[ bordzija @ 13.03.2024. 12:46 ] @
Žene su zlo.

Može li samo kvaka da se zameni ili moraju cela vrata? Problem je što nigde ne piše model a nalepnica se izlizala.
Trenutno radi otvara se šrafcigerom.


[ bordzija @ 13.03.2024. 12:51 ] @
Ne razumem zašto ne prave ove delove od titanijuma kada znaju da ih žene koriste?
[ baresi @ 13.03.2024. 13:41 ] @
Prodaju se samo kvake ali ako nemaš model koji se nalazi na naljepnici iznad vrata kada ih otvoriš, moraš ići sa starom u G.servis. Kod nas koštaju oko 10 €.
Da nije ova za 100 Dinara?

https://www.mojtrg.rs/oglas/os...brtaja-kao-nova-potpun/2060232

[Ovu poruku je menjao baresi dana 13.03.2024. u 14:52 GMT+1]
[ baresi @ 13.03.2024. 14:05 ] @
Ako se ne varam, to je model W6423, Art.No 349227
[ scoolptor @ 13.03.2024. 14:17 ] @
bordzija, bas nemas srece sa belom tehnikom.
[ Living Light @ 13.03.2024. 14:22 ] @
Citat:
baresi: Kod nas koštaju oko 10 €.

a kod nas 100din.

znaci, za sada je 10€ ~ 100 din.

Samo polako Baresi,
sad cemo Malo mi Vama da prodajemo delove

samo da ispravimo kurnu Listu ...
[ scoolptor @ 13.03.2024. 14:24 ] @
Proveri ovo https://www.gsd.rs/masine-za-p...55-gorenje-rucica-vrata-ps-10/
[ dusanboss @ 13.03.2024. 14:44 ] @
Mašina je Gorenje W7203.
Nego nešto mi nedeluje da je to žena uradila već muž koje je pomislio da je majstor. Kod žene se samo zaglavila vrata. Možda je bila samo sigurnosna brava zaključana koja se odključa nakon nekih 15 minuta pošto se mašina isključi iz struje.
[ baresi @ 13.03.2024. 15:00 ] @
https://www.mimovrste.com/pral...m/gorenje-pralni-stroj-w6423-s
https://www.enaa.com/kombinira...iki/pralni-stroj-gorenje-w7203
[ baresi @ 13.03.2024. 15:24 ] @
Citat:
Living Light:
Citat:
baresi: Kod nas koštaju oko 10 €.

a kod nas 100din.

znaci, za sada je 10€ ~ 100 din.

Samo polako Baresi,
sad cemo Malo mi Vama da prodajemo delove :-)

samo da ispravimo kurnu Listu ...


Jbg Living, šta je tu je, kolo sreće se okreće.
[ ademare @ 13.03.2024. 16:25 ] @
Pa da kod nas cela masina 100 din

To ljudi kada daju oglase , znaju da veliki broj kupaca voli da sortira od najjeftinijeg pa navise ! I onda napisu Bezveznu cenu , da bi njihov oglas bio medju prvima .

Ova polovna masina iz uvoza je najverovatnije 100 Eur , a mozda i vise zavisno od modela , sto je naravno preskupo i neisplativo !

Tako ima ljudi dovoze iz uvoza i preprodaju !

Ja ne bih nikada to kupio , ali ima ljudi koji misle da je to povoljno ?
[ bordzija @ 13.03.2024. 17:20 ] @
Ma žena uradila (ne moja) kaže žurila sam da izvadim. Rekoh što me nisi pitala pre upotrebe šrafcigera 🤣 nego posle. Uglavnom doći će joj majstor sa drugim vratima rešeno je.

Nalepnica se izlizala (ona kada otvoriš vrata) mašina ima 1000rpm.
[ bordzija @ 13.03.2024. 17:26 ] @
Inače kod ovog glupog gorenje modela se ta plastična kvaka menja jednom godišnje jer je tako napravljena. Prođe god dana plastika promeni strukturu i pukne.
[ dusanboss @ 13.03.2024. 20:53 ] @

U pravu si. Pre će biti da je ova što si ti rekao. Nisam video post. Mada vrata su identična na obe.

