[ pisac @ 29.03.2023. 20:53 ] @
Da čujem ko se slaže sa Javom koji reče u drugoj temi:
Citat:
Java Beograd:
Jbt, pisac, odavno si prolupao, ali je evidentno da toneš sve dublje. Iz tog gliba nema spasa.


Konkretno me zanima koji je to trenutak koji Java percepira kao trenutak prolupavanja (ili početka prolupavanja)? Ili vi ostali?

Recimo, da li je to ova tema: Da li telepatija postoji? I šta je intuicija?
Ili je neki drugi trenutak u pitanju, neka druga tema?

To me zanima zato što je situacija zapravo prilično obrnuta, ja sam prolupao mnogo mnogo ranije, daleko pre nego što sam se učlanio na ovaj forum
A ovo što Java percepira kao "odavno prolupavanje" je zapravo verovatno samo postepeno prosvetljenje, uz malo nove (naučene) metode za kontrolisano reflektivno baratanje sopstvenim nivoom dopamina.


https://www.youtube.com/watch?v=KcGY__k2ORY&t=5s

[Ovu poruku je menjao pisac dana 29.03.2023. u 22:13 GMT+1]
[ pisac @ 29.03.2023. 21:26 ] @

https://www.youtube.com/watch?v=6mVDvIgC9rk

Singing, sinking, dying, diving
Loving, leaving, pulling, pushing
Falling, feeling, swimming, swinging
Singing, sinking, dying, diving

Falling, feeling, swinging, swimming
Loving, leaving, pulling, pushing
Singing, sinking, dying, diving
Loving, leaving, pulling, pushing

Falling, feeling, swinging, swimming
Singing, sinking, dying, diving
Falling, feeling, swinging, swimming
Loving, leaving, pulling, pushing

Singing, sinking, dying, diving
Loving, leaving, pulling, pushing
Falling, feeling, swinging, swimming
In the cold heat of the pool

...
[ Bora Sonar @ 29.03.2023. 21:46 ] @
Citat:
Konkretno me zanima koji je to trenutak koji Java percepira kao trenutak prolupavanja (ili početka prolupavanja)? Ili vi ostali?


Ja mislim da je to trenutak nakon 10 na -43 sekundi od Velikog praska. Do tog trenutka svi smo bili jedno sa Univerzumom.
[ ademare @ 29.03.2023. 22:07 ] @
Jel postoji jos uvek ona tema o Fantazijskom putovanju u Pata(k)goniju ??

Tad sam shvatio ne da si prolupao , kako kaze @ Java jer ljudi se ne menjaju Nikada !!!

Kakav si bio sa 10 godina bices i sa 50 !


Jedino ako neko fasuje neku bolestinu mozga, ili neku traumu fizicku koja moze da mu izmeni mozak !!

Sve ostalo je Nemoguce ljudi se ne menjaju nikada !


Znaci ako si " Prolupao " takav si bio oduvek !

Pitanje je kada smo mi to primetili ???


Ja nisam citao tvoje baljezgarije sve dok Forum nije poceo da umire , pa nema vise sta drugo da se cita osim Baljezgarija !

Tako da sam ja primetio od one Fantazijske price o Pata(k)goniji , onda ona Pedofilska Shranja , sta smo onda imali , Velicanja nekakvih Bugara ??

Poistovecivanje sa tim Bugarima , posle promene ...

Prvo si tvrdio da si glavni " Baja " na Storm front forumu , onda pricas o Miru u svetu kao da si Miss (mozda i jesi )

Posle imamo Trandze i Seksualna Opsednutost njima, valjda ti se vise usled Starosti ne dize na decu ??


Posle imamo promene nacionalne svesti ? Od Bugara , preko Sopa , do Spartanaca ??

Na kraju neko vestacko forsirano Yugoslovenstvo i Titoizam , valjda sa Storm Fronta ??

Satanu na stranu
[ MajorFatal @ 29.03.2023. 23:00 ] @
Citat:
pisac:
Konkretno me zanima koji je to trenutak koji Java percepira kao trenutak prolupavanja (ili početka prolupavanja)? Ili vi ostali?


Javu si to mogao pitati i kroz privatne poruke, nisi morao otvarati temu samo zbog toga.

Ali evo, ja se ne slažem sa Javom, čim ti možeš da pišeš po forumu, znači da nisi u instituciji gde zbrinjavaju izuzetno prolupale, a koje po pravilu nemaju internet pristup za štićenike. U tom slučaju šta te briga ko šta misli.

Na primeru teme o telepatiji, telepatija postoji ili ne postoji, ali termin sasvim sigurno postoji, pa čak i neki zamišljeni eksperimenti kojima bi se dokazala, opovrgla. Tvoj izveštaj da si imao takva iskustva je sasvim validan u naukama koje takve izveštaje prihvataju kao predmet posmatranja, analize, kao što je na primer psihologija.

Jedino ako nema dovoljno takvih izveštaja, na primer više od 0,05% čak i da eksperimentom potvrdiš da poseduješ moć telepatije, ne bi te mnogo proučavali, jer bi smatrali da pojava nije dovoljno zastupljena u populaciji, i/ili ne može biti naučena, navežbana, pa da bude korisna ljudima.

Al da je zabranjeno pričati, ili siguran znak prolupavanja, sigurno nije.

Mada i teme "o sebi" kao što je ova, nisu naročito popularne :)
[ pisac @ 29.03.2023. 23:15 ] @
@adečmare

1) Eeeee, Patagonija je prvo odložena jer mi je jedno dete još nije završilo pubertet (jer se od završetka puberteta konačno postaje čovek), a zatim je i otpisana jer je vrlo teško preneti kamper preko Atlantskog okeana (raspitivao sam se, nisam našao zgodno rešenje po normalnoj ceni, a ne želim tamo da kupujem kamper). Umesto toga u planu je putovanje po Evropi (ali samo divljina, civilizacija me ne zanima) i zatim ka Istočnoj Aziji preko već neke odabrane rute.

U obzir dolazi i putovanje Transibirskom železnicom sa svraćanjem u Novosibirsk, za to tražim srodnu dušu koja bi krenula samnom. Našao sam bio jednu preko Tinderolikih aplikacija koja je imala istu ideju, ali se nismo ipak uklopili oko nekih drugih stvari. Ona zapravo nikada nije bila u vezi dužoj od godinu dana, i shvatio sam u jednom trenutku koji problem ima...

2) Što se tiče "pedofilskih sranja" (kako ih ti pogrešno percepiraš, kao i nesvesna većina) upravo je to trenutak početka mog pravog prosvetljavanja. Do tada sam bio na nivou uobičajenog razmišljanja i rasprave o kapitalizmu i komunizmu, nesvestan pozadine sveta oko sebe, a onda sam u jednom trenutku shvatio da nešto ne deluje u redu da se biološke i prirodne činjenice (da je žena spremna za rađanje od završetka puberteta i da svi sisari tako funkcoionišu, kao i cela prethodna istorija ljudskog društva) ne samo da se negiraju u društvu zadnih stotinak godina nego stavljaju van zakona i kažnjavaju. Skoro je bio slučaj da su roditelji mladih (on 16 a ona 14 ili 15) koji su bili zaljubljeni i živeli već duže zajedno bili optuženi za omogućavanje ... ne znam već čega, neko pravno sränje o nemoralu. Momče Ademare, to nije normalno. To su godine u kojima je PRIRODNO da se prave deca jer su oboje bili završili pubertet. Umesto toga, normalnog, biološkog, sada imamo žene koje prvi put rađaju posle tridesete (ako i tada), i natalitet na istorijskom minimumu. Jel to normalno, a?

koliko god ja bio "lud", ujedno i ekstremno dobro uočavam i povezujem određene šablone i dešavanja, što je i potvrđeno na testu (na koji sam otišao čisto da proverim da li je to moja uobrazilja ili realnost). Dakle, to što ti ne vidiš vezu između negiranja biologije kroz zakone o "maloletnicima" (u kojima se detetom zove žena od 17 godina), sa ovim najnovijim guranjem tranvestitije u obdaništa i škole i omogućavanja da se ženom nazove ko tako želi, to nije moje ludilo nego tvoj nedostatak povezivanja cele slike. To što vi smatrate temu pedofilskom je zapravo samo posledica nemogućnosti izlaska iz okvira razmišljanja koji vam je usađen. Termin "pedofilija" vam je usađen u glavu, veštački, um vam je programiran protivno biologiji i prirodi, kao što ga sada programiraju deci u školama u vezi tranvestitije. U budućnosti će to biti nova normalnost.

Kapiš? Ne verujem, ali dao sam sve od sebe.

3) Što se tiče Bugara, Hrvata, i koječega, meni si ti jako smešan i potpuno providan dok besniš na mene oko tih nacionalnih pitanja. Daleko sam iznad tebe u shvatanju tih stvari. Možda bi trebao nešto malo tvojih pogleda na dešavanje u Ukrajini da probaš da primeniš i na dešavanja na Balkanu. To su sve interesi, ljudima se manipuliše, ljudi ginu i mrze se radi tuđih interesa. To nije moje ludilo sigurno, to je više tvoje emocionalno ludilo, ali potpuno razumljivo jer retko ko može da izađe iz svojih emocija, takva je ljudska vrsta u suštini.

4) Satana... onog trenutka kada shvatiš da imaš pogrešnu percepciju šta označava pojam "satana", tog trneutka ćeš shvatiti da živiš u vremenu u kojem je sve na sivm stranama gde pogledaš naokolo zapravo odraz upravo satane. Ljudi greše samo u tome što očekuju da je to neko biće... a nije. Ne u smislu koji se može pojmiti ograničenom ljudskom svešću, uključujući i moju.
[ ademare @ 29.03.2023. 23:42 ] @
Nesvestan si jedino ti ovde !

Test ?

Lepo ti je @ Bora napisao " Manta " genijalac . Naravno " Menta" znaci Mentol !


Ja sam mislio da si ti rmnogo ranije isao na " test " ! Obicno se omladina pali na to ! To mogu da razumem za omladinu !

Kada je kod nas dosla MENSA moram priznati da sam i ja razmisljao da se prijavim ! Medjutim nekako bas u to vreme je stigao na moj zahtev poziv za JNA ! Moj zahtev zbog faksa !


Posle kada sam malo vise sagledao MENSU , video sam za Razliku od tebe " Svesnog " da to i nije bas nesto narocito !!

Jer MENSIN test ocenjuje , proverava samo JEDNU vrstu , Jedan deo Sustinske Inteligencije !!!

Logicko zakljucivanje !

To je ipak samo delic Inteligencije !

Koliko bitan to je vec stvar za procenu !

Osim nje Klasicni testovi obradjuju pre svega Jezicku Inteligenciju i Matematicko- Logicku ! Postoji i ova Logicka kao u MENSI !!

Klasicni testovi daju mnogo pouzdaniju sliku necije Inteligencije jer su sveobuhvatniji , za razliku od MENSA testova koji testiraju samo jedan deo Inteligencije !!

Na stranu da postoji po najnovijim shvatanjima i Socijalna Inteligencija koja se za sada ne meri !


Ti si stvarno jedan od Najglupljih clanova , jer da si realno Inteligentan ne bi stalno pricao o tome !!

Evo kada me vec vuzes za ... jezik samo cu ti reci i da na MENSA testovima i na Klasicnim imam dosta bolje rezultate od tvojih !!!

Jos kao dete sam resavao testove inteligencije , a ljudi se Nikada ne menjaju, jer nisu hteli da me puste u skolu jer nisam imao dovoljno godina , bez testova pred Komisijom !!

Dal da pisem da su clanovi komisije bili svi zacudjeni a vecina odusevljeni mojim rezulatatima sa 6 godina ?!

I kasnije sam radio testove u kontrolisanim uslovima i Daleko Nadmasivao tvoju Bedu !!!

Ali ne pisem o tome i ne nabijam nikome na nos sem kada bas ovako godinama izazivas. Ali ni to nije vazno zaboravi da ista pise o tome , sto ti nije tesko !

Kao sto vidis ja pamtim skoro Sve ! Jedino @ Bora pamti bolje koliko sam primetio !
[ ademare @ 30.03.2023. 00:04 ] @
Da ne bude zabune poruka je upucena clanu @ Pišać poznatom lokalnom MENSA " genijalcu "
[ pisac @ 30.03.2023. 00:09 ] @
Džaba inteligencija ako ti emocije iz amigdale pregaze i isključe kortekst u potpunosti. A kod tebe se to dešava.

ja nikada nisam rekao da sam pametan, imam samo ekstremnni IQ i matematiku nisam morao da učim jer sam sve kapirao na času. Emocionalno sam osakaćen još u detinjstvu zaslugom neke traume i glupog ljudskog društva, verbalno često volim da ćutim jer mi je pričanje opterećujuće za mozak bukvalno pošto moram da pazim šta pričam da ne bih rekao ono što zaista mislim, emocije drugih čitam odlično ali uprkos tome imam više procente na testovima za aspergerov sindrom što je verovatno posledica emocionalne osakaćenosti iz detinjstva, ali sve to uopšte nije ni tema. To je samo uzrok tvog besa prema meni i razloga da eto meni u prethodnom postu nabacuješ da ja nisam tako pametan koliko mislim, a zapravo ti ne shvataš ni šta ja mislim ni šta pričam pa dobijaš agresivne emocije koje te zaslepljuju.

Retki su oni koje čitam kao knjigu, ali eto ti si jedan od njih.
[ ademare @ 30.03.2023. 00:25 ] @
Ne znas ti Bedo Nista o meni !

Najgluplji si clan foruma !

A ja znam jos jednog takvog Pacjenta ! Bio sam sa njim u ratu 78 dana !!

Kao da ti je Brat Blizanac , stalno je bio opsednut IQ i merenjem !


Svi u vodu su ga Mrzeli , isto kao i tebe na forumu !!

Svi su ga izbegavali , osim mene , jer mogu Svakom Idiotu na stanem na crtu po kojem god hoces pitanju pa i po pitanju IQ-a !

Pokusavao je jadnik ceo rat da se Nadmudruje sa mnom !

To je Bolest !

Sve dok nekoliko dana pred kraj rata nije shvatio da sam za Njega Supergenije !

Znaci ne Univerzalni ali za Njega a Ocigledno i za tebe Svakako !

[ pisac @ 30.03.2023. 01:27 ] @
Brate spuštaš se na dečiji nivo rasprave.
[ B3R1 @ 30.03.2023. 08:18 ] @
A ko od nas do sada vec nije prolupao, a?

Znas kako kazu - ko do sada nije prolupao, taj nije normalan.

:-)
[ BrutalCoin @ 30.03.2023. 08:25 ] @
Sumnjate da ste prolupali?

Ne sekirajte - ima i boljih od vas.

Citat:
Ljudi će dostići besmrtnost do 2030. godine, smatra Guglov inženjer

Bivši „Guglov“ inženjer Rej Kurcvel smatra da će ljudi dostići besmrtnost za sedam do osam godina, a Kurcvel je do sada u svojih 147 predviđanja u 86 odsto slučajeva bio u pravu.

Govoreći za za Jutjub kanal Adađo, Kurcvel je diskutovao o pomeranju granica u genetici, nanotehnologiji i robotici, zbog čega veruje da će doći do razvoja nanobota koji će moći da vrate proces starenja.

Ko veruje u amerikansku propagandu neka zameni "Rej" sa "Do" i zameni "vel" sa "a" pa tu je negde 86 odsto.
[ B3R1 @ 30.03.2023. 09:01 ] @
Citat:
pisac:ja nikada nisam rekao da sam pametan, imam samo ekstremnni IQ i matematiku nisam morao da učim jer sam sve kapirao na času.

Ok, vec vidim nastavak ovoga. Hajde da pokusam da pogodim:

"A onda sam shvatio da je obrazovanje zapravo zaglupljivanje, pa sam napustio fakultet vec posle prvog ispita na kome sam pao, jer nisam odmah sve "ukapirao na casu", vec sam shvatio da mora da se uci, a za mene je ucenje atak na moj napredni mozak. A uostalom, cemu studije i diplome, ne treba meni potvrda da sam najpametniji na svetu."

Tokom svojih studija, a i kasnije dok sam jos bio u Srbiji, imao sam cast i privilegiju da upoznam mnoge likove poput tebe. Nazalost, vrlo retki su uspeli da taj svoj dar prirode (ili Boga, kako god ...) zvani high-IQ iskoriste na pravi nacin i postignu neke kakve-takve rezultate u zivotu. Veci deo njih je napustao studije, zavrsio radeci neke sasvim prosecne poslove, za prosecne pare, gde dopustaju da se kojekakvi idioti izivljavaju nad njima ... kada shvate da im i clanska karta neke menze vredi vise od diplome Mense (jer u menzi mozes da se najedes, dok se Mensini papiri ne jedu), onda se uhvate flase. Puna Srbija takvih ...

A ima i onih koji menjaju poslove kao carape, jer - zaboga - ni na jednom mestu niko ne prepoznaje njihove talente, uvek su svi drugi krivi za njihove neuspehe, jedini su oni u pravu ...

Naravno, ima i doktora nauka, naucnika sa stotinama clanaka po raznim renomiranim casopisima itd. Ali takvi su retki.

Medjutim, obe te grupacije ljudi cesto ne shvataju da: biti u pravu i dobiti za pravo su dve razlicite stvari.
[ Bradzorf012 @ 30.03.2023. 09:55 ] @
Pisac

Da si prolupao, nisi. Ne prihvataš nametnutu sliku sveta kao većina plebsa, pa te zato ne shvataju ili bolje reći, osuđuju te. Hebiga, drznuo si se da im srušiš sneška, sada se spremi za posledice.

