[ Ali Imam @ 08.05.2020. 04:56 ] @
Na današnji dan, pre 40 godina, 8. maja 1980. sahranjen je Drug Tito.
Najveći sin Jugoslovenskih naroda i narodnosti.
Najpoštovaniji državnik 20. veka. Ko nije čuo za Jugoslaviju znao je za Tita!
Drug Tito je poput interplanetarnog pilota
znao da iskoristi "gravitaciona" polja svetskih sila
i bezbedno pilotira Jugoslaviju iz nepismenoti i bede u prosvećenost i socijalnu sigurnost.
U svetskim razmerama održavao je ravnotežu između Istoka i Zapada.
Iskrenu žalost naroda SFRJ podelile su brojne svetske delegacije.
Samo u jednom danu na Surčin su sletela 83 aviona.
Okupili su se predstavnici 127 zemalja sveta od 154 članice UN.
Najveća sahrana u istoriji čovečanstva.
Posthumno, Tito je izmirio zavadjene državnike koji decenijama pre toga nisu razmenili reč,
na primer delegacije Istočne i Zapadne nemačke, Indije i Pakistana.

Citat:
Titova sahrana je direktno prenošena preko televizije u Jugoslaviji i još 16 zemalja sveta, a u nekoliko zemalja je naknadno emitovan ceo snimak ili važniji delovi sahrane, zbog čega je prema podacima Evrovizije proglašena za drugi najgledaniji događaj u 20. veku, odmah posle sletanja Misije "Apolo 11” na Mesec, jula 1969. godine.





[ gilopile @ 08.05.2020. 05:02 ] @
4.Maj
Tu vest sam docekao u bolnici kao klinac, upala pluca.
Plakase svi oko mene. Nikad necu zaboraviti taj dan.
[ MajorFatal @ 08.05.2020. 06:43 ] @
Bog da mu dušu prosti :) Šteta što nije ostavio naslednike tako sposoban, nego sve neke budale..
[ član @ 08.05.2020. 06:55 ] @
Citat:
Ali Imam:Na današnji dan, pre 40 godina, 8. maja 1980. sahranjen je Drug Tito.

si bio i ti na licu mesta kad su paradirali sa titovim lešom po centru grada?
[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2020. 06:59 ] @
Sva sreca da i zlotvori umiru kad tad.
[ Java Beograd @ 08.05.2020. 09:05 ] @
Ajd, što ga je ispratio narod. Zlobnici bi rekli - morali su. Ali nisu. Niko nije morao. Narod ga nije doživaljvao kao diktatora, jer i nije bio.

Nego što je na njegovoj sahrani bio do tada neviđeni skup državnika koji želeli da pristvuju sahrani.


Nikad više se takav skup državnika nije okupio, ni na čijoj sahrani. Dakle, na čitavom svetu, niko ga nije dožvljavao kao diktatora, jer i nije bio.




A evo i liste svetskih državnika i delegacija koje su doše i odale poštu:
https://sr.wikipedia.org/sr/%D...D0%B0_%D0%A2%D0%B8%D1%82%D0%B0
[ Living Light @ 08.05.2020. 10:48 ] @
Branimire, nemoj tako.
U njegovo vreme, krali se SFRJ pasoši samo tako.
Ceo svet je bio na dlanu. Mogao si gde hoćeš.

[ ademare @ 08.05.2020. 13:15 ] @
Odlicna tema ! Treba javiti onima koji nisu jos culi da je umro Drug Tito ili su zaboravili

Evo linkova , penzioner pise pismo predsedniku ... Titu , nisu javili coveku :

https://www.youtube.com/watch?v=7OKi5np2CTg

I sam drug Tito u maju :

https://www.youtube.com/watch?v=aqJvm23df8I
[ Living Light @ 08.05.2020. 13:50 ] @
@ade
kad već sehhrinjaš za 100 evra,
Aj stavi jahhhja u mengele, i zapali na mestu gde je striktno zabranjeno.

https://www.espreso.rs/svet/sv...-odgovor-broza-je-bio-ubitacan

https://www.telegraf.rs/zaniml...ci-uprkos-zabrani-pusenja-foto

[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2020. 14:12 ] @
Citat:
Java Beograd:
Narod ga nije doživaljvao kao diktatora, jer i nije bio.


Samo sto nisi smeo da ispricas vic a da ne zalgavis robiju.
Ispiranje mozga kojem sam bio podvrgnut je izazvalo da ga mrzim
svim srcem, svim mozgom i svim telom i to sa 10 godina.
[ Living Light @ 08.05.2020. 14:24 ] @
Branimire,
To će da te prodje za 10g. Bolje nego za 5G-god.

Ne radi se o tome, da li je Tito otišao u Afriku da sadi Papriku,
nego, o ovom:

Izvolite, pričepljenje Tito-prstiju

https://www.youtube.com/watch?v=Jur9tRdEobg




[ Living Light @ 08.05.2020. 14:37 ] @
.
[ Java Beograd @ 08.05.2020. 14:45 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
Java Beograd:
Narod ga nije doživaljvao kao diktatora, jer i nije bio.


Samo sto nisi smeo da ispricas vic a da ne zalgavis robiju.
Ispiranje mozga kojem sam bio podvrgnut je izazvalo da ga mrzim
svim srcem, svim mozgom i svim telom i to sa 10 godina.

Ti izgleada nisi ni živeo u to vreme, nego onako paušalno ... ko maksim po diviziji,
Otkud ti to "da nisi smeo da ispričaš vic" ?!? Vicevi o Titu su bili omiljeni u narodu. Sad, naravno, nećeš da ga pričaš za govornicom u skupštini.
Ko je tebi čime ispirao mozak?
[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2020. 14:49 ] @
https://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.CHAP9.HTM
[ Living Light @ 08.05.2020. 14:55 ] @
@Java Beograd
ništa ja tebe ne razumem, djaba mi u FUL-HD, nisam Bordjija, :)

Jesi možda mislio na ovo:



[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2020. 14:58 ] @
Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.
Danas se prica da je Vucic diktator, a on je blagi povetarac i po meni uopste nije diktator kakav
je bio Tito. To zlo se pamti dok si ziv, tim pre sto me je potkacilo kada sam bio tako mali, a svestan.
[ Living Light @ 08.05.2020. 15:01 ] @
D E M A N T!!!
Ne znam oklem tako "luhhpetaraš", ali

-Odakle ti take ljubičaste ideje o Javi BG?

NImi jasno.
...daj malo lepka :)

manje pinka, manje pinka ......Više Pun-ka :)
[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2020. 15:03 ] @
"...daj malo lepka :) "

Ti i delujes da si na tako necemu ;)
[ Living Light @ 08.05.2020. 15:06 ] @
Jesam, priznajem,

RTS ne gasim,

oš dalje?
[ MajorFatal @ 08.05.2020. 15:08 ] @
Toliko je bio dobar da bi ga valjalo klonirati :)

A kad se sabere za vreme njegove vladavine koliko je predsednika vladalo i mirno otišlo sa vlasti da prepusti tron sledećem, a da im se ipak država ne raspadne posle toga, kao i koliko je njih sahranjeno i koliko je zvanica bilo, ko bi pobedio?

1941-1945 Franklin D. Roosevelt Eleanor Roosevelt Henry A. Wallace
1945 Franklin D. Roosevelt Eleanor Roosevelt Harry S. Truman
1945-1949 Harry S. Truman Bess Wallace Truman office vacant
1949-1953 Harry S. Truman Bess Wallace Truman Barkley, Alben W.
1953-1961 Dwight D. Eisenhower Mamie Doud Eisenhower Richard M. Nixon
1961-1963 John F. Kennedy Jacqueline Kennedy Onassis Lyndon B. Johnson
1963-1965 Lyndon B. Johnson Lady Bird Johnson office vacant
1965-1969 Lyndon B. Johnson Lady Bird Johnson Hubert H. Humphrey
1969-1973 Richard M. Nixon Pat Nixon Spiro T. Agnew
1973-1974 Richard M. Nixon Pat Nixon Gerald R. Ford
1974-1977 Gerald R. Ford Betty Ford Nelson Rockefeller
1977-1981 Jimmy Carter

Pa da je svaki imao samo 100 zvanica na sahranu imali bi više od Druga Tita :)

[ Living Light @ 08.05.2020. 15:11 ] @
Destaru,
jesi li ikad zapalio u beloj kući za vreme zabrane Pušenja?

sedi 1
(ovo 1 se odnosi na prvu klupu ispred sudija)

Mala šala, razmeš valjda :)
[ Zurg @ 08.05.2020. 15:24 ] @
Dok je bio živ drug Tito sve je bilo bolje. Svi su pazili na mene, nosili su me, ljuljali me... i onda odjednom sve se promenilo. Umro je drug Tito i ja sam morao sam da hodam, sam da držim flašicu dok pijem mleko, dobiojao bih batine kada se igram šibicama... Majka i otac mi i danas kažu da to nema nikakve veze sa Titom, ali ja sve mislim da bi ipak bilo drugačije da nas On nije napustio tako iznenada i tako prerano.
[ Living Light @ 08.05.2020. 15:38 ] @
Zurg,
nego,
-esi li dobio one voziće naručene pre dobrih par desetina godina?

Märklin.DE

samo pitam,
[ Zurg @ 08.05.2020. 15:45 ] @
Nisam ni naručio, nisu imali Plavi voz u prirodnoj veličini.
[ Living Light @ 08.05.2020. 15:46 ] @
Xaxaxaxa
oznojih se ! :)

a teo si baš u pravoj veličini?
e, pa ne može kako se kome prohte,

ili Full-do jahhja, ili ništa :)

(e, mala šala)
[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2020. 16:22 ] @
Setih se sad, video sam to i nisam bas mnogo kapirao jer sam imao jedno 5 godina, lik se oko 7 uvece skinuo go i vikao dole Tito, dok ga nisu pojurili panduri.
Onda sam kasnije saznao da je to bilo popularno da rade avangardni likovi tih 70ih;)
[ MajorFatal @ 08.05.2020. 16:34 ] @
Najveći uspeh: zapalio cigaru, ma idi bre :) Ali pazi sad: za vreme zabrane pušenja! Jer da je u dozvoljeno vreme ne bi bio anarhizam. Seljačina. Nego kod koga je pušio, kod Kartera ili Niksona, kontam da nije podjednak uspeh? :)
[ Living Light @ 08.05.2020. 16:55 ] @
Kontaš?
S ti duvanio u beloj kuči, ikad?
[ MajorFatal @ 08.05.2020. 17:50 ] @
Nikad! A njemu to uspeh :)
[ Zurg @ 08.05.2020. 17:52 ] @
Ja sam bio u beloj kući, ali nisam zapalio cigaru od kad je umro drug Tito. Bio sam i u kućama drugih boja i nikada nisam poželeo da pušim duvan.
[ Whitewater @ 08.05.2020. 17:57 ] @
Hvala tebi dragi Bože
nema više crvenoga Jože
[ Living Light @ 08.05.2020. 18:55 ] @
Whitewater hvala i tebi.
Ali,
u njegovo vreme, smo opihhči iz BG-pravac Zagreb,
pa putem prema Plitvicama,
a odande pravac preko Durmitora, na Trajekt Karlobag.

Sa Trajekta na Pag!

bez pasoša!
No Limit!"

[ eeestablishment @ 08.05.2020. 19:18 ] @
Najveci sin nasih naroda i narodnosti .

[ Tajmija @ 08.05.2020. 19:43 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.
Danas se prica da je Vucic diktator, a on je blagi povetarac i po meni uopste nije diktator kakav
je bio Tito. To zlo se pamti dok si ziv, tim pre sto me je potkacilo kada sam bio tako mali, a svestan.



Diktatura uopšte nije loš sistem vladavine kod naroda koji još nisu dostigli taj nivu svesti i obrazovanja da bi sami mogli da koriste demokratiju, a to važi za naš narod i narod u okruženju. Mi smo uveli demokratiju, pa se nije nešto nije primila, i dešava nam se to što nam se dešava.


Drug Tito je bio Robin Hud savremenog doba, zlikovac koji je sve svoje 'zločine' radio kako bi normalan narod živeo i uživao u slobodi.

Postoje svega par stvari koje se zameraju Titu danas, od strane istoričara.

1. Ubistva četnika i ustaša posle rata.

Čovek koji je bio prvi na frontu u WWII, čovek koji je život stavio na kocku da bi svetu rekao SMRT FAŠIZMU dok su ove dve grupe radile strašne zločine zbog fašističke ideologije sarađivajući sa okupatorom, kako bi jedni druge istrebili.

Narod, čista srca i obraza je ginuo za slobodu, i kada su na kraju sa svim žrtvama uspeli da pobede i zarobe okupatora koji im je toliko zla naneo, šta je trebalo? Da im daju nacionalne penzije i ordene?

Iako nisam za ubistva, smatram da su ti ljudi dobili šta su zaslužili, i da je sa time počela epoha slobodnog života, koja ne bi mogla biti da su ti ljudi ponovo postali deo oslobođenog naroda.


2. Otimanje od bogatih i davanje narodu.

Ovo se danas smatra zločinom, i tad je možda, pa otuda Tito zločinac, međutim, ovo je primer onoga što se dešava danas, a tada se nije dešavalo jer su bili neki zli ljudi, koji su otimali od nekih 'poštenih i imućnih' koji su jelte krvavo zaradili sve.

Najglasnija je crkva kojoj je i najviše oduzeto, jer je najviše i imala, iako nikome nije jasno odakle i zbog čega joj sve to treba. I da, crkva je ta koja najviše kalja ugled Druga Tita, pa otuda i toliko mržnje prema liku i delu ovog čoveka u 21.veku.

I tako je Drug Tito uzimao od crkve parcele i gradio, škole, fabrike, univerzitete, bolnice, domove zdravlja i ostali sadržaj od značaja za sve ljude.


Danas kada više nema ovog zlog diktatora, kada demokratija cveta, ista nam crkva otima nacionalno zemljište(oni kažu vraća kroz restituciju, jer su našli papire starije od Biblije da je to bilo njihovo) i na mestu gde treba se sagradi dom zdravlja, oni grade svete hramove.



3. Gušenje verskih i nacionalnih sloboda.


Jugoslavija kao što bi danas trebala biti Srbija je bila Sekularna, i ni jedna verska organizacija nije mogla da se meša u državna pitanja, niti da bude deo državnih protokola i službi.

To je ono kako bi po ustavu danas trebala da izgleda Srbija, međutim, stanje na terenu je mnogo drugačije. Demokratija šta ćeš.

Jugoslavija je nastala na ideji Bratstva i Jedinstva, što znači da nikakve podele nisu dozvoljenje, svi smo Jugosloveni, cenjeni i poštovani podjednako.

Svi znamo šta se desilo 10 godina posle smrti diktatora, i šta znače podele u društvu na ove i one, i do čega dovode...


S obzirom da je Jugoslavija bila zemlja koja je ulagala u nauku i na istu se oslanjala, religiji nije bilo mesto, jer su ta dva kontradiktorna. Danas kada su dozvoljene sve slobode, Religija upire prst u nauku da je to 'jeres' i odvraća ljude od bavljenja istom, ili još gore, poštovanje naučnih saznanja, jer zna se, jedina istina je napisana u jednoj knjizi pre 2000.godina i sve ostalo je laž.

Ok, ovo se može smatrati i slobodom govora, a to je sledeće što se zamera komunistima, ali s obzirom da religija ima neke opasne dogme, gde odvraća ljude od posete lekaru i sl. ovo se ipak mora saseći u korenu, jer bi doveo u opasnost Jugoslovenski narod. Isto tako su bili strogo zabranjeni vračevi, isterivači duhova, skidači crne magije.. danas opet demokratija, pa opet imamo slične magove na televizijama.


4. Gušenje slobode govora(ili tačnije govora mržnje)


Još jedna stvar zbog koje je diktator danas omržen od strane pojedinaca. Tačno je da sloboda govora nije bila na nivou demokratije danas, ali postojale su svega par fraza koje zabranjene i to ne iz hira, već zbog stabilnosti države. Došla sloboda govora, nestala država.


5. Goli otok


Kontraverzni zatvor koji je svima dobro poznat gde su završavali glasni nacionalisti, ubice, lopovi, silovatelji, protivnici vlasti koji su hteli da ruše državu.

Danas će mnogi reći da su to bili nehumani uslovi, po nekom dokumentarcu sam video da to baš i nije istina, i da su tamo ljudi radili, da su se čak i školovali.


Nije bio hotel, ali većina(čast izuzecima) su to i zaslužili.

Znači, sistem je funkcionisao na odstanjenju kukolja od žita. 99% naroda je bilo srećno i zadovoljno, i želeli su bratstvo i jedinstvo, a svuda se nađe onaj ko hoće hleba preko pogače pa krene da širi svoju propagandu i truje narod. Neko bi rekao: pa dobro ne može on da zatruje narod svojom mržnjom i frustracijama, ali ništa nije bilo prepušteno slučaju, jer postoje ljudi koji mogu da ubodu u centar i da naprave takav uticaj da ljudi koji su do juče pili kafu zajednu se danas gledaju preko nišana(dobro poznat slučaj nakon raspada Jugoslavije)

Najbolje je rešenje svakako odaljiti takvog čoveka, i pustiti narod da živi svoj bezbrižan život.

