[ MajorFatal @ 19.11.2020. 14:16 ] @
Ako živite u nekoj primitivnoj zemlji koja je poverovala da neki tamo kovid postoji, ako su vas karantinirali, ako vam tamo gde hoćete da putujete obećavaju da vam treba test na koronu, i karantin bar 15 dana ...

... mogli bi ste da razmislite da odete u neku siromašniju zemlju gde će za vaših 10$ da vas ugoste kao boga, gde ne treba 1 viza 2 kovid test iz vaše zemlje 3 ne radi se kovid test na destinaciji 4 nema karantina 5 ne morate da nosite masku veći deo vremena 6 ne mere vam ni temperaturu prilikom ulaza u zemlju ... Dakle ko ne zna Srbija je "Covid open" destinacija, zajedno sa ostalom lokalnom sirotiljom Bosna, CG, Albanija itd ...

Od kako sam pre par meseci kliknuo na jedan ovakav snimak yt algoritmi su pomislili da me to zanima pa me počastili sa još 200 snimaka .. mnogo sam naučio o svojoj zemlji, a šta nisam znao :) Uglavnom kažu da je čisto (trebalo bi neko da ih odvede na deponiju u Vinči), ali da ima dosta grafita, plaše se da nisu lokalne bande, i turisti iz USA, i turisti iz Indije se čude da postoji česma sa pijaćom vodom na ulici, i tvrde da bi to kod njih uništili u roku od pola sata, ali jako teško razlikuju česmu od fontane, hrana je ukusna, ali jedemo previše mesa, turista iz Afrike tvrdi da mesa koliko za jedan obrok u Srbiji pojede za pola godine kao prilog uz obroke u Africi.

Može se saznati i ponešto korisno, kao na primer da muzej Tesli neće biti u zgradi bivše železničke stanice, kao što su naši "mediji" objavili, nego u krugu napuštene fabrike na Dorćolu. Beograd je "hiden gem" skoro pa lepši od Pariza (pa jes kad u Parizu moraš u karantin 15 dana).

Pošto nisu svi zainteresovani samo za Beograd, par njih su prošetali po Srbiji malo dalje i otkrili - pustinju.

Ovaj sa snimka u jednom trenutku se izgubio, ušao je u 15 napuštenih kuća sa urušenim krovovima, i pitao da li je i ovde bila ratna zona, ratište. Pošto je dobro proučio turističke prospekte posetio je Đavolju varoš naš veliki turistički hit, tu se snimak prekida jer je verovatno bio zblanut da neko reklamira nešto gde nema ništa :) Sa Vinimacijuma je mogao da odnese šta god hoće jer nema nikog, ima trafika za prodaju karata ali ne i trafikant. Itd itd .. Turista iz Indije je već našao ekipu iz Indije koji freelensuju i volontiraju u hotelu u zamenu za hranu, otimajući i to jedno radno mesto domaćem stanovništvu :) Eh, da, jednog od najvećih idola ovog sveta grafit Če Gevare u Mokroj Gori (koja je takođe prazna) ne prepoznaju zamisli molim te, Amer ne zna ko je bio veliki revolucionar, baš kao što Indijac prvi put čuje za pokret nesvrstanih koji je osnovao njegov predsednik.

Relativno zanimljivo za gledanje, ali suština ostaje, ako vam dosadio karantin tamo gde živite posetite neku Covid Open destinaciju, i donesite svoje sojeve virusa sa Mauricijusa i iz Bangladeša. Dok meni zapinju karantin, i da nosim masku na ulici kad nema nikog na 50 metara od mene, francuskinja koja je posetila Beograd za vikend tvrdi da joj se desilo nešto što nikad nije, da je zaboravila u ličnom prtljagu flašicu sa vodom, ali na sreću niko je nije pitao ništa na aerodromu pod francuskom koncesijom.

Nisam što kažu ksenofobičan, od kako je Jovanča Micić obišao svet u svojim karucama u koje su bile upregnute koze nemam problema sa drugim kulturama, ali čini mi se da je ovakvo ponašanje malo neodgovorno, šta vi mislite?

Srećan put!



https://www.youtube.com/results?search_query=covid+travel+serbia
[ Darko Nedeljković @ 19.11.2020. 18:06 ] @
Citat:
Nisam što kažu ksenofobičan

Jesi. Ako izjave da su stranci zarazeniji od domacih nisu ksenofobicne, ja ne znam sta onda jeste.
Ja sam dve nedelje u holandiji, jos nisam morao da stavim masku na nos, a kad dodjem u srbiju na sve strane neki komunalni, saobracajni i kriminalisticki policajci vrebaju da li nosim masku.
[ Darko Nedeljković @ 19.11.2020. 18:07 ] @
I za malo da zaboravim - stalno putujem iz drzave u drzavu, jos nikad nisam imao potrebu da radim PRC test ili karantin i nema nikakvih najava da cu uskoro morati. Mogao bih ja da snimim neki video gde bih pokazao koliko je srbija militaristicka i rigidna drzava u odnosu na ove druge gde se krecem, nego imam neki osecaj da bi me vulin odmah poslao na neko prevaspitavanje.
[ Windows2 @ 19.11.2020. 18:24 ] @
Ne razumem sta hoce da kaze postavljac teme. Cije i kakvo ponasanje naziva neodgovornim?
[ MajorFatal @ 19.11.2020. 19:19 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Nisam što kažu ksenofobičan

Jesi. Ako izjave da su stranci zarazeniji od domacih nisu ksenofobicne, ja ne znam sta onda jeste.
Ja sam dve nedelje u holandiji, jos nisam morao da stavim masku na nos, a kad dodjem u srbiju na sve strane neki komunalni, saobracajni i kriminalisticki policajci vrebaju da li nosim masku.


Ne ja vala, i nisam imao takvu izjavu "stranci zaraženiji od domaćih" za koju ti tvrdiš da je ksenofobična. Post se odnosi na turiste a ne na strance, isto bih mislio i kad bi neko odavde u jeku pandemije otišao negde gde je broj obolelih u porastu pa se vratio. Ali najviše se odnosi na to da je Pariz i sva Evropa zatvorena (bar za američke turiste). Nadao se u London zbog Bregzita, ali onda ukapirao da ga i tamo čeka karantin 15 dana, gde ću, šta ću, pa eto i Beograd je na neki način Evropa, bar geografski.

Eto i ti tvrdiš da nisi nosio masku 15 dana pa onda putovao, to je neodgovorno za vreme pandemije.

Citat:
Darko Nedeljković:
Mogao bih ja da snimim neki video gde bih pokazao koliko je srbija militaristicka i rigidna drzava u odnosu na ove druge gde se krecem, nego imam neki osecaj da bi me vulin odmah poslao na neko prevaspitavanje.


Snimi slobodno, Vulin je samo klown kojeg prikazujemo na tv, ne može ti ništa, ja ti obećavam.

Citat:
Windows2: Ne razumem sta hoce da kaze postavljac teme. Cije i kakvo ponasanje naziva neodgovornim?


Turista koji putuju u jeku pandemije, u siromašne zemlje koje sebi ne mogu da priušte da zatvore granice i ostanu bez prihoda od turizma, i države koja im bar ne izmeri temperaturu ili testira na kovid prilikom ulaska, naredi karantin 15 dana i slično.

Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.
[ Darko Nedeljković @ 19.11.2020. 19:46 ] @
Citat:
Post se odnosi na turiste a ne na strance, isto bih mislio i kad bi neko odavde u jeku pandemije otišao negde gde je broj obolelih u porastu pa se vratio.

Naprimer u Beograd. Za one koji zive u Beogradu - izasao iz stana pa de opet vratio unutra?
[ Darko Nedeljković @ 19.11.2020. 20:09 ] @
Citat:
MajorFatal:
Ali najviše se odnosi na to da je Pariz i sva Evropa zatvorena

Juce sam bio u Francuskoj. Niko ne stoji na granici, ulazis i izlazis slobodno, niko me nije pitao da li sam americki turista, zasto sam dosao, kad cu da idem, imam li negativan test, jesam li ikada bio u karantinu i slicno. A u nekim firmama imaju obicaj da pitaju, tj daju ti da popunos upitnik sa nekim pitanjima, ne moras citati uopste, svuda treba odgovor da bude ne 😉.

Citat:
Eto i ti tvrdiš da nisi nosio masku 15 dana pa onda putovao, to je neodgovorno za vreme pandemije.

Ustvari, ja mislim da sam veoma odgovoran - pre nego sto se nekom priblizim ili obratim, pazljivo pogledam da li nosi masku. Ili ne bih to nazvao odgovornoscu, vise solidarnoscu, postovanjem. Znaci, treba da razgovaras sa mnom, po masci vidim da si preplasen od pandemije, stavljam svoju masku kako bi se ti osecao prijatnije, opustenije, rasterecenije. Nemas masku na licu, znaci osecas kurcobolju za pandemiju isto kao i ja, logicno je da ni ja necu stavljati svoju. Da sam neodgovoran, kad tevidim sa maskom prisunjao bih ti se iza ledja, lupio te po glavi i kad se okrenes viknuo "shuga". Tj. "korona". Ali to niko ne radi, znaci odgovorni smo.

Citat:


Snimi slobodno, Vulin je samo klown kojeg prikazujemo na tv, ne može ti ništa, ja ti obećavam.

Ne znam, ja delujem hrabar kad su pandemija i slicne gluposti u pitanju, ali vulina se mnogo plasim, deluje mi em lud em sad i opasan. Cuo sam da je slao dvojicu svojih naoruzanih momaka zbog obicne fotografije, pa ti izracunaj koliko video snimak ima frejmova, svaki od njih moze biti razlog za slanje dvojice opasnih.

Citat:

Turista koji putuju u jeku pandemije, u siromašne zemlje koje sebi ne mogu da priušte da zatvore granice i ostanu bez prihoda od turizma, i države koja im bar ne izmeri temperaturu ili testira na kovid prilikom ulaska, naredi karantin 15 dana i slično.
Dobro. Ti smatras da je to rizicno, ja smatram da je podjednako rizicno ostavljati ljude bez vezivanja za krevet, jer eto, stope mortaliteta od covida19 i samoubistva su tu negde, slicne.