Da toneš sve dublje, ni to ne bih rekao. Da, ti kopaš sve dublje, jer si zagrebao po površini pa ti se "dopalo" to što vidiš i sada želiš da ga detaljnije proučiš. Znaš kako, imam utisak kako je velika većina ljudi srasla sa sopstvenom percepcijom sveta koja u stvari i nije njihova, jer im je kao što rekoh nametnuta spolja, pa je svako ko im ukaže na to jeretik. Možda nije ni nametnuta, to je teško pitanje, možda je samo rezultat saglasnosti većine.

Možda je ovo bolje mesto da kažem neke stvari u vezi onoga što si pisao na drugoj temi, jer bi me tamo Fatalni napao kako mu uzurpiram temu.

Najpre, u vezi Dekarta.

Da, moguće da je Dekart omanuo kada je rekao "Mislim, dakle postojim", ali ne iz razloga koje si naveo. Izgleda da se on nije zapitao, ko je taj koji misli? Zaista, ko ili šta je to što misli? Vrlo je moguće da mi samo registrujemo ono što zovemo "svojim mislima". Ako hoćemo da ovo malo dublje proučimo, možda možemo da iskočimo iz filozofije i uđemo u ezoteriju ili antropologiju. Posle Dekarta je došao Krouli koji kaže da je misao nečistoća. Posle Kroulija je došao Kastaneda koji kaže kako naše misli nisu naše misli.

O Boži religioznosti, malo o Sotoni.

Svaki čovek je Homo Religiousus, samo su načini ispoljavanja te religioznosti različiti. Neko služi kafani, neko novcu, prijateljima, neko ženi ili deci, možda nečemu trećem ili kombinaciji navedenog. Da, ima i onih koji služe Bogu, ali su takvi u manjini.

Među najraširenijim i široko prihvaćenim oblicima religioznosti u savremenom svetu su na primer profesionalni sport i nauka, mada ih ima još. Meni su oni najuočljiviji i najinteresantniji. Ujedno, oni predstavljaju najprimitivnije oblike ispoljavanja religiozne svesti.

Hram fudbala, hram košarke, hram tenisa. Koliko puta ste ovo čuli? Dakle, imamo fudbalski stadion tj. hram. Šta još imamo? Imamo verni narod u hramu, navijače. Oni moraju biti propisno odeveni, kako uostalom nalaže svaka religija, ovde se to recimo odnosi na boje odeće koje moraju biti u skladu sa bojama kluba. Šta imamo još? Imamo igrače, direktore klubova, trenere i predsednike raznih asocijacija kao sveštenike i prvosveštenike te religije. Šta još imamo? Imamo legende(žive ili ne, svejedno) kao proroke i svetitelje. Na kraju, imamo sam čin službe(liturgije) u vidu utakmice ili meča. Obred dostiže svoj vrhunac u činu pričešća(osvajanja pehara) kada se sveštenici i verni narod sjedinjuju sa bogom u nekoj vrsti izmenjenog stanja svesti. Ovde sam reč bog napisao malim slovom, pošto se očigledno radi o idolu, idolopoklonstvu.

Malo sam se umorio, pa ću o Sotoni i nauci kao religiji drugi put.

Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo.
[ Bora Sonar @ 30.03.2023. 10:24 ] @
Citat:
Bradzorf012: Da, moguće da je Dekart omanuo kada je rekao "Mislim, dakle postojim", ali ne iz razloga koje si naveo. Izgleda da se on nije zapitao, ko je taj koji misli?


Kako ko je taj koji misli? Pa valjda Dekart! On je za sebe tvrdio da postoji jer misli. Ja mogu da budem siguran samo u jednu stvar, a to je da ja postojim. Sve ostalo što ja mislim da postoji, možda ne postoji, već je samo u mojim mislima.
[ Darko Nedeljković @ 30.03.2023. 11:24 ] @
Citat:
pisac:
To me zanima zato što je situacija zapravo prilično obrnuta, ja sam prolupao mnogo mnogo ranije, daleko pre nego što sam se učlanio na ovaj forum
A ovo što Java percepira kao "odavno prolupavanje" je zapravo verovatno samo postepeno prosvetljenje, uz malo nove (naučene) metode za kontrolisano reflektivno baratanje sopstvenim nivoom dopamina.

Pitao neki vladika svojevremeno patrijarha Pavla kako može da putuje gradskim autobusom pored Ade, kad tamo sve vrvi od devojcuraka u minicima i još od kojekakvih grehova i nemorala. A on kaže - kome se šta svidja taj to i primećuje, a on eto nikada tu nije primetio nikakve minice, greh i nemorala. Isto tako i ja - nikada nisam video to tvoje prolupavanje, ali verovacu na reč onima kojima se to svidja da to zaista postoji.

To sto ti radiš je čist frojdozam, školski primer. Naime, Frojd je rekao - ako čovek nema probleme i svi ga vole, onda je verovatno mrtav. Ako sam dobro razumeo, ti uveliko gazis drugu polovinu života i jedan od retkih ciljeva u životu ti je da ne budeš mrtav (čitaj: da ne ostaneš bez problema i da ljudi ne počnu da te vole). U skladu sa tim godi ti ideja da si prolupao i da opasno nerviras okolinu

Ali, eto, iz nepoznatih razloga kod mene tvoja taktika ne funkcioniše. Za većinu tvojih stavova koji ti drugi ovde pripisuju ja pojma nemam odakle im to (nemojte ostavljati linkove, neću kliknuti, da me interesuje već BiH znao). Meni je naprotiv potpuno čudno da neki likovi idu po temama, pažljivo gledaju da li si prisutan i ako jesi onda dobro zapamte ili zapisu šta tamo govoriš. Kontam da imaju neku korist čim to rade, ali ne mogu da dokucim kakvu. A kad bolje razmislim, to nije izuzetak. Evo, Kim Kardašijan, ako sam razumeo postala popularna zato sto ima veliko doope. A ti imaš veliki ajku. Principijelno, isti kurc, nema suštinske razlike. Ni jedno ni drugo prosečan čovek ne može da iskoristi, ali ga iz nekog nepojmljivog razloga zanima/nervira. Tako da po svemu sudeći forum je isto što i rijaliti a ti pisac, ti si po svemu sudeći lokalna forumska Kim.

Izvini što sam te razočarao konstatacijom da nisam primetio da si prolupao. Danas ako nisi prolupao, nisi uspeo u životu. Evo, npr Jovana Jeremic - sta bi bila da nije prolupala, obična ženska koja stoji pored puta i stopira kamiondžije. Jer ako si normalan čovek koji pošteno radi iizdrzava porodicu (npr kamiondžija) onda si niko ništa, a ako si prolupala alapaca (ili kako se već kaže u muškom rodu) onda si uspeo/la u životu ijednog dana će ljudi i tvoje izjave da citiraju rame uz rame pored patrijarha Pavla i Sigmunda Frojda. Zato, ne predaju se, samo napred, tek si na početku maratona prolupavanja, a uspeh se priznaje tek na kraju!
[ MajorFatal @ 30.03.2023. 15:56 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Možda je ovo bolje mesto da kažem neke stvari u vezi onoga što si pisao na drugoj temi, jer bi me tamo Fatalni napao kako mu uzurpiram temu.


U životu nikog nisam napao, uzurpiranje i sabotiranje tema je nacionalni sport na ovom forumu, čak i svojih a kamoli tuđih, samo nemoj besomučno kao pokvarena ploča i papagaj da ponavljaš ono o slobodi medija.

Citat:
Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo.


E jbg

Citat:
Među najraširenijim i široko prihvaćenim oblicima religioznosti u savremenom svetu su na primer profesionalni sport i nauka, mada ih ima još. Meni su oni najuočljiviji i najinteresantniji. Ujedno, oni predstavljaju najprimitivnije oblike ispoljavanja religiozne svesti.

Hram fudbala, hram košarke, hram tenisa. Koliko puta ste ovo čuli? Dakle, imamo fudbalski stadion tj. hram. Šta još imamo? Imamo verni narod u hramu, navijače. Oni moraju biti propisno odeveni, kako uostalom nalaže svaka religija, ovde se to recimo odnosi na boje odeće koje moraju biti u skladu sa bojama kluba. Šta imamo još? Imamo igrače, direktore klubova, trenere i predsednike raznih asocijacija kao sveštenike i prvosveštenike te religije. Šta još imamo? Imamo legende(žive ili ne, svejedno) kao proroke i svetitelje. Na kraju, imamo sam čin službe(liturgije) u vidu utakmice ili meča. Obred dostiže svoj vrhunac u činu pričešća(osvajanja pehara) kada se sveštenici i verni narod sjedinjuju sa bogom u nekoj vrsti izmenjenog stanja svesti. Ovde sam reč bog napisao malim slovom, pošto se očigledno radi o idolu, idolopoklonstvu.


Jednom propustiš da iskritikuješ pamfletić koji sport predstavlja kao osnove ekonomije, a on već razvija temu na religioznost. Kad crkvu budu zvali stadionom tad će biti to što pišeš. Profesionalni sport je super, propustio si da navedeš negativne strane kao huligane što diluju drogu i slično, ionako je ceo pamfletić bio u funkciji da ne bi slučajno vikali ua šizoje.




[ pisac @ 31.03.2023. 00:07 ] @

https://www.youtube.com/watch?v=e3-5YC_oHjE

Pravim malu muzičku pauzu. Sa pesmom koja mi je danas iznenada skrenula tok energije i ubacila me u ciklus regeneracije.

Replike slede nakon što se ciklus završi.
[ Bora Sonar @ 31.03.2023. 08:30 ] @
Odlično si izabrao grupu koju ćeš da slušaš. Nisu oni neki tra-la-la bend, već su to pravi politički aktivisti. Bono se u svojoj karijeri bavio Jugoslavijom možda i više od tebe. Njegov trud nije ostao nezapažen, pa je jedna bivša SFRJ republika dodelila svoj pasoš pevaču grupe U2.
[ Ulfsaar @ 31.03.2023. 14:40 ] @
Citat:
BrutalCoin:
Sumnjate da ste prolupali?

Ne sekirajte - ima i boljih od vas.

Citat:
Ljudi će dostići besmrtnost do 2030. godine, smatra Guglov inženjer

Bivši „Guglov“ inženjer Rej Kurcvel smatra da će ljudi dostići besmrtnost za sedam do osam godina, a Kurcvel je do sada u svojih 147 predviđanja u 86 odsto slučajeva bio u pravu.

Govoreći za za Jutjub kanal Adađo, Kurcvel je diskutovao o pomeranju granica u genetici, nanotehnologiji i robotici, zbog čega veruje da će doći do razvoja nanobota koji će moći da vrate proces starenja.

Ko veruje u amerikansku propagandu neka zameni "Rej" sa "Do" i zameni "vel" sa "a" pa tu je negde 86 odsto.

Kakvo crno prolupavanje, pa to je fantastična vest! Jevreji su najpametniji ljudi na svetu, njih treba pratiti i od njih učiti. Slika koju sam ja sklapao do sada govorila je da će to da se desi za oko 2 do 3 decenije. Ali ovo ubrzanje napretka AI nagoveštava da 2030 uopšte nije nerealna godina. S tim čak da nam možda za potpunu regenerabilnost neće ni trebati nanoroboti (koji će svakako biti od ekstremne koristi sami po sebi, i samo će dodati nove mogućnosti onda kad nastanu), jer ako bi se pokazalo da su neophodni, onda ovaj rok ne bi mogao da bude ovoliko kratak, s obzirom da je nanorobotika još i ponajmanje istražena, bar ovo što se javno zna.

Radovi npr. Majkla Levina o podstaknutoj regeneraciji delova tela kod vrsta koje inače regeneraciju ne poseduju veoma su obećavajući. To daje izvestan nagoveštaj da starenje nije čisto statistički, entropijski proces (koji bi verovatno bio teži za tretiranje), nego pre da je upisan iliti programiran nekako unutar samog biološkog materijala. I kada se ta bezvezna ograničenja otklone, onda će prva velika bitka u borbi protiv smrti biti dobijena (ostaju još dve).
[ Bora Sonar @ 31.03.2023. 15:17 ] @
Šta je tu fantastično? Misliš da ćete ti ili tvoja deca imati neke koristi od te tehnologije?

Od početka sveta do danas i najmoćniji i najobičniji čovek imaju nešto zajedničko, obojica su smrtni. Nadam se da će tako i da ostane.
[ Ulfsaar @ 31.03.2023. 18:00 ] @
I moj otac je govorio da je smrt jedina pravda. To bi se možda i moglo prihvatiti, ali je problem što se do smrti dolazi preko muke. Onda je trebalo da nam bude "ugrađeno" da je i dolaženje do smrti još jedna dodatna uživancija.

Ako život posle smrti ne postoji, onda čovek može biti srećan jedino ako zauvek pobedi telesnu smrt i eliminiše svaku muku. Ja posmatram celokupni naučno-tehnološki poduhvat čoveka kao kretanje u tačno tom pravcu; s tim što su naučnici previše skromni da to tako i definišu.

To će biti dostupno svima kada se dovoljno prouči i tehnologija raširi. Isto kao i sa mobilnim telefonima nekad. I biće opciono. Ko bude želeo da ostari i umre, imaće slobodu da tako i izabere. Tada će se pojaviti jedna nova dilema: da li je prepuštanje starenju i smrti ustvari samoubistvo (za koje znamo da je u hrišćanstvu recimo opasan greh)?

[ pisac @ 31.03.2023. 20:05 ] @
Citat:
B3R1:
Tokom svojih studija, a i kasnije dok sam jos bio u Srbiji, imao sam cast i privilegiju da upoznam mnoge likove poput tebe. Nazalost, vrlo retki su uspeli da taj svoj dar prirode (ili Boga, kako god ...) zvani high-IQ iskoriste na pravi nacin i postignu neke kakve-takve rezultate u zivotu. Veci deo njih je napustao studije, zavrsio radeci neke sasvim prosecne poslove, za prosecne pare...



Zavisi šta ko percepira kao "pravi način". Nepravilno je procenjivati tuđi uspeh na osnovu sopstvenih kriterijuma, jer uspeh je zavisan od toga šta je kome cilj. Većina smatra da je velika količina para = uspeh. Poneko smatra da su titule i priznanja = uspeh. Ja smatram da je lična sreća = uspeh.

Mada, tu dolazi jedan veliki zajęb, jer što je čovek gluplji to je više sklon sreći pošto ne shvata svet oko sebe. Onaj (što pametniji) koji shvata svet oko sebe ima mnogo veće pritiske da bude nesrećan. Kao što reče mudri Bora Sonar (i ne šalim se, ima on momente)

Citat:

Naravno, ima i doktora nauka, naucnika sa stotinama clanaka po raznim renomiranim casopisima itd. Ali takvi su retki.


Nikad nisam želeo niti gomilu para niti titule. Čak smatram da je posvećenost zarađivanju para ili sticanju titula (ili građenju karijere) zapravo gubljenje vremnena i traćenje života. Ali, to je samo moje viđenje.

Upisao sam teorijsku i eksperimentalnu fiziku samo jer sam bio pri samom vrhu na prijemnom, pa rkeoh ajde ako sam već u vrhu daj da to studiram. Ali nisam video sebe ni kao naučnika, pa sam batalio pre prvog ispita, zapravo već posle samo mesec dana slušanja onih dosadnih predavanja.
[ pisac @ 31.03.2023. 20:18 ] @
Citat:
Bradzorf012:Posle Kroulija je došao Kastaneda koji kaže kako naše misli nisu naše misli.


Ne znam tačnu formu i suštinu njegovog mišljenja (niti sam potkovan za filozofiju), ali naše misli su prilično rezultat emocija koje vladaju nama, odnosno glavni baja u mozgu nije inteligencija nego hormoni i primitivni deo mozga koji daje nagone, jer ti želju za životom i ciljeve u životu zapravo daju nagoni/hormoni, a ne inteligencija. Inteligencija je više korektivna funkcija ali daleko od toga da je u mogućnosti da blokira i ispravi tešku grešku poslatu iz bazičnog upravljačkog sistema.

Moje mišljenje je da što više neko uspe da se odvoji od sopstvenih emocija, to će bolje shvatiti svet, ali mislim da su vrlo retki (ako ih uopšte i ima) oni koji uspevaju da se zaista u potpunosti odvoje od sopstvenih emocija i prospu apsolutno čiste neukaljane misli
[ pisac @ 31.03.2023. 20:24 ] @
Citat:
Bora Sonar: Ja mogu da budem siguran samo u jednu stvar, a to je da ja postojim. Sve ostalo što ja mislim da postoji, možda ne postoji, već je samo u mojim mislima.


Ali, šta se dešava ako ti misliš da postojiš, i osećaš ruke i noge i svet oko sebe, dašak povetarca u kosi, toplinu sunca, strujanje vode oko gole qite i jajca dok se kupaš go u moru sa devojkom koju si malopre povalio, ali... sve to zapravo ne postoji! Postoje samo tvoje misli i tvoja iluzija osećaja.

Da li onda ti i dalje postojiš, ili ne? Ko si zapravo onda ti, samo neprekidni niz misli?

A ko si onda dok sanjaš, i dok prelaziš iz scene u scenu i oblika u oblik bez ikakve lako shvatljive logike i obrazloženja?

Ko ili šta si zapravo stvarno taj "ti" koji postojiš?
[ pisac @ 31.03.2023. 20:41 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:Evo, Kim Kardašijan, ako sam razumeo postala popularna zato sto ima veliko doope. A ti imaš veliki ajku. Principijelno, isti kurc, nema suštinske razlike. Ni jedno ni drugo prosečan čovek ne može da iskoristi, ali ga iz nekog nepojmljivog razloga zanima/nervira.


