[ nenadovic85 @ 22.12.2021. 15:31 ] @
Ne znam kako ovo da vam predočim, ali imam strašnu potrebu da sve ovo podelim sa vama. Zašto ne idem na proteste? Zato što mislim da su protesti pokrenuti iz pogrešnih razloga, upereni protiv pogrešnih ljudi i vlada među narodu mišljenje da su ovi na vlasti pogrešni ili nešto krivi za ovu situaciju. I to, ne kod nas, nego gle slučaja na celoj planeti. Da skratim, ustvari ispričaću vam jednu metaforu.

Zamislite sastanu se dve fudbalske ekipe i trebaju da odigraju utakmicu. I oni, nekako ih mrzi, pa se svi zagrle i ovi beli i ovi crni pa kažu, ej burazeri, aj da ne igramo ovo, blato je, a i onako nema publike, šta ima da igramo, nego da se dogovorimo, kao igrali smo i rezultat je 1:1. Ovi drugi kažu, važi, neka bude. Drugi put opet isto, ali sad ovi kažu, jeste, ali vi imate crnca u ekipi i imate ovog mnogo visokog golmana, nije realno da bude 1:1, neka bude 2:1 za vas. Ovi kažu ok...itd...Šta je to? To je komunizam, razumete. I šta je poenta? Nema borbe, nema fer pleja, nema napretka što je najvažnije jer nema ni borbe ni konkurencije. Loš sistem.

E sad mi živimo u kapitalizmu, neokapitalizmu, neoliberalnom kapitalizmu, nazovite ga kako hoćete. Šta je to? To je utakmica u kojoj je surova borba, ipak postoji neki sudija koji je kolko tolko nepristrasan itd.. i šta sad? Utakmica nema kraja, ne igra se 90 minuta nego se igra neprekidno 3, 5, 10 dana... Pa čak i tu postoji granica izdržljivosti, igrači popadaju, pocrkaju na terenu. Zašto? Zato što nema GRANICA. E to je glavni razlog zbog čega treba protestvovati i samo to. Ne buđave reke, ekologije, vakseri, nevakseri, plave, bele maske, koji je virus beta gama, trt mrt... Treba protestovati protiv kapitalista, tajkuna, milijardera, nazovite ih kako hoćete. Oni su nas na primer bombardovali. I ne samo nas, neco celi svet, navodno nerazvijen itd...

Nisu krivi političari. Narod ne zna u kakvoj su oni situaciji. Dok si u opoziciji možeš sve da obećaš, ali kad postaneš vlast druga je priča. Zašto? Zato što su uslovljeni od strane tajkuna. Tih nevidljivih milijardera koji nam gule kožu s leđa. Kako su uslovljeni? Vi mislite da bilo koji važan političar nije uslovljen? Dođu ljudi u crnom, kažu pobićemo ti celu porodicu a tebe će da kidnapujemo i da te mučimo deset dana dok ne crkneš od bolova. Vi mislite da toga nema? Ima i te kako. Taj posao završavaju milijarde.

Koliko danas ima milijardera u svetu? 100-500. Mi znamo neke, ali te koje mi znamo sa recimo Forbsove liste, čak i oni su sitne ribe, pravi milijarderi nisu na tim listama. Nije to teorija zavere, to je život. I svi oni će živeti duže od sve vaše dece. I biće sve bogatiji i bogatiji. Jedan od njih više milijardi zaradi u samo jednoj sekundi, nego cela Srbija da radi godinu dana bez prestanka. Jel shvatate vi koje su to cifre? To se ne može izračunati. Ni oni sami ne znaju koliko imaju. Njima nije bitan fudbal, kome se mi radujemo, nije im bitan sport uopšte, filmovi za odrasle, ne... njih više ništa ne može da usreći i razonodi, oni su se okrenuli sadizmu. Brutalnostima, oni to gledaju, ne mogu ni da zamislim šta je sve to što njih uzbuđuje. Igraju se našim životima, kupuju nas i prodaju, jer kapital može sve. Džaba ti sreća, ljubav, zdravlje..sve je to džaba kad nemaš kapital, moć. Moć da upravljaš celom planetom.

To je taj surovi neoliberalni kapitalizam. Jel to prirodno stanje stvari? Opstanak? Veći jede manjeg? Pa nije, jer da jeste ne bi se ljudi bunili, ali ne znaju protiv čega i protiv koga se ratuje. A oni koji znaju, oni ne smeju jer su ucenjeni. I sad neko sa ovakvim stavovima da izađe pred narod i kaže takva i takva je stvar... Pa šta je za njih ne milion, nego milijarda dolara, ništa. Plate nekog crnokošuljaša i on te smakne dok si rekao keks. I to je najmanja cena koju možeš da platiš. Moli Boga da te ubiju, neće... nego te kidnapuju, pobiju ti porodicu itd itd, tebe ostave za kraj, ucene te, ili ćeš da radiš za njih ili protiv njih, ako si protiv zna se šta sleduje.

Pa nije slučajno, što su svi NATO političari izgovarali iste rečenice kad je trebalo bombardovati Srbiju, Jugoslaviju. Ja znam da su bili ucenjeni. Vojska je tu bila da izvrši zadatak. Oni su profesionalci. Političari su tu da naprave atmosferu. Ali pravi inicijatori i nalogodavci su baš ti ljudi kojima ni ime ne znamo. A mogu sve da nas kupe, da nas zgaze.

Nije to teorija zavere, to je istina. I ja ne znam kuda će nas ovo sve dovesti... nasuprot kapitala postoji duh-duša-empatija i ostale svetlucave stvarčice, koje su navodno jače od kapitala. Možda i jesu. Ako narod, ne samo u Srbiji, Balkanu, nego u celom Svetu shvati da se protiv toga treba boriti. Ali ne njihovim sredstvima, tako što ćemo da pravimo haos, oni to priželjkuju, time se naslađuju, jedva čekaju da neka tv stanica ili tajni kamerman zabeleži neko prolivanje krvi i najveće brutalnosti.

