[ BuzzLightyear @ 07.06.2021. 09:07 ] @
Feudalizam je najstabilniji ekonomski i društveni sistem u istoriji ljudskog roda. Naši ljudi su se vekovima prilagođavali tom sistemu. Eksperimenti sa komunizmom, demokratijom i kapitalizmom su se pokazali neuspešnim i svaki put su konvergirali prirodnom stanju, odnosno feudalizmu. Budimo pametni i vratimo se tradiciji i starim i proverenim vrednostima.
[ Turmen @ 07.06.2021. 09:36 ] @
Ja mislim da bi vraćanje Dušanovog Carstva preporodilo Srbiju :)
[ MajorFatal @ 07.06.2021. 11:51 ] @
Je l možemo mi svi u feudalizmu da imamo jahtu?
[ BuzzLightyear @ 07.06.2021. 11:58 ] @
Naravno da ne. Samo gospodar može da ima jahtu. Osnovni ugovor u feudalnoj državi je saglasnost većine naroda da ostane relativno neobrazovana, nesofisticirana i neambiciozna. Većina može da ima hranu, stan i posao. Posao je tu na prvom mestu da bi gospodar imao jahtu i sve ostalo što mu je potrebno.
[ Living Light @ 07.06.2021. 12:34 ] @
Citat:
MajorFatal:da imamo jahtu?

Šta ce mi jahta?
To trosi goriva ko ruska vozila.

80' ih godina,
ujak iz nemačke dovukao neko cudo sa mečkom na ostrvo Pag (HR).
Mercedes je stenjao dok je vukao.

Jahta 800 konja, Volvo motor,
svaki treci dan smo isli na punjenje rezervoara

Posle 7 dana pokušaja, ja konačno stao na skije na vodi.
Na prvoj krivini izletih i padnem,
Znaci, skakao sam po vodi 30 metara, kao kad baciš kamencic.

Polomio sam se za ortopediju

https://youtu.be/jzueevY-Unw?t=103
[ BuzzLightyear @ 07.06.2021. 12:41 ] @
Zato je feudalizam zakon! Da si živeo u feudalnom sistemu ne bi povredio nogu na jahti.
[ Living Light @ 07.06.2021. 12:51 ] @
Pa nisam mogao da biram kad cu se rodim.

Što čale i keva nisu razmisljali malo,
nego me opravili 1963 god. I to na prvi April

A tad ni traga od feudalizma
[ Java Beograd @ 07.06.2021. 13:22 ] @
Koliko se ja sećam, Sultan je živeo u feudalnom Osmanskom carstvu.
Pošto Sultana imamo i danas u Srbistanu, jasno je da smo u feudalizmu.

A da li smo preporođeni - procenite sami.
[ BuzzLightyear @ 07.06.2021. 14:27 ] @
Stabilan dinar, napredni zakoni o parničnom postupku, rodnoj ravnopravnosti, dostupnost informacija... uskoro i novi ustav, najviši ekološki standardi, industrija, rudarstvo... sloboda medija.... Bravo za vas!
[ Living Light @ 07.06.2021. 14:37 ] @
BuzL,
Samo ne znam sta ce braca Romi sada,
kada je aktuelan Lithium umesto bakra.

Hoce li to ašovom da nagrnu u pola noci ili kako ?
[ BuzzLightyear @ 07.06.2021. 14:38 ] @
Čupaće baterije iz električnih automobila made in Serbia.
[ nenadovic85 @ 07.06.2021. 18:03 ] @
Hoću definiciju feudalizma. Jel to ono robovi i robovlasnik? Molim, glasam za robovlasnika.
[ SlobaBgd @ 07.06.2021. 19:19 ] @
Kao što već rekoh jednom prilikom, manje rukobluda, više učenja: šta je feudalizam.
[ MajorFatal @ 07.06.2021. 19:52 ] @
Citat:
Living Light:
Šta ce mi jahta? To trosi goriva ko ruska vozila.


