[ BuzzLightyear @ 08.11.2021. 08:24 ] @
Gde da nađem hrišćanske LCD panele? Dosadili su mi ovi "Made in China", vrte sve jedno te isto. Nedavno sam saznao sa kongresa SPS-a da su katodne cevi hrišćanske, ali ni reči o LCD panelima.
[ gilopile @ 08.11.2021. 08:29 ] @
Nidje.
A sta to fali kineskim displejima?
Da nije Kineza, kurc bi se zahebavali i pravili svasta sa jeftinim komponentama, displejima, mernim instrumentima...
Ima krsa, ali ima i dobrih stvari kao i svuda.

Inace, bas ti paneli nadzive TV bar jedno 5x. Sve ce da rikne, samo panel ne.
Hoce ako dete umisli da je gol i krene da puca penale.
[ BuzzLightyear @ 08.11.2021. 08:33 ] @
Nisu kršteni i koriste se kao poluprovodničko oružje ovim protivnika.



Citat:
Inace bas ti paneli nadzive TV bar jedno 5x. Sve ce da rikne, samo panel ne.


Normalno kad ih pravi nehrišćanska vojna industrija, ali radujte se, kada vidite svetlo sa neba ljudi će reći nuklearni udar ili rat!
[ gilopile @ 08.11.2021. 08:39 ] @
E jbg gospon Buzz, ja mislio da je ova tema postavljena pod `Elektronika`. :)

Treba mi jos kafe.
Omlaticu jednu tursku ako nemas nista protiv. :)
[ BuzzLightyear @ 08.11.2021. 08:44 ] @
Nema veze, nemoj da ideš sa teme, zaista bih želeo da čujem tvoje stručno mišljenje. O čemu se ovde radi? Da li je ona luda, glupa ili smo možda mi ostali. Da li joj je neko podvalio ovaj govor da bi se iskidao od smeha ili da bi uništio SPS. Možda je sve urađeno namerno da bi se normalni ljudi držali dalje od politike? Postoji mogućnost i da nešto niije u redu sa mnom i da zbog svog mentalnog stanja nisam u mogućnosti da shvatim vrli novi svet.
[ gilopile @ 08.11.2021. 08:51 ] @
Ma ne mogu sad druze, zurim.
Javicu se malo masu kasnije, najverovatnije tamo od ponedeljka.

Pozdrav i drzi distancu.
[ nenadovic85 @ 08.11.2021. 10:10 ] @
I amerikanci su hrišćani, kolko mi se čini, i nemci...potraži kod njih. Ali ih pre uptrebe ortodoksno okadi.
[ B3R1 @ 08.11.2021. 10:19 ] @
Mene zivo zanima sta (ili ko?) je svu tu silnu decurliju u publici naterao da dodju da slusaju ovu s 2 padeza, 3 mladeza i tonama botoksa po svim delovima tela ...

Mene sve ovo zapravo neodoljivo podseca na one gluposti kada su nas u osnovnoj skoli vodili u neke slicne dvorane da slusamo narodne heroje i njihove price u stilu "kako je Pinki video Tita". S tim sto smo se mi za to vreme ili gadjali papiricima iz duvaljki ili slali ceduljice, udarali cvrge ortacima koji sede napred ... ili bismo usput pobegli iz kolone dok nas vode tamo. Jer nije bilo sanse da ides i slusas neke crvene idiote. Ova deca mi, s druge strane, deluju nekako anestezirano, zombirano, robotizovano ... kao da su popili celu kutiju bensedina. To me brine, ljudi ... mi smo 1991 vikali Rimtutituki, u junu 1992 ETF se orio od protesta, u zimu 1996/97 smo razbili sve serpe po kucama ... i da sada ne redjam dalje (namerno ne pominjem "peti oktobar", jer je taj datum po meni bio falsifikat, ali to je posebna tema). Medjutim, ovde nema te energije ...

Ili ta deca mozda samo shvataju neminovnost sadasnjice ... gde ti ime na spisku prisutnih na tom bljutavom skupu mozda donese neki poen u CV, pa ce jednog dana zahvaljujuci tome sto su samo bili prisutni na mestu gde se ova frljala padezima, dobiti lepe funkcije po javnim preduzecima, a kasnije i diplomatskim predstavnistvima Stradije sirom sveta ... i smejati se nama "bumerima" (kako nas zovu iz nekog razloga), koji smo za razliku od njih slusali neku muzku koju oni zovu "narkomanskom" ... a u dusi bili i ostali buntovni, najvise protiv samih sebe, jer smo uvideli da smo od silnog bunta protiv sistema na kraju ponovo dobili ove mamlaze na vlasti i samim tim pojeli ... *BEEP* ... e, bas to.

Eto ... ja rekoh ovo i olaksah dusu ...
[ nenadovic85 @ 08.11.2021. 10:32 ] @
Da kažem ja stvar iz mog kratkog ugla. Miloševića su mrzeli Srbi još od 93', tad su se okrenuli ideji Kraljevine. Mnogo naroda je bilo za SPO, pa i moja cela familija i dalje, dalje... Čudno je što ne mogu da se nađu ti 'proročki' govori Vuka. Sve je predvideo i sve što je rekao se desilo.

A kad smo uspeli da skinemo Miloševića? Tek kad su Amerikanci dali pare opoziciji da se ujedine. Taj dug, još uvek plaćamo.

Što je najgore, opet opozicija traži pare...
[ B3R1 @ 08.11.2021. 11:14 ] @
Citat:
nenadovic85: Da kažem ja stvar iz mog kratkog ugla. Miloševića su mrzeli Srbi još od 93'

Od 1991. zapravo, od onih tenkova u Beogradu. To vreme pamtim po nekim retkim anonimnim herojima. Momak koji je odvalio mitraljez s oklopnog vozila policije. Devojka koja je stala ispred tog vozila i podigla ruke. Rezervista koji je dovezao tenk s ratista, parkirao ga ispred Skuptine, a usput lomio aute kao Rambo ... na kraju onaj lik koji je oktobra 2000. buldozerom probijao kordone ispred Skuptine. To su po meni bili pravi, autenticni buntovnici. Nazalost, ostali su anonimni i zive mahom u secanjima nas malobrojnih matorih budala. Ne secamo se vise ni njihovih imena, niti su nam poznate njihove sudbine.