Citat:
bordzija:
Ma žena uradila (ne moja) kaže žurila sam da izvadim. Rekoh što me nisi pitala pre upotrebe šrafcigera 🤣 nego posle. Uglavnom doći će joj majstor sa drugim vratima rešeno je.

Nalepnica se izlizala (ona kada otvoriš vrata) mašina ima 1000rpm.


Šteta cela vrata kad deo košta max 750 din. Šta je tu puklo ta plastika ili pločica koja je drži?


Citat:
bordzija:
Inače kod ovog glupog gorenje modela se ta plastična kvaka menja jednom godišnje jer je tako napravljena. Prođe god dana plastika promeni strukturu i pukne.


Nek sam se ja samo rešio Gorenja
[ Living Light @ 13.03.2024. 22:51 ] @
Citat:
bordzija: žena uradila (ne moja) kaže žurila sam da izvadim. Rekoh što me nisi pitala pre upotrebe ...

RadapCiger okaci iznad masine.
Da "žena" može drugi put Prvavilno otvoriti vrata.

Ovo na slici je k'o da si Bravu cupao Kamionom :)
[ test1234 @ 16.03.2024. 09:46 ] @
Malo sam zakasnio, evo solidnog rešenja. Izbacili su nova zamenska vrata, pa ko bude hteo da menja cela vrata nek uzme ova klasična, mnogo su praktičnija a original.




[ bordzija @ 17.03.2024. 21:42 ] @
Stavljena ista kakva su bila rešen probl delova ko salate za gorenje
[ Living Light @ 19.03.2024. 03:05 ] @
Bordzija, resen problem ...

-dok ne nestanu jedne :)

[ test1234 @ 19.03.2024. 06:55 ] @
@bordzija

Video sam ovo pored mašine. Kako koristiš ovo? Kad stavljaš, na koje programe, koje temperature, koju količinu (gr) itd.




[ dusanboss @ 19.03.2024. 12:48 ] @
Citat:
Living Light:
Bordzija, resen problem ...

-dok ne nestanu jedne



Ja sam skoro toliko morao da rasklapam kada sam vadio čarape.


BTW jel zna neko u kom delu pranja mašina povlači omekšivač? Kada prašak? Kojim redosledom ide ciklusa pranja kod standardnih mašina kad je uključiš na 90 sa predpranjem?
[ Java Beograd @ 19.03.2024. 13:01 ] @
Citat:
dusanboss: TW jel zna neko u kom delu pranja mašina povlači omekšivač? Kada prašak? Kojim redosledom ide ciklusa pranja kod standardnih mašina ...


Prosto je:

1. Prva voda i deterdžent. Ovo se greje na zadatu temperaturu i bućka, tj. vrti levo-desno, tokom 2/3 ukupnog vremena pranja (otrpilike).
2. Ispiranje. U zavisnosti od mašine, najčešće 3 ili 4 puta: uzima vodu, bućka, vrti levo-desno, izbacuje vodu i centrifugira (ne najjače).
3. Poslednja voda. Uzima poslednji put vodu, zajedno sa omekšivačem, bućka, vrti levo-desno, izbacuje vodu i najjača centrifugira.

I kraj.

Ako ima pretpranje onda pre 1. ide:
- Voda i deterdžent za pretpranje. Ovo se greje na zadatu temperaturu i bućka, tj. vrti levo-desno. Na kraju pretpranja izbacuje vodu, ne ispira se. Ide blaga centrifuga.
[ bordzija @ 19.03.2024. 16:10 ] @
@test
Nemam pojma nije moja mašina.

@dusan
Prašak uzima na početku a omekšivač ugl u isto vreme ili uz neki ciklus. Uvek pogrešno.

Ako baš hoćeš onda na kraju pranja uključi još jedno ispiranje pa dodaj omekšivač.