Ne bih se složio da ne može da se iskoristi. Ja koristim svaki dan svoj IQ da poboljša druge aspekte koji mi manjkaju. Rekao bih da kada sam u novom/nepoznatom društvu koristim i preko 50% svog IQ-a samo da prikrijem ili eliminišem mane u drugim apsektima. Tako da praktično mogu nekada nekome delovati i glup, ali samo zato što se moj HI IQ ubi od posla da obradi sve one informacije za koje mu ne radi (ili loše radi) automatika


Citat:
Evo, npr Jovana Jeremic - sta bi bila da nije prolupala, obična ženska koja stoji pored puta i stopira kamiondžije. Jer ako si normalan čovek koji pošteno radi iizdrzava porodicu (npr kamiondžija) onda si niko ništa, a ako si prolupala alapaca (ili kako se već kaže u muškom rodu) onda si uspeo/la u životu ijednog dana će ljudi i tvoje izjave da citiraju rame uz rame pored patrijarha Pavla i Sigmunda Frojda. Zato, ne predaju se, samo napred, tek si na početku maratona prolupavanja, a uspeh se priznaje tek na kraju!


Meni je ona simpatična. Nekako mi je jasno da živi u nekom virtualnom svetu slike o sebi ali to i nije loše, ide joj u životu zahvaljujući tome. Ovde uglavnom čujem da "uspeh" u stvari isto ono što je ona valjda koliko mi se čini i ostvarila, tako da ... ako je u životu važan samo "uspeh" u formi u kojoj ga vidi većina, onda je ona uspešna.

Ali se ipak ne bih menjao sa njom.

---

Inače, btw, jedna psihologičarka mi je jednom prilikom rekla, dok je prosipala svoje latentne frustracije oko velikog IQ-a nekih ljudi, da to ne znači ništa u životu jer, pazi sad, žena sa najvećim IQ-om u Americi vozi kamion !!!

Ja sam se nasmejao na to i rekao da nije bitno šta ona radi nego da li je sretna u tome što radi. Ako je ona sretna sa time, onda je ona ispunjena, i ne vidim tu nikakav problem.

ja sam jedno vreme kao mlađi inače maštao o tome da vozim kamion po svetu. Sada maštam da putujem po svetu u Kamperu, i ne maštam o nikakvim titulama i gomili para i priznanjima i koječemu, luksuznim hotelima sa bezenima i sličnim glupostima. Mada, iskren da budem, ne bi mi smetala jedna jahta sa kojom bih mogao da putujem i morima.
[ pisac @ 31.03.2023. 21:23 ] @
Citat:
Bora Sonar:Odlično si izabrao grupu koju ćeš da slušaš. Nisu oni neki tra-la-la bend, već su to pravi politički aktivisti. Bono se u svojoj karijeri bavio Jugoslavijom možda i više od tebe. Njegov trud nije ostao nezapažen, pa je jedna bivša SFRJ republika dodelila svoj pasoš pevaču grupe U2.


Ti mi Boro deluješ kao prilično svestan, ali si ovde podbacio. Verovatno ti je neka emocija presekla dotok kiseonika u korteks pa si na trenutak prolupnuo. Sve je to ljudski, ne zameram ti.

Ja ne znam šta je Bono radio, no ne vidim šta bih mu zamerao i da je radio. Dok god je neko radio nešto u ubeđenju koje je imao (ili još ima), to je sve ljudski i to treba razumeti. Mi ne moramo da se složimo, ali ako smo iskreni u nečemu u šta verujemo i u šta se zalažemo onda smo dobre osobe. Možda su naši potezi i rezultati loši po nekoga, ali dok god smo ih uradili u dobrnim namerama ne bi trebalo da nam neko zamera.

Druga stvar je dako neko nešto radi zbog "lobista" ili dotoka novca, e to je ona loš čovek, bez obzira da li je bio na "našoj" ili na "njihovoj" strani. Koja god to bila, pošto su meni ovde sve strane zapravo u zabludi.

Inače, oko svih tih glupih tragikomičnih (mada uglavnom tragičnih) ratova sam već rekao šta mislim. Niti su Hrvati zaista Hrvati već samo skup određenih katolika, niti su Srbi zaista Srbi već samo skup određenih pravoslavaca, i svi ovde (pa eto i Makeodnci) su samo u ubeđenju da imaju neko junačko poreklo i neke teritorije na kojima polažu nekakvo pravo... a sve je to zapravo plod malo stranog uticaja a malo autosugestije i ne baš zdrave potrebe da se oseća nekakav "ponos" nečime što su uradili "naši" preci (iako ne zna ko i odakle su mu preci).

Ponos je greh.

Nikakvih ratova ne bi bilo da je svako otišao svojim putem u svoju novu državu i odneo teritoriju na kojoj je većina. Uključujući i Kosovo (bez severa naravno). Ali, upravo su ratovi bili cilj. Ne naš. Američki i Nemački.
[ pisac @ 31.03.2023. 21:33 ] @
Citat:
Ulfsaar:
Ako život posle smrti ne postoji, onda čovek može biti srećan jedino ako zauvek pobedi telesnu smrt i eliminiše svaku muku. Ja posmatram celokupni naučno-tehnološki poduhvat čoveka kao kretanje u tačno tom pravcu; s tim što su naučnici previše skromni da to tako i definišu.


Cilj čoveka je da bude srećan, ali cilj života nije da čovek bude srećan već da pati i bori se i kroz tu borbu grabi samo trenutke sreće. Onoga trenutka kada/ako čovek postane srećan i večan bez razloga, bez borbe, neprestano, normalan život će nestati kao takav a sa njime i ljudski rod.

To je za drugu temu, onu koju sam obećao Beriju.
[ pisac @ 31.03.2023. 22:04 ] @

https://www.youtube.com/watch?v=aQRLSBUNupg

Ciklus regeneracije inače završen danas sa ovom pesmom, razina dopamina skočila na kokainske visine

[ Manager @ 31.03.2023. 22:26 ] @



[Ovu poruku je menjao Manager dana 31.03.2023. u 23:44 GMT+1]
[ Bora Sonar @ 31.03.2023. 23:00 ] @
Citat:
pisac: Ko ili šta si zapravo stvarno taj "ti" koji postojiš?


Niko, osim Boga naravno, to ne može da zna zasigurno. Jedino što može da zna je da postoji, jer da ne postoji ne bi mogao da razmišlja o suštini svog postojanja.

Citat:
pisac: Ja ne znam šta je Bono radio, no ne vidim šta bih mu zamerao i da je radio.


Ja pohvalio Bona i tvoj muzički ukus, a ti odmah o nekom zameranju!?
[ pisac @ 31.03.2023. 23:29 ] @
Citat:
Manager:



Od sotone je, ali radi posao odlično. Zato i kažem da živimo u svetu sotone, samo retki su sposobni za život bez njega (toga).

Ja nisam, nažalost.


https://www.youtube.com/watch?v=lWTDR6ztcnQ
[ Bora Sonar @ 01.04.2023. 07:17 ] @
Šta kažete na Madonin spot koji sledi?
(Obratite pažnju na vreme, snimano je pre korone)

[ mjanjic @ 01.04.2023. 12:09 ] @
Citat:
Ulfsaar:
Slika koju sam ja sklapao do sada govorila je da će to da se desi za oko 2 do 3 decenije. Ali ovo ubrzanje napretka AI nagoveštava da 2030 uopšte nije nerealna godina.

Pogledaš šta je Google Deep Minds uradio za nekoliko godina, posebno sa AlphaGo i AlphaZero, smatralo se da takav rezultat neće ostvariti za 10 godina (dakle, do 2026-2027. ili tako nešto), a kad ono...
[ MajorFatal @ 01.04.2023. 20:04 ] @
Možda si pukao kad su vređali i tebe i dete da imate lošu genetiku? Dokaz za to je da si kasnije proveravao svoju genetiku i utvrdio da si spartanac?

Ali nema potrebe, bez razloga si burno reagovao, to je samo neko pogrešio vreme i mesto i pomislio da može da se ponaša kao na forumu nekad dok je radio i bilo ljudi, i da može da zeza ama baš kako god hoće, a da to niko ne uzima za zlo.

Doduše prvi si počeo sa greškom mesta i vremena, šta će pitanja iz medicine na delu za opuštanje tehničkog foruma.
[ Bradzorf012 @ 01.04.2023. 20:21 ] @
Ja sam prvi počeo.
[ MajorFatal @ 01.04.2023. 21:05 ] @
Mada kad bi pregledali teme: Vakcine ne sprečavaju bolest nego ubijaju, farmakomafija, da spase zapadnog sotonu tako što će deca od 14 godina da rađaju uz prvu mecu, ali zapadni sotona jednostavno odbija da bude spasen, kao i 14-godišnjakinje da pomognu, dobio telepatiju i proliv a nije se obrati doktoru, znao unapred da će ga zvati, tranđe se namnožile i zaskaču ga iz mračnih ulaza, smak sveta u nuklearnom plamenu, najviše nekako liči na ovo:

Direktor jata izjavio da nas nato zaprašuje iz avijona ...



Na slici direktor jata na optuženičkoj klupi za ratne zločine

[ pisac @ 01.04.2023. 21:52 ] @
Citat:
MajorFatal:...tako što će deca od 14 godina da rađaju uz prvu mecu,...



Prolupao sam ja odavno, kao što rekoh, davno pre nego što sam se učlanio na forum. A to je jedan od razloga zašto koristim ogromnu količinu IQ-a a i dnevnog vremena na razmišljanje i analiziranje događaja i odnosa među ljudima, postupaka, sveta... umesto da gledam filmove ili jurcam za parama i karijerom.

Jedino još da ukapirate kada neko koristi ogromno vreme da razmišlja o nečemju o čemu vi uopšte ne razmišljate, skoro je sigurno da će videti i znati mnogo više od vas. Tu čak IQ nije ni presudan.

Eno, Nikola Tesla lud ko struja bio, Isak Njutn 100% poremećen, ali uvrnutost dala opipljive rezultate.

To što ti ili java percepirate kao prolupavanje je samo obično natrljavanje istine vama na nos koju vi niste u stanju da 1) vidite 2) prihvatite. Nema tu ništa drugo.

Ti ne znaš ni kada počinje ni kada završava pubertet kod žena. Znam devojku od 13 godina koja je bila pobegla za tipa od 20 godina da žive zajedno, pa ju je vratila socijalna služba a tipa optužili za bla bla... Devojka je bila završila u potpunosti pubertet (da, sa 13, verovao ili ne), na izgled bi joj svako dao oko 17 godina, potpuno sve natprosečno na mestu. E, njoj je bilo vtreme za pravljenje dece, kao što je cele ljudske istorije do pre 50-100 godina takvim devojkama sa takvim razvojem i prirodnim satom bilo vreme za pravljenje dece. Međutim, sada u ovom vrlom novom svetu postoje zakoni koji "štite" "decu" od toga da sazru pre nego što je neko zarctao da treba sazreti (još bolje nikad ne sazreti).

Zato sada imate žene od 30+ godina koje nikada nisu imale ozbiljnu vezu, ebu se naokolo, žive sa medvedićima i sličnim figurama koje primarno koriste deca tokom odrastanja, i emituju muziku na Twitch-u naprimer i traće svoj život uludo. E to je to novo vrlo vreme. A ova devojka koja je htela kada joj je priroda odredila da napravi porodicu je vraćena, jer je država "štiti".

Imate natalitet, istorijski minimum gde god je takva "civilizacija" došla, ljudska vrsta postaje u potpunosti nereproduktivna, koji jasno pokazuje da iza ljudskog društva stoji nešto što ga usmerava.

E to nije prolupavanje moje, to je prosvetljenje. A do tog prosvetljenja, prvog u nizu, sam došao tako što sam izašao iz granica koje mi je društvo do tada bilo usadilo u glavu i počeo slobodno da razmišljam kako može biti zabranjeno ono što je prirodno i što je bilo osnova celokupne prethodne ljudske istorije.

Za razliku od tebe fatalini.
[ pisac @ 01.04.2023. 22:02 ] @
Ah, da, dopuna na prethodno...

Ta nezrela "deca" od 13-14 godina, nemaju pravo da zasnuju porodicu i rađaju jer su dakle nezrela, ali zato imaju u ovom novom svetu pravo da nakon propagande u vrtićima i školama zatraže promenu pola i hormonsku terapiju koja će ih zauvek ostaviti sterilne i nesposobne da imaju svoju decu.

Dakle, za svoju porodicu su nezrela pa ih "država" "štiti" od zlog sveta koji hoće da ih iskoristi, ali da se zauvek osakate i da nemaju nikada svoju porodicu, e za to su zrela i to svakako može.

To je to novo društvo. Ja, navodno prolupao, vidim kristalno jasno šta se dešava, a kad vam to natrljam na nos onda sam ja eto lud (i tonem sve dublje )

[Ovu poruku je menjao pisac dana 01.04.2023. u 23:12 GMT+1]
[ MajorFatal @ 01.04.2023. 22:40 ] @
Citat:
pisac: Ah, da, dopuna na prethodno...

Ta nezrela "deca" od 13-14 godina, nemaju pravo da zasnuju porodicu i rađaju jer su dakle nezrela ...


Imaju pravo da rađaju koliko god hoće, ali šta ti imaš sa tim?

Ne možeš čak ni da im zabraniš da rode, kao što znaš pristup ginekologu ti je zabranjen dok traje pregled :)

Nešto ti se pomešalo ..

edit: Dok ti trućkaš, danas vest u novinama, njih dvoje 23 i 25 godina, umrli od plina, nisu imali ni krevet spavali na patosu, ona bila trudna 4 mesec, hoćeš da popraviš natalitet gde te bale vode, a da sve pare budu kod plagijatora malog, instalacije ne valjaju, curi plin, i ljudima oblačiš pelene da rade 24/7 .. pa neće to ići tako.
[ Bradzorf012 @ 02.04.2023. 00:43 ] @
Ništa ti ne shvataš.
[ MajorFatal @ 02.04.2023. 05:42 ] @
Ma de ne bih shvatao, sloboda medija je jedno od osnovnih ljudskih prava, promene su u početku vazikularne, i profesionalni sport je osnova ekonomije i majka nauke ..

Drugim rečima ako je istorija učiteljica života, onda je fudbal bog otac ..

Uzurpirane institucije i ucenjene biznismene daine pominjem ..
[ Darko Nedeljković @ 02.04.2023. 08:41 ] @
Citat:
pisac:
Ne bih se složio da ne može da se iskoristi. Ja koristim svaki dan svoj IQ da poboljša druge aspekte koji mi manjkaju. Rekao bih da kada sam u novom/nepoznatom društvu koristim i preko 50% svog IQ-a samo da prikrijem ili eliminišem mane u drugim apsektima.

Stara izreka glasi "budala uvek sebi nadje posla" a eto nadprosecan čovek isto. A kako je lepo biti prosečno/ispodproseno inteligentan... Takav ima kurcobolju za prikrivanje svojih mana od nepoznatog društva i živi opušteno i srećno. Ali, ti i dalje tvrdiš da imaš neku korist od svog tog rudarskog posla prikrivanja mana? Nesto tipa - ti ćeš večeras hebati, a ja koji ne prikrivam neću? Ne znam koliko ta teorija pije vodu. Jos kao tinejdžer sam primetio da hebu oni manje inteligentni, pa sam nastojao da i ja budem takav - koristio sam se vrlo ograničenim vokabularom, osakacenom gramatikom i najvažnije nikako nisam smeo zaboraviti da svaka treća reč mora da bude "ovaj" ili "brate". Jbg, devedesete, ta paradigma "Neš hebati ako imaš mozak osim ako ga dobro sakrijes" dostigla svoj najviši i najogoljeniji nivo. Dakle, u smislu seksa nema koristi od inteligencije. Neposredno nakon toga kad je na vrhu liste mojih prioriteta stavka "umočiti ga negde" bila potisnuta naniže od strane drugih važnijih stavki, primetio sam da inteligencija smeta za uspeh u biznisu. Kad inteligentan čovek smisli biznis ideju, on uz nju smisli još 99 razloga zašto ta ideja ne može da uspe - tipa doći će reketaši, ima da ti se navedu inspekcije, konkurencija će da ti pravi smicalice... i pod teretom svih tih razloga za neuspeh odustaneš. Nasuprot tome, onaj prosečno/ispodproseno inteligentan jedva smisli tu istu ideju i time popuni kapacitet svog mozga, ne ostane mu resursa za smišljanje razloga za neuspeh i onda polovini njih ti razlozi na koje nije mislio unište posao, ali zato druga polovina uspe u životu jer ti razlozi propuste da se pojave. I tako, kad pogledaš statistiku, neinteligentni imaju polovični uspeh u tome što pokušaju, a inteligentni gotovo nikakav jer uopšte i ne pokušaju.

Da se vratimo na Jovanu Jeremić - ja mislim da ona glumi ekstremno ograničeno, priglupo i neinteligentno stvorenje, jer verujem joj na reč da je ustvari inteligentna, nego to vešto krije. I opet dođosmo na isto, nema koristi od inteligencije, izuzev te da možeš uspešno da glumiš da je nemaš, ali onda - lakše je da je stvarno nemaš, rezultat je isti, samo bez ogromnog truda i zalaganja.
[ pisac @ 02.04.2023. 22:55 ] @
Za neke stvari jesi u pravu, o tom pomenutom sam i ja odavno učio sina: da ne ramišlja previše oko stvari u kojima će imati više štete od previše razmišljanja.

Ali život je mnogo više od tih nekoliko primera koje si pomenuo.

Znaš i sam da ljudi kojima mozak nije naoštren smatraju da je svaka vakcina bogomdan spas od bolesti, a nekima drugima sa naoštrenim mozgom je jasno da vakcina protiv tetanusa i vakcina protiv rubeoli nisu isto, kao i da vakcina protiv malih boginja nije isto što i MMR vakcina koja se uporno i namerno i sa ciljem na TV-u predstavlja kao vakcina protiv malih boginja.