Za lopove i silovatelje ne treba trošiti reči, Jugoslavija je bila jedna od najsigurnijih zemalja u čitavom svetu, i to sve zbog diktature. Sad imamo demokratiju pa se ubici sudi na slobodi, pa kad ubije još dvoje onda ide u zatvor.
[ Living Light @ 08.05.2020. 22:43 ] @
Ma kakav Dimke,
( On piše postove od 3-metara somota, ko če to da čita,
neko treba i da rmbači u državi, bez lupanja u Enter)

Uzeču Fixni tel. i zvaču generalnog direktora da zaključa temu,
jer ne želim da se sve ovo završi sa "IzUnaUkrštanoNaopačkeOkrenutoUvrtenoUnatraške".

Ako neko ima kraću želju nek došapne, bez cenzure i bez "Fajer-Zida", čisto ljudski,

Ništa Mail,
-ništa Hot,
-ništa FB,
-ništa Viber,
-ništa Twiter,

nek bude samo čisto i ljudski. Ostalo ne treba.
pOz
[ Living Light @ 09.05.2020. 00:22 ] @
Citat:
Tajmija: Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.

Ne bih ja to tako napisao, možda je to malko pre-oštro.
Malko bi smanjio srcu ritam, ako u opšte može, kod tebe.
Tajmija, nemoj da misliš da "sam Vozim avion",
nisam iz te branše, veruj mi.

Ne znam odake kod tebe tolike "negativne"?
Da znam, ne bih te pitao.

Mislim da ti nisi sve rekao, nama.
Naravno da nisi mogao u 15-20 rečenica, ali,
pokušavam da razumem tvoje negodovanje.

i, odake taj horor u postovima? Ne verujem da je genetika.


[ Whitewater @ 09.05.2020. 02:53 ] @
Citat:
Tajmija:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.
Danas se prica da je Vucic diktator, a on je blagi povetarac i po meni uopste nije diktator kakav
je bio Tito. To zlo se pamti dok si ziv, tim pre sto me je potkacilo kada sam bio tako mali, a svestan.



Diktatura uopšte nije loš sistem vladavine kod naroda koji još nisu dostigli taj nivu svesti i obrazovanja da bi sami mogli da koriste demokratiju, a to važi za naš narod i narod u okruženju. Mi smo uveli demokratiju, pa se nije nešto nije primila, i dešava nam se to što nam se dešava.


Drug Tito je bio Robin Hud savremenog doba, zlikovac koji je sve svoje 'zločine' radio kako bi normalan narod živeo i uživao u slobodi.

Postoje svega par stvari koje se zameraju Titu danas, od strane istoričara.

1. Ubistva četnika i ustaša posle rata.

Čovek koji je bio prvi na frontu u WWII, čovek koji je život stavio na kocku da bi svetu rekao SMRT FAŠIZMU dok su ove dve grupe radile strašne zločine zbog fašističke ideologije sarađivajući sa okupatorom, kako bi jedni druge istrebili.

Narod, čista srca i obraza je ginuo za slobodu, i kada su na kraju sa svim žrtvama uspeli da pobede i zarobe okupatora koji im je toliko zla naneo, šta je trebalo? Da im daju nacionalne penzije i ordene?

Iako nisam za ubistva, smatram da su ti ljudi dobili šta su zaslužili, i da je sa time počela epoha slobodnog života, koja ne bi mogla biti da su ti ljudi ponovo postali deo oslobođenog naroda.


2. Otimanje od bogatih i davanje narodu.

Ovo se danas smatra zločinom, i tad je možda, pa otuda Tito zločinac, međutim, ovo je primer onoga što se dešava danas, a tada se nije dešavalo jer su bili neki zli ljudi, koji su otimali od nekih 'poštenih i imućnih' koji su jelte krvavo zaradili sve.

Najglasnija je crkva kojoj je i najviše oduzeto, jer je najviše i imala, iako nikome nije jasno odakle i zbog čega joj sve to treba. I da, crkva je ta koja najviše kalja ugled Druga Tita, pa otuda i toliko mržnje prema liku i delu ovog čoveka u 21.veku.

I tako je Drug Tito uzimao od crkve parcele i gradio, škole, fabrike, univerzitete, bolnice, domove zdravlja i ostali sadržaj od značaja za sve ljude.


Danas kada više nema ovog zlog diktatora, kada demokratija cveta, ista nam crkva otima nacionalno zemljište(oni kažu vraća kroz restituciju, jer su našli papire starije od Biblije da je to bilo njihovo) i na mestu gde treba se sagradi dom zdravlja, oni grade svete hramove.



3. Gušenje verskih i nacionalnih sloboda.


Jugoslavija kao što bi danas trebala biti Srbija je bila Sekularna, i ni jedna verska organizacija nije mogla da se meša u državna pitanja, niti da bude deo državnih protokola i službi.

To je ono kako bi po ustavu danas trebala da izgleda Srbija, međutim, stanje na terenu je mnogo drugačije. Demokratija šta ćeš.

Jugoslavija je nastala na ideji Bratstva i Jedinstva, što znači da nikakve podele nisu dozvoljenje, svi smo Jugosloveni, cenjeni i poštovani podjednako.

Svi znamo šta se desilo 10 godina posle smrti diktatora, i šta znače podele u društvu na ove i one, i do čega dovode...


S obzirom da je Jugoslavija bila zemlja koja je ulagala u nauku i na istu se oslanjala, religiji nije bilo mesto, jer su ta dva kontradiktorna. Danas kada su dozvoljene sve slobode, Religija upire prst u nauku da je to 'jeres' i odvraća ljude od bavljenja istom, ili još gore, poštovanje naučnih saznanja, jer zna se, jedina istina je napisana u jednoj knjizi pre 2000.godina i sve ostalo je laž.

Ok, ovo se može smatrati i slobodom govora, a to je sledeće što se zamera komunistima, ali s obzirom da religija ima neke opasne dogme, gde odvraća ljude od posete lekaru i sl. ovo se ipak mora saseći u korenu, jer bi doveo u opasnost Jugoslovenski narod. Isto tako su bili strogo zabranjeni vračevi, isterivači duhova, skidači crne magije.. danas opet demokratija, pa opet imamo slične magove na televizijama.


4. Gušenje slobode govora(ili tačnije govora mržnje)


Još jedna stvar zbog koje je diktator danas omržen od strane pojedinaca. Tačno je da sloboda govora nije bila na nivou demokratije danas, ali postojale su svega par fraza koje zabranjene i to ne iz hira, već zbog stabilnosti države. Došla sloboda govora, nestala država.


5. Goli otok


Kontraverzni zatvor koji je svima dobro poznat gde su završavali glasni nacionalisti, ubice, lopovi, silovatelji, protivnici vlasti koji su hteli da ruše državu.

Danas će mnogi reći da su to bili nehumani uslovi, po nekom dokumentarcu sam video da to baš i nije istina, i da su tamo ljudi radili, da su se čak i školovali.


Nije bio hotel, ali većina(čast izuzecima) su to i zaslužili.

Znači, sistem je funkcionisao na odstanjenju kukolja od žita. 99% naroda je bilo srećno i zadovoljno, i želeli su bratstvo i jedinstvo, a svuda se nađe onaj ko hoće hleba preko pogače pa krene da širi svoju propagandu i truje narod. Neko bi rekao: pa dobro ne može on da zatruje narod svojom mržnjom i frustracijama, ali ništa nije bilo prepušteno slučaju, jer postoje ljudi koji mogu da ubodu u centar i da naprave takav uticaj da ljudi koji su do juče pili kafu zajednu se danas gledaju preko nišana(dobro poznat slučaj nakon raspada Jugoslavije)

Najbolje je rešenje svakako odaljiti takvog čoveka, i pustiti narod da živi svoj bezbrižan život.

Za lopove i silovatelje ne treba trošiti reči, Jugoslavija je bila jedna od najsigurnijih zemalja u čitavom svetu, i to sve zbog diktature. Sad imamo demokratiju pa se ubici sudi na slobodi, pa kad ubije još dvoje onda ide u zatvor.


HAHAHAHAHAH

pa da jedino je Jugoslavija Titova gradil skole bolnice sportske centre. Npr u USA toga nema jer je privatna svojina svetinja, pa drzava ne moze nista da oduzme nekome i kako onda da gradi ???

Da uredu je pobiti nekoliko desetina hiljada klasnih neprijatelja, posle ih jos malo protrebiti na Golom, pod uslovom da se tvoje D tamo ne zgalavi. O pardon, ti si proleter pa nisi mogao da nadrljas, a oni Staljinasi Cvorovici sta su bili ? Ziveo kapitalizm ?

"Jugoslavija je nastala na ideji Bratstva i Jedinstva, što znači da nikakve podele nisu dozvoljenje, svi smo Jugosloveni, cenjeni i poštovani podjednako."

Ovo je vrh !

Jos u Jajcu je koncipirana Jugoslavija kao federacija 6 ravnopravnih republika i u pok. Titoslaviji neprekidno su se brojala krvna zrnca. Ko je Hrvat, gde zive Srbi, koliko Bosanaca se odeslilo u Vojvodinu, a koliko u Sloveniji, Siptari, CG u BG itd itd... Istina bila je opcija da se neko izjasni i kao Jugosloven, ali je ona bila rezervisana za decu iz mesovitih brakova i to samo pod uslovom da je tati svejedno. Da li treba da sada navodim kako je OS Ustav74 doprineo jedinstvu i koheziji Jugoslavije.
[ Tajmija @ 09.05.2020. 07:06 ] @
Citat:
Living Light:
Citat:
Tajmija: Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.

Ne bih ja to tako napisao, možda je to malko pre-oštro.
Malko bi smanjio srcu ritam, ako u opšte može, kod tebe.
Tajmija, nemoj da misliš da "sam Vozim avion",
nisam iz te branše, veruj mi.

Ne znam odake kod tebe tolike "negativne"?
Da znam, ne bih te pitao.

Mislim da ti nisi sve rekao, nama.
Naravno da nisi mogao u 15-20 rečenica, ali,
pokušavam da razumem tvoje negodovanje.

i, odake taj horor u postovima? Ne verujem da je genetika.




Ako bolje pogledaš to je citat Branimira. Iz mog posta možeš zaključiti da delim mišljenje sa Javom.


@Whitewater

Citat:
pa da jedino je Jugoslavija Titova gradil skole bolnice sportske centre. Npr u USA toga nema jer je privatna svojina svetinja, pa drzava ne moze nista da oduzme nekome i kako onda da gradi ???


Zanimljivo je i pitanje kako su svi ti imućni ljudi došli do svoje imovine? možda su i oni ubili komšiju zbog međe, zaposeli na nečiji posed ko je nastradao u I ili II svetskom ratu, ucenili i kupili za male pare.

Ako cilj opravada sredstva, a cilj je milion ljudi bude zadovoljno na nezadovoljstvo jednog, onda je sredstvo opravdano. To je ideologija socijalizma. Ne možeš ti da jedeš tartufe svaki dan dok ti prvi komšija umire od gladi. Tačnije možeš, ali tek onda kada i komšija bude imao dostojanstven život.


Kad si već pomenuo Ameriku, i privatnu svojinu to stoji. Tako je i u Srbiji danas, pa na privatnoj svojini privatnik sam gradi školu i bolnicu, a ti da bi se školovao na njegovoj svojini prodaješ jedan bubreg, a da bi te izlečio, drugi daješ kao kompenzaciju. A o kreditibilitetu privatnih svojina ne bi da komentarišem s obzirom da je cilj samo PROFIT PROFIT PROFIT, što manji troškovi, što veća zarada.


Što bi imali besplatno školovanje i besplatnu zdravstvenu zaštitu? Kome to treba uopšte?


Citat:
Da uredu je pobiti nekoliko desetina hiljada klasnih neprijatelja, posle ih jos malo protrebiti na Golom, pod uslovom da se tvoje D tamo ne zgalavi. O pardon, ti si proleter pa nisi mogao da nadrljas, a oni Staljinasi Cvorovici sta su bili ? Ziveo kapitalizm ?


Ne bi sad ovde na navodim sve užase koji su ti isti neprijatelji radili svom narodu, možda bi ti onda bilo bolje da shvatiš sa kim su imali posla. Treba dodati da je to sve bilo tik posle rata, a Partizani su tolike gubitke pretrpeli, kao i njihove porodice koje su bile izložene užasu koji ne bi da pominjem. I kada uhvatiš jednog takvog, a porodica ti je stradala od strane jednih ili drugih, šta uraditi?

To je jedino bilo extremno, ali i za extremne ljude. Goli Otok je bila samo vaspitna ustanova, za sitne ribe.


Citat:
Jos u Jajcu je koncipirana Jugoslavija kao federacija 6 ravnopravnih republika i u pok. Titoslaviji neprekidno su se brojala krvna zrnca. Ko je Hrvat, gde zive Srbi, koliko Bosanaca se odeslilo u Vojvodinu, a koliko u Sloveniji, Siptari, CG u BG itd itd... Istina bila je opcija da se neko izjasni i kao Jugosloven, ali je ona bila rezervisana za decu iz mesovitih brakova i to samo pod uslovom da je tati svejedno. Da li treba da sada navodim kako je OS Ustav74 doprineo jedinstvu i koheziji Jugoslavije.



Ovo stoji, ali generano nacionalna pripadnost je potiskivana, iz razloga da ne bi dolazilo do sukoba, i Tito je govorio da je Jugoslavija jedna nova istorija, i narod iz svih 6 republika jedna nova nacija, nacija Jugoslovena.

E onda dolazi taj čuveni ustav, za koji se slažem da je jedan od okidača za raspad, ali da narod nije hteo da se rastane, onda bi te granice bile samo ukras na mapi velike zemlje, kao što su i bile punih 17 godina.

Unuka Josipa Broza je izjavila da se njen deda nije slagao sa tim ustavom, niti je on učestvovao u njegovom stvaranju, što ima smisla jer se kosi sa njegovom idejom o jedinstvenoj Jugoslaviji, ali i da nije bio dovoljno odlučan da ga na neki način promeni.
[ Living Light @ 09.05.2020. 08:16 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: Sva sreca da i zlotvori umiru kad tad.

Au,
izgleda da Branimir nije bio vaspitavan sa kablom od Rowenta pegle.

I tako mic-po-mic,
i ova tema završava u rovu sa partizanima, četnicima, amerima, rusima,
i ostalom Huavej tehnikom.

a za Branimira žvaka


[ Branimir Maksimovic @ 09.05.2020. 08:28 ] @
Citat:
Tajmija:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.
Danas se prica da je Vucic diktator, a on je blagi povetarac i po meni uopste nije diktator kakav
je bio Tito. To zlo se pamti dok si ziv, tim pre sto me je potkacilo kada sam bio tako mali, a svestan.



Diktatura uopšte nije loš sistem vladavine kod naroda koji još nisu dostigli taj nivu svesti i obrazovanja da bi sami mogli da koriste demokratiju, a to važi za naš narod i narod u okruženju. Mi smo uveli demokratiju, pa se nije nešto nije primila, i dešava nam se to što nam se dešava.


Drug Tito je bio Robin Hud savremenog doba, zlikovac koji je sve svoje 'zločine' radio kako bi normalan narod živeo i uživao u slobodi.

Postoje svega par stvari koje se zameraju Titu danas, od strane istoričara.

1. Ubistva četnika i ustaša posle rata.

Čovek koji je bio prvi na frontu u WWII, čovek koji je život stavio na kocku da bi svetu rekao SMRT FAŠIZMU dok su ove dve grupe radile strašne zločine zbog fašističke ideologije sarađivajući sa okupatorom, kako bi jedni druge istrebili.

Narod, čista srca i obraza je ginuo za slobodu, i kada su na kraju sa svim žrtvama uspeli da pobede i zarobe okupatora koji im je toliko zla naneo, šta je trebalo? Da im daju nacionalne penzije i ordene?

Iako nisam za ubistva, smatram da su ti ljudi dobili šta su zaslužili, i da je sa time počela epoha slobodnog života, koja ne bi mogla biti da su ti ljudi ponovo postali deo oslobođenog naroda.


2. Otimanje od bogatih i davanje narodu.

Ovo se danas smatra zločinom, i tad je možda, pa otuda Tito zločinac, međutim, ovo je primer onoga što se dešava danas, a tada se nije dešavalo jer su bili neki zli ljudi, koji su otimali od nekih 'poštenih i imućnih' koji su jelte krvavo zaradili sve.

Najglasnija je crkva kojoj je i najviše oduzeto, jer je najviše i imala, iako nikome nije jasno odakle i zbog čega joj sve to treba. I da, crkva je ta koja najviše kalja ugled Druga Tita, pa otuda i toliko mržnje prema liku i delu ovog čoveka u 21.veku.

I tako je Drug Tito uzimao od crkve parcele i gradio, škole, fabrike, univerzitete, bolnice, domove zdravlja i ostali sadržaj od značaja za sve ljude.


Danas kada više nema ovog zlog diktatora, kada demokratija cveta, ista nam crkva otima nacionalno zemljište(oni kažu vraća kroz restituciju, jer su našli papire starije od Biblije da je to bilo njihovo) i na mestu gde treba se sagradi dom zdravlja, oni grade svete hramove.



