[ aleksa.ue @ 10.08.2020. 17:08 ] @
Pozdrav, da li je bolje kupiti https://www.gorenje.rs/proizvo.../modeli/sporeti/k5111wg/466131 ili https://www.beko.com/rs-sr/pro...vencionalnom-rernom-fss54010dw hvala na odgovoru.
[ mjanjic @ 10.08.2020. 18:55 ] @
Ako voliš krompiriće iz rerne, samo onu sa ventilatorom ;)
[ _dzo.ni_ @ 11.08.2020. 15:09 ] @
Isto ti je to sve, oba skoro najjeftiniji modeli, nema tu razlike. Nema sta ni da se kvari :) Po meni je gorenje iskreno lepši..
[ aleksa.ue @ 11.08.2020. 15:12 ] @
Hvala na odgovrima.
[ Living Light @ 11.08.2020. 15:22 ] @
Citat:
mjanjic:Ako voliš krompiriće iz rerne, samo onu sa ventilatorom ;)

mjanjic,
nikada do sada nisam imao rernu sa ventilatorom.
Jos samo treba da ima RJ-45 mrezu,
pa da se detaljno apdejtuje, svaki dan :)

Imam samo "Furunu",
da baba ispece šunku, skuva sarmu,
ili podvrarak sa dimljenom guskom, u zemljanoj posudi :)

Pitanje:
-Da li ta rerna sa VENT-om previse isuši namirnice?
-Osim u pravilnom rasporedu temperature,
u cemu su te rerne u prednosti u odnosu na obicne?

Hvala na trudu za eventualni odgovor.

Svako dobro!
[ _dzo.ni_ @ 11.08.2020. 15:27 ] @
"Da li ta rerna sa VENT-om previse isuši namirnice?"
@Living Light i meni često to pitanje prođe kroz glavu...
imamo šporet bez ventilatora i ne znam baš koliko je pametno koristiti ventilator za pečenje svega i svačega i koliko isušuje, ali se slažem sa @mjanjic da su kompirici iz rerne izvrsni kad se ispeku sa ventilatorom. Budu suvlji i nisu onako gnjecavi :)
[ Living Light @ 11.08.2020. 15:52 ] @
_dzo.ni_

To se slazem i ja!

Ali sta je sa piletinom, belim mesom od pilecih grudi,
(niko nije pominjao dobro-stojece ženske grudi,
to se savlja u šake, a ne na veliku temperaturu,
da bi ostale cvrste :) )

Mala sala, ali:

-Sta bi sa graskom, sa boranijom, sargarepom,
sta bi sa mesom koje nema dovoljno masnoce i vlage?

Nemam pojma, pa pitam.
Nikad nisam imao prilike da koristim rernu sa VENT.

Niti imam drugara, da ga pitam za iskustva.

Pa ako neko ima prakse, a ima volje da podeli,
pazljivo cu da ga saslusam/procitam.
Hvala.

pOz
[ aleksa.ue @ 13.08.2020. 21:25 ] @
I sta kazete koji je bolji sporet Gorenje ili Beko?Poz.
[ gilopile @ 13.08.2020. 21:37 ] @
Beko, jer je jeftiniji, a realno nema neke razlike. Oba su ok. Da kupujem isto takve bih gledao, nista wifi, displej blutut sporeti.
[ mjanjic @ 13.08.2020. 23:11 ] @
Ako su isti, prvo se raspitaj gde je najbliži ovlašćen servis za oba brenda.
[ aleksa.ue @ 13.08.2020. 23:28 ] @
Blizu je Beko servis.Servis je udaljen 1kilometar odprilike , a za Gorenje je udaljen 70 kilometra od Ue, medjutim nama prodavac kada smo uzimali zamrzivac rekao da uzmemo Gorenje jer za Beko losa servisna podrska u slucaju da se pokvari u garanciji mora da se ceka dugo da deo stigne iz Turske.

[Ovu poruku je menjao aleksa.ue dana 14.08.2020. u 00:41 GMT+1]
[ Java Beograd @ 14.08.2020. 07:18 ] @
Realno, ja ne vidim šta i kako može da se pokvari na bilo kom od ova dva šporeta u narednih 10 godina, minimum, a možda i celih 20.
Jedino, ako se baš zadesila neka fabrički felerična ringla (stvarno mala verovatnoća), ali, odeš u najbližu radnju sa elektrodelovima i ili zameniš sam ili pozoveš lokalnog električara.
Naravno, doći će kraj i grjaču u rerni, ali do tada, može bilo koji od ovlašćenih servisa da ode / dođe / zatvori biznis, šta god. Opet, ili zameniš sam ili pozoveš lokalnog električara.

Šporet je to, ljudi, nije "rocket science".
[ gilopile @ 14.08.2020. 07:45 ] @
Isto sam pomislio, al jbg, ne znaju svi da menjaju ringlu, grejac, prekidac u sporetu.
Elektricari deru, a posto je u garanciji, zasto bi placao iz svog dzepa.
Ukoliko je vest i nije mu problem da majstorise oko sporeta, onda nije problem dati 800 din za novu ringlu i za 15 min imas funkcionalan sporet, tako i sa grejacima rerne i prekidacima. Sve se menja ekspresno. Onda vragu briga za garanciju. Ostalo, lom stakla rerne i slicno ni ne spada pod garanciju, tako da.