Citat:
Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.

Nisi pratio... Ja celo leto pricam da ne treba nositi masku i drzati distancu leti, kad je virus slabiji a disajni organi jaci. Da si to prelezao na vreme, sada ne bi imao problem.
Ali, sta ce nam 16 tema o jednoj istoj pojavi?
Zbog "njihove neodgovornosti" a to nije ksenofobija... Covece, svaki cetvrti covek u gradu ti vec sejao virus, a tebi smetaju stranci kojih nema ni promil od broja domacih?!
[ Windows2 @ 19.11.2020. 20:52 ] @
Citat:
MajorFatal:
Turista koji putuju u jeku pandemije, u siromašne zemlje koje sebi ne mogu da priušte da zatvore granice i ostanu bez prihoda od turizma, i države koja im bar ne izmeri temperaturu ili testira na kovid prilikom ulaska, naredi karantin 15 dana i slično.

Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.

Kako ja shvatam prema tekstovima kao sto je ovaj recimo: Amerikanci sanjaju srpski san: Njujorčani masovno beže u Beograd – da tu i ostanu

Glavni razlog za ovakav turisticki bum je osecanje slobode koje izgleda ti ljudi koji dolaze ovde imaju. Slobode u odnosu na onu svu strogocu koju trenutno imaju kod kuce a i u vecini drugih zemalja. Izgleda da je za mnoge od njih postalo previse sve sto im rade ovim tzv. merama pa se u jednoj Srbijici u kojoj vlada jedan od poslednjih "diktatora" osecaju kao na nekom ostrvcetu slobode. Ljudima ponestalo vazduha dosli malo da se nadisu. I uopste ih ne krivim, zelim im najtopliju dobrodoslicu. Welcome to Serbia brothers!
[ MajorFatal @ 19.11.2020. 21:20 ] @
Njihova sloboda gde "vlada" pokrivljeni mene je koštala povećanje broja smrtnih slučajeva 2400%, nivo njihovog imuniteta nije isti kao neke starije osobe ovde, welcome, al karantin 15 dana pa posle nek ide de hoće i da drži distancu.
[ Windows2 @ 19.11.2020. 21:23 ] @
Pa pazi Darko je u poslednjoj recenici napisao u vezi toga ono sto bi i ja mogao samo da ponovim.
[ MajorFatal @ 19.11.2020. 21:36 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Juce sam bio u Francuskoj. Niko ne stoji na granici, ulazis i izlazis slobodno, niko me nije pitao da li sam americki turista, zasto sam dosao, kad cu da idem, imam li negativan test, jesam li ikada bio u karantinu i slicno. A u nekim firmama imaju obicaj da pitaju, tj daju ti da popunos upitnik sa nekim pitanjima, ne moras citati uopste, svuda treba odgovor da bude ne 😉.


Zašto da te pitaju da li si američki turista ako nemaš američki pasoš?

Onda je još gore, neka velika belosvetska zavera direktno protiv mene, a i bilo mi je čudno da obilaze neka totalno čudna mesta, ko bi rekao da imamo gradić imitaciju divljeg zapada da se turista oseća kao šerif kad dođe? Da se oduševljavaju jeftinim kineskim preplaćenim svetlećim fontanama koje pevaju kao da nikad nisu videli 10 puta veću fontanu u Las Vegasu, ili Diznilend? Ali da dve ekipe različitih turista izgovore isti tekst od reči do reči pred dve ruševine? Ispred razrušenog rts-a i u Nemanjinoj.

"- Ovo je posledica Nato bombardovanja.
- Čudi me da to nisu popravili?
- Ah, verovatno je ostavljeno kao neki memorijal."

O oduševljenju građevinom zvanom BgH2O da i ne pričam, ko da nikad nisu videli kaljugu.

Citat:

Ne znam, ja delujem hrabar kad su pandemija i slicne gluposti u pitanju, ali vulina se mnogo plasim, deluje mi em lud em sad i opasan. Cuo sam da je slao dvojicu svojih naoruzanih momaka zbog obicne fotografije, pa ti izracunaj koliko video snimak ima frejmova, svaki od njih moze biti razlog za slanje dvojice opasnih.


I to što kažeš, a do juče je bio levičar, kosijaner, pacifista, uduvan, a onda je ušao u politiku.

Citat:

Zbog "njihove neodgovornosti" a to nije ksenofobija... Covece, svaki cetvrti covek u gradu ti vec sejao virus, a tebi smetaju stranci kojih nema ni promil od broja domacih?!


Onda ti objasni povećanje 2400%, al da bude iole logično i da nije vickasto sa vezivanjem i samoubistvima. Pre dva meseca su počeli masovno da dolaze, sad to daje rezultate. Opet ti kažem nemam ništa protiv turista, al kad nije pandemija.
[ MajorFatal @ 19.11.2020. 21:38 ] @
Citat:
Windows2:
Pa pazi Darko je u poslednjoj recenici napisao u vezi toga ono sto bi i ja mogao samo da ponovim.


Jedan od poslednjih "diktatora" se mota ovuda već 25 godina, davno mu je bilo vreme da ode..
[ MajorFatal @ 19.11.2020. 22:46 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:

Ustvari, ja mislim da sam veoma odgovoran - pre nego sto se nekom priblizim ili obratim, pazljivo pogledam da li nosi masku. Ili ne bih to nazvao odgovornoscu, vise solidarnoscu, postovanjem. Znaci, treba da razgovaras sa mnom, po masci vidim da si preplasen od pandemije, stavljam svoju masku kako bi se ti osecao prijatnije, opustenije, rasterecenije. Nemas masku na licu, znaci osecas kurcobolju za pandemiju isto kao i ja, logicno je da ni ja necu stavljati svoju. Da sam neodgovoran, kad tevidim sa maskom prisunjao bih ti se iza ledja, lupio te po glavi i kad se okrenes viknuo "shuga". Tj. "korona". Ali to niko ne radi, znaci odgovorni smo.


Ovde deluje kao da si nešto okrenuo natraške, ljudi su obavešteni da ih maske ne mogu zaštititi od korona virusa, od njih se traži da nose maske da bi smanjili za koji procenat verovatnoću da zaraze nekog ako su oni već zaraženi, što uglavnom i rade, kako se tu uklapa tvoje čudno razmišljanje o preplašenosti i igranju šuge nije mi baš najjasnije. U stvari ti kad sretneš nekog bez maske znaš da si sreo nekog neodgovornog, pa se raduješ što ste izuzetnom pronicljivošću provalili veliku belosvetsku zaveru da virus ne postoji?
[ BuzzLightyear @ 19.11.2020. 23:10 ] @
Citat:
Snimi slobodno, Vulin je samo klown kojeg prikazujemo na tv, ne može ti ništa, ja ti obećavam.


[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 02:42 ] @
Citat:
MajorFatal:
Zašto da te pitaju da li si američki turista ako nemaš američki pasoš?

Izuzimajuci pasosku kontrolu na srpsko-madjarskoj granici, za sve ostale drzave kroz koje sam potom prosaonje totalna misterija koji ja pasos imam. Mogao je da bude americki.
[/quote]

Citat:
Onda ti objasni povećanje 2400%, al da bude iole logično

Virus?

Ja sam u junu govorio na ovom forumu da svi treba da se zarazimo odmah, a ne da "pobedjujemo" pandemiju, jer ce nam se to u novembru kad temperature padnu ispod idealnog nivoa za disajne organe obiti o glavu. Da li sam tada slucajno ubo taj novembar, ili tu ima nekog smisla, to ti proceni.
[ B3R1 @ 20.11.2020. 13:51 ] @
Citat:
MajorFatal:
Od kako su počeli da dolaze u većem broju na ovu "covid open" turističku destinaciju broj smrtnih slučajeva je porastao 2400%, i zbog njihove neodgovornosti meni prete da me opet karantiniraju, i da nosim masku na ulici. I bolnice su prebukirane, a letos nisu bile.

Koliko je takvih uslo? Mogli bismo da ih izbrojimo prstima jedne ruke. Mozda neko od njih i jeste zarazio nekoga, a mozda je bilo i obrnuto. To je sada tesko dokazati. Ali da su svi oni bas bili zarazeni - tesko da ce to biti tacno. Uzroke za trenutni talas epidemije treba traziti u samoj Srbiji. Poredjano od najbitnijeg ka manje bitnim faktoirma, po meni stvari izgledaju ovako:

1. Skole. Ubedljivo krivac broj jedan! Koga god znam da ima decu, svi se zale da po njihovim razredima hara ovaj virus, ali zaboga, obrazovanje je najbitnije za decu, prema tome, jer kako ce onda upisati dobru gimnaziju, a ako ne upisu dobru gimnaziju kako ce upisati dobar fakultet, a ako ne upisu dobar fakultet kako ce doktorirati ... a sem toga, gde cemo ih ostaviti, ko ce da ih cuva, lako je vama u Nemackoj i Holandiji, tamo postoje vrtici ... ok, ok, dostaaaaa! Ne smarajte, kapiram, moraju u skolu, ok ... Ali ne zalite se posle kada se razbolite!

2. Svadbe. Kako ono bese ona stara narodna - jesen stize, ja se ne ozenih, pa svi moraju da se zene i udaju bas na jesen. Zar to nije moglo na leto? Pa ne moze, mora na jesen, srBska tradicija, da se pozuri pre bozicnog posta. A morate li bas da se vencavate sada?! Mora, zena je trudna. Pa moze to dete da bude i vanbracno, sta ce mu faliti, na zapadu je to opsta pojava? A, to ne moze, nije moralno, to nije pravoslavno, mi smo ipak moralniji od svih zapadnjaka, porodica, crkva, brak, svetinje, ne damo svetinje ... Ali mora li 500 zvanica? Pa mora, tradicija ... OK!