Takođe je ovima sa naoštrenim mozgom vrlo jasno da su lekari samo ljudi sa svim svojim ljudskim manama i da lekar ni slučajno nije isto što i nauka i dostignuća nauke.

To je samo jedan od primera u kojem viši IQ itekako ume da donese prednost.

Drugi je recimo vaspitanje deteta da postigne optimalne rezultate u životu, pa zatim filtriranje đubreta koje se reklamira i nameće preko medija kako bi se odabralo samo ono od čega ćeš imati korist a ne ono od čega ćeš imati štetu a koristi imati samo kompanije, farmacija, klinike, i tako...

Primera je mnogo.
[ B3R1 @ 03.04.2023. 10:20 ] @
Citat:
pisac: Takođe je ovima sa naoštrenim mozgom vrlo jasno da su lekari samo ljudi sa svim svojim ljudskim manama i da lekar ni slučajno nije isto što i nauka i dostignuća nauke.

Otkrio si Ameriku, klap-klap ... ma bravo!

E, moj pisce ... pa to je jasno i glupljima. Pre par decenija secam se izvesnog "cuvenog" Dr Pfafa koji se nije skidao s tv ekrana, a koji je svakodnevno truckao o gojaznosti, pa veli: morate da smrsate, morate da smrsate, umerena ishrana, fizicka aktivnost ... bla-bla ... e sad, sve bi bilo uredu da cika-Pfaf nije bio prilicno debeo. Toliko o doktoru za mrsavljenje. Ne znam da li je dr Pfaf jos uvek ziv, mrzi me da sada guglam.

Da ne govorimo o lekarima koji su nekada davno pusili u ordinacijama (srecom, to se vise ne sme), hirurzima koji se ne trezne itd. Sta ces, ljudi od krvi i mesa, kao i svi mi ostali. ;-)
Citat:
To je samo jedan od primera u kojem viši IQ itekako ume da donese prednost.

Ne, to je snalazljivost, zivotno iskustvo, ali i zelja za ucenjem ... inteligencija ti daje samo prednost da lakse dodjes do nekih zakljucaka. Ali ako je covek sa visokim IQ lenj, nista mu to nece vredeti. Vidis, nisam za dzabe pomenuo telesnu tezinu - sa 100 kg mozes da budes sjajan bokser-teskas ili quarterback ... za 200 cm visine imas potencijal za kosarkasa. Ali neces postici ni jedno ni drugo bez treninga. Isto je i sa IQ.
Citat:
Drugi je recimo vaspitanje deteta da postigne optimalne rezultate u životu ... filtriranje đubreta koje se reklamira i nameće preko medija kako bi se odabralo samo ono od čega ćeš imati korist a ne ono od čega ćeš imati štetu a koristi imati samo kompanije, farmacija, klinike, i tako...

To je opet stvar snalazljivosti i zivotne mudrosti, a to nema preterane veze sa IQ, vec pre sa zivotnim iskustvom, kao i vaspitanjem da greske nisu smak sveta, vec da su skola za ubuduce. I high-IQ ljudi prave katastrofalne greske, a ima i onih koji odbijaju da uce iz njih. Cast izuzecima ...
[ pisac @ 03.04.2023. 11:22 ] @
Primećujem dozu kontriranja koje nije zdravo već pomalo patološko. Počev od ovog pljeskanja na početku koje nema svrhu samo po sebi jer nigde Amerika nije pomenuta, samo obične činjenice (kojima pljeskaš).

Sve što si rekao može da prođe kao tačno, ali i ne mora, zavisno od tačke gledišta. Stavljaš akcenat na to da je IQ bajagi nebitan, pominješ mudrost i iskustvo kao da onaj sa IQ-om neće vremenom steći istu tu mudrost i iskustvo ali će izvesti nešto bolje zaključke. Takođe mudrost je debelo zavisna i od emcocija, može se lako desiti da neko gluplji bude mudriji samo zato što mu bazični sistem daje pravilnije impuse.

Jer - ljudima upravljaju emocije.

Nego, hajde ti lepo sedni i razmisli još jednom zašto se raspala Jugoslavija. Korak po korak. Kažeš sami smo je rasturili. Nismo. To bi bilo kao da si rekao da se Ukrajinci bore za slobodu, a većina nas sa dovoljno mudrosti (bez obzira na IQ) zna da to nije tačno, nego da ginu za Američku dominaciju svetom.

I ne bih da se ova plemenita tema o mom sve dubljem potonuću pretvori u raspravu o nekakvom IQ EQ SQ SQL MySQL ili čemu god. Možda bih ja menjao moj nebeski IQ za nebeske božje visine Borine apolonske spartanske lepote, kako bih mogao da kecam svaki dan neku novu Afroditu i Veneru te tako držao nivo dopamina na visokom nivou da bih održao volju za besmislenim životom. Ali pošto svako igra sa kartama koje ima, ja igram sa ovim kartama i plivam tako da probam da ne tonem sve dublje

[ ademare @ 03.04.2023. 13:47 ] @
Nas forumski "genije " na srecu nije jedini na svetu !

O njegovom Bratu Blizancu po " genijalnosti " su snimljeni mnogi filmovi .

Evo jedan mix o Peri Supergeniju !

Svaka slicnost izmdju Blizanaca po "genijalnosti " je Prirodna





Ovaj nas " genije " je u onoj temi jurio zmiju , ovaj Pera pticu , sve je to isti grac !
[ B3R1 @ 03.04.2023. 15:31 ] @
Citat:
pisac:
Primećujem dozu kontriranja koje nije zdravo već pomalo patološko. Počev od ovog pljeskanja na početku koje nema svrhu samo po sebi jer nigde Amerika nije pomenuta, samo obične činjenice (kojima pljeskaš).

Dakle, ne mogu da verujem ... mislim stvarno ... ali stvarno?! Izraz "otkriti Ameriku" je zargonsko-kolokvijalni idiom u srpskom jeziku. Stilska figura, kapiras? Sinonim za "otkriti rupu na saksiji" ili "otkriti toplu vodu". I da, tacno, nigde nisu pomenute ni saksije, ni rupe, a ni topla voda.

Ali posto se bavis Tinderom, cenim da si mladji covek. Ja sam u poznim godinama, pa je moguce da tvoja generacija (verovatno si milenijalac) ima drugacije idiome i zargon, tako da se izvinjavam ako se ne razumemo dovoljno ...
Citat:
Stavljaš akcenat na to da je IQ bajagi nebitan

Ja nigde nisam rekao da je inteligencija (ne IQ!) nebitna. Moje misljenje je da je inteligencija zapravo potencijalna mentalna energija, da se tako izrazim ... ali bez njenog pretvaranja u "kineticku" ne postizes nista u zivotu. Znaci, moguce je biti visoko inteligentan i lencuga. Ali je isto tako moguce iskoristiti taj prirodni dar i postici mnoge lepe stvari. To je ono sto sam hteo da kazem. Sto se IQ tice, on je samo broj, KPI, zapravo rezultat jedne metode merenja necije sposobnosti uma ...
Citat:
pominješ mudrost i iskustvo kao da onaj sa IQ-om neće vremenom steći istu tu mudrost i iskustvo ali će izvesti nešto bolje zaključke.

Zao mi je sto si to tako razumeo. Nigde nisam rekao da inteligentni ljudi ne mogu da imaju svoja iskustva, tako nesto svakako nema smisla.
Citat:
Nego, hajde ti lepo sedni i razmisli još jednom zašto se raspala Jugoslavija.

Nema tu sta da se razmislja ... Jugoslaviju nismo voleli, tacnije mrzeli smo je svi odreda vec sredinom 80-ih. I drzavu i njeno drustveno uredjenje. Ostatak je rezultat alavosti onih koji su nas tada vodili, kao i nase gluposti da se na njihove kvazipatriotske tirade primamo kao muve na lepak. To je sve.

Ali to je samo moje misljenje. Nadam se da ce jednog dana istoricari reci svoje i sagledati to iz mnogo objektivnijeg, naucnog ugla. Ja za to nemam kapacitete, ja samo pricam to sto pricam na osnovu secanja i licne percepcije dozivljenog. Sto ne mora da bude objektivno. Ti si mozda te dogadjaje doziveo i preziveo na drugi nacin, a s obzirom da si verovatno mladji kladim se da si veci deo zakljucaka izveo iz knjiga ili nekih drugih izvora.
Citat:
I ne bih da se ova plemenita tema o mom sve dubljem potonuću pretvori u raspravu o nekakvom IQ EQ SQ SQL MySQL ili čemu god.

Ti si tu temu sam otvorio, niko te nije vukao za jezik ... pardon, prste. :-)
[ Bora Sonar @ 03.04.2023. 15:57 ] @
Dobro i kada će Postgresql da dobije zheap storidž endžin? Rad koji je objavio Uber datira još iz 2016. godine i još uvek ništa! "Write Amplification" problem još uvek nije rešen. Da li je moguće da ne postoji nijedan genije koji bi to mogao da reši?

[Ovu poruku je menjao Bora Sonar dana 03.04.2023. u 17:11 GMT+1]
[ ademare @ 03.04.2023. 16:14 ] @
Citat:
B3R1:



Ali posto se bavis Tinderom, cenim da si mladji covek. Ja sam u poznim godinama, pa je moguce da tvoja generacija (verovatno si milenijalac) ima drugacije idiome i zargon, tako da se izvinjavam ako se ne razumemo dovoljno ...



Au Berislave ti bas ne pratis teme ?!

Pa jel si citao u ovoj temi da Mali Crni "Genije" ima decu od 20-tak godina ?!

Mozda su mu deca "milenijalci " on sigurno nije ! Mozda je i stariji od tebe !!


To sto Matori Kesa , juri decu po Tinderu i Tik Toku , ne znaci da je Pedofil , vec " Genije " !!


Samo mi nije jasno da li je i Svoju Cerku pustio u Promet sa 12 godina da se Pari i Razmnozava , kako je preporucivao za tudju decu ???

To se bez zargona zove Licemerstvo !!!

Svoju da cuvam, tudju da ebem !
[ ademare @ 03.04.2023. 16:35 ] @
Evo o kakvom se Prevarantu radi !!

U profilu je napisao da je 2005 . godiste !!


A prva poruka na forumu mu je od 18.08.2003 !!


Znaci pisao je po forumu Pre rodjenja ?!!

Ili kako ti mislis sa 3 godine ??


Evo kako glasi taj njegov post od pre 20 Godina !! :

"Kakvo stemovanje. Ja sam svojevremeno provukao telefonsku paricu do bas 7. sprata, kroz postojece kanale u zgradi. Mora da ti kanali postoje i kod tebe, sem ako je zgrada neka predratna... (mislim na 2. svetski rat)"

Sam proceni kolko neko ima godina ko je dosta pre 2003. provlacio telefonske parice !! Pise "svojevremeno " sto se ne odnosi na Blisku proslost !!!
[ pisac @ 03.04.2023. 18:13 ] @
Citat:
B3R1:
Dakle, ne mogu da verujem ... mislim stvarno ... ali stvarno?! Izraz "otkriti Ameriku" je zargonsko-kolokvijalni idiom u srpskom jeziku. Stilska figura, kapiras? Sinonim za "otkriti rupu na saksiji" ili "otkriti toplu vodu". I da, tacno, nigde nisu pomenute ni saksije, ni rupe, a ni topla voda.


Ma ja sam tebe razumeo, ali ti mene nisi.
nema razloga za pljeskanje, nisam ni rekao da sam otkrio rupu na saksiji.

Citat:

Ali posto se bavis Tinderom, cenim da si mladji covek. Ja sam u poznim godinama,...


Ja ne znam šta su to pozne godine. Valjda su to one godine u kojima se neko smatra matorim?
kakve veze ima Tinder sa godinama?

kad sam se ženio, odabrao sam onu s kojom je bilo seksa 3 puta dnevno godinama pre, a i posle. Išli na nudističke i pravili ludosti, zamalo i da svingujemo ali se prvi put ona ukenjala (par iz bosne je bio, riba da se smrzneš a i tip), a drugi put (neki holanđani, valjda ovi Javini što šetaju po obalama) se meni riba nije sviđala (previše kockasta brate, nigde peščanog sata, a tip perfektan) pa sam joj rek'o: "ja neću, a ti se ebi ako hoćeš", ali onda odustade i ona. Valjda se opet utronjala.

E posle X godina njoj dosadi seks, i počne ona tu da provlači kako ja nisam normalan koliko seksa hoću. Ma daaaaa, sad kao nisam normalan, a sa 25 sam ti bio normalan iako sam bio isti kao sad? Kakvi su to dvostruki standardi, ko je i gde napisao da samo omladina sme da je ebe više puta dnevno, a da ovi stariji (preko 40, prim.aut.) treba da igraju šah? Ima li neki zakon o tome?

[ Turmen @ 04.04.2023. 13:35 ] @
Ne znam kako da ovo kažem a da se neko ne naljuti, ali su nekako najgluplji ljudi oni koji misle da su "mnogo pametni"..

Čim čujem "ja sam mnogo pametan", "ja sam član Mense", " ja imam IQ 67584 testirali me majke mi" meni se pali crveni alarm u glavi, proveravam gde mi je novčanik (hipotetički)

Mislim ne mora da znači da su ljudi ovde na forumu takvi, ne sudim dok ne upoznam, ali ono, postoji šablon.
[ pisac @ 04.04.2023. 13:45 ] @
Zato ja nikada ne kažem da sam pametan nego da imam sertifikovanu sposobnost uočavanja šablona i povezivanja prividno nepovezanih događaja.

I nisam član mense, nisam se učlanio.

Slobodno gasi tu crvenu zvonjavu u glavi.
[ Bradzorf012 @ 04.04.2023. 13:53 ] @
Pamet je najbolje raspoređena stvar na svetu. Niko se ne žali da je u deficitu.
[ Bora Sonar @ 04.04.2023. 13:55 ] @
Ja sam u deficitu. Nažalost pamet ne može da se kupi, da može kupio bih.
[ Turmen @ 04.04.2023. 13:56 ] @
Gde si se sertifikovao? Na kojoj ustanovi?

Hvala na brizi, moja glava je sasvim u redu.
[ Bora Sonar @ 04.04.2023. 13:59 ] @
Postoje stvarno takve ustanove.

[ pisac @ 04.04.2023. 14:19 ] @
Citat:
Turmen:
Gde si se sertifikovao? Na kojoj ustanovi?


Mašinski fakultet u Belomgradu se zove ustanova.

Citat:
Hvala na brizi, moja glava je sasvim u redu.

Ma ja samo da kažem da nema razloga za zvonjavu, pa da ne uznemiravaš bez potrebe neurone. Ne sećam se da sam ikada rekao da sam pametan, no možda ako mi se omaklo pod uticajem adrenalina, evo sada zvanično i pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću, i pod zakletvom, izjavljujem da sam glup. I to prilično glup. Sertifikat koristim samo da onima koji su još gluplji od mene natrljavam na nos kada nešto ne mogu da shvate od gluposti koje ja prosipam.

Ali da sam glup, svakako jesam. Skoro kao i svi ostali.
[ Bora Sonar @ 04.04.2023. 14:23 ] @
Gde je taj tvoj sertifikat? Jesi li ga negde objavio? Ako nisi nigde, zašto bi ti iko verovao na reč? Ako jesi imaj na umu da i Siniša Mali ima sertifikat da je doktor.
[ pisac @ 04.04.2023. 14:31 ] @
Koristim ga kao podmetač za kafu kada dođe neki gost.

Kažem ljubazno: "Ja se zaista izvinjavam što nemam dovoljno tacni, evo staviću vam ispod šoljice kafe moj sertifikat o maksimalnom mogućem postignutom rezultatu na mensa testu". To kažem onako uzgred, da gošća ne pomisli da imam neke zadnje namere, već da sve deluje sasvim slučajno.

Ako me nije dobro čula, ja to naglasim više puta, dok ne vidim da su joj se zenice ili noge raširile.

Posle je sve lakše.
[ Bora Sonar @ 04.04.2023. 14:42 ] @
I... koliko je forumaša do sada bilo kod tebe u goste?
[ Turmen @ 04.04.2023. 14:53 ] @
Moji neuroni su nikad bolje, a "uznemiravam" ih nečim mnogo pametnijim.

Citat:
Bora Sonar: Gde je taj tvoj sertifikat? Jesi li ga negde objavio? Ako nisi nigde, zašto bi ti iko verovao na reč? Ako jesi imaj na umu da i Siniša Mali ima sertifikat da je doktor.


Ja imam "sertifikat" sa ETFa, nego ga visi na zidu u kući mojih roditelja :) Volim da kažem da mi je to "najskuplja slika"
[ pisac @ 04.04.2023. 15:35 ] @
Ja nikada nisam jurio za ikakvim sertifikatima. Ovaj imam samo zato što mi je bilo najlakše da ga dobijem, bez ikakvog učenja i mučenja.
[ pisac @ 04.04.2023. 15:42 ] @
Citat:
Bora Sonar:
I... koliko je forumaša do sada bilo kod tebe u goste?


Možda bi neko i došao da ima ženskih na forumu. Slabo sam zainteresovan za druženje sa muškima.

ja izgleda imam neki žešći bag u glavi (negde u bazi), još kao dete sam se družio mnogo više sa devojčicama. Prvo seksualno iskustvo (doduše neuspešno, ali eto ipak iskustvo) već u šestoj godini sa nekom drugaricom, prva devojka već u prvom razredu osnovne, drugarice iz tog doba su se skidale i pokazivale mi ribicu a ja njima pišu, i tako to.... a onda sam prolupao prilično (još pre nego što sam postao punoletan).

Java se za'ebo malo oko vremena. Ja sam razlupan već došao na forum

[Ovu poruku je menjao pisac dana 04.04.2023. u 16:54 GMT+1]
[ ademare @ 04.04.2023. 15:58 ] @
Svi znamo onaj vic o Muji i Hasi i Bureku od koga se postaje pametniji !

