[ Java Beograd @ 11.03.2022. 06:37 ] @
Neverovatne vesti: nešto palo na Zagreb!

Vesti oprečne, nepotpune, zbunjujuće. Kažu "dron", a "dva padobranca pobeglo"
Kažu "piše nešto na ćirilici, ima i petokraka"

Kažu dron iz Ukrajine! WTF! Preleteo celu Mađarsku, niko ga nije uočio?!?
[ BuzzLightyear @ 11.03.2022. 07:38 ] @
Bespilotna izviđačka letelica Tu-141 ima domet 1000km i za spuštanje koristi padobran. Povučena je iz SSSR-a 1989, a Ukrajina ih je ponovo uvela 2014. godine. Žao mi je samo Zagrepčana jer su morali na ovakav način da dođu u kontakt sa ćirilicom.
[ scoolptor @ 11.03.2022. 08:45 ] @
U stranim vestima ni reci o incidentu.
Damage control, jer je zakazala NATO vazdusna odbrana, ili zato sto nije ruski dron.
[ SlobaBgd @ 11.03.2022. 09:40 ] @
Jbt, koji gaf!
Ratna letelica je probila NATO radarsko osmatranje i iz nadgledane ratne zone preletela preko jedne velike NATO zemlje i pala u drugu NATO zemlju, ugrozivši bezbednost, živote i imovinu građana?!

Pa Rusi su onog Nemca što je cesnom sleteo na Crveni trg sve vreme imali na radaru, nego je pi*ka Gorbačov ispao pi*ka i nije dozvolio da ga skinu ko goluba.

Bruka, Miljenko!
[ SlobaBgd @ 11.03.2022. 09:43 ] @
Citat:
Java Beograd:
piše nešto na ćirilici, ima i petokraka

Au, pa ovo će izazvati ogromno uznemirenje nji'ove javnosti! Em ćirilica em petokraka!
[ Java Beograd @ 11.03.2022. 09:57 ] @
Pazi koja slučajnost da se nije zabila u neku stambenu zgradu.

Čitam na hrvatskim portalima da je novinarima sugerisano da ne izveštavaju ništa van zvaničnih saopštenja (priopćenja) a građanstvu je naloženo da se suzdrži od deljenja fotki i video klipova po društvenim mrežama.

Jedino, mogu da pišu "Smrt Putinu", to je OK, to nije govor mržnje.
[ haosumak @ 11.03.2022. 10:58 ] @
Izgleda da će 11. mart biti upamćen kao "dan dronova".
Juče je Saudi Arabia najavila povećanje proizvodnje nafte.
Danas Iranski PRESS.TV javlja o napadu dronom na Riyadh.
Citat:
Fire breaks out at Saudi oil facility after drone attack on Riyadh

Saudi Arabia’s Energy Ministry says an unmanned aerial aircraft has struck and subsequently ignited a fire at an oil facility in the capital of Riyadh, while claiming that the supply of petroleum and its derivatives have not been affected.




[ B3R1 @ 11.03.2022. 11:27 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Pa Rusi su onog Nemca što je cesnom sleteo na Crveni trg sve vreme imali na radaru, nego je pi*ka Gorbačov ispao pi*ka i nije dozvolio da ga skinu ko goluba.

Matijas Rust - bio je idol moje mladosti tada kada je to uradio ... zeznuo Ruse i njihovu vojsku, hahahahaha ... Bas kao sto sam u jos davnija vremena, kada sam bio u osnovnoj skoli, gotivio Beogradskog fantoma, koji je pomerao d**e tadasnjoj Titovoj miliciji ... Ovaj drugi mi je cak bio i daleko gotivniji, jer je inspirisao moje tadasnje decje buntovnistvo bez razloga (imao sam 10 godina kada se to desavalo) ...

Nazalost, Matijas Rusta nas je kasnije sve razocarao svojim daljim postupcima ... do te mere da smo ga se gadili. Evo sta kaze Vikipedija:
Citat:
While doing his obligatory community service (Zivildienst) in a West German hospital in 1989, Rust stabbed a female co-worker who had rejected him. The victim barely survived. He was convicted of injuring her and sentenced to two and a half years in prison, but was released after 15 months.