Inače mašine uvek omanu i povuku odmah omekšivač.
[ dusanboss @ 20.03.2024. 13:43 ] @
Aha. Znači to je fora. Mašina ne uzme omekšivač kad bi trebalo već ranije. Moraće da se sipa pred zadnje ispiranje
[ bakara @ 20.03.2024. 14:55 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
dusanboss: TW jel zna neko u kom delu pranja mašina povlači omekšivač? Kada prašak? Kojim redosledom ide ciklusa pranja kod standardnih mašina ...


Prosto je:

1. Prva voda i deterdžent. Ovo se greje na zadatu temperaturu i bućka, tj. vrti levo-desno, tokom 2/3 ukupnog vremena pranja (otrpilike).
2. Ispiranje. U zavisnosti od mašine, najčešće 3 ili 4 puta: uzima vodu, bućka, vrti levo-desno, izbacuje vodu i centrifugira (ne najjače).
3. Poslednja voda. Uzima poslednji put vodu, zajedno sa omekšivačem, bućka, vrti levo-desno, izbacuje vodu i najjača centrifugira.

I kraj. :D

Ako ima pretpranje onda pre 1. ide:
- Voda i deterdžent za pretpranje. Ovo se greje na zadatu temperaturu i bućka, tj. vrti levo-desno. Na kraju pretpranja izbacuje vodu, ne ispira se. Ide blaga centrifuga.

masine koliko znam uglavnom ne uzimaju omeksivac u poslednjem ciklusu vec u pretposlednjem
tako da nakon toga ide jos jedno ispiranje da se omeksivac izbaci.

Domacicama se to ne dopada pa rade ono sto je @bordzija napisao

Citat:
bordzija:
Ako baš hoćeš onda na kraju pranja uključi još jedno ispiranje pa dodaj omekšivač.

Inače mašine uvek omanu i povuku odmah omekšivač.


Obicno se misli da masina uzme pogresno omeksivac, a ona zapravo treba da ispere omeksivac, jer je to hemija i otrov....ali mirise.
[ Living Light @ 20.03.2024. 15:08 ] @
omašili ste amaSVE,
Aj lepo svi u čošak na kukuruz

Mašina dodaje dozira uzima omekšivač prilikom Poslednjeg uzimanja vode!

A tek neke mašine za extra osetljive osobe (kao što je bakara ) imaju OPCIJU još jednog ispiranja nakon Omekšavana.

A ta Funkcija NIJE pravilo.
[ Java Beograd @ 20.03.2024. 19:56 ] @
Citat:
bakara:masine koliko znam uglavnom ne uzimaju omeksivac u poslednjem ciklusu vec u pretposlednjem tako da nakon toga ide jos jedno ispiranje da se omeksivac izbaci.


Ne, grešiš. Upravo poslednja voda i definitino nema više ispiranja. Poenta je da omekšivač ostane u vešu.

Naravno, treba uzimeti u obzir ovo šta je @Living Light napisao, jer zaista ne mogu da tvrdim da znam šta svaka mašina na svetu radi.
Ali, ove, obične, fazon: Gorenje, Beko, Candy, Indesit - definitivno poslednja voda.

Citat:
bakara:... treba da ispere omeksivac, jer je to hemija i otrov....ali mirise.
Da je "hemija", jeste, da je otrov, nije. Jer da jeste, odavno bi se populacija planete svela na 1%
Nije svaka "hemija" štetna, i nije sve "biljno i prirodno" - zdravo. Počevši od duvana, gljiva ludara i heroina, koji je, kao što znamo - prirodnog i biljnog porekla. Oko vutre nećemo da se prepiremo.
[ bordzija @ 21.03.2024. 12:12 ] @
Ma kakvi većina mašina uzme omekšivač već sa praškom i onda ga čak i kuva.

Ko ne veruje može prosto da se uveri tako što posle uzimanja prve vode otvori i proveri. U 90% slučajeva omekšivača nemaaaaa 🤣
[ bordzija @ 21.03.2024. 12:16 ] @
To isto radi veš mašina od 800 evra i ona od 400 evra i ona od 200 evra. Povuče omekšivač pre vremena.

