[ bierkof @ 09.05.2004. 23:39 ] @


Znate sta koliko god sluso metallicu nikako se nemogu odlucit koja mi je pjesma najbolja. Imam njihov svaki album i nema pijesme za koju mogu rec da je glupa i sl jedino nekad nemogu slusat (anesthesia)-pulling teeth jer nema texta al je dobra, dobra je. Sigurno ima jos trilon frikova na ES-u koji slusaju metallicu pa sam odlucio napisat ovu temu za sve tipove koje mrze one pedere deena i one na koje se on ugleda na MTV-u. A o onim folk-turbofolk da nepricam tad mi je metallica neophodna nesto slicno tarapiji, cim ih vidim na tv-u odmah .....ahhhh prosli su me zmarci pisuci o njima. Znate o cemu pricam!

Nas sta je fakat tu najbolje, imaju samotako dobre stihove kao:
nemoj plakat na mom pragu
da mi vrata nepovuku vlagu

ili

Moja mala nema prednji zubi
kad me ljubi jezikom me ubi

Da se vratimo na temu sata mislite o metallici
Ako znate neki mahnit stih napisite

P.S. primjetio sam da neki tipovi kriste stihove metallice kao potpis ispod to sve govori!
[ Metalnem @ 10.05.2004. 12:20 ] @
F O R W H O M T H E B E L L T O L L S
Pa zatim Metal Militia, Creeping Death, Master of Puppets itd...
[ MMX @ 10.05.2004. 12:45 ] @
Po meni, najbolje pesme su The Unforgiven I i Nothing Else Matters.
[ Tisma @ 10.05.2004. 12:52 ] @
Pa sad ne znam da li su najbolje ali ja najviše volim da ih čujem:
Creeping Death, Motorbreath, Master of Puppets, One, Battery, Seek and Destroy, ...
[ Tisma @ 10.05.2004. 12:55 ] @
A šta će biti sa koncertom u Beogradu 15. juna?!?!
Kako to da se uopšte ne reklamira? Pa to je za nekih mesec dana!!!
[ vindic8or @ 10.05.2004. 14:39 ] @
njihov vrhunac, muzicki i liricki, je "the last caress" :)
[ VRider @ 10.05.2004. 18:33 ] @
Fade To Black.
[ Marko_L @ 10.05.2004. 18:35 ] @
Rekao bih Enter sandman, Mama said i Master of puppets i kad baš ono hoću da izbacim negativnu energiju onda Phantom lord, mada dugo vremena nisam slušao ove prve tri pomenute.The unforgiven i Nothing else matters su takođe odlične pesme ali su i previše iskomercijalizovane i svih ih znaju, što recimo dovodi do toga da likovi koji inače slušaju Željka Joksimovića, Cecu i klapu a kad čuju The unforgiven ili Nothing else matters urlaju: "Jao br'te moja pesma" što mi deluje odvratno, ako razumete šta hoću da kažem.
[ fumaremigel @ 10.05.2004. 23:41 ] @
Battery
[ Slobodan Miskovic @ 10.05.2004. 23:52 ] @
ONE - najbolja pesma ikada napisana
[ DaChaS @ 11.05.2004. 08:19 ] @
Slazem se Za Gore Navedene mali dodatak moje licno misljenje No Leaf Cover Sa S&M ,Turn The page ......
[ Compo @ 11.05.2004. 08:34 ] @
Najbolja pesma Metallice je:
"Whenever I may roam"
[ neuromancer @ 11.05.2004. 08:38 ] @
Gore navedene su OK,
mada se meni dosta svidjaju
Turn The Page, Tuesday's Gone (ceo GARAGE INC 1), Hero Of The Day

Sve sem poslednjeg albuma, ne znam sta im bi, mada ima i tu par dobrih momenata uglavnom je slabo i sladjunjavo. Nisam ja neki ljudbitelj neke teske za um i telo muzlike, ali ovo mi je previse sladunjavo.