To je bio trenutak kada je ta vest izasla i u nasim novinama i kada smo shvatili da je lik zapravo ludak.

Nego, ta Nemacka je i tada bila neverovatna zemlja ... 2.5 godine zatvora za pokusaj ubistva (?!), pustili ga posle 15 meseci zbog "dobrog vladanja" (???!!!). A to sto je zena patila, bila nesposobna za rad verovatno godinama nakon toga - to nista? Pitam se samo spavaju li mirno te sudije i advokati ...
Citat:
Since then he has lived a fragmented life, describing himself as a "bit of an oddball".

Znaci, izbodes nekoga skoro na smrt i onda si "oddball" ... ma super, batice ...
Citat:
After being released from court, he converted to Hinduism in 1996 to become engaged to a daughter of an Indian tea merchant.

A onda stavis Budu iznad kamina u spavacoj sobi ... i kazes kako si promenio poglede na svet, Buda te je prosvetlio u pronalazenju samog sebe ... da, da, evo sve moje komsije drze Budu po prozorima ove u kraju, to je izgleda neka moda.
Citat:
In 2001, he was convicted of stealing a cashmere pullover and ordered to pay a fine of DM10,000, which was later reduced to DM600.

Nikakvo cudo zasto nasi ljube Nemacku. Pa tamo mogu da lazu, mazu, kradu ... i onda dobiju kaznu od 100,000 evra koju im apelacioni smanji na 10 evra. Nemacka - obecana zemlja!
Citat:
A further brush with the law came in 2005, when he was convicted of fraud and had to pay a €1,500 fine.

Kako ono bese - pocinilac je bio "poznat policiji" ... Ispada da sto si poznatiji policiji, to ti je i kazna kasnije manja ... Sada razumem ljude koji zagovaraju "3 strike rule" u pravu - za 3 puta ponovljeno isto krivicno delo - dozivotna. A ne ono: napravis glupost, platis kaznu, pa opet napravis istu glupost - platis istu kaznu ... i tako unedogled.
Citat:
Most recently, in 2012, he described himself as an analyst at a Zurich-based investment bank

Pa da ... imao je bas impozantan CV za tu poziciju.

Deco, ako hocete da postanete analiticari u svajcarskoj banci - evo sta treba sve da uradite u zivotu ... pouka pisca ...
[ Living Light @ 11.03.2022. 11:44 ] @
Upravo sam snimio na mob deo iz dnevnika TV m1, vesti u 12h (petak, 11.Mart. 2022)
evo prevoda:

"Na osnovu procene strucnjaka o delovima olupine,
radi se o letilici koja je poletela iz Ukrajne
i radi se o TU-140 (141) tipu ruskog, otkrivajuceg robot-letilici,
koja se srusila na podrucju hrvatskog glavnog grada.
Javila je u petak Index HR portal, na osnovu izjave neimenovanog izvestaca.
Pad se dogodio u četvrtak, nesto pre ponoci,
posle ekspolozije deo letilice se srusio pored jezera Jeron (???).
Na mestu pada letilice, nastao je krater precnika 3metra."
-----------------

Izvinite za prevod.
Preveo sam -kako sam umeo, jer u 13h moram kod zubara.
pOz
[ TheSpiridon @ 11.03.2022. 12:08 ] @
Pa dobro, svaki čas nešto negde padne, ništa strašno. I u mom dvorištu pala nekesplodirana raketa koja razbija gradonosne oblake. Zabola se u zemlju metar.
[ Turmen @ 11.03.2022. 12:24 ] @
Zanima me koliko samo ovakvih letelica ili zalutalih projektila na dnevnom nivou padne na ovim prostorima, a da ih niko ne izvali. Pogotovo u srećna vremena 90ih... Šta da je palo na neku poljanu ili negde na slovenačkim Alpima? Pa godinama nakon bombardovanja svako malo je neko nalazio gelere i bombe koje nisu eksplodirale po Rumuniji, Bugarskoj, Makedoniji, Albaniji..