Inače je omekšivač TEŠKI OTROV!
[ Java Beograd @ 21.03.2024. 13:49 ] @
Sto puta sam se uverio, i uvek je kadica za omekšivač puna omekšivača sve do poslednje vode za ispiranje. Ne znam o čemu pričaš, i kakve veze ima cena mašine (?).

Kadica za omekšivač je koncipirana po principu "Pitagorine čaše".
Ako ti je mašina neispravna, pa iz mlaznice iznad kadice za omekšivač izlazi voda pre poslednje vode za ispiranje, tada i samo tada može omekšivač da iscuri.
Ne može drugačije. Omekšivač se ne "povlači", nego prosto iscuri kad se nalije vodom preko određenog nivoa.

Da je omekšivač "teški otrov" ne bi smo mi ovde debatovali na formu, nego bi smo bili 2m pod zemljom.

Inače, "omekšivač za veš" je POTPUNO ISTO što i "kondicioner za kosu", samo se drugačije parfemiše.
[ Living Light @ 21.03.2024. 14:00 ] @
Bordziji danas nije dobro.
Prica o omeksivacu kao da
prvi put ima ves masinu.

On pored poslasticarnice ima
i % Udeo u vlasnistvu Foruma,
pa kada ne kosi travu na Baterije,
tada "dize Gledanost" na ES-u.

Eee, Bordzi, Bordzi ...
[ bordzija @ 21.03.2024. 20:50 ] @
Naravno da iscuri omekšivač u bilo kom trenutku jer je to sve skoreno kamencim i niko normalan ne rastura celu veš mašinu da bi potapao kutiju u sirće.

Dakle to nikome ne radi kako treba i uvek proguta omekšivač.
[ Java Beograd @ 22.03.2024. 07:58 ] @
Citat:
bordzija:Dakle to nikome ne radi kako treba i uvek proguta omekšivač.


Jbg bordžija, ti živiš u svetu raspalih trapova, ćelavih guma, trulih bojlera i razvaljenih veš mašina. A po tvojim rečima se može zaključiti da i tvoji friends & familly žive jednako tako.

Živeći u takvom svetu, i okružen takvim ljudima, očigledno je da imaš problem da shvatiš da postoji određena populacija ljudi koji voze ispravne, održavane automobile, i koriste ispravnu belu tehiku.

Ja pripadam toj populaciji, i u mojoj veš mašini UVEK JE OMEKŠIVAČ U KADICI DO POSLEDNJEG UZIMANJA VODE.
[ aleksa.ue @ 22.03.2024. 08:01 ] @
Citat:
bordzija:
Naravno da iscuri omekšivač u bilo kom trenutku jer je to sve skoreno kamencim i niko normalan ne rastura celu veš mašinu da bi potapao kutiju u sirće.

Dakle to nikome ne radi kako treba i uvek proguta omekšivač.

Moguce je da se nakupi prljavstina i kamenac ,a moguce je i da je ventil neispravan.
[ baresi @ 22.03.2024. 08:14 ] @
Ako misliš na kutiju gde se sipa detergent, ta kutija se vadi bez rasturanja mašine. Povučeš posudu van do kraja, pritisneš malu plastičnu polugu i kutija je vani. Što se tiče curenja omekšivača, najčešća greška je što se sipa previše omekšivača i normalno da iscuri. Treba ga sipati toliko da ne predje najvišu tačku one čašice koja je pokrivena poklopcem. Tu se nema šta pokvariti, princip rada je isti kao kad vučeš vino crevom iz buradi. Drugi mogući uzrok je objasnio @Java Beograd, ali češći uzrok je baš previše sipanja omekšivača u posudicu. Kad kupiš novi omekšivač, skini poklopac čašice, nalij omekšivač u poklopcu od embalaže omekšivača i izmeri koliko moraš uliti da ne predješ vrh ćašice i neće biti preranog iscurivanja.
[ bordzija @ 22.03.2024. 10:28 ] @
Ma kakvi java nema pojma. Sipam omekšivač ispod naznačenog podeoka ali mašina uvek dobija vodu i mimo programa za poslednje ispiranje. Dal je kamenac na mlaznicama ili neispravan elektromagnetni ventil tj propušta od kamenca. Uglavnom povuče omekšivač u startu ili u nekom sledećem ispiranju.

