[ darko0262 @ 19.07.2021. 00:09 ] @
Vozim audi a4 b6.
Imam problem sa klimom, kada je upalim normano radi hladi,ventilator na hladnjaku normalno radi, u toku voznje tipa nakon pola sata vožnje klima prestaje da hladi i ventilator se ne okrece. Na dugme za paljenje i gasenje ne reaguje.
Ugasim i upalim auto i sve normalno radi neko vreme i opet se ponavlja ista prica.
U cemu moze biti problem?
Hvala
[ DUSKEZ @ 29.07.2021. 18:03 ] @
dali ti sija lampica kada klikes na auto klimu ako ne neradi kompresor sto kazes da se kasnije tako manifestuje sad sto mozda je u pitanju neka stedjna freona tesko da ovde ima tih strucnjaka jer oni znaju mnogo i lepo deru pa nece da se rasipaju sa tim sto znaju ali ima i dobrih ljudi ali i jedni i drugi su vrlo vredni pa nestizu da pogledaju ni vesti na netu najbolje idi na dijagnozu u auto servis za koji recmo 3 4 godine si cuo i nisi cuo nista lose o njemu(sem da deru :D)
[ Living Light @ 29.07.2021. 19:49 ] @
DUSKEZ, ajde BOG ti, NE zezaj Darka!
___________________________
Darko,
Odi do nekog relevantnog servisa za Auto-Klime.
Da čovek proveri stanje GAS-a u sistemu.

Ako je auto stariji, možda isčupa sav gas i zameni ga Novim.
Ako taj savet ne funkcioniše, Javi.

Pozdrav
[ DUSKEZ @ 30.07.2021. 12:08 ] @
samo se ti zezaj sa tom reci
[ DUSKEZ @ 30.07.2021. 20:17 ] @
pa ja sam imao taj kvar na laguni pa eto zezalo me to pa sam opravio kompresor za klimu i viola radi fino


ako je cika iz ns a mogu mu reci i servis za klime
[ Living Light @ 30.07.2021. 20:21 ] @
Opravio si KOMPRESOR???
Svaka Ti Čast!

Ti si čudo od deteta, samo to još niko ne zna
[ mjanjic @ 31.07.2021. 01:32 ] @
Pokušaj da otkačiš komandni panel klime na neko vreme (važi za digitalne). Meni se nešto bile invertovale kontrole, kad je isključeno, duva na maksimumu, a kad se odvrne na maksimum, isključi se, klima-majstor me već uputio na otpad da probam neku polovnu konzolu, usput mi skinuo tablu i otkačio konektor, mene posle kilometar zaintrigiralo nešto po onom poznatom programerskom principu (kad motor auta neće da startuje, izađeš iz auta, zatvoriš vrata, otvoriš vrata, uđeš u auto, startuješ motor :), priključim konektor, sve komande rade normalno.

Dakle, prva varijanta je da je 'digitala' nešto zabrljala.

Drugi problem može biti sa kvačilom klime (na višim obrtajima ili posle nekog vremena 'ispadne' i ne pokreće kompresor, mada meni se bilo desilo da je totalno otišlo, tako da je ovo manje verovatno).

Treći problem može biti neki od senzora, ali je najbolje da pogledaju u nekoj radionici koja radi sa auto-klimama.