vremena , pred njegov kraj , mobilni telefoni , one debele cigle , Debeli Televizori sve debelo i skupo .

Posle Kostunica , Tadic , nista , sve malo omrsalo , cene onako .

Ali posle dodjose Mesija , i Cica , Jorgovanka je samo za strance , i sta imamo ? Svi mobilne , ajde da kazem posteno dzepne kompjutere , dzabalesku , Televizori tanki , jeftini itd.

Hvala im do neba , nasim POSTENIM Genijalcima sta bi mi bez njih ?
[ Zurg @ 14.05.2020. 12:57 ] @
Mogu i ja nekad da budem ozbiljan.
[ ademare @ 14.05.2020. 14:11 ] @
Na koji tacno post mislis ?

U ovoj temi imas dosta , a ima i ozbiljnih .

[ Ali Imam @ 14.05.2020. 14:16 ] @
^ademare

Koja svrha porediti TV sa katodnom cevi i Led TV?
Zar osim gledanja pornjave ne postoji ništa drugo u životu?
Za računare nije problem, već sam napisao da su pojeftinili.
Cena računara je pala na svetskom tržištu i to nema veze sa Jorgobankom.

Potrošaka korpa je otišla u plus za 25% dok se evro održava na oko 117-118 din, mada je u jednom periodu došao i do 125 din.
U istom periodu cena električne energije je porasla za 25%.

Kvalitet robe u potrošačkoj korpi nije isti kao kvalitet robe u kapitalističkim državama.

Jaja koja su u potrošačkoj korpi
nekad su se označavala sa A, B, C i S klasa.
Sada se jaja označavaju sa L i M klasa kojima je masa manja od A klase.
Šta ćemo sa onima koji su kupovali S klasu?
Znam! Neka manje jedu. Zdravije je.

Aliii, potrošačka korpa ne evidentira promenu cene jaja.

Čokolada 1kg jeste u korpi ali ne piše da je u medjuvremenu "obogaćena" beskorisnim kamenjem.

Guma za bicikl nije u potrošačkoj koripi. Kako dovesti korpu do trpeze? Na ledjima?

I gde nadjoše pavlaku 0.3 litra za mesec dana?
Pa jel ta korpa za vrapce?

[ bakara @ 14.05.2020. 14:55 ] @
Trabunjas bez veze...
i dalje imaju jaja i a, i b, s, pa i duplo S klase, samo sto se vise prodaju jeftinija pa se to i nudi...

I dalje postoje gume sa zicom i bez zice, one bez zice su skuplje jer su napravljene od kevlara koji je skup za razliku od onih sa celicnom zicom koja je jeftina.

takodje postoji i cokolada u kolicini kojoj hoces i sa i bez primesama koje neces, kupac moze da bira.
[ Ali Imam @ 14.05.2020. 15:34 ] @
Oh, svega ima al ne može da se dobije.
Poslednji put kad sam uočio 10xS jaja cena je bila 110 dinara (sep/oct 2019, zalihe ko zna od kada).
Nakon toga su se pojavila 10xM jaja po ceni od 130 dinara.
M je oznaka "Manja masa" do 63g,
L je do 73g ali nemam cenu, dok je S klasa do 70g.
Otići ću do marketa da pogledam koja je masa jaja od 200 dinara.

Znaš, kod vas partizanovaca uvek ista priča: zamena teza.
Nije pitanje dal postoje gume sa čeličnim pojasevima.
Svakako da postoje, imam ih nekoliko komada.
Nego je fora u tome što se u prepucavačkkoj korpi
naznačava cena običnih gume i kaže kako su pojeftinile.
To je zamena teza, nisu pojeftinile nego su poskupele jer nemaju čelični pojas.
Isto kao i za jaja - ona označena u potrošačkoj korpi su kao od cvrglana.

Znam ja da prezident kupi S jaja po ceni 110 din/10 kom
ali za potrošačku korpu mora da važi za sve, ne samo za prezidenta
dok pozira pred kamerama.
A kad prezident ode odu i jaja za njim.
Pa ti kupuj šta je ostalo po 150-200 dinara.





[ bakara @ 14.05.2020. 16:14 ] @
Nista ja tebe ne razumem...
Izgleda da ti ne znas da su gume sa celicnom zicom jeftinije od one bez zice



[ Zurg @ 14.05.2020. 17:32 ] @
Ne zna, on bi i svemirski lift da pravi od čelika.
[ anon70939 @ 14.05.2020. 19:50 ] @
je l' ima nekog kome se nije menjala plata zadnjih 8 godina, u dinarima. Pa neka i u evrima, mozda lakse za pamtiti.
Je l' taj neko moze da kaze da danas za istu platu moze isto da zivi kao pre 8 godina?