Ko još gleda to jbg meni je bilo bitno zbog posla i peškira. Budu tvrdi ko karton ali sve to reši mašina za sušenje.

Java se džabe nervira.
[ Java Beograd @ 22.03.2024. 12:12 ] @
Citat:
bordzija: Java se džabe nervira.


Možeš misliti koliko se Java nervira što ti koristiš razvaljene veš mašine koje nemaju kontrolu uzimanja omekšivača.

Evo, sinoć ne mogah da večeram od sekiracije.
[ Living Light @ 22.03.2024. 12:44 ] @
Citat:
bordzija: Sipam omekšivač ispod naznačenog podeoka
ali mašina uvek dobija vodu i mimo programa za poslednje ispiranje.

???
Kupi nekad nešto Novo.

Citat:
bordzija: meni je bilo bitno zbog posla i peškira. Budu tvrdi ko karton ali sve to reši mašina za sušenje.

Šta rešava mašina za sušenje? WTF

- Izostanak Omekšivača?

pa ti si Genije !
-------

Jedino da ti rezervišemo mesto u "Aleji Velikana" ...


[ bordzija @ 22.03.2024. 16:11 ] @
Samsung nova inverter veš mašina plaćena 800 evra uvek je povlačila omekšivač u toku pranja.

Dakle to ne funkcioniše niti ljudi obrate pažnju. Džabe se nervirate. Pustiš mašinu da završi, sipaš omekšivač i uključiš jedno ispiranje posao gotov.

I opet ako su pešiiri matori omekšivač ne vredi ništa. Mora u sušilicu da smekša.

Lepo sam vam rekao da ne poznajete materiju. Džabe se nervirate.
[ Living Light @ 22.03.2024. 16:17 ] @
Ma,
zasto bi se nervirali
ako neko
Ne cita Uputstvo od masine,
I ako neko "Godinama Baca" omeksivac
u otpadne vode,
- a da pri tom, To i Ne Zna.

Masala, ima se moze se :)
[ bordzija @ 22.03.2024. 16:41 ] @
Ne vredi ti tu uputstvo ništa kada mašina povlači omekšivač bez ikakvog smisla.

Inače je omekšivač jako otrovna hemija koja ostaje u materijalu, u koji posle obučemo i znojem prenosimo u organizam. Još otrovnije je udisati. Svakome po zasluzi jbg.

Ja nikada ne koristim omekšivač za ličnu upotrebu. Ono što se pegla preletim vlažno i još malo prosušim.

I to gužvanje se izbegne ako se posle završetka pranja odmah veš izvuče i prostre lepo.
[ test1234 @ 22.03.2024. 17:15 ] @
Amerikanci recimo uopšte ne koriste omekšivač. Baš iz razloga što je prilično štetan. Njihovi regulatori preporučuju da se veš obavezno suši u mašini za sušenje veša jer se tako eliminiše taloženje alergena prilikom sušenja veša napolju. Takodje u SAD-u se koriste maramice za sušenje veša koje se zajedno sa vešom ubace u mašinu za sušenje veša. Isprobao sam te njihove maramice i mogu vam reċi da su mirisi blagi i veoma prijatni, bar meni.
[ bordzija @ 22.03.2024. 17:30 ] @
Ja da se pitam zabranio bi omekšivač em štetan em masti celu veš mašinu i buđ buja na sve strane.

