[ Java Beograd @ 02.06.2020. 15:36 ] @
I zaista ne znam zašto UN ne reaguje. Zašto se ne oglase Kina, Rusija, Indija, EU ?

Kršenje građanskih sloboda, izvođenje vojske na ulice, protiv svog sopstvenog naroda je manir najgorih diktatora.

Sadam je bio med i mleko za Trampa.

Dokle?!? Pitam se dokle će slobodoljubiv, bratski američki narod da trpi čizmu, pendrek i represiju!




Ispaljuje metak u devojčicu od 3 godine sa razdaljine od 2 metara ?!? Samo zato što je tamnoputa!


Gomila "besnih pasa" nahuškana na omladinu.


Pod punom ratnom opremom, protiv sopstvenog naroda!


Ovo su samo neke od slika užasnog terora koji mirni američki građana trpe. Postoje i mnogo gore slike.

Braćo Srbi, podignimo svoj glas protiv diktature u USA! Osudimo diktatora na vlasti! Pružimo podršku demokratiji i napaćenom američkom narodu !

Oni su bili naši saveznici u II SR!
[ Nebojsa Milanovic @ 02.06.2020. 17:09 ] @
Pojasni malo o čemu pričaš, jel o ovome što sam dao u prilogu?

Što se tiče Trumpa, smatram ga vrhunskim predsednikom i voleo bih da živim u državi na čijem je on čelu.


[ Java Beograd @ 02.06.2020. 17:33 ] @
Taj tvoj klip, nije li to "Moleban za Patike", pardon, "Moleban za Kosovo" ?
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 17:35 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:Pojasni malo o čemu pričaš, jel o ovome što sam dao u prilogu?

Ne. Pričam o uperenoj puški u devojčicu od 3 godne.


To nekako odslikava odnos vlast - narod. A ovaj klip je samo revolt na takvo ugnjetavanje.



Da li ponašanje onih razbojnika opravdava uperenu pušku u tamnoputu devojčicu od 3 godine?
Razbojnike svakako treba pohvatati i osuditi, nema dileme, ali, da li treba uperiti pušku u dete?

Tu su još dva "junaka", ako ovaj prvi promaši.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.06.2020. 17:43 ] @
Ne treba naravno, to je van svake diskusije, mada bih veoma kritikovao tog oca koji pomoću deteta provocira policiju.

Nisam čitao šta srpski izvori pišu o trenutnom stanju u USA, prosto ne vidim nikakvu mogućnost da iz njih nešto objektivno saznam.

p.s. Ako neko pomene onaj čin ubijanja onog crnca odakle je sve počelo, taj policajac zaslužuje strogu kaznu, ali da li treba pominjati kvalitet američke policije u odnosu na npr. srpsku policiju?

Kao jednu od ozbiljnih posledica ovog stanja vidim da je po prvi put Biden prestigao Trampa u rejtingu za izbore, što je moguće da je cilj svega, a to može dovesti do još veće nestabilnosti.
[ Shadowed @ 02.06.2020. 17:44 ] @
@Java Beograd, postavi video tog upiranja puske u devojcicu. Mnogo je upecatljiviji od slike.
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 17:44 ] @
"Mnogo hapšenja. Snažna sila. DOMINACIJA!"



Udri policijo, udri po narodu!
A on se sakrio u pacovsku rupu prošle noći, kad su demonstranti došli do Bele kuće.
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 17:46 ] @
Citat:
Shadowed:@Java Beograd, postavi video tog upiranja puske u devojcicu. Mnogo je upecatljiviji od slike.

Jel' ti misliš da sam ja to bio u Mineapolisu juče, i ovo snimio svojim mobilinim, pa imam i video?
[ Shadowed @ 02.06.2020. 17:53 ] @
Ne mora tvoj video. Svejedno ko je snimao.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 02.06.2020. u 19:28 GMT+1]
[ ademare @ 02.06.2020. 18:17 ] @
Naravno da je prekomerna upotreba sile od strane policajca koji je ubio kriminalca , samo povod . Ovaj crni preminuli je robijao 5 godina ! Nije to neka cvecka .

Ovo je u USA uobicajena stvar ! Nije prvi put da se okupi rulja i odmah ide pljackanje prodavnica , paljenja itd .

Ovaj policajac i ubijeni kriminalac su bili Kolege ! Obojica su zajedno radili u jednom nocnom klubu , kao obezbedjenje , izbacivaci ! Policajac kao dopunski posao . Ko zna sta je tu bilo medju njima , pa je ovaj resio da iskoristi , sacekao ga da se osveti .

Da li je taj covek rasista , policajac ? Mozda , zena mu je bila ,navodno je zatrazila razvod , zena mu je Azijatkinja ?


Inace naravno da je sve ovo Politicki motivisano protiv Trampa ! 90 % crnaca decenijama glasa za demoNkrate , Killari i ekipu .

Nekako mi je logicno da su gradjani Srbije za Trampa , jer od dva Zla biraju manje .
[ Nebojsa Milanovic @ 02.06.2020. 19:17 ] @
Kad pomenuh Ruse, evo neka korist i od njih

https://www.kurir.rs/planeta/3...zuba-a-evo-sta-su-uradili-rusi
[ Ivan Dimkovic @ 02.06.2020. 19:47 ] @
@ademare,

Nemiri nemaju veze sa Trampom. Samo se poklopilo da je USA predsednik neomiljen od strane crne populacije i da ocigledno zivi od ponasanja kao u reality TV-u. Bilo je ovih nemira i za vreme Obame.

Razlog tih nemira je policijska brutalnost, sto je pojava koja je potpuno lokalna - policijske sluzbe su deo gradskih vlasti i ponasaju se onako koliko im je dopusteno da divljaju. Kao sto je i obicaj, divljaju nad onima nad kojima mogu da se izivljavaju, beli svet iz srednje klase bi ih odvalio od tuzbi i bankrotirao gradsku kasu. Ali i bez toga, USA puca oko $250M godisnje za novcane nadoknade zrtvama policijske brutalnosti - tj. srecnima sto nisu ubijeni.

Kakve veze ima sto je ubijen covek bio u zatvoru? To je razlog da mu psihopata kleci na vratu 9 minuta? Sta da nije bio u zatvoru?

