[ Zvezdan025 @ 12.07.2021. 17:06 ] @
Pozdrav svim forumasima, potreban mi je savet oko izgradnje malog cilera sa kompresorom od frizidera, planiram da iskoristim motor i kondenzator koji su skinuti sa frizidera, susac i kapilarnu cev bi kupio, ali me interesuje ako neko zna koliku cev bi trebao da stavim za isparivac, verujem da to nije proizvoljno, sigurno ima neka zapremina, precnik i ostalo... kondenzator je napravljen od bakarne cevi precnika 6mm i duzine priblizno 10m, potrebna mi je temperatura vode oko 5'C interesuje me dali je to u nekoj srazmeri (kondenzator i isparivac) ili zavisi od necega drugog, eto ako neko ko ima znanja i iskustva ima vremena moze da napise nesto da procitamo mi koji ne znamo, hvala svima...
[ gti2 @ 12.07.2021. 18:22 ] @
I kapilaru i isparivač moraš da izračunaš na osnovu kapaciteta tvog kompresora u željenom temperaturnom opsegu.
Dakle, prvo nađeš podatke od kompresora pa onda ideš dalje.
Ako je kompresor od frižidera, to je slabo za bilo kakav čiler.
[ Zvezdan025 @ 13.07.2021. 09:11 ] @
Na kompresoru pise Danfoss FR 8.5A 103U oil 450cm3 2814 i dodat je neki bar kod, nije mi potreban veliki protok vode, nego samo da ohladim vodu i sa slabim protokom pustam i vracam nazad u rezervoar odakle i krece

[Ovu poruku je menjao Zvezdan025 dana 13.07.2021. u 15:08 GMT+1]