3. Kafici? Ne, oni dolaze kasnije, broj tri su banke i poste. U 21. veku ljudi ne mogu da nauce sta je to e-banking, vec moraju da trce u postu da plate racune. Pokazes im e-banking, on te pita kako da tu dobijem pecat. Pa nikako, sta ce ti pecat? Aaaa, ma nemoj, pa posle da me EDB tereti da nisam platio i iseku mi struju! Trajni nalog? Ne, tu nemam kontrolu, a EDB nije briga sto banka nije prosledila pare. U redu ... ali racun mozes da platis i u menjacnici, vidi, nema reda ... Aha, pa plati ga ti kad imas para, deru za proviziju. Slicno i za penziju - pitas penzosa zasto ne koristi bankomat, on ce ti reci da ga ne bi opljackali lopovi. I tako, svi u red, pa u postu i banku, jedan drugima disu za vrat.

4. Skini masku da se izljubimo - moramo li da se balavimo i zvalavimo sa svim prijatjeljima i rodbinom svaki dan, ukljucujuci i one s kojima ne delimo krevet? Mora se, mi se volimo, nismo hladni kao vi sto zivite po severu Evrope sto vas samo pare zanimaju ...

5. Kancelarije. Uprkos izricitim preporukama da se radi od kuce, srBski gazda ne pusta svoje radnike da rade od kuce. Ne moze da ih direktno cima za gluposti. Ovako, kada su mu na oku moze lakse da ih cima. Po kancelarijama skoro niko nema maske. Gazda prvi. Sta dalje reci ...

6. Gradski prevoz - ljudi sede jedan drugom na glavi. Dovoljno je da par njih bude zarazeno. Pitas ih sto ne voze bajs, oni nalaze 1000 izgovora - brdovito je, nema staza, ne smes da vozis po kolovozu od idiota, na trotoaru te psuju penzioneri ... I tako - svi u bus, pa ko prezivi.

7. Kafici, kafane, restorani, splavovi, klubovi ... nikako ne smeju da se zatvore, jer je to vodeca privredna grana. Negde sam procitao da je udeo horeca industrije u srpskom BDP 30%, dok npr. u zemlji hrane, pica i turista Italiji to je svega 10%. Sem toga drzava nema para da isplati ni vlasnike ni radnike. Potrosilo se na 100 evra milostinje na prolece. Sada ti ljudi moraju da jedu, placaju racune, hrane decu. Gde ces sa njima? Sta ces sa njima? I zaista - resenja nema.

8. Crkve - pricesce i dalje istom kasiciom, ma bog nas cuva, kakav virus? Celivanje iste ikone i to bez maske - aaa, sram te bilo sto nas upozoravas, ta ikona je cudotvorna, ne znas ti ...

9. Giga-tera-peta-eksa shopping molovi - najveci na svetu, sa sve onom devetim svetskim cudom - novim Kolosom s Rodosa, ali na Savskom trgu, ma Dubai i Vegas su mala deca za nas - otvaraju se u vreme kada vasceli normalan svet takva mesta zatvara. Radnje kakve ni Milano nema, navali narode u guzve! Ima se moze se, daj da se veselimo, zivot je jedan ...

10. Guzva ujutru, guzva u podne, guzva uvece, guzva u 3 nocu - centar grada uvek pun. Pa naravno, nismo mi selendra, ovde se zivi ...
[ MajorFatal @ 20.11.2020. 15:24 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Izuzimajuci pasosku kontrolu na srpsko-madjarskoj granici, za sve ostale drzave kroz koje sam potom prosao je totalna misterija koji ja pasos imam. Mogao je da bude americki.


Mogao je, al ti si možda putovao u kabini od kamiona u kojoj priznaćeš ne možeš mnogo njih da zaraziš, a osim toga putovao poslom, tačno po određenoj putanji pa nazad. Ovi su se razmileli okolo, čekam da mi i u gaće zagledaju, Novi Sad, Niš, Golobac, Krušedol, jao vidi što je ovo lepo, ima čak i prozor ?? (Iz nekog razloga kad vide prozor, snime i kažu evo ovo je prozor, to se otvara, pa uđe vazduh ?)

Citat:
Darko Nedeljković:
Virus?

Ja sam u junu govorio na ovom forumu da svi treba da se zarazimo odmah, a ne da "pobedjujemo" pandemiju, jer ce nam se to u novembru kad temperature padnu ispod idealnog nivoa za disajne organe obiti o glavu. Da li sam tada slucajno ubo taj novembar, ili tu ima nekog smisla, to ti proceni.


Sreća pa te niko nije slušao inače bi prošli ko Švedska. Dobro to novembar ima smisla, hladno, grip, respiratorne infekcije, kad zaglaviš bolnicu samo možeš dodatno da se zaraziš ako do tad nisi.. Al ja mislim da su i turisti doprineli, i reklamiranje kao "Covid open" lokacija, karantin bi ja njima 15 dana, pa posle nek se švrćkaju.
[ BuzzLightyear @ 20.11.2020. 15:39 ] @
Jel išao neko na Božu Vreću? https://www.danas.rs/scena/bozo-vreco-odrzao-koncert-u-beogradu/
[ MajorFatal @ 20.11.2020. 15:46 ] @
Citat:
B3R1:
Ali da su svi oni bas bili zarazeni - tesko da ce to biti tacno.


Izvini al to nisam ni rekao, da su svi bili zaraženi, dovoljno 10% ko i u ostatku populacije, ne znam da li si propustio momenat da im se ne meri ni temperatura prilikom ulaza, za dolar više, lečenje će biti skuplje, treba respirator, treba kiseonik...

Citat:
Uzroke za trenutni talas epidemije treba traziti u samoj Srbiji.


U Francusku karantin 15 dana, možda u London imali su Bregzit nisu deo Evropskih zakona, jok isto karantin 15 dana, e vidi Srbija je Covid open a relativno je Evropa, pa pravo sa Mauricijusa..., al hajde da tražimo uzroke samo u Srbiji:

Citat:
1. Skole.
Dobro je da si nam objasnio i razmišljanje primitivnog čoveka ovdašnjeg zašto je škola bitna, ali eto škole jesu počele septembar, oktobar, ali koliko znam ako dva deteta obole zatvaraju odeljenje pa uče od kuće.. znači ništa.

Citat:
2. Svadbe.3. Kafici? 3a. Banke i pošte.4. Skini masku da se izljubimo 5. Kancelarije. 6. Gradski prevoz
7. Kafici, kafane, restorani, splavovi, klubovi ... 8. Crkve - pricesce i dalje istom kasiciom, ma bog nas cuva, kakav virus?
9. Giga-tera-peta-eksa shopping molovi 10. Guzva ujutru, guzva u podne, guzva uvece, guzva u 3 nocu


Dobro de, skapirao sam koliko zamišljaš da smo primitivni, odložio sam luk i strelu da ispišem ovo, ali sve što si naveo bilo je i pre dva meseca, bukvalno je realnije Darkovo objašnjenje o Novembru, nego ovo što si napisao.

I turisti da se karantiniraju, ili bar temperatura da im se izmeri prilikom ulaska, pa tek onda švrćk, i ćevapi, i prozor što se otvara.


[ MajorFatal @ 20.11.2020. 15:58 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Jel išao neko na Božu Vreću? https://www.danas.rs/scena/bozo-vreco-odrzao-koncert-u-beogradu/


Ne, al da se ne razumemo pogrešno, nisam ja namćor, bio sam i na protestima protiv isuviše restriktivnih mera, i jedva čekam da koncerti ponovo počnu, i ostali normalan život, ali dok je pandemija u toku, takav koncert ti je idealna prilika da ga zabraniš, ili bar da se svakom meri temperatura onim laserom u čelo, pustiti nekog pod temperaturom koji kija i kašlje u masu je prilično idiotski, posle nek đuskaju na svoju odgovornost, i da pokriju deo troškova kad neko završi karijeru u staračkom domu, jer je med. sestra uveče bila na đuski, a sutradan pre podne brine o starima i više ugroženima.

Za Boža sam čuo da je odustao od imiđa, i da sad glumi da je normalan? Bedak.

A vidiš ti litija ne može, a njiove sve parade može :)
[ ademare @ 20.11.2020. 17:44 ] @
Neki clanovi kao da su opsednuti LGBT populacijom ? U svakoj temi skrecu pricu na to ?

Ne mislim na tebe Majore ! Da ne bude nesporazuma .

Svaki 3-4 post o tome ?

Te Gey ostrvo , te Bozo itd .

Opsednutost !

[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 17:53 ] @
Citat:
MajorFatal:
U stvari ti kad sretneš nekog bez maske znaš da si sreo nekog neodgovornog, pa se raduješ što ste izuzetnom pronicljivošću provalili veliku belosvetsku zaveru da virus ne postoji?

Cenis da virusi uopste ne postoje, ili da ne postoji samo jedna od milion vrsta?
Ja verujem da virusi postoje na planeti mnogo pre ljudi i prezivece duze od ljudi. Ali nije rec o virusima nego o maskama - maske se nikad nisu nosile protiv virusa i bilo bi lepo da tako i ostane.
[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 18:05 ] @
Citat:
B3R1:
Uzroke za trenutni talas epidemije treba traziti u samoj Srbiji. Poredjano od najbitnijeg ka manje bitnim faktoirma...

