[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 09:48 ] @
Aleksandar Jovanović najavljuje ulazak eko pokreta u politiku. S obzirom da postoje ljudi koje neko očigledno plaća da sabotiraju skupove eko pokreta, meni izgleda da je stvar postala prilično ozbiljna i da su ti pokušaji sabotaža odraz straha.

[ SlobaBgd @ 28.05.2021. 10:03 ] @
Može da pokrene političke apstinente i da stvori respektabilnu bazu glasača.
I da ih time prevari i namami u zamku! Kako? Tako što će ekološki pokret nominalno biti i dalje zelen, zdravlju-okrenut, brižan, svestan, građanski, politički neutralan. A u praksi će lobirati i podržavati bombardovanje neke zemlje, nekog naroda, neke dece, nekih njiva, reka i livada osiromašenim uranijumom i trovanje te zemlje i ljudi bombardovanjem hemijskih postrojenja. Ako neko još nije prepoznao o čemu govorim, reč je o nemačkoj Partiji Zelenih.
https://www.ips.ac.rs/publicat...rizma-nemacka-partija-zelenih/

Ili će, zarad političkih poena (a to je i cilj ulaska u politiku) prihvatiti liberalno leve doktrine (BLM, prava LGBTQXYZ, čišćenje svojeg dvorišta od prljavih tehnologija i slanje tih prljavih tehnologija u zemlje trećeg sveta...).

I eto nas, u roku od dva izborna ciklusa, već daleko od programa kojim su ekolozi probudili apstinente.
[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 11:00 ] @
Citat:
SlobaBgd: čišćenje svojeg dvorišta od prljavih tehnologija i slanje tih prljavih tehnologija u zemlje trećeg sveta


Mi smo jedna od tih zemalja u koje šalju prljave tehnologije. Što se mene tiče, ja bih da to prosledimo dalje.
[ Ivan Dimkovic @ 28.05.2021. 11:37 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Može da pokrene političke apstinente i da stvori respektabilnu bazu glasača.
I da ih time prevari i namami u zamku! Kako? Tako što će ekološki pokret nominalno biti i dalje zelen, zdravlju-okrenut, brižan, svestan, građanski, politički neutralan. A u praksi će lobirati i podržavati bombardovanje neke zemlje, nekog naroda, neke dece, nekih njiva, reka i livada osiromašenim uranijumom i trovanje te zemlje i ljudi bombardovanjem hemijskih postrojenja. Ako neko još nije prepoznao o čemu govorim, reč je o nemačkoj Partiji Zelenih.
https://www.ips.ac.rs/publicat...rizma-nemacka-partija-zelenih/

Ili će, zarad političkih poena (a to je i cilj ulaska u politiku) prihvatiti liberalno leve doktrine (BLM, prava LGBTQXYZ, čišćenje svojeg dvorišta od prljavih tehnologija i slanje tih prljavih tehnologija u zemlje trećeg sveta...).

I eto nas, u roku od dva izborna ciklusa, već daleko od programa kojim su ekolozi probudili apstinente.


Zbog toga je vrlo opasno davati magicne osobine politickim strankama koje navodno propagiraju neke vrednosti sa kojima se covek slaze.

Politicke stranke su, pre svega, interesne grupe onih koji ih finansiraju - odabir "price" je vise svrha marketinga i strategije kako nakupiti najvise glasaca. U modernom govoru: glasaci su samo "proizvod'

Nemacki "zeleni" zastupaju kojekakve "zelene" stvari (te LGBTstagod stvari su posledica ganjanja mladje urbane populacije) - ali su pre svega odganizacija uravnata sa vrlo specificnom strujom globalnih interesa. Sa tim ide i prihvatanje ostalih stvari koje interesi kazu - recimo bombardovanje Srbije 1999. Isto kao sto danas interesi kazu - Joe Biden je kul, bez disusije - Joe Biden je kul bre. A u realnosti coveku treba pomoc i nega, a ne da je "kul".