Ali svakako, velika bruka za NATO patku, ako su ozbiljna organizacija kao što se predstavljaju, leteće perje.
[ optimizator @ 11.03.2022. 13:26 ] @
[quote]B3R1:
Citat:
SlobaBgd:

Nikakvo cudo zasto nasi ljube Nemacku. Pa tamo mogu da lazu, mazu, kradu ... i onda dobiju kaznu od 100,000 evra koju im apelacioni smanji na 10 evra. Nemacka - obecana zemlja!


Pa i u Rusiji je tako, za ukradeni margarin ili čokoladu se ide 4-5 godina u zatvor, a za ukradenih 4-5 miliona rubalja se dobija uslovno.
Potvrđeno mnogo puta od strane činovnika i korupcionera.
[ pl4stik @ 11.03.2022. 13:48 ] @
Svakako je napravio krater kao jedna pristojna bombica, sva sreca sto je u stvari sve to samo splet slucajnih okolnosti...
[ anon70939 @ 11.03.2022. 14:41 ] @
https://www.danas.rs/vesti/dru...-rusku-notu-zbog-dobrovoljaca/

Mozda stigla nota
[ Living Light @ 11.03.2022. 14:49 ] @
Coyote,
mislis stigla mala opomena, ..cisto da ih potsete :)

Ali je neverovatna i propaganda.
Navodno letilica je poletela iz Ukrajine iz mesta Yarun i pala kod jezera Jarun u HR.



Navodno je pala jer joj je nestalo goriva.
..a da je imala jos goriva mozda bi svratila do Minhena,
cisto da vidi kako je na zapadu :)
[ anon70939 @ 11.03.2022. 17:49 ] @
Mozda bio samo typo, pa dosla na pogresno mesto bez carinske kontrole
[ Living Light @ 11.03.2022. 17:57 ] @
Ne treba ni viza, ni korona-Test, ni PCR-Test, ni boravisna dozvola, ni radna dozvola,
ne treba da ceka red nocu pred ambasadom, ne traze joj gde i kod koga ide,
ne treba joj potvrda o kvadraturi stana tamo gde ide, ma nista,

-Samo direkt,
kuc-kuc dobar dan ovde Aliexpess, stigla Franko isporuka ... :)
[ TheSpiridon @ 11.03.2022. 19:21 ] @
Koliko sam čuo, nije ni dron ni bespilotna letilica već raketa. Najverovatnije. Jer nije imala radio-vezu - receiver, tako da radar nije mogao da je registruje. Svaki leteći objekat kojim se upravlja na daljinu ima receiver, ovaj nije imao.
[ Living Light @ 11.03.2022. 19:53 ] @
Mozda je i imao risiver ali lampaški,
gde su lampe oklopljenje AL-Folijom, da se ama bas nista ne vidi ni u mraku.

Kaze u vestima da je objekat preleteo madjarsku za par minuta.
Pa kojom brzinom u opse moze ide ta zardjala skalamerija?
Ka pre stigla u Zagreb?

[ jovajovic100 @ 11.03.2022. 20:11 ] @
Citat:
Living Light:
Ne treba ni viza, ni korona-Test, ni PCR-Test, ni boravisna dozvola, ni radna dozvola,
ne treba da ceka red nocu pred ambasadom, ne traze joj gde i kod koga ide,
ne treba joj potvrda o kvadraturi stana tamo gde ide, ma nista,

-Samo direkt,
kuc-kuc dobar dan ovde Aliexpess, stigla Franko isporuka ... :)


Nije to isporuka sa Aliexpres to je isporuka sas Joom

Citat:
TheSpiridon:
Koliko sam čuo, nije ni dron ni bespilotna letilica već raketa. Najverovatnije. Jer nije imala radio-vezu - receiver, tako da radar nije mogao da je registruje. Svaki leteći objekat kojim se upravlja na daljinu ima receiver, ovaj nije imao.


Javila ti zagrebaćka policija koja je radila očevid
[ bakara @ 11.03.2022. 22:13 ] @
To je ruski bespilotni dron iz 70tih godina koji su rusi otpisali a ukrajinska vojska to jos uvek koristi, posto su im turski barjaktari unisteni.

