[ Salea69 @ 12.02.2021. 09:30 ] @
Pozdrav svima...Pet godina koristim pelet (zbog nemogucnosti skladistenja uzimam tonu po tonu, cesto raznih proizvodjaca), i prvi put mi se desava da samo kod jutarnjeg paljenja iz kotla (kad upaljac i ventilator odrade svoje) krene da dimi na sve strane. Prosle godine odradjen veliki servis, sve radilo regularno, i pre nedelju dana krece ova muka. Kotao jeste u podrumu i nisu idealni uslovi, ali ovaj problem se ne desava kad radi preko dana. Nekad je i krace vreme od poslednjeg paljenja pred noc do jutarnjeg problema sa dimom nego preko dana (kad ugreje, a dobro ugreje ne pali se po nekoliko sati i posle sve OK), pa me to buni jer bi mi bilo logicno da i tada pravi problem pa sam iskljucio kvalitet peleta. Redovno se cisti i prazni od pepela, odzak i cunci cisti... ne znamo vise sta da radimo, pomagajte :(
[ deeddy @ 25.02.2022. 11:47 ] @
Da serviser proveri presostat (senzor za merenje pritiska)?

Povecanje broja obrtaja ventilatora tokom raspaljivanja? Povecanje duzine dimnjaka? Provera zaptivnih traka na kotlu? Ugradnja ventilatora na ulazu u dimnjak?

Evidentno je problem u tome sto ne postoji dovoljno strujanje vazduha kroz dimnjak, ili kotao ne dihtuje dobro.