Ne. Nego da izvojevamo da se usdpostave granice tog neoliberalnog kapitalizma. Jer je to prirodno. Čovek je prvo ušao u pećinu pa našao ženu pa deca, pa je onda ogradio to svoje imanje itd itd. I životinja ne ubija, davi kolje druge životinje dok ne oseti glad. Ne, nego tigar, lav uhvati neku živuljku pa je raskomada i jede dok se ne najede a onda 'iskulira'. A ovo što se dešava danas, to je posao persona koje su gore od životinja. Oni žele našu krv. Žele sve da nam uzmu, zemlju, kuću, državu, politiku, istoriju, emocije, sve a na kraju i dušu.

E protiv toga se treba boriti. Ovde i svuda u Svetu. A to je najteža borba i revolucija koju će svet ikada videti. Jer će leteti glave samo tako. Infiltriraće se u društvo i opet zapovedati, kupovati ljude i uspostavljati svoj sistem.

E samo ta borba je ona prava i istinska, ali kažem, ljudi smo, ne da ih se rešimo, nego po hiljaditi put pričam, da smanjimo te razlike u kapitalu. U Africi u Maleziji, deca su gladna, žedna, rade mesec dana za par dolara a imaju po 5-6 godina. Mnogo je takvih primera, mogao bih da vam pišem mnogo dugo.

A neki drugi za jednu sekundu zarade milijarde. Jel to prirodno, pošteno, fer? Po meni nije. Ali ne govorimo istim jezikom, nemamo istu kulturu, čak nam ni dani nisu isti, negde je dan, negde je noć, negde je leto, negde zima... i kako onda stvoriti kritičnu masu koja će to da promeni, da obezbedi postojanje srednje, radničke klase. Umesto ovog sistema bogatih i siromašnih, koji nije još uvek jasno vidljiv ali ide se ka tome.

I onda kad nas sve ucene i kupe a možda i pobiju, onda će ti tajkuni da se bore međusobno, svi će stvoriti svoje male ili velike privatne vojske, privatne države i to će biti kraj civilizacije kakvu danas poznajemo.

A to Rio Tinto, maske, voda, elektrane, ma za to me boli ona stvar...
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 15:38 ] @
Organizuj proteste protiv kapitalizma, izrabljivača dece u Maleziji, marsovaca... i ja ću doći. Ali meni se čini da se to nikad neće desiti, jer više voliš da tupiš iz tople sobe.
[ Java Beograd @ 22.12.2021. 15:40 ] @
Možemo da se odmaknemo od Srbije, pa da steknemo malo širu sliku:

1.
Onomad su u Francuskoj bili protesti "Žutih prsluka". Tražili nemoguće, i tukli se s policijom mesecima.
Po principu: "Tražim da dobijem penziju u 50. god. života, a ako ne može, bacaću molovljev koktel na policiju, i paliću automobile na ulici"
I tako, trajalo, trajalo ... iscrpeli se i demonstranti, i policija, i pošten svet i država.
Ko? Zašto? Čemu sve to? Ko to organizuje?

2.
Svako malo, ovih meseci: demonstracije protiv kovid mera. Pa da su to neke normalne demonstracije, đene-đene.
Ali jok, opet molovljev koktel na policiju, krš, lom ... I naravno, zna se unapred da demonstracije ništa neće da promene.
Ko? Zašto? Čemu sve to? Ko to organizuje?





Citat:
nenadovic85:A neki drugi za jednu sekundu zarade milijarde. Jel to prirodno, pošteno, fer? Po meni nije.

Jbg, život nije fer. Ko krene u život, i očekuje fer "borbu", taj se za]eb'o.
To je jedna od važnijih stvari koju sam sinove naučio.
[ SlobaBgd @ 22.12.2021. 15:43 ] @
Da! Otvori prozor, ohladi sobu, pa onda tupi!
Ako iko zna koji su moderni standardi u tupljenju, to je BuzzLightyear, treba da ga poslušaš!
[ nenadovic85 @ 22.12.2021. 16:19 ] @
I ja bih voleo da poslušam vaše savete, ali ne smem. Bolje da ovo nisam ni napisao. Možda ću da promenim nik, možda više nikad ne dođem na ovaj forum. Žao mi je.
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 16:30 ] @
Zašto baš sada da odustaneš kada si dobio podršku od Slobe i Jave? Vas trojica bi napravili čudo!
[ ademare @ 22.12.2021. 16:44 ] @
Samo nemojte da koristite " Molovljeve koktele " , jer ko zna sta je to i da li uopste postoji

Prvo sam pomislio da je greska u kucanju , ali kada se to ponovi 2 puta u istom postu onda nema greske !


Izvesni Koktel se zove Molotovljev ! Po bivsem Sovjetskom ministru inostranih poslova ! Molotov se prezivao . Inace Najpoznatiji po tome sto je potpisao Pakt sa Hitlerom o saradnji i dobrosusedstvu .

Nemacka i SSSR tada nisu bili susedi , ali su uskoro Zajednickim snagama to postali
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 16:56 ] @
Čovek ne posećuje proteste, odkud da zna da li je Molovljev ili Molotovljev! Java ide u pozoriše, tj. pokušao je jednom i baš tad su našli da blokiraju put. Gospođa se baš bila mnogo potresla.
[ SlobaBgd @ 22.12.2021. 17:11 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Vas trojica bi napravili čudo!