Ukratko podsecanje :

Pita Haso , Muju sta jede .

- Burek od koga se postaje pametniji , kaze Mujo !

- Daj mi malo , kaze mu Haso .

- Moze al zalogaj 100 Maraka !

Plati Haso i pocne da jede !

I kad je pojeo zalogaj od 100 Maraka, , kaze Muji .

- Al si me zahebo , ovo obican burek !

- Vidis da deluje , vec si Pametniji !!


Tako i ovde imamo @ Pišaća , koji nas vec Godinama udavi , kako je "Mensa genijalac" , kako smo svi ostali Nesvesne Budale itd.

Kada je posle 10 godina Jedenja G. -na konacno ukapirao da ta prica ne prolazi , vec Naprotiv , onda se "posipa pepelom " !

Ko je tom Prevarantu Verovao onda da je " Mensa Genije " verovace mu i sada kada sve negira i racuna na Zaborav !!
[ Bora Sonar @ 04.04.2023. 16:11 ] @
@Ademare
Ja mu verujem.

@Pisac
Zašto potenciraš sertifikat ovde na forumu, ako niko ne širi ni zenice, ni noge?
[ pisac @ 04.04.2023. 16:27 ] @
Potrošio sam argumente a nisam video rezultate, pa prosipam floskule od kojih svakako neće biti koristi ali eto čisto da ispraznim frustracije. Nekako prija kada nekome nešto ide na živce a ti znaš da je istina. Prosto podiže ego, dopamin, štajaznam.
[ Bora Sonar @ 04.04.2023. 16:35 ] @
Godinama pricas o svojoj mensa diplomi, pa mi sada nije jasno da li je mensa diploma argument ili floskula. Meni se cini da pricom o diplomi tones sve dublje. (Ne mogu da verujem, napisao sam nesto sto nije offtopic!)
[ Turmen @ 04.04.2023. 16:45 ] @
Pametan čovek nikad nije izgovorio rečenicu:

"ja sam pametan"
"ja sam inteligentan"
"ja sam član Mense"

i slično..

Najjače je što su Mensu neki nesrećnici stavljali u CV, pa kad bi dolazili na razgovor za posao, uglavnom su bili neki nabeđeni likovi, a naravno elementarne neznalice.

Opet - Izvinjavam se Piscu, ne isključujem mogućnost da je on pametan čovek, inteligentan, informisan, sa zdravim razmišljanjima, ali eto - na forumu je iz dokolice, zezanja, trolovanja i slično.
[ Bradzorf012 @ 04.04.2023. 16:57 ] @
Hm, šta je forum nego dokolica?
[ ademare @ 04.04.2023. 17:32 ] @
Citat:
pisac:
Potrošio sam argumente a nisam video rezultate, pa prosipam floskule od kojih svakako neće biti koristi ali eto čisto da ispraznim frustracije. Nekako prija kada nekome nešto ide na živce a ti znaš da je istina. Prosto podiže ego, dopamin, štajaznam.


Citat:
Bora Sonar:


Ja mu verujem.




Znam Kume da se zezas , ali on ne zna !

Kao sto se vidi opet je okrenuo pricu i " posipanje pepelom " prikazao kao podilazenje Neukim masama !
[ dusanboss @ 04.04.2023. 17:54 ] @




Ne znam za Javino mišljenje ali po meni defnitivni momenat tvog prolupavanja je onaj kada si odgledao celih 10h ovog videa.

Inače dobra je pesma. Vidim da ima i zanimljivih delova na spotu od ovih cenzurisanih. Je pevaljka malo matora ... al šta da se radi.
[ pisac @ 04.04.2023. 19:28 ] @
Nisam pogledao svih 10 sati, nego prvih 53 minuta, a onda sam posle slušao još par sati a radio nešto drugo.

Nije matora, može još da rađa i da odgaji dete pre menopauze. Nego je mršava. Ali što ima seksualnu auru oko sebe... e to može da se gleda i čitavih 53 minuta
[ pisac @ 04.04.2023. 19:30 ] @
Citat:
Bora Sonar:
...(Ne mogu da verujem, napisao sam nesto sto nije offtopic!)


Eto, počeo si i ti da toneš. Saće Java da skoči da ti baci pojas. Meni neće, mene mrzi. :-(
[ pisac @ 04.04.2023. 19:37 ] @
Citat:
Turmen:
Najjače je što su Mensu neki nesrećnici stavljali u CV, pa kad bi dolazili na razgovor za posao, uglavnom su bili neki nabeđeni likovi, a naravno elementarne neznalice.


"Uglavnom" se koristi kada je nešto često ali nije svaki put.

Međutim, daj tim nesrećnicima da nauče neki novi posao, i uglavnom će to uraditi mnogo brže od ovih srećnika koji nemaju mogućnost to da napišu.

Citat:

Opet - Izvinjavam se Piscu, ne isključujem mogućnost da je on pametan čovek, inteligentan, informisan, sa zdravim razmišljanjima, ali eto - na forumu je iz dokolice, zezanja, trolovanja i slično.


Ama bre ne moraš da mi se izvinjavaš. Ja rekoh da sam glup.
Da nisam glup, ne bih trošio vreme ovde piskarajući gluposti. Valjda možete bar to da mi priznate, da sam glup. 'Ajde ne morate da sam pametan (mada to nisam ni rekao), ali dajte bar nešto.

Evo ademare bi to odmah potvrdio, ali deca se ne računaju.
[ pisac @ 04.04.2023. 19:41 ] @
Citat:
ademare:
Znam Kume da se zezas , ali on ne zna !

Kao sto se vidi opet je okrenuo pricu i " posipanje pepelom " prikazao kao podilazenje Neukim masama !



Dete, hajde pusti čike da pričaju ozbiljne stvari, nije ovo zabava za tebe, ne razumeš je.
Evo idi pogledaj neki crtić, ovaj će ti biti zanimljiv:


Citat:
ademare:
Nas forumski "genije " na srecu nije jedini na svetu !

O njegovom Bratu Blizancu po " genijalnosti " su snimljeni mnogi filmovi .

Evo jedan mix o Peri Supergeniju !

Svaka slicnost izmdju Blizanaca po "genijalnosti " je Prirodna





Ovaj nas " genije " je u onoj temi jurio zmiju , ovaj Pera pticu , sve je to isti grac !

[ ademare @ 04.04.2023. 20:09 ] @
Citat:
ademare:



Samo mi nije jasno da li je i Svoju Cerku pustio u Promet sa 12 godina da se Pari i Razmnozava , kako je preporucivao za tudju decu ???

To se bez zargona zove Licemerstvo !!!

Svoju da cuvam, tudju da ebem !



Ajde deda , da cujemo odgovor na ovo pitanje !!

Ili ces ponovo da ga eskiviras ?

Znaci da li ces ili si Svoju Cerku pustio u Promet sa 12 godina da se Pari i Razmnozava , kako si Preporucivao za tudju decu !

Ajde da te cujemo Licemeru !!
[ pisac @ 04.04.2023. 20:32 ] @
Evo teme u kojoj je Java spomenuo da sam već bio prolupao (valjda isto odavno). Još pre 77 meseci dakle je bilo odavno. Meni se sviđa ovaj moj uvod, ne sećam se šta sam sve posle pisao (sad ću pročitati) ali ovaj uvodni post je i dalje sasvim ispravan iz moje sadašnje perspektive. Da sam potonuo dublje od toga valjda bih našao neke zamerke, dodatke, nešto...? Ili grešim?

Inače, prvi sledeći post glasi:
Citat:
član:
ti si bolestan covek, zivis u paranoji i potrebna ti je strucna pomoc!


Dakle, evo jednog od mojih potonuća, pre 77 meseci:

Citat:
Kad samostalno spoznaš KARTEZIJANSKI SKEPTICIZAM, da li si pukao ili si se prosvetlio?

Java reče jednom prilikom, kada sam naveo koji tačno članak u Blicu je pisala/poslala CIA, da sam sje ban u razum. Međutim, prilično sam ubeđen da je baš naprotiv, da imam sve jasniju sliku sveta u kome živim, za razliku od onih koji tu sliku nisu uspeli da vide i koji na osnovu svog neshvatanja i predrasuda i od spolja usađenih verovanja sude o stvarima koje ne razumeju.

Šta je pisac hteo da kaže? Pisac je hteo da kaže, npr, da je učestvovao u kordonima koji su rušili Miloševića, a da je nakon više godina počeo da vidi celu sliku svih događaja iz sadašnjosti i bliske i dalje prošlosti, i da je shvatio da je svet u stvari rezultat obmana i perfidne kontrole jako ograničenog ljudskog uma. Um donosi zaključke na osnovu informacija koje dobija od ograničenih čula, a te informacije neko može da (i to i radi) servira sa ciljem upravljanja tim umom.

Kada počneš da shvataš da su mnoge stvari u koje si verovao u stvari samo usađene u tvoj mozak sa ciljem tvog iskorišćenja u tuđem interesu, onda ako imaš širinu razmišljanja dolaziš do spoznaje da za mnoge stvari koje uzimaš zdravo za gotovo (na osnovu informacija koje su ti servirane) u stvari nema nikakvih ni obrazloženja ni dokaza, i onda možeš da počneš da se pitaš u kom trenutku je ta obmana tvog uma počela i šta je laž a šta istina od samog početka svih tvojih verovanja i "znanja" koje si primio. Svih, počev od toga šta je život i odakle on ovde i gde smo mi to uopšte i da li zaista ne postoje nikakve moćnije sile koje upravljaju sa njime.

Sve Jabuke sam definitivno izbacio van korpe... i sada treba vraćati jednu po jednu. Ali, sve mi se čini da ću ja (za razliku od Dekarta) vratiti vrlo vrlo malo jabuka u korpu. Prilično su crvljive i trule iako su bile obilno prskane pesticidima i šminkane i ulepšavane, a trulež se nije videla samo zato što do sada nisam tačno znao kako da gledam. Skinuo sam ružičaste naočare

Evo jedan video, prilagođen mladalačkom nedovoljno izoštrenom neiskusnom ali lepršavom umu koji se sada upravo pita "o čemu bre baljezga ovaj ludak što je prso ko zvečka" . Za dalje obrazovanje, ima na Internetu i ozbiljnijih objašnjenja o čemu se tu uopšte radi


https://www.youtube.com/watch?v=MLKrmw906TM

[ pisac @ 04.04.2023. 21:12 ] @
Ahahahaha, pazite citat iz jednog od tih videa iz te teme:

Citat:
What's more, your old friends, who aren't on this journey with you, might think you've lost your mind.
Or they might take you for an arrogant, pedantic jerk who thinks they have all the answers.


Znači, nisam bio jedini koji je deklarisan kao prolupao sa progresivnim potonućem?
Čini mi se da su i neki pomenuti filozofi imali stavove koji bi takođe bili ladno ovde upravo tako ošacovani.
[ jovajovic100 @ 19.05.2023. 22:35 ] @
Pisac je u Padinskoj skeli i izdrzava kaznu od 30 dana , stav #2
[ jovajovic100 @ 26.06.2023. 08:27 ] @
Pisac je dezintegrisan , bogu hvala

[ B3R1 @ 26.06.2023. 11:30 ] @
Eh, steta ... ko ce nam sada objasnjavati kako ono sto vidimo, cujemo i osecamo nema veze s istinom i kako smo svi glupi, a samo on pametan i zna sve, hahaha ...
[ ademare @ 26.06.2023. 12:18 ] @
A sta ako nam se sada vrati kao Transgederas @Pisaljka
[ Java Beograd @ 26.06.2023. 12:18 ] @
Ja pisca pamtim od dana kad je tvrdio da uopšte nije bitno da na Fordu radi turbina, i da mu ne pada na pamet da je popravlja, a ulje je menjao bez zamene filtera ulja, za šta je takođe tvrdio da je glupost.
[ scoolptor @ 26.06.2023. 12:52 ] @
Oho, vidim da je i BrutalCoin deaktiviran.
Neka se pripremi Darko Nedeljkovic.
[ Bradzorf012 @ 26.06.2023. 13:43 ] @
Šećer je droga.
[ jovajovic100 @ 26.06.2023. 14:40 ] @
Bakljave nisu droga
[ Darko Nedeljković @ 26.06.2023. 19:24 ] @
Citat:
scoolptor:
Oho, vidim da je i BrutalCoin deaktiviran.
Neka se pripremi Darko Nedeljkovic.

Spreman sam ja u svako doba dana i noći, nego nisam baš pratio a bilo bi lepo da znam čime tačno sam zaslužio takvu čast?
[ Bora Sonar @ 27.06.2023. 08:27 ] @
Darko ti si jedan od neprijatelja foruma! Šta je potrebno više od toga da bi bio poslat u (digitalni) gulag ili likvidiran? Znam da ti sada voliš forum jer si se već jednom vratio iz gulaga, ali... nisam siguran da si u potpunosti izlečen od zlomisli.

Na forumu gde je sve obmana pričati istinu je revolucionarni čin.

Što se tiče pisaca, ja nisam pisac, tako da me nije briga...

Može biti samo jedan! (njegov zadatak je da isključi server)
[ ademare @ 27.06.2023. 09:36 ] @
Forum bi trebao da sluzi za normalnu razmenu misljenja . Misljenja se razlikuju i tu nije problem , i razlicita misljenja treba saopstavati na Kulturan nacin !

Bez svadja i uvreda ! Ali on tako nije mogao !


A kada neko dolazi da "leci svoje komplekse " , lepo su to duhovito neki clanovi opisali : "Ja , pa Ja... Ja najbolji , najpametniji , vi svi ostali Budale ..."

Onda to nije za forum , vec za posetu lekaru !

Ne vezano za naziv podforuma MAD , ipak nije za ludake tog tipa !
[ Bora Sonar @ 27.06.2023. 09:50 ] @
Pisac se registrovao pre 20 godina. Za sve to vreme je bio isti. Posle 20 godina neko se setio da je on prolupao i potonuo na dno i da ga treba isključiti, a forum se i inače gasi sam od sebe.
[ ademare @ 27.06.2023. 11:57 ] @
Naravno da Nije bio isti !

Njegovi postovi nisu brisani , osim onih o Velicanju Pedofilije , Velicanju Bugarske itd. Tacnije teme su brisane .

Postovi su tu od prvog do poslednjeg !

Citao sam malo ranije one prve pogledaj i videces da su sasvim Normalni , ne razlikuju se od ostalih postova ostalih clanova !


Kasnije kada je forum poceo da odumire , kada je i moderacija postala blaga senka nekadasnje kao " strogoca" koja se sada zamera , on je poceo da Luduje i da otkriva svoje pravo Lice !


Ljudi prosto nisu svesni koliko je Moderacija nekada bila stroza nego sada !

Ja licno sam bio Banovan na mesec dana , jer sam sa interneta Prepisao Zvanicni dokument jedan pasus MANU - Makedonske akademije Nauka i Umetnosti !

Znaci Najvise Naucne i Intelektualne Institucije , Severne Makedonije !

Zbog toga sto sam prepisao taj jedan pasus , zvanicnog naucnog rada koji je pisan u Prilog Makedonskom narodu , Kaznjen sam - Banovan , sa obrazlozenjem da Vredjam Makedonski narod !!


Ono sto je pisao " Pisac" u poredjenju sa onim za sta sam ja dobijao kazne zasluzuje pravu Lomacu !!

[ Bora Sonar @ 27.06.2023. 12:08 ] @
Nisam pratio forum neko vreme, šta je uradio?
[ Darko Nedeljković @ 27.06.2023. 12:23 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Darko ti si jedan od neprijatelja foruma! Šta je potrebno više od toga da bi bio poslat u (digitalni) gulag ili likvidiran?

Razumem šta hoćeš da kažeš, npr:
1) Smatram da je suzbijanje ćirilice veoma loša anticivilizacijska pojava
2) Protivnik sam nametanja woke kulture
3) Kritikujem nametanje maske, igle i šprica
4) Kritikujem mere koje su dovele do smanjenja broja rusa u ukrajini za nekoliko miliona i smatram to nacizmom
6) itd, otprilike protiv svake represije i ograničavanja slobodne volje

Sve ovo je bez ikakve dileme protivno stavovima administratora, ali to ništa nije od juče i drugačije mišljenje je uvek tolerisano. Dobro, ovo pod tri nije tolerisano, uz kasnije obrazloženje da nije problem drugačije mišljenje, nego prečesto ponavljano drugačije mišljenje. Ali, mislim da u ovom trenutku nemam baš ništa novo od čega bi administrator mogao dobiti napad besnila? Ili je scoolptor sklon mišljenju da administrator ima nekakvu potrebu da svako malo "prikolje" po jednog, pa pošto mu je trenutno ponestalo "neprijatelja" ja sam jedan od retkih preostalih koje ima na spisku koji je davno napisao? Po tome ispade administrator nesto poput 14-godišnjeg ubice iz ribnikara, samo ne u stvarnom nego internet svetu, da li je to hteo da kaže?

Odosmo u offtopic, svestan sam da ovo što sam napisao treba obrisati, ali nadam se tek nakon što dobijem odgovor da li je to, ili sam nedavno uradio nešto neoprostivo a nisam ni svestan.
[ Ivan Dimkovic @ 27.06.2023. 12:49 ] @
Citat:
Darko Nedeljković
Sve ovo je bez ikakve dileme protivno stavovima administratora,


Ima vise administratora, prilicno sam siguran da se slazemo bar kad je 2) i verovatno 6) u pitanju, drugi administratori mozda razmisljaju drugacije. U svakom slucaju ne bih tako olako 'bez dileme' konstatovao tako nesto - ako pogledas spisak tih tvojih stavova, oni se pruzaju bukvalno po dobrom delu "vrucih" pitanja. Jako ces tesko naci i 2 osobe koje se slazu po svemu navedenom.