3. Gušenje verskih i nacionalnih sloboda.


Jugoslavija kao što bi danas trebala biti Srbija je bila Sekularna, i ni jedna verska organizacija nije mogla da se meša u državna pitanja, niti da bude deo državnih protokola i službi.

To je ono kako bi po ustavu danas trebala da izgleda Srbija, međutim, stanje na terenu je mnogo drugačije. Demokratija šta ćeš.

Jugoslavija je nastala na ideji Bratstva i Jedinstva, što znači da nikakve podele nisu dozvoljenje, svi smo Jugosloveni, cenjeni i poštovani podjednako.

Svi znamo šta se desilo 10 godina posle smrti diktatora, i šta znače podele u društvu na ove i one, i do čega dovode...


S obzirom da je Jugoslavija bila zemlja koja je ulagala u nauku i na istu se oslanjala, religiji nije bilo mesto, jer su ta dva kontradiktorna. Danas kada su dozvoljene sve slobode, Religija upire prst u nauku da je to 'jeres' i odvraća ljude od bavljenja istom, ili još gore, poštovanje naučnih saznanja, jer zna se, jedina istina je napisana u jednoj knjizi pre 2000.godina i sve ostalo je laž.

Ok, ovo se može smatrati i slobodom govora, a to je sledeće što se zamera komunistima, ali s obzirom da religija ima neke opasne dogme, gde odvraća ljude od posete lekaru i sl. ovo se ipak mora saseći u korenu, jer bi doveo u opasnost Jugoslovenski narod. Isto tako su bili strogo zabranjeni vračevi, isterivači duhova, skidači crne magije.. danas opet demokratija, pa opet imamo slične magove na televizijama.


4. Gušenje slobode govora(ili tačnije govora mržnje)


Još jedna stvar zbog koje je diktator danas omržen od strane pojedinaca. Tačno je da sloboda govora nije bila na nivou demokratije danas, ali postojale su svega par fraza koje zabranjene i to ne iz hira, već zbog stabilnosti države. Došla sloboda govora, nestala država.


5. Goli otok


Kontraverzni zatvor koji je svima dobro poznat gde su završavali glasni nacionalisti, ubice, lopovi, silovatelji, protivnici vlasti koji su hteli da ruše državu.

Danas će mnogi reći da su to bili nehumani uslovi, po nekom dokumentarcu sam video da to baš i nije istina, i da su tamo ljudi radili, da su se čak i školovali.


Nije bio hotel, ali većina(čast izuzecima) su to i zaslužili.

Znači, sistem je funkcionisao na odstanjenju kukolja od žita. 99% naroda je bilo srećno i zadovoljno, i želeli su bratstvo i jedinstvo, a svuda se nađe onaj ko hoće hleba preko pogače pa krene da širi svoju propagandu i truje narod. Neko bi rekao: pa dobro ne može on da zatruje narod svojom mržnjom i frustracijama, ali ništa nije bilo prepušteno slučaju, jer postoje ljudi koji mogu da ubodu u centar i da naprave takav uticaj da ljudi koji su do juče pili kafu zajednu se danas gledaju preko nišana(dobro poznat slučaj nakon raspada Jugoslavije)

Najbolje je rešenje svakako odaljiti takvog čoveka, i pustiti narod da živi svoj bezbrižan život.

Za lopove i silovatelje ne treba trošiti reči, Jugoslavija je bila jedna od najsigurnijih zemalja u čitavom svetu, i to sve zbog diktature. Sad imamo demokratiju pa se ubici sudi na slobodi, pa kad ubije još dvoje onda ide u zatvor.


Tito je bio diktator koji je imao srece da zivi u vreme kada su komunisticke diktature cvetale. To sto je okrenuo ledja onima koji su ga poslali je dodatno upotrebio da balansira i dobije ogromnu pomoc od USA.
Sto se tice bratstva i jedinstva, to je cista izmisljotina, to nikada nije postojalo. Sto se tice borbe protiv fasizma sve je to lepo unovcio i zapljunuo sa nekih pola miliona zrtava njegovog rezima.
Ono sto je Tito napravio je da se nakon njegove smrti nereseni problemi pretvore u raspad drzave uz krvav rat. Neki su mozda ziveli malo bolje, ali mnogi su ziveli mnogo gore.

[ Branimir Maksimovic @ 09.05.2020. 08:43 ] @
Citat:
Living Light:
Citat:
Branimir Maksimovic: Sva sreca da i zlotvori umiru kad tad.

Au,
izgleda da Branimir nije bio vaspitavan sa kablom od Rowenta pegle.

I tako mic-po-mic,
i ova tema završava u rovu sa partizanima, četnicima, amerima, rusima,
i ostalom Huavej tehnikom.

a za Branimira žvaka




Ne podnosim tu jugonostalgiju i pravljenje od diktatora, koji je na dusi imao mnogo
toga, nekog sveca. Ja sam u osnovnu skolu prve 4 godine (1976-79) umesto da nesto
ucim bio podvrgnut ispiranju mozga, torturi uma i zloupotrebi protiv svoje volje
da volim diktatora vise od oca i majke. Sve sto su postigli je da ga zamrzim iz
dna duse i da se veselim kad je umro. Jedino cega sam bio svestan je da sa
njegovom smrcu dolazi kraj Jugoslaviji. Toga sam bio svestan sa 11 godina.
Svima sa iole tri cuke je to bilo jasno. Lako je bilo diktatoru da se druzi
sa kraljevima i drugim diktatorima i putuje po svetu dok je narod ziveo u bedi.
No niko nije bio gladan, e to se racuna. Zavijanje sirena stajanje u stavu mirno,
plakanje, bili smo nesto kao SK sada. Mozda je cak i SK uzela model Jugoslavije
kad je onaj Kim? umro. To nasilno plakanje i ispiranje mozga....


[ Living Light @ 09.05.2020. 08:47 ] @
Kad sam bio u vojsci, na vratima kantine je pisalo:

-Zabranjeno grupisanje slovenaca i šiptara!

a to što je slovenac dobio duplu porciju pasulja jer i kuvar slovenac,

to, nikom ništa
[ Branimir Maksimovic @ 09.05.2020. 09:29 ] @
E da, cupanje zulufa, lenjirom po prstima i ledjima, lopatom po nogama, i cuvenom Bozi likovnjaku omiljena
zabava, poredja djake u vrstu i lupi samarcinu prvom i onda domino efekat glava o glavu.... ;)
No to i nije tolko strasno, kolko teranje da se jedu puzdre zbog cega dugo godina nisam mogao da jedem
meso, i ispiranje mozga pesmama o titu i partizanima, te usiljeni doceci i pripreme za sletove...
i krisom pricanje viceva, slucajno da te ne cuje neko od uciteljica ili ucitelja...
[ Living Light @ 09.05.2020. 10:08 ] @
E Branimire, svaka ti čast, nisi ti za dve noge

eli, Branimire, a ono

Kad smo u selu 30 dana spremali kompletnu Skela-Skalameriju, za binu,
i to ispred trafo stanice (a to je u centru centra)

-Jel nam dolazi štafeta

pa Tito neče da umre još 200 godina, i da hoče.

[ Whitewater @ 09.05.2020. 15:47 ] @
Druze Tajimija,

ako je cilj komunizma ili kako se vec zovete bio da sto vise ljudi bude srecno onda moram da te svecano obavestim da ste spektakularno popusili s obzirom da je bas u komunizmu i kamunistickim zemljama bilo najvise nezadovoljnih ljudi. Beda istocne Evrope je vec legendarno opisana i poznata, a Jugoslavija je imala malko vise srece jer je zapad krkao lovu, tehnologiju, opremu i dozvolio slobodno kretanje, a inace standard koji su imale najsiromasnije clanice zapada poput Grcke koju dobro poznajemo ili, Spanije, Irske, Portugalije bio je misaona imenica za Jugoslaviju.

Dalje, kazes Tito nije imao nista sa ustavom iz 74. Hahahha, pa to je kao da kazes vlasnik ovog foruma nema nista sa ovim forumom. !

Na kraju komunizam je sam propao. Nije vam tu Amerika nista kriva. Vi bi voleli da jeste, ali nije.
[ SlobaBgd @ 09.05.2020. 18:07 ] @
Evo ga još jedan kome je sreća i smisao bitisanja u materijalnim stvarima! "Imam dakle jesam"!
[ Living Light @ 09.05.2020. 18:28 ] @
Citat:
Whitewater: to je kao da kazes vlasnik ovog foruma nema nista sa ovim forumom.

Mislim iskreno da skoro i da nema.

Ponekad kada se uželi, dodje, pogleda, vidi sve u redu,
moderatori rade posao, i to je to.

Ili kad sistem padne, to na brzaka reši,
ide mu IT od ruke, zna posao.

Čovek je pametno uredio svoj život i okolinu.
Jel nama neko branio da otvorimo neki forum? Ne.

Kada bi i mi to znali
ne bi teglili torbe sa alatom od ujutru u 7h na -20C° po Srbiji a i po celom svet.

Ako je neko na nekog kivan ili mu zavidi,
nek stavi prvo prst na čelo, i razmisli

-ko tu bolje radi posao, onaj što zavidi ili onaj čiji životni sistem funcioniše stabilno.


[ Whitewater @ 09.05.2020. 20:55 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Evo ga još jedan kome je sreća i smisao bitisanja u materijalnim stvarima! "Imam dakle jesam"!


jedan od 7 milijardi.
[ Whitewater @ 09.05.2020. 21:01 ] @
Citat:
Living Light:
Citat:
Whitewater: to je kao da kazes vlasnik ovog foruma nema nista sa ovim forumom.

Mislim iskreno da skoro i da nema.

Ponekad kada se uželi, dodje, pogleda, vidi sve u redu,
moderatori rade posao, i to je to.

Ili kad sistem padne, to na brzaka reši,
ide mu IT od ruke, zna posao.

Čovek je pametno uredio svoj život i okolinu.
Jel nama neko branio da otvorimo neki forum? Ne.

Kada bi i mi to znali
ne bi teglili torbe sa alatom od ujutru u 7h na -20C° po Srbiji a i po celom svet.

Ako je neko na nekog kivan ili mu zavidi,
nek stavi prvo prst na čelo, i razmisli

-ko tu bolje radi posao, onaj što zavidi ili onaj čiji životni sistem funcioniše stabilno.



u nekoj najkrajnjoj i cinicnoj aproksimaciji mogu da poverujem da crveni car Broz nije imao nista sa tehnickim donosenjem Ustav74 jer je vec postavio dobre temelje za njega a zatim i kadrove spremne ko puska da ga sprovedu. Verujem da je bilo dovoljno da klimne glavom, pa da ovi prionu na njegov posao.

toliko o njegovoj Jugoslaviji.
[ Living Light @ 09.05.2020. 21:07 ] @
Whitewater,
Kakav sad crveni car?

Moj post koji si citirao odnosi se na Gojka, vlasnika ES foruma,
kakav komunizam i crveni car, verujem da Gojku to ne treba u životu.

On je gospodin čovek, ladno bi mogao se ceo dan se vozika fijakerom.

Voleo bih da Gojka NE pominjemo preterano,
jer ako čoveku prekipi baci če nas u aps.

Ovo je njegov forum,
ne treba tu niko da izigrava "Sindikalnu Majku".

Te komunjarske filosofije ovde nemaju prodju.

pOz

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 09.05.2020. u 22:18 GMT+1]
[ Zurg @ 10.05.2020. 11:55 ] @
Gojko je komunista, al' dobar čovek.
[ Living Light @ 10.05.2020. 13:10 ] @
i ti na ovaj post dobiješ lajk?
Od kud Gojko komunista, pričaš neistine.

Nečeš dugo.
[ žutokljunac @ 11.05.2020. 11:42 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
... i cuvenom Bozi likovnjaku omiljena
zabava, poredja djake u vrstu i lupi samarcinu prvom i onda domino efekat glava o glavu.... ;).



Čoveče, to je ništa. Kod nas ti komunistički profesori poredjaju djake u vrstu i sa jednim metkom, ubiju sigurno dvadesetak djaka. Najsuroviji su bili Mile Pacov i Joca Fašista koji su predavali OTO. Tako su nastale crvene marame koje smo morali da nosimo.
[ Zurg @ 11.05.2020. 12:05 ] @
Sada sam shvatio da među likovnjacima izgleda ima mnogo poremećenih likova. Priča moga oca je slična Branimirovoj (samo bez lopate po nogama i domino efekta). Moj nastavnik u osnovnoj školi je voleo da udari, mada se tada već nije smelo, a i bio je fizički slab. Nastavnica iz srednje škole je bila alkoholičarka. To su svi likovnjaci koje znam i svi su imali neki problem. A da, čuo sam i za Van Goga, on je odsekao sebi uvo da bi se osvetio bratu zbog ženidbe. On je ok.
[ bananaphone @ 12.05.2020. 07:39 ] @
Citat:
Zurg: ... čuo sam i za Van Goga, on je odsekao sebi uvo da bi se osvetio bratu zbog ženidbe. On je ok.


Coek' je ziveo na jugu Francuske, otkrio mediteransku klimu, klopu i boje, i onda je silom prilika ponovo zavrsio na severu i od muke sebi otfikario uvo... Tito je leta provodio na Brijunima, i vodio je racuna o work-life balance.
[ Zurg @ 12.05.2020. 07:44 ] @
Van Gog je izgubio uvo, Tito nogu... Mediteran je guba čoveče!
[ bananaphone @ 12.05.2020. 07:50 ] @
Citat:
Zurg: Van Gog je izgubio uvo, Tito nogu... Mediteran je guba čoveče!


Nene - povratak na kontinent i sever, iz mediteranske klime je shebao obojicu!
[ Zurg @ 12.05.2020. 08:12 ] @
Titio je otišao na sever da bi se lečio. Da je stvarno voleo Mediteran onda bi tražio da Kuća cveća bude negde tamo daleko, a ne u Beogradu. Mislim da je na Brionima dobio gubu, otišao u Sloveniju da se leči i na kraju je besan i na jedno i na drugo mesto odlučio da se zauvek vrati u Beograd.
[ Ali Imam @ 12.05.2020. 22:29 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic

poredja djake u vrstu i lupi samarcinu prvom i onda domino efekat glava o glavu.... ;)

Kad poredjaš djake u vrstu oni se dodiruju ramenima.
Ramena sprečavaju dodirivanje glava.
To znači kad lupi prvom šamar
taj će ramenom da odgurne sledećeg
i glave neće moći da se dominiraju.
Čak i da dominira dva učenika
to neće moći u vrsti zbog različite visine dece.

Dominirao si baš u efekt četničkih izmišljotina.

Nećeš dugo.

Svako dobro!

[ MajorFatal @ 23.05.2020. 22:59 ] @
Zavisi od đaka a i od učitelja, na ovoj slici Mohamed Ali je lupio šamar svoj četvorici Bitlsa. Ej zove se isto ko ti, da niste neki rod?



Nego ti si iz nekog razloga fasciniran četnicima, misliš da su svi kao u operaciji Hilijard pomagali američke pilote, zbog čega ih i dan danas zovu na neke molitvene ručkove, nisu, bilo je i tu raznih :)
[ MajorFatal @ 23.05.2020. 23:03 ] @
A ovako fina, razdragana, nasmejana, raspoložena za igru i kreveljenje persona, nije mogla pobiti 20 do 40 miliona ljudi :)

[ Zurg @ 23.05.2020. 23:30 ] @
Staljin je bio Super!


Ubijao je leteće kornjače, pacove, aždaje i sl. stvorenja. Na kraju je ubio kralja (u obliku aždaje) i spasio princezu.
[ Nedeljko @ 19.06.2020. 11:29 ] @
Ja sam sa obdaništem čekao štafetu 1979 - poslednju sa njim. Vaspitačice su digle toliku prašinu da sam bio pod utiskom kao da bog silazi na zemlju. Otac mi je rekao da je Tito čovek od krvi i mesa, koji greši kao i svi drugi, kao i tata. Dobili smo u obdaništu zadatak da napravimo kući zastavice Jugoslavije kojima ćemo da mašemo. Moj tata se kao fol zeznuo, pa napravio srpsku trobojku sa petokrakom i rekao: "Nema veze. Nije jugoslovenska, ali je srpska. Može i to.". U obdaništu su vaspitačice napravile histeriju oko toga, bez obzira što sam im objasnio isto što i otac meni. Nisu znale šta da rade. Na kraju su me pustili sa tom zastavicom kao otpadnika, jer zamene nije bilo.

Kada sam pošao u školu, išao sam u takozvani boravak, gde su nas čuvale vaspitačice dok su roditelji na poslu. Ja sam sa drugom bio dežurni i mlatio sam sunđerom unaokolo. Drug mi je govorio da ne radim to jer će ostati belo od krede kada se osuši. Ja to nisam razumeo jer ništa još nije bilo vidljivo, a imao sam samo 7 godina (prvi razred osnovne škole). Kad je došla vaspitačica, videle su se bele fleke od krede, uključujući i isprskanu Titovu sliku. Ja nisam razumeo kako se to desilo i mislio sam da nisam ja, ali da nemam ni objašnjenje. Krenulo je iživljavanje nadamno. Plakao sam, klečao, pucala mi je glava i na kraju su mi rekli da dovedem roditelja. Otac im je objasnio da ja to ne bih uradio namerno i smirile su se.