Jeste se kurs prema € stabilizovao. I to je stvarno super. Ali mi nije dovoljno, hocu da bude jos bolje.

Samo mi se cini da mnogo manje stvari mogu danas da kupim za istu kolicinu novca.
Doba Milosevica ne zelim uopste da uzimam kao referentno. To nije bila normalna situacija.

No nije to tema :D.
[ ademare @ 14.05.2020. 20:15 ] @
Kako idu Naslovi u Tabloidima . Evo kad ce Prosecna plata biti 900 Eura

Naravno da nema sanse , ali ima ljudi koji veruju u bajke .

https://www.danas.rs/politika/...enzije-izmedju-430-i-440-evra/

Ko veruje treba samo da saceka i da ... glasa
[ Zurg @ 14.05.2020. 20:33 ] @
Idu izbori, nema šanse da smanjuju na 900e u ovom trenutku.
[ vladd @ 14.05.2020. 20:41 ] @
Prosecna plata bice 1000 evra a evo i kada
[ Ali Imam @ 14.05.2020. 23:01 ] @
Citat:
bakara

Nista ja tebe ne razumem...
Izgleda da ti ne znas da su gume sa celicnom zicom jeftinije od one bez zice

Uh, šta sad?
Mislio sam da guma koja ima sloj više košta više.
Al nek bude po tvome.

───────

Citat:
Zurg

Ne zna, on bi i svemirski lift da pravi od čelika.

Ajd što lupetaš, ali što lažeš?

───────

P.S. Pronašao sam L jaja u Lidlu, 10 komada 169.99 ili 179.99 ne mogu da se setim ali sigurno više od statističkih 135.1.
Donro, dobro, znam da se prezident slikao sa cenom 125.1.

[ Zurg @ 15.05.2020. 07:24 ] @
Jesi li dokazivao da je izgradnja svemirskog lifta nemoguća i kao model za dokaz koristio Ajfelovu kulu? Kula ja je od koliko ja znam od čelika. Možda postoji još neka od kevlara ili grafitnih nanocevi?
[ Ali Imam @ 15.05.2020. 08:59 ] @
To što si sad napisao nije laganje
ali jeste lupetanje i podmetanje.
Nisam ja pravio ništa nego sam se pozvao na nešto što su drugi pravili.
Osim toga svemirski lift i Ajfelov toranj nemaju veze sa temom.

Diskusija o potrošačkoj korpi se može dovesti u vezu sa ovom temom
jer pomoć od 100 evra će se trošiti za popunjavanje potrošačke korpe.

U tom smislu pitanje: da li možete popuniti (barem deo do 100 evra) potrošačke korpe cenama koje su naznačene u statistikama vladajućeg režima?
Ne možete "zvaničnim" cenama jer jaja ne koštaju 13.51 dinar komad nego 17 dinara komad.
One mućkove "na akciji" po 11 dinara komad
kojima ističe rok upotrebe ostavljam Vučiću i Brnabićkoj.

U istom smislu sam pisao i o gumama za bicikl.
Ti (i @bakara) Trabunjas bez veze priču na kevlar.
Sad ste mnogo pametni, jelte?
Gde mogu da se u Srbiji kupe gume sa kevlarom?
Plus @bakara tvrdi da su skuplje od gume sa čeličnim pojasom.
Tako skupe ne mogu u potrošačku korpu.

Ono što je nekad bilo uobičajeno (pojas od čelične žice) sada je nemoguća misija.
Obišao sam nekoliko lokalnih prodavnica opreme za bicikle i buvljake.
Nisam ništa našao osim običnih guma sa kanapom.
Nemoj da se sad nadje pametnjaković koji će da napiše "ima kod mene u komšiluku".
Jer ja u cenu računam i sve troškove kilometarskog obilaženja gradova.
Za proizvod koji se ne može naći na lokalu
konstatujem da se ne uklapa u potrošačku korpu.
Zato što potrošačka korpa kao prosečan parametar
mora biti lako dostupna svim gradjanima.
U suprotnom radi se o kontrolisanom a ne o slobodnom tržištu.
Zaključujem da su gume poskupele (bez obzira da li govorimo direkno o cenama ili o degradaciji kvaliteta - umesto čelične žice dobijete kanap).