Danas je situacija mozda jos gora - dosli smo do toga da je OK poricati ociglednu realnost ako se to krsi sa interesima stranke (tj. finansijera stranke). Bukvalno mozes da kazes da je crno belo i da ne izgubis karijeru zbog toga :(

Uzgred, ovaj clanak IPS-a - opisuju oni sta se desilo sa zelenima (mada, takvi pokreti su po pravilu korisni idioti centrima moci), ovo je isto sudbina i drugih. U sustini "baza" ne postoji kada stranka postane entitet za sebe. U tom slucaju svrha stranke je biznis - glasaci su roba onda, a ne "baza".

Primera radi, sumnjam da je u interesu glasaca GOP-a u USA bio upad u kongres - ali je odluceno da ce to da poveca re-izbor u sledecem ciklusu i to je to. Vise nego jasno ko se tu pita - ne "baza" svakako.
[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 11:40 ] @
Okačio sam konkretan video klip u vezi sa konkretnim pokretom, a vi filozofirate o Zelenima u Nemačkoj, Bajdenu i ko zna čemu još.
[ SlobaBgd @ 28.05.2021. 11:45 ] @
PITAO SI šta mislimo o ekološkom pokretu, da li može da pokrene apstinente.

Ja sam ovde da čitam poruke, ne da gledam YouTube od skoro sat vremena i da tumačim šta si hteo da kažeš.
[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 11:47 ] @
Naveo sam čak i ime čoveka.

Citat:
Aleksandar Jovanović najavljuje ulazak eko pokreta u politiku. S obzirom da postoje ljudi koje neko očigledno plaća da sabotiraju skupove eko pokreta, meni izgleda da je stvar postala prilično ozbiljna i da su ti pokušaji sabotaža odraz straha.
[ Java Beograd @ 28.05.2021. 11:50 ] @
Citat:
BuzzLightyear:Aleksandar Jovanović najavljuje ulazak eko pokreta u politiku.

Svako ko ulazi u politiku, to čini samo i jedino iz dva srodna razloga: MOĆ i PARE.

Različiti su putevi: neko preko ekologije, neko preko nacionalizma, neko preko poziva na obnovu kraljevina i tako dalje i tako dalje.

[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 11:58 ] @
Moć i pare mogu da se koriste na različite načine i mogu da se rasporede na različite načine. Previše moći i previše para na jednom mestu nije dobro, a to je nešto što trenutno imamo. Ja sam zainteresovan da dođe do neke preraspodele i trenutno jedinu šansu vidim u ekološkom pokretu. Jasno mi je i da postoji veliki broj ljudi kojima odgovara trenutno stanje.
[ alimamnekolikokuća @ 28.05.2021. 12:05 ] @
Druže Tito mi ti se kunemo
Za šaku dolara sve će da sjebbemo.

[ Ivan Dimkovic @ 28.05.2021. 13:17 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Moć i pare mogu da se koriste na različite načine i mogu da se rasporede na različite načine. Previše moći i previše para na jednom mestu nije dobro, a to je nešto što trenutno imamo. Ja sam zainteresovan da dođe do neke preraspodele i trenutno jedinu šansu vidim u ekološkom pokretu. Jasno mi je i da postoji veliki broj ljudi kojima odgovara trenutno stanje.


Sve je biznis. I ti treba na sve to da gledas kao na biznis.

Sta si ti? Glasac? Finansijer? Poltiicar koji trazi sljaku?

U zavisnosti od toga je i biznis plan drugaciji.

U ovoj prici je finansijer, kao i obicno, najvazniji - bez para nema nista. Ali ovde imamo dodatni twist, a to je demokratija :) Glasac, dakle, ima vrednost zato sto ti dzaba sve ako nemas glasove - glasac je u teoriji kupac i u teoriji ima veliku moc.

Osim kada nema :) A nema ako je, recimo, malo pismen i ako su razbijeni na milion opcija. U tom slucaju su glasaci onda cista roba, kojom se trguje. Treba ti 3 kile glasaca? Ulozi XYZ u ciljan marketing, trolovanje, skandal - sta god. Posle pritiska na dugme tj. glasanje, glasac ti vise ne treba - dakle, roba.

---

U tom kontekstu sta ce doneti dolazak jos jedne organizacije?