Moram samo da te podsetim - srbija je po broju do sada zarazenih-imuniziranih po svemu sudeci pri dnu liste drzava.
Uzroci... Kakvi uzroci?! Najnormalnija pojava je da imas zarazene, osim ako si Severna Koreja. Najnormalnija situacija bez ikakvih posebnih uzroka je da imamo % zarazenih oko evropskog proseka. To sto smo se mi pravili vazni, pobedjivali pandemiju, imali najbolje rezultate u evropi i slicno to je sve bilo guranje problema pod tepih, odakle ce opet naravno da izadje i izaslo je u vidu majorovog povecanja 2400%.
[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 18:22 ] @
Citat:
MajorFatal:
Mogao je, al ti si možda putovao u kabini od kamiona u kojoj priznaćeš ne možeš mnogo njih da zaraziš

Greska. Madjarsku, Slovacku, Austriju i Nemacku sam presao putnickim automobilom marke Skoda. Odmah po izlasku iz Srbije, skrenuo sam levo za banju Morahalom, gde sam naravno bio u bazenima sa toplom vodom sanostalim ljudima, takodje u sauni itd. Potom proveo neko vreme u Budimpesti. Pa nekoliko dana u Bratislavi i tako dalje, da ne nabrajam, ukratko - ja sam taj protiv kakvih se ti na ovoj temi boris i ne, nemas bas istomisljenike u EU. Nigde nakon horgosa mi niko nije gledao pasos, niti me ista pitao. Sutra i prekosutra idem da obilazim neke dvorce, ima ih ovde zanimljivih. Ne moze da senudje unutra, kao i u bilo koji muzej, ali spolja moze da se obilazi i razgledaju rusevine do mile volje. Javi ukoliko zelis fotografije.


Citat:
Sreća pa te niko nije slušao inače bi prošli ko Švedska.

Svedska ovih dana ima prilicno najnizi broj mrtvih po glavi stanovnika. Oko 5-6 puta manje od Srbije. A sta sam ja govorio u junu? Govorio sam da ce Svedska u prvom poluvremenu da ubelezi mnogo los rezultat, ali u novembru pocinje drugo poluvreme, u kom ce Svedska da dominira izrazito dobrim rezultatom i ukupni krajnji rezultat po nju ce biti veoma dobar. Za sad se sve to tacno tako obistinjuje.

Svedska je tempirala masovno zarazavanje za leto, kad su uslovi za oporavak idealni. Mi smo tempirali zimu. Zato sto smo pametni - sto bi rekao Vucic kad su ga pitali zasto je podrzao Hilari.
[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 18:49 ] @
Citat:
MajorFatal:

Izvini al to nisam ni rekao, da su svi bili zaraženi, dovoljno 10% ko i u ostatku populacije, ne znam da li si propustio momenat da im se ne meri ni temperatura prilikom ulaza, za dolar više, lečenje će biti skuplje, treba respirator, treba kiseonik...

Prvo, nikada 10% populacije nije bilo zarazeno jednovremeno. Procenjuje se da imuniziranih do sada ima 20%-25% za 8 meseci pandemije, a prosecno infekcija traje oko 2 nedelje. Znaci prosecno jednovremeno zarazavanje je oko 1%-2%. Slovacka je pre par nedelja testirala celu drzavu za dva dana i rezultat je upravo takav - 1% zarazenih.

Drugo, tvoj stav da je zarazavanje i lecenje nepozeljno je pogresan. Nijedna drzava ne zeli da zaustavi sirenje zaraze, niti da previse uspori, jer se to posle vrati upravo kao povecanje mortaliteta za 2400%. Idealno je drzati sirenje zaraze pod kontrolom, tako da brzina zarazavanja bude takva da su zdravstveni kapaciteti iskorisceni tek nesto malo ispod maksimuma. Eto, Slovacka je postigla odlican rezultat sa tim testiranjem cele drzave, rezultat je najbolji u evropi, ali nece to vise da radi jer ce suvise usporiti sirenje infekcije, sto dugorocno nikako nije dobra ideja. Nemacka isto hoce da prihvati tu praksu sveopsteg testiranja, ali samo za nekoliko ugrosenih gradova. Ostali - nek se zarazavaju polako, zdravstveni resursi to mogu da izdrze.

Citat:
U Francusku karantin 15 dana

Da, kad udjem u francusku iznad autoputa ima taj elektronski pano na kom pise otprilike "dobrodosli u francusku, trebalo bi da idete u karantin radi sopstvenog zdravlja i zdravlja drugih" i to je to. Ko zeli karantinizira se, ko ne zeli nista - nemaju pojma ni da sam bio u francuskoj, a kamo li kad sam usao, kad sam izasao i da li sam bio u karantinu. U francuskoj kad je zabrana kretanja postoji zakonska obaveza da napises sebi potvrdu zasto izlazis napolje, a jedan od legalnih razloga je fizicka aktivnost/setnja/planinarenje/obilazenje n krugova oko zamka. Naravno da bih to napisao i potpuno se legalizovao, a ne bih napisao turisticko razgledanje, jer to nije validan razlog. Medjutim ima jedan problem - te potvrde niko ne kontrolise pa sam ja pre vise meseci prestao da ih popunjavam. I drugi turisti isto tako.
[ Shadowed @ 20.11.2020. 18:56 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Svedska ovih dana ima prilicno najnizi broj mrtvih po glavi stanovnika. Oko 5-6 puta manje od Srbije.

Opet lazes.

Svedska: ukupno mrtvih 31.10. - 6001, ukupno mrtvih 19.11. - 6394. U novembru: 6394 - 6001 = 393. Na milion stanovnika: 393/10,4 = 37,8
Srbija: ukupno mrtvih 31.10. - 820, ukupno mrtvih 19.11. - 1110. U novembru: 1110 - 820 = 290. Na milion stanovnika: 290/7 = 41,4

Dakle, Svedska po broju mrtvih po glavi stanovnika je 41,4 / 37,8 = 1.095x bolja od srbija iliti za priblizno 10%

S druge strane, za ceo period Svedska ima 633 mrtva na milion stanovnika a Srbija 131 iliti Svedska je prosla za ceo period 633/131 = 4.8 puta gore.




Kako ce se dalje razvijati situacija, videcemo.
[ MajorFatal @ 20.11.2020. 19:15 ] @
Citat:
ademare:
Ne mislim na tebe Majore ! Da ne bude nesporazuma.


A šta meni kao fali, ja nisam savremen je l?

Citat:

Svaki 3-4 post o tome ?

Te Gey ostrvo , te Bozo itd .

Opsednutost !


Dobro je da si ti to prvi primetio, i da si ga opomenuo :) Možda se bori za njihova prava?

Citat:
Darko Nedeljković:
Ali nije rec o virusima nego o maskama - maske se nikad nisu nosile protiv virusa i bilo bi lepo da tako i ostane.


Ni sad se ne nose protiv virusa, nego protiv kapljičnog dela tvojih iskašljotina.

Citat:
Darko Nedeljković:
Moram samo da te podsetim - srbija je po broju do sada zarazenih-imuniziranih po svemu sudeci pri dnu liste drzava.
Uzroci... Kakvi uzroci?! Najnormalnija pojava je da imas zarazene, osim ako si Severna Koreja. Najnormalnija situacija bez ikakvih posebnih uzroka je da imamo % zarazenih oko evropskog proseka. To sto smo se mi pravili vazni, pobedjivali pandemiju, imali najbolje rezultate u evropi i slicno to je sve bilo guranje problema pod tepih, odakle ce opet naravno da izadje i izaslo je u vidu majorovog povecanja 2400%.


Pri dnu liste smo i po kvalitetu zdravstvenog sistema, u skoro svemu smo pri dnu liste, a manji procenat zaraženih je možda bio zbog hard lock downa za koji smo se bili odlučili. Danas je 3000% u odnosu na pre samo mesec dana. Nije to moje povećanje, to su zvanične brojke.

Citat:
Darko Nedeljković: Svedska ovih dana ima prilicno najnizi broj mrtvih po glavi stanovnika. Oko 5-6 puta manje od Srbije. A sta sam ja govorio u junu?


To ni sam bog ne zna, ja se samo sećam da si nešto pretpostavljao oko placebo efekta, a ovo za Novembar, i šta si govorio za Švedsku, bezveze mi da te zamolim da citiraš, jer to nisi radio ni dosad.

Citat:
Govorio sam da ce Svedska u prvom poluvremenu da ubelezi mnogo los rezultat, ali u novembru pocinje drugo poluvreme, u kom ce Svedska da dominira izrazito dobrim rezultatom i ukupni krajnji rezultat po nju ce biti veoma dobar. Za sad se sve to tacno tako obistinjuje.


U međuvremenu su usarapili svoje starije stanovništvo, dok su se mlađi i oni u zrelim godinama uspešno provukli. Možda i nisu glupi ti Šveđani, šta će im stariji, delimično radno sposobni..

Citat:
Darko Nedeljković: Pa nekoliko dana u Bratislavi i tako dalje, da ne nabrajam, ukratko - ja sam taj protiv kakvih se ti na ovoj temi boris i ne, nemas bas istomisljenike u EU.


Baš imam, ako je za amere potrebna viza, i karantin 15 dana. A ne borim se, ne brini.

[ MajorFatal @ 20.11.2020. 19:16 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Prvo, nikada 10% populacije nije bilo zarazeno jednovremeno. Procenjuje se da imuniziranih do sada ima 20%-25% za 8 meseci pandemije, a prosecno infekcija traje oko 2 nedelje. Znaci prosecno jednovremeno zarazavanje je oko 1%-2%. Slovacka je pre par nedelja testirala celu drzavu za dva dana i rezultat je upravo takav - 1% zarazenih.


Što ne objaviš to preko sredstava javnog informisanja, da se ne brinem ovoliko?

Citat:
Drugo, tvoj stav da je zarazavanje i lecenje nepozeljno je pogresan.


Ja to rekao? O sačuvaj bože. Kad se neko zarazi naravno da će da se leči, ali pri težim slučajevima treba respirator, kiseonik..

Citat:
Ostali - nek se zarazavaju polako, zdravstveni resursi to mogu da izdrze.


Nek se zaražavaju ako mogu da biraju da l će se zaraziti ili neće, vidiš ti demokratije, a ja mislio zarazi se čovek nehotice.