Citat:
Java Beograd
Ne. Pričam o uperenoj puški u devojčicu od 3 godne.


Ta devojcica je dobro prosla.

Ova, vidis, nije bila te srece da joj policija samo preti oruzjem - https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Aiyana_Jones

Devojcica je imala 7 godina i ubijena je dok je spavala.



SWAT-ovci su prvo ubacili sok granatu koja je pala na njen krevet, a onda kad su upali u stan su je ubili puskom.

Govedo koje je ubilo dete koje spava je oslobodjeno svih optuzbi. Nista ubistvo - covek je oslobodjen cak i od nesmotrene upotrebe oruzja. Nista nije kriv.

Upali su u pogresnu kucu! Jbg, pogresis adresu, ubacis granatu, razvalis vrata i ubijes dete. Samo radio svoj posao.

A da, jos jedna sitnica, na sudu su goveda pokusala da se brane tvrdnjom da je detetova baka zgrabila MP 5 automatsku pusku od policajca, sto je izazvalo paljbu. Kolege od goveda su odmah uhapsile baku i testirale je na drogu, da se zna... Otisaka, ipak, nije bilo. Ali bez brige, stormtrooper-e cuva porota, plavci ne odgovaraju za svoj kriminal.

Na vlasti nije bio Donald Tramp, predsednik USA je bio Obama. Potpuno je irelevantno ko je bio predsednik zato sto je dete ubila zivotinja kojoj je drustvo dalo de-facto imunitet i za to se izborio policijski sindikat koji cuva svoje kriminalce.

Kad su u LA bolesnici izubijali od batina coveka, nastao je totalni haos. Ovde je bukvalno samo pitanje vremena kad ce da izbije gradjanski rat.

SWAT panduracija tamo izgleda kao da ide u Bagdad da ratuje sa stranom vojskom a ne da cuvaju red i mir. Borna kola, gusenicari, maskirna odela (?! WTF - treba im maskirna zastita od gradjana?), snajperske puske i automatske puske koje ispaljuju preko 900 metaka u minutu, panciri..

Takva moda je bila popularna u proslom veku od strane SS jedinica.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.06.2020. u 20:58 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 02.06.2020. 20:06 ] @
@Nebojsa Milanovic,

Znas sta je najgore? Sto Tramp nema nikakve proklete veze sa kriminalom policije u USA prema manjinama. Policija je deo gradske vlasti i brutalno ponasanje prema manjinama je stvar koja vec decenijama postoji.

I ne samo prema manjinama, vec prema svim slojevima drustva koji ne mogu da se brane.

Da se desilo da stormtrooperi upadnu u kucu neke bele porodice iz srednjeg sloja (da ne pricamo o sloju bogatih) i ubiju dete na spavanju, grad bi bio bukvalno ojadjen od odstete a moguce je da bi i gradonacelnik ili guverner pali na sledecim izborima ako ne i odmah.

Zato nabildovani kriminalci u plavom ne upadaju u kuce u pogresnim delovima grada. Takav tretman je rezervisan samo za ljude koji nemaju za advokate.

Sto je najgore u celoj prici, sve i da zrtve dobiju pare (koje im nece vratiti dete u zivot) - te pare placa pogodi ko? Panduri? Jok bato, isti ti gradjani.

USA je drzava gde suicidalni ljudi koji ne mogu da zavrse posao to mogu lako da urade - pozovu policiju i ne ponasaju se kako im narede. Zvanican termin je "suicide by cop". Razmisli malo o tome. Kad ti policija izgleda kao paravojna formacija i dobijaju opremu od Pentagona stvari su debelo otisle u 3 lepe.

A pazi ovo, isti grad gde su krimosi u plavom ubili dete:

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-51234141

Covek dobio odstetu od grada zbog rasne diskriminacije.

Grad mu napisao cek. Kad je otisao u banku da deponuje cek... banka je pozvala policiju!

Sta reci, svaki komentar je suvisan. Dobro da se nije bunio, verovatno bi u njega ispucali nekoliko desetina metaka u "nuznoj odbrani".

Btw, covek je veteran vazdusnih snaga. Bio je dobar kao meso za ratovanje, posle ko ga j*be - mogao je i metak da dobije.
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 20:31 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:Kad pomenuh Ruse, evo neka korist i od njih

Reklama. Taj lokal verovatno plaća zaštitu ruskoj mafiji. Ima li bolje reklame od ovoga?
Koliko sutra, svaki će lokal poželeti da plaća zaštitu ruskoj mafiji.

Već vidm i reklamni slogan: "Kad je gusto - Rusi"
[ Java Beograd @ 02.06.2020. 20:38 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:SWAT-ovci su prvo ubacili sok granatu koja je pala na njen krevet, a onda kad su upali u stan su je ubili puskom.

Jezivo, zaista! Nema zbora.

Ali, bar, nekako, može se razumeti (donekle): mrak, napad, očekivan otpor krimosa u kući koja se napada (jbg, nisu znali da je pogrešna), neizvesnost, stres, strah za sopstveni život ...

Ali ovo šta sam ja okačio: sred bela dana, lik šeta sa ćerkicom na ramenima. I ? Uperena puška u njega i dete?

Da li se pandur plaši za svoj život? Ne.
Da li je pod opravdanim stresom, tj. da li je u stresnoj situaciji? Nije.
Da li vidi šta radi? Da
Da li je očekivan opasan otpor čoveka sa detetom? Naravno da nije.


Kažem, Sadam je med i mleko za ove.
[ Ivan Dimkovic @ 02.06.2020. 21:13 ] @
E al pazi Java, ajde - opasan posao, ocekivan otpor krimosa.

OK.

Onda ubiju dete i pokusaju da svale krivicu na baku sa pricom kako je skocila i zgrabila automatsku pusku (zamisli da to prica neka SWAT zivotinja i da mu neko poveruje). Da dramatizuju stvar, baku su uhapsili i testirali na droge verovatno u nadi da ce moci da joj nalepe narkotike i time skrenu paznju sa ubistva deteta.

Sta, da nije takvo kriminalno ponasanje isto od straha? Ocekivan otpor krimosa, svali ubijanje deteta na babu.