poz
[ Nabukodonosor @ 11.05.2004. 11:28 ] @
Najteze pitanje koje neko moze da mi postavi, jer ne bih mogao da se odlucim.Mogu odmah da kazem da mislim da su Nothing Else Matters i St.Anger dve najgore pesme koje je Metallica ikada snimila! A mojih TOP ten su (onako na brzinu, pa mozda i neke propustim):
1. One
2. Welcome Home
3. Battery
4. Master of Puppets
5. Fade to Black
6. King Nothing
7. For Whom the Bell Tolls
8. Thorn Within
9. Bleeding Me
10. The Outlaw Torn
.
.
.
i sve ostale. Ovo gore je bilo pravo mucenje za mene! :-)
[ bierkof @ 11.05.2004. 18:18 ] @

Svakom se svida druga pjesma zbog toga je metallica jedinstvena.
Jel neko slusao Ride the lightning sa istoimenog albuma iz 84 ako se nevaram, jedna od najboljih.
Tada se svirao speed metal, nije lose.

Neznam sto se svi furaju na Unforgiven 2 kad je kec bolji, al ima i boljih od njega kao fuel, frantic, devils dance, izmeduostalog koje nisu gore navedene.

Neki dan mi se s neta umjesto frantica snimila neka pjesma isto metal nije losa stavese dobra muzika, al na francuskom zna li ko sta je to, jel to metallica nemogu prepoznat glas.
[ Hegemon @ 19.05.2004. 22:49 ] @
Master of puppets Je definitivno najbolja,ima sve sto jedna pesma treba da ima.A tek onaj solo na polovini pesme kad cujem, e onda svrsavam(izvinte na izrazu).
[ cousteau @ 19.05.2004. 23:52 ] @
Najbolja pesma - ovo je stvar ukusa.

Za mene ne postoji najbolja pesma,meni su sve pesme odlicne.
U stvari,ne odlicne,ono sto ja osecam kad ih slusam ne mogu opisati.Mozda serem,ali tako je...

I ne mogu uvek sve pesme da slusam,to zavisi od raspolozenja.Sad na primer slusam "Whiplash".
Mozda ova tema treba da ima naziv "Koja VAM je najbolja pesma od metalike?"
[ Nabukodonosor @ 20.05.2004. 00:06 ] @
Citat:
St.Anger je Najveca Komercijala u istoriji Heavy metala

E stvarno ne znam sta vise da kazem sto se ovoga tice! Ja zaista mislim da je St.Anger najvece s***** koje su ikada snimili, ali stvarno ne znam po cemu je to on komercijala! I dalje se pokazuje kao istinita moja konstatacija da kada neko ne zna kako da nacrni Metallicu, onda kaze da je to komercijala.
[ Hegemon @ 20.05.2004. 00:56 ] @
BTW tvoja konstatacija nije tacna JA VOLIM METALLICU i uopste nisam imao nameru niti cu imati da je nacrnim.
Jer idete na koncert?
[ Nabukodonosor @ 20.05.2004. 12:01 ] @
Pa po cemu je onda St.Anger komercijala? Da se razumemo, i ja ga mrzim kao i ti. Ja nesto ne vidim da ga svi slusaju i da ima neke 'lake' pesme koje ce da slusa i onaj koji nikad nije slusao Metallicu, kao sto je npr. Nothing else matters.
P.S.Naravno da idem na koncert. Narucio sam karte preko Neta, pa nisam nesto ni malo srecan zbog toga.
[ Ivan Dimkovic @ 20.05.2004. 12:06 ] @
Metallica je odavno postala "komercijalna" - od onog momenta kad su prestali da razmenjuju trake, i krenuli da prodaju svoje diskove :)

Istina, pre "black" albuma nisu imali neku bog-zna-kakvu hi-fi produkciju (mada je "justice" bio sasvim OK, production-wise i music-wise - po meni njihov poslednji "metal" album) - od "black" pocinju polako da idu u mainstream, i to je to...