Saće java da se javi i kontrira samo da bi kontrirao
[ baresi @ 22.03.2024. 19:45 ] @
Citat:
test1234:
Amerikanci recimo uopšte ne koriste omekšivač. Baš iz razloga što je prilično štetan. Njihovi regulatori preporučuju da se veš obavezno suši u mašini za sušenje veša jer se tako eliminiše taloženje alergena prilikom sušenja veša napolju. Takodje u SAD-u se koriste maramice za sušenje veša koje se zajedno sa vešom ubace u mašinu za sušenje veša. Isprobao sam te njihove maramice i mogu vam reċi da su mirisi blagi i veoma prijatni, bar meni.


Kako kome, meni su Amerikanci zadnji, ali zadnji uzor što se tiče zdravlja, počevši od ishrane, pića do omekšivača.
[ Java Beograd @ 23.03.2024. 19:42 ] @
Citat:
bordzija:
Ja da se pitam zabranio bi omekšivač em štetan em masti celu veš mašinu i buđ buja na sve strane.

Saće java da se javi i kontrira samo da bi kontrirao :D

Pa naravno. Od koga očekuješ da "zabrani" omekšivač? Od onog ko je "naredio" da mora da se koristi?
[ dusanboss @ 24.03.2024. 12:28 ] @
Evo šta mislim da se dešava kod mene kad mašina povuče omekšivač ranije nego što bi trebalo.
Pitao sam kevu koliko sipa praška omekšivače i vidim da preteruje. Sipa oko maksimuma ili čak malo preko. Gledajući kako mlaznice izbacuju vodu to je poprlično količina za manje vreme i mislim da prašak ne stigne da izcuri na vreme tako da se voda i prašak izlju u pregradu za omekšivač i podignu nivo dovoljno da se aktivira afekat pitagorine čaše i to je to. Takodje vidjam ostatke praška u sve 3 pregrade.
[ bordzija @ 24.03.2024. 18:35 ] @
Kamenac zapuši te mlaznice i one podlivaju u omekšivač. Da bi to radilo kako treba moraš jednom godišnje da rasturaš celu veš mašinu i čistiš kompletnu kutiju sa mlaznicama od kamenca.
[ aleksa.ue @ 24.03.2024. 18:41 ] @
Moze biti i da je elektroventil neispravan.
[ bordzija @ 24.03.2024. 23:43 ] @
Eto ja za svojih 50 god još nisamvido vešmašinu da uzima omekšivač kako treba.
[ Living Light @ 25.03.2024. 01:08 ] @
Sva svetska Pamet na ovoj kugli NE UME da napravi v.mašinu
sa kojom Ti UMEŠ da pereš, a da je pokvariš NEčitanjem Uputstva za Upotrebu.

Izostajao si sa nekih časova, pa bi trebalo da počneš da Pereš-od-Početka :)



------------------------------------
a da počneš od ovog Albalux modela?
... nije komplikovano, Samo malo Strpljenja :)



[ bordzija @ 25.03.2024. 10:51 ] @
Trgovci džabe prdite kamenac je neumoljiv, kako ne kapirate?

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 25.03.2024. u 12:06 GMT+1]
[ dusanboss @ 25.03.2024. 14:38 ] @
Citat:
bordzija:
Kamenac zapuši te mlaznice i one podlivaju u omekšivač. Da bi to radilo kako treba moraš jednom godišnje da rasturaš celu veš mašinu i čistiš kompletnu kutiju sa mlaznicama od kamenca.

Citat:
aleksa.ue:
Moze biti i da je elektroventil neispravan.


Mašina je nova. Oprala možda 5 pranja tako da kamenac nije sigurno. Nije ni elktroventil pošto vidim da rade mlaznice kako treba. Jedino mi pada na pamet to što sam napisao tj prelivanje. Ima i neka pregrada u posudi za prašak koja se skida. Mislim da ona sprečava da prašak dovljno brzo izadje iz posude i da zato preliva. probaću bez nje.
[ bordzija @ 25.03.2024. 15:55 ] @
Ta pregrada tj klapna je za tečni deterdžent zato ti preliva 🤗
[ Java Beograd @ 25.03.2024. 17:12 ] @
Bravo bordži, bar jednom da od tebe nešto pametno pročitamo. A sumnjao sam.
[ bordzija @ 25.03.2024. 20:43 ] @
Ja sam uvek u pravu čak i kada si ti ponekad u pravu 🤗
[ Living Light @ 26.03.2024. 07:06 ] @
Citat:
bordzija: Ja sam uvek u pravu ...


