[ Luxbgd123 @ 18.01.2021. 10:07 ] @
Pozdrav svima,

Imam dve midea mission 12 klime u stanu. Follow me funkcija ne radi kako treba. Naime posto je upalim klima radi nekih 5-6 minuta na dostizanju zeljenje temperature a zatim se konekcija izmedju daljinskof i klime prekine. Ova funkcija mi je bitna jer je klima ocito postavljena suvise blizu plafona, te ocitava previsoku temperaturu. Primer: realna unutrasnja temperatura je 21, postavljena je 23 a on ocitava 28.
Zaista se nadam da je neko imao iskustva sa ovim i da ce moci da me posavetuje. Hvala
[ ivan dukic @ 18.01.2021. 12:53 ] @
Izgubila se komunikacija izmedju klime i daljinskog,svakih 7 minuta komuniciraju klima i daljinac.
Ili su slabe baterije u daljincu ili je poludila klima, cupanje iz struje ce pomoci.
[ bakara @ 18.01.2021. 13:51 ] @
Obicno stare baterije u daljinskom upravljacu budu glavni krivac.
to sto ima brojeve na displeju ne znaci da su baterije dobre.
kupite 2 nove alkalne baterije pa probajte.

I naravno da na plafonu meri mnogo vecu temperaturu, ti brojevi na displeju treba da vam budu samo orijentacioni pokazatelj u opste ne moraju prikazivati realnu temperaturu,
tako da bi pored klime svakako trebali imati neki drugi termometar u sobi prema kome mozete kontrolisati temperaturu prostora.
[ Luxbgd123 @ 18.01.2021. 15:18 ] @
Hvala na predlozima. Kupio sam nove baterije, cupao klimu iz struje ali nista ne daje rezultate. Malo je cudno da bas obe klime imaju isti problem. Klime su bukvalno nove, letos ugradjene. Dakle hoce da ispostuje prvo povezivanje sa follow me funkcijom. Prvih 7 min registruje temperaturu sa daljinskog. Posle toga vraca na ocitanu temperature sa unutrasnje jedinice
[ bakara @ 18.01.2021. 16:04 ] @
Mozda glupo pitanje...

daljinski ostavis uperen u klimu kada ukljucis tu funkciju ili ne?

ne cackas posle toga daljinski?