[ Zurg @ 15.05.2020. 09:09 ] @
Kako misliš da spakuješ gumu za bicikl u korpu?



P.S.
Za manju razumem.

P.P.S.

#MeToo (prijavio sam se i ja za 100e)
[ Java Beograd @ 15.05.2020. 09:38 ] @
Citat:
Ali Imam:Ne možete "zvaničnim" cenama jer jaja ne koštaju 13.51 dinar komad nego 17 dinara komad.




Datum: 15.05.2020.
https://online.idea.rs/#!/prod...ja-a-klasa-m-grupa-10-1-k-plus

Na pijaci GARANT ima jeftinije.

I još ti iz IDEA-e za dž donesu, ako pazariš oko 30€ ili više. Milina. Šta više od ovoga 'oćeš? Šta ćeš još da nađeš da hejtuješ? Ne sviđa ti se slika na kutiji?


(Ja, kao i drugi buržuji, naravno, kupujem organska, po ceni od 35 din/kom, ali to je druga tema)
[ Zurg @ 15.05.2020. 10:10 ] @
Organska jaja su za nižu klasu buržuja. Sećam se vremena kada dnevno jeo kajganu od 10 jaja i to za doručak, ručak i večeru. Jaja su bila od prepelice, noja i još nekoliko ugroženih vrsta ptica, reptila i sisara (čovek sa pijace mi je rekao da su od kljunara). U jednom trenutku zapitao sam se zašto ja to radim? Svaki seljak danas može sam da proizvede organska jaja. Pravi buržuji su vegani i jedu alge koje obični ljudi ne mogu sami da uzgajaju. Od tada sam vegan. Naravno, s vremena na vreme počastim se ponekad jagnjetinom, prasetinom i mesom ugroženih životinjskih vrsta, ali to je samo u posebnim prilikama (kao što su doručak, ručak ili večera).
[ Java Beograd @ 15.05.2020. 10:21 ] @
Citat:
Zurg: Organska jaja su za nižu klasu buržuja.

Taj sam!
[ Ali Imam @ 15.05.2020. 10:41 ] @
@Java Beograd


Eto vidiš.
Ti si povlašćen.
Ali u Lidlu gde ja kupujem nema!
Znači moram da habam gumu do tvog marketa, a to košta.
Obrni-okreni opet ću doći do 17 din/komad pa bolje odmah da kupim L klasu.


PS. Ima ona S jaja od 11 dinara komad ali to malo zaudara.
[ Branimir Maksimovic @ 15.05.2020. 10:49 ] @
Sta su organska jaja? Mislim da ako kokoska jede travu i to, ide po dvoristu i nosi zelena jaja ;)
Ja nabavljam po 15 din od koleginice.
[ Java Beograd @ 15.05.2020. 10:52 ] @
Citat:
Ali Imam:
@Java Beograd


Eto vidiš.
Ti si povlašćen.
Ali u Lidlu gde ja kupujem nema!
Znači moram da habam gumu do tvog marketa, a to košta.
Obrni-okreni opet ću doći do 17 din/komad pa bolje odmah da kupim L klasu.


PS. Ima ona S jaja od 11 dinara komad ali to malo zaudara.

Eto, vidiš.

Opet čitaš samo prvu rečenicu posta i samo gledaš slike.
IDEA ima besplatnu dostavu. Ništa trošenje guma.

Citat:
Java Beograd:I još ti iz IDEA-e za dž donesu, ako pazariš oko 30€ ili više. Milina. :)

[ Zurg @ 15.05.2020. 11:04 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Sta su organska jaja? Mislim da ako kokoska jede travu i to, ide po dvoristu i nosi zelena jaja ;)


Ako su zelena onda to ili nije kokoška ili kokoška koja jede nešto radioaktivno :) Organska jaja su od kokoške koja se kreće i hrani se organskom hranom. Ne sme da se hrani koncentratom ili bilo kojom drugom hranom koja sadrži stočno brašno, ni hranom koja sadrži pesticide. Stočna hrana bez pesticida... ja još uvek nisam probao takvu hranu (da budem iskren nisam ni onu sa pesticidima).
[ bakara @ 15.05.2020. 11:45 ] @
organsko jaje je od koke koja seta i koja pase travu...
Ako koka seta kako nosi jaja?

