[ eeestablishment @ 09.01.2021. 12:29 ] @
Ves masina ima standardno crevo za odvod vode ( ono PVC savitljivo )

Cev iz zida na kraju ima prosirenje i navoje .




Da li postoji neki krsteni prelaz-adapter ( manzetna ili parce kratke cevi sa unutrasnjim-navojem na jednoj i odgovarajucim

otvorom na drugoj strani ) ili da pravim neku Srpsku budzevinu sa sirovom gumom , unutrasnom gumom

od bicikle i sl ?

Najmanje bi mi odgovaralo da menjam ovu cev u zidu .



[ bakara @ 09.01.2021. 13:12 ] @
Postoji prikljucak za odvod ves masine u prodavnicama vodovodnog materijala
Ima raznih modela

To u sustini treba da je vec ugradjeno u zid,
ali mislim da bi tebi odgovarao ovakav:
https://isaflex.co.rs/product/sifon-ves-masine-nadgradni-beli/
[ gilopile @ 09.01.2021. 15:23 ] @
Ovako nesto.

Samo treba izmeriti precnik tog navoja cevi u zidu, al mislim da je to neki standard.

https://www.dimtrade.rs/proizv...es-sudo-masine-alca-plast-p48/

Mada mozes i skartabudziti. Moze i silikonom da se dobro zapuni i nema to gde.
[ eeestablishment @ 09.01.2021. 21:55 ] @
Premerih ,

precnik kod navoja je 41mm tako da nece moci ova bakarina ideja a provericu i giletov predlog .

Sto mrzim da radim budzevine kad je voda u pitanju ali sva je prilika da ce bas tako biti .
[ SlobaBgd @ 10.01.2021. 01:41 ] @
A zašto to uopšte radiš? Zbog estetike?
Meni je deset godina stajala veš mašina u pomoćnoj prostoriji (ne u stanu već u prostoriji pored), i imala je regularan priključak za dovod vode, a odvod (ono rebrasto crevo) je bio uboden u cev u zidu sličnu tvojoj. Nikad problema nisam imao i ni jedna kap nije iscurila na tom spoju creva i zidne cevi. Da napomenem, crevo nije baš idealno dihtovalo sa cevi, i pored toga nikad curenje, nikad poplava, nikad smrad.
[ gilopile @ 10.01.2021. 06:10 ] @
Bas tako.
Skarabudzuj to.
Fora je u tome kad masina pusti vodu, ta voda u odvodnoj cevi pravi vakum i nema sta da curi, automatski uvlaci.
I ja u starom stanu umotao neku krpetinu, nabio crevo i nikada kap tu nije izasla 20 godina :)