Jedan pesnik je bio dva meseca u zatvoru zato što je ušao u kafanu i rekao "Av, av, da nam Tito bude zdrav.".

Sam Tito je rekao da pošto u Americi ima demokratije jer svako može da izađe na ulicu i slobodno kaže šta misli o predsedniku Karteru, onda i kod nas ima demokratije jer i kod nas svako može da izađe na ulicu i da slobodno kaže šta misli o predsedniku Karteru.

E, sad, šta je konkretno falilo tom sistemu.

Privreda je bila nerentabilna, prvenstveno iz sledećih razloga:

1. Nije bilo nikakvog stimulansa. Plate su se određivale tabelarno, prema školskoj spremi, radnom mestu i radnom stažu, bez obzira koliki učinak imaš. Tako su nastale izreke "radio ne radio, svira ti radio" i "ne mogu toliko malo da me plate, koliko ja mogu malo da radim".

2. Lični interesi direktora su bili suprotstavljeni interesima preduzeća. Ako nešto može da se razvija u preduzeću ili da se uvozi iz Nemačke, uvoziće se jer od razvoja u preduzeću direktor nema ličnu korist, a u slučaju uvoza direktor ima službena putovanja, ždranja, dnevnice i provizije za potpisivanje ugovora (podmićivanje direktora preduzeća kupca o trošku preduzeća kupca, tako što se u ugovoru napiše viša cena, a onda prodavac višek da direktoru preduzeća kupca). Naravno, tu je glavni problem donošenje loših odluka, a ne ta provizija.

3. Samoupravljanje je podrazumevalo zajedničko odlučivanje. Odatle sledi zajednička odgovornost, što zapravo znači odsustvo odgovornosti.

Na nerentabilnoj privredi je bila zasnovana neodrživa ekonomija, koja se održavala prilivom para sa Zapada, koji je tako finansirao našu nesvrstanost (jer kao socijalistička zemlja svakako nismo mogli da budemo NATO članica, pa da onda ne budemo zemlja Varšavskog ugovora). Naravno, to je trajalo dok je Zapadu naša nesvrstanost bila zanimljiva.

1981 je inaugurisan Ronald Regan, čija je strategija borbe protiv komunizma bila pre svega zasnovana na dizanju vojnog budžeta na 220 milijardi dolara godišnje. Da bi CCCP to pratio, digao je svoj vojni budžet na 150 milijardi dolara godišnje. Međutim, pošto je američka privreda bila mnogo jača od sovjetske, Americi to nije bilo veliko budžetsko opterećenje, dok je CCCP-u to bilo veliko budžetsko opterećenje. Time je izazvana ekonomska kriza u CCCP-u (stezanje kaiša).

Tako je naša nesvrstanost prestala da bude zanimljiva Zapadu, pa je Zapad zavrnuo slavinu i nerentabilnost jugoslovenske privrede se ispoljila u vidu jugoslovenske ekonomske krize 80-tih, kada je svaka sledeća godina bila lošija od prethodne. Imali smo inflaciju, gde su cene rasle brže od plata, pa je potrošačka korpa bila sve manja. Jugoslovenska ekonomska kriza je kulminirala raspadom zemlje i ratovima 90-tih.

1984 je Regan napisao dekret u kome konstatuje

1. Da Jugoslavija svojom umerenom i nesvrstanom politikom najbolje služi zapadnim interesima.

2. Da podržava teritorijalni integritet i suverenitet Jugoslavije, kao i jedinstvo naroda Jugoslavije.

3. Da je Jugoslavija pogođena teškom ekonomskom krizom.

4. Da nudi ekonomsku. privrednu i vojnu pomoć, pod uslovom da se politika Jugoslavije zaokreće prema tržišnoj ekonomiji (kapitalizmu) i liberalizaciji (demokratiji).

Štagod mislili o Reganu (daleko od toga da je bio duša od čoveka), ponuda je bila vrlo poštena, jer naravno da nisu hteli unedogled da finansiraju naš socijalizam i nerad, nego da nam pomognu u prelasku na održiva rešenje. Međutim, komunjare su je odbile zato što su komunjare, budući da to nije u skladu sa politikom "i posle Tita Tito".

Inače, Sveti Sava je Srbiji uredio dobre odnose i sa Rimom (od koga je uzeo krunu) i sa Carigradom (od koga je uzeo veru) i to je dugo funkcionisalo.
[ Java Beograd @ 19.06.2020. 13:03 ] @
Srpska trobojka sa petokrakom u sredini je bila zvanična zastava Socijalističke Republike Srbije.
[ ademare @ 19.06.2020. 13:37 ] @
Nas su kao malo starije vodili jednom , ali ne u obdanistu . U obdanistu iako je bilo relativno blizu Tita geogrfski , nikada nista nije bilo od njega , nije bilo ni neke indoktrinacije .

Kasnije su nas u 2. razredu vodili na ispasce poslednji docek , kada se vracao valjda sa Kube ili gde mu je vec bilo zednje putovanje . Tada su nas odveli peske do Topcidera i dali nam zastavice , nismo sami pravili . Ispiranje mozgova je naravno postojalo kao i svugde ali to zavisi od coveka , i deca su mali ljudi koji se u karakteru malo menjaju . Kod mene se to slabo primalo .

Secam se opste histerije kada je umro , tada sam bio 3 razred . Histerija mi je jos onda izgledala Fejk . Naravno bilo je ljudi koji su ga iskreno zalili , ali bilo je i previse fejka . Ja za njim nisam ni suzu pustio ni javno ni tajno . Potpuno sam ga dozivljavao kao Lazni - nametnuti autoritet .

Nikakvih trauma oko Tita i njegovog sistema nisam osetio u detinjstvu .

Privreda . Realno poslednjih 10-tak godina zivota , Tito je imao mali uticaj na privredu .Malo posle njegove smrti je nastao Bankrot SFRJ . 1981 . i cuveni bonovi za zejtin , ulje , secer itd .

Mada nije postojala opsta Uranilovka kako se misli . Postojale su i onda firme tada nazivane OUR , SOUR itd i firme . Dobre i lose .

Nesto se , nista nije promenilo ni 1980 do 2020 , a verovatno nece nikada ! A to je da NBYU nekada i pod njom kovnica novca su bile i onda i danas NBS , institucija koja ima najvece plate ! Na drugom kraju su postojale firme koje su jos 80-tih isplacivale minimalac i bile bankrot , na primer EI Pupin telefoni , Zemun Polje !

Unutar samih pojedinacnih firmi i institucija je postojala raspodela ovakva bas kao sto je napisano , sta imas od skole pa tolika plata , ali izmedju razlicitih firmi su postojale ogromne razlike ! Pa je u saveznim organima spremacica imala platu kao neko sa srednjom ili visom skolom u losijoj firmi ! Isto u firmama tipa GENEX i slicno . Neki su delili stanove na veliko , neki nikada itd . Ogromne razlike .

Onda se mnogo manje Kralo nego danas i nego kada je bio Milosevic na primer , kao neka medjustepenica ! Iako se sistem Socijalizma kod nas zasnivao na predpostavljenom postenju Rukovodioca i kada su krali , bilo je vise kraduckanje iz vise razloga . Jedno je postojanje Uredjenog sistema , koji nije zasnovan na pljacki , drugo je misao o Vecitosti i nepromenjivosti samog sistema ! Ako ce sistem postojati doveka i bicu direktor 30 godina , nemam potrebu da odmah i sada ukradem za 3 zivota , nego mogu da kraduckam da se ne primeti po malo !

Sada je sistem organizovane pljacke , od strane vlasti . Plus svest da nijedna vlast nije vecita .
[ SlobaBgd @ 19.06.2020. 13:44 ] @
Ma Nedeljko ima teoriju i sad izmišlja dokaze.
Citat:
1. Nije bilo nikakvog stimulansa. Plate su se određivale tabelarno, prema školskoj spremi, radnom mestu i radnom stažu, bez obzira koliki učinak imaš. Tako su nastale izreke "radio ne radio, svira ti radio" i "ne mogu toliko malo da me plate, koliko ja mogu malo da radim".

Netačno! Već sam pisao o ovome, i o slučajevima da je vrhunski KV ili VKV majstor često imao platu veću od direktorove.
Citat:
3. Samoupravljanje je podrazumevalo zajedničko odlučivanje. Odatle sledi zajednička odgovornost, što zapravo znači odsustvo odgovornosti.

Netačno! Odlučivalo se ubedljivo najčešće (da ne kažem "uvek" jer nemam uvid u sve odluke svih radničkih saveta u celoj Jugoslaviji) onako kako su generalni, tehnički, komercijalni i finansijski direktori tražili. Postojala su stručna tela u preduzećima koja su analizirala predloge i predlagala izmene. Naravno da su se pitali i zaposleni i sindikat, ali najčešće oko stvari nevezanih za poslovanje. I ne jednom su generalni ili finansijski direktor dobili otkaz ako preduzeće konstantno loše posluje.
Citat:
2. Lični interesi direktora su bili suprotstavljeni interesima preduzeća. Ako nešto može da se razvija u preduzeću ili da se uvozi iz Nemačke, uvoziće se jer od razvoja u preduzeću direktor nema ličnu korist, a u slučaju uvoza direktor ima službena putovanja, ždranja, dnevnice i provizije za potpisivanje ugovora (podmićivanje direktora preduzeća kupca o trošku preduzeća kupca, tako što se u ugovoru napiše viša cena, a onda prodavac višek da direktoru preduzeća kupca). Naravno, tu je glavni problem donošenje loših odluka, a ne ta provizija.

Ovo je posebno zanimljivo jer od reči do reči opisuje nove gazde koje su posle privatizacije u Srbiji vodile firme do ubrzanog stečaja, gašenja i rasprodaje imovine. A to je onaj vrli kapitalizam koji je smenio Titovo samupravljanje i koji smo (kapitalizam) željno čekali.
Citat:
Jedan pesnik je bio dva meseca u zatvoru zato što je ušao u kafanu i rekao "Av, av, da nam Tito bude zdrav.".

A jedan srpski domaćin je uhapšen zato što je čašćavao kafanu kada su ubili Đinđića. Uhapšen je, a u saopštenju policije navedeno je "da će istraga utvrditi da li je na neki način prekršen zakon"!?
[ Steve Lonmo @ 19.06.2020. 18:51 ] @
Dođu mi deca iz osnovne škole, pitam ih šta ste radili - Na srpskom smo pisali sastav o Svetom Savi, iz istorije smo učili o Svetom Savi, na likovnom smo crtali Svetog Savu, na muzičkom smo pevali o Svetom Savi... Odem na roditeljske - tamo iznad tabli, gde je nekada, kada sam ja išao u istu školu, visila po jedna Titova slika, sada vise po 4 ili 5 sa Svetim Savom i ostalim popovima. U drugoj učionici, na od prozora naspramnom zidu, visi još i panel sa jedno 5-6 dodatnih popova. Sreća pa su skoro sva ostala deca izabrala građansko za izborni predmet, inače bi i ovi moji, zbog društva, išli na veronauku da još dodatno uče o Svetom Savi.

Kada sam poslednji put bio u sali za venčanja opštine Voždovac, umesto jedne Titove slike je, na 3 zida u 3 reda, visilo na desetine slika popova. Sveti Sava na centralnoj poziciji, je li. Pre neki dan vrtim kanale po TV-u i na jednom neka nafrakana sa noktima od 5 cm kao nešto kuva i objašnjava da je i Sveti Sava koristio isti recept za to jelo. Na nekom sledećem neka istorijska emisija o Svetom Savi. Vrtim dalje, neki dečiji hor peva o Svetom Savi...

Nema šemse da dan prođe bez Svetog Save... I to sve lažu, bez i da trepnu. Evo, od danas - "Stazama Svetog Save prepešačio 800 km za 15 dana", i to bos, i još nije hodao putem već livadama. E hebote, 'ajde Tile, leba ti, ustani iz groba da ja legnem umesto tebe.

Počeo sam da sanjam Svetog Savu kako gradi bolnice, kliničke centre, fakultete, aerodrome, auto-puteve... a ovaj mi objašnjava kako me je nekada Tito nedemokratski indoktrinirao jer sam mahao zastavicom svoje zemlje.

Citat:
Nedeljko: Jedan pesnik je bio dva meseca u zatvoru zato što je ušao u kafanu i rekao "Av, av, da nam Tito bude zdrav.".


"Jakov Grobarov" je često dopadao Padinjaka isl. zato što je znao da bude i nezgodan kada se napije, da lupa i razbija po kafanama, zbog skitničarenja itd... pre nego iz razloga što je u kafani samo nešto rekao.
[ Nedeljko @ 19.06.2020. 21:44 ] @
A ko ti kaže da je Jakov Grobarov u pitanju i da je napravio bilo kakav nered.

Lik mi delo Josipa Broza Tita su bili zakonom zaštićeni. Bilo kakva šala na račun Tita je bila krivično delo.

Eto, Sveti Sava je za Srbe i Srbiju uradio sve što je uradio, da ga i dan-danas slave. Koji je tvoj društveni doprinos?
[ ineve74 @ 19.06.2020. 23:11 ] @
Evo citam danas malo istine oi mracnom dobu.
https://www.blic.rs/riznica/te...amp;utm_medium=sidebar_riznica
[ MajorFatal @ 20.06.2020. 05:02 ] @
Verovatno bi jedan od većih problema za idolopoklonike bio objasniti im da u učionici uopšte ne mora nikakva a pogotovu ničija slika da stoji, pogotovo ne iznad table (valjda da nadgleda učenike i kad predavač ne gleda? Svojevrstan primitivan tip kvazi video nadzora).

Zamisli Drug Tito u kabinetu za jezike, koji nikad nije naučio sopstveni jezik, ili Sveti Sava bilo gde van bogomolje. U kabinetu za hemiju treba periodni sistem, u kabinetu za biologiju neki poster sa lišćem i dosta, još ako to deca naprave sama može da se menja svake godine. I može ona vitrinica sa kamenčićima da stoji u hodniku, sa Titom i Savom, tim velikim državnicima :)
[ ineve74 @ 20.06.2020. 12:03 ] @
U severnoj koreji svaka kuca mora da ima sliku predsednika i njegovog oca.Kad gori kuca moraju to prvo da spasavaju ili su naebali.
[ MajorFatal @ 20.06.2020. 12:14 ] @
Možda je to neka vredna slika predsednika i njegovog oca umetničko delo, pa im je bolje to prvo da spasavaju nego belu tehniku, je l se kaže spasavaju ili spašavaju?
[ jmalic @ 20.06.2020. 14:56 ] @
Citat:
MajorFatal:
Bog da mu dušu prosti :) Šteta što nije ostavio naslednike tako sposoban, nego sve neke budale..



"Sve ostavljam sebi" kao Deda Pantelija?
[ tuxserbia @ 20.06.2020. 15:01 ] @
Citat:
MajorFatal:
Možda je to neka vredna slika predsednika i njegovog oca umetničko delo, pa im je bolje to prvo da spasavaju nego belu tehniku, je l se kaže spasavaju ili spašavaju?







Bolje spasen nego spašen

https://uptobox.com/jofr6bq5s45w
[ jmalic @ 20.06.2020. 15:01 ] @
Citat:
ineve74:
U severnoj koreji svaka kuca mora da ima sliku predsednika i njegovog oca.Kad gori kuca moraju to prvo da spasavaju ili su naebali.


Vidi, posto je veci deo puchanstva Srbije poreklom ili iz Gornjeg Kozoprca ili preko Drine, neka se slika ili predmet obozavanja se mora posedovati, nemoralno bi bilo da je nema

:D
[ jmalic @ 20.06.2020. 15:04 ] @
Citat:
Tajmija:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Java lupa ko maksim, ja sam nazalost bio podvrgnut ispiranju mozga dok je jos zlikovac bio ziv.
Danas se prica da je Vucic diktator, a on je blagi povetarac i po meni uopste nije diktator kakav
je bio Tito. To zlo se pamti dok si ziv, tim pre sto me je potkacilo kada sam bio tako mali, a svestan.



Diktatura uopšte nije loš sistem vladavine kod naroda koji još nisu dostigli taj nivu svesti i obrazovanja da bi sami mogli da koriste demokratiju, a to važi za naš narod i narod u okruženju. Mi smo uveli demokratiju, pa se nije nešto nije primila, i dešava nam se to što nam se dešava.


Drug Tito je bio Robin Hud savremenog doba, zlikovac koji je sve svoje 'zločine' radio kako bi normalan narod živeo i uživao u slobodi.

Postoje svega par stvari koje se zameraju Titu danas, od strane istoričara.

1. Ubistva četnika i ustaša posle rata.

Čovek koji je bio prvi na frontu u WWII, čovek koji je život stavio na kocku da bi svetu rekao SMRT FAŠIZMU dok su ove dve grupe radile strašne zločine zbog fašističke ideologije sarađivajući sa okupatorom, kako bi jedni druge istrebili.

Narod, čista srca i obraza je ginuo za slobodu, i kada su na kraju sa svim žrtvama uspeli da pobede i zarobe okupatora koji im je toliko zla naneo, šta je trebalo? Da im daju nacionalne penzije i ordene?

Iako nisam za ubistva, smatram da su ti ljudi dobili šta su zaslužili, i da je sa time počela epoha slobodnog života, koja ne bi mogla biti da su ti ljudi ponovo postali deo oslobođenog naroda.