Citat:

Da, kad udjem u francusku iznad autoputa ima taj elektronski pano na kom pise otprilike "dobrodosli u francusku, trebalo bi da idete u karantin radi sopstvenog zdravlja i zdravlja drugih" i to je to. Ko zeli karantinizira se, ko ne zeli nista - nemaju pojma ni da sam bio u francuskoj, a kamo li kad sam usao, kad sam izasao i da li sam bio u karantinu. U francuskoj kad je zabrana kretanja postoji zakonska obaveza da napises sebi potvrdu zasto izlazis napolje, a jedan od legalnih razloga je fizicka aktivnost/setnja/planinarenje/obilazenje n krugova oko zamka. Naravno da bih to napisao i potpuno se legalizovao, a ne bih napisao turisticko razgledanje, jer to nije validan razlog. Medjutim ima jedan problem - te potvrde niko ne kontrolise pa sam ja pre vise meseci prestao da ih popunjavam. I drugi turisti isto tako.


Jes kad su bolnice rasterećene, a kad je pik ne mrdaj od kuće na više od kilometar.
[ here again @ 20.11.2020. 19:21 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
Darko Nedeljković: Svedska ovih dana ima prilicno najnizi broj mrtvih po glavi stanovnika. Oko 5-6 puta manje od Srbije.

Opet lazes.

Svedska: ukupno mrtvih 31.10. - 6001, ukupno mrtvih 19.11. - 6394. U novembru: 6394 - 6001 = 393. Na milion stanovnika: 393/10,4 = 37,8
Srbija: ukupno mrtvih 31.10. - 820, ukupno mrtvih 19.11. - 1110. U novembru: 1110 - 820 = 290. Na milion stanovnika: 290/7 = 41,4

Dakle, Svedska po broju mrtvih po glavi stanovnika je 41,4 / 37,8 = 1.095x bolja od srbija iliti za priblizno 10%

S druge strane, za ceo period Svedska ima 633 mrtva na milion stanovnika a Srbija 131 iliti Svedska je prosla za ceo period 633/131 = 4.8 puta gore.




Kako ce se dalje razvijati situacija, videcemo.

Koliko sam shvatio, iz tvog posta, više se ne umire kao ranije, starost, kardiovaskularne bolesti, dijabetes, kancerogena oboljenja....? Danas se umire isključivo od korone i tu je bilo kakva diskusija isključena.
[ Shadowed @ 20.11.2020. 19:28 ] @
Kako si to mogao da zakljucis iz mog posta???
Tu je samo pokazan odnos izmedju broja umrlih od covid-19 u Svedskoj i u Srbiji. Nikakve veze nema sa umrlima zbog drugih uzroka kojih, naravno, ima mnogo vise.
[ here again @ 20.11.2020. 19:38 ] @
Citat:
Shadowed: Kako si to mogao da zakljucis iz mog posta???
Tu je samo pokazan odnos izmedju broja umrlih od covid-19 u Svedskoj i u Srbiji. Nikakve veze nema sa umrlima zbog drugih uzroka kojih, naravno, ima mnogo vise.

X puta sam pitao, na osnovu čega se utvrđuje i piše uzrok smrti a da autopsija nije rađena?
Znači, ljudi su oduvek umirali i umiraće i dalje samo što se time nije manipulisalo kao danas.
[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 19:58 ] @
Svedska ovih dana (prekjuce, juce, danas) - 12,11,6 mrtvih
Srbija 27,29,30.

Broj stanovnika Svedske 2x veci, pa digitron kaze u Svedskoj umire 5x manje ljudi po glavi stanovnika nego u Srbiji.
Da li su ostali primetili da ovde na forumu jedan clan ima patolosku potrebu da tvrdi da ja nisam u pravu? Ili jos prema nekom ispoljava takav poremecaj?
[ bananaphone @ 20.11.2020. 20:05 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ...
Da li su ostali primetili da ovde na forumu jedan clan ima patolosku potrebu da tvrdi da ja nisam u pravu? Ili jos prema nekom ispoljava takav poremecaj?


Jedan??? Meni se cini da 9/10 foruma ispoljava slicnu patologiju kad si ti u pitanju
[ Shadowed @ 20.11.2020. 20:12 ] @
Lol, uzeo tri dana da pravi statistiku :) A da ne pricamo da je samo tih par dana manji broj inace je poslednjih tri nedelje izmedju 17 i 33.


To sto ti nisi u pravu nije uopste problem. Problem je sto vec mesecima siris dezinformacije.
[ Ivan Dimkovic @ 20.11.2020. 21:24 ] @
Na primeru Svedske se svasta moze nauciti :-)

Svedska, nekadasnji sampion levicara koji su ciljali na onaj ne-komunisticki glas, je bukvalno omiljena tema za po*evanje. Naravno, cifre kojima se frljaju su uvek dobro probane...

Ista prica i za konzervativce, isti SF.

Realnost je naravno daleko komplikovanija i nikakve cifre iz Svedske nisu upotrebljive osim sa Svedsku.

Nekakve mere (ili nedostatak istih) idu iskljucivo ruku-za-ruku sa ponasanjem "drustva", svaka kultura ima drugaciji pristup postovanju zakona, propisa, preporuka. Onda gustine naseljenosti, kolicina turista.

"Svedski model" (stagod) funkcionise samo u Svedskoj, zato sto su parametri kalibrisani za... Svedsku. SOKANTNO!

Holandija isto odlican primer - granici se sa Nemackom, ali vrlo razlicite kulture. Holandjani su imali daleko manje rigidne mere, ali u momentu kad je doslo do s*anja u Oktobru, ljudi su poceli da i te kako obracaju paznju, iako kontrole nisu ni za prineti onome sto se moze videti u nekim DE mestima. Sa druge strane, DE, ima daleko veci problem sada. Kulture i zakoni su jedna stvar, sigurno ima i jako puno toga drugog. Znanje nam je malo.

Bilo bi jako naivno porediti NL i DE brojeve. Jos naivnije pokusati primeniti NL metode direkt u DE.

A kopranje NL mera u nekom drugom drustvu nije naivno vec je dokaz odsutnosti mozga.

ALI..

Sve ovo gore je, ocigledno, podlozno interpretaciji - da li je nesto pametno ili nije, steta vs. spaseni zivoti... nije crno belo.

Znate sta jeste crno? Australija :-)

https://www.theguardian.com/au...t-breaker-to-avoid-second-wave

Citat:

South Australia announces six-day Covid lockdown as ‘circuit breaker’ to avoid second wave

Schools, cafes and pubs to be closed and people asked to stay at home from midnight Wednesday as cluster’s confirmed cases reach 22


E ovo je industrijska-jacina ludila. Zatvoriti celu zemlju zbog 22 slucaja. U kom momentu ce elementarna matematika nekog da zvekne uglavu?

ALI CEKAJTE! IMA JOS!!!!

https://www.nbcnews.com/news/w...avirus-lockdown-harsh-n1248335

Citat:

South Australia says man's 'lie' caused coronavirus lockdown as harsh curbs eased
The shock announcement came just two days after the state government ordered people to stay at home and shut many businesses.

SYDNEY — South Australia's drastic six-day coronavirus lockdown was triggered by a "lie" to contact tracers from a man who tested positive and restrictions across the state are set to be lifted much sooner than first planned, authorities said on Friday.


Sta kazete, a? Pica radnik zatvorio Australiju. Sto se kaze "I SH*T YOU NOT".

Sta da se radi?

Citat:

"We are absolutely livid with the actions of this individual and we will be looking very carefully at what consequences there [are] going to be," Mr Marshall added.


Nasli smo uzrok ubrzanog sirenja svemira, tj. "tamne energije". Cestica koja prenosi tamnu energiju se zove GLUPTON, i polako pocinje da jede ovu planetu.


[ BuzzLightyear @ 20.11.2020. 21:44 ] @
Citat:
Možda se bori za njihova prava?


Gej ostrvo gejevima! Dogodine na Gej ostrvu!

Šalu na stranu, LGBT populacija je najviše naj3bala tokom pandemije: https://www.outsports.com/2020...severe-than-general-population

Jedan od razloga:

Citat:
Another reason why marginalized people are more at risk to contract the virus, in addition to access to care, is they are the ones who are still going out and working — they are the essential workers.
[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 22:13 ] @
Citat:
Shadowed:
Lol, uzeo tri dana da pravi statistiku :)

Moje je pravo da uzmem koliko hocu.

Citat:
To sto ti nisi u pravu nije uopste problem.

Prvo, jesam u pravu.
Citat:
Problem je sto vec mesecima siris dezinformacije.

Drugo, to sto tebi vec mesecima prividjaju dezinformacije bi trebalo da se zalis svom psihoterapeutu, a ne forumu. Nego, sta mislis da predjemo na vredjanje privatnim porukama, da ne trujemo forum time vise? Ili da neki boks mec organizujemo, pa ko pobedi taj nek bude u pravu. Nije u redu da zbog tvojih privatnih problema ceo forum ispasta.
[ BuzzLightyear @ 20.11.2020. 22:16 ] @
Nemojte da prelazite na privatne poruke sada kada tek postaje zanimljivo.
[ Darko Nedeljković @ 20.11.2020. 22:25 ] @
Covek jos malo ulazi u trecu deceniju forumskog staza, a jos ne ume da komunicira na forumu. Ne kapira da treba da napada odredjeni stav ili izjavu, nego misli da treba osobu. Da je lepo rekao kako po njegovom misljenju ne treba tvrditi nesto na osnovu podataka od 3 dana, to bi mogla biti korektna polemika. Ali ne, on izabere osobu koju ce da optuzi da siri dezinformacije mesecima, a tema stara 2 dana.
[ MajorFatal @ 20.11.2020. 23:30 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Drugo, to sto tebi vec mesecima prividjaju dezinformacije bi trebalo da se zalis svom psihoterapeutu, a ne forumu. Nego, sta mislis da predjemo na vredjanje privatnim porukama, da ne trujemo forum time vise? Ili da neki boks mec organizujemo, pa ko pobedi taj nek bude u pravu. Nije u redu da zbog tvojih privatnih problema ceo forum ispasta.