*biste
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 17:22 ] @
Biste, bravo Slobo. Inače, meni je srpski drugi jezik, a i nisam prodavac krompira.
[ SlobaBgd @ 22.12.2021. 17:47 ] @
Nisi, ti si prodavac magle, i to neuspešan.
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 17:58 ] @
Tebi sam iz nekog razloga zanimljiv. Možda zato što si se navukao na maglu, SKOJ, KPJ, RTS, SPS, JUL, Pink, SNS... pored toliko magle šta bi radio sa ovom koju ja prodajem? Nemam ja srca tebi bilo šta da prodam. Tužno je kad čovek pogleda unazad i vidi samo maglu.
[ SlobaBgd @ 22.12.2021. 18:37 ] @
To zavisi od čoveka. Ja kada pogledam unazad, uglavnom vidim cvetne livade, rosu na vlatima trave, sunce u krošnjama propupelog drveća, decu koja se raduju dok se igraju držeći se za ruke, jednoroge koji šetaju poljem...

TI vidiš maglu.
Ne bih da ti ja dajem dijagnozu, ali ti dobronamerno predlažem... Znaš već.
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 18:53 ] @
Moje ovce isto kao ti vide livade i travu. Pitam se da li imate još nešto zajedničko. Jednorozi bi mogli da budu posledica elesdija ili Pinka, trava nije dovoljna. E, da nisu Vučićevi vitamini u pitanju?
[ jovajovic100 @ 22.12.2021. 19:47 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Čovek ne posećuje proteste, odkud da zna da li je Molovljev ili Molotovljev! Java ide u pozoriše, tj. pokušao je jednom i baš tad su našli da blokiraju put. Gospođa se baš bila mnogo potresla.


Java ima gospoju !? Zar nema gospodina , sada je to IN .
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 20:19 ] @
Nije ni Java baš toliko napredan.
[ Bradzorf012 @ 22.12.2021. 21:28 ] @
Citat:
ademare:
Izvesni Koktel se zove Molotovljev ! Po bivsem Sovjetskom ministru inostranih poslova ! Molotov se prezivao . Inace Najpoznatiji po tome sto je potpisao Pakt sa Hitlerom o saradnji i dobrosusedstvu .

Nemacka i SSSR tada nisu bili susedi , ali su uskoro Zajednickim snagama to postali :D


Ne znam za ostale, ali meni zaista nije više zanimljivo kada vidim kako desničari prekrajaju istoriju i dube na trepavicama kako bi dokazali nedokazivo. Samo napred u nove pobede, novim lažima i krivotvorenjima.

Dakle, lansirati ovakvu konstrukciju bez pominjanja Čemberlena i Daladjea, odnosno ne reći ništa o minhenskom sporazumu koji se gle čuda dogodio samo godinu dana ranije, pa to je falsifikat koji može uočiti i stariji osnovac, a ne odrastao čovek.

O desetinama i stotinama hiljada krvata, italijana, mađara, rumuna, poljaka i bugara na istočnom frontu, posebno u Staljingradu suvišno je i govoriti.

Ne zna čovek da li da plače ili da se smeje kada vidi pojedine interpretacije istorijskih događaja.
[ BuzzLightyear @ 22.12.2021. 21:50 ] @
Izgleda da ipak nije bilo vreme da napustiš forum. Bez potrebe sam brinuo sve vreme.
[ B3R1 @ 23.12.2021. 09:12 ] @
Citat:
nenadovic85:
E protiv toga se treba boriti. Ovde i svuda u Svetu. A to je najteža borba i revolucija koju će svet ikada videti. Jer će leteti glave samo tako. Infiltriraće se u društvo i opet zapovedati, kupovati ljude i uspostavljati svoj sistem.

Pogresno glagolsko vreme. To nije neka buducnost, vec nazalost surova realna sadasnjost.
Citat:
E samo ta borba je ona prava i istinska, ali kažem, ljudi smo, ne da ih se rešimo, nego po hiljaditi put pričam, da smanjimo te razlike u kapitalu. U Africi u Maleziji, deca su gladna, žedna, rade mesec dana za par dolara a imaju po 5-6 godina. Mnogo je takvih primera, mogao bih da vam pišem mnogo dugo.

Kada su ga prvi put pozvali da se obrati americkim studentima, Bil Gejts je svoj govor zapoceo recenicom: "Zivot nije fer, sto pre prihvatite to, to je bolje za vas". Sta ti u toj recenici nije jasno?
Citat:
A neki drugi za jednu sekundu zarade milijarde. Jel to prirodno, pošteno, fer? Po meni nije. Ali ne govorimo istim jezikom, nemamo istu kulturu, čak nam ni dani nisu isti, negde je dan, negde je noć, negde je leto, negde zima... i kako onda stvoriti kritičnu masu koja će to da promeni, da obezbedi postojanje srednje, radničke klase. Umesto ovog sistema bogatih i siromašnih, koji nije još uvek jasno vidljiv ali ide se ka tome.

Mozda bi valjalo da proucis dela Marksa i Engelsa, shvatio bi da je to sto pricas vec neko pokusao pre tebe. A kako se taj nesrecni eksperiment zavrsio - znamo svi. Taj drustveni poredak ostao je samo u secanju nekih naivnih nostalgicara koji ovde na svaku temu pomenu onog takozvanog masinbravara (a u realnosti ko zna sta je bio i ko je bio).
Citat:
I onda kad nas sve ucene i kupe a možda i pobiju, onda će ti tajkuni da se bore međusobno, svi će stvoriti svoje male ili velike privatne vojske, privatne države i to će biti kraj civilizacije kakvu danas poznajemo.

Da, da, zlatna milijarda, sudnji dan, tajna sklonista u Andima za bogate ... i slicne gluposti. Uvek sam se pitao gde li ljudi nadjose tu "zlatnu milijardu", odakle sada to? Ali nece do toga doci, ne sekiraj se. Pa i ti bogatasi, ma koliko se osecali mocno, ipak kapiraju da im njihovo bogatstvo ne bi vredelo ni dva pisljiva boba bez sve te planetarne marve koja radi za njih.
Citat:
A to Rio Tinto, maske, voda, elektrane, ma za to me boli ona stvar...

