[ bordzija @ 02.12.2021. 03:00 ] @
Toster za hleb, onaj u koji se odozgo ubaci hleb. Ima regulaciju dužine pečenja i reset taster. To je neki jeftin kineski.

E sad kada se aktivira radi samo jedna polovina grejača i blješti kao sunce. Kada se u zidu okrene utikač za 180 stepeni svetli druga polovina grejača kao sunce.

Tajmer ne radi mora da se drži prstom poluga za spuštanje leba.
[ bordzija @ 02.12.2021. 03:46 ] @
Tako radi na novoj instalaciji koja ima uzemljenje dok na staroj instalaciji koja nema uzemljenje - radi normalno
[ whitie2004 @ 02.12.2021. 08:23 ] @
Probio na masu - preporucena upotreba samo sa gumenim rukavicama ...
[ baresi @ 02.12.2021. 09:18 ] @
Ili ga je netko popravljao, pa sad više nije stereo.
[ nenadovic85 @ 02.12.2021. 13:10 ] @
Odvoj uzemljenje, ne treba ti. Uzmi nulu i fazu i sa njima veži grejače. :) Probaj, pa ako izgineš... šta ćeš...
[ bordzija @ 02.12.2021. 13:44 ] @
Nije popravljan nikada niti otvaran, stvarno sad kada bez uzemljenja radi normalno ali glinericom na onom oklopu pokazuje da ima struje. Jel to sigurno da tašta koristi?

Kako je mogao da probije na uzemljenje 🤔
[ baresi @ 02.12.2021. 13:57 ] @
@bordzija, bez zezanja, to su ozbiljne stvari. Jel imaš u instalaciji neku FID sklopku ili neku sličnu zaštitu?
[ djoka_l @ 02.12.2021. 14:07 ] @
Citat:
bordzija:
Nije popravljan nikada niti otvaran, stvarno sad kada bez uzemljenja radi normalno ali glinericom na onom oklopu pokazuje da ima struje. Jel to sigurno da tašta koristi? :D

Zavisi od planova koje imaš sa taštom. Nije 100% sigurno da će da je ubije, ali blizu je.
AKo ti i dalje treba tašta, onda to izbaci (u sitnim delovima) iz kuće.
[ ademare @ 02.12.2021. 14:41 ] @
Citat:
bordzija:
Nije popravljan nikada niti otvaran, stvarno sad kada bez uzemljenja radi normalno ali glinericom na onom oklopu



Ljudi toliko Cesto koriste ovaj pogresan naziv , da sam u jednom Trenutku pomislio da ono sto sam ja naucio jos kao dete , cuo od starijih Nije tacno ?


GliNerica je pogresno . Provereno . Nema tu nikakve Gline .

Rec je Nemackog porekla Glimmlampe . Od tog naziva moze biti samo Glimerica .


Zasto sam ovo napisao kad sam i sam napadan na forumu kao Nepismen ?

Mali doprinos ispravnom koriscenju reci .
[ nenadovic85 @ 02.12.2021. 14:45 ] @
Proveri jačinu struje metalni delovi tostera - uzemljenje u utičnici. Znači možda je to neka indukovana struja pa svetli gliMerica, ne verujem da tu ima mnogo ampera. Uzmi sijalicu od 60w turi je u fasung pa jedan kabl od fasunga veži za zemlju u utičnici a drugi kraj pipkaj po tosteru. Nemam pojma. Da nisi ti Andrija Milošević :D ima na jutjubu hihihihi..
[ bordzija @ 02.12.2021. 15:15 ] @
Citat:
baresi: @bordzija, bez zezanja, to su ozbiljne stvari. Jel imaš u instalaciji neku FID sklopku ili neku sličnu zaštitu?


Ima fidova sklopka relativno skoro je stavljena kada je rađena i ta nova struja za kuhinju... Na glinerici je ok u utičnici sve kako treba, na ostalim aparatima nema da pokazuje glinerica...

Fidova sklopka zeza?

Al mi nije jasno da na novoj struji koja ima uzemljenje radi samo POLA tostera i to svetli ko lampa 😂
[ gilopile @ 02.12.2021. 15:23 ] @
Tinjalica?
Ja gu tako zovem od vajkada.
Bordzi, a da ga otvoris?
Videce se sta i kako.
[ baresi @ 02.12.2021. 15:34 ] @
Ja mislim da nešto nije u redu sa tosterom. Da provjeriš dali ti radi FID, uzmi neku običnu sijalicu od 40 do 60 vati sa grlom, fasungom ili kako se već zove, priključi dvije žice i priključi je na toj utičnice između faze i uzemljenja. Fid mora izbaciti. Ako ne, ne valja ti instalacija.
[ baresi @ 02.12.2021. 15:52 ] @
Ili, u tu utičnicu uključi ispravnu peglu i provjeri dali i na kućištu pegle sveti phasenprufer(glinerica).
[ bordzija @ 02.12.2021. 15:55 ] @
Evo ja da ga otvorim kaaad linea kinez stavio one trouglaste šrafove 😁

Baresi jel hoće fidovka da zuji? Imamo tu i neki praistorijski relej za zvonce koji mislim zuji povremeno. Električar koji je to radio kaže zvekno toster 🤔
[ bordzija @ 02.12.2021. 16:11 ] @
Našao sam krivca, jedna žica grejača se izvukla i dodiruje konstrukciju držača hleba.

