[ BuzzLightyear @ 05.05.2021. 09:19 ] @
... 'al mora prvo vakcina.

http://www.politika.rs/scc/cla...ja-dobice-dodatne-3-000-dinara

[ plague @ 05.05.2021. 10:53 ] @
Haha, genijalno!
[ ademare @ 05.05.2021. 10:54 ] @
Eto sto ti je Najbolji student prava u Istoriji Srbije od kada Srbija postoji !!


Ceo svoj zivot je posvetio borbi protiv Diskriminacije


Da li ce neko da se upeca na 3.000 ?

Naravno da ne !


I za 30 Eur X 2 se javilo 1.5 Milion ljudi manje nego za 100 prosle godine !

Jos se to deli bez Boce
[ nkrgovic @ 05.05.2021. 10:54 ] @
Vec spomenuh negde drugde: Odakle im podaci?

Odakle ministarstvu finansija uvid u zdravstvene podatke gradjana? Ti podaci su poverljivi.

Hoce li neko da ih nagazi za ovo? Ovo je bas veliko krsenje nasih prava..... Evo prilike za opoziciju, poverenika.....
[ BuzzLightyear @ 05.05.2021. 10:58 ] @
Ovo vređa inteligenciju naših ljudi. Pošto ja nisam nešto inteligentan, a vakcinisao sam se, razmišljam da se prijavim za 3000 din. i da ih doniram na primer nekom ekološkom pokretu. Nadam se da će od ovih ekoloških pokreta nastati opozicija. Da li neko ima bolju ideju kome da doniram novac?
[ Branimir Maksimovic @ 05.05.2021. 11:12 ] @
Buzz:"Nadam se da će od ovih ekoloških pokreta nastati opozicija."

Mislis na "ne davimo Beograd"? ;)
Mislim ono sa takvima Vucic je miran do penzije ;)
No braon braon braon. Dokle god je opozicija braon boje i to vise nego vlast, i dokle god se bavi time sto spomenik ne nosi krst nego mac ...;)
[ test1234 @ 05.05.2021. 11:13 ] @
Skupo je uništavanje medicinskog otpada...
[ Branimir Maksimovic @ 05.05.2021. 11:17 ] @
Test:"Skupo je uništavanje medicinskog otpada... "

Vucica nista ne kosta. Sve mu je dz, ko nekad Titu ;)
Mislim ono lako je deliti lovu koju uzimas od poreskih obveznika ;)
[ BuzzLightyear @ 05.05.2021. 11:31 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:

Mislis na "ne davimo Beograd"? ;)
Mislim ono sa takvima Vucic je miran do penzije ;)
No braon braon braon. Dokle god je opozicija braon boje i to vise nego vlast, i dokle god se bavi time sto spomenik ne nosi krst nego mac ...;)


Zaboravio sam da oni uopšte postoje (da li postoje?). Mislio sam na ORSP i slične organizacije.
[ Shadowed @ 05.05.2021. 12:54 ] @
Citat:
nkrgovic:
Vec spomenuh negde drugde: Odakle im podaci?

Odakle ministarstvu finansija uvid u zdravstvene podatke gradjana? Ti podaci su poverljivi.

Hoce li neko da ih nagazi za ovo? Ovo je bas veliko krsenje nasih prava..... Evo prilike za opoziciju, poverenika.....

Verovatno ces davati saglasnost prilikom prijavljivanja.
Ovo sto u clanku pise da nije potrebno prijavljivanje se odnosi na taj drugi deo clanka gde se daje svima, nezavisno od zdravstvenih podataka i za taj deo nije potrebno prijavljivanje u slucaju penzionera i jos nekih grupa.
[ djoka_l @ 05.05.2021. 13:33 ] @
Citat:
nkrgovic:
Vec spomenuh negde drugde: Odakle im podaci?

Odakle ministarstvu finansija uvid u zdravstvene podatke gradjana? Ti podaci su poverljivi.

Hoce li neko da ih nagazi za ovo? Ovo je bas veliko krsenje nasih prava..... Evo prilike za opoziciju, poverenika.....


Ministarstvo finansija ima uvid u sve i svašta - uvid u matične podatke građana, uvid u bazu podataka o krivičnim delima, podatke o prelasku granica i carinskim postupcima, podatke o promenama po tvojim računima.
Ti podaci koji se tiču vakcinacije i rezultata COVID testova su takođe dostupni, ali njima ni nisu potrebni. Mogu samo da traže od Ministarstva zdravlja spisak JMBG vakcinisanih, pa da to upare sa podacima koje si već dao za dobijanje 100, odnosno 30 jura, pa da dodaju još 3000 dindži.