Samo zbog ovoga da su sudija i porota imali gram savesti, ovakve bolesnike su trebali da posalju na robiju. Kao i kolege koji su optuzili zenu za kriminal svojih kolega.

Ali, ne, ugledni panduri... bitno je da su "tough on crime", zatvor za kolege bi ih demoralisao.

Citat:

Da li se pandur plaši za svoj život? Ne.
Da li je pod opravdanim stresom, tj. da li je u stresnoj situaciji? Nije.
Da li vidi šta radi? Da
Da li je očekivan opasan otpor čoveka sa detetom? Naravno da nije.


Pandur je verovatno psihopata koji veruje da je sasvim normalno da nekom "nizem svetu" pretis pusketinom cak i ako su deca. Nizi svet je nizi svet, deca li ne.

Dobio baja znacku da moze da mlati i upucava "nepozeljne" - legalno.
[ Darko Nedeljković @ 02.06.2020. 21:41 ] @
Ko nas sta pita i sta mozemo da uradimo - da ih bombardujemo ne mozemo a i da mozemo pitanje je da li bi to narodu pomoglo. Srbija treba svim amerikancima koji zatraze da odobri azil i to je to.
[ Ivan Dimkovic @ 02.06.2020. 23:02 ] @
Haha, mozda deluje smesno ali po pitanju ponasanja policije je Srbija bukvalno napredna civilizacija u odnosu na USA.

Sto nije uopste tesko, koliko je USA ispred po pitanju IT biznisa u odnosu na ceo svet, toliko su nazadni po nekim drugim stvarima. Funkcionisanje policije je jedna od tih stvari. Bukvalno umiveni divlji zapad (serif sa konjicom je "tough on crime", ako ne izgledas kao prava pretnja tj. covek koji ima za advokate, bolje ti je da pazis na pokrete ako su te zaustavili u saobracaju, mogu da te izresetaju).

Zamisli prolazis kroz, npr, Cupertino ili Mountain View u kojima su firme ciji proizvodi pokrecu dobar deo zemljine kugle. A onda malo preko prodjes kroz grad sa drvenim banderama za struju i telefon. Vozi malo dalje - Palo Alto, deo grada je centar silicijumske doline. Drugi deo grada (istocni) je dugo bilo leglo kriminala sa vecom stopom ubistava od Detroita. Danas je to proslo vreme (cene nekretnina u dolini rade svoje).

Zamisli da ti roditelji objasnjavaju kako da se ponasas u autu ako te zaustavi policija da ne bi bio ubijen. Nisi kriminalac, nisu ti roditelji kriminalci, ne planiras nikoga da ubijes... ali ako te zaustavi konjica, pazi da ne pravis nagle pokrete. Ako se drot uplasi, ima pravo da te ubije.

Kao ovaj pandur - uplasio se kad je zaustavio nesrecnika zbog neispravnog svetla.

https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_of_Walter_Scott

Ubijen je dok je bezao, okrenut ledjima. Pandur je iz straha ispalio samo 8 metaka coveku u ledja. Jbg, strah.

Evo jos jednog:

https://www.nbcnews.com/news/u...ing-subway-rider-back-n1194971

Ovaj je preziveo. Tuzi grad sada zbog operacija koje je morao da ima. Inace Chicago PD je pod reformama od 2015 kada su ubili tinejdzera sa 16 metaka.

Isto se ubica uplasio, to mu je bila odbrana: uplasis se i saspes 16 metaka. Osudjen na 6 godina zatvora, verovatno zato sto nije bilo moguce oprati ga.
[ optix @ 03.06.2020. 01:22 ] @
Hahah.. zanimljivo mi je da za ovaj slucaj nisu napisali na 20x mesta kako su Black Policeman and Black Policewoman shot White Man.. Za spin je interesantno samo obrnuto.. Smesni su zaista.


I sta uopste moze da stoji iza pokreta naziva Black Lives Matter osim rasizma.. da su zaista anti rasisti kako se deklarisu, pokret bi se zvao All Lives Matter.
[ optix @ 03.06.2020. 01:59 ] @
Odete na google, ukucate "white man shot by black cop / policeman" ne da nece izaci ovaj slucaj, nego su svi do jednog obrnuti slucajevi. Brave new world..
[ Branimir Maksimovic @ 03.06.2020. 02:05 ] @
Naleteo na ovo:
https://www.statista.com/stati...to-death-by-us-police-by-race/

Ispada da je najvise belaca ubijeno od strane policije.
[ Shadowed @ 03.06.2020. 02:24 ] @
Jeste, ali i probaj da normalizujes po udelu rase u broju stanovnika. Tj, izvuci koliko je belaca ubijeno na milion belaca, koliko crnaca na milion, itd.
[ optix @ 03.06.2020. 02:36 ] @
Pravo “normalizovanje” u ovom slučaju je zapravo uracunavanje broja ubijenih od starne policije u odnosu na procenat ili broj počinjenih krivičnih dela po rasnim grupama.
[ SASA M. @ 03.06.2020. 06:48 ] @



Sa jedne discord grupe, momak kaze da mu policija brani da vozi motor po kraju, i da je u par navrata cuo pucnjeve...Nisu mu u nekoliko navrata dali da izadje napolje kada je policijsko vozilo bilo blizu njegove kuce. On ih naziva SWAT TEAM sto mene ne asocira da je tu redovna patrola policije kod njega u kraju.

Rekli smo mu da snimi ako moze, i on je postavio ovaj video.
[ bananaphone @ 03.06.2020. 07:20 ] @
Citat:
optix:
...
I sta uopste moze da stoji iza pokreta naziva Black Lives Matter osim rasizma.. da su zaista anti rasisti kako se deklarisu, pokret bi se zvao All Lives Matter.


Hajde nemoj zezati - pa ako neko trazi prava za grupu koja je izlozena rasizmu i diskriminaciji - ispada da je on rasista... Pa onda je nemoguce napraviti bilo koji pokret koji se bori za prava bilo koje ugrozene grupacije bilo gde, ne mozes napraviti pokret koji se bavi pravima Srba na Kosovu, jer je to rasisticki ?
Imas 1000 drugih parametara po kojima mozes da kritikujes ovaj pokret.
[ Java Beograd @ 03.06.2020. 08:21 ] @
Sad, kad sam praktično obišao skoro sve zemlje Evrope (ok nisam Moldaviju, Albaniju, Azerbejdžan, i još neke ...), bez zezanja, stvarno sam imao želju da uskoro posetim USA.