takva jaja postoje samo u fakturama
[ Zurg @ 15.05.2020. 11:59 ] @
Ne razumem baš najbolje. Kako to misliš kako nosi jaja ako šeta? Ne nosi jaja dok šeta. Kada treba da snese jaje ona ode na skrovito mesto i snese jaje, pritom ne sluteći da je to skrovito mesto pripremio njen gazda i da joj on stalno krade jaja. Cilj kokoške je da nakupi određeni broj jaja pre nego što se "razlegne". Kada se razlegne, onda postaje "kvočka" i leži na jajima. Ono što vidiš na farmama gde kokoške stoje u kavezu tokom celog dana da bi nosile jaja nije prirodno ponašanje kokoške. Ona leži na jajima 3 nedelje, dok se ne izlegu pilići i nakon toga nastavlja da šeta zajedno sa pilićima.
[ Java Beograd @ 15.05.2020. 12:04 ] @
Šeta:



Ne šeta:

[ bakara @ 15.05.2020. 13:36 ] @
Sto si bukvalista...
htedoh reci da te koke sto setaju nose jako malo jaja i onda tu nema govora o jeftinim jajima, tj organsko i jeftino ne moze u istu recenicu bar sto se jaja tice.
[ Zurg @ 15.05.2020. 13:48 ] @
Broj jaja po kokošci zavisi od ishrane i zato su organska jaja skuplja. Kokoška koja šeta može da snese veći broj jaja ako se hrani koncentratom. Broj jaja po kvadratnom metru je uvek neuporedivo veći kod kokošaka iz kaveza.
[ Ali Imam @ 15.05.2020. 14:16 ] @
Citat:
Java Beograd

Eto, vidiš.

Opet čitaš samo prvu rečenicu posta i samo gledaš slike.
IDEA ima besplatnu dostavu. Ništa trošenje guma.

Eto, vidiš.

Opet čitaš samo prvu rečenicu posta i samo gledaš slike.

Ja ipak moram otići do IDEA jer kako ću znati da baš oni imaju jaja?
Dakle, ipak trošim gume.
[ Zurg @ 15.05.2020. 14:43 ] @
Čemu ti služi forum ako ne da bi saznao gde su sveža jaja?
[ Branimir Maksimovic @ 15.05.2020. 17:00 ] @
Citat:
Zurg:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Sta su organska jaja? Mislim da ako kokoska jede travu i to, ide po dvoristu i nosi zelena jaja ;)


Ako su zelena onda to ili nije kokoška ili kokoška koja jede nešto radioaktivno :) Organska jaja su od kokoške koja se kreće i hrani se organskom hranom. Ne sme da se hrani koncentratom ili bilo kojom drugom hranom koja sadrži stočno brašno, ni hranom koja sadrži pesticide. Stočna hrana bez pesticida... ja još uvek nisam probao takvu hranu (da budem iskren nisam ni onu sa pesticidima).


https://www.agromedia.rs/agro-...sumadija-koke-nose-zelena-jaja
[ Zurg @ 15.05.2020. 18:10 ] @
Nabavi ti gajgerov brojač za svaki slučaj :)

Fazan ima jaja slične boje, a video sam već ovakva jaja od kokoške. Glavna razlika između jaja sa velikih farmi i onih koje daju kokoške koje šetaju je u boji žumanceta. Jaja sa velikih farmi imaju bledo žumance.
[ gilopile @ 15.05.2020. 18:21 ] @
Tako je gospon Zurg.
U domace koke setaljke zumance zuto ko dukat.
To je jaje, a ne ova sa farme.
Mada i po selima ljudi sve redje cuvaju zivinu i ostalo. Sve se kupuje u prodavnici, jbg.
Koka potrkuljka konza.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 15.05.2020. u 19:38 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 16.05.2020. 00:07 ] @
Nije bitna boja zumanceta vec boja knedli kad ih napravis. Vidi se ocigledna razlika izmedju ovih sa farmi i domacih,
[ Zurg @ 16.05.2020. 07:40 ] @
Nisam znao za taj metod sa knedlama. Mali problem je što ti moraš prvo da napraviš knedle da bi otkrio da li su jaja domaća (domaća nisu automatski i organska) ili ne. Mada, to ionako radi posluga. Ko nema poslugu može da koristi i staru odokativnu metodu.

[ whitie2004 @ 16.05.2020. 08:18 ] @
Moze li se naziv teme promeniti u "Koka potrkulja" ...
[ Zurg @ 16.05.2020. 08:46 ] @
Ja sam za.