Još malo statistike od 2 dana, broj poruka u okviru ove teme:

Darko: 12

Shadowed: 3

Stvarno Shadowed, nije u redu, bukvalno si privatizovao forum koji ispašta :)
[ Bradzorf012 @ 20.11.2020. 23:50 ] @
Ostrvo nije gej.
[ MajorFatal @ 21.11.2020. 00:03 ] @
Ostrvo i ne može da bude, samo ljudi.. a naročito turisti u vreme pandemije.
[ Bradzorf012 @ 21.11.2020. 00:12 ] @
Znam ja to, hteo sam i tome, ali ajd sad. Nema turista, još uvek ne postoji turizam.
[ Darko Nedeljković @ 21.11.2020. 06:50 ] @
Citat:
Još malo statistike od 2 dana, broj poruka u okviru ove teme:

Darko: 12

Shadowed: 3

Pitanje za advokata optuzenog - je li to novo pravilo foruma da ako neko napise 12 poruka, drugima je dozvoljeno da ga vredjaju i nazivaju lazovom, uz obaveznu upotrebu neke od partikula - opet, ponovo, mesecima?
[ Branimir Maksimovic @ 21.11.2020. 07:00 ] @
Koga si citirao? attribution ne sme da se skida, po nekoj usenet etiketi...
[ Darko Nedeljković @ 21.11.2020. 07:33 ] @
Majora. Poslednja poruka sa prethodne stranice nema opciju "odgovor sa citatom" tako da je ovako jedino moguce.
[ SlobaBgd @ 21.11.2020. 08:03 ] @
Ali ima opcija "citiraj ovu poruku".
No, kao da je to važno, ti ionako ne pišeš zbog drugih nego da bi se divio sebi kad čitaš svoje poruke. Da potsetim, i sam si se svojevremeno složio sa time.
[ BuzzLightyear @ 21.11.2020. 08:10 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Ostrvo nije gej.


Ne budi homofob. Valjda se i stanovnici ostrva pitaju kako će se ostrvo zvati. Raspiši referendum ako hoćeš da menjaš ime. Samo imaj u vidu da moderne države postavljaju gej premijere kako bi bile u trendu. Da ne bismo ispali iz modernih tokova predlažem sledeće nazive: Gejlend, Obala gejeva, Gejičanska ostrva, Gejlize, Gejruba, Gejbraltar, Gejana, Bradzofrova Gejana, Gej Gong, Gejuricijus, Gejuru, San Gejrino, Gejunatu...

Citat:
SlobaBgd: Da potsetim, i sam si se svojevremeno složio sa time.


Dočekasmo i taj dan :( Slobo, da li ti je neko hakovao nalog? Šta je ovo? Piše se poDSetim, a ne potsetim!
[ SlobaBgd @ 21.11.2020. 08:32 ] @
:) Dešava se, povuklo me jednačenje po zvučnosti, uprkos pravilu.
[ BuzzLightyear @ 21.11.2020. 09:25 ] @
Juče sam ušao u bolnički krug kolima, pa rekoh da podelim jedno zapažanje iz kovid travela. Na ulazlu u bolnički krug je rampa, a ispod rampe veliki sunđer, verovatno iz bolničkog kreveta, natopljen tečnošću. Pitam se koja je to struka koja je propisala dezinfekciju guma od automobila? Da li stvarno neko misli da se korona virus unosi u bolnički krug na taj način? Meni je ovo samo pokazatelj da je jedino bitno da se ispuni forma. Kada direktora bolnice pitaju da li je sproveo mere, da on ima šta da upiše u predviđenu kolonu.
[ MajorFatal @ 21.11.2020. 12:54 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Još malo statistike od 2 dana, broj poruka u okviru ove teme:

Darko: 12

Shadowed: 3


Pitanje za advokata optuzenog - je li to novo pravilo foruma da ako neko napise 12 poruka, drugima je dozvoljeno da ga vredjaju i nazivaju lazovom, uz obaveznu upotrebu neke od partikula - opet, ponovo, mesecima?


Da si citirao do kraja video bi da mu nisam advokat, nego sam ga i ja izgrdio što trujete forum (tvoje reči) koji ispašta. Vređanje nije dozvoljeno, ali brt, hteo si da predstaviš da je Švedska bolja od Srbije, a svi znamo da to nije moguće.
[ MajorFatal @ 21.11.2020. 12:59 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Juče sam ušao u bolnički krug kolima, pa rekoh da podelim jedno zapažanje iz kovid travela. Na ulazlu u bolnički krug je rampa, a ispod rampe veliki sunđer, verovatno iz bolničkog kreveta, natopljen tečnošću. Pitam se koja je to struka koja je propisala dezinfekciju guma od automobila? Da li stvarno neko misli da se korona virus unosi u bolnički krug na taj način? Meni je ovo samo pokazatelj da je jedino bitno da se ispuni forma. Kada direktora bolnice pitaju da li je sproveo mere, da on ima šta da upiše u predviđenu kolonu.


Na pitanje šta ste uradili u muzeju za ove četri godine od kako ste direktor, lokalni direktor muzeja je odgovorio:

"Pa eto, sveli smo maiije"
[ Darko Nedeljković @ 21.11.2020. 13:07 ] @
Evo Majore, tema slicna tvojoj izasla u novinama:
http://www.politika.rs/articles/details/467155

Po svemu sudeci, dolazi nam 30% amerikanaca vise nego obicno.
Ja mislim da je super sto unose pare u nasu napacenu ekonomiju, jer znas, ne radimo svi u drzavnoj sluzbi ili kao frilenseri, ima onih koji ce imati sta da jedu jedino ako neko dodje. I sad cu da izracunam... uvecavaju ti rizik zarazavanja za okvirno jedan promil.
[ Branimir Maksimovic @ 21.11.2020. 13:22 ] @
A i politika otisla na kvasinu...
[ MajorFatal @ 21.11.2020. 13:59 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Evo Majore, tema slicna tvojoj izasla u novinama:
http://www.politika.rs/articles/details/467155


Jes i u još par novina, trudim se da ne čitam.

Citat:
Po svemu sudeci, dolazi nam 30% amerikanaca vise nego obicno.


Dokaz da smo covid open travel sirotinjska destinacija.

Citat:
Ja mislim da je super sto unose pare u nasu napacenu ekonomiju,


Ja mislim da nije super što nam je ekonomija napaćena, a unošenjem doštampanih para, sa sumanutim paritetom mogu samo dodatno da je napate.

Citat:
jer znas, ne radimo svi u drzavnoj sluzbi ili kao frilenseri,


Ne mešaj protočni bojler, i donacije iz EU koje uništavaju napaćenu ekonomiju, sa pošteno zarađenim i vrednim novcem koji frelenceri unesu.

Citat:
ima onih koji ce imati sta da jedu jedino ako neko dodje.


A jadno im jelo ako neko mora da umre zbog toga. Zar nije bolje da oporavimo domaću ekonomiju, pa da ne zavise od toga da li će neko doći da jede?

Citat:
I sad cu da izracunam... uvecavaju ti rizik zarazavanja za okvirno jedan promil.


3000% za dve nedelje, a krivicu bi da svale na mlade što izlaze po kafićima, iste mlade po uvek istim kafićima.
[ B3R1 @ 21.11.2020. 15:36 ] @
Citat:
MajorFatal: 3000% za dve nedelje, a krivicu bi da svale na mlade što izlaze po kafićima, iste mlade po uvek istim kafićima.

Druze majore, ne pravi od muve slona ... tih strendzera nema ni priblizno toliko koliko to novine zele da prikazu. 90% zaraza jeste lokalnog karaktera. Vec sam napisao da su najveci krivci skole, a potom i banke, poste, redovi ... Pa vise ljudi se gura po redovima u posti nego po kaficima uvece. Pogotovo u dania isplate plata i penzija. Pre ce u posti da fasuju tu grozotu nego od nekog stranca koga nece ni videti, jer ovaj prozuji kroz Beograd za jednu noc.

A i ti novinari, otkrili su rupu na saksiji. Digitalni nomadi postoje vec 10-15 godina i u Srbiji ih je bilo i pre pandemije, nisu nikakvo svetsko cudo. Takodje, ako dobro pogledas covid travel klipove na YT videces da je Srbija marginalna, a ne nekakva hit-destinacija. Isti takvi klipovi postoje i za Hrvatsku, Cesku, Slovacku ... Oni kroz Srbiju prodju onako usput i dive joj se na isti nacin kao sto su se pre toga divili Rumuniji i Bugarskoj, a nakon toga Albaniji, Bosni, Sloveniji. Prosto, mladi ljudi, otvorenog duha, ne smeta im svaka dlaka kao njihovim matorcima koji se svadjaju za svaki cent (sto sa imao prilike da vidjam u proslosti, kada se Ameri deru na aerodromima kad im kasni let i vicu "I have my rights ..." itd.), nisu optereceni lokalnom istorijom i nasledjem, pa samim tim ne trose negativnu energiju na gluposti, vec gledaju da iz svakog trenutka u zivotu izvuku ono najbolje.

I da - slazem se s tobom da bi trebalo da im nasi na granici traze PCR. Medjutim, znas i sam da bilo kakva mera kod nas traje od danas do sutra, tako da ...
[ ademare @ 21.11.2020. 18:39 ] @
Ovo je Beri u pravu za skole .

Juce su objavili podatak da za 20 dana u osnovnim skolama ima 1.200 slucajeva zarazene dece , u srednjim 1.300 . Logicno bi bilo da je veca razlika u korist srednjih , ali kod nas nista nije normalno pa ni to .

Inace nekih jacih mera nema , ne zato sto nas " Nepogresivi " Vodja ne bi zeleo , ili se plasi reakcije javnosti , vec zato sto je u prolece zbog Cirkusa Korona-Izbori , slupao Milijarde Eura !

U prolece dok je bilo 200 pozitivnih dnevno sve je zakljucao , sada sa 6.000 nista ?

Zakljucavanje kosta , ispucao je sve kredite ! Pravio je cirkus zbog izbora , sada kada stvarno treba , nema novca , pa nema ni mera .

Nastava je odavno trebala da bude onlajn , ali za 12 + godina . Mladja deca ne mogu sama, pa mora da izdvaja pare za majke te dece da ih placa da sede kod kuce !