- Manju moc glasaca: imaju jos jedan tabor u koji mogu da se uclanjuju
- Malu, verovatno nebitnu, poteskocu ostatku poltickih opcija - zato sto su slabe sanse da ovakav pokret dobije bitan % glasova

Sve u svemu, ako neko moze profitirati od toga - to samo moze biti politicar-na-birou (ili buduci politicar) koji ce se udomiti u to udruzenje. Finansijer ce samo da puca jos para (mada ako, kao u DE recimo, to "zelenstvo" postane bitna struja, to mu dodje kao "venture capital" :-))) a glasac.... samo jos jedan izbor i jos manju sansu za koherentno ponasanje kako bi se borili protiv drugih koncentrovanih interesa.

[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 13:43 ] @
Recimo da si u pravu i da je besmisleno zalagati se za bilo koji cilj. Da li će, bez obzira na besmislenost koja nije tema, ekološki pokret moći da pokrene apstinente i zašto?
[ nenadovic85 @ 28.05.2021. 19:22 ] @
Neće moći. Jer apstinenti nisu svake godine isti. Ko što pevaljke kažu "moja publika" a ono sa koca i konopca. Ljudi apstiniraju iz nekoliko razloga, mrzi ih, u poslu su, imaju ugodan život, što bi bilo šta dirali, nisu u zemlji i tako dalje... U Srbiji još popriličan broj glasača izlazi na izbore. Nama je i eurosong još zanimljiv. Nema tu leba.

Nego što se tiče tih zeleneih ekologa, pa koga još briga za životnu sredinu. Ako interes kaže kopaj ugalj, sigurno je da će da se kopa. Ako kažu troši naftu, nafta će da se troši. I na kraju niko od birača ne misli na 50 godina unapred, retki su... nego da ućare neki dinar, neko bolje mesto, neki bolji život dan za danom. A to šta će biti za 50 godina to su ti filozofi a ne političari. I piju pivo ispred prodavnice.
[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 21:07 ] @
Ljudi koje mrzi su izgubljeni slučajevi i nisu vredni rasprave. Mene zanimaju ljudi koji ne glasaju jer nemaju za koga da glasaju, ljudi poput mene. Ne znam koliko nas ima i da li bismo mogli da se okupimo oko nekog zajedničkog cilja?

Da nemam na FB jednog prijatelja iz ex SSSR republike, ne bih ni znao da je bio Eurosong. Osim njega niko koga ja poznajem nije to ni pomenuo. Ja sam pre par dana prvi put video one "naše" silikonke.
[ nenadovic85 @ 28.05.2021. 21:16 ] @
Mi smo retke ptice. S tim što ja podržavam Vučića. Odlaže probleme koje ne može i ne sme da rešava. A svako ko pokuša biće ubijen, to ti je što se tiče Kosova. A životni standard polako raste, ne zaboravi da smo u 21. vek ušli kao razorena zemlja.

Gde si bio nigde, šta si radio ništa.Tako da nama ta globalizacija i povezivanje zemalja odgovara. A svi ozbiljni političari su u naprednoj stranci. Očekuje se njeno cepanje jer do toga mora doći s obzirom da veliki dijapazon mišljenja pokriva. Opozicija ne postoji. Kažem ja komunizam. Samo nam treba čvršća ruka, da takve kao što si ti stave iza brave. Ako znaš nešto što mi ne znamo izvoli kandiduj se.
[ BuzzLightyear @ 28.05.2021. 21:25 ] @
Samo si umislio da si "retka ptica".
[ Living Light @ 28.05.2021. 22:18 ] @
BuzL,
el mogu ja malo paraPsihologije?

izvinte, mora da pitam,...
[ Living Light @ 29.05.2021. 02:58 ] @
I NEodgovor je poruka.
____
Može.

..ali u Snu ! ....ako se budi noću
[ Branimir Maksimovic @ 29.05.2021. 03:43 ] @
Nenadovic:"Samo nam treba čvršća ruka, da takve kao što si ti stave iza brave."