[ dusanboss @ 26.03.2024. 09:00 ] @
Citat:
bordzija:
Ta pregrada tj klapna je za tečni deterdžent zato ti preliva 🤗

Jeste, evo sad vidim da piše u uputstvu. Ne znam kako nisam video kada sam čitao ranije. Mada je i logično ... al dobro eto rešen problem.
[ Living Light @ 26.03.2024. 09:19 ] @
[ Java Beograd @ 26.03.2024. 10:10 ] @
Tečni deterdžent je sve popularniji u mom domaćinstvu, tj. gospodža ga sve češće koristi, pošto "obojeni veš" pere na 40o.

Tablete smo probali, pa batalili, pošto se dešava (retko, ali ipak se desi ponekad) da se tableta ne otopi.
I tako, ostaje tečni deterdžent kao opcija, ali tako da se sipa u onu mericu (poklopac ambalaže) i stavi na dno bubnja, pa preko toga veš.
Sipanje tečnog deterdženta u kadicu - ćorava posla.
[ Living Light @ 26.03.2024. 10:13 ] @
Citat:
Java Beograd: Tablete smo probali, pa batalili

Gorke ? :)
------------

mi koristimo samo tečni deterdjent,
i direkno se sipa u levu posudu (glavno pranje) bez dodatne pregrade,
jer nikada ne ostavljamo mašinu na "odložen start",
tako da je uvek neko pored nje kada kreće pranje.
[ bordzija @ 26.03.2024. 10:16 ] @
Možeš da sipaš tečni deterdžent ali sačekaj da mašina prvo po paljenju povuče vodu pa kada krene da uzima onda suneš. Bolji je tečni deterdžent barem 50% od praškastog. To muškarci najbolje vide na majicama ispod pazuha u letnjenem periodu.

Jer se mnogo mućka i vara sa praškastim tj trpa mleveni gips. Jednom kupim k+ hr prašak, pravi bosanac, unutra kuglice gipsa
[ Living Light @ 26.03.2024. 10:24 ] @
nije to GIPS.

To ume samo da se Skameni kao gips.

I prašak može zajedno sa vešom u bubanj,
nema potrebe da se sipa gore u posudu.

Naravno, ako nema pretpranja i odženog starta.
[ bordzija @ 26.03.2024. 18:58 ] @
Nevalja može da ofarba belu ili svetliju garderobu.

Jeste gips, savršeni mali obluci za koje mi je jedan tehnolog rekao - da to zovu ispunjivači
[ Living Light @ 26.03.2024. 19:06 ] @
Neka ti Taj TEHNOLOG

- zagipsa instalaciju sa razvodnim kutijama na vikendici sa FAKS-om :)

čisto za probu ...
[ test1234 @ 26.03.2024. 21:07 ] @
Kad smo već kod Faks-a odličan prašak sa 7 enzima pere na svim temperaturama, za svaku preporuku, verovatno najbolji na našem tržištu.
[ bordzija @ 27.03.2024. 12:02 ] @
Faks pa onda rubel koji je jeftiniji i sa manje enzima isto dobro pere. Mnogo bolje od recimo ariela i persola za naše tržište
[ bakara @ 27.03.2024. 13:32 ] @
Citat:
bordzija:

Jeste gips, savršeni mali obluci za koje mi je jedan tehnolog rekao - da to zovu ispunjivači :D

I bas ti je rekao da je Gips taj ispunjivac?

To belo sto se stvrdne je uglavnom soda

uglavnom su to:
-Soda (natrijum karbonat)
-Zeolit
-Sodium tripolyphosphate
[ Java Beograd @ 27.03.2024. 14:42 ] @
Ako bordžija kaže da je gips, onda je gips. Rek'o mu tehnolog.