Vidis, to je nesto sto bi trebalo prvo da te zabrine. Zapravo, redosled ti je pogresan. Na prvom mestu je voda i normalna hrana, jer bez toga nema zivota. Sve ostalo je sporedna stvar.
[ BuzzLightyear @ 23.12.2021. 09:22 ] @
Citat:

Citat:
A to Rio Tinto, maske, voda, elektrane, ma za to me boli ona stvar...


B3R1: Vidis, to je nesto sto bi trebalo prvo da te zabrine. Zapravo, redosled ti je pogresan. Na prvom mestu je voda i normalna hrana, jer bez toga nema zivota. Sve ostalo je sporedna stvar.


Nenadović ima ozbiljnu dijagnozu (izvini Nenadoviću, ali to je istina), šta je sa ostatkom Srbije i zašto ne shvata ovo šti si napisao?
[ B3R1 @ 23.12.2021. 09:28 ] @
Citat:
BuzzLightyear: Nenadović ima ozbiljnu dijagnozu (izvini Nenadoviću, ali to je istina), šta je sa ostatkom Srbije i zašto ne shvata ovo šti si napisao?


Mozda nesto nalik na ... ovo:



???
[ BuzzLightyear @ 23.12.2021. 09:38 ] @
Mogu da skinu "that haven’t happened - yet" i napišu da se trenutno događa u Srbiji.
[ ademare @ 23.12.2021. 10:00 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Ne znam za ostale, ali meni zaista nije više zanimljivo kada vidim kako desničari prekrajaju istoriju i dube na trepavicama kako bi dokazali nedokazivo. Samo napred u nove pobede, novim lažima i krivotvorenjima.

Dakle, lansirati ovakvu konstrukciju bez pominjanja Čemberlena i Daladjea, odnosno ne reći ništa o minhenskom sporazumu koji se gle čuda dogodio samo godinu dana ranije, pa to je falsifikat koji može uočiti i stariji osnovac, a ne odrastao čovek.

O desetinama i stotinama hiljada krvata, italijana, mađara, rumuna, poljaka i bugara na istočnom frontu, posebno u Staljingradu suvišno je i govoriti.

Ne zna čovek da li da plače ili da se smeje kada vidi pojedine interpretacije istorijskih događaja.



Nema ovde nikakvih interpretacija . Koktel se ne zove ni Cemberlenov ni Daladjeov ! Vec Molotovljev ! I tako su ga zamisli prvi nazvali Finci !! Vraticemo se na njih kada dodje red .

Minhenski sporazum . Nije ni prvi ni poslednji beocug koji je vodio do II S. Rata ! Francuska i V.B su htele da izbegnu rat . Suvise Skupo ih je kostala pobeda u I S.R. Toliko skupo da su videli da se ne isplati . Dobili nista nisu sustinski , samo zrtve , razaranja ogromne kredite .

1. Jedan od kljucnih dogadjaja je Remilitarizacija Rajnske oblasti 1936. godine ! Po Versajskom ugovoru ta zona je trebalo da bude bez Nemacke vojske ! Francuska armija je jos uvek 10-20 puta veca od Nemacke ! Hitler suprotno savetima generala , salje bez ikakvih dogovora najpre jednu cetu vojnika . Generali su mu rekli da ce ih Francuska bez mobilizacije unistiti za nekoliko dana ! Ne tu cetu vec celu Nemacku armiju ! Francuska nemo posmatra i ne pomislja da ispali ni metak !

2. Nemacka i Japan potpisuju Anti Kominternski pakt ! Svaka budala vidi protiv koga je to upereno ! Malo kasnije se tom paktu pridruzuje i Italija ! To ce kasnije biti poznatije kao Trojni pakt !

3. Anslus Austrije 1938 . Kada je obezbedio pristanak Italije Hitler naredjuje "ujedinjenje". Bio je pod Nemackom vojskom i " Referendum ! Svaka slicnost sa Krimom 2014. je "Slucajna" Stav " saveznika " ga vise ne zanima , jer je shvatio da od njih nema nista ! To se potvrdjuje tim Minhenom . Francuska i Britanija i dalje ne zele rat i dozvoljavaju Hitleru da on resava kako zeli sudbinu Cehoslovacke !

4. Ugovor Molotov - Ribentrop ! Posle toga izbijanje rata je pitanje dana ! Osim javnog dela ugovor Sadrzi i Tajne delove ! Zajednicki Napad na Poljsku , podela Teritorija Poljske i Baltickih drvzava . Kao i Teritorijalne zahteve SSSR-a prema Finskoj i Rumuniji koje Nemacka podrzava !

Upravo po tom ugovoru , kada Finska odbije da preda svoju teritoriju SSSR , bice izvrsena agresija na Finsku ! Finska armija koja je bila neuporedivo manja i slabije opremljena od Sovjetske , koristi flase sa benzinom veoma uspesno protiv Sovjetskih tenkova !

I te flase kojima unistavaju Sovjetske tenkove su nazvali " Molotovljev koktel " .


Posle vise nego Bednog ucinka Sovjetske armije , koja je imala 10 puta vise gubitaka od male Finske armije , Hitler odlucuje da sto pre izvrsi napad na SSSR jer vidi da ja ta drzava Trula i nesposobna ! Hitler nije znao kolike su razmere i kolika je jacina Crvene armije !

Crvena armija je imala vise Tenkova , aviona i topova , nego Nemacka , Britanija , Francuska i USA zajedno 1939 . na dan pocetka rata ! A i u sledecem periodu SSSR je nastavio sa ogromnom proizvodnjom !

Postoji o tome i zvucni zapis Hitlera kada je saznao za razmere SSSR armije , tako sto su Prebrojali , unistene avione , tenkove i topove !!!!
[ ademare @ 23.12.2021. 10:13 ] @
I onda neko poredi Minhenski i ugovor Molotov-Ribentrop ? Da li su jednaki ili je Minhenski strasniji ??