Rusi na vozilima u konvoju imaju ometace dronova, koji deluju u radijusu od 25-30km, i ako dron uleti u to gubi kontrolu.

Taj dron je 99% ukrajinski nego ih sramota da priznaju.
[ dejanet @ 12.03.2022. 15:50 ] @
Uhvatili Hrvati bidermajer :)
[ Impaler @ 13.03.2022. 11:14 ] @
Nezna se cija je raketa, barem ja. Jedino sto mogu zakljucit logikom je da je meta vjerojatno Studentski dom.

Kako to mogu zakljucit? raketa obicno nikad ne padne u milimetar tamo gdje je meta. Nego promasi 10 - 20 metara. A studentski dom je u toj blizini.

Postoje i teorije da je zamijenjen grad Yarun za Jarun. To su gluposti.
[ calexx @ 13.03.2022. 14:26 ] @
Ne zna se čija je i naravno da niko neće da prizna ali ... ima još nekih detalja. Domet rakete je 1000km, što je otprilike krajnji zapad Ukrajine. Pošto je malo zakačila Rumuniju pa na Mađarsku, nije mogla da poleti sa drugog mesta. Rusija ih ne koristi odavno ali ih je Ukrajina skoro vratila u naoružanje. Ostaju dve opcije, ili je to Ukrajina greškom ispalila ili je ruska vojska stigla na zapad Ukrajine pa namerno gađala Zagreb. E sad, u ovom drugom slučaju bi se već o tome znalo, bilo bi prijavljeno da su Rusi stigli do zapada ali nije. S druge strane, kažu za tu raketu da je prilično loše urađena i zato su Rusi i prestali da je koriste. Mora da se podesi mnogo sitnica i ako se samo u jednoj pogreši, ode ona ko zna gde bez povratka ili spuštanja padobranom.

Da će neko da gađa Studentski dom ... teško. Vrlo je moguće da je raketa išla bezveznom putanjom i pala gde je ostala bez goriva. Da je ono bio cilj, ne bi se desilo da padne kad nestane goriva.

Ni ime ne znači ništa, ne upisuje se ime pa da raketa sama traži po mapi, ipak je to prastara tehnologija.

Ovde je veće pitanje kako je to prošlo celu Mađarsku. Ajde Rumunija, kažu da su je primetili ali da je baš kratko bila kod njih ali je Mađarsku preletala prilično dugo, em (valjda) i oni imaju radare em je rumunska strana morala da im javi da je nešto proletelo em se i u Hrvatskoj saznalo tek kad je pala. Tu nešto ne štima, ili su svi pospali ili su pustili, možda zbog (nečijeg) plana da se nešto izvede (što bi bila treća opcija) a možda ih je zbunilo što je projektil prijateljski pa ih nije uplašio, kao što sam pomenuo slučaj sa foklandskim ratom.
[ Living Light @ 13.03.2022. 14:32 ] @
Madjari su na vestima u pola 8 objavili
da je "to nesto" letelo kroz vazdusni prostor madjarske 40 minuta.

Znači mašala... a da niko ne vidi, ili ne sme da vidi.
[ Impaler @ 13.03.2022. 14:36 ] @
Da je raketa isla bezveznom putanjom ili nasumicnom, pala bi i na nasumicno mjesto tipa livada, suma, oranica.
Ali vjerojatno nije.
[ calexx @ 13.03.2022. 15:01 ] @
Kako nije, zašto bi neki Studentski dom bio cilj? Šta dobijaju time? Jednostavno se desilo da je to bilo mesto gde je presušio motor, moglo je da bude i bilo koja zgrada, livada ili šuma. A ko zna, možda ih je napadalo po šumama i planinama više komata. ;)
Citat:
Living Light:
Madjari su na vestima u pola 8 objavili
da je "to nesto" letelo kroz vazdusni prostor madjarske 40 minuta.