Najveća želja, je pri tom bila da kad dođem, najmim auto i provozam po Americi uzduž i popreko, koliko imam para i vremena.
Na primer, da vidim Nijagaru, Monument valey, otkud znam, još neke prirodne lepote, provozam po nekim gradovima (na primer uilicama San Franciska, mislim, nebitno, znam da je daleko, ali gde i kad i koliko stignem ...)
Volim da vozim, to me ne opterećuje, već opušta, i tako ...

Ali, kako se godine nižu, jbg, kapiram da zlo u USA samo raste i raste i da je naljbolje držati se dalje od njih. Daleko im lepa kuće.

Jedan je 100% siguran način da ne doživiš policijsku represiju u USA - drž' se dalje od budala!

Ipak ću ja, verovatno u Kanadu.
[ Ali Imam @ 03.06.2020. 09:59 ] @
Najbolji predsednik 21. veka je Putin.
Unapredio je Rusiju, ojačao i vojsku modernizovao, privreda i ekonomija Rusije je u usponu.
Granice Rusije je proširio bez opaljenog nuklearnog projektila, itd.
Nema sumnje da je Putin najuspešniji državnik sveta u ovom momentu.

Svakako da ćemo jednog dana čitati holivudske pamflete u CIA režiji
da je pod Putinom patilo i umiralo milionima.
Baš kao što im je i Staljin preko noći od saveznika postao zločinac
jer je eto napravio atomsku bombu.

Zvanično policijistika Srbijice je med i mleko.
Nezvanično nema nikakve veze sa Srebrenicom i Račkom.
Račak? Šta je to?
Tamo se nije desio zločin nego "iredenta".
Posle je "iredenta" isplivao u hladnjačama punim leševa kosovskih Albanaca.
Ma ne, nije Srbijica takva da bije i ubija crnce. Taman posla.
Crnce ubijaju samo zli policajci u Amerikama.
Oni koji su punili hladnjače leševima kosovskih Albanaca nisu zločinci,
To su dobre čike koje sedeći po parlamentima i skupštinskim sednicama piju kafu sa Vučićem i Brnabićkom.
Da, dobro, neki od tih dobrih čika
koji su ubijali Albance, Djindjića i Olivera Ivanovića
su u medjuvremenu poumirali.
Za uzvrat u Srbijici nema policijskog nasilja.
Ubijanjem se bave agenti tajnih službi (baš kao James Bond - licence to kill).
Pa kad agent srbijanske tajne službe ubije to je opravdano.
Zato takva ubistva ne ulaze u zvanične statistike.
Nezvanično Albanci u Račku su se sami poubijali.
Tako reći nezvanično Albanci u Batajničkim hladnjačama nisu žrtve nasilja državnih službi.
How, yes, no#!
Zvanično ili nezvanično prosečan policijac Srbijanistike se bavi valjanjem hašiša i heroina.
To iz hobija, po školama.
Ali prebijanja nema, ko hoće da se drogira hoće a ko neće policija ne bije.

Zvanično, kriminalom u Srbijici se bave samo Crnogorski klanovi.
I to od kad je Milo shebao Saveznu Republiku i poposlavlje.
Plus doveo NATO patka.
Pa sad nek vidi šta će sa klanovima koji se ubijaju u stranim državama - Srbiji pre svega.

E da, sad će inkvizicija da mi obriše komentar
i upgrejduje nalog na level više.
Ehbiga, nema cenzure.
Samo cenzura.
U Srbiji su široke političke slobode.
Jedino što je Tači ratni zločinac,
Ne zato što je za nezavisnost Kosova nago baš baš.

Ne sme ni da se priča da je Vučić sa Šešeljem šegrtovao u periodu za koji je Šešelj dobio titulu ratnog zločinca.
To ne sme da se priča. Samo lepe stvari o Srbijistici.
Ehbo ih Hitler u usta žvalava.

[ bananaphone @ 03.06.2020. 10:03 ] @
@Java - pa hebiga - sad ih je pukla kriza pa je prokuljalo sve najgore - sigurno nije moment da odes tamo iznajmis mustanga kabrioleta i osetis vetar u kosi

Sto se mene tice - i pre ove krize, ja bi pre obisao arapske zemlje, Nepal, centralnu Aziju, Juznu Ameriku, nego USA, jednostavno mi nije inspirativna zemlja za posetu... Otisao bi radije u Istanbul ponovo, nego u NY. Licni afiniteti

@Imam - jel ti to impliciras da se u Americi trenutno odigrava multietnicki rat, kad si vec povukao paralelu sa Kosovom i BiH?
[ SlobaBgd @ 03.06.2020. 10:30 ] @
@banana
Ti si STVARNO pročitao celu Ali Imamovu poruku?! Ja sam stao kod "Putin".
[ Ali Imam @ 03.06.2020. 10:36 ] @
Citat:
bananaphone

@Imam - jel ti to impliciras da se u Americi trenutno odigrava multietnicki rat, kad si vec povukao paralelu sa Kosovom i BiH?

Podele koje postoje u USA izmedju rasa
imaju paralelu u podelama izmedju nacija i vera u republikama bivše SFRJ.

Kju-kluks-klen je izvršio odmazdu nad Albancima u Račku.
Isti taj Kju-kluks-klen je pakovao žrtve zločina u hladnjače koje su isplivale iz Dunava.

Samo što u USA Kju-kluks-klen nije državna organizacija.
Ali oni koji su počiniji zločin nad Albancima jesu u državnoj službi.

No, tu nije kraj. Nije završeno sa Srebrenicom i Račkom.

Politika koju vode Šešelj i Vučić pod dirigentskom palicom nezasitih popova
je dovela do ivice rata izmedju Srba i Crnogoraca.
Da ti je neko pre 20 godina pričao da je tako nešto moguće šta bi mu odgovorio?

Da bi oni opstali na vlasti Srbi mora da se žrtvuju
u još jednom ratu?