Poredjenje nema nikakvu realnu logiku !

Minhenskim ugovorom Francuska i Britanija su bile pasivne , nisu nikoga Ubijale , Bombardovale , unistavale !

Ugovorom Molotov-Ribentrop , SSSR je Izvrsio invaziju na Poljsku , Litvaniju , Estoniju , Letoniju , Finsku i Rumuniju !

Bombardovao Finske gradove i Ubijao civile !!

Sprovodio na okupiranim teritorijama , ubistva i teror !! Punio Koncentracione logore - Gulage od tamosnjeg stanovnistva itd .
[ BuzzLightyear @ 23.12.2021. 10:25 ] @
Ispravno je bilo da je Francuska napala Nemačku još 1936. godine. Lako je biti general posle bitke, ali na kraju WWII pokazalo se da je Staljin bio u pravu što je krenuo u rat ranije. Pogrešio je što nije verovao Zorgeu, koji mu je poslao tačan datum početka operacije Barbarosa.
[ ademare @ 23.12.2021. 10:34 ] @
Francuska nije htela u rat pa nije napala ni ranije ni kasnije .

Objava rata 1939. Posle napada Nemacke na Poljsku je bio Fejk War ! 90 % Nemacke armije je napalo Poljsku a male snage su bile na Francuskoj granici ! Francuske jeste imala nekoliko demonstrativnih napada i povukla se bez vecih sukoba .

Posle 1940. ni sebe nije Htela da Brani !!

Citat:
BuzzLightyear:

ali na kraju WWII pokazalo se da je Staljin bio u pravu što je krenuo u rat ranije.


U koji rat je kranuo ranije i bio u pravu ??

U rat protiv Poljske , baltickih drzava i Finske ?
[ BuzzLightyear @ 23.12.2021. 10:49 ] @
Citat:

U koji rat je kranuo ranije i bio u pravu ??

U rat protiv Poljske , baltickih drzava i Finske ?


Kada je napao Poljsku, WWII je već zvanično bio počeo, za nas koji posmatramo sa ove vremenske distance. Učesnici su znali da će biti rata mnogo ranije. Znali su da se Nemačka priprema za rat, znali su da je Japan napao Kinu. Napad SSSR-a na Finsku i baltičke države je logičan potez. Podela Poljske takođe.

WWII je izazvala USA, ali to neće niko da kaže jer je USA pobednik, a svi znamo da pobednici pišu istoriju.
[ ademare @ 23.12.2021. 14:00 ] @
Naravno da je Staljin bio u pravu sto je napadao i osvajao susede !

Isto kao sto je i Hitler bio u pravu sto je radio to Isto !


A i obojica su imali potpisane paktove sa Poljskom . Sovjetski je trajao do 1945 . Malo je to Staljin prekrsio , ali ko da je to vazno .


Verovatno je tako i Hitler bio u pravu kada je napao Jugoslaviju ?
[ BuzzLightyear @ 23.12.2021. 14:08 ] @
Nažalost, vreme je pokazalo da je Hitler u velikom delu uspeo u svojim namerama. Pogledaj gde je sada Jugoslavija, a gde je Nemačka, pa zaključi da ko je vukao prave poteze.
[ B3R1 @ 23.12.2021. 17:13 ] @
Zar 27. mart 1941. ne bese britansko maslo?
[ Bradzorf012 @ 24.12.2021. 09:45 ] @
Nastavite, baš je zanimljivo.
[ ademare @ 24.12.2021. 13:18 ] @
Evo snimka .

Poenta filma je svakodnevni obican govor Hitlera koji se razlikuje od teatralnog obracanja masama .

Sve je prevedeno na engleski ko ne zna nemacki.

Prvo ide snimak govora , bez dranja , samo uzvik na kraju .

Drugo je razgovor obican iako se snima .


Trece je ono sto nas ovde zanima , razgovor Hitlera sa Fincima koji je sniman bez Hitlerovog znanja .

Tu prica o broju Tenkova Crvene armije i da nisu imali pojma da pre rata postoji 35.000 Sovjetskih Tenkova !!

Nemacka je u operaciji Barbarosa angazovala oko 3.000 tenkova , tj. sve sto je imala !

Odnos u tenkovima 10:1 Nije sprecio Nemacku da Katastrofalno Porazi Crvenu Armiju i nanese joj gubitke do tada nezampacene u Istoriji ratovanja ! Ocigledno ni u budicnosti se tako nesto nikada vise nece dogoditi , da Slabiji porazi totalno neuporedivo jacu armiju . Naravno armiju cine i ljudi ! Dzaba tenkovi kada su vojnici Crvene armiji bili i ostali beda .

Zanimljivo je da se ne radi o " iznenadjenju" jer tokom celog rata ostaje Isti odnos Unistenih Sovjetskih i Nemackih tenkova , nezavisno od konacne pobede Crvene Armije ! I kada je ponovo bila 10 puta jaca od Nemacke opet je imala visestruko vece gubitke !





[ BuzzLightyear @ 24.12.2021. 14:07 ] @
Feltona sam prestao da pratim kada sam čuo da je Drug Tito bio maršal u vojsci Kraljevine Jugoslavije. Mislim da iznete brojke nisu tačne i da je SSSR proizveo 35000 tenkova za vreme celog Drugog svetskog rata, ali me mrzi da proveravam. Kako je prošla Francuska i koji je odnos snaga bio Francuska vs Nemačka? Mislim da je ružno da se sada umanjuju zasluge SSSR-a, jer da nije bilo SSSR-a fašisti bi odavno pobedili. Jesu oni ponovo u ofanzivi, ali i pre WWII je izgledalo da pobeđuju sigurno...
[ MajorFatal @ 24.12.2021. 17:27 ] @
"Postoji čitava klasa polusveta koji se oduševljava nacističkim smećem" :)
[ ademare @ 24.12.2021. 17:59 ] @
Felton je Budala , tipican zapadnjak , koji malo zna .