Ali, u Grčkoj je taj gips jeftiniji, a u Srbiji je duplo skuplji.
[ bordzija @ 27.03.2024. 20:14 ] @
Aman ljudi ne stvrdne se ništa, u prašku su bele oble kuglice raznih oblika i veličina. Na oko su neprimetni u prašku ali kada ga rastopite u vodi na dnu se skupi gomila.

Jednostavno slučajno sam ih otkrio tako što sam u čašu sipao topli vodu i prašak da bih u to umočio fleku da odstoji. I na dnu otkrio kuglice. Sasvim slučajno sam otkrio k+ prevaranta iz bosne.
[ Living Light @ 27.03.2024. 20:34 ] @
Citat:
bordzija: u prašku su bele oble kuglice raznih oblika i veličina.

Extra Dodatak!
To ti je prašak za veš sa Stiroporom.

Ima toga u Grčkoj,
po 3-4 puta je jeftiniji nego kod nas prašak Biljana.
[ bordzija @ 27.03.2024. 20:43 ] @
Ma jok tvrdo je ko kamen kada se udari čekićem pukne. Čist gips.

Takve bedne prevare imaš samo na balkanu, grci jako vode računa.
[ bakara @ 27.03.2024. 20:45 ] @
Dobro je da si ih razotkrio, teska je to mafija.
[ Living Light @ 27.03.2024. 20:57 ] @
Citat:
bordzija:Jer se mnogo mućka i vara sa praškastim ....
Jednom kupim k+ hr prašak

Ni sa jednim nisi zadovoljan.

Koji prašak ili tečnost koristis za pranje u mašini inaće ?
Ima li neki tip/model da se dobro pokazao kod tebe?
[ bordzija @ 27.03.2024. 21:21 ] @
Pre sam koristio fax čekam akciju a danas cepam rubel (isto saponija) pre neki dan sam u univeru uzeo 12 kila 1500 din. Pre sumanutog poskupljenja svega u srbiji 12 kg je bio 700-800 din.

Svanulo mi posle ariela koji je živi krš za naše tržište.
[ Java Beograd @ 28.03.2024. 08:27 ] @
Citat:
bakara:Dobro je da si ih razotkrio, teska je to mafija.

bordžiju za predsednika! Ili bar za moderatora!
[ dusanboss @ 28.03.2024. 12:28 ] @
Citat:
Living Light:


Ma čitao sam uptstvo 3 puta. To me je i zbunilo. U jednom delu piše da je taj dodatak potrebno obavezno staviti ukoliko ste ga dobili. (naknadno sam skapirao da je to slučaj samo za tečni deterdžent ali je krajnje nejasno napisano.)

U drugom delu gde je brojevima objašnjeno šta je šta jasno piše da je to za tečni deterdžent, ali ne i u ovom delu gde piše kako se dozira i sipa koji sam čitao par puta.
[ bordzija @ 28.03.2024. 22:03 ] @
Patent je genijalan i oslobađa one male posudice koju obavezno izgubimo. Kod gorenja klapnu samo spustiš ili digneš, ne može da se izgubi
[ Java Beograd @ 29.03.2024. 07:30 ] @
Ne treba ti ni klapna ni "posudice". (uzgred, umesto "posudica" mogu da posluže i čepovi)

Jer, i kad sipaš tečni deterdžent u "posudicu", već posle prve polurotacije bubnja, sav tečni deterdžent se prolije po komadu veša koji je tu, najbliži.
Onda, kasnije, kad voda sve lepo nakvasi i natopi taj se deterdžent rastvori u vodi i prodre u svaki ostali pojedinačni komad veša.

Zato: slobodno ukupnu količinu potrebnog tečnog deterdženta prolij po vešu i završiš posao.

Kadice i posudice su overrated, kad je u pitanju tečni deterdžent.
[ bordzija @ 29.03.2024. 10:49 ] @
Netačno, da si rasturao veš mašinu znao bi kako idu creva u bubanj i da to sve ide mimo veša.