Znači mašala... a da niko ne vidi, ili ne sme da vidi.
Za tih 40 minuta je mogla da se sretne sa nekim avionom na redovnoj liniji ili da izgubi visinu pa udari brdo ... mada nije nemoguće da ih ima po nekim tamo brdima. ;) Nije nemoguće ni da je planski urađeno ili da je samo radar javio da letilica nije neprijateljska.
Ja bih ovde pritegao mađarsku vojsku, mada se i hrvatski radari nisu nešto pokazali.

Hm, a možda cela ova priča dovede do toga da svi navedeni odvoje još gomilu para za nove nata radare koji će da ih čuvaju.
[ Impaler @ 13.03.2022. 15:18 ] @
Citat:
calexx: Kako nije, zašto bi neki Studentski dom bio cilj? Šta dobijaju time? Jednostavno se desilo da je to bilo mesto gde je presušio motor, moglo je da bude i bilo koja zgrada, livada ili šuma. A ko zna, možda ih je napadalo po šumama i planinama više komata. ;)Za tih 40 minuta je mogla da se sretne sa nekim avionom na redovnoj liniji ili da izgubi visinu pa udari brdo ... mada nije nemoguće da ih ima po nekim tamo brdima. ;) Nije nemoguće ni da je planski urađeno ili da je samo radar javio da letilica nije neprijateljska.
Ja bih ovde pritegao mađarsku vojsku, mada se i hrvatski radari nisu nešto pokazali.

Hm, a možda cela ova priča dovede do toga da svi navedeni odvoje još gomilu para za nove nata radare koji će da ih čuvaju.


Evo citam malo clanak na wikipediji, https://en.wikipedia.org/wiki/2022_Zagreb_Tu-141_crash
1. operater rakete upisuje put leta na lansirnom kamionu.
"It weighs almost six tons, and it is launched off a truck where its flight path is also programmed."

2. Kada je let gotov raketa se padobranima spusti na zemlju
"When its flight is completed, the aircraft descends to the ground using parachutes so it can be reused"

koje koordinate su ukucane. Ako je 1.
Raketa ostala bez goriva, onda su koordinate negdje dalje na putanji.

Ako je 2. i raketa nije ostala bez goriva , koordinate i odrediste je vjerojatno Zagreb.

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 13.03.2022. u 16:29 GMT+1]
[ Living Light @ 13.03.2022. 15:38 ] @
Citat:
calexx: Za tih 40 minuta je mogla da se sretne sa nekim avionom

Kazu da je letela veoma nisko, ispod hvatanja uobicajenog vojnog radara.

pa se pravdaju da su je ipak videli, ali je ubrzo usla u HR vazdusni prostor.
[ calexx @ 13.03.2022. 15:41 ] @
Nisu je videli, a ona leti na nekoliko km visine? A ionako ide dalje, ako ode u Austriju ili Italiju, nije naša briga? U Hrvatskoj na preko 1km visine, pa da li radari gledaju preko 10km? A pola sata ili više iznad Mađarske ... pa uhavtio bih ja puža ali mi uteče.

Ostaje meni najverovatnija verzija, operateri su pogrešili kod upisa, raketa je u startu krenula pogrešnim putem i sve ostalo što je upisano više ne važi. Video sam to negde u opisu, vrlo je moguće. Teško da je neko mogao da zada cilj na većoj udaljenosti pa da padne ranije, verovatno je bila izgubljena. Ostaje pitanje o radu nato radara, u raketi je mogla da bude i nuklearna bomba i da leti recimo prema Berlinu ili Beču.
Ili su operateri našli zalihu votke pa isprobavali.

Naravno, izveštaj će da osudi Ruse ili će da bude povučen ako to ne može da se uradi.
[ BuzzLightyear @ 13.03.2022. 17:38 ] @
Operator je ukucao Yarun u Gugl mapu na svom Huawei telefonu. Pojavila su se dva Jaruna i on je i pročitao koordinate za prvi u listi. Nakon toga je konvertovao koordinate u binarni kod pomoću kamionskog kalkulatora sovjetske proizvodnje (uređaj sličan džepnom kalkulatoru, samo što se montira na kamion i koristi elektronske cevi i nuklearni reaktor za napajanje). Kada je završio sa proračunima, izbušio je kartice, ubacio koordinate u otkločnы dvigatel i pritisnuo crveno dugme sa natpisom "zapusk".
[ Impaler @ 13.03.2022. 17:44 ] @
Citat:
calexx:.