Sta reci ... Revolucija jede svoju decu, rekao je jednom neko pametan ... ne znam vise ko ... zaboravio sam.

Svi ostali su bili oportunisti i profiteri, koji su tu izvornu buntovnu energiju naroda zloupotrebili da bi se dokopali vlasti, a onda su drpali taj isti narod do besvesti.

A prave heroje uvek zaboravljamo. Bas kao sto se ne secamo ni sta se dogodilo tog istog datuma - 5. oktobra, ali 4 godine kasnije ... 2004. Secate li se tog datuma? Naravno da ne ... A ta tragedija se dogodila u drzavi koju smo zvali "demokratskom". Mnogo kasnije nakon devedesetih. Kako to, majku mu? Zar nam nisu obecavali kako cemo nakon oktobra 2000. imati "pravnu drzavu"? Da, da, pravna drzava ... u kojoj ponekad mora da bude "kolateralne stete" ... U ime evropskog puta Srbije, tigra na Balkanu, za nasu decu, brze, bolje, jace ...

Parole, parole, parole ... rece ona stara italijanska pesmica ... Prazne parole. A vuk i dalje jede magarca. I nikom nista. Mir, mir, mir, niko nije kriv ... idemo dalje. Za iste pare.

A profiteri? Oni su zivi i zdravi! Ukljucujuci i tog deda-Mraza koga si pomenuo. Pa jeste, on je lepo govorio, a jos lepse pisao. Ucen covek. Knjizevnik. Ali sta je posle toga radio i uradio? E, bolje da ne nastavljam dalje, inace cu morati da pijem tabletu protiv mucnine ... jer cu se ispovracati na laptop ...
Citat:
A kad smo uspeli da skinemo Miloševića? Tek kad su Amerikanci dali pare opoziciji da se ujedine. Taj dug, još uvek plaćamo.

Mi?! Hahahahahaha ... Da, bas "mi" ... Peti oktobar ... was an inside job, man ... To je vec i vevericama jasno! Nemoj da mi kazes suprotno, molim te. Ipak si pametan covek. Peti oktobar je bio udzbenicki primer kako nastaju sve te plisane, narandzste, roze i ostale "revolucije". Placena opozicija? Kakva bre opozicija?! To su najcesce uvek po pravilu samo marionete ... zapravo dobri djaci, koji se skoluju i pripremaju za dan posle. Oni, poput sve decice u skolskim klupama, dobijaju tu samo dzeparac. Za sladoled. Zna se ko dobija najvece parce tih para ... nadam se da ti ne treba crtati?

I bas zato ja smatram 5. oktobar falsifikatom, velikom iluzijom u stilu velikog Hudinija ... uh, ne ... ne bih da vredjam Hudinija, jesen 2000. je bila predstava za madjionicare-pocetnike. Sve odradjeno strogo skolski. Jedino sto vecina nas to tada nije kapirala. Trebalo je da budemo svedoci jos mnogi takvih slicnih stvari po svetu kasnije ... da bismo sabrali dva i dva.
[ BuzzLightyear @ 08.11.2021. 11:33 ] @
Negde, čini mi se 2003. sam prvi put čuo za ukrajinsku "Poru". Jedan moj poznanik se vratio iz Ukrajine i prepričava mi on utiske, oduševljen je Ukrajinkama... i pitam ga šta je radio tamo. Kad mi je rekao da je išao kao instruktor da orgnizuje njihov Otpor i da su Ukrajinci preuzeli logo, sistem organizacije, izvore finansiranja... tek tada mi je postalo jasno o čemu se radilo i kod nas.
[ nenadovic85 @ 08.11.2021. 11:49 ] @
Slažem se. A da proširimo temu? Govorkalo se da će Legiju da puste iz zatvora. On trenutno štrajkuje glađu, već nekoliko dana, mediji to ne prenose. Ko je NAREDIO ubistvo Đinđića? BIA - o da. A zašto? Zato što je hteo da proda Kosovo. Eto to su moje informacije.
[ Predrag Supurovic @ 08.11.2021. 12:00 ] @
Citat:
B3R1:
Mene sve ovo zapravo neodoljivo podseca na one gluposti kada su nas u osnovnoj skoli vodili u neke slicne dvorane da slusamo narodne heroje i njihove price u stilu "kako je Pinki video Tita".


Tada su postojali neki ideali kojima se bar u teoriji težilo. Danas toga nema, danas su ideali da dobiješ sve na tacni a ako ne dobiješ da otmeš.

Citat:
...onaj lik koji je oktobra 2000. buldozerom probijao kordone ispred Skuptine...


Džo bagerista je umro prošle ili pretrpošle godine kao beksućnik. Morao je da plaća dugove za svu štetu koju je napravio 5. oktobra pa su mu skinuli kožu s leđa. Naivno se primio na priču, potegao a kad je obavio posao posle toga više nikom nije trebao.

[ nenadovic85 @ 08.11.2021. 12:16 ] @
Mislim da je vreme da u 'dosluhu' odslušamo ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=hlDcZthDOMk


Al pre toga da se prekrstimo i pomirimo Boga i Đavola.
[ baresi @ 08.11.2021. 15:36 ] @
Ljudi, pa šta vam tu nije jasno? Katodnu cev su izmislili Hrišćani, anodnu cev svi ostali. Za radio cev nisam siguran. Šalu na stranu, to je priča i za tugu i za smeh. Nije problem ta Ana, nego onih 110 k što je prate. Na žalost, nije to problem samo kod vas, ima toga svugdje. To je najveći problem današnjice.
[ nenadovic85 @ 08.11.2021. 16:10 ] @
Jaoooo, samo sam izdržao do 1:58, doživeh najveći transfer blama, propadoh u zemlju. Pa ovo je gore nego kad Rada Manojlović priča vic.