Ali bez obzira, nista od toga nije razlog da neko bude "neprijatelj" - razlog zasto si ti "preostao" (tvoje reci, sa kojima se ne slazem) je zato sto konstruktivno ucestvujes sto je i ideja foruma. Ti kao i gomila drugih clanova na bezbroj tema koje su politicki ili po nekom drugom kriterijumu nesto sa cime se neko drugi ne slaze, ukljucujuci i administratore.

Za forume su problem ljudi koji nemaju dobre namere da diskutuju ili donesu nesto vredno (zanimljivosti, resenja problema, itd.), vec rade nesto drugo. Razlog zasto su banovani nisu njihovi politicki ili bilo kakvi drugi stavovi, vec apsolutna nemogucnost konstruktivne komunikacije na stetu drugih.

Isti razlog zbog cega ces iz nekog prostora udaljiti ljude koji ga pune djubretom ili se na neki drugi nacin ponasaju destruktivno i na stetu ostalih.

Citat:

Po tome ispade administrator nesto poput 14-godišnjeg ubice iz ribnikara, samo ne u stvarnom nego internet svetu, da li je to hteo da kaže?


Mislim da je dijapazon od kuratora riznice znanja do radnika gradske cistoce, u zavisnosti od poruka. Ne mislim ni na koga licno ili na nekog moderatora / administratora - ovo vazi prakticno za sve forume.

Banovanje je ekstremna mera, koja treba da bude poslednji alat u moderaciji foruma, ali je nekad neophodna.
[ Bora Sonar @ 27.06.2023. 13:03 ] @
I moderatore banuju, zar ne?
[ jovajovic100 @ 29.06.2023. 08:49 ] @
Voleo bih da sam doprineo dezinegraciji pisca mojim reakcijama
posle odvrajne teme koju je pokrenuo bez trunke morala 3 .5 . .
To dokazuje da je on skriveni psihopata , covek bez empatije .

Stradao je i Član broj: 348006 MitLegende za koga sam dosta
ubedjen da je reinkarnacija pisca .
[ Bora Sonar @ 29.06.2023. 13:07 ] @
Šta god da je uradio nije on kriv, jer njime upravljaju hormoni, a ne svest. Zato mislim da bi trebalo vaskrsnuti Pisca. Dešavalo se već na forumu da ljudi vaskrsnu ako se iskreno pokaju.
[ Java Beograd @ 29.06.2023. 14:06 ] @
Citat:
jovajovic100:Voleo bih da sam doprineo dezinegraciji pisca mojim reakcijama
posle odvrajne teme koju je pokrenuo bez trunke morala 3 .5 . .

Na koju temu misliš? Šta je to 3.5?
[ Bora Sonar @ 29.06.2023. 14:20 ] @
To može da bude datum i to znači da se radi o pucnjavi u školi, pošto se to desilo 3. maja.
[ kosmopolita @ 29.06.2023. 15:08 ] @
Tema je obrisana a sada je pitanje koja je tema bila obrisana?
[ ademare @ 29.06.2023. 15:18 ] @
Ima on jos jedan nalog . Tako da za njega ne brinem . Moze osim ovog da nastancuje i nove !



[ Kix @ 02.07.2023. 20:10 ] @
Citat:
ademare:
Misljenja se razlikuju i tu nije problem , i razlicita misljenja treba saopstavati na Kulturan nacin !

Bez svadja i uvreda !


Tu je problem. Nije bitan nacin na koji ces ti da saopsis svoje mislenje. Nekome to predstavlja problem i to veliki.
Kad ljudi vide da nisu u pravu onda ne biraju sredsta da da se brane, pa makar to ukljucivalo i neke nepopularne metode.
[ Darko Nedeljković @ 03.07.2023. 08:22 ] @
Citat:
Kad ljudi vide da nisu u pravu onda ne biraju sredsta da da se brane

Da li ovo važi samo za prolupale ljude, ili i za normalne?
[ SlobaBgd @ 04.07.2023. 17:13 ] @
Je l' to NEKO obrisao poruku koju je pisac pod drugim nalogom objavio? U temi u kojoj je dozvoljeno, čak poželjno da se svaka fukara izdrkava nad jednim članom, njemu se zapušavaju usta i ne dozvoljava se da iznese svoj odgovor, u temi koju je isti taj pisac otvorio?!

Koliko se sećam, Gojko je izričito izjavio da se otvaranje duplih naloga, naročito posle banovanja, neće i ne može sankcionisati. Dakle, ili ovdašnji moderatori ne iebu tri posto izjave vlasnika foruma već vode svoju politiku, ili je i Gojko saglasan da se ne dozvoli glas članu i da mu se i ovaj nalog deaktivira?

Ostaće vas, bre, šačica idiota koji jedni drugima šašoljite jajca i gubite se u svom autizmu, a kada neko pokuša da vam unese malo svežeg vazduha u ovu straćaru od foruma, kmečite, grebete i vrištite da nije konstruktivan!

A svi vi ste konstruktivni, do mojega! Matori ljudi koji se ponašaju ko mentalno zaostali adolescenti, hrabri iza tastature i "zvučnih i važnih titula"!
[ ademare @ 04.07.2023. 18:23 ] @
Nisam primetio , mozda nisam citao pazljivo da se @ Pisac javljao u ovoj temi , posle kazne !


Neko je rekao da je to @ Pisac i njegovi novi postovi , ali to ne mora da znaci da to stvarno jeste bio on !

Onih nekoliko postova nije pisao On ! Bar meni tako izgleda , jer bi bilo razocaravajuce da jeste !

Vec ili se neko zezao , to samo mogu da pretpostavim ko voli da se tako zeza , ili neki drugi clan koji je bio postovalac clana @ Pisac !

Tih postova nema vise i tesko se mogu detaljnije analizirati.


[ SlobaBgd @ 04.07.2023. 21:07 ] @
ademare, ne lupetaj!
Ne znaš o čemu pričam, nisi pročitao piščevu poruku, ne znaš sa kog naloga se javio, ali sebi daješ pravo da procenjiješ i arbitriraš tačnost i istinitost moje poruke?!

I opet, ja pitam šta rade moderatori, a ti se javljaš da mrsomudiš na tu temu. Shvati, ako nisi direktno pitan za ovakve stvari, ne mešaj se, posebno kad, kao što rekoh, nemaš pojma o čemu pričam, a uz to nisi ni pozvan da objašnjavaš moderisanje.


[ ademare @ 04.07.2023. 21:53 ] @
Sto nisi lepo print screen pa da vidimo ?

A i sta pitas u ovoj temi ?

Evo sad ce moderatori da ti se jave na Raport , samo im podvikni
[ SlobaBgd @ 04.07.2023. 23:24 ] @
Što nisam Print Screen?! Da bih tebi dokazao? Jesi li ti normalan?

I opet glumiš drvenog advokata moderatorima! Sad si TI našao da me propituješ zašto pitam ovde a ne tamo gde ti misliš da treba! Šta tebe boli stojko gde ja nešto pitam?
[ ademare @ 05.07.2023. 00:27 ] @
Ti covece Mesecima ni ne ucestvujes na forumu !!!!!!


Samo dodjes ponekad ovde da se SVADJAS , vredjas , optuzujes ljude da Lazu itd. !!!!!
[ Novax @ 05.07.2023. 03:35 ] @
Neke stvari se mogu proveriti, neke ne mogu.
Na primer tu se ne vidi da @SlobaBgd nekoga "optuzujes ljude da Lazu".
Možda ima neki lep "print screen"?
[ Bora Sonar @ 05.07.2023. 09:11 ] @
Jeste, bio je pisaccc. Žalio se što moderatori ne obrazlažu zašto brišu poruke. Rekao je da administrator nema razum već se vodi emocijama. Čini mi se da nije naveo konkretno ime, ali radilo se o Dimkoviću. Uglavnom, da nije povredio sujetu administratora poruka ne bi bila izbrisana.
[ ademare @ 05.07.2023. 09:29 ] @
Citat:
Novax:
Neke stvari se mogu proveriti, neke ne mogu.
Na primer tu se ne vidi da @SlobaBgd nekoga "optuzujes ljude da Lazu".
Možda ima neki lep "print screen"?



Pa Brutale za to nije potrebno " printscreen" ! Dovoljno je da pogledas poslednju njegovu poruku pre ove Tirade !


Znaci temu otvorio covek koji je imao problem sa zvukom na PC-u !

Tema ima 14 postova !

@ Sloba BG se Nije javljao u temi kada je Trebalo Pomoci Coveku !!

Kada je clan napisao da je problem resen , onda se Javio , da Provocira !!

Optuzio je coveka da Laze !! Naravno drugim recima ali to je sustina !!


Eto tako on radi !!

Nikada ne ucestvuje na forumu , kada treba pomoci drugim clanovima nema ga nigde ! A on je nekakav majstor za kompjutere !

Zasto bi pomagao ? Kada moze da naplati ?

Samo dodje da podhebava !


Covek je napisao da je resio problem i da je problem bio u drajverima !

Citat:
a1234567:
Hvala svima na odgovorima i trudu.
Pogledao sam mehanički, svi kablovi dobro uglavljeni.
Problem je bio u audio drajveru.
Rešeno!


Onda se javio @ SlobaBG i drugim recima ga optuzio da Laze !!

Citat:
SlobaBgd:
Da je problem bio u audio drajveru, ne bi bilo zvuka ni na priključcima sa zadnje strane kućišta.

Ali ako si ti rešio problem, to je najbitnije.


To je bilo pre 27 dana , od tada se nije javljao i javlja se u takvim intervalima !
[ ademare @ 05.07.2023. 09:48 ] @
To da se javio @ pisac sa naloga @pisaccc sam propustio !

Sto je samo dokaz da @ Sloba BG redovnije prati forum od mene !!!


Ali ne ucestvuje u temama !


Vec vodi nekakav svoj Ludacki Krstaski Rat sa Moderatorima i Administratorima !!!


[ jovajovic100 @ 05.07.2023. 17:07 ] @
Igrom slucaja ja sam video obe poruke te individue koja se naziva pisac i pisaccc .
Jako mi je zao sto ih nisam sacuvao da mogu da ih prezentujem ovom ludackom
auditorijumu . Prva poruka se pojavila 3 ili mozda 4 Maja posle onog jezivog cina
maloga psihopate , u svakom slucaju pre drugog jezivog zlocina onoga idioeta iz
Mladenovca . Psihopata Pisac je likujuci otprilike napisao , jesam li vam govorio
da ce se desiti ovo , u trenutku dok se stotinu ljudi borilo za zivote te dece . Mrvica
empatije , nikakvog saucesca ni bola nije bilo u toj novootvorenoj temi . Samo podlo
likovanje , a zbog cega to samo on zna . Odmah sam poceo da mu pisem odgovor ,
i dok sam ja besno kuckao vec je neka dezurna zamlata dala neki smuseni odgovor
bez imalo kritike postupka idioeta pisca . U svakom slucaju obojici sam zakacio
slican komentar i prijavio ih moderatoru . Tema je ekspresno nestala , pisac je odmah
gurnut na led i kasnije deaktiviran . Sa drugim nemam pojma sta se desilo ali on i nije
toliko bitan . On se tu zakacio poput glupog Avgusta .
Imam utisak da se diskretno pojavio pod nekim novim nikom , sto sam i napomenuo u
jednom postu i taj nik je odmah zakljucan .
Nisam ni znao da je postojao nik pisaccc , dok ga nije neko zakacio . Onima koji ga
brane , tu mislim na Slobu , paralelni nalog je otvoren 2012 i svo vreme je bio aktivan .
Pre noc ili dve taj pisaccc se nakakio o svojim pravima , moderatorima , i tako tome
ali kako je bilo vec 1 ili dva po ponoci nisam se trudio da mnogo citam ili odgovaram ,
nego kao ujuto cu . Ali jutro taj odgovor nije docekao , nestao je .

Pisac nije glup , ali je lud i psihopata . Ni Hitler nije bio glup , ali je bio lud i psihopata .

A ja strazarim na forumu jer sa sksio nogu zesce i jos imam gips samo na skocnom
zglobu .
[ MajorFatal @ 05.07.2023. 19:03 ] @
Želimo ti brz oporavak
[ scoolptor @ 05.07.2023. 19:07 ] @
Brz oporavak zelim.

Savet za sve: Nemojte gubiti zivce zbog budala. Ponajmanje na forumu.
E sad, ko se prepozna, prepozna se.
[ SlobaBgd @ 05.07.2023. 21:26 ] @
Citat:
jovajovic100:
...Onima koji ga
brane , tu mislim na Slobu...

Bože, kakvi su to plitki rezoni!?
Ne branim ja pisca nego njegovo pravo da učestvuje u diskusiji, posebno u ovoj koju je on sam otvorio, i iz koje je tajanstveno uklonjen, ali u kojoj svi vi ostali ko hijene možete da se ispišavate po njegovoj ličnosti bez bojazni da će vam odgovoriti. Isti oni moderatori koji prete banovanjem ako im se ime pomene mimo direktnog obraćanja u nekoj temi (da, na Dimkovića mislim), ovde pretresaju lik i delo ODSUTNOG člana kojem je grubo oduzeto pravo da odbrani svoje stavove. Prilično pičkasto, zar ne?

Mimo svega navedenog, čudi me manir da pojedine "moralne vertikale" (a najčešće vrlo licemerne i psihički ne baš stabilne osobe) malo-malo pa prijavljuju druge članove ili poruke. Ono - nemam intelektualnih kapaciteta, siromašan mi je vokabular, nemam argumente ili ne umem da ih koristim u polemici sa nekim članom, hajde da ga prijavim da ga banuju ili da obrišu poruku koja mi se ne sviđa. Jeste li tako tužakali i drugare u školi i kolege na poslu? Mislite li da ste pobedili u diskusiji? Da ste doprineli kvalitetu foruma? Još se i hvalite kako doprinosite odstrelu članova.
[ gilopile @ 06.07.2023. 07:43 ] @
Da nam brzo ozdravis Jovo.
[ jovajovic100 @ 07.07.2023. 00:23 ] @
Citat:
SlobaBgd: Bože, kakvi su to plitki rezoni!?
Ne branim ja pisca nego njegovo pravo da učestvuje u diskusiji, posebno u ovoj koju je on sam otvorio, i iz koje je tajanstveno uklonjen, ali u kojoj svi vi ostali ko hijene možete da se ispišavate po njegovoj ličnosti bez bojazni da će vam odgovoriti. Isti oni moderatori koji prete banovanjem ako im se ime pomene mimo direktnog obraćanja u nekoj temi (da, na Dimkovića mislim), ovde pretresaju lik i delo ODSUTNOG člana kojem je grubo oduzeto pravo da odbrani svoje stavove. Prilično pičkasto, zar ne?

Mimo svega navedenog, čudi me manir da pojedine "moralne vertikale" (a najčešće vrlo licemerne i psihički ne baš stabilne osobe) malo-malo pa prijavljuju druge članove ili poruke. Ono - nemam intelektualnih kapaciteta, siromašan mi je vokabular, nemam argumente ili ne umem da ih koristim u polemici sa nekim članom, hajde da ga prijavim da ga banuju ili da obrišu poruku koja mi se ne sviđa. Jeste li tako tužakali i drugare u školi i kolege na poslu? Mislite li da ste pobedili u diskusiji? Da ste doprineli kvalitetu foruma? Još se i hvalite kako doprinosite odstrelu članova.


Stvarno su ti bas jako plitki rezoni , potpuno si pravu . Pomesao si dve potpuno razlicite stvari i podlo pridodao nedostatak intelektualnog kapaciteta direktno aludirajuci na mene jer mi je siromašan vokabular, nemam argumente ili ne umem da ih koristim u polemici sa nekim članom , u ovom slucaju sa piscem , pa sam brze bolje postao tuzibaba , Prilicno pizdasto od tebe , zar ne .
Ko tebi daje pravo da diskutujes o poruci koju sam licno ja prijavio modratoru sa nadom da ce unistiti odvratnu temu koju je otvorio doticni psihopata . Da li si procitao moj odgovor doticnom psihopati na tu volsebnu poruku koju je moderator momentalno obrisao , hvala mu puno . Ocigledno nisi , u iznosenju mog pogleda jasno sam osudio njegov ogavni stav i rekao mu da mu ide prijava.
Prijavio sam i njega i onog drugog jadnika koji se glupavo zakacio na temu .
Dok je 700 ljudi cekalo u redu ispred zavoda za transfuziju krvi i dok su hiljade ljudi plakale ispred skole , on se sadisticki nasladjivao u svojoj temi . Ja sam izabrao da budem tuzibaba , a ne da uzmem bezbol palicu i da odem da razbijem gada .

On se nasladjivao u trenutku kada je skola verotno ovako izgledala , oprostite za jezivi snimak . Svima se duboko izvinjavam zbog ovoga , ali se nadam da ce tebi Slobo se malo razbistriti u glavi . Ovo nije snimak iz skole Ribnikar i ako ne morate nemojte da je otvarate , ona je samo za + 18 . u pitanju je Alepo .
https://static.independent.co....16/10/28/23/aleppo-getty-1.jpg

Sada o drugom delu celog ovog slucaja . U ovoj temi sam 26.06.2023. napisao samo "Pisac je dezintegrisan , bogu hvala" . Moram priznati sa dozom zadovoljstva .
29.06.2023 sam napisao 'Voleo bih da sam doprineo dezinegraciji pisca mojim reakcijama posle odvratne teme koju je pokrenuo bez trunke morala 3 .5 . ."
Sve zavijeno , bez trunke iznosenja njegovog sljapkanja po krvi dece .

A onda je pre nekoliko dana zakacio poruku u kojoj je napadao moderatore , a ni u jednom trenutku nije spominjao svoj strasni greh .
Ta poruka je nestala u roku od nekoliko sati i bez mog odgovora i bez moje intervencije .