Zato nema nikakvih mera , makar svi pocrkali ! 2 sata manje kafane i kafica , sigurno nije ozbiljna mera .


Inace Svedska je Odustala zvanicno od " Svedskog modela " proglasila ga Neuspesnim ne u poredjenju sa Srbistanom , ne mere se oni sa nama , vec gradjani Svedske vole da se porede sa svojima , Dancima , Norvezanima i Fincima ! Svi ostali su za njih nedostojni poredjenja !

Ogranicili su skupove itd . Imaju mere ostrije nego mi sada !
[ MajorFatal @ 21.11.2020. 19:41 ] @
Citat:
B3R1:
Druze majore,
E kad mi započne sa ovim "druže" :) tepanje ti neće pomoći protiv istine.

Citat:
ne pravi od muve slona ... tih strendzera nema ni priblizno toliko koliko to novine zele da prikazu.


Šta znam, Darko kaže da ih ima toliko da će neki ostati gladni ako ovi ne dođu, pa sad, kome da verujem?

Citat:
90% zaraza jeste lokalnog karaktera. Vec sam napisao da su najveci krivci skole, a potom i banke, poste, redovi ... Pa vise ljudi se gura po redovima u posti nego po kaficima uvece. Pogotovo u dania isplate plata i penzija. Pre ce u posti da fasuju tu grozotu nego od nekog stranca koga nece ni videti, jer ovaj prozuji kroz Beograd za jednu noc.


I ja se guram po poštama i bankama, niko nikad nije izvršio edukaciju oko upotrebe mobilnog telefona kao sredstva za plaćanje, a od strane mobilnog telefona sam doživeo mnogobrojne neprijatnosti, da nestaju slike, da iskaču reklame, nestaju podaci, reklame imaju tako mali iksić da ne mogu da ih isključim, doživeo sam da proverim vozni red a izađe mi stranica sa 15 reklama gde ne piše ništa o voznom redu. Da pokušavam nešto da proverim preko portala e-zdravlje i da više vremena provedem dok se ulogujem, nego dok pročitam da ne daju informacije. O ljudima koji su imali drugačije probleme sa raznim e-upravama uključujući i plaćanje poreza, i promenu brauzera, i protokole, i svašta si mogao čitati i na stranicama ovog foruma. Kad naprave servis da i nepismen seljak može da ga koristi, tad ću da koristim e-plaćanje. Do tad - šalter :)

A ovi tvoji prozuje kroz beograd, pa pravo za Leskovac, čuli da je nejbolji roštilj.

Citat:
A i ti novinari, otkrili su rupu na saksiji. Digitalni nomadi postoje vec 10-15 godina i u Srbiji ih je bilo i pre pandemije, nisu nikakvo svetsko cudo. Takodje, ako dobro pogledas covid travel klipove na YT videces da je Srbija marginalna, a ne nekakva hit-destinacija.
Isti takvi klipovi postoje i za Hrvatsku, Cesku, Slovacku ... Oni kroz Srbiju prodju onako usput i dive joj se na isti nacin kao sto su se pre toga divili Rumuniji i Bugarskoj, a nakon toga Albaniji, Bosni, Sloveniji. Prosto, mladi ljudi, otvorenog duha, ne smeta im svaka dlaka kao njihovim matorcima koji se svadjaju za svaki cent (sto sa imao prilike da vidjam u proslosti, kada se Ameri deru na aerodromima kad im kasni let i vicu "I have my rights ..." itd.), nisu optereceni lokalnom istorijom i nasledjem, pa samim tim ne trose negativnu energiju na gluposti, vec gledaju da iz svakog trenutka u zivotu izvuku ono najbolje.


Sve ja to znam, meni i smeta što predstavljaju kao hit lokaciju sad kad ne može u Pariz, e jbg hit što je covid open, a što je opet prilično neodgovorno, tih 10$ što ostavi za Karađorđevu ne zaleže za lečenje.

Citat:
I da - slazem se s tobom da bi trebalo da im nasi na granici traze PCR.


Samo to, crnci, eskimi, welcome, ali bar pcr test, pa onda Leskovac.
[ Darko Nedeljković @ 21.11.2020. 21:11 ] @
Citat:
B3R1:
90% zaraza jeste lokalnog karaktera.

99.9%.
Domaceg stanovnistva ima 1000x vise nego inostranog, a verovatnoca da je slucajno odabrani primerak zarazen je ista za domace i strane.
[ Darko Nedeljković @ 21.11.2020. 21:14 ] @
Citat:
MajorFatal:

Samo to, crnci, eskimi, welcome, ali bar pcr test, pa onda Leskovac.

Ne razumem - ako si toliko napunio gace od straha, zasto se onda ne zalazes da se testira celokupno domace stanovnistvo, kao u Slovackoj, nego ti je bitna nacionalna/rasna/etnicka pripadnost zarazenih?

[ MajorFatal @ 21.11.2020. 23:15 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
99.9%.
Domaceg stanovnistva ima 1000x vise nego inostranog, a verovatnoca da je slucajno odabrani primerak zarazen je ista za domace i strane.


99% domaćeg stanovništva sedi kući, ili ide na posao i vraća se nazad, cenjeni turisti hoće da obiđu i Krušedol i Golubac i Leskovac u istom danu po mogućustvu, njihov radijus kretanja je malo širi i različitiji, verovatnoća slučajno odabranog ovih dana nije 10% koje sam pominjao nego 30% od 1800 testiranih 600 sa koronom, tako da je za strance koji ne idu na posao pa kući i veća, oko 50% recimo.

Citat:
Darko Nedeljković: Ne razumem - ako si toliko napunio gace od straha, zasto se onda ne zalazes da se testira celokupno domace stanovnistvo, kao u Slovackoj, nego ti je bitna nacionalna/rasna/etnicka pripadnost zarazenih?


Nisam znao da i to imamo u ponudi, da se testira celokupno domaće stanovništvo nego kako!

U čemu se sastoji zadovoljstvo da baš svaki post izvrneš i izopačiš, nisam pominjao nacionalnu/rasnu/etničku pripadnost zaraženih, nego neodgovorne turiste, od crnaca do eskima kontao sam da obuhvatam decu svih boja i nijansi, ali evo mogu da dođu i Kinezi ako ti nešto znači, ali tek kad urade pcr test.

Prosečan turista čim može da londra, mlad je ili srednjih godina, i u punoj snazi, sa dobrim imunitetom, ako i zakači ima dobru verovatnoću da preleži za tri dana na nogama, al će zato da ripi neko iz staračkog doma, ko nije morao da ovaj nije londrao i širio zarazu.
[ Darko Nedeljković @ 22.11.2020. 05:15 ] @
Citat:
g ovih dana nije 10% koje sam pominjao nego 30% od 1800 testiranih 600 sa koronom, tako da je za strance koji ne idu na posao pa kući i veća, oko 50% recimo.

Ako si ikada polagao ispit iz verovatnoce i statistike, onda znas da moras da izaberes 1800 slucajnih ljudi, a ne 1800 ljudi od kojih 1700 ima simptome tipicne za covid19. Ponavljam, Slovacka je testirala celokupnu drzavu u situaciji slicnoj kao nasa danas, rezultat je da je 1% stanovnistva pozitivno.

Drugo, onaj ko zivi rizicnim nacinom zivota je vec odavno imuniziran, sada opasnost dolazi vise od onih koji se pridrzavaju svih mera.
Citat:
Prosečan turista čim može da londra, mlad je ili srednjih godina, i u punoj snazi, sa dobrim imunitetom, ako i zakači ima dobru verovatnoću da preleži za tri dana na nogama, al će zato da ripi neko iz staračkog doma, ko nije morao da ovaj nije londrao i širio zarazu.

Pade mi na pamet jedno deseto pitanje - da li na ovima iz starackog doma neko sme da testira vakcinu... Verovatno ne sme, jer je u starackom domu svakodnevna pojava da neko umre, iz ovih ili onih razloga, tako da bi onda oni koji teraju mak na konac mogli zakljuciti da je onaj ko je juce primio vakcinu a danas umro ustvari umro od vakcine.

Bilo kako bilo, ljudi umiru od kad postoji ljudska vrsta, iz najrazlicitijih razloga, ove godine se na spisak razloga dopisao jos jedan, povecao smrtnost starije populacije za 1.5%, skratio prosecan ljudski vek za tri dana, ja tu uopste ne vidim neki big dil. Narocito ako se ima u vidu da kako godine budu prolazile, tako ce smrtnost od tog uzroka da konvergira ka nuli.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 22.11.2020. u 06:26 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 22.11.2020. 09:28 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Ne budi homofob.


Hoću i biću.
[ Darko Nedeljković @ 22.11.2020. 11:17 ] @
Gde se moze videti kojim nacijama je dozvoljen turisticki boravak u Srbiji? Raspituju se neki EU drzavljani, pa sta da im kazem?
[ MajorFatal @ 22.11.2020. 11:27 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Ako si ikada polagao ispit iz verovatnoce i statistike, onda znas da moras da izaberes 1800 slucajnih ljudi, a ne 1800 ljudi od kojih 1700 ima simptome tipicne za covid19. Ponavljam, Slovacka je testirala celokupnu drzavu u situaciji slicnoj kao nasa danas, rezultat je da je 1% stanovnistva pozitivno.


Moram priznati, moja greška. Da li imaš neki link u vezi sa ovim za Slovačku?

Citat:
Drugo, onaj ko zivi rizicnim nacinom zivota je vec odavno imuniziran, sada opasnost dolazi vise od onih koji se pridrzavaju svih mera.


E sad ovo već malo nategnuto, istom logikom: aj da se svi pričešćujemo istom kaščicom, ako ništa brže ćemo saznati ko živ ko mrtav. Samo što bi bolnice bile prebukirane, a cilj je spasiti svaki život, biće ekonomije neće nestati.