Hm, a možda cela ova priča dovede do toga da svi navedeni odvoje još gomilu para za nove nata radare koji će da ih čuvaju.


To sam ovdje cuo danas, i onda vidim da nije daleko od istine.

https://www.jutarnji.hr/vijest...-protuzracnih-sustava-15169449

"Hrvatska trazi patriot."

Naravno ovo treba citati kao senzacionalizam i histeriju uznapredovalog tipa.





[ calexx @ 13.03.2022. 18:30 ] @
Citat:
BuzzLightyear:Operator je ukucao Yarun u Gugl mapu na svom Huawei telefonu. Pojavila su se dva Jaruna i on je i pročitao koordinate za prvi u listi.
Kad si već upućen, šta je od ovoga tačno?

1. Rusi su došli na zapad Ukrajine i onda hteli da ukrajinskom raketom za izviđanje gađaju ukrajinski Yarun?
2. Ukrajinci su hteli da pošalju raketu u izviđanje u svoj kraj gde mislim da nema ruske vojske? Ne prema Krimu ili Donbasu?

A inače ne znam što se u hrvatskim izjavama pominju tragovi eksploziva, koliko znam ovo je raketa koja nosi kamere i foto aparate. A i raketa od 6 tona pala sa kilometar visine i napravila krater od tri metra širine i metar dubine? Ne liči mi.
[ BuzzLightyear @ 13.03.2022. 18:52 ] @
Ne znam šta se tačno desilo. Verujem da su Ukrajinci uneli pogrešne koordinate ili da se dron pokravio. S obzirom na domet drona i na položaje ruske vojske, mislim da je malo verovatno da su dron poslali Rusi. Još jedan razlog zašto mislim da nisu Rusi je to što su mediji prilično blago preneli ovu vest. Da je dron bio ruski verovatno bi išle priče o napadu na državu članicu EU.
[ Turmen @ 15.03.2022. 10:45 ] @
https://dnevnik.hr/vijesti/svi...-a-kamoli-za-dom---699919.html
[ X Files @ 15.03.2022. 13:41 ] @
Plot twist: Raketa sovjetske proizvodnje, usmerena na Rusiju, podešena je da ne uđe u Rusiju...
[ Impaler @ 15.03.2022. 13:59 ] @
Plot twist: Raketa nije samo promasila mjesto, nego i vrijeme.
[ ssi @ 15.03.2022. 14:20 ] @
Citat:
Impaler: Plot twist: Raketa nije samo promasila mjesto, nego i vrijeme.


Alternativni timeline ?
[ Java Beograd @ 15.03.2022. 14:46 ] @
Evo, platili su Francuzima da radarom osmatraju. Biće tu francuski mornarički Hawkeye E2C
I još, tu i tamo, provozaće se poneki Miraž.

Stoltenberg ih tapše po ramenu, i poonavlja "nema frke, sve je pod kontrolom" :D :D :D
[ TheSpiridon @ 15.03.2022. 14:57 ] @
Ja mislim da te rakete nije ni bilo. Evo niko nije potvrdio iz HR vlasti da je bilo rakete. To je vaša para no ja.
[ calexx @ 15.03.2022. 16:06 ] @
Mnogo komplikujete, majstor operater je imao obuku tri dana pa malo pogrešio i raketa odletela na drugu stranu. I učinio uslugu svima, sada će nata da im onako ... jeftino proda najbolje radarske sisteme i pvo. Svima lepo, nata opet zaradila, a ovi bezbedniji nego do sada. Malo će narod da plati ali šta da se radi, sami su se upisali.