Onda se pojavio dezurni dusebriznigi , a ocigledno da ostali clanovi nisu shvatali sta se sve desavalo pa sam ja dao moje vidjenje svidelo se to nekom ili ne .

SlobaBgd Jesi li procitao prvu poruku pisca od 3 . Maja ?
[ jovajovic100 @ 07.07.2023. 00:24 ] @
Gile, gips je danas narastao :( nije bas sjajno
[ Darko Nedeljković @ 07.07.2023. 07:24 ] @
Bilo kako bilo, nepristojno je ogovarati nekog ko ne može da odgovori. Ako nema pisca onda ne bi smelo da bude bilo kakve pljuvacine po njemu. Osim što je nevaspitano previše je patetično. Deset ili već koliko godina ste čekali trenutak da čoveka zakolju (u smislu forumskog identiteta) pa da ga onda ponižavate?

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 07.07.2023. u 08:35 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 07.07.2023. 07:29 ] @
Ja ovo zaista ne kapiram. Da li je moguće da odrasli ljudi toliko pazljivo proucavaju lik i delo nekog anonimusa (sa bilo kojim pseudonimom)? Šta je postao forum - reality show farma? Da nije to malo bolesno?

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 07.07.2023. u 08:40 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 07.07.2023. 07:40 ] @
Evo nam glanc novog pisca



Darko , sa piscem sam bio vrlo cesto u sukobu dok je postojao . A bice da nije da nema pisca , tu je on , i dalje kevce .
Velika razlika je biti uzbunjivac od bezobzirnog gazenja po zrtvama ludackog akta ubistva .

Da zakljucim moje ucestvovanje u ovoj temi . Drago mi je da sam postao cinkaros po cenu toga da me i pljuckate ako sam time uspeo da jedna idiotska sadisticka morbidno ludacka tema ne zazivi slucajno jos jedan dan .
Mada bi vise odgovaralo istini da sam ja UZBUNJIVAC , a ne cinkaros . Jer cinkarosi nikada ne pricnaju da su cinkarosi , vec
se samo javno deklarisu UZBUNJIVACI kao sto sam ja sebe javno eksponirao .

I da si ti darko otvorio takvu temu i za tebe bi bio UZBUNJIVAC na potpuno isti nacin . Ali ti nisi , nadam se , na svu srecu psihopata kao Član Cinkarenje broj: 348056


[Ovu poruku je menjao jovajovic100 dana 07.07.2023. u 09:05 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 07.07.2023. 07:57 ] @
Citat:
jovajovic100:
Ko tebi daje pravo da diskutujes o poruci koju sam licno ja prijavio modratoru sa nadom da ce unistiti odvratnu temu koju je otvorio doticni psihopata.

Mozes li da objasnis nama koji nismo pazljivo pratili pod kakvom pravnom zastitom i zabranom diskutovanja su poruke na forumu i ko je nadlezan za dodelu tih prava?


Citat:
Da li si procitao moj odgovor doticnom psihopati

Ovo je definitivno krivicno delo uvrede, tako da bi sad trebalo u skladu sa sopstvenim moralnim nacelima da kandidujes sebe da te Dimkovic "zakolje". Drugacije ne bi bilo posteno.

Citat:
Ja sam izabrao da budem tuzibaba , a ne da uzmem bezbol palicu i da odem da razbijem gada.

Srecom nije ti dostupno vatreno oruzje. Da jeste, pretpostavljam da bi vec odavno pravio spisak...
Ako je ovo neka forumska stend ap komedija, ja ti se divim na umetnickom daru - kritikujes "psihopatu" koji verbalnim deliktom zasluzuje da ga neko ko jelte nije psihopata ubije ili nacini invalidom. Maestralno. Aplauz. Medjutim, uvek ostaje 1% sumnje da ti nisi komicar nego ozbiljan. E, to je vec tragicno.

[ kosmopolita @ 07.07.2023. 08:01 ] @
Citat:
jovajovic100:
Evo nam glanc novog pisca



Admin moze da zna na osnovu email adrese.

Ona gore poruka meni izgleda da nije pisao pisac.

Ako je pisao pisac onda je "banovanje" uticalo na njega da pise malo lepse poruke.

Rekao bi da je verovatnoca 90% da on nije pisao onu gore poruku.
[ jovajovic100 @ 07.07.2023. 08:21 ] @
Ovin putem podnosim prijavu protiv samog sebe jer sam se u dva moja posta po misljenju nekih clanova foruma nedolicno ponasao i ugrozavao prava bivseg clana Pisac , i napravio krivicno delo uvrede, tako u skladu sa mojim moralnim nacelima pozivam Dimkovica da analizira moje ponasanje i eventualno me sankcionise . Drugacije ne bi bilo posteno , hvala unapred .

[ Bora Sonar @ 07.07.2023. 08:50 ] @
Citat:
kosmopolita: Admin moze da zna na osnovu email adrese.


Možda ti nisi znao, ali ne postoji ograničenje koliko imejl adrasa neko može da otvori. Na primer, svaki moj nalog ovde je sa različite imejl adrese. Pisac je najiteligentniji član foruma, tako da sam siguran da i on zna da otvori novi imejl.
[ kosmopolita @ 07.07.2023. 09:09 ] @
Upravo sam na to mislio i napisao da moze da zna. Moze a ne mora da zna.
[ Bora Sonar @ 07.07.2023. 09:18 ] @
Može da zna i ako pozove Pisca na piće i ovaj mu da spisak svih svojih naloga.
[ Darko Nedeljković @ 07.07.2023. 09:31 ] @
Citat:
jovajovic100:
Ovin putem podnosim prijavu protiv samog sebe....

Dobro, postujem.
Covek moze da izabere razne osobine svog forumskog identiteta, izmedju ostalog da bude tuzibaba... ili psihopata. Ali je lepo kad je dosledan tome i svoja moralna nacela koristi za borbu cak i protiv sebe samog.
[ Darko Nedeljković @ 07.07.2023. 09:40 ] @
Citat:
kosmopolita:
Upravo sam na to mislio i napisao da moze da zna. Moze a ne mora da zna.

Oduvek sam bio radoznao kako ljudi ovde prate nekog lika kroz n forumskih reinkarnacija. Cim se registruje oni znaju. Zaista me fascinira tolika posvecenost proucavanju nekog da mu znate i najsitnije finese forumskog identiteta i gramaticke greske koje obicno pravi i svasta jos sto bi ga eventualno moglo odati. A ustvari mene tu fascinira nesto potpuno drugo - koliko prazan mora biti neciji zovot da bi se svime time toliko posveceno bavio? Uvek sam se pitao kako je takvim ljudima, odakle im tolika energija, imaju li uopste posao, obaveze, porodicu, interesovanja, hobije, da li ikada procitaju neku knjigu, pogledaju film, slusaju muziku, imaju li ikakvih fizickih aktivnosti u zivotu itd.
[ kosmopolita @ 07.07.2023. 09:48 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
kosmopolita:
Upravo sam na to mislio i napisao da moze da zna. Moze a ne mora da zna.

Oduvek sam bio radoznao kako ljudi ovde prate nekog lika kroz n forumskih reinkarnacija. Cim se registruje oni znaju. Zaista me fascinira tolika posvecenost proucavanju nekog da mu znate i najsitnije finese forumskog identiteta i gramaticke greske koje obicno pravi i svasta jos sto bi ga eventualno moglo odati. A ustvari mene tu fascinira nesto potpuno drugo - koliko prazan mora biti neciji zovot da bi se svime time toliko posveceno bavio? Uvek sam se pitao kako je takvim ljudima, odakle im tolika energija, imaju li uopste posao, obaveze, porodicu, interesovanja, hobije, da li ikada procitaju neku knjigu, pogledaju film, slusaju muziku, imaju li ikakvih fizickih aktivnosti u zivotu itd.


Ne znam za druge ali pisac je pisao da je sa juga. Toliko je bio kritican a nikda nije pomenuo nigde "juznu prugu" i alicno. Covek bi ocekivao da tako kritican insistiran na tome.
[ ademare @ 07.07.2023. 09:59 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Bilo kako bilo, nepristojno je ogovarati nekog ko ne može da odgovori. Ako nema pisca onda ne bi smelo da bude bilo kakve pljuvacine po njemu. Osim što je nevaspitano previše je patetično. Deset ili već koliko godina ste čekali trenutak da čoveka zakolju (u smislu forumskog identiteta) pa da ga onda ponižavate?




Sve sto sam imao da napisem o njemu pisao sam dok je bio clan foruma !

Cesto sam bio jedini !

Moram priznati da sam se par puta upitao jel samo ja vidim kakav je taj @Pisac ?

Na svu srecu vecina je videla to isto !

Ali su cutali iz nekih svojih razloga !
[ Kix @ 07.07.2023. 19:06 ] @
Kao i svaka tema koja nema moderatora i ova je otisla u qurac.
Mislim ima moderatora ali je on samo mrtvo slovo na papiru.

Citat:
jovajovic100:
Ovin putem podnosim prijavu protiv samog sebe jer sam se u dva moja posta po misljenju nekih clanova foruma nedolicno ponasao i ugrozavao prava bivseg clana Pisac , i napravio krivicno delo uvrede, tako u skladu sa mojim moralnim nacelima pozivam Dimkovica da analizira moje ponasanje i eventualno me sankcionise . Drugacije ne bi bilo posteno , hvala unapred .


Da je pratio tvoje ponasanje zavrsio bi ti pre pisca i jos nekih.
Svuda malo vredjas ljude nazivas ih psihopatama i ko zna kako jos. Ja nisam primetio da je tebe neko vredjao na slican nacin.
Zar nije jednostavnije da se kulturno oprostis od pisca.


Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Kad ljudi vide da nisu u pravu onda ne biraju sredsta da da se brane

Da li ovo važi samo za prolupale ljude, ili i za normalne?


Svi su normalni dok se ne dokaze drugacije. Cekaj samo da pokazu zube, onda pocnu da ujedaju.
[ B3R1 @ 08.07.2023. 10:28 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
kosmopolita:
Upravo sam na to mislio i napisao da moze da zna. Moze a ne mora da zna.

Oduvek sam bio radoznao kako ljudi ovde prate nekog lika kroz n forumskih reinkarnacija. Cim se registruje oni znaju. Zaista me fascinira tolika posvecenost proucavanju nekog da mu znate i najsitnije finese forumskog identiteta i gramaticke greske koje obicno pravi i svasta jos sto bi ga eventualno moglo odati. A ustvari mene tu fascinira nesto potpuno drugo - koliko prazan mora biti neciji zovot da bi se svime time toliko posveceno bavio? Uvek sam se pitao kako je takvim ljudima, odakle im tolika energija, imaju li uopste posao, obaveze, porodicu, interesovanja, hobije, da li ikada procitaju neku knjigu, pogledaju film, slusaju muziku, imaju li ikakvih fizickih aktivnosti u zivotu itd.

Pop i jarici ... :-)
[ jovajovic100 @ 09.07.2023. 13:07 ] @
Citat:
Kix:

Svuda malo vredjas ljude nazivas ih psihopatama i ko zna kako jos. Ja nisam primetio da je tebe neko vredjao na slican nacin.
Zar nije jednostavnije da se kulturno oprostis od pisca.


Ja se mlogo izvinjavam svima koje sam vabio eventualno ruznim pridevima , osim
onih koji su to zasluzili , a ti da znas da nije lepo lagati jer ja sam prvi put na piscu
upotrebio tu rec . Cak sam je i dobro proucavao na vise jezika da se ne bih mozda
ogresio . Nedostatak empatije koji on pokazuje opravdava upotrebu te reci .




[ Darko Nedeljković @ 09.07.2023. 15:02 ] @
Kad smo vec kod empatije, to sa ribnikarom i mladenovcem je odavno zaboravljeno, tako da bi se pisac opusteno mogao i oziveti nego nedavno jedan lgbt raskomadao drugog lgbt-a, pa sad postoji opasnost da ne bi odreagovao na komandu za izrazavanje empatije prema tome, kao sto to rade svi forumi koji prate modu. Nije mi jasno sta je to sa ovim forumom i zasto su izlivi emoatije izostali? Ipak je ovo IT forum, a ubica bio IT-jevac, samim tim vrlo moguce i clan.

Prica li se sta, hoce li drzava da zabrani kuhinjske nozeve i kese za smece?
[ Bora Sonar @ 09.07.2023. 18:51 ] @
Da li mi se čini ili među ajtijevcima ima mnogo psihopata? Sećam se nekog kanibala iz Austrije, pa Hans Rajzer, pa sad ovaj...
[ jovajovic100 @ 09.07.2023. 19:49 ] @
Nisu sve psihopate iz IT , evo ja se ne bavim sa IT iem ...
Mada vas ima dosta IT iovaca
[ jovajovic100 @ 09.07.2023. 19:53 ] @
Kada spominjes nozeve i kese za smece da li se zna po okruzima i opstinama gde je
koliko vraceno oruzja . Recimo Novi Pazar , Bujanovac , Presevo ...
[ Darko Nedeljković @ 09.07.2023. 22:43 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Da li mi se čini ili među ajtijevcima ima mnogo psihopata? Sećam se nekog kanibala iz Austrije, pa Hans Rajzer, pa sad ovaj...

Tipično za psihopate je da nemaju šefa iznad sebe, dakle ne može psihopata da bude neki motac kablova, zamenik pomocnika glavnog arhivatora ili junior developer. Psihopata mora biti ili vlasnik radnje/firme, ili frilenser, oni koji imaju tri nivoa menadzmenta iznad sebe mogu da odahnu - nisu psihopate bez obzira sto se bave IT poslovima. Za psihopate je tipična visoka inteligencija, tako da su lako savladali sve te programske jezike.

Ipak, ponovo naglašavam da me smete za nekog tvrditi da je psihopata, to moze samo licencirani lekar neuropsihijatar. Sve i da ste u pravu, taj vas moze tuziti za uvredu i izuti iz cipela od kazne! Mora to suptilnije, na primer "pokazuješ osobine i ponašanja slične onima na osnovu kojih klinike postavljaju dijagnozu psihopate". To je već gotovo nemoguće oboriti na sudu, a i dalje zvuči dovoljno uvredljivo.
[ Bradzorf012 @ 10.07.2023. 13:20 ] @
Nisi ti to dobro razumeo. Psihopata ima na svim nivoima društvene lestvice, ali taj procenat raste kako se krećemo naviše u piramidi. Nisam baš siguran za procente, ali mislim da je tu negde: među dvadeset motača kablova jedan je psihopata, među deset menadžera jedan je psihopata.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 10.07.2023. u 18:47 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 10.07.2023. 20:02 ] @
Citat:
Psihopata ima na svim nivoima društvene lestvice, ali taj procenat raste kako se krećemo naviše u piramidi.

To je otprilike isto kao kad bi rekao da ima fudbalera sa dve leve noge, pevača sa govornom manom i gluvih kompozitora. Da, nađe se po jedan ili dva takva čudna primera u svakom zanimanju, pa tako zaista nekim čudom i psihopata može biti zaposlen nisko u hijerarhiji firme. Međutim, ako kreneš od činjenice da mozak psihopate radi na drugačiji način, tj. da je on uspešan u nekim poslovima u kojima obični ljudi nisu i totalno smotan na drugim poslovima koje prosečan čovek da lakoćom radi, tako možemo jasno upčiti dva faktora zbog kojih je koncentracija psihopata dosta visoka u nekim zanimanjima, a gotovo da ih nema u nekim drugim:
1) sklonosti i veštine psihopata
2) privlačnost određenih pozicija za psihopate

Veoma je mala verovatnoća da će neko izabrati profesiju koja ga em totalno ne privlači, em je za to smotan kao sajla. Većina poslova traže ili empatiju, ili timski rad, ili rad pod pritiskom, ili komunikacione i ljudske veštine koje psihopata nema, tako da je u tim poslovima psihopata spretan kao riba na suvom. Takođe, pozicije koje podrazumevaju potčinjenost nekom autoritetu su pakao za psihopate. Mada, treba obratiti pažnju na širu sliku, na primer običan policajac prašinar je otprilike najniža pozicija institucije u kojoj radi, a ipak, među policajcima je visoka zastupljenost psihopata. Zašto? Pa zato što policajci imaju specijalne moći u odnosu na druge ljude - šetaju okolo sa pištoljem i pendrekom što običan čovek ne sme, ljudi ih se plaše, mogu da naređuju ljudima da se zaustave, da krenu, da podignu ruke, da pokažu šta nose itd ... Sve te specijalne moći kontrole običnoh ljudi motivišu psihopatu da istoleriše potčinjenost šefu stanice.
Jednostavno, psihopate imaju specifične sklonosti i osobine koje ih usmeravaju ka određenom uskom spektru zanimanja. Uvek se nađe neko ko će izabrati da se bavi nečim što niti mu "leži" niti mu se sviđa, ali je ta pojava veoma retka.
[ Darko Nedeljković @ 10.07.2023. 20:42 ] @
Citat:
jovajovic100:
Psihopata Pisac je likujuci otprilike napisao , jesam li vam govorio
da ce se desiti ovo , u trenutku dok se stotinu ljudi borilo za zivote te dece . Mrvica
empatije , nikakvog saucesca ni bola nije bilo u toj novootvorenoj temi . Samo podlo
likovanje , a zbog cega to samo on zna . Odmah sam poceo da mu pisem odgovor ,
i dok sam ja besno kuckao vec je neka dezurna zamlata dala neki smuseni odgovor
bez imalo kritike postupka idioeta pisca . U svakom slucaju obojici sam zakacio
slican komentar i prijavio ih moderatoru . Tema je ekspresno nestala , pisac je odmah
gurnut na led i kasnije deaktiviran.