Dakle, kad pričamo o policijskom nasilju u Amerikama
mora da pazimo da se na hvališemo.
A u nekim komentarima na prethodnoj strani je bilo takvog hvalisanja.
Treba imati na umu da je
u Srbiji policija mnogo dublje vezana za državu i politiku nego u USA.
Zato kad se porede treba uzeti u obzir i političke aspekte.

[ Java Beograd @ 03.06.2020. 10:36 ] @
Mislim, nije Putin tema, glupo je da pišemo o njemu. Tema nije ni Majka Tereza. So, please ...



@banana
Da, potpuno te razumem. Lični afiniteti. Ne znam, ne privlače me upravo zemlje koje si naveo Baš ništa, baš nijedna.
Volim da obilazim svetske velegrade, takav neki fazon.

Naravno, full respect, ni malo ne sumnjam da upravo u tim zemljama ima da se vidi mnogo toga.
[ Java Beograd @ 03.06.2020. 10:37 ] @
Citat:
SlobaBgd:
@banana
Ti si STVARNO pročitao celu Ali Imamovu poruku?! Ja sam stao kod "Putin".

I ja.
[ Ali Imam @ 03.06.2020. 10:45 ] @
Citat:
Java Beograd

Mislim, nije Putin tema, glupo je da pišemo o njemu. Tema nije ni Majka Tereza. So, please ...

Citat:
Nebojsa Milanovic

Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Što se tiče Trumpa, smatram ga vrhunskim predsednikom

Ahaha, što me ovo ne čudi

Poenta ovoga? Šta da te čudi?

Da nije trebalo da kažem da srpskog predsednika smatram vrhunskim?!

Ili ruskog?! Možda kineskog?!

Kog?

Eto, odgovorio sam - Putin je vrhunski predsednik!

[ bananaphone @ 03.06.2020. 10:46 ] @
Dakle u USA je trenutno rat ili nije? Jel mozes to da definises? Jesu li ovo protesti gradjana USA ili ratna dejstva?

Ako su u pitanju protesti, mozes recimo da povuces paralelu sa trenutnim protestima protiv vlasti u Beogradu, u Belorusiji i u USA. Lukasenko diktator i njegovi psi, Vucic diktator i narodna milicija, i Trump - demokratski predsednik USA i njegovi branioci slobode.

Ajde ako se radi o neredima - pa onda ne mozes da poredis Beograd i Belorusiju, ajde uporedi sa Francuskom i reakcijom policije u Fr. Jel ima neka fotka gde pandur drzi uperenu pusku u dete od 3g?

@SlobaBgd - dokon pop ...
[ Ali Imam @ 03.06.2020. 10:54 ] @
Citat:
bananaphone

Dakle u USA je trenutno rat ili nije? Jel mozes to da definises? Jesu li ovo protesti gradjana USA ili ratna dejstva?

Kad su izvršili zločin u Račku
nije bio rat.
Nego su bile demonstracije protiv Miloševića.
E sad, kako zaustaviti demonstracije u Beogradu protiv Miloševića?
Pa tako što tajne službe organizuju demonstracije na Kosovu
a onda pobiju Albance u Račku.
Poruka Srbima koji demonstraju u Beogradu je jasna:
proćićete kao oni u Račku. Zato jezik za zube.
Isti slučaj imaš sada sa Crnogorcima samo što ubijanje nije još počelo.
Ovaj, tek se obračunavaju klanovi.

Kakve sve to veze ima sa crncima u USA?
Pa Crnogorci su crni.


[ bananaphone @ 03.06.2020. 11:13 ] @
Citat:
Java Beograd:
@banana
Da, potpuno te razumem. Lični afiniteti. Ne znam, ne privlače me upravo zemlje koje si naveo Baš ništa, baš nijedna.
Volim da obilazim svetske velegrade, takav neki fazon.

Naravno, full respect, ni malo ne sumnjam da upravo u tim zemljama ima da se vidi mnogo toga.


Pogledaj Isfahan u Iranu
[ Shadowed @ 03.06.2020. 11:34 ] @
Citat:
optix:
Pravo “normalizovanje” u ovom slučaju je zapravo uracunavanje broja ubijenih od starne policije u odnosu na procenat ili broj počinjenih krivičnih dela po rasnim grupama.

Ni jedno nije pravo ili pogresno. Svaki od tih podataka je bitan, i ubijeni ukupno i u odnosu na broj stanovnika i u odnosu na broj krivicnih dela. Samo ne treba izvlaciti pogresne zakljucke iz njih.
[ Java Beograd @ 03.06.2020. 11:47 ] @
[quote]Ali Imam:
Citat:
bananaphone
Kad su izvršili zločin u Račku nije bio rat.
Nego su bile demonstracije protiv Miloševića.

Baš previše jedeš _ovna.
[ Darko Nedeljković @ 03.06.2020. 11:48 ] @
Citat:
Java Beograd:

Ipak ću ja, verovatno u Kanadu. :)

A zasto sinove najinteresantnije drzave u Evropi zaobisao? Znam, jeste offtopic.
[ bananaphone @ 03.06.2020. 11:49 ] @
Citat:
Java Beograd:
Baš previše jedeš _ovna.


Prosao Ramadan, Imam navalio na ovna
[ Ali Imam @ 03.06.2020. 12:08 ] @
Citat:
Java Beograd

Baš previše jedeš _ovna.

Još jedna zabrinutost za 143. jubilarni put da će Amerika propasti
nije ništa novo i ne zaslužuje pažnju.
Medjutim, moje mišljenje je da kad neko briše drugima bale
prvo treba sebi da obriše nos.
I to je razlog zašto sam se uključio u temu.
Za Ameriku naravno se ne brinem.
Citat:
Java Beograd

Braćo Srbi, podignimo svoj glas protiv diktature u USA! Osudimo diktatora na vlasti! Pružimo podršku demokratiji i napaćenom američkom narodu !

Citat:
Ivan Dimkovic

Haha, mozda deluje smesno ali po pitanju ponasanja policije je Srbija bukvalno napredna civilizacija u odnosu na USA.