Ma da, nego, nadao sam se da će da kaže da možemo, svi mi zajedno da imamo, pa da pitam da li možemo svako po jednu da imamo, propade mi fazon samo zato što feudalizam nije najsavršeniji sistem .. možda je baš robovlasništvo rešenje za preporod, ili ona, ona, primitivna zajednica takozvana .. ?

A šta su svi zapeli za taj preporod, je l to nešto bitno? Šta bude posle tog preporoda, je l imamo jahtu?
[ Living Light @ 07.06.2021. 20:24 ] @
Eeo,
Ja sam ti ROB,

vlasnik je BG Firma,
Iznamljuje me za RNP Gasprom Njeft, PEtrohemiju,
Azotaru, i Tehnogas (Messer).

Oš još detalja? ...ako baš moram?
[ Living Light @ 07.06.2021. 20:25 ] @
Majore, Generale,
nemo da zahhhebbavas Preporod,

Kompanija Preporod, uz nju sam odrastao:

https://www.google.com/search?...bxAhVGtKQKHX7uCHoQjJkEegQICxAB
[ MajorFatal @ 07.06.2021. 20:47 ] @
Tačno sam znao! :)
[ Living Light @ 07.06.2021. 21:57 ] @
ma,
Na istoj smo talasnoj duűini.
(...ehh bhhhem ti madjarsku tastaturu )

Pozdrav društvance!


[ Living Light @ 07.06.2021. 22:34 ] @
Recept za preporod Srbije:

-Car Dušan!!!
sa Atilom bičem Božjim i Marija Terezija kao zapisničarka

a da je još tu i Vujaklija, i Njegoš!
ma, mi smo nebeski Narod!

..i šta če nam taj EU u životu

Napomena:
-Za kretanje od SRB, HU, RU, BG, MK, CG, BIH,
NE treba dokumentacija tipa pasoš,

...samo LK ,.....i Rampa je podignuta !!!

Izvolite u naš svet

[ nenadovic85 @ 08.06.2021. 13:29 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Kao što već rekoh jednom prilikom, manje rukobluda, više učenja: šta je feudalizam.


Što si bre slobiška tako zvanično mrzovoljan. Šta sam ti ja skrivio? Da ti nisam ukrao jahtu? :) :P :D

znam znam, oće da se iznerviram i da napišem nešto p... k... ili j.. t. m.. ili ko zna šta, ma jokkkk. Hvala na linku, da me zanima tražio bih sam, nego se zahebavam. Ajde slobiška u ćošak ove okrugle sobe.
[ Living Light @ 08.06.2021. 19:29 ] @
nenadovic85,

Pusti SlobuBGD ,,
njega ehhhbu i nerviraju semafori iz Jurija Gagagarina :-)

Do posla, sat ipo, ____isto kao da Dolaziš iz Šapca :-)
_____________________________
BG ! ___Živeli !!!

https://youtu.be/UO4Sj6OyZGM?list=RDMM&t=577
[ jovajovic100 @ 08.06.2021. 21:00 ] @
Vi niste normalni pa zar Anica da zavrsi ovako

[ BuzzLightyear @ 08.06.2021. 21:06 ] @
Jel ovo kvarcovanje u feudalizmu ili se radi o obnovljivim izvorima energije?
[ jovajovic100 @ 08.06.2021. 21:16 ] @
Idi pa vidi
Nego di si ti na ovu skalu

[ BuzzLightyear @ 08.06.2021. 21:34 ] @
Ja sam sa nesvrstanima.
[ Ivan Dimkovic @ 08.06.2021. 21:49 ] @
Citat:
jovajovic100:
Idi pa vidi
Nego di si ti na ovu skalu



Pa svako drustvo osim anarhije je hijerarhijsko.

Medjutim ono sto slika ne prikazuje je mobilnost. Tvoj vazal sa slike nije imao "career path" do monarha.

Neki decko se rodio u Hyderabadu 1964-te - taj decko je danas CEO Microsofta.