Citat:
Ovo vređa inteligenciju naših ljudi. Pošto ja nisam nešto inteligentan, a vakcinisao sam se, razmišljam da se prijavim za 3000 din. i da ih doniram na primer nekom ekološkom pokretu. Nadam se da će od ovih ekoloških pokreta nastati opozicija. Da li neko ima bolju ideju kome da doniram novac?


Inteligenciju? Toga ima u generalnoj populaciji?


[ BuzzLightyear @ 05.05.2021. 13:51 ] @
Naravno da nema, to je bio sarkazam.
[ ademare @ 05.05.2021. 17:25 ] @
I za prijavljivanje za vakcinaciju je bilo krsenje tih zakona o raspolaganju licnim podacima .

Za prijavu je bilo samo maticni broj . I onda su se ljudi pitali koji su bili odredjeni kao prioriteti , prosvetni radnici , novinari itd. kako ce oni znati kada svi ostave samo maticni broj ko je prosvetni radnik , a ko nije ?

I odgovor je bio dovoljno je maticni broj, znamo mi sve ostalo

Znaci neko tamo informaticko odeljenje Batuta , zna sve o svakome , pocev od toga sta i gde radi i sve ostalo !
[ Mikis1011 @ 05.05.2021. 17:26 ] @
Neće Srbljad da se vakcinišu
Al' doseti se serdare Vučiću
Dinarima na vakcinu mami
Dinarima od tri hiljadarke
[ BuzzLightyear @ 05.05.2021. 17:38 ] @
Mi koji smo primili Astrazeneku (aka vakservazija) treba da dobijemo najmanje 6000 dinara.
[ ademare @ 05.05.2021. 18:28 ] @
Ovo je ocigledno senzacija dana .

Malo sto je preCednik lansirao vest na Pinku u nekoj jutarnjoj sesiji , u vecernjoj mali ministar opsirnije o detaljima. Gde drugo nego opet na Pinku .

A rezimski tabloidi , koje redovno citam vec detaljisu


Iako sve znaju za penzionere ce biti opet automatika , ostali opet Prijavljivanje


Stvarno se i za onih 60 javilo Milion ljudi manje , sada za ovih 25 plus vakcinisani ?


Sta je sledece ?


Javljanje za 100 , 200 dinara ??
[ BuzzLightyear @ 05.05.2021. 18:47 ] @
Glasovi penzionera se podrazumevaju, tako da je logično da oni dobijaju po automatizmu.
[ nkrgovic @ 05.05.2021. 20:32 ] @
Citat:
ademare:
Znaci neko tamo informaticko odeljenje Batuta , zna sve o svakome , pocev od toga sta i gde radi i sve ostalo !

Assecco-a. FTFY.
[ nkrgovic @ 05.05.2021. 20:33 ] @
Moj rezon: Ja cu te pare da vracam. Samim tim cu :

- Da ih uzmem (kad ih vec vracam)
- Da ih potrosim kako ja mislim da drzava treba da trosi viskove para - podrzavanjem organizacija civiljnog drustva. Ovaj put, recimo, Krik.
[ Branimir Maksimovic @ 05.05.2021. 20:56 ] @
Citat:
nkrgovic:
Citat:
ademare:
Znaci neko tamo informaticko odeljenje Batuta , zna sve o svakome , pocev od toga sta i gde radi i sve ostalo !

Assecco-a. FTFY.


Pa drzava ima sve podatke ukljucuci i knjigu rodjenih, gde radis jesi osudjivan i ko zna sta jos. Maticni broj je glavni kljuc za sve te stvari.
Mislim da su centralizovali bazu, trebalo bi posto skoro sve sluzbe trebaju te podatke....
[ ademare @ 05.05.2021. 22:53 ] @
Nije problem sto drzava ima podatke , vec sto Batut Nije drzava !


Secam se najvece javne i medijske zloupotrebe podataka , koju je izvrsio tadasnji i sadasnji ministar zdravlja na Pinku ! Jedan covek je stalno ministar.

AV je tada bio u sukobu sa tadasnjim vlasnikom Kurira , sada je Kurir rezimska novina , ali onda je vlasnik bio izvesni Rodic , koji je cas bio za AV , cas protiv , kako mu se navrne .

I kada je bio u fazi protiv AV , nasao nekog coveka kao svedoka vec se ne secam ni oko cega tacno .

Ali se secam da je sadasnji Ministar zdravstva doneo na Pink i javno citao , medicinske izvestaje tog svedoka da bi ga diskeditovao kao dusevno bolesnog coveka i nepouzdanog svedoka !


Tako nesto je nemoguce u normalnim drzavama , ali kod nas se desava i nikom nista !


Problem sa Kurirom je resen tako sto je drzavni Telekom dao sadasnjem vlasniku novac da kupi Kurir !? Ali Kurir nije Telekomov jer to ne bi bilo u skladu sa zakonom , vec privatan a date su drzavne tj. nase pare .