Nego da, primetio sam kod njih da kad god se pojavi novi album - od onog, kako bese, "Load" - da se njihovi fanovi kunu da su svi albumi OK >osim poslednjeg< :) To samo govori u kom pravcu se krecu :))

PS - zlikovci su prvi tuzili Napster, a sami su postali popularni zbog "tape sharinga".. sta $$ uradi od ljudi, a? :)
[ Nabukodonosor @ 20.05.2004. 12:17 ] @
Ma razumem ja to, "zasto ne zive kao isposnici...bla bla bla" i slicna sranja. Nije mi jasno kakve sve to ima veze sa muzikom? Kao tebe milioni ne bi promenili?! Ti bi kao i dalje vozio Ficu, jer si karakter! Daj da ne lupamo gluposti i da se ne lazemo. Ljudi od toga zive i svoj posao odradjuju profesionalno. A muzika im je UVEK bila fenomenalna i to je jedino sto MENE zanima. A vi se i dalje prepucavajte oko toga koliko para oni imaju, a koliko bi PO VAMA trebalo da imaju.
[ Nabukodonosor @ 20.05.2004. 12:21 ] @
Citat:
od onog, kako bese, "Load" -

kao fol...
[ Ivan Dimkovic @ 20.05.2004. 12:30 ] @
Stvarno nije fol - zaboravio sam kako se album zove (nisam ih slusao duze vreme) a mrzi me da proveravam diskografiju online - bas kazem da Metallica ima dobrih stvari, koje su jako dobre muzicki i produkcijski, stavise intenzivno sam ih slusao pre nekih 10-tak god - sta nije bilo jasno?

Ono za pare - ma ne radi se o parama - to se nikom ne moze zameriti, radi se o samom cinu tuzbe Napster-a, ako nisi znao - tuzile su ih kompanije i nekoliko umetnika, medju njima Britney Spears, Metallica i sl... e vidis, za Britney me bas briga - zena jeste postigla uspeh u jednom komercijalnom okruzenju, zna se kako se njena muzika pravi - ali Metallica, to je licemerno upravo zato sto su oni sav uspeh stekli upravo zahvaljujuci besplatnom deljenju muzike na pocetku karijere - sta njima treba da tuze Napster? Mislim, od svih 100K komercijalnih bendova, bas oni da se nadju.. sad.

Izvinjavam se ako se njihovi stalni fanovi vredjaju, samo moje licno misljenje - ali posle te tuzbe na njih definitivno gledam kao na komercijalne rednecke kojima je visak love i popularnosti udario u glavu, i to je to - dok su svirali po garazama i gigovima, imali su super muziku, energiju i sl.. sad su matori i odradjuju posao kako im RIAA kaze, i to ne bas najbolje :) Stvar ukusa, ali je meni St. Anger najobicniji nu-Metal trsh, porediti to sa Justice-om ili nekomercijalnim Master of Puppets je... neumesno :)

Sprovodjenjem RIAA politike oni upravo guse slobodu kreativnosti i stvaranje nekih novih bendova kao Metallica pocetkom 80-tih - u tome i jeste problem.. da bar jos prave kvalitetnu muziku, pa da im oprostim...


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 20.05.2004. u 14:38 GMT]
[ Nabukodonosor @ 20.05.2004. 12:37 ] @
Ma znam za tuzbu, imam i negde na kompu i Larsov govor pred Senatom. Ali stvarno ni ti ni ja ne znamo sve detalje oko toga, sto su tuzili i kakav motiv imaju. Nije da ih branim, ali...Ma ni kada je to bilo aktuelno, nesto me nije previse zanimalo. U svakom slucaju, gledano iz nase piratske sredine, ta tuzba nikako nije OK. -)
[ Ivan Dimkovic @ 20.05.2004. 12:40 ] @
Xxexe - ajde da ne idemo off-topic, meni je "And Justice for All" jedna od njihovih boljih stvari - kao i "One", zatim "Master of Puppets"

Sto se RIAA-tice... teska je to politika, ali ono sto tu nervira je sto to upravo sprecava neke male demo-bendove da se provuku i postanu popularni.. muzicka industrija u USA je ekvivalent mafiji, po nacinu poslovanja i tretiranja bendova (proveri % zarade) i mislim da imaju tesku negativnu selekciju u poslednjih nekoliko godina. Zato me cela prica nervira :)
[ fumaremigel @ 20.05.2004. 16:27 ] @
Citat:
no za pare - ma ne radi se o parama - to se nikom ne moze zameriti, radi se o samom cinu tuzbe Napster-a, ako nisi znao - tuzile su ih kompanije i nekoliko umetnika, medju njima Britney Spears, Metallica i sl... e vidis, za Britney me bas briga - zena jeste postigla uspeh u jednom komercijalnom okruzenju, zna se kako se njena muzika pravi - ali Metallica, to je licemerno upravo zato sto su oni sav uspeh stekli upravo zahvaljujuci besplatnom deljenju muzike na pocetku karijere - sta njima treba da tuze Napster?