Klinci u Beogradu napravise firmu 2000-tih koja je danas prodata za kintu o kojoj moze da sanja

Ali ovi primeri zapravo kriju daleko veci faktor: svake godine diplomira bog te pita koliko ljudi koji su dosli iz siromasnih sredina. Vecina njih ce imati bolji zivot nego roditelji. Neki broj njih ce postati naucnici, profesori, privrednici...

Guzonjini sinovi ce naravno imati svoje mesto garantovano - ali priroda sistema je takva da tera skole da obrazuju i druge, zato sto odatle dolazi gro buducih inovatora, lidera i sl.

Uporedi to sa feudalizmom koji je imao cvrste staleze i jako malu mobilnost.
[ MajorFatal @ 08.06.2021. 23:06 ] @
Citat:
jovajovic100:
Vi niste normalni pa zar Anica da zavrsi ovako


Eto ti sad mi nismo normalni, jeste da su veće veštice šizoje, mitrović, nestorović, bećković, ali nek završi svako kako hoće po redu prijavljivanja, o tome nam najbolje govori postkosovski ciklus


[ Living Light @ 09.06.2021. 01:35 ] @
Ima li goreg haosa od Totalnog Haosa?

(prilikom penjanja na sto---
Zabranjena demontaža Lustera bez isključenja osigurača )



kažem ja da ES ne ume da redirektuje linkove sa YT:
Evo Direkt:

https://www.youtube.com/watch?...6Foo&list=RDMM&index=6
[ BuzzLightyear @ 10.07.2021. 17:25 ] @
Izgleda da ljudi iz vlasti prate forum i odmah prihvataju dobre ideje.

Citat:
U saopštenju Ministarstva za brigu o selu se navodi da je resorni ministar Milan Krkobabić, gostujući danas na RTS-u, pozvao imućne pojedince, vlasnike uspešnih kompanija, da pokažu društvenu korporativnu odgovornosti, priključe se akciji i otkupe jedan broj seoskih kuća koje bi ustupili na korišćenje onima koji su zainteresovani da u njima žive, prenosi Tanjug.

https://www.politika.rs/sr/cla...%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0
[ Bradzorf012 @ 17.07.2021. 15:02 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
...


Hm da, samo što to ne znači su pojmovi hijerarhije i anarhije suprotni po sadržaju. Što se tiče dečka iz Hajderabada, postavlja se pitanje kako to tačno menja društvenu stvarnost? Pa ono, nikako. On je tu samo da zamaže oči milionima drugih kako je potrebno samo još malo, još samo malo učiti, još samo malo se potruditi, samo još malo i bogatstvo je tu iza ćoška. Zanimljivo je da se današnji kapitalizam i korporativni fašizam ne obraćaju društvu, nego pojedincu, a još je zanimljivije što svakog pojedinca smatraju za glupsona. Dakle, ne postoje problemi kao što su narkomanija ili prostitucija, to su samo nove šanse za profit. Ne postoje problemi kao što su nezaposlenost ili male zarade, jer su oni na margini uvek sami krivi za svoj nezavidni položaj. Eto na primer, od hiljadu malih crnčića u nekom getu, jedan ima sasvim realne šanse da postane novi Džordan. Ostalih devet stotina ima sasvim realnu šansu da postane diler i / ili narkoman, ubica, razbojnik, kriminalac, sasvim realne šanse da završi život pre tridesete recimo. E ali, ovaj jedan mali koji će pod svetlima pozornice da zakucava loptu u koš, on se jedini računa. Pa fenomenalno. Zato kapitalizam danas i nudi tako imbecilne odgovore na sva suštinska pitanja i jednostavna rešenja za sve. Nemaš posao? Postani Đovak Noković, posao ti neće ni trebati. Nemaš overenu zdravstvenu knjižicu? Postani Đovak Noković, on može sebi da priušti najskuplje lekare. Kuću ti odnela poplava? Postani Đovak Noković, on sebi može da priušti prosečnu nekretninu dok si rekao keks. Zaista, kako se ranije nismo setili ovoga?

U prevodu, džaba mobilnost ako se kriva raspodele ne menja. Po nekim procenama izgleda da se stvarno ne menja.