[ rogi23 @ 12.09.2023. 16:06 ] @
Jedna registarska tablica je oštećena.
Da li mogu da doobijem isti broj, a samo da zamenim oštećenu ili mora da se menja broj, a samim tim i saobraćajnu dozvolu?
Koja je procedura?
Hvala unapred.
[ rogi23 @ 12.09.2023. 16:11 ] @
Greškom sam kliknuo na Poljoprivredu umesto na Automobilizam.
[ ademare @ 12.09.2023. 16:46 ] @
Teoretski moze i jedno i drugo , u praksi ce da bude menjanje !

Jer nece oni iz MUP-a da porucuju da fabrika pravi jednu i to specijalnu , jer fabrika pravi sa oznakama po redu .


Znaci oni u MUP-u imaju ko zna koliko kompleta na lageru. I mnogo im je jednostavnije da ti daju novi komplet uz placanje , nego da fabrika pravi jednu specijalnu ?
[ baresi @ 12.09.2023. 20:20 ] @
Ne znam kako je kod vas, kod nas možeš naručiti istu tablicu, ako ne drugačije kao treću tablicu za prikolicu, koju smontiraš na auto. To kod nas košta 10 eura.
Moraš ići na opštinu, daš izjavu kako se oštetila, treba ti saobraćajna i lični dokument, platiš i oni ti naruče istu tablicu kod proizvodjača.
Pitaj, sumnjam da se to kod vas ne može.

[Ovu poruku je menjao baresi dana 12.09.2023. u 21:34 GMT+1]
[ Java Beograd @ 13.09.2023. 07:26 ] @
Glavno pitanje je: koliko je oštećena?

Jer, ako nije pocepana, već samo zgužvana, onda batali odlazak u MUP.

- Ispravi, koliko god možeš - čekićem i nekim priručnim alatima i potrudi se da bude što ravnija + koliko možeš vrati reljef slova.
- Uzmi crnu boju i tanju četku, i prefarbaj slova i brojeve. Ne diraj belu, fluorescentnu osnovu.
- Oštećenu - popravljenu tablicu montiraj napred, onu zdravu montiraj pozadi.

Čiča miča, gotova priča. Policijske patrole ti neće praviti probleme, a ako si valjano odradio posao proći ćeš i sledeći tehnički bez problema.

Možeš i da postaviš slike da ošacujemo šta i kako valja uraditi.
[ optimizator @ 13.09.2023. 20:56 ] @
Danas sam video u servisu vozilo sa francuskim tablicama. A one od - plastike!
Pleksiglas neki.
Interesatno, skuplje bi bile takve kod nas ili jeftinije za državu.
[ rogi23 @ 17.09.2023. 09:27 ] @
Citat:
Java Beograd:
Glavno pitanje je: koliko je oštećena?

Jer, ako nije pocepana, već samo zgužvana, onda batali odlazak u MUP.

- Ispravi, koliko god možeš - čekićem i nekim priručnim alatima i potrudi se da bude što ravnija + koliko možeš vrati reljef slova.
- Uzmi crnu boju i tanju četku, i prefarbaj slova i brojeve. Ne diraj belu, fluorescentnu osnovu.
- Oštećenu - popravljenu tablicu montiraj napred, onu zdravu montiraj pozadi.

Čiča miča, gotova priča. Policijske patrole ti neće praviti probleme, a ako si valjano odradio posao proći ćeš i sledeći tehnički bez problema.

Možeš i da postaviš slike da ošacujemo šta i kako valja uraditi.



Izvoli:



Danas sam zalepio parče lima iza ove rupe, još samo da bojom popravim slovo E



[ rogi23 @ 17.09.2023. 09:29 ] @
Citat:
baresi:
Ne znam kako je kod vas, kod nas možeš naručiti istu tablicu, ako ne drugačije kao treću tablicu za prikolicu, koju smontiraš na auto. To kod nas košta 10 eura.
Moraš ići na opštinu, daš izjavu kako se oštetila, treba ti saobraćajna i lični dokument, platiš i oni ti naruče istu tablicu kod proizvodjača.
Pitaj, sumnjam da se to kod vas ne može.