Kad se već pominju Srbi i srbijanska policija
nije zgoreg podsetiti se šta i kako se radi u Srbiji.
Homogenizacija vršenjem zločina u državnoj režiji
sve van bilo kakve statistike
a ubijaju se "moralno politički" nepoželjni.
Eto to ti je osnov vladavine poslednjih 40 godina "na ovim prostorima".

"Zabrinuti se" za Američke crnce koji su tamo negde gde nemaš nikakav uticaj
a istovremeno ne videti da se u državnoj režiji vrši egzekucija "klanova" samo zato što su "crnogorski" (ili albanski) tu pred tvojim nosom
zaista je potrebno posetiti optičara.

S tim što se organizovanje i ubistva "klanova" vrši namerno od strane države, bez sudjenja, čak i bez optužnice,
dok je slučaj u Americi posledica ponašanja individualca a ne nalog države.


Dok mi ne obrišete komentare da vas pozdravim i hajd u zdravlje.


[ bananaphone @ 03.06.2020. 12:19 ] @
Stara poslovica kaze: "dokon pop i Imama krsti"
[ Java Beograd @ 03.06.2020. 14:46 ] @
Citat:
Ali Imam:
"Zabrinuti se" za Američke crnce koji su tamo negde gde nemaš nikakav uticaj
a istovremeno ne videti da se u državnoj režiji vrši egzekucija "klanova" samo zato što su "crnogorski" (ili albanski) tu pred tvojim nosom
zaista je potrebno posetiti optičara.


Gluposti. Da li to znači da niko nema pravo da otvori bilo kakvu temu, dok se potpuno ne iskoreni kriminal u Srbiji i regionu?

A što se "klanova" tiče i njiohovih tona kokaina, koliko vidim, juče jedan smaknut u Španiji, u Marbelji. Super! Samo što dalje od Beograda.
[ Ali Imam @ 03.06.2020. 15:56 ] @
Citat:
Java Beograd

Da li to znači da niko nema pravo da otvori bilo kakvu temu, dok se potpuno ne iskoreni kriminal u Srbiji i regionu?

Ma nisam protiv toga da se debatuje.
No, kad je već pomenuta Srbija i policija Srbije
hajde da se malo podsetimo ubistva Stambolića i Ćuruvije.
Obojicu su ubile tajne službe Srbije iz političkih razloga sa naredjenjem "odozgo".
Opet, napisao sam, taj policajac u USA koji je ubio crnca nije imao državni nalog za ubistvo.
Naravno, nije Srbija morala biti ni pomenuta u ovoj temi.
Ali kad već jeste, da se nadovežem.

Da li ti misliš da se nešto promenilo
skretanjem nišana na Mila?
[ Ivan Dimkovic @ 03.06.2020. 19:21 ] @
@Ali Imam,

USA ima samo mnogo bolji proces za tretiranje politicki nepodobnih. Nisu budale pa da ubiju nekog politicara visokog profila sto bi ga samo diglo u nebesa kod njegovih fanova. Jok, USA je imala drugi plan i program za razracunavanje sa crnim panterima, komunistima, anarhistima i sl. koji se svodio na totalnu diskreditaciju i marginalizaciju a, kad je trebalo, i podmetanje kriminala.

Sto se obicnog gradjanstva tice, koliko god da si na dnu socijalne lestvice u Srbiji, roditelji te nece uciti kako da se ponasas da te policija ne bi izresetala.

To je realnost za dobar deo Amerikanaca crne boje koze. Kad ti zasvetle pandurska svetla i cujes sirenu, kao crnac ti je pametno da ne pravis nagle pokrete da ne bi dobio u najboljem slucaju tejzer a u najgorem slucaju rafal.

Citat:

Opet, napisao sam, taj policajac u USA koji je ubio crnca nije imao državni nalog za ubistvo.


Ne, to je jos gore. U USA je dovoljno da imas pogresnu boju koze da imas konkretnu opasnost da budes izbatinan, sokiran tejzerom ili ubijen.

Nema drzavne naredbe, vec ima dovoljno psihopata koje sistem brani cak i ako te ubiju.

Ne znam za tebe, ali meni bi to bio daleko veci problem od politickih ubistava fakat da meni moze da uzme zivot govedo koga brani ceo sistem. Isti sistem koji je do pre samo nekoliko decenija smatrao da nemam pravo da idem u istu skolu ili da jedem u istoj prostoriji sa belim ljudima.

A ovo je samo pocetak i vrh ledenog brega. Svasta bi jos moglo da se kaze, recimo o divnom sistemu pravde koji svakog tretira kao kriminalca i nudi ljudima da se "nagode". Naravno, siromasni nesrecnici imaju opciju "da se nagode" ili "da robijaju maksimalnu kaznu" posto ni za postenog advokata nemaju.

Bolesni McDonalds pravni sistem koji unistava zivote nevinih ljudi. Zatvori prepunjeni toliko da su presli na privatne zatvore. Privatni zatvori kojima je u interesu da imaju sto vise zatvorenih, bolesne gradske vlasti kojima je u interesu da sto vise para dobiju i upumpaju u dzepove svojih ortaka iz privatnog zatvorskog biznisa, stvarajuci perverznu motivaciju sudskom sistemu da salje sto vise ljudi u zatvore.

"Three strikes" u Kaliforniji gde si mogao zbog dzointa da zaglavis dozivotnu robiju. Onda im je nestalo zatvora posto su vecina zatvorenika ljudi zatvoreni za nenasilne stvari (posedovanje nekakvih intoksikujucih supstanci). Onda otvorise gomilu privatnih zatvora i od celog sistema napravili McDonalds pravdu.

Naravno ako si fin gospodin beli covek, nista od ovoga neces videti.
[ dejanet @ 03.06.2020. 21:32 ] @
Moram da priznam da mi nije jasno.

U US imamo "pozitivnu" diskriminaciju, u smislu da u npr. u Google-u ako lupis nesto sto u prenesenom.prenesenom znacenju moze da ima aluziju na rasu ili pol, npr., setih se onog lika sto je pitao za kreiterijume pri napredovanju i primanju na posao, je jedva izbegao da ga spale na lomaci. Takvih primera ima puno, cak je stvar otisla u "obojeni" sovinizam ili ima monti pajtonovski obrt, gde se "krve" crnci, indusi i kinezi oko obezbedjenih kvota za upis na univerzitete. Kvote su card blanche, dok se druga polovina upisuje regularno prijemni, bodovi, pare, sportske stipendije...