Ili nisi ziveo pre 90-e ili si ziveo pa ti se to svidja ;)
[ Living Light @ 29.05.2021. 05:18 ] @
Branimire, ne zahhebavaj Nenadovica!

on, jadničak, je odavno vezan za Radijator.
Znači na Sigurici je.
__

A tebe Branimire,

-Ko ce da te skine sa Lustera u maximumu shiiooohohophzofrenije?

Ili možda želiš da motor Luster-Ventilatora pustim u kontra stranu?

A onda OPET češ da se buniš, tipa:
https://www.youtube.com/watch?v=14njUwJUg1I

pa ti posle kriv Beograd.
e, pa nisi Fer.

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 29.05.2021. u 06:34 GMT+1]
[ BuzzLightyear @ 29.05.2021. 09:00 ] @


Od Svetlane se uvek može čuti samo glas razuma. Sećam se i njenih izjava za vreme bombardovanja. Šteta što u Srbiji nema više ljudi poput nje.
[ madamov @ 29.05.2021. 09:12 ] @
Citat:

Nemacki "zeleni" zastupaju kojekakve "zelene" stvari (te LGBTstagod stvari su posledica ganjanja mladje urbane populacije) - ali su pre svega odganizacija uravnata sa vrlo specificnom strujom globalnih interesa. Sa tim ide i prihvatanje ostalih stvari koje interesi kazu - recimo bombardovanje Srbije 1999. Isto kao sto danas interesi kazu - Joe Biden je kul, bez disusije - Joe Biden je kul bre. A u realnosti coveku treba pomoc i nega, a ne da je "kul".


Nemački zeleni, kao i svi zeleni, su prikriveni ekstremni levičari. Tako će biti i sa ovim našim: sećam se protesta posle rušenja u Sava mali kada je izašla neka devojka iz NBG i krenula da kuka kako hoće da presele Dimitrija Tucovića sa Slavije (nije se pitala ko ga je dva puta selio pre nego što ga je zakopao na Slaviji i koji će uopšte nečiji grob na sred gradskog trga). Ukratko, “lubeničari”:


[ BuzzLightyear @ 29.05.2021. 09:26 ] @
Ti si video ekstremnu devojku, a ja Svetlanu Bojković. Izgleda da na tim protestima svako može da vidi ono što želi. Ja sam podelio video na kojem je Svetlana, da li ti imaš video te ekstremistkinje?
[ SlobaBgd @ 29.05.2021. 09:37 ] @
Ju ju ju, pa ko nam se to iznervirao što tema ne ide u očekivanom toku?! Hajde, BuzzLightyear, pa ti svaku temu obesmisliš i srozaš na klinačko ačenje, mislim da si poslednji koji treba da se buni zbog offtopica ili digresije u temi.
[ BuzzLightyear @ 29.05.2021. 09:46 ] @
Zar i ti sine Slobo? Zar ti nisi levičar? Inače, tema ide sasvim očekivano. Šta bih drugo mogao da očekujem na forumu gde većinu čine egoistični desničari?

P.S.
Ne slažem se da obesmislim svaku temu. Uglavnom sam dodatno obesmišljavao već besmislene teme ili sam sam pokretao besmislene teme. Takve stvari inače ne radim na ozbiljnim forumima. Ovaj forum odavno nije ozbiljan (ako je ikada i bio), a bavi se politikom.
[ nenadovic85 @ 29.05.2021. 10:04 ] @
Buzz ne vređaj forum. Ovo je naš prozor slobode. Ja sam skinuo masku i sad se vidi kad pričam sam sa sobom, daj molim te. Priznaj da si komunista. Branimire, naravno da sam živeo, ali sam bio mali. Male zemlje da bi opstale moraju da imaju jakog lidera a ne trtomoodu koji se klanja svima.

Gledajte pink, sad, odmah, možda će uskoro kraj. La lalala
[ SlobaBgd @ 29.05.2021. 10:29 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Zar i ti sine Slobo? Zar ti nisi levičar? Inače, tema ide sasvim očekivano. Šta bih drugo mogao da očekujem na forumu gde većinu čine egoistični desničari?