Moramo da se vratimo na ovo. Krenimo od pretpostavke da pisac jeste psihopata i da zaista nema osećanje empatije. Tj. da se tako banalno i grubo izrazim - fa je invalid u glavu. Šta si ti u tom slučaju uradio i čime se toliko ponosiš - bolesnog čoveka si zbog njegove bolesti osudio na smrt (u smislu forumskog identiteta) i sada ne osećaš ni trunku kajanja niti empatije zbog toga? Pisac je i meni u više navrata delovao dosadan i iritantan, ali etiketa "psihopata" sve to isključuje kao nebitno i ostavlja samo strašnu istinu, ponavljam - učestvovao si u virtuelnom ubistvu bolesnog čoveka zbog njegove bolesti i sada likuješ?!?!?! Da to radi neko drugi, sigurno biga počastio epitetom psihopate, a ovako baš mi je zanimljivo šta ćeš sad uraditi - da li si sposoban da priznaš svoju grešku, ili ćeš pokušati nekako da se opravdaš i opereš ruke od svega toga?

Podsećam - nijedan psihopata nije izabrao fa bude psihopata. Psihopate se ne kažnjavaju čak i u slučaju da učine nešto loše, a kamoli komentarišu neki tamo slučajni događaj u skladu da svojom bolešću (odsustvom empatije). Naročito se psihopate ne izopštavaju iz društva nakon što im se uspostavi dijagnoza ili samo posumnja na istu. Njima se omogućuje da i dalje učestvuju u svim socijalnim i javnom aktivnostima kao i svi drugi ljudi. Pisac je bio tvoj dugogodišnji forumski sagovornik i diskutant. Trebalo bi da osećaš empatiju, tugu i kajanje zbog prestanka njegovog forumskog života. Po mom mišljenju, jedini moralan postupak sa tvoje strane bio bi da se javiš administraciji, objasniš da ste greškom i brzopleto ubili invalida zbog njegovog invaliditeta, da vam to ne služi na čast i da bi bilo dobro da ga rehabilitujete. U suprotnom ćeš ostati upamćen kao čovek bez trunke empatije prema bolesnima, tj. kao nešto na slovo P.

Dajte ljudi da ga ohrabrimo i podržimo u tome - nije mala stvar priznati i ispraviti grešku, a pisca ćemo kasnije banovati kad bude kršio pravilnik. Velika sramota je ne samo za inicijatora već i za kompletan forum da bolestan čovek bude banovan zbog svoje bolesti. Pravda za psihopate!
[ MajorFatal @ 11.07.2023. 20:30 ] @
Mislim da jova koristi reč psihopata za pisca više u smislu uvrede, što je takođe podložno sankcijama, nego što misli da je bolestan. Ali u slučaju da jeste bolesna osoba učinio mu je uslugu, mnogo bolje je da se pisac učlani na neki medicinski forum i tamo izlaže svoje bolesti, nego na tehničkom forumu :)
[ Windows2 @ 11.07.2023. 22:51 ] @
U odnosu prema piscu vidim na neki nacin preslikano sve ono sto se dogadja u drustvu i svetu oko nas u zadnje vreme. Vec ima dosta od kako je otvorena neprekidna sezona lova na "pedofile", a evo sad posle ovih ubistava otvorena je i sezona lova na "psihopate". Na yt su mi vec neko vreme pre zadnjih dogadjanja iskakali predlozi za snimke sa naslovima tipa "kako uociti psihopatu", "kako razlikovati psihopatu i sociopatu", "da li je osoba koju poznajete psihopata", "10 znakova da je neko psihopata" i sve tako u tom stilu. Sto na engleskom sto na jezicima naroda i narodnosti. Naravno to poducavaju sve neprikosnoveni psiho "strucnjaci" (sto rece jedan kriticar vremena za hirurge "strucni i hladni ko strucni kasapini"). A sad posle ovih ubistava su buknuli takvi snimci.

Pisac je odavno ovde obelezen kao pedofil a evo sad i kao psihopata. U tome ima ironije a mozda i nekakve poetske pravde jer je on sam cesto tako nazivao uglavnom ljude koji vladaju.

Uglavnom sigurno je da pored onih koji stalno drze sirom otvorene oci ili bolje da kazem razrogacene, ne bi li spazili negde "pedofila" sad stize i armija onih koji ce isto tako razrogaceno stalno u ljudima oko sebe pokusavati da prepoznaju "psihopatu". Sve to pogoduje daljem bujanju paranoje i "uzbunjivackih" mentalnih sklopova i stvaranju plodne sredine za odnos dobrodoslice prema sve rigoroznijim zakonima. Produbljivanju neprijateljtava, nepoverenja i netolerancije, okretanja ljudi jedni protiv drugih itd.
[ jovajovic100 @ 16.07.2023. 12:29 ] @
Zahebali ste se puno jer podlo okrivljujete mene za banovanje pisca . Kakve ja imam veze
sa banovanjem , pa nisam ja njega banovao ni u prvom ni u drugom potezu . Koji sam ja to
kurcic da mogu da banujem nekoga . Ja nisam sudija , ja sam samo mali uzbunjivač , savest
društva . Njega je mogao da banuje samo vrhovni Bog foruma ili neko od njegovih ortaka .
Ja nisam čak ni tužilac , tužilac je tema koju je pokrenuo i tekst u njoj .
Glavu je piscu odsekao neko drugi ko je procenio njegov dosadašnji lik i delo .

Prema tome bez glupavih sranjca , nit sam ja podrzavao pedofile , nit sam ih ja nešto baš
napadao iako su mi mrski , a baš je puno postova pisca prštalo od pedofilstva . Niti san ja
napadao nastranu zajednicu iako je ne podnosim .

Ali ono njegovo zlodelo tekst je izazvao u meni bol , a ako vi to ne razumete to je ipak vaš
problem i defekt .

Sada opletite po Dimketu i ostalima koji imaju u ruci kanap giljotine .
[ Darko Nedeljković @ 16.07.2023. 13:32 ] @
Ja niti sam ucestvovao u celom tom sr...u, niti sam na bilo koji nacin zainteresovana strana tako da sam tu samo da konstatujem da nemas moc empatije i osecaj krivice zbog ucestvovanja u likvidaciji pisca, pa idemo dalje. Cak sam te na drugoj temi podrzao i napisao da si u pravu, da treba da ostanes dosledan svojim principima i da nastavis da ucestvujes u likvidacijama, jer to te sad obavezuje - ako si predlozio pisca za likvidaciju podrazumeva se da ces predloziti svakog onog ko je gori od njega, drugacije postupanje bi bilo licemerje. Ne znam jesi li primetio, imamo jedno dete sa autizmom, pretezno ucestvovanje na forumu mu je jedna recenica kojom podstice koriscenje secera. Ne vidim logiku da likvidiramo pisca koji je aktivno i konstruktivno ucestvovao u diskusijama, a da ovog ostavimo, tako da bih voleo da procitam tvoje misljenje.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 16.07.2023. u 14:43 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 16.07.2023. 14:11 ] @
Citat:
jovajovic100:
Ali ono njegovo zlodelo tekst je izazvao u meni bol , a ako vi to ne razumete to je ipak vaš
problem i defekt.

Tema je prolupavanje, pa je u skladu sa tim zgodna prilika da preispitamo jesmo li prolupali, pri cemu bi bilo dobro da krenemo od sebe (citaj: ti od tebe, a mi od nas).

Vecina ljudi danas vuce neke traume. Prepoznaju se po tome da stalno traze krivce negde van sebe i uporno odbijaju da shvate da je problem unutra u njima samima i da krenu putem ozdravljenja.

Koliko sam ja razumeo, u slucaju pisca je izostala jedna, cesto formalna, politicki korektna reakcija izjave saucesca. To mu svakako ne sluzi na cast. Ali nema govora ni o kakvom "zlodelu" sa njegove strane. Sa jedne strane trebali bi da insistiramo na sirenju ljubavi i empatije medju ljudima, konkretno u nacinu obracanja i forumske komunikacije. Ali sa druge strane treba da radimo na razvoju tolerancije ili kako ja to slikovito volim da kazem "kurcobolje" za tudje drugacije stavove i nacine razmisljanja. Ko zna, mozda smo prolupali i ti i ja i jos mnogi ovde samo nismo dovoljno hrabri da to priznamo sebi i drugima. Jedini nacin da ucinimo svet boljim je da sami sebe ucinimo boljim, a ne da budemo netolerantni i likvidiramo one koji su drugaciji. Nema pranja ruku od toga pricama "nisam ja povukao kanap giljotine" a u sebi likujes sto se tako zavrsilo. Izvoli, kazi konkretno - drago to je zbog likvidacije pisca ili ti je zao sto je trenutak netolerancije rezultirao time? Ili ne moras reci, mozes nastaviti da se branis cutanjem, a i ja ne vidim svrhu da te nesto dalje napadam - rekli smo sta smo imali, bilobi dobro da izsvega toga izadjemo kao bolji ljudi ako mozemo, a ako ne mozemo, onda nista, sta se tu moze, jbg
[ jovajovic100 @ 16.07.2023. 23:09 ] @
Napisao si : cesto formalna, politicki korektna reakcija izjave saucesca

Tu se tvoja mentalna greška pokazuje . Ne postoji formalno politički koretno saosećanje u bolu ,
naročito u tako jezivom bolu kada je desetak života ugašeno . Može da postoji samo pravi bol i
pravo saosećanje , ili lažna dramska patetika . A pisac nije pokazao ni takvu lažnu patetiku već
sadističko likovanje .

A što se tiče te tvoje kurcobolje koju ti spominješ , nisam li ti se ja duboko izvininio pre par dana
i javno i preko PP kada sam zakakio . Nije mi palo na pamet da se pravim blesav i da širim tu
kurcobolju već sam vrlo pošteno priznao svoju grešku . Vidiš , slabo se sećam da to drugi rade ,
a naročito da je pisac to ikada uradio u svojim tendencioznim temama .
[ jovajovic100 @ 16.07.2023. 23:22 ] @
Citat:
Boris Zonar:
Citat:
jovajovic100
ja sam samo mali uzbunjivač , savest društva

Pripisuješ zasluge koje ti ne pripadaju.

Ono što ti radiš nije uzbunjivanje nego cinkarenje/UDBAšenje.
Kod udbašenja postoji pravni okvir kojim se vlastima prijavljuje neka pojava.
Cinkaroš se obraća direkno vlastima.

Uzbunjivač se ne obraća vlastima direkno nego celom društvu a vlastima indirekno kao posledica uzbunjivanja i talasanja društva.
Oblik uzbunjivačkog obraćanja nije definisan i zavisi od slučaja do slučaja: galamom na ulici, u tramvaju, putem novina ali teško ili nikad putem sredstava informisanja koja su pod direktnom kontrolom vlasti.

Uzbunjivač se često ne poziva na zakon nego baš kotra-zakona, tj. u situaciji kad neka devijantna pojava nije obuhvaćena zakonom i zakon treba doraditi.


Cinkaroš ode kada padne mrak u Udbu i sve izdeklamuje ,i to vrlo tajno da ga
niko ne vidi . Uzbunjivač javno obeleži problem i pokuša da utiče na zakon ,
u ovom slučaju moderatora . U toj odvratnoj temi sam ja svojim tekstom javno
ukazao na bestijalnost pisca . Taj tekst je nestao kada i cela tema jer je zakon
tako odlučio .

Boris Zonar: Datum registracije: 13.07.2023
Želim ti dobrodošlicu kao glanc novom članu
[ Darko Nedeljković @ 17.07.2023. 06:06 ] @
Citat:
jovajovic100:
Napisao si : cesto formalna, politicki korektna reakcija izjave saucesca

Tu se tvoja mentalna greška pokazuje . Ne postoji formalno politički koretno saosećanje u bolu ,
naročito u tako jezivom bolu kada je desetak života ugašeno . Može da postoji samo pravi bol i
pravo saosećanje , ili lažna dramska patetika . A pisac nije pokazao ni takvu lažnu patetiku već
sadističko likovanje .

Ti si postavio dijagnozu da je pisac psihopata, ili si to u medjuvremenu povukao, nisam propratio?

Zameriti psihopati zasto nije imao empatiju je isto kao zameriti Niku Vujicicu zasto ne igra fudbal (ko ne zna - taj covek nema ruke i noge). Ako je pisac psihopata on svakako nije mogao da ima empatiju, ali se mogao barem potruditi (da to odglumi), sto bi rekao onaj nemac u filmu balkan ekspres. Ali on nije zeleo da se potrudi, pa smo ga streljali. Kao sto vidis ja sve vreme pokusavam da nadjem neko moralno opravdanje za tvoj postupak, ali ti insistiras na stavu da bolesne ljude treba potamaniti, a takve ideje imaju uzasno losu reputaciju zbog WWII, neuporedivo goru od jednostavnog nemanja moci empatije zbog bolesti, razumes? Ja ti sada ostavljam prostor da nekako spasis cast celog foruma, a ne samo svoju, videli smo vec da ti nije tesko da priznas ako si pogresio, tako da bi trebalo korigovati svoje zakljucke u jednom od tri smera:
1) da pisac nije bolestan (psihopata) vec obican trol koji naravno saoseca sa smrcu dece ali je zelja da nervira nas jaca od toga
2) da pisac jeste bolestan i da je podkazivanje koje je rezultiralo egzekucijom zbog invaliditeta bila greska
3) da pisac jeste bolestan ali je bio duzan da nauci da glumi politicki korektno ponasanje

Ja mislim da bi to bilo posteno, a ne da ti peres ruke od svega toga a sva sramota zbog netolerancije prema bolesnima pripada forumu. Opet ponavljam, nije da meni pisac nedostaje, nervirao je i mene tvrdnjama da covek nema slobodnu volju (ne samo bolestan vec nijedan), super je sto mi nece vise dosadjivati, ali je totalno sraman nacin i povod za njegovu egzekuciju. Nacin njegove eliminacije cini ga moralnim pobednikom, a nas sve koji taj nacin podrzavamo moralnim nulama, eto to je problem.
[ MajorFatal @ 17.07.2023. 06:42 ] @
Jes mu prvi put da ga izbace .. to se jova nada da je zbog njegovog potkazivanja, a pisac je verovatno izbačen u redovnom ciklusu izbacivanja pisca :)
[ Bora Sonar @ 17.07.2023. 09:15 ] @
Pisac je legenda ovog foruma. Nedeljama nakon njegovog banovanja pisac je i dalje glavna tema! Jadan je administrator koji će biti upamćen kao - onaj koji je banovao pisca. Odlaskom pisca IQ prosek foruma je drastično pao. Nedostajaće nam svima njegove teme koje podstiču na razmišljanje. Bio je Bugarin, Šop, Jugosloven, Spartanac. Bio je vakcinisani antivakser; sledbenik Sapolskog, svestan svoje nesvesti. Otkrio nam je zašto muškarci preferiraju azijatkinje. Poštedeo je život zmiji, jer ima razvijenu empatiju. Bio je naš sagovornik, drug, prijatelj. Bio je neko kome si uvek mogao da se obratiš kada želiš dobru raspravu, bez bojazni da ćeš biti banovan. Bez pisca ovaj forum nikada neće biti isti. U ovom teškom trenutku, jedina stvar zbog koje sam uveren u svetlu budućnost foruma je dolazak novih snaga. Zadatak nas starih članova treba da bude da svakog novog člana upoznamo sa piščevim nasleđem.

@Boris Zonar
Pošto ste novi član, molim Vas Borise, otvorite pretragu i ukucajte "pisac". Pročitajte sve teme koje je On pokrenuo i pokušajte da razumete svaki detalj.

P.S.
Sviđa mi se nik.
[ Java Beograd @ 17.07.2023. 11:17 ] @
pisac je stvarno prolupao i stvarno počeo da tone, sve dublje. Dakle, ne u kolokvijalnom smislu, nego u psihijatrijskom smislu.
[ jovajovic100 @ 17.07.2023. 11:21 ] @
Vidite vako , ja jesam bolestan , gips je dokaz , dal ima još nekih boljki ,
ima malo me šeker muči . Dal to utiče na glavu možda . Na glavić još ne
A ja ne mislim da je pisac pedaliran zbog mene već samo zbog sebe ...

Što se genijalnosti tiče , i Hitler je bio genije , ali osvedočeni psihopata .
[ ademare @ 17.07.2023. 11:51 ] @
Boro steta sto moze da se da samo jedan plus.

Da se malo i nasmejemo u ova ne bas vesela vremena !

Mada je naravno sve istina sto si napisao . Zato je i smesno
[ Darko Nedeljković @ 17.07.2023. 13:31 ] @
Citat:
Hitler je bio genije , ali osvedočeni psihopata.

Kad to tako kazes onda zvuci nekako logicno da psihopatu isto kao i hitlera treba ubiti/streljati/rastrgnuti/obesiti/zaklati. Medjutim, stvarnost je potpuno suprotna - nauka kaze da na je otprilike svaki stoti covek psihopata, dakle red velicine 50-100 miliona ljudi. Psihopata ima isti red velicine kao gejeva, a civilizacijsko dostignuce je stav da prema jednima i drugima treba da budemo tolerantni, da ih ne izopstavamo iz drustva osim ako su bas opasni po okolinu. A 99% psihopata/gejeva uopste nisu opasni po okolinu. Ne mozemo nekog banovati sa foruma zato sto je psihopata/gej. Tj. mozemo ali je nekako necivilizacijski, sramno, podlozno osudi.
[ MajorFatal @ 17.07.2023. 17:31 ] @
Pa nemoj onda ..
[ Bradzorf012 @ 19.07.2023. 15:34 ] @
Uzurpirane institucije.
[ Bora Sonar @ 20.07.2023. 08:48 ] @
Omogućite ćirilicu na forumu!
[ Bradzorf012 @ 23.07.2023. 13:01 ] @
Šta nam vredi ćirilica ako su institucije uzurpirane.