[ bordzija @ 13.07.2022. 13:35 ] @
Šta je uzrok i kakve su dugoročne posledice?!?? Kakve prevare i propasti nam predstoje u režiji svetskih nacista?
[ baresi @ 13.07.2022. 13:41 ] @
Uzrok je Ursula von der Pfizer i još par papana.
[ bordzija @ 13.07.2022. 13:58 ] @
Iz amerike mi od drugara stiže odgovor:

Citat:
jeste...to je ono sto govorim...jedan market jedan sistem jedan government.....I svi ostali robovi...cene hrane...goriva svuda iste....
[ Living Light @ 13.07.2022. 19:28 ] @
Jeli bre, društvance,...

-A kako se sve TO "odrazuje" na one jadne koji su uzelu kredite u SRB? (kuca, stan, itd)

(Pitam zbog sestre, jer je i ona jadna na Dinarskoj-kredi,
da neče i nju da Rokne ova nova kriza ?)



[ TheSpiridon @ 13.07.2022. 21:27 ] @
Citat:
bordzija:
Iz amerike mi od drugara stiže odgovor:

Citat:
jeste...to je ono sto govorim...jedan market jedan sistem jedan government.....I svi ostali robovi...cene hrane...goriva svuda iste....



To ameri pokušavaju. Da nametnu SVOJ komunizam, da se iz Amerike upravlja celim svetom. Ja nemam vremena, a možda neko zna, gde su milijarderi najčešće locirani. Oni upravljaju svetom, samo da znate. Da ih dovedemo u Srbiju, sledeći naš potez. :)
[ dejanet @ 13.07.2022. 21:28 ] @
Ali kod nas 1 USD = 115.8 RSD wtf
[ Living Light @ 13.07.2022. 21:39 ] @
Dejane, nemam pojma!
Madjari kukaju da im je forinta otišla sa 330 na 401 Ft za jedan euro.

Više nemam pojma ko tu o čemu kuka.

[ Ivan Dimkovic @ 13.07.2022. 23:08 ] @
Citat:
dejanet:
Ali kod nas 1 USD = 115.8 RSD wtf


Eto mogucnosti za arbitrazu! :)
[ Living Light @ 13.07.2022. 23:34 ] @
Ivane, jesi lud!

Arbitraža, ..ali kome ? ..wtf ?
[ Living Light @ 13.07.2022. 23:49 ] @
Citat:
baresi: Uzrok je Ursula von der Pfizer

a i nije baš neka Frigi.
Vidjao sam i hladnije...
i to kod nas. A tek kod njih...

da te BOG sačuva,...
(engleze niko nije ni pominjao. aj ne maštaj...)

https://www.youtube.com/watch?v=jbru4FnJXPc


[ chris6212 @ 14.07.2022. 02:13 ] @
Švajcarski franak je sada jači od evra. Nekada se za 1 Evro moglo dobiti i 1,35 šv. franaka, 2007 čak 1,65, ovih par godina unazad 1,10 a sada svega 0,98. Ali najbitnije je koliko se čega moglo kupiti za odredenu sumu novca. Danas je u proseku sve bar 30% skuplje u EU, od kada je proglašena pandemija, a naročito od kada je počeo vojni sukob u Ukrajini.

Nije daleko dan kada će evro totalno izgubiti na vrednosti, ako se nastavi ova njihova suluda politika sankcija za jeftin ruski gas, naftu i ugalj, na šta su i bazirali svoju ekonomiju. Sami su odsekli granu na kojoj su sedeli i teško je verovati da će sada moći ponovo da se popnu na drvo. Od svega ovoga može da profitira najviše SAD, kao i uvek. Da li im je SAD sugerisala da to urade, na kraju nije ni bitno, rezultat je postignut - sunovrat evra, a videćemo kako će nastaviti da žive bez jeftinog gasa i nafte.

I plus SZO će možda proglasiti i pandemiju "majmunskih boginja", a potom ko zna šta još. Od kada su smanjili, zapravo ukinuli prag za proglašenje pandemije, sve može da se proglasi pandemijom. I sve ponovo po istom scenariju kao i za kovid...


[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 14.07.2022. u 04:17 GMT+1]
[ bordzija @ 14.07.2022. 06:43 ] @
Zatvori, zaključaj, ograniči, poskupi i tako u krug. Većinski glup narod nema pojma šta im se događa sem da imaju manje parizera i leba na stolu.
[ chris6212 @ 14.07.2022. 09:45 ] @
Pa to im je što im je - totalna kontrola i manipulacija masama. A dok većina samo povije glavu i ćutke sve prihvata, to je jasan pokazatelj vlasti da se tako može... Orvel u praksi.

Doduše, demokratija u pravom smislu nikada nije ni postojala ni u jednom obliku osim deklarativno, već je uvek isto, vladavina sile šačice ljudi i njihovih poltrona koji su obavljali sav prljav posao. I uvek je postojao odnos rob-robovlasnik, nikakvo "udruženje rada" ili "saradnja", ma kako da se nazivalo.
[ TheSpiridon @ 14.07.2022. 11:13 ] @
Kad bi ugasili Internet, svi bi izašli na ulice. Eto ideje, secite kablove, rušite predajnike i opa bato, milion ljudi na ulici. A tu su i Crni Bombarderi da malo zapapre stanje. Ruši cepaj kidaj, lomi, čije je, boli te tuki. Idem da jedem kačamak.
[ B3R1 @ 14.07.2022. 15:23 ] @
Citat:
dejanet:
Ali kod nas 1 USD = 115.8 RSD wtf

To je zato sto je kod nas uvek jedan valuta default i vecinu stvari mozes da obavis samo dinarima i eventualno tom cvrstom valutom. Nekada bila marka, sada je to evro. Gde god sam pokusao neku privatnu uslugu da platim u devizama uvek sam dobijao isti odgovor: primam(o) ili evre ili dinare i nista drugo. Znaci - funta, kruna, franak - niks.