Levičar, da, mislim da jesam. Ali iznad levičarenja i desničarenja je, valjda, pravo i levičara i desničara da iznesu mišljenje, ma kakvo ono bilo. Uostalom, najjače argumente protiv desnih ideja daće desničari sami, samo ih pusti da pričaju!
[ nenadovic85 @ 29.05.2021. 10:37 ] @
Ko je izmislio to, levičar, desničar, ima li to veze sa masturbacijom?

Ja znam samo osnovne razlike, ali ovi danas kombinuju sve ruke što imaju, pa i zajedno.
[ SlobaBgd @ 29.05.2021. 10:42 ] @
To ima veze sa rasporedom sedenja u francuskom parlamentu tamo u 18. veku. Ima na Google dobrih linkova na tu temu, uloži malo napora da se edukuješ. Ne troši svu energiju na drkanje.
[ nenadovic85 @ 29.05.2021. 12:13 ] @
Citat:
SlobaBgd: Ne troši svu energiju na drkanje.


Ko ja? Ma jok...

Nego to je danas izlizano, levo desno, kad svi preleću gde im je bolje... I najokoreliji levičari su sad za čuvanje Kosova i Palma, kao desničar (možda) ipak prihvata ta LGBT prava... Sve je otišlo u Honduras..
[ BuzzLightyear @ 29.05.2021. 16:20 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Levičar, da, mislim da jesam. Ali iznad levičarenja i desničarenja je, valjda, pravo i levičara i desničara da iznesu mišljenje, ma kakvo ono bilo. Uostalom, najjače argumente protiv desnih ideja daće desničari sami, samo ih pusti da pričaju! ;)


Jel ja branim desničarima ili bilo kome drugome da iznese svoje mišljenje? Još sam im pomogao tako što sam otvorio novu temu.
[ SlobaBgd @ 29.05.2021. 16:56 ] @
Siguran sam da će ti desničari biti zahvalni na novoj temi! Međutim, treba im dozvoliti da se čuju na istom mestu gde i ljudi drugačijeg političkog senzibiliteta. Sve drugo bi bilo vrlo desničarski, posebno od nekog ko sebe smatra levičarem.
[ jmalic @ 29.05.2021. 17:10 ] @
Koliko ja znam Slobice ti si komunjara, a ne levicar :-)
[ Living Light @ 29.05.2021. 17:14 ] @
Grešiš.

Sloba je čovek!

a, aa, aaa to su dimenzije Baterije
[ SlobaBgd @ 29.05.2021. 17:27 ] @
Citat:
jmalic:
Koliko ja znam Slobice ti si komunjara, a ne levicar :-)

Ma ni ja više ne znam ni šta je levica ni šta je desnica, ni za šta se koji pokret bori. Desnica se zalaže za prava radnika i protiv krupnog kapitala, levičari su zaštitnici ugroženih životinjskih vrsta i deluju iz maminih i tatinih salona i imaju skupe advokate...
Inače, ako komunjaru određuje to što bi postreljao sve kulake, buržoaziju, lopove i antinarodne elemente, da, onda sam komunjara i dičim se time.
[ nenadovic85 @ 29.05.2021. 17:29 ] @
Komunista ili komunjara, šta lepše zvuči.... pa monarhista naravno.
[ jmalic @ 29.05.2021. 17:35 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
jmalic:
Koliko ja znam Slobice ti si komunjara, a ne levicar :-)

Ma ni ja više ne znam ni šta je levica ni šta je desnica, ni za šta se koji pokret bori. Desnica se zalaže za prava radnika i protiv krupnog kapitala, levičari su zaštitnici ugroženih životinjskih vrsta i deluju iz maminih i tatinih salona i imaju skupe advokate...
Inače, ako komunjaru određuje to što bi postreljao sve kulake, buržoaziju, lopove i antinarodne elemente, da, onda sam komunjara i dičim se time.