Citat:
Pade mi na pamet jedno deseto pitanje - da li na ovima iz starackog doma neko sme da testira vakcinu... Verovatno ne sme, jer je u starackom domu svakodnevna pojava da neko umre, iz ovih ili onih razloga, tako da bi onda oni koji teraju mak na konac mogli zakljuciti da je onaj ko je juce primio vakcinu a danas umro ustvari umro od vakcine.


Ne bi trebalo da sme niko ni na kome da testira, ako se taj nije prijavio za testiranje kao dobrovoljac. Pretpostavka da se iz starčkih domova neće prijavljivati baš mnogo dobrovoljaca. Verujem da bi ovi što testiraju svoje potencijalne vakcine voleli da imaju i deo starije populacije za isprobavanje, ali bi i oni morali da oduzimaju od rezultata procenat onih koji bi i ovako umrli od starosti.

Ostao sam ti dužan opis kako se testira neki medikament, u odnosu na tvoje pretpostavke, a bez famoznog placeboa koji vazda završi u novine, pa ću videti da ispišem ovih dana.
[ MajorFatal @ 22.11.2020. 11:30 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Gde se moze videti kojim nacijama je dozvoljen turisticki boravak u Srbiji? Raspituju se neki EU drzavljani, pa sta da im kazem?


Nemam pojma, ako se upiše samo covid travel u google ne izbacuje ništa pametno, verovatno neki underground airbnb / booking kanali, pa ih uputi tamo.
[ Darko Nedeljković @ 22.11.2020. 11:58 ] @
Citat:
MajorFatal:
Moram priznati, moja greška. Da li imaš neki link u vezi sa ovim za Slovačku?

Moze naprimer ovaj:
https://rmx.news/article/artic...only-1-have-covid-19-infection

Ili, jos bolje, posto na ovom forumu vlada moda da kad neko objavi izvor obavezno se javi neko da izjavi kako mu izvor nesto nije po volji, onda najbolje u google ukucas naprimer "slovakia covid test results" i izaberes izvor po zelji.
Ko ne zeli da klikce, evo kraceg citata:
"On Saturday, nationwide Covid-19 testing of the Slovak population of 5 million people revealed 25,850 positive cases, which is about one percent of the total number of 2.58 million people who showed up at testing sites that day, Minister of Defense Jaroslav Naď told reporters."

Citat:

E sad ovo već malo nategnuto, istom logikom: aj da se svi pričešćujemo istom kaščicom, ako ništa brže ćemo saznati ko živ ko mrtav. Samo što bi bolnice bile prebukirane, a cilj je spasiti svaki život, biće ekonomije neće nestati.

Oni koji su pratili sta sam ja pisao na temu virusa, znaju da sam letos govorio da sa merama treba polako poceti tek u novembru ili kad iskoriscenost zdravstvenih kapaciteta dostigne 100%. Srbija u redovnom stanju ima 45k bolnickih kreveta i 1000 respiratora. Plan predsednika je bio da se za ovih 8 meseci kapaciteti povecaju za 50%, u smislu privremenih bolnica i respiratora. Medjutim, odem na covid19 vebsajt i tamo vidim da kovid pacijenti koriste samo 6k bolnickih kreveta i 200 respiratora. Ako neko prica da smo na 100% zdravstvenog sistema, onda se tu nesto zbiva sto de nikako ne slaze.

Citat:
Verujem da bi ovi što testiraju svoje potencijalne vakcine voleli da imaju i deo starije populacije za isprobavanje, ali bi i oni morali da oduzimaju od rezultata procenat onih koji bi i ovako umrli od starosti.

Pa da, za to sluzi placebo, mada ti ako se dobro secam ne bolis tu rec, sto je tvoje pravo. Ali je naucno veoma upotrebljiv metod da se utvrdi koliko je vakcina uspesnija od obicne slane vode.

Citat:
Ostao sam ti dužan opis kako se testira neki medikament, u odnosu na tvoje pretpostavke, a bez famoznog placeboa koji vazda završi u novine, pa ću videti da ispišem ovih dana.

Nije toliko ni bitno, verovatno postoji jos neki nacin, ne osporavam. Ima na sajtu svetske zdravstvene organizacije da su njihovi eksperti organizovali konferenciju i polemisali da li je eticki prihvatljivo da se pri testiranju vakcinani dalje koristi placebo. Nije mi mnogobitno koja ekipa je pobedila - zagovornici ili protivnici placeba, jednostavno ja imam svoje misljenje po kom je placebo vrlo koristan i efikasan naucni metod za testiranje, a o etici cemo nekom drugom prilikom.
[ Darko Nedeljković @ 22.11.2020. 12:11 ] @
Citat:
cilj je spasiti svaki život, biće ekonomije neće nestati

Ne znam, po mojim zapazanjima iza ociju javnosti se pakuje totalno nedopustiv plan - da se sve drzave zaduze kod zelenasa kreditom koji nikada nece da vrate, ali ce svake godine, do kraja toplotnog univerzuma placati kamatu. Pominjemo etiku, a pitanje je koliko je eticno ostaviti unucima nasih unuka u nasledje jedan ovakav reket. Moj stav je jasan - zelim da radim i da zivim od svog rada, ne zelim da se zaduzujemo kod zelenasa, ako sam ja u tih promil ili dva ljudi sto ce da umru zbog toga, onda nek bude tako.
[ MajorFatal @ 22.11.2020. 19:07 ] @
Hajd da se zaebem i da pitam šta si prokljuvio da se dešava iza očiju javnosti, al ovo mi je poslednji put.
[ Ivan Dimkovic @ 22.11.2020. 19:26 ] @
Citat:
Darko Nedeljković
Ne znam, po mojim zapazanjima iza ociju javnosti se pakuje totalno nedopustiv plan - da se sve drzave zaduze kod zelenasa kreditom koji nikada nece da vrate,


Ovo jednostavno nema nikakvog smisla. Apsolutno nikakvog.

Da se zaduze "sve drzave kod zelenasa". OK, i sta ako "sve drzave" kazu "e, necemo da placamo", sta ce zelenasi da rade? Da im posalju opomenu? Ili... vojsku?

Pazi kad je jedna Grcka mogla da se dugo za*bava i nije bilo jasno da li ce ili nece... jedini razlog sto nisu bankrotirali je taj sto im je d00pe zeljno standarda. Da su rekli "istorijsko ne" mogli bi za onu stvar da ih uhvate. Ej, Grci.

Cela ta konstrukcija pritisaka >u teoriji< sljaka samo kada je u pitanju jedna zemlja vs. svet - ali cak i tada nije lako (Argentina).

A sve to uopste ne uzima u obzir najveci problem: ako je u pitanju svetska ekonomija. Krah svetske ekonomije obezvredjuje novac. Novac je samo instrument za efikasnu razmenu - vrednost novca je direktno vezana za izdavaoca.

Drugim recima, danas ti $VELKI_BROJ dolara mogu kupiti, sta znam, 1000 aviona, 100 zgrada superracunara, 10 godina struje za grad... stagod.

Ako dodje do totalne kataklizme tipa nuklearni rat, isti taj $VELIKI_BROJ dolara mozda nece vredeti nista ili ces sa njim moci da kupis 3 ovce.

Ideja da se iza ovakvog globalnog dogadjaja koji sakati ekonomiju krije ideja zaduzivanja zelenasima jednostavno nema logicku potporu. Mogu da

Zelenasi mogu da ti posalju pismo. Drzave mogu da proglase zelenasenje nelegalnim i da ih pozatvaraju ako treba.
[ Shadowed @ 09.12.2020. 21:55 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Svedska ovih dana (prekjuce, juce, danas) - 12,11,6 mrtvih
Srbija 27,29,30.

Broj stanovnika Svedske 2x veci, pa digitron kaze u Svedskoj umire 5x manje ljudi po glavi stanovnika nego u Srbiji.
Da li su ostali primetili da ovde na forumu jedan clan ima patolosku potrebu da tvrdi da ja nisam u pravu? Ili jos prema nekom ispoljava takav poremecaj?


Od ove poruke (20.11.2020.) sam malo pomnije pratio situaciju sa Svedskom. Ispostavilo se da oni cesto retroaktivno koriguju broj umrlih po nekoliko dana unazad a cesto i ne objavljuju nekoliko dana nista pa onda objave odjednom za te dane (pa kasnije i koriguju).
Elem, trenutno za ta tri dana (18, 19, 20. nov.) kaze: 50, 45, 44.

https://experience.arcgis.com/...f821667ce64bf7be6f9f87457ed9aa


Aj' vidi sta kaze digitron sa azuriranim brojevima.
[ Java Beograd @ 10.12.2020. 09:34 ] @
Ček, jel' se mi radujemo kad u Švedskoj ima više od nas?!?
[ Branimir Maksimovic @ 10.12.2020. 09:44 ] @
Po John Hopkinus 54,57,56 juce prekjuce, i nakjuce umrlih od korone u Srbiji te 50 i nesto 1.12. Dakle dupliralo se sa 30.
[ Shadowed @ 10.12.2020. 11:09 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ček, jel' se mi radujemo kad u Švedskoj ima više od nas?!?

Mindeđ mi je. Meni samo smeta iznosenje pogresnih informacija.
[ Darko Nedeljković @ 10.12.2020. 20:05 ] @
Objasni posteno ko ti konkretno smeta, ja ili svedjani?

Interesantan si lik. Kad ja objavim informaciju, a vucic je tek uvece ozvanici,onda je to u trenutku kad sam ja objavio bila dezinformacija. Kad ja objavim informaciju, a svedjani je posle par nedelja retroaktivno promene, onda sam ja opet izneo dezinformaciju,jer je retroaktivno to postala. Tako nekako? Kakvo je misljenje tvog psihijatra o tom fenomenu? Sve sam video, ali da neko troluje po forumu tako sto izabere jednog clana i smara ostale tumacenjem da nikad nije u pravu, to je zaista originalno, nisam to vidjao ranije, imas plus od mene.
[ SlobaBgd @ 10.12.2020. 20:29 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ček, jel' se mi radujemo kad u Švedskoj ima više od nas?!?

Ne, nego kad kod nas ima manje nego u Švetske.
Ti se ne raduješ?