[ TheSpiridon @ 02.09.2022. 19:09 ] @
Imam gadan problem. Imam jednu garažu u dvorištu, ali ona nema krov, već je samo ploča, pod malim nagibom. Međutim, vremenom je došlo do sleganja ploče po sredini. Dovoljno da se tu zadrži voda po par dana i curi mi unutra. Nije to mnogo, ali podlupio se unutra malter itd... Kako mogu najjeftinije da prođem?

Video sam skoro neke plastične mase na internetu, ne znam jel to ok i izgleda da je skupo. To je ploča dimenzije 5x9 metara. Prošle godine po sredini sam stavio bitumen i onu presvlaku od bitumena u vidu trake. Ali i to se podlupilo, pa ulazi voda ispod.

Jel bih mogao da skinem to i preko sredine, nekih 3x5 metara da prelijem tom plastičnom masom? Ili šta predlažete.
[ optimizator @ 02.09.2022. 20:45 ] @
Valjak u ruke i premaži celu ploču bitulitom i rešio si problem. Najbolje na čist beton, ako premažeš preko tog bitumena a on produži da se ljušti....-ništa nisi uradio!
[ TheSpiridon @ 03.09.2022. 09:37 ] @
Mislim da postoji bolje rešenje od bitulita. Već sam napisao da sam mazao bitulitom, ali verovatno je ispucao od sunca. Zanimaju me te plastične mase. Negde sam ih video, sad ne mogu da nađem.
[ optimizator @ 03.09.2022. 10:00 ] @
Ne, nisi napisao da si mazao bitulitom, nego bitumenom. Kad bi znao nijanse ne bi bio tako uveren.
A razlika među njima je ogromna.
Ali sloodno plastificiraj, niko ti ne brani. Pozz.
[ bakara @ 03.09.2022. 10:07 ] @
To mazanje i krpljenje godinama propadale ravne ploce koja curi, plus je ulegnuta na sredini je jalov posao.

Postaviti onudlin ploce ili neku jednostavnu krovnu pokrivku na jednu vodu je trajno resenje curenja.

Mora cela povrsina de se pokrije.
[ test1234 @ 03.09.2022. 20:05 ] @
Vidi "Dramin"...

https://dramin.eu/hidroizolacija-ravnog-krova/
[ Java Beograd @ 08.09.2022. 15:12 ] @
Novo, efikasno, jeftino i neverovatno dobro: Sikalastik 685 (izguglati). Tečna membrana.

Ima u našim radnjama. Izuzetno lako i jednostavno za nanošenje.

Edit: zaboravio sam da napišem: najbolji rezultati se postižu kad se preko prvog sloja postavi staklena mrežica, ona za fasadu, pa se onda pređe drugi sloj.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 08.09.2022. u 19:35 GMT+1]
[ scoolptor @ 08.09.2022. 18:41 ] @
Ovo je odlicno, ali je velika potrosnja.
https://www.bison.net/en/product.6313129