Bože me oprosti, sve te lepe dame... s*re mi se...
[ B3R1 @ 09.11.2021. 08:36 ] @
Evo, doticna kandidatkinja za Darvinovu nagradu je stigla i u dnevnu stampu:

https://nova.rs/vesti/politika...cevi-presla-na-poluprovodnike/

Da li vam je sada jasno kako se osecaju lekari specijalisti, koji nakon 12-15 godina regularnog guljenja fakultetskih klupa i jos 10-15 godina radnog iskustva dozive da im razni uobrazeni mamlazi sa svojim napabircenim "instant" znanjem sa Interneta i drustvenih mreza kazu u lice kako oni nemaju pojma ... i pocnu da im prodaju svoje besmislene teorije. I jos kada im doktor pokusa da objasni nesto zasnovano na znanju koje on ima, ovi mu odbruse: "Ma nemas ti pojma, to sto si ti ucio na fakultetu je ono sto ti je farmaceutski lobi dozvolio da ucis i zato te je pretvorio u fah-idiota, a mi koji ucimo sa strane imamo sire vidike od vas sa fakultetom ..." ...

E vidite ... sada se pojavila frizerka iz Nish, s dva padeza, tri mladeza i cetiri razreda srednje, da inzenjerima drzi predavanja iz elektronike i elektromagnetike. Nadam se da sada shvatate.
[ Java Beograd @ 09.11.2021. 09:22 ] @
Citat:
B3R1:  ... sada se pojavila frizerka iz Nish, s dva padeza, tri mladeza i cetiri razreda srednje ...
Teško da ova ima četiri razreda srednje. Možda dva, u zanatskoj - frizerskoj.
[ nkrgovic @ 09.11.2021. 09:59 ] @
Problem je sto imas :

- Ljude koji se necem bave. Znaju kako to radi. Nije samo "zavrsili skolu", nego zapravo zive od toga, u smislu da su ti ljudi ZNAJU da to radi.
- Ljude koji laprdaju po internetu, u zivotu se bave nekim muljanjem i generalno su experti da ubedjuju ljude da su "pametni", posebno ljude "ispodprosecne inteligencije".

(Vodite racuna, 50% populacije je ispod proseka.)

E sad, kome mislite da ce taj ispodprosecan lik da veruje? :)

- Doktor zna nesto i ume da kaze "to je tako".
- Laprdalo zna da lupeta satima oko toga.

Ovaj drugi DELUJE, ako si ispodprosecan, mnogo uverljivije...
[ dule_ns @ 09.11.2021. 10:02 ] @
Citat:
B3R1:
E vidite ... sada se pojavila frizerka iz Nish, s dva padeza, tri mladeza i cetiri razreda srednje, da inzenjerima drzi predavanja iz elektronike i elektromagnetike. Nadam se da sada shvatate.

Ne slazem se. Nije ona drzala predavanja inzinjerima nego podmlatku SPS-a. I obzirom na publiku, predavanje je bilo sasvim adekvatno.
[ BuzzLightyear @ 09.11.2021. 11:26 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
B3R1: ... sada se pojavila frizerka iz Nish, s dva padeza, tri mladeza i cetiri razreda srednje ...
Teško da ova ima četiri razreda srednje. Možda dva, u zanatskoj - frizerskoj.


Završila je Pravni fakultet u Nišu.
[ nenadovic85 @ 09.11.2021. 11:26 ] @
Ma sve je to jasno i ne zameram joj, ja na primer. Ja svoj prvi javni nastup, pred kolegama studentima pamtim kao moje najgore delirijumsko stanje. Laprdao sam svega 2 ipo minuta. A za mene je to bila godina, jer sam se tresao od treme i nisam video šta piše u mojim papirima. Što je najgore, uvek se nađe neko pametan da to snimi. E, to je ovaj slučaj. Kao kad jedeš bananu, prvo te sramota, ne znaš kako izgledaš, ne znaš kako će to drugi da shvate, a kad zavoliš bananu ima da je jedeš ko pasulj s kašiku...
[ BuzzLightyear @ 09.11.2021. 11:31 ] @
Ne znam da li si primetio, ali ona čita tekst. Ako je imala tremu to mora da je bilo za vreme pisanja teksta. Njen govor je trajao skoro sat vremena. Kesić je uzeo samo najzanimljivije momente.

Kompletan govor:

[ ademare @ 09.11.2021. 11:44 ] @
Tipican proizvod Drzavne propagande !

Ako pogledate Google pretragu za ovu osobu , videcete da su SVI tekstovi na internetu iz povezanih Tabloida : Informer, Alo itd da ih ne nabrajam .

Ima i SNS takve " mlade nade " stvorene na isti nacin !


Stalno napominju da ima 100.000 pratilaca , koji joj gledaju u Pedu ! Jer se tako slika !

I to nisu svi simpatizeri SPS-a , vec Arapi , crnci , Turci , koji samo nek je ofarbana u Plavo makar i mlada ;)

To je model koji se mladim generacijama servira godinama , kao Ideal !


I niko nije nateran da slusa ovo Lupetanje , vec svi sanjaju da im Vlast da Posao , stan itd , ali sipak ! Ti idioti ne mogu da shvate da nema dovoljno novca za Sve !

Da Milioni moraju da grcaju u Bedi da Bi Vrh imao sve sto pozeli !

Da li ce neko od ovih Morona doci na vrh ?

Naravno da ne . Ukljucujuci i ovu Spodobu , njeno je da bude ukras i jos sta sve uz to ide .


Mozda dobija honorar po satu ? A regrutovana je na Bunga bunga zurkama ?
[ nenadovic85 @ 09.11.2021. 11:45 ] @
Ma de brate da slušam i gledam to 55 minuta. Ja ni sebe ne mogu slušati više od minut, odo da pijem kafu, sam naravno. Da, tu, na drugi kraj stola ;)
[ ademare @ 09.11.2021. 12:22 ] @
Evo dobrog Aforizma , naseg aforisticara Bojana Ljubenovica , koji se ocigledno odnosi na temu !


REDOSLED

Mladoj političarki koja je za govornicom lupala gluposti danas se smeje cela Srbija. A već sutra će i da glasa za nju.
[ Java Beograd @ 09.11.2021. 12:49 ] @
Ali brate, što ima iritantan glas, bruka! Pa ovo se ne može slušati duže od minute, bez obzira na to ŠTA priča!
[ anon70939 @ 09.11.2021. 15:56 ] @
vi ste samo ljubomorni na njen uspeh :D:D:D
[ djoka_l @ 09.11.2021. 17:07 ] @
A da li ste primetili kako se broji publika?
Ova guska kaže da je imala tremu da govori pred 300 ljudi.
Ja ih izbrojao 49 koji su ušli u kadar. Nema teorije da ih je bilo više od 70.
[ sonus70 @ 09.11.2021. 17:33 ] @
Citat:
nkrgovic:
Problem je sto imas :

- Ljude koji se necem bave. Znaju kako to radi. Nije samo "zavrsili skolu", nego zapravo zive od toga, u smislu da su ti ljudi ZNAJU da to radi.
- Ljude koji laprdaju po internetu, u zivotu se bave nekim muljanjem i generalno su experti da ubedjuju ljude da su "pametni", posebno ljude "ispodprosecne inteligencije".