2. Otimanje od bogatih i davanje narodu.

Ovo se danas smatra zločinom, i tad je možda, pa otuda Tito zločinac, međutim, ovo je primer onoga što se dešava danas, a tada se nije dešavalo jer su bili neki zli ljudi, koji su otimali od nekih 'poštenih i imućnih' koji su jelte krvavo zaradili sve.

Najglasnija je crkva kojoj je i najviše oduzeto, jer je najviše i imala, iako nikome nije jasno odakle i zbog čega joj sve to treba. I da, crkva je ta koja najviše kalja ugled Druga Tita, pa otuda i toliko mržnje prema liku i delu ovog čoveka u 21.veku.

I tako je Drug Tito uzimao od crkve parcele i gradio, škole, fabrike, univerzitete, bolnice, domove zdravlja i ostali sadržaj od značaja za sve ljude.


Danas kada više nema ovog zlog diktatora, kada demokratija cveta, ista nam crkva otima nacionalno zemljište(oni kažu vraća kroz restituciju, jer su našli papire starije od Biblije da je to bilo njihovo) i na mestu gde treba se sagradi dom zdravlja, oni grade svete hramove.



3. Gušenje verskih i nacionalnih sloboda.


Jugoslavija kao što bi danas trebala biti Srbija je bila Sekularna, i ni jedna verska organizacija nije mogla da se meša u državna pitanja, niti da bude deo državnih protokola i službi.

To je ono kako bi po ustavu danas trebala da izgleda Srbija, međutim, stanje na terenu je mnogo drugačije. Demokratija šta ćeš.

Jugoslavija je nastala na ideji Bratstva i Jedinstva, što znači da nikakve podele nisu dozvoljenje, svi smo Jugosloveni, cenjeni i poštovani podjednako.

Svi znamo šta se desilo 10 godina posle smrti diktatora, i šta znače podele u društvu na ove i one, i do čega dovode...


S obzirom da je Jugoslavija bila zemlja koja je ulagala u nauku i na istu se oslanjala, religiji nije bilo mesto, jer su ta dva kontradiktorna. Danas kada su dozvoljene sve slobode, Religija upire prst u nauku da je to 'jeres' i odvraća ljude od bavljenja istom, ili još gore, poštovanje naučnih saznanja, jer zna se, jedina istina je napisana u jednoj knjizi pre 2000.godina i sve ostalo je laž.

Ok, ovo se može smatrati i slobodom govora, a to je sledeće što se zamera komunistima, ali s obzirom da religija ima neke opasne dogme, gde odvraća ljude od posete lekaru i sl. ovo se ipak mora saseći u korenu, jer bi doveo u opasnost Jugoslovenski narod. Isto tako su bili strogo zabranjeni vračevi, isterivači duhova, skidači crne magije.. danas opet demokratija, pa opet imamo slične magove na televizijama.


4. Gušenje slobode govora(ili tačnije govora mržnje)


Još jedna stvar zbog koje je diktator danas omržen od strane pojedinaca. Tačno je da sloboda govora nije bila na nivou demokratije danas, ali postojale su svega par fraza koje zabranjene i to ne iz hira, već zbog stabilnosti države. Došla sloboda govora, nestala država.


5. Goli otok


Kontraverzni zatvor koji je svima dobro poznat gde su završavali glasni nacionalisti, ubice, lopovi, silovatelji, protivnici vlasti koji su hteli da ruše državu.

Danas će mnogi reći da su to bili nehumani uslovi, po nekom dokumentarcu sam video da to baš i nije istina, i da su tamo ljudi radili, da su se čak i školovali.


Nije bio hotel, ali većina(čast izuzecima) su to i zaslužili.

Znači, sistem je funkcionisao na odstanjenju kukolja od žita. 99% naroda je bilo srećno i zadovoljno, i želeli su bratstvo i jedinstvo, a svuda se nađe onaj ko hoće hleba preko pogače pa krene da širi svoju propagandu i truje narod. Neko bi rekao: pa dobro ne može on da zatruje narod svojom mržnjom i frustracijama, ali ništa nije bilo prepušteno slučaju, jer postoje ljudi koji mogu da ubodu u centar i da naprave takav uticaj da ljudi koji su do juče pili kafu zajednu se danas gledaju preko nišana(dobro poznat slučaj nakon raspada Jugoslavije)

Najbolje je rešenje svakako odaljiti takvog čoveka, i pustiti narod da živi svoj bezbrižan život.

Za lopove i silovatelje ne treba trošiti reči, Jugoslavija je bila jedna od najsigurnijih zemalja u čitavom svetu, i to sve zbog diktature. Sad imamo demokratiju pa se ubici sudi na slobodi, pa kad ubije još dvoje onda ide u zatvor.



Dabogda ziveo u diktaturi i bio predmet njenog interesovanja.
[ mjanjic @ 20.06.2020. 16:53 ] @
Ma da, ravnopravnost u komunizmu... pogledajte kvalitet prozora koji su se proizvodili u Srbiji, a pogledajte one koje je proizvodio Slovenijales. Ali, u Srbiji su se uglavnom prodavali ovi "naši", jer su bili mnogo jeftiniji, za sirotinju što bi se reklo... takođe, ista firma je proizvodila neke kauče koji su bili krš živi, kvalitet nula, ne znam da li su još neki nameštaj proizvodili... potom pogledajte one regale od iverice, ima li iko da je mogao da našteluje vrata da stoje kako treba?

Jednostavno, fušerilo se na sve strane, jer smo tako bili u mogućnosti, pošto kupac nije imao maltene nikakav izbor. Sva privreda je bila dirigovana, pa nije mogao npr. TAM da proizvede duplo više kamiona nego prethodne godine, jer bi možga ugrozio Zastavu koja je takođe proizvodila kamione, a takođe obe firme nisu mogle da proizvode veće kamione koji su bili rezervisani za FAP.

I onda mnogi hvale ta vremena, a privreda je bila osuđena na propast i održavala se prvo doznakama iz inostranstva (izvoz gastabajtera u Nemačku i Francusku iz posredovanje države), a potom brzim i ogromnim zaduživanjem od 1970. do 1980. godine (dug porastao sa 4,5 na oko 22 milijarde dolara).


To što je nekima bilo super, neki dobijali ogromne stanove od preko 100kvm, to ne znači da je država bila dobra i da je većini bilo dobro. Neki su i 1988. godine išli u Grčku na letovanje, a neki nisu mogli deci da priušte normalnu obuću. I kad je narod pomislio da ne može biti gore, došle su 90-te.
I zato narod poslednjih 20 godina i dalje održava u životu iste političare, jer se plaši da ne bude gore, recimo od mnogih penzionera ćete čuti "ma ćuti kad je penzija redovna, kolika god da je".
[ Java Beograd @ 20.06.2020. 18:01 ] @
Kad sad vidim svu popovsku žgadiju, bogatu preko svake mere, ogrezle u kriminalu raznolike vrste, ogrezle u pederastiji i pedofiliji, dođe mi žao što ih Tito nije do kraja zatro.

Čuj, "Tito oduzeo crkvenu imovinu" ?!? Pa otkud im imovina, da je nisu kojim slučajem poštenim radom zaradili?
[ MajorFatal @ 20.06.2020. 19:07 ] @
Pa narod im poklonio, "za dušu"? :) Rekao bih da nema toliko pederastije kao kod katolika jer pravoslavni kandidat za popa mora prvo da se oženi, pa time stiče uslov da postane pop, za razliku od katolika koji se kao drže celibata, dok se jednog dana ne pojave optužbe neke nesretne dece. To da budu bogati ne bi mi smetalo, ni za njih ni za političare ljigave, nek budu bogati koliko hoće dok ne kradu, ali na primer na Fruškoj gori neku zemlju restitucijom vratili nekom manastiru, i sad seku desetine, a možda i stotine hektara nemilice u sred nacionalnog parka, to je njihovo sad znaš, pa da poseku dok još mogu u saradnji sa Srbijašume naravno..
[ bananaphone @ 20.06.2020. 20:02 ] @
Citat:
MajorFatal: ....Rekao bih da nema toliko pederastije kao kod katolika jer pravoslavni kandidat za popa mora prvo da se oženi, pa time stiče uslov da postane pop, za razliku od katolika koji se kao drže celibata, dok se jednog dana ne pojave optužbe neke nesretne dece...


https://sh.wikipedia.org/wiki/Hijerarhija_Pravoslavne_crkve

Svi iznad popova su monasi, da ne bude zabune
[ Java Beograd @ 20.06.2020. 20:15 ] @
Drže se celibata prema ženama, ali im momci i dečaci ne spadaju u celibat, pa tako ...
[ MajorFatal @ 20.06.2020. 20:22 ] @
Pfuuuuj, znam onaj Kačevenda izgleda i dalje pali i žari, neke slike su objavljivali sa nekim Brnabićkinim ortakom, ortakinjom, šta je već, ne zna se na šta liči... znači strogi celibat? :)
[ Java Beograd @ 20.06.2020. 21:00 ] @
Strogi !
[ Steve Lonmo @ 20.06.2020. 21:02 ] @
Citat:
Nedeljko: Lik mi delo Josipa Broza Tita su bili zakonom zaštićeni. Bilo kakva šala na račun Tita je bila krivično delo.


"Zakon o zaštiti imena, lika i dela Josipa Broza Tita" je donesen krajem 1984, više od četiri godine nakon Titove smrti, tako da Jaša Grobarov, ako je ta urbana legenda i tačna, nikako nije mogao biti osuđen po tom zakonu, jer "legenda" datira iz perioda dok je Tito bio živ.

Zakon je, kao i svi ostali zakoni koje su komunisti pisali, bio dobar, ali nažalost nije ni jednom primenjen. Da su tada, sredinom 80-ih, kada su klerofašisti, ustaše, vojvode, svetosavci i ostali k-ci počeli da gmižu iz rupa u kojima su ćutali dok je Maršal bio živ, svi lepo ponabijani u zatvor - ovaj narod na ovom nesrećnom Balkanu bi imao neku šansu da opstane. I to ne u Padinjak - pa svaki vikend kući, svaki dan posete, igraj šah po ceo dan... - već jedan lep novi Goli otok da se napravio za te što su "pričali šale".

Ali sad nakon 30-ak godina, šta je tu je - izumiranje, raspadanje, truljenje. Srba na prostoru bivše YU sada, od kad su oslobođeni komunjarizma, ima skoro 2 miliona manje. To je demografski gubitak od barem 3-4 miliona ljudi. Na prostoru bivše YU danas živi skoro 4 miliona manje ljudi nego u trenutku njenog raspada. Trend ubrzava svakog dana. Crna Gora Mila komunjare je jedina bivša YU republika koja ima pozitivan prirodni priraštaj - zato svetosavci i brane tamo svetinje.

Citat:
MajorFatal: pravoslavni kandidat za popa mora prvo da se oženi, pa time stiče uslov da postane pop


Pravoslavni pop ne sme da se ženi, a "kandidat" može ako hoće i ne mora ako neće - može da postane pop i ako je oženjen i ako nije. Ali ako je oženjen, kasnije može da napreduje samo do, mislim, čina ispod vladike.
[ bananaphone @ 20.06.2020. 21:49 ] @
Steve - http://www.elitemadzone.org/t504520-3#3954375
[ MajorFatal @ 20.06.2020. 22:38 ] @
Au što me sad rastuži, pa daj da vratimo komunizam ako je bio baš tako dobar, u stvari.. ako je bio dobar zašto je propao svuda u svetu hm..
Možda ne može da dobije parohiju ako nije ženjen, pravila su mnogobrojna i mistična.
[ Steve Lonmo @ 20.06.2020. 22:41 ] @
^^

Ne znam šta hoćeš da kažeš?

Šta znači "Svi iznad popova su monasi"? "Pop" je narodni izraz za sve mantijaše. Kada vidiš nindžu u crnom na ulici - to ti je "pop" (Uhvatiš se za dugme, da te ne tera maler).

Monasi jesu iznad "običnih" popova, zato što mogu da doguraju do vladike (to ti je otprilike major ili npr. pukovnik) i na dalje do patrijarha... Ali i bilo koji "običan" pop može da se zamonaši. Čak valjda ako je oženjen, ne mora ni da se razvodi, već može žena ("popadija") da mu ode i ona u manastir, neki drugi je li.

Kako god, koliko ja znam, ženidba je uslov da budući pop dobije svoju parohiju, a ne da samo postane pop (kao što je MajorFatal napisao).

I da ne bude zabune, ovo sve su samo kao "pravila", a u praksi može sve. Npr. ja sam kao krstio nekoliko dece, a sam nisam kršten. Turiš popu 50 marki ili jura u padže, i sve može. Nema problema. Tako isto ti je u praksi i sa tim njihovim "pravilima" koje si ti linkovao na Wikipediji, a mene mrzi da ih čitam.
[ Zurg @ 20.06.2020. 22:43 ] @
Citat:
Steve: Pravoslavni pop ne sme da se ženi


Pop mora da bude oženjen da bi bio pop. Samo bre lupaš i vrtiš jednu istu priču.
[ Steve Lonmo @ 20.06.2020. 22:47 ] @
Citat:
MajorFatal:
Au što me sad rastuži, pa daj da vratimo komunizam ako je bio baš tako dobar, u stvari.. ako je bio dobar zašto je propao svuda u svetu hm..
Možda ne može da dobije parohiju ako nije ženjen, pravila su mnogobrojna i mistična.


Ništa ti nisi razumeo. Nije propao komunizam, već su propali Srbi pod svetosavcima, sad nakon komunizma. Propadaju. Izumiru. Nestaju.

Ali nema veze... Odoh da gledam neku seriju.
[ Steve Lonmo @ 20.06.2020. 22:59 ] @
Citat:
Zurg:
Citat:
Steve: Pravoslavni pop ne sme da se ženi


Pop mora da bude oženjen da bi bio pop. Samo bre lupaš i vrtiš jednu istu priču.


Jel da? Pa kada se npr. patrijarh Pavle oženio? Ili npr. "Risto Sotona"?... Ili ti, intelektualac, smatraš da oni nisu (bili) popovi?
[ Zurg @ 20.06.2020. 23:02 ] @
Komunizam je napredovao 72 godine i ugasio se, a ovi svetosavci propadaju vekovima i još postoje.

P.S.
Ta serija ko komunizam, pre se završila nego što je počela.
[ Steve Lonmo @ 20.06.2020. 23:05 ] @
Dobro. A kako je, majstore, Amfilohije postao pop, a nikada se nije oženio?
[ Zurg @ 20.06.2020. 23:09 ] @
Ne znam, reci mi ti, možda je imao ljubavnicu ili nije ni bio pop, već monah?
[ MajorFatal @ 20.06.2020. 23:36 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Ništa ti nisi razumeo. Nije propao komunizam, već su propali Srbi pod svetosavcima, sad nakon komunizma. Propadaju. Izumiru. Nestaju.

Ali nema veze... Odoh da gledam neku seriju.


Nisam ništa razumeo, ako nije propao zašto kažeš "sad nakon komunizma"? Nije propao nego se završio? :) Teško je to razumeti, ljubav prema Drugu Titu, to ko nije doživeo i iskusio ne vredi mu pričati. A ni za Srbe nemoj ni da plačeš, ni da se brineš, sve što ima početak ima i kraj. Idi gledaj neku seriju e.
[ Branimir Maksimovic @ 20.06.2020. 23:40 ] @
Citat:
Zurg:
Ne znam, reci mi ti, možda je imao ljubavnicu ili nije ni bio pop, već monah?


Tacno, prvo ne moze se u Crkvi napredovati ako si pop, samo monasi mogu napredovati.
Popovi ne podlezu strogim pravilima kojima podlezu monasi i moraju da se zene.
[ ademare @ 21.06.2020. 00:08 ] @
Ima li smesnija serija od ove teme






[Ovu poruku je menjao ademare dana 21.06.2020. u 01:23 GMT+1]
[ Zurg @ 21.06.2020. 08:04 ] @
Bila bi još smešnija da nisi izbrisao priču o komunisti koji vrti brojanicu i zahvaljuje se Bogu jer je ateista. Pokušaću da to nadoknadim jednom prigodnom pesmom. Pesma je iz smešne serije, a tema pesme je baš uskladjena.

[ Ali Imam @ 21.06.2020. 09:25 ] @
Citat:
Steve Lonmo

Citat:
Nedeljko: Lik mi delo Josipa Broza Tita su bili zakonom zaštićeni. Bilo kakva šala na račun Tita je bila krivično delo.



"Zakon o zaštiti imena, lika i dela Josipa Broza Tita" je donesen krajem 1984, više od četiri godine nakon Titove smrti, tako da Jaša Grobarov, ako je ta urbana legenda i tačna, nikako nije mogao biti osuđen po tom zakonu, jer "legenda" datira iz perioda dok je Tito bio živ.

Psiholozi će to bolje objasniti od mene.
Ali ukratko samo suština:
Kad je mozak pod stresom dolazi do poremećaja percepcije redosleda dogadjaja.
Osoba pod stresom stiče utisak da je narušena kauzalnost.
"Dogodi" se prvo ono što je bilo posle pa nakon toga ono što se prvo dogodilo.
Kad se radi o vremenski bliskim dogadjajima onda je to obično posledica traume jer mozak nema dovoljno resursa da uspostavi vremenske veze.
Ali kako to objasniti kad je reč o dogadjajim koji su distantni na više godina?
Kažem, to će bolje objasniti psiholozi ili psihijatri.

