[ Pigoza @ 13.07.2021. 23:29 ] @
Ljudi,zanima me da li indukciona ploca i masina za pranje sudova mogu biti prikljucene na istu uticnicu.Pitam da li zbog nacina rada indukcione ploce moze izazvati kvar na elektronici masine za pranje sudova.Naravno ne ukljucujem ih u isto vreme jer su oba uredjaja po 2kW.?
[ Living Light @ 14.07.2021. 00:35 ] @
Ne treba indukciona u opste da utice na elektroniku
masine za sudove.
Budi bez brige, samo pazi da ih ne ukljucujes istovremeno
zbog potrosnje, jer ce da zvekne osigurac,
a ako se to ipak desi podignes automatski ili zamenis 16A patronu
u zavisnosti koji osig imas.
Pozdrav
[ test1234 @ 14.07.2021. 01:54 ] @
Jako je bitno da utičnica bude sa dva priključka a ne preko razdelnika/lopova. Prelazni otpori u lopovima gotovo redovno izazivaju kvarove na elektronikama posle par godina.
[ Pigoza @ 14.07.2021. 12:37 ] @
Da uticnica je jednostruka a uredjaji su preko razdelnika,zamenicu onda utičnicu,a naravno ne ukljucujem u isto vreme oba uredjaja.Pozz.Hvala!
[ Java Beograd @ 14.07.2021. 13:17 ] @
Vidi, ne moraš previše da zazireš od toga da ih uključiš u isto vreme.

Realno, mašina može da povuče malo više dok greje vodu (1.000 - 1.500 W, verovatno). Motor je već slabiji.
Indukcija, opet, max oko 2.000 W (možda i manje), ali nije uvek toliko.

Da sam na tvom mestu, ja ne bih mnogo mario u početku, a onda, ako se ispostavi da osigurač izbacuje - onda bih poveo računa.
[ ovojeadresa @ 14.07.2021. 13:38 ] @
Meni su na istu utičnicu uključeni mašina za sudove, ugradna rerna, dupla indukciona ploča i plinska ploča (služi samo za upaljač). Tako radi već dve godine bez problema, uključuju se često svi istovremeno. Koristim kvalitetan produžni kabal, ima keramičko jezgro i aluminijumsko kućište. Mislim da se zove Prosafe ili tako nešto.