(Vodite racuna, 50% populacije je ispod proseka.)

E sad, kome mislite da ce taj ispodprosecan lik da veruje?

- Doktor zna nesto i ume da kaze "to je tako".
- Laprdalo zna da lupeta satima oko toga.

Ovaj drugi DELUJE, ako si ispodprosecan, mnogo uverljivije...


Na tu temu https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect

[ BuzzLightyear @ 09.11.2021. 18:16 ] @
Citat:
djoka_l:
A da li ste primetili kako se broji publika?
Ova guska kaže da je imala tremu da govori pred 300 ljudi.
Ja ih izbrojao 49 koji su ušli u kadar. Nema teorije da ih je bilo više od 70.


Od treme joj se učinilo da ih ima 300.
[ djoka_l @ 09.11.2021. 19:06 ] @
Ne vredi, uspeo sam da izdržim do 3:20

Code:
A vama, dajem reč drugima, da pustite ovaj govor na RTS-u i na Pinku, ako ja lažem neka mi se smeje narod.
Nego, od toga nema ništa, jer se vi borite za suprotno.


Tu negde, uvek prezupčim...
[ BuzzLightyear @ 09.11.2021. 19:11 ] @
Odgledao sam svih 55 minuta!
[ mjanjic @ 09.11.2021. 20:56 ] @
Ja prebacio negde ispred kraja 46. minuta, gde poziva albance sa Kosova, evo "automatski titl" :)
Citat:
Vi albanci na Kosovu, koji verujete drugim ljudima i poštujete druge ljude na Kosovu, i u Srbiji, u svojoj su zemlji! Njih molim da se udruže protiv zla i mržnje svojih šovinista! Jer oni ne nanose zlo! Samo srbima! Oni nanosle zlo i sopstvenom albanskom narodu! Brukaju ga pred svetom, sramote ga pred svojom decom, vređaju mu sopstveno dostojanstvo, a u to pozivam albance širom Kosova, da u mirnom snu, spokojnom školovanju i bezbrižnoj igri sa srpskim devojčicama i dečaka brinu albanske majke i očevi! Umesto odreda policije i vojske! Ne! Samo zato što je takva podela brige efikasnija, već zato što je ljudskija...


Ako mislite da ima greške u kucanju, varate se, greške su u "čitanju" :)

Ukratko, ova ne zna ni da čita, a kako je izgledalo njeno odgovaranje na ispitima, ako je tu bilo ikakvog usmenog ispitivanja, mogu samo da zamislim. Ima tremu pred ovima koji su mlađi od nje, a nije imala tremu pred profesorima i punim amfiteatrom koleginica i kolega?


Na kraju, ovakvi nisu od juče, setimo se onog čitanja izjave na engleskom od strane Snežane Malović, tadašnje ministarke pravde. Mora baš ONA da pročita izjavu, umesto da to uradi neka portparolka ili portparol koji dobro govori engleski.
Eto, i ovde je taj slučaj, iako u toj sali ima sigurno onih koji neuporedivo bolje govore, da ne pominjem koliko puta bolje čitaju, mora baš onda da drži neki govor od sat vremena, ali tako je to kad te guraju tamo gde ti nije mesto, a ti smotan toliko da ne umeš da pročitaš tekst.
[ Ivan Dimkovic @ 09.11.2021. 22:11 ] @
Citat:
B3R1:
Evo, doticna kandidatkinja za Darvinovu nagradu je stigla i u dnevnu stampu:

https://nova.rs/vesti/politika...cevi-presla-na-poluprovodnike/

Da li vam je sada jasno kako se osecaju lekari specijalisti, koji nakon 12-15 godina regularnog guljenja fakultetskih klupa i jos 10-15 godina radnog iskustva dozive da im razni uobrazeni mamlazi sa svojim napabircenim "instant" znanjem sa Interneta i drustvenih mreza kazu u lice kako oni nemaju pojma ... i pocnu da im prodaju svoje besmislene teorije. I jos kada im doktor pokusa da objasni nesto zasnovano na znanju koje on ima, ovi mu odbruse: "Ma nemas ti pojma, to sto si ti ucio na fakultetu je ono sto ti je farmaceutski lobi dozvolio da ucis i zato te je pretvorio u fah-idiota, a mi koji ucimo sa strane imamo sire vidike od vas sa fakultetom ..." ...

E vidite ... sada se pojavila frizerka iz Nish, s dva padeza, tri mladeza i cetiri razreda srednje, da inzenjerima drzi predavanja iz elektronike i elektromagnetike. Nadam se da sada shvatate.


Brate, ako je ovo stvarno a ne neka zaje*ancija, onda se ovde radi o ludilu u industrijskoj koncentraciji. Takvoj osobi treba pomoc a ne ismevanje.

Specijalisti u svom domenu sumnjam da prate ovo buncanje, a kamo li da utice na njih i njihov posao.
[ nenadovic85 @ 09.11.2021. 22:16 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
djoka_l:
A da li ste primetili kako se broji publika?
Ova guska kaže da je imala tremu da govori pred 300 ljudi.
Ja ih izbrojao 49 koji su ušli u kadar. Nema teorije da ih je bilo više od 70.


Od treme joj se učinilo da ih ima 300.


Ja mislim da je taj broj 300 zapravo dokaz teorije zavere. Ako se sećate teme o Iluminatima i o "Komitetu 300". 300 ljudi upravlja celim svetom. Fala Bogu, pa su to sve naši ljudi. Ovako i nepismeni, nema gi veza, al naši su. Kolač ti poljubim.
[ Shadowed @ 09.11.2021. 22:17 ] @
Citat:
mjanjic: a kako je izgledalo njeno odgovaranje na ispitima, ako je tu bilo ikakvog usmenog ispitivanja, mogu samo da zamislim.