Imao sam neke dolare, sitnitnu zaostalu sa putovanja u USA pre par godina ... mislim da je sveukupno bilo oko $50 ili tako nesto. U dve beogradske menajcnice su mi to odbili, tek u trecoj su to jedva primili.
[ B3R1 @ 14.07.2022. 15:42 ] @
Citat:
bordzija:
Zatvori, zaključaj, ograniči, poskupi i tako u krug. Većinski glup narod nema pojma šta im se događa sem da imaju manje parizera i leba na stolu.

Onda ce stici ovo:



Kraj tog filma zapravo objasnjava sve ...
[ bordzija @ 18.07.2022. 19:28 ] @
Hrana je već DUPLO poskupela! To ne pogađa bogate zemlje ali rupčage kao što smo mi moraju da izađu na ulice!
[ dejanet @ 18.07.2022. 20:22 ] @
Citat:
B3R1: Imao sam neke dolare, sitnitnu zaostalu sa putovanja u USA pre par godina ... mislim da je sveukupno bilo oko $50 ili tako nesto. U dve beogradske menajcnice su mi to odbili, tek u trecoj su to jedva primili.

Ne znam od kada ti je to iskustvo, ali poslednjih 10-20 godina sam menjao us, kanadske i australijske dolare "ziralno" i rukama bez problema.

Moja kuknjava gore jeste sto ti treba da rodis mecku za plus 200 EUR, a ovde izgubis za pola dana samo na kursu.
[ bordzija @ 19.07.2022. 06:00 ] @
Oduvek je tako menjačnice ne zanima sitan novac. Još ako im se pojaviš sa kovanicama gađaju te go*nima
[ Java Beograd @ 19.07.2022. 06:55 ] @
Citat:
B3R1:Imao sam neke dolare, sitnitnu zaostalu sa putovanja u USA pre par godina ... mislim da je sveukupno bilo oko $50 ili tako nesto. U dve beogradske menajcnice su mi to odbili, tek u trecoj su to jedva primili.
Ček', da li si imao monete, metalce, ili si imao banknote niskih aponena?
[ ademare @ 19.07.2022. 09:12 ] @
Strani Metalni novac bez obzira na kolicinu i vrednost , Nikada nije bilo moguce , niti ce biti moguce zamenti u Srbiji za bilo sta ! Ne samo za novac

Jednostavno metalni novac nije prihvatljiv ni u Bankama ni u NBS !


Druga stvar da menjacnice nisu bas " Divlji Zapad " kako neki zamisljaju !

Menjacnice imaju ugovore sa Bankama , njima predaju Devize, kao sto piljara uplacuje dnevni pazar na primer !!

Od Banke zavisi da li ce da prima Kuvajtske Dinare i Norveske Krune !!


Treca stvar je Rizik koji je na menjacnici ! U smislu falsifikata !! Znaci kada menjacnica primi Fejk pare , njen je rizik 100 % !! Zato kada uletis u neku S menjacnicu gde Cobanica koja tu radi Nikada nije videla US $ i nema pojma kako izgleda kako mislis da ti ga zameni ?


U krajnjioj liniji za vlasnike bilo koje Egzoticne strane Konvertibilne valute , krajnja destinacija je NBS i njeno odeljenje koje se naziva " Trezor " ! Tako se zove mada Nije u pitanju kasa

Tamo je moguce jos uvek predati i Nemacke marke na zamenu samo za tu operaciju je potrebno bar 30 + dana !
[ Java Beograd @ 19.07.2022. 09:37 ] @
Ovo što kaže ademare, je naravno tačno.
Kovanice ino valuta niko nigde ne prima. Ni jedna banka.

Ipak, pošto smo orijentisani ka Evru, poneke menjačnice u Bgd, bez problema hoće da prime Eur metalce, kovanice po 1 ili 2.
Ne, neće ih odneti u banku (poslovnu banku s kojom su vezani) nego će ih čuvati u fijoci, jer, garant će se pojaviti neko ko bi da kupi 7 ili 8 ili 12 evra.
Dakle, samo za lokalnu, povremenu potrebu.

Naravno, to ne znači da će da prihvati kovanice švedske krune ili četvrt dolara.



Kao što menjačnice u Vršci rado menjaju Rumuski Lej.
Nije da će u banku da odnesu, nego vazda neko putuje u Temišvar ili se vraća iz Temišvara, a nije sve pare potrošio.
[ bordzija @ 19.07.2022. 16:21 ] @
Kupuju ponekad kovanice evra ili dolara jer se sve konzularne takse naplaćuju u nekim nezaokruženim ciframa. Ako daš više nema kusura.
[ BrutalCoin @ 16.03.2023. 00:57 ] @
Danas se za dolar dobija 0.94 evra.

Iako nije bio 13-ti prošli petak 10. mart je bio "crni petak" za američke banke... ovaj kliente američkih banaka.
Milijarde dolara klienata je nestalo u haosu kripto špekulacija.

3. marta WTI Crude nafta je koštala 80 dolara/barel a danas 68 dolara/barel.

Zašto su to (oborili banke i cenu nafte) Amerikanci uradili?

Šta time Amerikanci (pre svega Bajden & sinovi) dobijaju a šta gube?