Pogledao sam malo snimke kada je krenulo u Mineapolisu, majko mila, koja je tamo sirotinja na ulicama, a utisak kao da se radnja desava negde u Siriji, oni murkani kao da su u okruzenju Al Kaide.
[ Ivan Dimkovic @ 03.06.2020. 23:31 ] @
@dejanet,

To su razliciti fenomeni koji kace razlicite slojeve drustva.

Da, ako si prvo-lezbejka-onda-transeksualac-ili-nesto-dvadeseto-etnicka-manjina-i-alergican-na-gluten i spadas u visu srednju klasu, mozda ces negde imati bolju prodju u korporacijama koje od svega prave biznis, pa i od "pozitivne diskriminacije" (koja je i dalje diskriminacija).

Ali ako si isto to, samo u najugrozenijoj kategoriji, na*ebo si samo tako. Ako si crnac, isto tako. Latinos, isto. Bices "pozitivno diskriminisan" ali od strane pandura za turu batina ili, ako nemas srece, metaka.

Urbani Detroit u nekim delovima izgleda kao Bejrut (blokovi zgrada sa polupanim prozorima, izgorelim enterijerom napolju zapaljene kante - oko njih "ekipe"). Predgradja Detroita su medju najbogatijim naseljima u USA (u njima zivi ono sto je ostalo od auto industrije - white collar radnici i menadzment).

Najbolja stvar je bila kada nas je vozio neki taksista u jednom od predgradja. Covek se hvali kako su uspeli da izglasaju da ne mogu vise da dolaze autobusi iz Detroita. Da, autobusi koji dovlace lose izgledajuce ljude - resenje je da ih ne vidis, zabranis buseve i resio si problem.

Taksi kad te vozi kroz centar Detroita zakljucava vrata. Vozac ti kaze da se ne uplasis ako auto opali kamenica. 1.5 milje oko GM zgrade "je bezbedno" (nisu moje reci). Najjace je sto bukvalno preko puta reke imas potpuno drugu planetu (Kanada).

Mislim da mnogi nemaju blagu predstavu o kontrastu izmedju imucne i siromasne USA. Tako nesto ne postoji nigde u ostatku razvijenog sveta.
[ Java Beograd @ 04.06.2020. 12:51 ] @
Na tinejdžerku U KOLIMA tejzer! Mašala! Garant je bila mnogo opasna!



Ko besni pitbulovi.
[ bananaphone @ 04.06.2020. 14:37 ] @
Citat:
Java Beograd: Na tinejdžerku U KOLIMA tejzer! Mašala! Garant je bila mnogo opasna!
...


Bajo - to je tolerancija, nije odmah pistolj vadio, nego lagano - najpre da objasni situaciju sa tejzerom, pa da vidimo sta cemo dalje...
[ Java Beograd @ 04.06.2020. 15:11 ] @
U pravu si. Nisam to odmah skapirao.
Sva sreća pa je frka i panika ovih dana u USA oko te, šatro, policijske brutalnosti.

A lepo vidimo, da ovu devojku NISU UPUCALI. Iako je crna i nenaoružana. O čemu se onda priča?



A svi vrlo dobro znamo da u svakom holivudskom filmu, prvo umre/pogine/izgubi život - crnac, ako je kakva opasna situacija a društvo šarenoliko.
[ SlobaBgd @ 04.06.2020. 18:11 ] @
Jeste, to važi za crnce. Crnkinje prvo ziguju pa ih ondak koknu.
[ Ivan Dimkovic @ 04.06.2020. 18:33 ] @
Ovog puta komotno batinaju sve zivo, ukljucujuci i TV ekipe pred kamerama.

Bukvalno kazu "fu*k you" zakonu. Ma kakvom zakonu, samom U.S. ustavu.

Inace evo jednog snimka od pre par godina. Pandur je zaustavio zenu u autu i krenuo sa klasnicnim 'urcenjem dok se zena nije predstavila kao drzavni tuzilac.

Transformacija u glasu pandura je neverovatna.

[ Ali Imam @ 04.06.2020. 22:08 ] @
Kad već kačite te you tube filmove.
Kako znate da je film autentičan
a nije nameštaljka za navlačenje klikova?
Vešti su ti američki glumci.
Za šaku dolara odglumiće i državnog tužioca.

[ Darko Nedeljković @ 04.06.2020. 23:04 ] @
Ljudi, ajmo jedan time out. Zbunili ste se malo, pa ne znate na koji gol treba da pucate i uporno dajete autogolove. Dakle, ovi crnci, to su tipicni boljsevici, levicari, proleterijat, gologuzija. Dimkovicu, ti ne branis takve, molim te saberi se i predji na stranu burzoazije. A ti Ali Imame predji na stranu boljsevika. Ako smo se rasporedili kako treba, utakmica moze da se nastavi
[ Ivan Dimkovic @ 04.06.2020. 23:18 ] @
@Ali Imam, trebace im malo veca saka dolara da potplate:

- CNN: https://www.google.com/url?sa=...g=AOvVaw0WikqregBPr3pnsAMtFTze
- CBS: https://www.youtube.com/watch?v=iiUkbE_ktHs
- NBC: https://www.nbcnews.com/news/n...op-prompting-criticism-n782481
- USA Today: https://eu.usatoday.com/story/...p-prompting-outrage/478498001/
- Washington Post: https://www.washingtonpost.com...7-94ab-5b1f0ff459df_video.html

Kao i desetine lokalnih TV stanica, novina... Ako su glumci, uspeli su da uspesno istroluju dobar deo drzave.

Cak su i samog drzavnog tuzioca istrolovali, zena davala izjave za stampu u vezi incidenta i potvrdila sta se desilo. Neverovatno, cak i izgleda isto kao glumica iz YouTube klipa!

@Darko Nedeljković,

Mislim da si se malo zbunio. Ne znam zasto bi crncima trebao neko da ih brani, jos manje odakle ti ideja da ja "branim" zrtve policijskog nasilja u USA. Ja samo konstatujem da je policija u USA puna psihopata i teskih rasista kojima je dozvoljeno da ubijaju ljude prakticno bez posledica. Zakon jaceg ima za prirodnu posledicu da se takva banda okrene prema elementima drustva nad kojima mogu da se izivljavaju.