Mozda je samo usmeno i odgovarala pa zato i prosla. Nije svaki usmeni nastup isti.
[ nkrgovic @ 09.11.2021. 22:21 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Brate, ako je ovo stvarno a ne neka zaje*ancija, onda se ovde radi o ludilu u industrijskoj koncentraciji. Takvoj osobi treba pomoc a ne ismevanje.

Specijalisti u svom domenu sumnjam da prate ovo buncanje, a kamo li da utice na njih i njihov posao.

Ovo je posledica sistematskog zaglupljivanja, uvodjenja veronauke i svih ostalih faktora gde se intenzivno radi na tome da se ustanovi obrazac sa "stranim placenicima i domacim izdajnicima" ili kojim vec neprijateljima....
[ baresi @ 09.11.2021. 22:42 ] @
Malo za utjehu, mi imamo takve pacijente u samom vrhu. Vjerovatno je to nova era u politici. Ako je suditi po našim pacijentima, dogurat će ona daleko. Pamet i razum su trenutno u hibernaciji.
[ MajorFatal @ 10.11.2021. 00:17 ] @
Ne mogu da se otmem utisku da s vremena na vreme lansiraju tako nešto toliko stravično glupo da nit možeš da ignorišeš, nit ima smisla da komentarišeš, hrišćanske cevi, prva fabrika čokolade, manji od najvećeg, hektar stana .. stvari za oduzimanje vremena, ako i 15 sekundi potrošiš na takvo nešto, oni tih 15 sekundi kradu nešto od tebe .. Ovo ni Šećeroski svojevremeno ne bi napisao ovako, potrebna je izvesna doza talenta da se sroči ovakav sastav, i neko da pročita, .. i neko da sluša, .. i ja glupak da komentarišem ..
[ nenadovic85 @ 10.11.2021. 01:51 ] @
Ko je upućen i ko je novinar i ko sedi tu, oni tačno znaju šta priča, kad koga pogleda i kome se obraća. Mi koji to gledamo na tv ili na jutjub nama to zvuči nerazumljivo i bez padeži. MLogo dobro ona barata s jezik i ostale mimikronične zahebancije. Oni tapšu, pa što više naroda itd... to ludilo se širi velikom brzinom. Kao na primer ovo moje ludilo ovde po elite. Izvinjavam se što sam dosadan.

Pre, dok bio rat i neka normalna vremena, nisam bio ni rođen, čovek kad u po noći ostane sam sa sobom, pa mu neki đavo ne da mira da spava, on uzme pa zamišlja i priča sam sa sobom. Vi ste stariji,možda znate za tu pojavu. Mene eto prosto sramota da pričam sam sa sobom, nego umesto što trujem 'dusi' oko sebe ja trujem vas. Aj laku noć.
[ BuzzLightyear @ 10.11.2021. 07:20 ] @
Nije sramota pričati sam sa sobom (ako niko ne sluša). Problem je što pišeš nepovezano javno. Kakve bre mimikronične zajebancije. Dačićeva ženska priča gluposti javno. Ljudi koji imaju gram mozga nemaju ni gram hrabrosti i onda dobijamo ovo što imamo.
[ anon70939 @ 10.11.2021. 08:03 ] @
Citat:
MajorFatal: Ne mogu da se otmem utisku da s vremena na vreme lansiraju tako nešto toliko stravično glupo da nit možeš da ignorišeš, nit ima smisla da komentarišeš, hrišćanske cevi, prva fabrika čokolade, manji od najvećeg, hektar stana .. stvari za oduzimanje vremena, ako i 15 sekundi potrošiš na takvo nešto, oni tih 15 sekundi kradu nešto od tebe .. Ovo ni Šećeroski svojevremeno ne bi napisao ovako, potrebna je izvesna doza talenta da se sroči ovakav sastav, i neko da pročita, .. i neko da sluša, .. i ja glupak da komentarišem ..


A staford?
Sad pogledah, to lupila ova viditeljka koja je sad hit i popularna
[ Bradzorf012 @ 10.11.2021. 12:09 ] @
Imaš li muke sa padežima kao ljudi sa juga Srbije?
[ Java Beograd @ 10.11.2021. 12:42 ] @
Citat:
Bradzorf012: Imaš li muke sa padežima kao ljudi sa juga Srbije?
Pogrešan način razmišljanja i tumačenja jezika.

Građani sa juga Srbije, dakle, oni koji govore svojim maternjim jezikom, nemaju nikakvu "muku" sa padežima. Govore onako kako i njihovi roditelji govore, kao i njihova okolina. I dobro im ide, bez problema. I to je u redu, tako i treba da bude.

Kad probaju da govore onako kako se govori u Beogradu, Zemunu ili Novom Sadu, onda se osete razlike. U naglasku, pre svega, manje u padežima.



Ne znam kako je to ispalo, ali: Bosanci, Hercegovci, Krajišnici, Crnogorci ... kad dođu u Beograd, svi oni s ponosom govore svojim maternjim jezikom, jekavicom i naglaskom. I to je dobro. Tako i treba da bude.
Samo je nekako ostalo da je "seljački" govoriti u Beogradu onako kako se govori na jugu Srbije. E, ovo nije dobro.
[ nenadovic85 @ 10.11.2021. 13:01 ] @
Zato što su nam 'Beogradjani' usadili kompleks niže vrednosti, ako pričamo onako kako smo naučili. Ali zašto Crnogorci na primer uspevaju u Beogradu? I ne samo oni, nego svi 'došljaci', baš zbog tog naglaska. Beograđanima je to simpatično, ne uvek, ali ti dođoši koji ne žele da se prilagode su uvek u centru pažnje, pa to ili iskoriste ili ne.
[ BuzzLightyear @ 10.11.2021. 13:03 ] @
Kakvi padeži, naglasak, trema... Jel slušate vi kakve gluposti ona čita?
[ Ivan Dimkovic @ 10.11.2021. 20:05 ] @
To sto ona bunca takve besmislice je posledica nekog problema u njenoj glavi zbog kojeg bi trebalo pomoci joj.

Pravi problem su ljudi koji su je stavili tu umesto da je posalju kod doktora - to je vrlo neodgovorno i ne uliva poverenje u njihovu sposobnost za donosenje ispravnih odluka. Ako su tako neodgovorni prema svojim clanovima, moz' misliti kakvi bi bili prema drugima.

