[ bordzija @ 16.04.2024. 18:44 ] @
Zbogom radnici dobrodošle nestašice i poskupljenja.




[ Java Beograd @ 17.04.2024. 07:41 ] @
U mom Maxiju podove pere zaposleni, pripadnik tamnopute nacionalne zajednice, i UVEK JE PIJAN! Više puta mi je došlo da ga opalim po sred brnjice, da ga srušim s tog gov*neta, da zapamti da mora dobro da pazi na kupce u objektu.
Nadam se da robot radi posle kraja radnog vremena, što pripadnik tamnopute nacionalne zajednice nikako nije mogao, već je terao ono gov*no upra kad ima najviše kupaca.
A, i ako kojim slučajem robot radi kad je radno vreme, nadam se da ima senzore, jer ako nema, prema njemu neću imati skrupula, kao prema već pomenutom radniku.
[ djoka_l @ 17.04.2024. 10:12 ] @
Kako robočistači utiču na nestašice i poskupljenja?
Ono, kradu noću robu i menjaju cene po svom nahođenju?

Ako neko i izgubi posao, valjda Maxi hoće da uštedi, a ne da stavlja robote čije je čišćenje skuplje nego da to rade zaposleni.
[ test1234 @ 17.04.2024. 10:39 ] @
A plus i reklama na njemu, ubiva sve živo od bacila i čuva od Koronu.
[ bordzija @ 17.04.2024. 10:46 ] @
Pa lepo nema radnika nema ko da kupuje hranu koja automatski postaje luksuz.

Kada se zaleti ide i 20 kmh. Ima super senzore mislim i toplotnu cam jer sam se skrivao iza artikala

Jedino mi smeta što smrdi ko kolera, kao kada otvorite da menjate kesu od usisivača. E takav je nesnosan smrad.
[ Java Beograd @ 17.04.2024. 10:58 ] @
Citat:
test1234:A plus i reklama na njemu, ubiva sve živo od bacila i čuva od Koronu.
E, ali nisi video * zvezdicu! Ubija bakterije i viruse*

A onda sitnim slovima dole desno piše * Samo ako se bakterije i virusi dobrovoljno predaju i potpišu da se slažu s takvim tretmanom
[ Java Beograd @ 17.04.2024. 11:19 ] @
A u džepu mu pljoska puna brlje. Bazdi i preko gondole, u sledećem redu.

[ bordzija @ 18.04.2024. 00:09 ] @
Ako nekoga zanima kako radi

https://youtu.be/CShQNRziiSE?feature=shared

https://youtu.be/A0ulMcRx0jU?feature=shared
[ Turmen @ 18.04.2024. 13:44 ] @
Citat:
bordzija:
Zbogom radnici dobrodošle nestašice i poskupljenja.


A to što će AI da zameni programere to ti ne smeta?
[ B3R1 @ 18.04.2024. 15:25 ] @
Citat:
Turmen: A to što će AI da zameni programere to ti ne smeta?

On je verovatno neki elekt(on)icar-hardveras ili (V)KV majstor nekog non-IT zanata, pa ga ne zanima. :-)
[ bordzija @ 18.04.2024. 17:34 ] @
Ja sam inženjer ali nemam veze sa it sektorom niti žicama ali se snalazim u svemu.


Zameniće sve niste ni svesni kakav se armagedon sprema.
[ Turmen @ 20.04.2024. 17:32 ] @
Citat:
bordzija: Ja sam inženjer ali nemam veze sa it sektorom niti žicama ali se snalazim u svemu.


Zameniće sve niste ni svesni kakav se armagedon sprema.


Nisi svestan koliko jedva čekam taj armagedon Da odmorim malo mozak ko gospodin čovek. Eventualno, pošto mnogo volim da vozim bicikl, mogu da dostavljam klope za Glovo, da spojim lepo i korisno
[ ademare @ 20.04.2024. 19:34 ] @
Ma kakvi , kada Roboti preuzmu poslove od cistaca Maxija do Programera , ti kao biciklista pasionirani , spojis lepo i korisno !