Jbg ne mozes bosanca iz sebe da izbacis ni pod razno :-)
[ SlobaBgd @ 29.05.2021. 17:49 ] @
Bosanca?! Ne znam na šta si mislio, ali nemam ni B od Bosanaca u sebi. Mislim, nije da bih se stideo i da imam, ali zarad istine, moram reći da nemam.
[ nenadovic85 @ 29.05.2021. 18:05 ] @
SlobaBgd je anarhista samo ne sme da prizna. To ti je slično. Mislim to je put do blagostanja. Takozvani reset države. Anarhija bato haos i lom i da svako uzme koliko može, pa da počnemo ljubav iz početkaaaaa, od prvog dodira tvooog..
[ BuzzLightyear @ 29.05.2021. 22:13 ] @
Citat:
Sloba: Međutim, treba im dozvoliti da se čuju na istom mestu gde i ljudi drugačijeg političkog senzibiliteta


Treba da se čuju, ali ne da filozofiraju nešto deseto, nego neka pričaju na datu temu. Isto važi i za levičare, komunjare, duševne bolesnike i sve ostale.
[ jmalic @ 30.05.2021. 09:55 ] @
Onda Likota ili Montenegrin posto vidim da imas vlazne snove o masovnim likvidacijama. Ili si Turcin, posto su oni istinski starosedeoci tog grada :-)
[ jmalic @ 30.05.2021. 09:58 ] @
Citat:
nenadovic85:
SlobaBgd je anarhista samo ne sme da prizna. To ti je slično. Mislim to je put do blagostanja. Takozvani reset države. Anarhija bato haos i lom i da svako uzme koliko može, pa da počnemo ljubav iz početkaaaaa, od prvog dodira tvooog..



Mislis Narcis ? Samo zli ljudi sanjaju o likvidacijama bilo koga..
[ SlobaBgd @ 30.05.2021. 10:14 ] @
@jmalic
Aaa, tebe u stvari zanimaju moja krvna zrnca i moja halo-grupa i takve stvari?
Evo mogu za početak da ti pošaljem uzorak svog fecesa pa se igraj malo. Za ostalo, moraćeš da finansiraš analize.
[ jmalic @ 30.05.2021. 12:06 ] @
Totalno besmisleno razbacivanje tvoje dragocene energije, posto tvoji postinzi vecinom mirisu na feces.
[ SlobaBgd @ 30.05.2021. 13:19 ] @
Moji - šta?
[ BuzzLightyear @ 30.05.2021. 14:15 ] @
Ovo je vulgarno i primitivno.
[ jmalic @ 30.05.2021. 15:41 ] @
Totalno, ali da takvim likovima ne moze drugacije.
[ Citizen Kane @ 30.05.2021. 18:32 ] @
Citat:
nenadovic85:
SlobaBgd je anarhista samo ne sme da prizna. To ti je slično. Mislim to je put do blagostanja. Takozvani reset države. Anarhija bato haos i lom i da svako uzme koliko može, pa da počnemo ljubav iz početkaaaaa, od prvog dodira tvooog..


anarhija nije bezzakonje, nego bezvlašće. totalno pojednostavljeno gledano.

[Ovu poruku je menjao Citizen Kane dana 30.05.2021. u 19:47 GMT+1]
[ MajorFatal @ 30.05.2021. 23:43 ] @
Može da animira apstinente, evo ja ću glasati posle 100 godina, samo da ne gledam onog šapića, što je od fakulteta završio livadu, kako nasleđuje šizoja, ali bez ikakvih iluzija da će to išta promeniti.

I da ih glasa 15% ljudi objaviće da su dobili 2,9% tako da nisu prošli ni cenzus, ne znam koliko ljudi više bi moralo da ih glasa pa da objave pobedu.

Ali skoro se ništa neće promeniti, mehanizam je tako podešen da funkcija uvezana sa ostalim funkcijama nastavlja dalje onako kako je definisana, da mudri car Solomon, i naš dragi drug tito vaskrsnu, i zauzmu mesto predsednika i premijera, opet ništa ne bi promenili. I uskoro bi krali njihov nos.
[ Living Light @ 30.05.2021. 23:54 ] @
Majore,
idi malo odmori, valja se.

Ehhhbo te Gadafi posle 9 piva BEZ predigre,
umrecu od tvog texta, a možda i pre

odoh da kupim kovceg (na Akciji je, za 1 dinar/na 1000 godina)

A Vi vidite šta čete dalje,-.--