Delova ima na sve strane i nisu skupi.

Offtopic:

Ja skoro dobio jedan Gorenje, onako smedje boje skoro isti kao ova dva sto pokretac namerava da kupi. Ista rerna, istih dimenzija...Hteo covek da ga baci, a ja nisam dozvolio :D
Skoro svi prekidaci crkli, pa sam gledao jedan kosta 280din. Grejaci rerne ok, samo ozicenje pravilo problem...Ringle sve ispravne...Vrata rerne odlicno funkcionisu...Malo se oriba, zamene prekidaci i eto sporet u fulu. Mozda zamenim i sve ploce da bude cakum pakum. Ja obozavam takve oldskul sporete :D
[ Java Beograd @ 14.08.2020. 08:31 ] @
Da, slažem se, jedino ako nešto baš crkne u garantnom roku, onda je potreban ovlašćeni serviser. Glupo je da bilo šta sam čeprkaš ili nedajbože plaćaš zarad fabričke greške.

Čudno mi je da je u Užicu loša mreža Gorenje servisa. Mislio sam da je Gorenje u celoj Srbiji angažovao gomilu servisera.
[ ademare @ 14.08.2020. 10:00 ] @
Sada i skoro svi sporeti imaju jednako los lim . To je meni vaznije nego nesto drugo , sto se tesko kvari .

Prijatelju koji je kupio Gorenje i platio ga duplo vise od standardnih Turskih , posle nekoliko meseci se izvitoperio lim sa strane ! Toliki je fus i lim tanak da je to katastrofa . Zato ga perforiraju ovako da ima ispupcenja , da bi dobio malo na cvrstini . Ali nista ne pomaze kad je lim kao papir .

Rerna mu se raspala itd . Sad pred njim moram da pazim ne smem da pomenem ime Gorenje . Da coveku ne dizem pritisak i secer za dzabe
[ aleksa.ue @ 14.08.2020. 12:59 ] @
Citat:
Java Beograd:
Da, slažem se, jedino ako nešto baš crkne u garantnom roku, onda je potreban ovlašćeni serviser. Glupo je da bilo šta sam čeprkaš ili nedajbože plaćaš zarad fabričke greške.

Čudno mi je da je u Užicu loša mreža Gorenje servisa. Mislio sam da je Gorenje u celoj Srbiji angažovao gomilu servisera.

U N.Varosi je najblizi Gorenje servis.
[ aleksa.ue @ 14.08.2020. 13:06 ] @
ademare Moj komsija kupio Beko sporet pre 10 god otpala vrata od rerne u garanciji i jos mu svasta nesto falilo isto moram da obratim da ne pominjem Beko.Sada se Beko popravio kakav je onda bio.

[Ovu poruku je menjao aleksa.ue dana 14.08.2020. u 16:03 GMT+1]
[ test1234 @ 14.08.2020. 14:54 ] @
Citat:
aleksa.ue:
Blizu je Beko servis.Servis je udaljen 1kilometar odprilike , a za Gorenje je udaljen 70 kilometra od Ue, medjutim nama prodavac kada smo uzimali zamrzivac rekao da uzmemo Gorenje jer za Beko losa servisna podrska u slucaju da se pokvari u garanciji mora da se ceka dugo da deo stigne iz Turske.

[Ovu poruku je menjao aleksa.ue dana 14.08.2020. u 00:41 GMT+1]



Ovo je potpuno tačno.
[ Living Light @ 14.08.2020. 20:40 ] @
Ma,
kupis ovaj, i u januaru oladis ceo stan +kuhinju:

[ test1234 @ 15.08.2020. 12:09 ] @
Jel ova na snimku indukciona?
[ Living Light @ 15.08.2020. 12:28 ] @
Na 9 sekundi videa kaze da jeste.
Ako sam dobro razumeo.

[ Living Light @ 15.08.2020. 16:46 ] @
BOSCH je mislio da je otkrio nesto revolucionarno.

Nas SMEDEREVAC je to imao pre ihahaha godina.
Ako je sa desne strane dimnjak,
a ringle sa leve strane,

-Kad skines najmanju ringlu,

ISTO uvlaci isparenja od kuvanja, zbog "Zuga-Promaje".

Marketing je cudo!
Sve ide u dimnjak, ne treba dodatni Ventilator.

Jedino je zahhhhebahhhhno
da zalozis Smederevac u avgustu na 35°C.
Ima da "poriknjajemo" pre rucka :-)

Nije ni Bosch perpetum mobile.
Kako misli da po naj vecoj vrucini oprlji "Stejk",
a da ne zagreje kuhinju?

Marketing je cudo!
A taj marketin kosta kod nas jedno 420 iljadarki dinara.
Pa, ko je radio u emiratima --MOŽE!
cisto za probu :-)