Citat:
Nedeljko:

imao sam samo 7 godina (prvi razred osnovne škole). Kad je došla vaspitačica

Kako si u osnovnoj školi (prvi razred) mogao imati vaspitačicu?
Valjda učiteljicu?


Što se tiče vrednovanja rada u SFRJ: ko ne zna šta su to radni nalozi i sistem bodovanja bolje da ćuti.

Pesma "radio ne radio svira ti radio" je oduvek važila u Srpstvu, pa i dan danas.

Iz osnovne škole pamtim skakanje naglavačke, vrištanje, jurnjavu za loptom...
A na času tišina, pažnja i zapisivanje lekcija.
Učionice na zidovima su imale periodni sistem elemenata, slike i crteže gradiva biologije, formule fizike, hemije i matematike...
U hodnicima dečiju crteži i slika sa likovnog i drugi dečiji radovi, slike pesnika, kniževnika i naučnika.
Negde u zbornici Tile.
Titovi nas nisu za šaku dolara prodali guglu i ju tubu.
Umesto toga gledali smo filmski matine kako prati zubiće, održavati higijenu ako dirati kerove.


Toliko o "strahotama".

Ajd u zdravlje.

[ ademare @ 21.06.2020. 11:30 ] @
Citat:
Zurg:
Bila bi još smešnija da nisi izbrisao priču o komunisti koji vrti brojanicu i zahvaljuje se Bogu jer je ateista. Pokušaću da to nadoknadim jednom prigodnom pesmom.


Jeste izbrisao sam jer bi neko mogao da se doseti da je cuveni Spanski reditelj Luis Bunjuel , govorio nesto slicno ali sa odredjenim ciljem .

Ova Intelektualna kisna glista ocigledno nije ni cula za njega . Vec se radi ocigledno o uzrecici .

Kao sto mahom najstariji gradjani koji nisu vernici Islama vec hriscani ili ateisti svejedno, govore Masala kao uzrecicu , tako u nekim drugim krajevima sveta imamo uzrecicu i medju hriscanima Inshalah itd .

Pa da ne bi bilo polemike ako se neko doseti Luisa , izbrisem .

Ali nedovoljno brzo
[ ademare @ 21.06.2020. 11:51 ] @
Inace pesma o Kaludjeru je u ovom obliku namenski napisana za seruju " Kamiondzije " . Mada originalno tekst jos eksplicitniji je sastavljen iz dve pesme , koje je Vuk Karadzic prikupio i objavio u " cuvenoj " zbirci pesama " Crven ban ".

U vreme tog divnog Komunizma , u tim srecnim vremenima , koristila se svaka mogucnost posebno u Filmovima da se nagazi na crkvu !

Ovaj primer iz serije " Kamiondzije " je jos i bezazlen .

Na brzinu mogu da se setim jos par primera iz mnogo cuvenijih filmova . Skupljaci perja i otac Paja , koji prodaje perje , pa se nudi da privenca par " Roma " a kada ga Beli Bora pita a gde ces ti sada Pope , a Mija Aleksic mu odgovori idem da radim u Nemacku ??

Druga od mnogih Bizarnih predstava svestenika je u filmu " Cudo Nevidjeno " gde Bata Zivojinovic glumi svestenika koji " leci " nerotkinje

Itd. itd. ima toga jos dosta , gde su svestenici predstavljeni kao talog .
[ Nedeljko @ 21.06.2020. 17:22 ] @
Da odgovorim na lupetanja u međuvremenu.

JavaBeograd

Koliko god da je srpska trobojka sa petokrakom u sredini bila zvanična zastava SR Srbije, napravili su histeriju u obdaništu oko te zastave.

SlobaBgd verovatno misli na neke izuzetke kada je neko bio nagrađen za veće doprinose. Jedno je kada je takva praksa pravilo, a drugo je kada je izuzetak.

To da su interesi preduzeća bili suprotstavljeni interesima direktora se odnosi na socijalistički period, koji se završava 1989.

Koliko god da je u samoupravljanju ugalvnom bilo kako direktor kaže, to se izglasavalo na samoupravnim sastancima i nije bilo odgovornosti.

Možda SlobaBgd negira jugoslovensku ekonomsku krizu 90-tih. Trebao bi da zauzme stav o tome.

Da bi se postalo pravoslavni sveštenik, prethodno se mora biti ili oženjen ili zamonašen (monasi nisu oženjeni). Ne može se postati sveštenik, bez ijednog od to dvoje. Vladike se biraju isključivo iz reda jeromonaha (sveštenika monaha). Monah ne može da ima ženu. Sveštenik koji ima ženu ne može nikada više da se ženi, a može da se zamonaši ako mu umre žena ili se razvede. Crkva odobrava razvod u svrhu monaštva ako su druga strana i deca saglasni i zbrinuti.

Tito je govorio da sudije ne treba da se drža zakona kao pijan plota, kao i da ako u Americi ima demokratije jer svako može da izađe na ulicu i slobodno kaže šta misli o predsedniku Karteru, onda i kod nas ima demokratije jer i kod nas može da se izađe na ulicu i slobodno kaže mišljenje o predseniku Karteru. Zucni neidolopoklonički o Titu i snosićeš posledice, pa pisalo to u zakonu ili ne.

Jedan tip je bio premlaćivan u podrumima, da bi mu na kraju rekli da kaže ženi da drži jezik za zubima. Njegova žena je u trikotaži (gde je bila zaposlena) zbog stalnog pucanja domaćeg konca rekla: "Pre rata konac nije ovako pucao. Nema konca do engleskog konca.". Dakle, pre rata je bilo bolje (konac je manje pucao) i engleski (kapitalistički) konac je bolji. Toliko o tome da se sankcionisao samo govor mržnje.

Ali Imam

U osnovnoj školi u prva dva razreda smo posle časova imali dnevni boravak, da neko brine o nama dok su roditelji na poslu i za to su bile zadužene vaspitačice. Učiteljica je bila zadužena za period od prvog do poslednjeg časa.
[ djoka_l @ 21.06.2020. 17:37 ] @
Prvo, netačno je da pravoslavni sveštenik mora da bude oženjen da bi dobio parohiju.
Onaj ko se sprema za sveštenika NE MOŽE da se oženi nakon što je postao sveštenik.

Dobra drugarica je protina čerka, njen brat je sada sveštenik. Kada je završio bogosloviju, radio je kao đakon ali bez čina, jer nije hteo da postane sveštenik dok se nije oženio.
Sveštenik može da se razvede, ali kao sveštenik ne može ponovo da se oženi.

Takođe je JAKO netačno ono što si pisao o direktoru u vreme SFRJ.
Direktor je biran od strane Radničkog saveta, ali se uvek oko izbora direktora pitala opština.

Njegova pozicija u samoupravljanju je bila dvostruko nezgodna. Da bi imao "blagoslov" od opštine morao je da pravi dobit u firmi. Da bi dobio "blagoslov" od radničkog saveta, morao je da deli dobre plate.
U to vreme "dobar" direktor je bio onaj koji pravi minimalnu dobit, a što je moguće više usmerava u plate. Čak i to nije mogao kako je hteo. Ljudi koji su radili u dobrim firmama imali su veće plate od onih u lošijim firmama, ali nije moglo previše da odskače, odmah te "ture" u novine.

Zato je jedan od omiljenih načina da se smanji dobit, a da novac ne ode iz firme, ulaganje u stanove. Često se misli da su stanovi građeni od nekakvog fonda u koje su ulagali radnici, što nije tačno. Izdvajalo se iz plate, ali taj novac ni približno nije bio dovoljan. Stanovi su većim delom građeni od potencijalne dobiti preduzeća.
Radnici zadovoljni, opština zadovoljna (jer firma radi u plusu). Sledi ponovni izbor za direktora (direktori su birani na 4 godine).


https://svetosavlje.org/da-nam...e-vere-knjiga-ii/39/?pismo=lat
Citat:
Sveštenik se ne može ženiti nijedanput. Može se ženiti samo dok je kandidat za sveštenika, a kad je postao sveštenik, i ako se dotle nije ženio uopšte, ženiti se ne može nikako. Pitanje da li će se ženiti ili ostati neženjen, jedan svršeni bogoslov, odnosno kandidat za sveštenstvo, mora rešiti pre rukopoloženja, upravo pre proizvodstva za ipođakona. Odluči li da se neće ženiti i bude proizveden za ipođakona, tu odluku već ne može menjati, a još manje ako bude rukopoložen za đakona i sveštenika. Ako bi se ipak oženio, mora biti lišen sveštenstva.

[ Nedeljko @ 21.06.2020. 18:56 ] @
Đakon je sveštenički čin i ne može se dobiti pre nego što se ili oženi ili zamonaši. Ne znam da li monah može da postane đakon, ali lice koje nije niti oženjeno ni zamonašeno, svakako ne može.

Dakle, taj nije bio đakon dok nije dobio čin, niti je taj čin mogao da dobije a da nije ni oženjen, ni zamonašen.

A to sa direktorima kako je funkcionisalo, znam vrlo dobro. Da je dobit bila bitna, ne bi se tolerisala nerentabilnost.
[ Nedeljko @ 21.06.2020. 19:26 ] @
Tito očigledno za mnoge nije umro, nego je živ i zdrav.
[ Zurg @ 21.06.2020. 19:46 ] @
Nije mi jasno šta će pop na Titovoj sahrani... ali ako narod to želi... i ako Titu ne smeta... Pop Muzik! Živeo drug Tito i neka mu laka crna zemlja.

[ ademare @ 21.06.2020. 20:55 ] @
Oko popova se ne bih mesao . Niti znam nekog popa licno , niti sam izucavao njihovu " nauku " veronauku . A i ne zanima me ustrojstvo SPC . Vidim kao i svi da taj sistem ne izgleda i ne radi onako kako bi trebao .

Taj problem nije od juce !

Svojevremeno sam procitao tekst koji je napisao kasnije Sveti vladika Nikolaj , koji upravo ide linijom zastite pre svega Popova - paroha ! Monasima se nije tada bavio u tom tekstu , jer su oni bili kao i danas skrajnuti osim ovih medijski eksponiranih Glavesina !

Tekst je naravno iz perioda 30-tih godina proslog veka za vreme Kraljevine Jugoslavije . Ocigledno i da je tada postojao problem Nezadovoljstva vernika ponasanjem i radom svestenika , jer da nije postojao ne bi tog teksta ni bilo !

I danas cesto cujem takve i slicne argumente , tipa i oni su samo ljudi , popovi nisu crkva , ako ne valja pop ne znaci da ne valja crkva i hriscansko ucenje itd.
[ ineve74 @ 21.06.2020. 21:33 ] @
Dobri su nasi popovi.Bar ja dozivljavam sve to kao ljude koji vruju u ono sto rade i cim se bave.Sad nadji nekog ko taj sto tuce lopatama i onda optuzis celu crkvu zbog pojedinca.Nekom ce da sude ljudi a nekom bog.
[ MajorFatal @ 21.06.2020. 21:35 ] @
Ma gde od juče, pogledaj ti koliko to traje :) Sad bi trebalo prvo ljubitelji Tita da upru prstom i pokažu nam gde tačno je bio taj njihov period sa bakljama i zvezdama, kad je bilo mnogo dobro, pa da nam objasne zašto je tako kratko trajao i šta mu se desilo..Ja uvek razumem da smo mi nekako pogrešili u razmišljanju i da smo dozvolili četnici i balije da tu svu dobrotu upropaste, ali mi nikad nije jasno kako su ustaše uspele da završe kumunizam u CCCP?
[ Shadowed @ 21.06.2020. 21:41 ] @
Citat:
ademare: Taj problem nije od juce !


Jašta. Problem sa hriscanstvom postoji oko 2000 godina.
[ ineve74 @ 21.06.2020. 21:45 ] @
Mislim da je hriscanstvo donelo svako dobro svetu.Ako pogledas gde su hriscani imas napredak i prosperitet a sve ostalo zivi u srednjem veku.
[ MajorFatal @ 21.06.2020. 21:53 ] @
Dobri su, dobri, pogledaj samo kako su se lepo uniformisali, pojedinci kvare sliku, ali baš i Kačavendi i Pahomiju da zastare optužnice, i ni ne pojave se na sudu to ne razumem? Mislim, razumem ja da neko može da podgovori decu na svašta, i da su možda u potpunosti nevini, ali uglavnom to sud treba da utvrdi? I onda još kad vidiš popa u kolima sa tranvestitom, kako švercuje drogu sa Kosova, lepo ti dođe da se zapitaš..



[ Steve Lonmo @ 21.06.2020. 22:04 ] @
Preduzeće profitabilno dve hiljade godina od prodaje magle budalama - pa kakvo crno "loše"!?!?
[ ineve74 @ 21.06.2020. 22:12 ] @
Ja verujem u boga i volim da vidim druge da isto veruju i postuju i SPC i druge hriscanske crkve.
[ Nedeljko @ 21.06.2020. 22:22 ] @
Čuj, šta će pop na Titovoj sahrani!

Pop mora imati ista prava kao i ostali građani. Ne može biti diskriminisan. Ako hoće na Titovu sahranu, njegova stvar.

Nego, ja mislim da je tu nešto drugo u pitanju. Pre će biti da je crkva poslala nekoga na sahranu tiranina da ne bi nadrljala.
[ Steve Lonmo @ 21.06.2020. 22:37 ] @
Citat:
ineve74:
Ja verujem u boga i volim da vidim druge da isto veruju i postuju i SPC i druge hriscanske crkve.


Onaj koji veruje u Boga je vernik.

Onaj koji veruje u popove, koji im ostavlja novac da bi se preko njih obraćao Bogu, da bi slušao njihove priče kako je Bog napravio ženu od rebra, ili kako je Isus umro pa oživeo, ili kako je njegova keva ostala trudna od morske pene, ili da sluša hvalospeve o smrdljivom, koji se nikada nije kupao, i "svetom" fašisti Nikolaju... - taj je teška budala.
[ Zurg @ 21.06.2020. 22:58 ] @
Citat:
Nedeljko:
Čuj, šta će pop na Titovoj sahrani!


Mislio sam na pop muziku koju sam okačio. Sa'rana je pa reko' možda nije red. Al' pošto vidim da nikome ne smeta, evo LoliPOP.



Citat:
Steve Lomo: da bi slušao njihove priče kako je Bog napravio ženu od rebra


A od čega ju je napravio ako nije od rebra?
[ Steve Lonmo @ 21.06.2020. 23:01 ] @
Srbi (i ostali Sloveni) su imali i svoje bogove i svoju veru, a bez crkava, bez popova, bez džvrljotina po zidovima, bez "svetih" predmeta i likova, bez prskalica za vodu i posudica sa dimovima... dok im Sveti Sava i njegov ćale nisu uvalili to hrišćanstvo tamo negde iz neke azijske pustinje, tako što su ih 1/3 mučili i pobili, 1/3 proterali, a 1/3 nasilno pokrstili.
[ Zurg @ 21.06.2020. 23:05 ] @
Ma oni su to radili samo sa komunistima. Pošten svet nisu dirali.
[ Ali Imam @ 21.06.2020. 23:05 ] @
Citat:
Nedeljko

Tito je govorio da sudije ne treba da se drža zakona kao pijan plota

Prava fraza je "nemojmo se držati zakona kao pijan plota".
To nije rekao Tito, niti ima veze sa sudijama.
Nego sa raspodelom socijalne pomoći.
Citat:
Nije prvi put da ovu izmišljotinu o Brozu objavljujete, što ne služi na čast ni uredniku, ni novinaru, ni listu kao što je Danas. U nekim drugim interpretacijama Tito je navodno rekao da sudije ne treba da se drže zakona kao pijan plota. To što se podmeće Josipu Brozu Titu svojevremeno je rekao Milentije Popović, predsednik Savezne skupštine, što je uzburkalo stručnu javnost, o čemu je pisao i časopis „Naša stvarnost“, u brojevima 11. i 12, davne 1953. godine, u vreme „Titove diktature“, kako se to danas kaže. A da to nije rekao Tito nekoliko puta je pisala u beogradskim medijima sutkinja Snežana Janić Lukinović.


[ Zurg @ 21.06.2020. 23:12 ] @
Pa u pravu je bio Drug Tito. Pijan čovek koji se drži za plot nije ni malo lep prizor. Pored toga plot simbolizuje nametnutu prepreku koja sputava primenu zakona. Po zakonu (fizike) pijan čovek treba da padne. Ne treba se držati zakona na taj način, već sa zakonima treba trezveno i nesputano!
[ Steve Lonmo @ 22.06.2020. 11:33 ] @
Citat:
MajorFatal: Zamisli Drug Tito u kabinetu za jezike, koji nikad nije naučio sopstveni jezik,


Drug Tito je detinjstvo proveo u Sloveniji, majka mu je bila Slovenka, dakle njegov maternji jezik je bio slovenački. I očev - taj zagorski kajkavski "jezik" uz samu granicu sa Slovenijom (južna granica sela Kumrovec je i HR-SLO granica, Titova osnovna škola je udaljena 200-300 metara od SLO) je mnogo sličniji slovenačkom od (bivšeg) srpsko-hrvatskog jezika.