[Ovu poruku je menjao baresi dana 12.09.2023. u 21:34 GMT+1]



Ne sećam se da li kod nas broj za prikolicu ide obrnutim redom od broja na autu, ali u svakom slučaju mislim da ne može, jer moram da posedujem prikolicu, a ja je nemam.
[ Java Beograd @ 17.09.2023. 17:28 ] @
Citat:
rogi23:
Danas sam zalepio parče lima iza ove rupe, još samo da bojom popravim slovo E


Ekstra! To je to.
[ rogi23 @ 18.09.2023. 09:35 ] @
@Java Beograd
Misliš da ovo prolazi na tehničkom?


[ Java Beograd @ 18.09.2023. 11:11 ] @
Ne znam, ne smem ništa da tvrdim. Sve zavisi od procene radnika na tehničkom.
Kao što rekoh stavi oštećenu napred, ispravnu pozadi i možeš da voziš.

Što se tehničkog tiče, ako ti nešto kažu, tvoj odgovor je "Šta joj fali, samo je malo ogrebana?"

U zakonu kaže da "oštećenu tablicu treba zameniti", ali nema pojašnjenja šta se smatra "malo ogrebanom" a šta je "oštećena"
[ pbenka @ 18.09.2023. 14:12 ] @
Citat:
rogi23:
Citat:
baresi:
Ne znam kako je kod vas, kod nas možeš naručiti istu tablicu, ako ne drugačije kao treću tablicu za prikolicu, koju smontiraš na auto. To kod nas košta 10 eura.
Moraš ići na opštinu, daš izjavu kako se oštetila, treba ti saobraćajna i lični dokument, platiš i oni ti naruče istu tablicu kod proizvodjača.
Pitaj, sumnjam da se to kod vas ne može.

[Ovu poruku je menjao baresi dana 12.09.2023. u 21:34 GMT+1]



Ne sećam se da li kod nas broj za prikolicu ide obrnutim redom od broja na autu, ali u svakom slučaju mislim da ne može, jer moram da posedujem prikolicu, a ja je nemam.


Na prikolici, pa i onoj lakoj, što je nekad moglo na treću tablicu, sada ide registraciono područje na kraju (kao kod kamionskih prikolica). Laka prikolica je nekad išla na treću tablicu, ali to je davno ukinuto, sada svaka prikolica ima svoju tablicu i saobraćajnu dozvolu.
[ baresi @ 18.09.2023. 15:10 ] @
Dobro su ga iskomplicirali kod vas. Sin je prije dva meseca dobio treću tablicu za prikolicu, koju još nije kupio. Platio je 9,90 € i dobio ju je za tjedan dana. Potpuno je ista kao ostale dvije. Bez veze vas deru sa dodatnim troškovima.
[ rogi23 @ 18.09.2023. 16:19 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ne znam, ne smem ništa da tvrdim. Sve zavisi od procene radnika na tehničkom.
Kao što rekoh stavi oštećenu napred, ispravnu pozadi i možeš da voziš.

Što se tehničkog tiče, ako ti nešto kažu, tvoj odgovor je "Šta joj fali, samo je malo ogrebana?"

U zakonu kaže da "oštećenu tablicu treba zameniti", ali nema pojašnjenja šta se smatra "malo ogrebanom" a šta je "oštećena"


Na 20m od moje kuće je tehnički pregled.
Ću iskvarim reč pa ću da ih pitam.
😁
[ bordzija @ 10.10.2023. 08:36 ] @
Meni su pre jedno 10 god psi lutalice pocepali tablicu jer se mačka zavukla pod haubu. Bila je u fronclama. Otišao sam do policije i avantura je bila sledeća. Da objavim izgubljenu/ukradenu tablicu pa onda da dajem neku izjavu kao da sam je izgubio?!?? Pa da tražim druge tablice što znači zamena i nova saobraćajna. To je recimo 5+5.000 din. Ja se vratio kući, isekao parče foreksa u veličini tablice, ispeglao one froncle, zalepio montažnim lepkom, gde fali prstom oblikovao, dodao i onaj okvir preko toga i ušrafio na auto. Onda lepo belim lakom za nokte premazao montažni lepak i na oko se ništa nije razlikovalo. Niko mi nikakav problem nije pravio na teh pregledu ni kasnije u saobraćaju.