Ima previse budalastina , posebno u filmovima vezanim za nase prostore .


Ovde nema njegovog misljenja , vec nekoliko snimaka koje je valjda on preveo .


Tako da jedino Hitler laze Ceo 3 . snimak vidi se da se hvali pred Finskim Diktatorom !


Tacan broj tenkova koje je imala Crvena armija nije poznat . Procene Ruskih vojnih istoricara se krecu od 25.000 + !

Niko ne procenjuje manje od te cifre !

Obicno je istina negde u sredini . Zato sam i napisao 1:10 sto bi bilo oko 30.000 tenkova . Ne verujem , a to se i vidi iz predhodnog posta gde je odnos 1:10 , a ne 1:12 kako tvrdi Hitler .



Ovo nisam bas razumeo da li je meni @Majorfatal namenio konstataciju ?

Ako jeste to je pucanj u prazno !


Postoje moji postovi vezani sa Prvi svetski rat , gde doslovce se opisuje Beda Ruske Carske armije , koja nije mogla da Dobije NIJEDNU bitku protiv Nemacke armije , cak kada je bila i visestruko jaca !!

Zasto bi se velicao vojnik koji Ni sa cim to ne zasluzuje !!

Ruski , Sovjetski , Crvenoarmejac sve su to ista G...A !!


Od takvog vojnika je Nemacki uvek bolji ! Ali to nije velicanje Nemackog vojnika , nego realnost !


Jer i od tog Nemackog vojnika ima bolji !

Naravno Srpski vojnik
[ MajorFatal @ 24.12.2021. 18:43 ] @
Citat:
ademare
Ovo nisam bas razumeo da li je meni @Majorfatal namenio konstataciju ?


Zašto baš tebi, zar si jedini na temi? Citat je iz nekog filma, a namenjen je polusvetu koji se oduševljava nacističkim smećem.
[ BuzzLightyear @ 24.12.2021. 18:49 ] @
[ BuzzLightyear @ 25.12.2021. 08:33 ] @
U ovom videu možete videti dobro objašnjenje zašto je odnos uništenih tenkova takav kakav jeste.

https://www.youtube.com/watch?v=N6xLMUifbxQ&t=1573s


[ ademare @ 25.12.2021. 12:57 ] @
Savremeni rat , kakav je bio WWII je suvise kompliokovana prica da bi smo mogli ovde , posebno sto nije tema da ga detaljnije analiziramo .

Kako , zasto itd.
[ BuzzLightyear @ 25.12.2021. 13:29 ] @
Ok, hajde da se vratimo na temu. Ukratko većina ne ide na proteste jer su p****.

Malo opširnije:

[ anon70939 @ 26.12.2021. 17:04 ] @
Stigao mi poziv.
Pročitah ovo zadebljano i na kraju onaj cilj, pa ovo je sjajno. Zašto ne bih zaokružio “za”?
Ima li na RTS-u da se čuje i druga strana da nam objasni zašto ne valja ova promena ustava? Neka diskusija?
Obrisao sam nalog na Tviteru pa ne znam gde mogu bolje da se informisem, da mi neko objasni u kratkim ctama zasto ovo ne valja i zasto nije dobar cilj? Zasto bi beko zaokruzio “Ne”

Citat:
8) Cilj promene Ustava

Donošenje Akta o promeni Ustava ima za cilj obezbeđivanje veće nezavisnosti, efikasnos ti i odgovornosti sudstva, veće samostalnosti i odgovornosti javnog tužilaštva, bolju zaštitu prava građana i jačanje vladavine prava.


[ nenadovic85 @ 26.12.2021. 17:19 ] @
Evo, postavio si slike i mene mrzi da čitam. A misliš da su 'oni' tamo neki koji razglabaju o tome išta pročitali?? Jok brale. Nego sve što ova vlast predloži, moraš sve kontra da radiš, to je njihova neka politika. Ja ću da zaokružim 'da' i boli me uvo... ustvari ako izadjem...
[ anon70939 @ 26.12.2021. 17:28 ] @
pa to... zao ovako nesto dobro ni ne treba referendum
[ BuzzLightyear @ 26.12.2021. 17:53 ] @
Glasam NE!

1. Ne verujem ništa ovoj vlasti.
2. Zakon o referendumu je promenjen neposredno pre raspisivanja i glasa se po zakonu o referendumu koji je već promenjen nakon protesta građana!
3. Ne postoji javna rasprava.
4. Referendum se raspisuje neposredno pred izbore.
5. Sada su presude "u ime naroda". To stoji u svakoj presudi. U čije ime će se suditi ako Skupština ne bira sudije? (Jeste da je sastav Skupštine loš, ali to je slika naroda.)
6. Promene su kozmetičke prirode, u suštini sud i tužilaštvo nisu i neće biti ni nakon promene Ustava nezavisni. Promene se inače forsiraju iz EU.
[ mjanjic @ 26.12.2021. 20:41 ] @
Kad je sve tako dobro kao što piše u obrazloženju, zašto to nije urađeno 2012. godine?

Ista priča je bila 2000. godine, imamo sve predloge novih zakona spremne, samo da sklonimo Miloševića (što je trebalo i ranije uraditi, to nije sporno) i uđemo u Skupštinu, vrlo brzo možemo da izglasamo sve izmene zakona ili nove zakone... i šta je onda bilo, pa 12 godina nisu mogli suštinski ništa da promene, jer su stalno na vlasti bile koalicije stranaka koje su jedna drugu sprečavale da urade bilo kakve suštinske promene.