Medjutim jos jedan interesantan momenat je da je nekom palo na pamet da ovo 200-na-sat lupetanje, zapravo, predstavlja neki vid pozitivnog politickog marketinga i da treba da nadju nekog bolesnog da to promovise. Ovo je verbalni ekvivalent udaranja glavom u zid: zamislite isto sve ovo, gde govornik doseta do zida i krece da ga kaznjava sopstvenom lobanjom.
[ MajorFatal @ 10.11.2021. 21:40 ] @
Da se to završava na verbalnom možda niko ne bi pravio pitanje, oni imaju biznis modele koji su ekvivalentni ovom verbalnom i koje sprovode u praksi, ne znaš nikad da l je klasičan lopovluk, ili poneko i stvarno veruje da treba fabriku guma staviti pored zaštićenog prirodnog dobra. Na kraju je ekvivalent da ja lupam glavom u zid, a da mi zid nije smetao.
[ baresi @ 11.11.2021. 00:30 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
To sto ona bunca takve besmislice je posledica nekog problema u njenoj glavi zbog kojeg bi trebalo pomoci joj.

Pravi problem su ljudi koji su je stavili tu umesto da je posalju kod doktora.


Ne volim se mešati u tudje stvari, ne volim biti pametnjaković, ne volim politiku ali tu se baš ne slažem. Pravi problem su ljudi koji je slušaju i čak aplaudiraju. Tu je srž problema svugdje u svijetu. Kako to promijeniti, teško.
[ BuzzLightyear @ 11.11.2021. 07:37 ] @
Pravi problem su "intelektualci" koji preziru politiku i vole svoja radna mesta.
[ Bradzorf012 @ 11.11.2021. 08:34 ] @
Citat:
Java Beograd:
Pogrešan način razmišljanja i tumačenja jezika.


Hm ne, to nije pogrešan način razmišljanja, nego uvreda koju su učenici i nastavnici beogradske filološke govnazije uputili svojim zemljacima sa juga, radeći nekakav projekat digitalne pismenosti.

Inače, slažem se sa onim što si napisao, a to se ređe događa od prolaska Halejeve komete.
[ dejanet @ 11.11.2021. 11:07 ] @
Citat:
Java: Ne znam kako je to ispalo, ali: Bosanci, Hercegovci, Krajišnici, Crnogorci ... kad dođu u Beograd, svi oni s ponosom govore svojim maternjim jezikom, jekavicom i naglaskom. I to je dobro. Tako i treba da bude.
Samo je nekako ostalo da je "seljački" govoriti u Beogradu onako kako se govori na jugu Srbije. E, ovo nije dobro.


Mislim da ne postoji problem jezika(jekavica), vec pokusaj nametanja inferiorne kulture. Pod tim ne mislim na neki srpsku kulturu iz tih nasin krajeva koja je integralni deo nase kulture, vec patrljke kulturnog inzenjeringa iz doba YU.

Vecina toga proizilazi iz 80-tih kada je sta znam nasim ljudima iz Sarajeva i Zagreba izgleda stalo vreme i podsvesno pokusavaju da vrate to vreme, neposredno pred rat i stradanja i ostvare ga ovde u Srbiji, sto je besmisleno. Postoji i problem identiteta, koji se ispoljava kroz ovu pojavu.

Drugi deo problema, a on je mnogo znacajniji od onog gore, da se ovde u Srbiji od 2000-tih do danas nasa kultura efektivno razvaljuje sa vise strana, to je organizovan i finansiran projekat.

Naravno, postoji i veliki uticaj globalizma.

Sto se "juzne i istocne pruge" tice, taj deo nase kulture je veci i originalniji od kultura bivsih "bratskih" YU republika zajedno.

Usput, ocekujem u drzavnim institucijama, ekavicu, madjarski(sa prevodiocom), ako nista od ovog nije moguce, engleski.
[ djoka_l @ 11.11.2021. 15:33 ] @
Citat:
Kolateralno, sve što je u bivšoj SFRJ označeno kao šund, u pomodarskoj Srbiji se vazdiglo kao kultura - kafansko urlanje, ulični obračuni mafijaša, rasturanje droge, navlačenje dece na drogirane napitke, nadrilekarstvo, astrologija, ...

Sve je to postojalo i ranije, samo su kockarnice na svakom ćošku nove.
Za naplatu poreza od budala...
[ dejanet @ 11.11.2021. 16:15 ] @
Citat:
HasoMuka: Taj "inferiorni" "kulturni inženjering iz doba YU" je 5 vekova ispred sadašnje "srpske kulture".

Mislio sam na kulturni inzenjering kao produkt pravljenja novih nacija u YU, a kao bonus pravljenje YU nacije.

To se zavrsavalo tako sto je u nekom "usko" zagrebackom filmu glumilo 70% glumaca iz Beograda.

Vremena se menjaju, ovde je ulozeno puno love i energije u suzbijanju nase kulture, tu je i globalizam koji je zgazio mnogo ozbiljnije i vece od nas, tako da videcemo...
[ niki212 @ 12.11.2021. 10:58 ] @
Jao kako je slatka ko li je kalajiše



[ Ivan Dimkovic @ 12.11.2021. 11:41 ] @
Citat:
niki212
Jao kako je slatka ko li je kalajiše


Neko gluv ili skoro gluv, verovatno.
[ B3R1 @ 12.11.2021. 13:17 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Pravi problem su "intelektualci" koji preziru politiku i vole svoja radna mesta.

"Dodju tako neka vremena kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati" (Ivo Andric)
Citat:
CoyoteKG:
A staford?
Sad pogledah, to lupila ova viditeljka koja je sad hit i popularna

Aha, tako je ... protojerej-staford je obavio upokojenu liturgiju nad odronom patrijarha ... i tako dalje. To je bio dan s rekordnim brojem lapsusa:



Ali dobro, danasnji novinari, sega-mega diplome, pacje skolice u kojima je jedina lekcija kako napraviti sto nakazniji naslov ... "EVO sta vam treba za OVO", "za uspeh u zivotu vam treba samo OVA stvar" (ajd, znam da mi mozda treba "ona stvar", ali sada mi treba i "ova stvar"), "celog zivota je cekao a onda mu se desilo OVO" ... evo ... ovo ... na kraju, kada vidim svaki naslov da ima EVO i OVO, pocinje da me boli UVO za sve.