Ajde sto su ih oni tuzili, ali zamislite jedan Rage Against The Machine koji je tuzio svoje fanove i Napster... Borci protiv globalizacije... hahahaha

Imali su i izvinjenje na sajtu i ponudu besplatnih MP3 pesama za download... par demo snimaka i neki lajvovi snimljeni kasetofonom...
[ Djomloun @ 20.05.2004. 16:48 ] @
Ma ljudi bezpredmetno je diskutovati o najpesmi, ali ako se ja pitam Seek `n` Destroy, ali opet sve je to relativno...
[ postmortem @ 20.05.2004. 18:30 ] @
kakva glupa tema.
[ postmortem @ 20.05.2004. 18:33 ] @
koliko thrashera uopste ima na ESu?
[ Milos Dedijer @ 23.05.2004. 18:06 ] @
Battery
The memory remains
Until it sleeps
The call of the ktulu
[ Kirk_H@mmett @ 25.05.2004. 15:26 ] @
Ja volim sve stvari od Metallice.. istina je da neke volim vise a neke manje, ne mogu reci da ne volim neku pjesmu od njih ili da je s*****..

BTW moj favorit ja BLEEDING ME

E, raja, sta mislite koje ce stvari svirati na koncertu u BG? Kartu drzim u ruci ..keke :)
[ Nabukodonosor @ 25.05.2004. 17:52 ] @
Kad ti je stigla karta? Kako si je kupio? Ja sam narucio kartu preko Tiket Servisa. Rekli su mi da se nadam do petka da mi stigne.
[ @ 27.05.2004. 22:43 ] @
ljudi,zna li neko kako kupiti kartu u kragujevcu i ima li neki organizovan prevoz?
[ @ 27.05.2004. 22:45 ] @
NAJBOLJA JE "FADE TO BLACK" I ODMAH UZ NJU "ORION"(PO MOM MISLJENJU)
[ Nabukodonosor @ 27.05.2004. 23:04 ] @
Citat:
anamegadeth2003:ljudi,zna li neko kako kupiti kartu u kragujevcu i ima li neki organizovan prevoz?

Nema da se kupi nigde u unutrasnjosti. Zasto ne kupis preko Tiket Servisa? Ja sam ih tako kupio i malopre su mi stigle. Ali mislim da treba da pozuris, jer ne verujem da ima jos mnogo karata, jer je mnogo ljudi rezervisalo karte preko Tiket Servisa.
[ Billy_boy @ 28.05.2004. 18:20 ] @
Upeavo mi Metallica spaljuje zvucnike od kompa, ali da sad moram odabrati najbolju pjesmu teško bih se odlučio, a s promjenom raspoloženja bi se i izbor promijenio.

Napster nisu trebali tužiti jer je dokazana činjenica da onaj tko kupi piratski CD ili download-a cijeli album s neta u 90% slučajeva ne bi kupio orginal da nije u prilici jeftinije nabaviti.

S druge strane netko može besplatno downloadati pjesmu i ako mu se svidi kupiti album s kojeg je ta pjesma. Tu profitraju diskografi dok neki izvođači još i gube!!!
[ vladab @ 28.05.2004. 18:35 ] @
Ne mogu da se odlucim izmedju Nothing else i sad but true!
[ bierkof @ 29.05.2004. 12:19 ] @


Zna li iko neku stranicu sa koje mozes snimiti spotove Metallice? Probao o sam sa nekoliko P2P programa ali kad nadem dobar spot obicno ga nemogu snimiti ili snima brzinom 1-2 KB/s. Jel iko pokusao trazit nesto slicno?