Postanes Youtuber ! Pa spojis sa onom temom , kako obici Planetu za 20 $ dnevno

Obilazis planetu na bajsu , snimas i zaradjujes vecu lovu nego programer . Nabavis kamericu ovakvu i pustis masti na volju :




A dok obilazis Planetu , zenu ce da ti cuva Robot
[ scoolptor @ 20.04.2024. 20:26 ] @
Citat:
Eventualno, pošto mnogo volim da vozim bicikl, mogu da dostavljam klope za Glovo, da spojim lepo i korisno

Roboti vec uveliko isporucuju hranu. Dronovi robu. Stizu leteci taksiji.
Ako hoces da se osiguras, uzmi alat za postavku plocica, vodoinstalaterski alat, i sl.
[ DSL @ 22.04.2024. 07:01 ] @
Nista lepse od zanata koji traze manuelni rad. Odmor za dusu.
[ scoolptor @ 22.04.2024. 07:13 ] @
Odmor za dusu, ako radis za sebe, polagano.
[ Java Beograd @ 22.04.2024. 07:26 ] @
Citat:
bordzija:
Ja sam inženjer ali nemam veze sa it sektorom niti žicama ali se snalazim u svemu.
Zameniće sve niste ni svesni kakav se armagedon sprema.


Istorija se ponavlja.
Od ludističkog pokreta, s kraja 19 veka, kad su radnici lomili mašinske razboje u strahu od gubita posla
Preko zabrane industrijskih robota u Britanskoj auto industriji sedamdesetih godina prošlog veka (zbog čega je pomenuta industrija propala)
Do, evo današnjih dana, kad postoji bojazan da će AI da napravi "armagedon" i "sve" da nas zameni.

Ni slikari nisu nestali kad se pojavila fotografija, ni pozorište nije nestalo kad se pojavio bioskop, ni muzičari nisu nestali kad se pojavio gramofon i zvučni film.

Da, neki poslovi će nestati, pojaviće se drugi poslovi. Nema više kovača i sarača, ali ima Software QA i Web designer. I HR da nađe pomenute.
Zato, opušteno.
[ Turmen @ 22.04.2024. 10:28 ] @
Citat:
ademare: Ma kakvi , kada Roboti preuzmu poslove od cistaca Maxija do Programera , ti kao biciklista pasionirani , spojis lepo i korisno !

Postanes Youtuber ! Pa spojis sa onom temom , kako obici Planetu za 20 $ dnevno

Obilazis planetu na bajsu , snimas i zaradjujes vecu lovu nego programer . Nabavis kamericu ovakvu i pustis masti na volju :

A dok obilazis Planetu , zenu ce da ti cuva Robot


Sviđa mi se kako razmišljaš i to nije uopšte loša ideja. A ženu neće da čuva robot, ona će iza mene da ide kolima i da mi dodaje vodu i daje CPR ako riknem, pošto trenutno imam kondiciju možda za do pijace i nazad

Citat:
Java Beograd: Istorija se ponavlja.

Do, evo današnjih dana, kad postoji bojazan da će AI da napravi "armagedon" i "sve" da nas zameni.



Sećam se sličnih priča kako će Wordpress da zameni Web Developere, kako će Google Translate da zameni prevodioce i slično. Zanimljivo da sam uglavnom te "AI će sve da zameni" floskule do sada čuo od ljudi koji ne znaju ni string da parsiraju kako treba i od onih koji imaju malo dodirnih tačaka sa programiranjem.

Bordži je još jedan primer koji ide u prilog toj mojoj teoriji
[ Turmen @ 22.04.2024. 10:30 ] @
Citat:
Da, neki poslovi će nestati, pojaviće se drugi poslovi. Nema više kovača i sarača, ali ima Software QA i Web designer. I HR da nađe pomenute.
Zato, opušteno


Upravo tako - koliko će AI poslova da "zameni" toliko će i novih radnih mesta da otvori. Industrija napreduje, tehnologija se menja, sve je to normalno.
[ mjanjic @ 22.04.2024. 18:04 ] @
Sećam se video klipa, ali nigde naći sad na YT, kako vlasnik marketinške agencije otpusti zaposlene i koristi AI, da bi na kraju izgubio sve klijente :)


Nego, kad je već tema AI, za koga su najbolje pogodili:
[ ademare @ 22.04.2024. 21:02 ] @
Za Srbiju sam ocekivao da vidim AV sa sve cvikerima

Znaci samo Kim sva trojica .



Albanija , Djavo licno , znaci pogodjeno

Poljska i Nemacka , sama Smrt ?

Steta sto nema vise susjeda.
[ bordzija @ 24.04.2024. 16:25 ] @
Citat:
Turmen:
Citat:
Da, neki poslovi će nestati, pojaviće se drugi poslovi. Nema više kovača i sarača, ali ima Software QA i Web designer. I HR da nađe pomenute.
Zato, opušteno


Upravo tako - koliko će AI poslova da "zameni" toliko će i novih radnih mesta da otvori. Industrija napreduje, tehnologija se menja, sve je to normalno.

Alsi naivan, bez razloga duplirašcene i otpustiš pola zaposlenih.

Niste ni svesni kako ćete da se spašavate glavom bez obzira.