Nego, hajde ... novinare jos i da razumemo. Ali daleko gore je kada imas ministre koji zaplicu jezikom, poput ove mukice, ne znam samo gde nju nadjose za tu funkciju:



[ nkrgovic @ 12.11.2021. 13:27 ] @
Pricas o Ireni, suska se da joj je u stranci nadimak bio "duboko grlo".... Tako da znas gde su je nasli.

(Na opstini Savski Venac, bila odbornik. Gde ste mislili? :) )
[ B3R1 @ 12.11.2021. 13:45 ] @
Nego, ima toga jos ... Eto, bas cujem kako smo ovih dana dobili i prvu balkansku kriptovalutu - BIGTOINE (vidi link), Miletu nisu dosta realne valute, pa bi on malo i ove kripto ... daj mi, jarane, jedno kilo bigotina, bolan ... da ne moramo rudarit' po kucama ... :-)))

Ali dobro, ne treba biti toliko strog. Nisu ni politicari drugih nacije nista bolji. Recimo, bivseg francuskog predsednika Olanda su ismevali zbog loseg engleskog i blamaze pred Ilonom Maskom (vidi link ovde). O Trampu ne vredi ni trositi reci, taj covek je bio hodajuci lapsus. :-)

Medjutim, postoji tanka, ali znatna razlika izmedju lapsusa, koji je svojstven svakom zivom coveku ... i katastrofalnog nedostatka opste politicke kulture i nepoznavanja elementarnih pojmova koje bi svaki politicar s elementarnim obrazovanjem MORAO da zna. Zbog kojeg mogu da nastanu i ozbiljni diplomatski incidenti. Recimo, nedavno smo otkrili da Ministar u Vladi Srbije, za koga na sajtu vlade pise da je diplomirani pravnik (sic!), u vreme studija je bio student-prodekan Pravnog fakulteta (sic!!), pa jos i clan Saveta fakulteta (sic!!!) - ne zna sta znaci rec antisemitizam ... rec koja se nekada davno, u vreme drzave koju drug pionir Haso Muka ne propusti da pohvali svaki dan, ucila jos u osnovnoj skoli, na casovima istorije. A fakultetski obrazovana osoba, izgleda, ne zna o cemu prica:

https://nova.rs/vesti/politika...ntisemitizam-u-temelje-srbije/

Sta reci dalje?
[ Ivan Dimkovic @ 12.11.2021. 14:42 ] @
Balkanska kriptovaluta? Sta je to? Projekat forkovan pre nego sto je i napravljen prvi commit? :-)

Ili.. jos bolje: kriptovaluta gde dolazi do forka svaki put kad neko napravi transakciju... k'o multiverzum.

Znas da ti je rodni kraj poznat kad je ime postalo i termin za specificni proces... pa tako cujes da dolazi do balkanizacije EU, Amerike... :)
[ ademare @ 12.11.2021. 15:44 ] @
Citat:
nkrgovic:
Pricas o Ireni, suska se da joj je u stranci nadimak bio "duboko grlo".... Tako da znas gde su je nasli.



E sad kad te cuje Irena

Na jednoj od starih tema je utvrdjeno da Irena ucestvuje na forumu tj. da je ona jedan od clanova
[ SlobaBgd @ 12.11.2021. 16:18 ] @
Irena sa foruma je sigurno već pročitala tu kvalifikaciju, nije prvi put da joj prišivaju taj nadimak.
I nije reagovala na spočitano.
Dakle, nije u pitanju kleveta, istina je. Članica Irena koja učestvuje pod drugim nickom, jeste poznata kao duboko grlo.
[ miki069 @ 12.11.2021. 17:09 ] @
Irena je bila kafe kuvarica. Rasturila je brak malom Siniši.

Ova Ana je odstazirala Jagodinu kod Palme i Dačića.
Specijalizacija je bila u Dubajii kod šeika.
Klasičan put ženskog SNS i SPS podmlatka.
[ Ivan Dimkovic @ 12.11.2021. 17:49 ] @
Ministar moze biti (skoro) svako, pa i prakticno funkcionalno nepismena osoba.

To je politicka a ne strucna pozicija. Ima ko njima pise uredbe i protokole, taj mora neku skolu da ima.

Naravno ako nekom smeta sto se ministar(ka) ne snalazi sa jezikom ili svojim poslom, za to ne treba da krivi tu osobu vec one koji su je tu postavili.

Citat:
miki069
Irena je bila kafe kuvarica. Rasturila je brak malom Siniši.


Brak moze samo da rasturi onaj ko je u njemu, posto je ta osoba dala nekakve zavete i njena je odgovornost.

Kafe kuvarica moze da se samo nazove osobom sa upitnim moralom mozda, ali kafe kuvarica nije ni sa kim u ugovoru ili u obavezi.
[ BuzzLightyear @ 12.11.2021. 20:18 ] @
Koga je briga da li je rasturila brak ili je brak bio loš... Bitna stvar je da je kafe kuvarica koja jedva zna da čita postala ministar!
[ nkrgovic @ 12.11.2021. 21:35 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ministar moze biti (skoro) svako, pa i prakticno funkcionalno nepismena osoba.

To je politicka a ne strucna pozicija. Ima ko njima pise uredbe i protokole, taj mora neku skolu da ima.

Naravno ako nekom smeta sto se ministar(ka) ne snalazi sa jezikom ili svojim poslom, za to ne treba da krivi tu osobu vec one koji su je tu postavili.

Ima ovde dve stvari:

Prvo, apsolutno je tacno da ministar ne mora biti strucno lice. Bilo je primera odlicnih ministara bez ikakve posebne diplome, stavise, mnogo vise cenim one koji dodju bez iste i ostanu tako nego one koji "doktoriraju" dok su ministri. Postenije je.