[ gilopile @ 02.12.2021. 16:21 ] @
Uzas.
Rekoh ja pre da se plasim kineskih uredjaja, a eto i zbog cega.
Jedna jedina stvar koju su trebali da obezbede kako treba...
Da izgine neko samo tako.


`phasenprufer` taj rad :)
[ baresi @ 02.12.2021. 16:52 ] @
To da toster nije ok smo predpostavili, manje više svi, ostaje ti problem, zašto FID nije izbacio. FID je tamo da štiti ljude, pa makar bila i tašta, a ne instalaciju. Svejedno, proveri dali je sa instalacijom sve ok.
[ baresi @ 02.12.2021. 17:00 ] @
Dragane, tako se kod nas zove, (Germany izraz). Dobro, fale dvije tačke iznad u, ali nemam ih na tastaturi. U stvari kod nas je pravi izraz probirka, ali taj naziv koriste samo mlađi majstori.

[Ovu poruku je menjao baresi dana 02.12.2021. u 18:10 GMT+1]
[ bordzija @ 02.12.2021. 17:20 ] @
Ma tašta gura balvane u taj toster sad sam predao instrukcije kako dalje da se koristi. Inače nagura balvan pa ga drhka varjačom da izađe
Elem debela kriška je pomerilažicu držača koja se naslonila na žicu grejača koja se volšebno razvukla i povećala. Glupost kineskih poluproizvoda. Ja se kladim da je uzrok 99% požara u kućanstvima samo zahvaljujući kineskim uređajima.
Eto rešili smo i ovu enigmu. Na utukaču bez uzemljenja i dalje sija glinerica hehe

Na regularno uzemljenom ne.

Fidova sklopka je na kupatilu tj bojleru valjda.
Al ovaj kineski toster sklopiti pa to je prava umetnost! Trebalo mi je sat vremena da upasujem te nikakve limiće i žičice i dalje je sad kao kupusara!

Džabe sam kupio onaj siemens porsche design biće eksponat u sobi
[ SASA M. @ 02.12.2021. 21:44 ] @
Ako teramo konac na mak, kaze se ispitivac napona, dakle treba izbaciti `tudjice gde god je moguce.
[ baresi @ 02.12.2021. 21:58 ] @
Nisu baš sve kineske stvari za bacanje. Imam puno stvari na kojima piše made in China i rade odlično. Puno toga sam nabavio putem ebay-a, ali ne kupujem kod prodavača koji prodaju čarape, gaće i usput recimo tostere ili grafičke kartice. Što se tiče fidove sklopke, nije samo za kupatilo, nego za ceo stan odnosno kuću. Za kupatilo se obično dodaje osetljivija sklopka, najviše zbog vlage i da te ne ubije struja onda kad si bos i bez gaća.
[ baresi @ 02.12.2021. 22:19 ] @
@SASA M., slažem se da treba koristiti svoj jezik, ali ponekad su ti prevodi takvi da neznaš o čemu se radi. Možda je ispravnije kad bi se zvao ispitivač faze, jer teško sa njim možeš ispitati napon. Treba neko vreme da se ljudi naviknu na te nove izraze, pogotovo što su neki prevodi iz engleskog ili nekog drugog jezika, jako smešni. Neke stvari se jednostavno ne mogu "udomaćiti", recimo tranzistor, tiristor, mosfet, laser itd.
[ bordzija @ 02.12.2021. 23:35 ] @
To treba da zastrane majstori jedva upamte jednu reč sad treba i dve hehe. Majstor koji je ugradio fidovu sklopku ne znam dal je i povezao sve do kraja jer je taj deo stana u renoviranju još se radi. On sam je prošli put pitao jesmo mi ovo stavljali hehe :D
Razmaci po godinu dana.
[ ademare @ 03.12.2021. 09:08 ] @
@ baresi

Potpuno si u pravu oko losih prevoda .

Evo ja na primer , Windows koristim samo engleski , iako postoji i na srpskom . Toliko su losi prevodi , da cesto ne znam na srpskom sta je sta . Kod engleskog nema iznenadjenja . Isto i sa "lokalizacijama" pojedinih programa . " File, edit , view" itd. ne moze nikakav prevod da zameni .