... A onda su mlađahni Srbski Četnici, u proteklih 30-ak godina, otkrili nam "istinu" kako Tito nije znao svoj maternji jezik (jer je on u stvari bio dete iz vanbračne zajednice Franje Josifa i Rokfelera). Mlađahni Srbski Četnici inače svi znaju slovenački do nivoa profesora fakulteta i onda su oni ovu "činjenicu" provalili slušajući pažljivo i analizirajući Titove govore na YouTube-u. Potpuno je neverovatno kako ta bića neprekidno idiotizuju sami sebe.
[ jmalic @ 22.06.2020. 11:55 ] @
Steve, posto znam da vlazis na lik i delo druga JBT i znas svaki detalj njegovog slavnog detinjststva, reci mi kud se dedose braca i sestre naseg najveceg sina ? Zaboravili ih drugari iz Sibira sto su mu sastavljali "legendu" ili ti imas bolji info od nas smrtnika?
[ jmalic @ 22.06.2020. 12:04 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
ineve74:
Ja verujem u boga i volim da vidim druge da isto veruju i postuju i SPC i druge hriscanske crkve.


Onaj koji veruje u Boga je vernik.

Onaj koji veruje u popove, koji im ostavlja novac da bi se preko njih obraćao Bogu, da bi slušao njihove priče kako je Bog napravio ženu od rebra, ili kako je Isus umro pa oživeo, ili kako je njegova keva ostala trudna od morske pene, ili da sluša hvalospeve o smrdljivom, koji se nikada nije kupao, i "svetom" fašisti Nikolaju... - taj je teška budala.



Koliko znam Nikolaj nije imao krvi na rukama, tvoj idol je imao. Nego reci ti meni jarane jesi ti iz Bosne ili iz tzv Krajine?
[ jmalic @ 22.06.2020. 12:08 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
MajorFatal: Zamisli Drug Tito u kabinetu za jezike, koji nikad nije naučio sopstveni jezik,


Drug Tito je detinjstvo proveo u Sloveniji, majka mu je bila Slovenka, dakle njegov maternji jezik je bio slovenački. I očev - taj zagorski kajkavski "jezik" uz samu granicu sa Slovenijom (južna granica sela Kumrovec je i HR-SLO granica, Titova osnovna škola je udaljena 200-300 metara od SLO) je mnogo sličniji slovenačkom od (bivšeg) srpsko-hrvatskog jezika.

... A onda su mlađahni Srbski Četnici, u proteklih 30-ak godina, otkrili nam "istinu" kako Tito nije znao svoj maternji jezik (jer je on u stvari bio dete iz vanbračne zajednice Franje Josifa i Rokfelera). Mlađahni Srbski Četnici inače svi znaju slovenački do nivoa profesora fakulteta i onda su oni ovu "činjenicu" provalili slušajući pažljivo i analizirajući Titove govore na YouTube-u. Potpuno je neverovatno kako ta bića neprekidno idiotizuju sami sebe.




U bog te, onda su cetnici i intelektualci cim je izgovor druga JBT bio predmet interesovanja hipermocne NSA?!
[ Nedeljko @ 22.06.2020. 13:47 ] @
Zaista ima raznih načina da se veruje u Boga, ali Steve Lonmo, sa ovim
Citat:
Steve Lonmo: Onaj koji veruje u Boga je vernik.

Onaj koji veruje u popove, koji im ostavlja novac da bi se preko njih obraćao Bogu, da bi slušao njihove priče kako je Bog napravio ženu od rebra, ili kako je Isus umro pa oživeo, ili kako je njegova keva ostala trudna od morske pene, ili da sluša hvalospeve o smrdljivom, koji se nikada nije kupao, i "svetom" fašisti Nikolaju... - taj je teška budala.

svakako ne pripada hrišćanstvu. To ne bi bilo loše da se grčevito ne zalaže da CG preotme imovinu SPC u korist CPC i vatreno navija za CPC.

Dakle, vatreni je pristalica verske zajednice čije najosnovnije dogme ismeva.

I tu dolazimo do suštine problema u CG.

Oni koji veruju u Boga, a pravoslavne su veroispovesti i žive u CG, oni idu u SPC, a oni koji ne veruju u Boga, nego u Mila i partiju, oni su podeljeni između CPCv1993 i CPCv2018. Naravno, onih koji veruju u Boga ima mnogo više.
[ MajorFatal @ 22.06.2020. 23:11 ] @
Citat:
Ali Imam:


To nije rekao Tito, niti ima veze sa sudijama.
... sutkinjama, sudinicama, suđajama...

Citat:
Nije prvi put da ovu izmišljotinu o Brozu objavljujete, što ne služi na čast ni uredniku, ni novinaru, ni listu kao što je Danas. U nekim drugim interpretacijama Tito je navodno rekao da sudije ne treba da se drže zakona kao pijan plota. To što se podmeće Josipu Brozu Titu svojevremeno je rekao Milentije Popović, predsednik Savezne skupštine, što je uzburkalo stručnu javnost, o čemu je pisao i časopis „Naša stvarnost“, u brojevima 11. i 12, davne 1953. godine, u vreme „Titove diktature“, kako se to danas kaže. A da to nije rekao Tito nekoliko puta je pisala u beogradskim medijima sutkinja Snežana Janić Lukinović.


Dobro je da je sutkinja, a ne sudija slučajno, što je naziv zanimanja, ali eto borkinje su odnele još jednu pobedu. I Filološki fakultet, i SANU, i lingvisti, i jezičke grupe, svi su se izjasnili da je kvarenje jezika, a ženskom rodu teško da pomaže, ali kad neko nešto sebi utuvi u glavu to se teško ispravlja, taman da mu svi kažu nemoj ukidati ćirilicu, ili nemoj kvariti jezik dodavanjem ženskog roda zanimanjima on/a/o će opet tako, jer je samo on/a/o u pravu a drugi nisu... Za sada nema interesovanja za zanimanja zidarka, vodovodžijka i odžačarka, samo sutkinje i pr menađerke.

Nego da napravimo pauzu u pisanju na temi od jedno tri dana da ožalimo Srbiju? Još jedni izbori su lepo prošli, pa i treba onaj skromnih mogućnosti da me naziva četnikom :)
[ MajorFatal @ 22.06.2020. 23:31 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
MajorFatal: Zamisli Drug Tito u kabinetu za jezike, koji nikad nije naučio sopstveni jezik,


Drug Tito je...
:) ... svaki svoj govor počinjao sa "Drug Staljin je ..." a onda pohapsio takve kao što si ti, što su bili mnogo naivni, i verovali ono što im se kaže, i dan danas bi te pohapsio i poslao na omiljeni Goli otok, ...gde su morali da revidiraju stav i kažu "Drug Staljin nije..." i posle kad izađu sa otoka, ako ne skončaju, da potkažu još 5 nesretnika koji misle "Drug Staljin je.." ili još gore "Drug Tito nije..", reklo bi se da je izmislio lančanu reakciju odma posle Ajnštajna, pošto je bio par godina u paranoji ali sve dobro prošlo, 65 su stasale generacije koje su rođene posle rata, nije baš da su mogli da glasaju, ali mogli su da se dive komunističkim uspesima ako im se tako kaže, i tako smo došli i do mene koji sam u školi učio kako je razbio korito i izeo sam samcijat svinjsku glavu sa potkrovlja da mu se slošilo, šta mi sad ubacuješ slovence, to nismo učili...

Inače domaći ljubitelji su i u vikipediju na Engleskom uspeli da ubace kako je Tito rekao Staljinu "Ako pošalješ još samo jednog atentatora, ja ću poslati samo jednog pa si završio..." :) takva je to sila bio, čudi me da nije pre toga rekao Hitleru ako pošalješ još jednog vojnika, ja ću poslati samo jednog... nego nastavio da se bori pod uslovima 100 za 1 ??? Sumrak mozga.

A ceo citat je:
Citat:
MajorFatal: Zamisli Drug Tito u kabinetu za jezike, koji nikad nije naučio sopstveni jezik, ili Sveti Sava bilo gde van bogomolje.
pa ako si u stanju normalno da razgovaraš.. ali ipak moram da te pohvalim što si počeo Druga Tita da zoveš punim imenom sa Drug prefiksom a ne samo Tito, to sam do sad samo ja radio.
[ Zurg @ 23.06.2020. 23:37 ] @
Tito može, a Džingins Kan, Tutankamon i Sveti Sava ne mogu? Hteo sam da pomognem mudroratoru da shvati koliko je ova tema glupa, ali na kraju se pokazalo da sam ja shvatio koliko je mordorator mudar.

Koga je više briga za Tita osim penzosa koji su jednom nogom u grobu?
[ jmalic @ 24.06.2020. 05:06 ] @
A vidis da je nekim MNEgrinima ON centar ravnoteze i balansa zivotu, kao onome sto lezi kao kanarinac pod lipu u Pozarevcu
[ MajorFatal @ 24.06.2020. 13:07 ] @
Citat:
Zurg:
Tito može, a Džingins Kan, Tutankamon i Sveti Sava ne mogu?


Pa kad postavljaš neke bezveze teme sve nešto o sahranama, probaj da postaviš temu: Ako nama naš Drug Tito ikad bude umreo, da li da ga sahranjujemo, ili balzamujemo, ili nema potrebe jer će se vozdići na nebo direktno bez sarane... pa da vidiš da neće ni da ti brišu, i da će biti rado posećena, sa kvalitetnom raspravom dostojnom mad zone.
[ Zurg @ 24.06.2020. 15:40 ] @
Pokrenuto je. Hvala na predlogu. Nadam se da će se razviti konstruktivna diskusija i da modelator neće imati hrabrosti Njega da briše, jer nikad se ne zna... Neki su mislili i za Vlada Cepeša Nabijača da je mrtav, jer nije bio živ, ali.... nije bio ni mrtav, već je bio... NEMRTAV! (na mesto ... zamislite dramatičnu muziku)

P.S.
Medijator je upravo postavio rekord u brzini reakcije. Valjda je mislio da tema vređa lik i delo, a to se ne sme!

P.P.S.
Preformulisao sam objavu. Nadam se da će sada zadovoljiti stroge kriterijume MadZoneta.
[ Zurg @ 25.06.2020. 12:14 ] @
Tema o Đokoviću ima 70 stranica i preko 600 lajkova. Tema o Titu ima samo 7 stranica i neuporedivo manji broj lajkova.

Citat:
Ja moram da kažem da sam sretan što ste uništili koze, jer sada vidim da se vaša brda zelene. Ja bih želio da to učine svuda gdje još nisu učinili. Naš će čovjek osjetiti za 10 godina što je značila koza za njega, a što za šumu. Potrebno je gajiti ovce jer one daju i mlijeko i vunu. Gajite ovce, one neće uništiti šumu. A vi znate da šuma i klimu popravlja. Kada ova brda budu šumom obrasla, onda tu nećete imati onako suhu klimu, kao što je imate preko ljeta, onakvu nesnosnu vrućinu. Klima će se mijenjati, a time će se dobiti više mogućnosti za intenzivniju obradu zemljišta koje ovdje imate.

Drug Tito


Ljubomoran na GOAT(a)?
[ MajorFatal @ 26.06.2020. 14:30 ] @
Ja mislim ako Drug Tito ikad bude umreo da će da mu se raspadne Jugoslavija, da se posvađaju i ratuju narodi i narodnosti, da će zaboraviti tekovine revolucije... :) To je zato što je autokrata.
[ Ali Imam @ 26.06.2020. 22:30 ] @
Citat:
Zurg

Tema o Đokoviću ima 70 stranica i preko 600 lajkova. Tema o Titu ima samo 7 stranica i neuporedivo manji broj lajkova.

Ma daj uozbilji se.

40 godina posle smrti Drug Tito je aktuelan kao i uvek.
Nakon Djojkovićeve smrti niko neće znati ni da je postojao.
U narednih nekoliko decenija će se pojaviti teniseri koji će počistuiti i Federera i Nadala.
Sa možda i 30 i više grend slemova i ko zna koliko uzastopnih nedelja na vrhu ATP liste.

Djoković će ostati nacionalni heroj za Srbe i to je njegov domet.

Ono što je stvorio Drug Tito oslobodilo je stotine milona ljudi od ropstva.
Drug Tito je veličina od koje su profitirali narodi koji mu nisu dali jednog jedinog centa.

Sve što radi Djoković je punjenje sopstvenog džepa.
Djokovićevi "obožavaoci" troše svoj novac umišljajući da su nešto postigli ako Djoković pobedi.

Iskra slobode koju je Drug Tito (besplatno) podario stotinama miliona ljudi širom sveta nema cenu.
Drug Tito sa svojim učinkom prevazilazi i Federera i Nadala i Djokovića zajedno.

Drug Tito je saosnivač druge najbrojnije svetske organizacija
Pokreta Nesvrstanih - sa 120 država članica i 17 država posmatrača.
Gde je tu mrva od djokovića?

[ Zurg @ 26.06.2020. 22:47 ] @
Za 87 godina života i još 40 godina nakon smrti toliko malo lakova... Za 127 godina bi trebalo da skupi bar 4x više lajkova od Novaka. Od kad je umro nešto je slabo aktivan. Dobro, ajde to može da mu se uzme kao olakšavajuća okolnost, ali šta je sa njegovim fanovima?

@Major
Jel Tito napravio Jugoslaviju pa kažeš da je njegova?
[ MajorFatal @ 27.06.2020. 08:23 ] @
Jecte
[ Zurg @ 27.06.2020. 10:34 ] @
Drug Tito Ujedinitelj?
[ MajorFatal @ 27.06.2020. 18:06 ] @
Citat:
Zurg: Drug Tito Ujedinitelj?


Ne, kralj Aco je bio ujedinitelj, ali je zato bila Titova Jugoslavija, šta ću mene tako učili..



Citat:
Ali Imam: 40 godina posle smrti Drug Tito je aktuelan kao i uvek.


Ma aktuelan je, kako da nije, samo ga niko ne pominje nigde :)

Gledam neku emisiju iz istorije, drugi svetski rat, na nekoj stranjskoj televiziji, proradi u meni nacionalni ponos, reko baš da čujem o nama i našoj divovskoj borbi, ma jok.. spomenuli Englesko ratište, Francusko, Rusko, ma i Grčko su spomenuli, ali nas ko da nije ni bilo, valjda se gerilske borbe ne računaju u rat, al ajde Ko radi taj i grAši, reko pogrešili slučajno.

Posle par meseci neka emisija o nesvrstanima, e reko sad mora biti, ipak smo mi zasnovali, međutim do kraja emisije ispostavi se da nisu Tito, Naser i Nehru kako su mene učili, nego Naser, Nehru i Mao, eto ti sad reko svašta, de baš da pogreše još jednom..

E ali onda! spec emisija o gerilskoj borbi na području Jugoslavije, reko tu smo, sad će biti detalji o bitkama,.. ma jok, nešto o nekom Rudolfu, sinu od Čerčila koji je ovde bauljao sa Titom, držao sastanke, i donosio dekrete, e reko svašta budibogsnama, ništa od onog što su mene učili, prva ofanziva, sedma ofanziva...

Aktuelnije ne mož biti.
[ SlobaBgd @ 27.06.2020. 18:56 ] @
Pa kad se "obrazuješ" preko tzv "slobodnih medija"... Opštepoznato je da oni spinuju i prećutkuju i navode vodu na svoju vodenicu i ne govore baš punu istinu i tako dalje...

Gledam ja prošle godine jednu od takvih "istorijskih" emisija u produkciji neke od "eminemtnih informativnih kuća Slobodnog sveta", konkretno o novcu i bankama, i kad su došli na temu o papirom novcu, banknotama, samo su pomenuli, onako u pola rečenice i bez ikakvih dodatnih podataka, da je prva banknota u Evropi uvedena u Švedskoj, i nastavili su kako je London ovo, a Englezi ono, i kako je Britanija ovako a kralj/kraljica onako, i tako narednih skoro sat vremena, do kraja emisije. Ko se osloni na informacije iz takve i sličnih TV emisija, pomislio bi da bez Britanaca i pomalo Amerikanaca ne bi postojala ni industrija, ni mornarica, ni demokratija, ni popularna muzika, ni sportska takmičenja...

Tako i za Tita i partizane, i za nesvrstane i ostale 'čke materine. Ne veruj Englezima ni kad ti darove nose.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 27.06.2020. u 20:10 GMT+1]
[ Steve Lonmo @ 27.06.2020. 19:16 ] @
^

A provali po tim njihovim "slobodnim" medijima i kako više 1945. nisu Sovjeti pobedili nacističku Nemačku, već je samo "okončan Drugi svetski rat".