Drugo, da, ministar odgovara onome ko ga je postavio - premijeru i skupstini. Ali oni odgovaraju na izborima gradjanima, ili bi bar trebalo - ja mislim da je teorija drustvenog ugovora (John Locke et. all.) prilicno validna. A rezultati trenutno su jako, jako losi. Nije u pitanju strucnost, u pitanju je volja da se problem resi - strucnost se plati, nije problem, tome sluze sekretari, zamenici i slicno. Ministar mora da da viziju, da povede svoj resor i da radi u interesu gradjana, a ne da prica kako se divi sefu stranke i da sve podredjuje politici stranke, ignorisuci gradjane.

Ono sto nama fali je da se gradjani zainteresuju i odgovore na ovo - bilo po pitanju odbornika koji prodaju maglu, bilo po pitanju ministara koji ne rade svoj posao, bio po pitanju afera, panamskih i drugih papira i slicnog.... Gradjani, naravno, na ovo odgovaraju - na izborima.
[ miki069 @ 12.11.2021. 23:26 ] @
Irena je u SNS-u bila kafe kuvarica. Onda su uočeni njeni drugi kvaliteti (duboko grlo..).

Ćurka ne zna da čita napisane brojeve.
Posle se smeje sama sebi.
U skupštini.

Treba je vratiti da kuva kafe i puši.
Tu se dokazala.
[ BuzzLightyear @ 12.11.2021. 23:41 ] @
Meni pada na pamet samo jedan način na koji Irena može da se vrati tamo gde joj je mesto.
[ Ivan Dimkovic @ 12.11.2021. 23:50 ] @
@nkrgovic,

Slazem se sa svim napisanim, ali ono sto sam hteo da uradim je samo da skrenem paznju da konkretni primeri zapravo nisu sustinski problem, oni su samo posledica pravog problema.

OK, verovatno vredi pomenuti ih kako bi se skrenula paznja na dubinu problema, ali bavljenje njihovim zivotima je bas ono sto ne bi pomoglo, pravi se reality-show od necega sto bi trebalo da bude ozbiljno. Ni jedna od tih pozicijia nije direktno birana - dakle, neko je te karaktere postavio tu gde jesu...

[ miki069 @ 13.11.2021. 00:10 ] @
Ako je ovo nivo ministra, onda smo mi pukli kao država.

https://youtu.be/pt7rH8Vwxm4
[ BuzzLightyear @ 13.11.2021. 00:20 ] @
Dovoljno je to što se menjaju zakoni i sudska praksa kako bi se udovoljilo stranim kompanijama i bankama. Pukli smo kao država, to je činjenica.
[ MajorFatal @ 15.11.2021. 00:09 ] @
Citat:
CoyoteKG:
A staford? Sad pogledah, to lupila ova viditeljka koja je sad hit i popularna


Znam da su ponavljali šalu sa stafordom, ali ne znam ko je lupio, avanzovala u međuvremenu? Super.

Nego kad smo kod voditeljki, jedno jutro doveli neku gospođu sa bioloških nauka, i ona tu objašnjava nešto, jedna voditeljka pa druga nisu uspele da izgovore "biodivrzitet" iz cuga, i toliko se zasmejale u programu uživo, plaču koliko se smeju .. gleda ona biologica, biologičarka, oće da svisne ..
[ BuzzLightyear @ 24.11.2021. 09:20 ] @
Oh, Ana, oh, Ana, oh, Ana... tugo mojih dana...

[ anon70939 @ 24.11.2021. 21:12 ] @
Ne znam sta je iritantnije, ona ili ovaj koji je montirao snimak i ponavljao.

Izgleda ce se uskoro film Idiocracy obistiniti
[ Java Beograd @ 25.11.2021. 07:44 ] @
Horor!
[ BuzzLightyear @ 25.11.2021. 11:33 ] @
Užasi promiskuiteta!
[ Java Beograd @ 25.11.2021. 12:50 ] @
"Njih nije boleo moj lapsus" Kokoško glupa, nije lapsus u pitanju, već cela tvoja tirada od sat vremena.
"Ti isti koji su protiv mene, ti isti nikad ne vole Srbiju" a Marić - izneverovao !
[ Ivan Dimkovic @ 25.11.2021. 13:10 ] @
Ovo je klasicna politicka smicalica: ubacite u pricu klovnove kao sto je doticna, kako bi vas "A tim" izgledao jos bolje.

Kad ljudi vide ovakve kretenluke, onda i mediokritet izgleda kao akademik. Sto i jeste cilj.

Eno skoro u USA bio izbor kojekakvih njuski u administraciji, gde senat mora da ih odobri. Znaci prva postava, apsolutno skandalozne njuske koje ni u ludilu niko ne bi mogao da izabere... a onda kad se svi izduvaju, kaze se "ok ok, jeste lud ovaj - povlacimo, evo boljeg".

Taj "bolji" mozda ranije ne bi imao sanse, ali posle pajaca izgleda drasticno bolje.

Dodatni bonus je da se rulja bavi klovnom a ne pitanjima zasto ih tako rade k'o volove.
[ Java Beograd @ 25.11.2021. 13:48 ] @
Fazon "Šećerovski", "četke i metle"
[ whitie2004 @ 25.11.2021. 14:00 ] @
Citat:
Dodatni bonus je da se rulja bavi klovnom a ne pitanjima zasto ih tako rade k'o volove.

Rulja i jesu volovi koji zasluzuju mehanicku muzilicu, iako su volovi ...
Pametni, obrazovani stvarno humanisti, patriote ... su statisticka greska.
To sto volovi umisljaju da su pametni, uceni, ..... obezbedjuje mleko!
[ ademare @ 25.11.2021. 14:17 ] @
Ova devojka je prva ekipa !

Niti ima ko bolji i pametniji od nje u SPS-u i SNS-u, niti je potrebno !


Tabloidi stalno pisu o njoj da ima 100.000 pratilaca !

Sve su to Turci , Arapi , Crnci i Indijci koji joj gledaju u pedu dok se golisava trci na slikama !


Takodje Tabloidi pisu da zivi u nevidjenom Luksuzu !

Verovatno kao i druge " starlete " naplacuje po satu !


[ anon70939 @ 17.03.2022. 16:36 ] @
https://www.reddit.com/r/serbi...um=ios_app&utm_name=iossmf
[ BuzzLightyear @ 17.03.2022. 20:26 ] @
I come in peace.
[ jovajovic100 @ 18.03.2022. 00:50 ] @
Ana u radno odelo za rad na ulicu deli SPS pomoc na Srbsku sirotinju i cveke na drugarice