Ovi sami imaju većinu i mogu da izglasaju bilo šta u Skupštini, i opet nemamo nikakvih suštinskih promena. Prvi put kad je u novijoj istoriji Srbije pokušano donošenje Ustava koji je na korist naroda (Sretenjski ustav iz 1835. godine), nije protiv njega bio samo knez Miloš Obrenović, već i sve evropske sile. Nije ništa čudno što je protiv tog ustava bilo Osmansko carstvo, jer je Srbija bila u vazalnom statusu prema njemu, ali postavlja se pitanje zašto su protiv tog ustava bili Austrija i Rusija?
Pa, logično, lakše je dogovoriti se sa jednim čovekom - knjazom, nego čekati da bilo kakav međudržavni sporazum ili bilo šta slično prolazi kroz Skupštinu.

Krojile nam velike sile kapu tada, isto to rade sve do danas. Sve dok je vladar "garant mira i stabilnosti", može da radi šta hoće, kad više nije "garant", može da bude kakav hoće, cela Evropa će se okrenuti protiv njega.
[ MajorFatal @ 26.12.2021. 22:10 ] @
Ako glasaš "ne" to tije nešto kao da ne želiš v Evropo naredne 4 godine jer toliko ne može da se ponovi isto "referendumsko pitanje", već naprotiv želiš sa bratćom rusima da piješ votku od rane zore, a popodne ti sve potaman, i da ti čelični prijatelji kinezi prekopavaju zemlju, i puštaju kiseline u reke, a popodne kocka i lutrija.

Ako glasaš "da" nećeš nimalo bolje proći, deklarativno ćeš hteti v evropo, i nezavisno sudstvo, ali tu su tumači zakona da protumače tvoje "da" kao otprilike: od 11 sudija Pavlovljevi psi u skupštini što reaguju na zvonce će postaviti 5, i još jedan će biti ministar pravosuđa, kog sam trenutno smetnuo sa uma ko je ..

Tako da mislim da se to jutro neću probuditi rano, i obući svečeno odelo da se guram sa penzosima da mi prskaju prste, i obasjavaju halogenim lampama, sve u cilju da vidim kako je glasačka kutija od providnog plekiglasa, i da sam se potpisao natraške u knjigu utisaka, nema laži, nema prevare, dok gospodin iz komisije odlazi sa zapisnikom u nepoznatom pravcu da ga nikad više ne vidiš, i glasovi rano zorom tužno u džakovima za šut putuju u prestonicu da brojači broje i obznane "rezultat", koji 90% nacije ne zna ni šta je pitano, ni šta glasa, nego trebaju prevodioci na ljudski jezik.

Nego lepo šetnja, al na neku drugu stranu, što dalje od izbornog mesta koje još sloba vaspostavio. Radije ću na neke proteste u pocepanim patikama, al da dobro vežem pertle kad budem bežao od svoje policije, kojoj je muka da mlati svoj sopstveni narod, ako mislim da će protesti dopreti do brojača glasova koji obznanjuju rezultat da oni i dalje budu brojači glasova jer to dobro rade, najbolje. Ali slažem se da i penzioneri treba da imaju svoju predstavu, bar jednom u nekoliko godina ako ne i češće. Mada ima nekih indicija da penzioneri po nekad mogu da otputuju čak i u banju da se odmore, i uopšte dostojanstveno provedu to što im je ostalo od života. Zamolio bih brojače glasova da primete oko 40% nacije koji nikad ne glasaju, i da razmisle zašto je to tako.
[ BuzzLightyear @ 26.12.2021. 22:22 ] @
Možeš da ustaneš kasno i izbegneš penzionere. Obučeš nešto što nosiš svakog dana, jer nema tamo nikoga bitnog ko bi mogao da te vidi. Glasaš NE, ako ni zbog čega drugog, onda da bi nervirao Vučića. Meni nije teško da prošetam 200m, negde oko 13h. Računam da je tada ručak i da će najmanje penzionera biti u to vreme.

Slobo, u koliko sati ti izlaziš na referendum?
[ MajorFatal @ 26.12.2021. 23:29 ] @
Citat:
BuzzLightyear: Glasaš NE, ako ni zbog čega drugog, onda da bi nervirao Vučića.


Al ću ga iznerviram što neću u Evropu, pa on u Rusiji rođen verovatno, a i ovako deluje tanak sa živcima, i onda mi dovedu šapića ili tepićku od kojih se tek ježim, dobar je alek bar možeš da kažeš da je budala naglas, kod potonjih neće moći ni to.
[ BuzzLightyear @ 26.12.2021. 23:39 ] @
Sa Alekom možeš samo da ostaneš gde jesi i da ti dođe Kina. Svi su do sada provalili da je poželjno da ti dozvole da kažeš "budala" naglas. Pokušaj da uradiš nešto konkretno i videćeš da se situacija menja.
[ Java Beograd @ 27.12.2021. 08:21 ] @
Citat:
mjanjic:Kad je sve tako dobro kao što piše u obrazloženju, zašto to nije urađeno 2012. godine?

Radi se o dva principa ustanovljavanja trougla vlasti: zakonodavna, izvršna i sudska.

Kako je sada:
Sudije najviše sudske instance se biraju u skupštini, koju, jelte, bira narod (ili "bira narod")
Što nije tako loše.
Dakle, jednom u 4 godina (otprilike), malo se "rastrese" sudska vlast. Ne mogu sudije baš da se "baškare" i da sudska vlast baš nikome nikad da ne polažu račune.
Ovakvo ustavno rešenje nije uopšte retkost, i u demokratskim državama.
Naravno, za sve ostalo - sudska vlast je samostalna i neprikosnovena.


Gde je problem?
Problem je što su zakonodavna i izvršna vlast, u Srbiji sada, praktično u rukama jednog čoveka.
Realna je opasnost da sada zakonodavna vlast (SNS, tj. AV) skupština, namesti i vrhovne sudije, tj. vrhovnu sudsku vlast namesti prema svojim nahođenjima,
Time se potpuno urušava "trougao vlasti".


