[ kolbata @ 15.09.2024. 08:30 ] @
imam problem sa zastavom 10 1.2 8v. Nema osvetljenja kontrolne table i registarske tablice. Takođe ne rade ni prednja ni zadnja poziciona svetla. ne rade ni svetla na prekidačima kod podizača prozora i upaljača.
Proverio sam sve osigurače u motornom prostoru kao i u kabini ispod volana i ispravni su. Primetio sam da na osiguraču F51 nema napona 12v kada se da kontakt i uključi pozicija a trbalo bi da ima. Ostali osigurači koji dobijaju napon preko prekidača za svetla (F32 i F53) dobijaju napon. Osigurač F51 trebalo bi da dobija napon sa modula gde je procesor (51744895) ali ga ne dobija. Probao sam da dovedem napon na osigurač F51 sa osigurača koji ima napon preko obične žice i tada proradi osvetljenje. Nedavno na automobilu menjan rele za žmigavce (CF2-12v-H15 ACF231 M09). Da li može neko da mi pomogne da rešim ovaj problem?
[ ademare @ 15.09.2024. 10:32 ] @
Proveri jel ti stize napon u taj modul. Ne znam koliko bi trebao da bude volti. Ako ne stize onda treba istraziti gde je prekid.
Ako stize onda je do modula. To ili se menja ili poravlja , ali za to ti treba elektronicar za eventualnu popravku.

Za instalacije, i zamenu releja dovoljan je i elektricar.
[ kolbata @ 15.09.2024. 14:45 ] @
Npon ulazi u modul direktno sa osigurača na tri mesta od 12V, ali ne izlazi iz modula na osigurač F51.
[ ademare @ 15.09.2024. 15:59 ] @
Onda bar imas locirani problem.

Mozda bolje da objavis post u temi elektronika, pa se mozda neko javi da pomogne. I da objavis fotografije unutrasnjosti ako moze da se otvori ?