Novi demokratski jezik.
[ MajorFatal @ 27.06.2020. 19:20 ] @
To se ja dodatno obrazujem, pre toga sam već vrlo dobro bio naučio da je Drug Tito najveći sin naroda i narodnosti, kao i da smo po svemu četvrti u svetu, na žalost to sam morao da naučim napamet, a emisije su više razonode radi.
[ Steve Lonmo @ 27.06.2020. 20:23 ] @
Maršal Tito je bio jedini vrhovni komadant koji je ranjavan tokom Drugog svetskog rata. Njegova NOV/JA je, na čitavom evropskom kontinentu, bila ubedljivo najmnogoljudniji i najorganizovaniji pokret otpora fašizmu, koji je stvoren iz naroda. Na dan 9. maja 1945. Jugoslovenska armija je bila najača vojna sila u Evropi uopšte, posle sovjetske Crvene armije.
[ Zurg @ 27.06.2020. 21:23 ] @
Najjača ili najbrojnija? Da li je JA imala avione, tenkove, transportere... municiju, gorivo? To što je imala, odakle joj? Proizveli partizani u Užičkoj Republici?
[ Steve Lonmo @ 27.06.2020. 22:26 ] @
Samo od Staljina su tokom 1944. dobili 350 aviona, 65 tenkova, na stotine i hiljade artiljerijskih, protivavionskih topova, minobacača... kompletno pešadijsko oružje za 10 divizija.

Što si palio sa časova istorije, što nisi učio nešto?
[ Zurg @ 27.06.2020. 22:52 ] @
Kada sam bio 6. razred mislio sam da sam naučio sve što se moglo naučiti iz istorije. Nastavnica istorije je došla na čas i rekla je da će dati peticu onome ko da tačan odgovor na pitanje: "Ko piše istoriju". Ja sam već imao peticu, pa nisam hteo da rizikujem i pokvarim ocenu. Drugovi iz odeljenja se polomiše odgovarajući, istoričari, učesnici u događajima, profesori istorije... Na kraju niko nije dao tačan odgovor. Kada sam čuo tačan odgovor zaključio sam da istoriju treba učiti samo za ocenu jer istina je tamo negde... Kasnije u srednoj školi došao sam do novog otkrića, da je dvojka sasvim dovoljnja za prolaz i zato danas moram da se informišem putem foruma od članova koji su lično učestvovali u istorijskim događajima. Problem mi je da na'vatam ove Egipćane, Hetite i Aramejce, ali učesnici NOB-a su hvala Bogu veoma aktivni i živahni.

Da se vratimo na podtemu. Armija koja postoji zahvaljujući donacijama tri druge armije je druga? Pretpostavljam da si ti bio na časovima istorije (a možda i svedok događaja) i da znaš da su osim od SSSR-a oružje dobijali i od USA i UK. U najboljem slučaju JA je mogla da bude četvrta. Ako je stvarno bila druga, zar je moguće da je pod vođstvom premudrog vođe kasnije pala na četvrto mesto?
[ MajorFatal @ 28.06.2020. 22:02 ] @
Citat:
Steve Lonmo:
Maršal Tito je bio jedini vrhovni komadant koji je ranjavan tokom Drugog svetskog rata. Njegova NOV/JA je, na čitavom evropskom kontinentu, bila ubedljivo najmnogoljudniji i najorganizovaniji pokret otpora fašizmu, koji je stvoren iz naroda. Na dan 9. maja 1945. Jugoslovenska armija je bila najača vojna sila u Evropi uopšte, posle sovjetske Crvene armije.


Neke kulture verovatno ni ne poznaju termin vrhovni komadant, pokret otpora fašizmu se u omiljenoj Rusiji zove otadžbinski rat, kao da bi ih zanimalo što je fašizam u Nemačkoj da ih nisu napali, stvoren iz naroda se prevodi kao: narod već počeo da se organizuje protiv NDH zuluma kad je maršal poslao svoje ratne pse prekaljene na španskom ratištu Žikicu Španca i Kostu Nađa da ih dodatno organizuju, i posle se to kaže cela Hercegovina listom ustala, koja nije ustala ni kad je bila Nevesinjska puška jer su procenili da je Turska uprava bolja od domaćih spahija poturica.

Nego ona zapadna propagandna mašinerija je stvarno odvratna, sva sreća postoji slobodan internet, ovo je iz one zemlje što je Tito sa Naserom osnovao nesvrstane, ne bi verovao ali tu je snimak, kad počnu da pričaju o njemu ne zaustavljaju se, zahvaljuju se što ih nesvrstao, podižu mu spomenike na svakom ćošku, .. a ne čekaj, ovo je onaj snimak gde ga ni oni ne spominju, tog velikog državnika, moja greška, nema veze lep je snimak, ima o Gandiju i tako.. :)



Eh da, a propo čuvenog pušenja u beloj kući, i za to ima video snimak, tu drug Tito priča tu neku sličnu priču kao tvoja, najveća armija itd..., o osam miliona po potrebi naoružanih Jugoslovena koji bi se odbranili kad bi ih neko napanuo, lepo vidiš onaj Karter, Nikson, Kenedi ko ga je već slušao polako dobija tikove, malo fali da se okrene onom protokolu i pita o čemu oupšte priča ova budala, kakvi naoružani Jugosloveni, ko da ih napadne... pitam se de su našli pepeljaru ako je bilo zabranjeno pušenje.
[ Zurg @ 29.06.2020. 08:52 ] @
Tito je bio jedan od osnivača Nesvrstanih i to veoma značajan, bez obzira na indijske dokumentarce. Istoriju pišu pobednici, a Jugoslavija je gubitnik. Danas se sve dešava mnogo brže nego ranije, pa su zato ljudi zbunjeni. Svaka generacija uči drugačiju verziju istorije i kad se sretnu ovde na forumu hoće oči da povade čija je verzija tačna. Naravno, tačna je ona verzija koju ja znam, naročito delovi koje sam sam izmislio, zato samo opušteno i bez nerviranja. Nerviranje je loše za sve, a posebno za one koji su istoriju učili u SFRJ.
[ MajorFatal @ 29.06.2020. 14:07 ] @
Nema nerviranja, učili su me da je Josip najveći na svetu, i ima Broz da bude najbolji na svetu, ili nek vrate pare
[ jmalic @ 02.07.2020. 07:14 ] @
Pa kako jedva zauzese Odzak 1945? Kakva je to armija gde je najveci skolovani cin rezervni kapetan?
[ Zurg @ 02.07.2020. 08:05 ] @
Kako kakva? To je jedan od prvih antifašističkih pokreta u Evropi. Mislim da je samo Ravnogorski pokret osnovan pre partizanskog. Čak i proustaški članak sa Wikipedije kaže da su ustaše bile u bunkerima i da su uništene za 36 dana, odnosno do Titovog rođendana. Ako se uzme u obzir koliko je trajala na primer opsada Staljingrada, ili Sirakuze, 36 dana je uspeh i to još za armiju gde je najveci skolovani cin rezervni kapetan. Ja ustaše uvek nekako povezujem sa kukavicama, a sada zahvaljujući tvom postu i članku koji sam našao o ovoj bici samo sam dodatno učvrstio uverenje o njima.
[ jmalic @ 02.07.2020. 08:40 ] @
Finta je sto je Odzak selo, nije Oslo :-) Drugo, dokazali su da su vojska partije, jer su jurisali kao sumanuti da ispune rok do rodjendana velikog vojskovodje JBT. Dokazali su da su taoci politike, (koga briga za borce sto ce izginuti radi beznacajnog sela, bitan je rodjus tamo nekog Belorusa) stav koji su zadrzali minimalno do 1991.
[ Java Beograd @ 02.07.2020. 08:40 ] @
Citat:
jmalic:
Pa kako jedva zauzese Odzak 1945? Kakva je to armija gde je najveci skolovani cin rezervni kapetan?

Pa kako onolike sile združene, jeda zauzeše Berlin u proleće '45?
[ Zurg @ 02.07.2020. 09:00 ] @
Meni se čini da su pripreme trajale mesec dana, a onda su čekali 25. maj kako bi napravili vatromet. Na osnovu ovoga izgleda da jesu bili sila jer su bili sigurni da će za jedan dan uništiti ustaše. Nije bitno što su Odžaci selo. Bunker u selu ili gradu nema neke velike razlike. Bitno je što su mogli da računaju da su sa druge strane ustaše, kukavice koje su dobre u ubijanju žena, dece i nenaoružanih. Pametno je bilo da su sačekali da ustaše ogladne, ali oni jesu bili partijska vojska i jesu napadali bez obzira na cenu i razum. Takva taktika ih je i dovela na vlast. Da se nisu tako ponašali ne bi dobili podršku Engleza i ne bi ni postojali.
[ jmalic @ 02.07.2020. 11:25 ] @
Pa gde im bese taktika i strategija
1991, ovaj put im Englezi uskratise pomoc, nemoj mi reci da su zbog toga izgubili?!
[ Zurg @ 02.07.2020. 11:46 ] @
Izgubili su jer su Englezi(i ostali Nemci) '91 pružili pomoć drugoj strani. Ne misliš valjda da bi ustaše i njima slični mogli bilo šta sami da urade?
[ jmalic @ 02.07.2020. 14:13 ] @
Jbs to, materijalu I politicku pomoc, zar vi komunisti niste hrabri i zar to nije odlucujuci faktor?
[ Zurg @ 02.07.2020. 14:27 ] @
Hm... ako smo "mi" komunisti, ko ste vi?
[ jmalic @ 02.07.2020. 14:33 ] @
Gradjani koji misle svojom glavom? :-)
[ Zurg @ 02.07.2020. 14:36 ] @
Jesi li razmišljao o tome da promenite ime u "Građani koji lepe etikete"?
[ jmalic @ 04.07.2020. 03:58 ] @
Izvini, zamenio sam te za onog MNE udbasa.
[ Zurg @ 04.07.2020. 08:46 ] @
Nema problema, dešava se. Oni su u Udbi prošli trening tako da mogu da se infiltriraju bilo gde i preuzmu bilo čiji identitet.
[ MajorFatal @ 04.07.2020. 11:07 ] @
Ma takvi otvaraju i više od jednog naloga, samo da nikad ne znaš ko su :)
[ Steve Lonmo @ 04.07.2020. 15:33 ] @
Citat:
ademare: Jer za UK su oduvek trebale Vize , oni nisu bili deo Sengena nikada , tako da su oduvek potrebne Vize . I u vreme one raspale SFRJ , o kojoj se na forumu pricaju Bajke i za nju su trebale , cak i za Francusku su trebale kao i za "bratsku " Grcku , danas ne trebaju .


Nije tačno. Za UK su vize uvedene 1991. kada je već počeo rat i raspad SFRJ. Crveni SFRJ pasoš je važio još 10-ak godina nakon toga, ali ta država više nije postojala (zvanično od 1992).

Za FR su vize uvedene nešto ranije nego za UK, možda negde krajem 80-ih... ne sećam se kada tačno.

Za GR je situacija bila obrnuta. Trebala je viza (koja se dobijala časkom posla), ali zbog "nerešenog makedonskog pitanja". Kada se SFRJ raspala, Srbiji (tj. SRJ, SiCG) su ukinute vize, ali su za Makedoniju važile još decenijama - dok "pitanje" nije rešeno (ne znam tačno kada su njima ukinute). Logično.

Zaključak:

"Bajke" ne pričaju "bajkopričači" već ti i ostali "otkrivači istina" u proteklih nekoliko decenija.




Nego da se vratimo na temu...

Korona opet napada ljude? A zar nisu Struka i ostali stručnjaci početkom proleća objašnjavali kako korona ne radi kada je toplo vreme, UV zračenje itd?!?!

Kako sad to?! Šta sad kaže Struka?! Ili se na to, šta su nekada pričali, više ne osvrću? Da li je Struka nekada nešto pogodila?



EDIT:

Evo, ima čak i na Wikipediji - https://upload.wikimedia.org/w..._%28stanje_1983._godine%29.jpg

Samo tri države u Evropi (Švedska, Švajcarska i Albanija) su 1983. bile "Visa required in advance" za crvene SFRJ pasoše... I još 10-ak u ostatku sveta.

[ Steve Lonmo @ 04.07.2020. 15:43 ] @
Kada naučnici otkriju vakcinu protiv korone, ljudi će skroz prestati da umiru, jer sada, dok je korona, umiru samo od korone?

Kako nigde ne piše koliko je ljudi ove zime umrlo od "običnog" gripa?! Nije umro niko? Ti virusi kao da imaju neku vrhovnu komandu, koja planira kada će koja divizija virusa da napadne ljude?! Evo ni onog virusa boginja, koji nas je pre dve godine umalo sve zarazio i pobio, nigde nema?!
Zar im ne bi bilo lakše da svi navale na nas odjednom?
[ Zurg @ 04.07.2020. 17:00 ] @
Da nije Tito imao koronu?
[ ademare @ 04.07.2020. 19:48 ] @
Dodje covek pa u temi Tito citira post o temi o COVID -19 ?

Onda da link sa sve kartom i Ne zna da ga protumaci !

Ovo sto pise Special Types of VISA Contracts ?! Jel to nije VISA ?? A zasto se tako zove ? I Odaziva

Pa onda ovde gde pise Visa free only for Tourism ? Znaci neces u Turististicko putovanje , onda ima Visa ? Jel to znaci da Nema Visa ?

Pa sta imamo onda Diplomatic and official passport only ! To znaci da Samo ko ima diplomatski pasos moze da putuje bez Vize ! I to jos nasa Lazna braca Rusi i Kinezi ? Pa kako to ?


I onda dodje neko i tumaci kartu kao moglo se svuda bez viza ? Moglo se ako si TITO !


Inace Grci su ukinuli Vize pre oni su je zvali FYRM nego nama !!
[ ademare @ 04.07.2020. 19:54 ] @
Tek sada vidim ko je Izvor ove Lazne karte na koju se clan poziva !

Izvesna ili Izvesni tesko je reci pol Nurija Jahjefendic ?! I to iz 2017 . godine !

Ovo je Lagarija od karte ! Jer na primer SFRJ nije imala Diplomatske odnose sa Marokom , a moglo je tamo da se putuje bez Viza ?

Slicna je situacija i sa Izrealom itd. da ne trazim jos Budalastina na ovoj Laznoj karti !
[ jmalic @ 05.07.2020. 05:35 ] @
Citat:

Inace Grci su ukinuli Vize pre oni su je zvali FYRM nego nama !!



Tad smo vec bili pod sankcijama UN I EU koliko znam.
[ ademare @ 05.07.2020. 12:01 ] @
To se samo pogodilo tako sa sankcijama ! To sam napomenuo jer je clan pokrenuo pricu o Bajci o SFRJ i Makedonsko pitanje i Grcka !

Na kraju cela ta prica ispada Bajka , jer je Grcka drzala Vize prema Srbiji i kada su sve Sankcije Ukinute ! Osim onih na uvoz oruzja , koje ne bi trebalo da imaju nikakve veze sa Vizama !

Znaci uveli su nam Vize zbog Makedonskog pitanja , a onda su Makedoncima ukinuli vize kada su usli u UN pod imenom FYRM i otpoceli razgovori oko resavanja sporova .

A nama Lazna braca Grci ukidaju Vize kada i sve ostale drzave EU ! Cak i nesto malo kasnije , nisu bas zurili !

Sankcije su ukinute 1995 .

Sad neko moze da kaze da je Grcka kao clan EU morala da sledi smernice EU . Mozda , ali to pravilo ima suvise izuzetaka , da bi bilo pravilo

Pa je FYRM bila izuzetak od pravila , a mi nismo bili ni u razmatranju kao " braca " ?
[ Zurg @ 05.07.2020. 12:24 ] @
Može da se desi da država postupa drugačije od želje većine građana. Mogli su da imaju neki dobar razlog da ukinu vize FYRM pre nego SRJ. Ono što meni više smeta je navijanje na utakmici Jugoslavija - Litvanija 1995. godine.
[ jmalic @ 05.07.2020. 13:06 ] @
Sve sankcije su ukinute posle pada Milosevica, a vizni rezim prema Srbiji valjda 2009, Grcka nije mogla ni da je htela da ukine samostalno vize bez jednoglasne odluke EU. Cak i slutim da smo mogli biti visa free rezim minimalno godinu dana ranije, ali zbog traljavosti zutara kojih to nije mnogo potresalo, vise su bili zainteresovani za benefite "burazerske privatizacije" ili "Pocetak za imetak" da citiram slogan sa letka Iz 2001, imetak naravno njihov ne nas.
[ jmalic @ 05.07.2020. 13:20 ] @
Citat:
ademare:
Znaci uveli su nam Vize zbog Makedonskog pitanja ,


"Makedonsko Pitanje" pocinje da Formiranjem FNRJ, po sajtu ambasade Grcke nije bilo nikakav problem dok se zvala Vardarska Banovina, a plus bilo bi ljigavo za Kraljevinu Jugoslaviju da finansira ustanak u Grckoj, saveznickoj zemlji koja je dala utociste vojsci Srbije, vladi, i narodu u jednom od mracnih casova nase istorije, i sa cije teritorije smo krenuli u oslobadjanje nase zemlje. Broz nije imao taj problem, Srbin nije bio, em je bio u protivnickoj vojsci pa ga nista emocionalno nije vezivalo da ne podstice pobunu u Grckoj radi svoje mitomanije, koju je te prekinuo 1948 nakon razlaza da Staljinom.

[ jmalic @ 05.07.2020. 13:27 ] @
Citat:
Zurg:
Mogli su da imaju neki dobar razlog da ukinu vize FYRM pre nego SRJ.


Nazvao ih neko iz US administracije i rekao da bi to bilo lepo da se odradi? ;-)




[ deedee6 @ 05.07.2020. 13:29 ] @
Braća Grci :)

Malo činjenica na temu "braće"