Šta je rešenje?
Rešenje je da Narodna Skupština ne bira sudije vrhovnog suda, nego da to radi sama sudska vlast, u svojim organima.
Ni ovo nije loše, i ovakva rešenja postoje u demokratskim državama.
Ovim, sudska vlast postaje potpuno, ali potpuno nezavisna, što opet, može (ali ne mora) da ima reperkusije u drugim segmentima (ako se "razbaškari" i razuzda)

Generalno, kad je vidljivo urušavanje trougla vlasti (u Srbiji danas) možda je bolje ovakvo, predloženo rešenje, da bar sudska vlast bude apsolutno nezavisna.
Zato je i bila preporuka EU (Venecijanske komisije) da se ovo uradi. Naravno, idealno ustrojstvo ne postoji, pa ni ovo dakle, nije idealno.
(koliko sam pratio međunarodnu politiku, Poljacima se trenutno jako zamera što je sudska vlast potčinjena, a nešto slično je i kod Mađara)

Zašto referendum?
Zato što su ove odredbe u Ustavu, a ustav se menja referendumom.



To je to rodžaci.
Svaki je građanin dobio papir sa detaljnim objašnjenjem šta se i kako menja. Lepo, precizno, bez "sitnih slova u dnu stranice".
Promena ustava nema veze s tekućom vlasti, štaviše, u teoriji, može samo da im ograniči delovanje.


I dakle za kraj, u žargonu, "ZA" na referendumu bi najpre trebalo da zaokruži opozicija, pošto će AV da dobije i sledeće izbore.



I kad, dakle, u budućnosti Vrhovni Kasacioni Sud (po novm samo "Vrhovni sud") donese odluku u korist ili na štetu banaka/advokata/taksista možemo biti sigurni da tekuća vlas' nije umešala prste.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 27.12.2021. u 09:34 GMT+1]
[ BuzzLightyear @ 27.12.2021. 08:27 ] @
Sada će AV da postavi sudije i zacementira ih do sledeće promene Ustava.
[ nenadovic85 @ 27.12.2021. 09:28 ] @
Zašto referendum?
Zato što su ove odredbe u Ustavu, a ustav se menja referendumom.


Ja koliko znam, da bi se promenio Ustav, potrebna je skupštinska 2/3 ćinska većina. Tako je po zakonu. Bar, bilo nekad. Njima referendum treba, da bi opipali puls naroda...
[ Java Beograd @ 27.12.2021. 09:38 ] @
Citat:
nenadovic85: Ja koliko znam, da bi se promenio Ustav, potrebna je skupštinska 2/3 ćinska većina. Tako je po zakonu. Bar, bilo nekad.
Moram priznati da nisam znao za ovaj zakon koji pominješ, 2/3-ćinska većina Skupštine.
[ BuzzLightyear @ 27.12.2021. 09:55 ] @
Potreban je i referendum i 2/3 većina. Napredni su svesni da posle izbora neće imati potrebnu većinu za promenu Ustava.
[ nenadovic85 @ 27.12.2021. 10:14 ] @
A kako glasi pitanje? "Da li potvrđujete akt o promeni Ustava"- Tako nešto. Znači nije direktno pitanje, nego 'Akt' to znači da imaju legalnost ali im fali legitimitet da imaju na šta da se oslone, ako ih neko napadne, da kažu, eee, narod je glasao. A oni će taj Ustav da promeni i ovako i onako. :)
[ anon70939 @ 27.12.2021. 14:01 ] @
Meni je tajming zanimljiv.
Zasto bas 3 meseca pred izbore?

Da li AV ocekuje da ce nesto biti drugacije posle izbora pa zato sad zuri da napravi sebi onako kako mu odgovara?
I sta mu to ne odgovara?

Mozda nas truju po tviteru namerno njemu u korist da zaokruzimo “Ne”.
Isto mi se cini da su tako plasirali “bojkot”.

Meni zvuci da bi sudstvo trebalo biti nezacisno. Onda nek se nadje i par moralnih, koji bi imali muda da se suprotstave onome ko je na cladfi.

Ova danasbjanpolitika i predvidjanja ko sta planira… zamrsenije nego u GoT.

Jednog dana serija bi mogla dobra da nastane.
[ BuzzLightyear @ 27.12.2021. 14:16 ] @
Referendum je proba za izbore. On ne sme da izgubi referendum. Zato glasam NE. RTS se finansira iz pretplate da bi bio nezavisan. Da li je nezavisan? Isto će biti i sa sudstvom.

Citat:
CoyoteKG: Ova danasbjanpolitika i predvidjanja ko sta planira… zamrsenije nego u GoT.


Mnogo je zamršeno, ali to što se trenutno formira na desetine lažnih opozicionih stranaka (Zmajevi, Savez 90 zelenih... stranke novih nacionalnih manjina...) indikator je da ljudi stvarno više neće da glasaju SNS.
[ Java Beograd @ 27.12.2021. 15:26 ] @
Ne postoji ni jedan razlog da se zaokruži "Ne"
Osim možda hejtovanje radi hejtovanja.
[ BuzzLightyear @ 27.12.2021. 15:40 ] @
Ne postoji nijedan razlog da se referendum održi pre izbora, osim da se utiče na rezultat istih. Za mene je to dovoljan razlog da zaokružim suprotno od onoga što vlast promoviše, što znači NE!

Ostale razloga naveo sam u poruci iznad.
[ MajorFatal @ 30.12.2021. 15:22 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Sa Alekom možeš samo da ostaneš gde jesi i da ti dođe Kina. Svi su do sada provalili da je poželjno da ti dozvole da kažeš "budala" naglas. Pokušaj da uradiš nešto konkretno i videćeš da se situacija menja.


Pa ja konkretno ni ćirilicu ne mogu da vratim na forum, a kamoli u državi nešto da promenim .. za smenu sam aleka odma ionako je 10% vremena to, a 90% mutirani šizoje, ali koga su mi zapeli za naslednike ježim se, tad neću moći ni da kažem naglas, ni da uradim konkretno ..