Isto i na mobilnom . Stavim jezik engleski . Srpski ne stavljam jer ne zelim da zavisim od loseg prevoda opcija i funkcija androida .
[ SASA M. @ 03.12.2021. 15:29 ] @
Pa dobro, da ne idem daleko od teme, moj predlog je da se zove detektor prisustva mreznog napona, skraceno "deprmrnap"
[ gilopile @ 04.12.2021. 01:07 ] @
Fora je u tome sto neko moze ladno da rikne zbog glupog tostera.
Nije se zaebavati s tim

Inace `probna lampa`? Oce li ici to?
[ jovajovic100 @ 04.12.2021. 08:57 ] @
Citat:
ademare:

Ljudi toliko Cesto koriste ovaj pogresan naziv , da sam u jednom Trenutku pomislio da ono sto sam ja naucio jos kao dete , cuo od starijih Nije tacno ?


GliNerica je pogresno . Provereno . Nema tu nikakve Gline .

Rec je Nemackog porekla Glimmlampe . Od tog naziva moze biti samo Glimerica .


Zasto sam ovo napisao kad sam i sam napadan na forumu kao Nepismen ?

Mali doprinos ispravnom koriscenju reci .


I jesi nepismen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ nenadovic85 @ 04.12.2021. 10:37 ] @
Ja sam da se uvedu te domaće skraćenice. Pre sam za to, nego da kažemo 'probna lampa','visokosedajući dupogledajući vozač', trebaju nam skraćenice i glinerica-glimerica, može da prođe. Što se tiče prevoda tehničkih reči, pogotovu reči nove tehnologije, tu treba samo prevesti-prepisati. Ali to uopšteno treba da rade književnici u timu sa strukom.

[ ademare @ 04.12.2021. 13:48 ] @
Au , dezurni Hejter se javio .

Izkuliraj pomalo , bice ti bolje ! Dzabe se nerviras za svaku sitnicu .
[ gilopile @ 04.12.2021. 13:56 ] @
Probna ispitna probirka - glimnerica je najpravilnije.
[ bordzija @ 04.12.2021. 22:05 ] @
Probirka mi nekako vuče na ruski jezik ipak sam za što kraću varijantu i za što lakše izgovaranje kao recimo motorcangle ili klješta
[ gilopile @ 05.12.2021. 13:45 ] @
Probirka je na Baresi language :)
[ baresi @ 05.12.2021. 17:12 ] @
Tako je gilopile, google prevod kaže da je probirka na srpskom epruveta. E sad, budi pametan. Ipak je najbitnije da smo toliko pismeni i da znamo o čemu se radi. Zamisli situaciju da slućajno dođem u Srbiju popravljati neku mašinu, pa zamolim nekoga da mi posudi probirku a on mi donese epruvetu. I obrnuto, naravno.
[ ademare @ 05.12.2021. 17:31 ] @
Moram priznati da tu rec ne poznajem .

Google translate , kada se ukuca " probirka " misli da ima posla sa Uzbekistanskim jezikom ?

Tako i prevodi . GT poznavanje " manjih " jezika , tipa srpski, slovenacki , uzbekistanski je veoma lose .


Zato extra prevodi sa kineskog ? Ali ne na srpski vec sa kineskog na engleski .

Mala smo mi trzista da bi se oni bavili nama ozbiljnije.


O.K. neke reci su iste u Slovenackom i Ruskom jeziku , a odatle stigle i u Uzbekistanski ?

Bas pominjani " Kitajci " , tj Kinezi . Na Ruskom je isto kao i na Slovenskom
[ gilopile @ 05.12.2021. 17:51 ] @
Novosadjani kazu `probara`.
Pokušara :D :D
[ bordzija @ 07.12.2021. 09:36 ] @
Slučajno naleteh, pogledajte Bosch toster ima identičnu samoubica grejnu ploču unutra! Kao ovaj kineski taštin krš koji sam popravljao!

https://www.kupujemprodajem.co...128145433?filter_id=1496249869


[ Java Beograd @ 07.12.2021. 10:28 ] @
Na šta tačno misliš?
Ne vidi se ni jedna žičica koja se izvukla, pa dodiruje "kavez" za hleb.
[ bordzija @ 07.12.2021. 13:19 ] @
Ali je identična ta ploča sa žicama (grejačem) uopšte isti je mehanizam u pitanju.
[ bakara @ 07.12.2021. 16:00 ] @
99% tostera ima takav princip rada
Nije to raketa, nego toster, koji se sastoji od grejne zice i lima.
[ bordzija @ 07.12.2021. 17:24 ] @
Pa da ali BOSCH! Očekivao sam da su uložili 5 dinara više 😆
[ bordzija @ 23.12.2021. 00:26 ] @
Kako je zahladnelo tako rekreativno malo više gledam kp i baš sam bacio oko na tostere.

Ono što je meni zastrašujuće bosch, filips i još neki zvučni brendovi imaju identične komponente kao i oni superjeftini nn random kineski tosteri koji se prodaju! Bukvalno sem ambalaže i možda malo lošijeg dizajna - unutra su svi identični! Počev od grejača, lifta tostera i elektronike!