Eno kako Rusi sa 1000km pogađaju zgrade i kamione u centru za mir. Ukrajina uštedela platu za pse, zapad se rešio svojih problema i svima lepo.
[ calexx @ 16.03.2022. 10:40 ] @
Sada se hrvatski političari svađaju sa nato, ovi drugi kažu da nema šanse da je bio eksploziv, neki piloti pričaju da je normalno da raketa ima eksplozivno punjenje kome je zadatak da uništi snimke i uređaj ukoliko se ne vrati i negde padne. U svakom slučaju sledi kupovina nove opreme, od PVO do aviona.
[ Java Beograd @ 16.03.2022. 11:31 ] @
Najgore od svega su nesuvisle izjave Stoltenberga:

- Važno je znati da saveznici dele informacije i da je NATO-ov sistem ovaj dron pratio i onda se srušio
- To pokazuje potrebu za dodatnom integracijom i deljenjem informacija.
- Moramo uložiti u radarsku kontrolu i protivvazdušne sisteme. To i činimo, rasporedili smo Patriote na istočnim granicama
- To pokazuje da postoji povećanje vojnih aktivnosti u vazduhu, kao i nezgoda. Moramo da reagujemo kad bude potrebno i da imamo komunikaciju takođe sa Rusijom da sprečimo zaista opasne situacije. Zato sve vreme nadgledamo prostor koji pripada NATO


Se*e ko foka, sve neke floskule i nebuloze. Prosto - uvredljivo. Zamalo da pogine koznakoliko studenata, u studentskom domu, a ovaj kenj@ da je "NATO pratio dron"
[ calexx @ 16.03.2022. 11:35 ] @
Citat:
Java Beograd: - Moramo uložiti u radarsku kontrolu i protivvazdušne sisteme. To i činimo, rasporedili smo Patriote na istočnim granicama
Sve to je pričao da bi ubacio najbitniji detalj. Mislim, uložiće nato ... nato članice ... koliko je potrebno para u nato kasu da im obezbedi PVO. Posle toga divlji pobegli dronovi neće tek tako da prelaze preko tri nato države i padnu kad ostanu bez goriva. Sledeći korak će da bude ulaganje u PVO pa da nijedan avion ne može da preleti a da ne bude bar praćen.

Dajte pare, ukratko.
[ whitie2004 @ 16.03.2022. 13:42 ] @
Patriot Pac-2 battery kosta oko milijardu $ a THAAD battery cak 3 puta vise. Ako sada navale svi da kupuju, napravice nestasicu i dici cene u nebo ....

Cekaj bre ... one su i sada nebeske. Ko bre ima pare za ove igracke ?

Kada vidis posto su same rakete jasno je da se njima ne gadjaju dronovi ....
[ Java Beograd @ 16.03.2022. 13:49 ] @
Za dron - spremni!
[ calexx @ 16.03.2022. 14:09 ] @
Ivice, ti li si? ;)

Sada nato patka razmišlja da pošalje Ukrajini neke nove precizne rakete kojima će da uništavaju rusku tehniku. Opet će da ih psuju ovi iz Donjecka i Luganska, taman nauče jedno, sad moraju da uče još nešto. Na kraju će 90% naoružanja da im bude zapadno. A Ukrajina će da ga plati.

A možda i ne bude toliko strašno, čitam da nata šalje ukrajinskoj vojsci razne S-300 i strele, šta sve uspeju da nađu po istočnim zemljama. To će već da bude lakše za donbaske vojnike, to im je poznato. A kada pokupe sve ovo od istočnih demokrata, postaviće se pitanje kako će oni da brane svoje nebo i opet će nata da im priskoči u pomoć i proda sve što njima nije potrebno ili im je zastarelo. Sve za dobrobit svojih sluga.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 16.03.2022. u 16:07 GMT+1]
[ whitie2004 @ 16.03.2022. 20:04 ] @
Treba reci da su pre neki dan Iranci smestili 6 raketa u neki US/Isrealy aerodrom u Iraku bez da su ovi i pokusali da nesto obore .... Posebna je glupost sto je to bilo na godisnjicu ubistva nekog iranskog generala. Ono kad godinu dana unapred znas da ce da bidne neko *ranje i tvoja protivvazdusna odbrana bude iznenadjena ...

Ko ih cuva, Hrvati su jos dobro prosli !