Nesto slicno kao za one dve Televizije.
[ Branimir Maksimovic @ 05.05.2021. 23:31 ] @
ademare:"Nije problem sto drzava ima podatke , vec sto Batut Nije drzava !"

Hm, mislio sam da je Batut drzavna firma?

[ BuzzLightyear @ 05.05.2021. 23:40 ] @
Citat:
ademare: Ali Kurir nije Telekomov jer to ne bi bilo u skladu sa zakonom , vec privatan a date su drzavne tj. nase pare .


Ma treba da je sramota sve utajivače poreza što nisu ništa priložili za Kurir ili što ne pomažu nama vakcinisanima! I onaj Đoković, otvara kao neke vrtiće umesto da je platio porez u Srbiji, pa da svi podelimo ko ljudi bar po 100e!
[ Branimir Maksimovic @ 06.05.2021. 00:05 ] @
Buzz:"pa da svi podelimo ko ljudi bar po 100e!"

Znas kako, u Engleskoj ljudi dobijaju plate redovno a da ne rade. Tih 100 e je mizerija kolko recimo daje Engleska drzava...
[ BuzzLightyear @ 06.05.2021. 00:25 ] @
Kod nas je to institucija državnih jasla. Ljudi takođe dobijaju plate, a da ne rade.
[ dusanboss @ 06.05.2021. 13:19 ] @
Eto kako se u Srbiji reši problem kad ljudi neće da se vakcinišu. https://www.blic.rs/vesti/beog...kcinu-i-vaucer-od-3000/npbebh3

Vaučer bato! Nema čekanja, nema cimanja...Još da su delili keš na ruke izlomili bi se ljudi. Preko noći od žestokog antivakcera napraviš turbo vakcinaša!
[ ademare @ 06.05.2021. 14:11 ] @
Dule sta bi jesu li se smirile komsije ?

Verovatno otisli na vakcinaciju
[ dusanboss @ 06.05.2021. 15:25 ] @
Haha evo mirni sad... Verovatno pregovaraju da prime sve 4 al da im daju 100€
[ mjanjic @ 06.05.2021. 16:00 ] @
A u SAD nastradao (pravno) neki službenik u policiji jer je neke podatke dao osobi koja nema ovlašćenja za to (kao kad biste vi kod nas otišli na šalter i tražili ime i adresu vlasnika vozila sa određenom registarskom tablicom - naravno, to nećete dobiti, ali ako neki kolega iz policije dođe, naravno da će mu službenica pogledati ko je vlasnik i na kojoj adresi je prijavljen).
Jednostavno, AUDIT sistem, i u logovima se vidi ko je pristupao kojim podacima. Problem je što kod nas može neki tamo admin da manipuliše tim logovima...
[ BuzzLightyear @ 11.05.2021. 16:46 ] @
Jelena Karleuša se vakcinisala i svojih 3000 din. donirala je za cilj u koji veruje. Jelena i ja imamo toliko sličnosti.
[ pisac @ 11.05.2021. 21:00 ] @
Citat:
mjanjic:
A u SAD nastradao (pravno) neki službenik u policiji jer je neke podatke dao osobi koja nema ovlašćenja za to (kao kad biste vi kod nas otišli na šalter i tražili ime i adresu vlasnika vozila sa određenom registarskom tablicom - naravno, to nećete dobiti, ali ako neki kolega iz policije dođe, naravno da će mu službenica pogledati ko je vlasnik i na kojoj adresi je prijavljen).
Jednostavno, AUDIT sistem, i u logovima se vidi ko je pristupao kojim podacima. Problem je što kod nas može neki tamo admin da manipuliše tim logovima...


To što pričaš je virtualna realnost i sprovodivo je samo za šalteruše. Od IT operativaca nema zaštite, znam jer radim sa bazama podataka, i to ne u Srbiji.

A nešto mi se javlja i Snouden, čini se da ni en-es-a nema zaštitu od likova koji su u sistemu.
[ pisac @ 11.05.2021. 21:06 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Jelena Karleuša se vakcinisala i svojih 3000 din. donirala je za cilj u koji veruje. Jelena i ja imamo toliko sličnosti.


Oboje imate silikone i pevate kao brusilica?

E jbg, sad si pao u mojim očima.

[ BuzzLightyear @ 11.05.2021. 21:23 ] @
Oboje pevamo kao brusilica i oboje želimo da doniramo novac od vakcine. Možeš i ti da dobiješ 3000 pošto si se vakcinisao i predlažem ti da slediš Karleušin i moj primer. Ja nisam još uvek donirao, ali obećavam da hoću, najverovatnije pokretu ORSP ili nekom pokretu sa sličnim ciljevima. Karleuša je donirala novac nepoznatoj ženi koja je krenula u kupovinu i to je u redu, jer je to nešto u šta ona veruje.