Njihovi limiti su sta im gradske vlasti odrede. Gradske vlasti ne vole da placaju milionske odstete, pa psihopate napadaju samo one od kojih ne preti opasnost za gradske kofere.

Uprkos tome, USA placa godisnje oko 250 miliona $ u proseku za odstete zbog policijske brutalnosti.

Naravno, tih $250 miliona dolazi iz dzepa gradjana koje bi policija trebalo da stiti. To je najbolji deo price.
[ Whitewater @ 04.06.2020. 23:31 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:


Inace evo jednog snimka od pre par godina. Pandur je zaustavio zenu u autu i krenuo sa klasnicnim 'urcenjem dok se zena nije predstavila kao drzavni tuzilac.

Transformacija u glasu pandura je neverovatna.



srecom, moglo je i ovako da bude

- What agency are you with ?
- I'm a STATE ATTORNEY
- R u kiddin me, get the f. outta dis car.
[ Ivan Dimkovic @ 05.06.2020. 00:02 ] @
Moglo je, ali bi se verovatno zavrsilo sa ruzicastim papirom za pametnog pandura.
[ Ali Imam @ 05.06.2020. 00:45 ] @
Pošto ste me ubedili da je snimak autentičan pogledao sam.
Ali sad mi nije jasno šta je sporno na tom snimku?
Zaustavljanje je u skladu sa zakonom.
Intervancija nije dugo trajala, sila nije primenjena.
Ne može se reći da je reč o nekakvom rasističkom ispadu
jer su stakla na automobilu zatamnjena
tako da policajac i nije znao ko je unutra.
U zaustavljenom automobilu je mogao biti belac.
Šta bi onda?

[ Whitewater @ 05.06.2020. 01:45 ] @
Citat:
Ali Imam: Pošto ste me ubedili da je snimak autentičan pogledao sam.
Ali sad mi nije jasno šta je sporno na tom snimku?
Zaustavljanje je u skladu sa zakonom.
Intervancija nije dugo trajala, sila nije primenjena.
Ne može se reći da je reč o nekakvom rasističkom ispadu
jer su stakla na automobilu zatamnjena
tako da policajac i nije znao ko je unutra.
U zaustavljenom automobilu je mogao biti belac.
Šta bi onda?


to je vise kao smesno, sve je OK.
[ mjanjic @ 05.06.2020. 02:18 ] @
Ma da, zatamnjena stakla, a kaže u jednom trenutku da proveravaju sumnjiva vozila (ili vozače) da li su ukradena. Ovo vozilo je bilo sumnjivo da je ukradeno jer su stakla zatamnjena (mada šoferšajbna nije)?

Ima takvih videa koliko hoćete, recimo ovaj je baš preterao, preko 120 optužbi je poništeno nakon što je otkriveno da vozačima podmeće narkotike prilikom pregleda vozila. Šta bi da je bio skromniji i podmetao sam tu i tamo, ti ljudi bi bili u zatvoru.
https://www.youtube.com/watch?v=UANRvFNc0hw

Ali ovaj biciklista je lepo iskulirao policiju koja ga je zaustavila zbog "previše svetala" i natpisa na majici: https://www.youtube.com/watch?v=kK0Yu7Qk1HU


Da je mnogo više ovakvih priča, gde bi ovom svetu bio kraj, mada mi je čudno da kad im je dete odraslo nikad nisu probali da pronađu tog policajca, posebno kad im je i dete postalo policajac: https://www.youtube.com/watch?v=0-DTsL1HUh4
[ Whitewater @ 05.06.2020. 03:19 ] @
Citat:
mjanjic: Ma da, zatamnjena stakla, a kaže u jednom trenutku da proveravaju sumnjiva vozila (ili vozače) da li su ukradena. Ovo vozilo je bilo sumnjivo da je ukradeno jer su stakla zatamnjena (mada šoferšajbna nije)?


nisi bas najbolje razumeo. Evo kako sam ja cuo stvar:

P: Uh-huh, very good... what agency are you with ?
A: I'm a state attorney.
P: A state attorney, all right... Thank you, your tag didn't come back, I've never seen them before
A: Um
P: I'm sorry ?
A: The car is mine.
P: Yeah, you're good now.
A: So what was it ?
P: Uh, we ran your tag and I've never seen them before, your Florida tag's never come back to anything before. So that's the reason for the stop.
A: What was the tag ran for ?
P: I'm sorry ?
A: What was the tag ran for ?
P: Oh, we run tags all the time, whether it's the traffic light and that sort of stuff, that's how we figure out, you know, if the car was stolen and that sort of thing.. also the windows are really dark, I don't have a tint measure but that's another reason for the stop.
A: All right.. you guys have your cards on you ?
P: Yeah, one second, actually this isn't my car but I can write you my name down if you'd like
A: all right...
P: what's your, uh, an employment number ? (to his fellow)
P: There you are. Have a good day
[ Darko Nedeljković @ 05.06.2020. 10:38 ] @
Citat:
mjanjic:
Ovo vozilo je bilo sumnjivo da je ukradeno jer su stakla zatamnjena

Nisam bas ukapirao ovo - da li lopov nakon kradje tera pravac u servis za zatamnjivanje stakala, ili lopovi biraju uglavnom vec zatamnjena vozila a vlasnik kad mu auto dosadi tera na zatamnjivanje?
[ Whitewater @ 05.06.2020. 20:06 ] @
Window tint darkness in Florida

Windshield: Non-reflective tint is allowed above the manufacturer's AS-1 line.
Front Side windows: Must allow more than 28% of light in.
Back Side windows: Must allow more than 15% of light in.
Rear Window: Must allow more than 15% of light in.
[ Shadowed @ 01.02.2022. 20:33 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Što se tiče Trumpa, smatram ga vrhunskim predsednikom i voleo bih da živim u državi na čijem je on čelu.

Da li ovo jos uvek vazi ili mogu da menjam potpis?
[ Shadowed @ 04.02.2022. 17:23 ] @
Izgleda da stvari stoje nepromenjeno. Oh, well...