[ Nabukodonosor @ 13.05.2004. 21:54 ] @
Interesuje me koja je po vama najbolja simulacija (ne mora bas simulacija, moze i arkadna voznja) koju ste ikada igrali. Moze i neka TOP 5 lista. Moj favorit je NFS Underground. A vas?
[ Marenović Slaviša @ 13.05.2004. 22:06 ] @
Pre nego sto dam odgovor napominjem da sam NFS Underground igrao na jako slaboj masini ali sam igrao dovoljno da vidim da su sve voznje nocne. Ok, jeste brzo, jeste dobro ali vizuelni dozivljaj nikako ne moze da se poredi sa NFS hot pursuit 2 koji je zaista izvanredan.
Mnogo je lepse uradjeno nego Underground koji je tesko razocarenje bilo kada sam video kakva je igra a kakva su bila moja ocekivanja....
glas za NFS HOT PURSUITE 2
[ Nabukodonosor @ 13.05.2004. 22:26 ] @
Trebao si da napomenes da si je igrao na GF2 MX. Underground sigurno kod mene izgleda mnogo bolje. Toliko je dinamicna, da je to neverovatno. Jedino mi je problem sto ne mogu da je igram online. Treba neki patch, a ako stavim taj patch, brise mi se crack (patch je u speed.exe fajl ukljucen).
[ Marenović Slaviša @ 13.05.2004. 22:43 ] @
Nije stvar u tome koliko secka vec kakav je VIZUELNI dozivljaj. NFS HP2 je milina za oci a u underground verziji je stvar mnogo drugacije uradjena a i sama igra, njena podesavanja...daleko je bolje resena NFS HP2 .
Ima li jos neka dobra igra slicna ovima?
Ko zna da mi navede neku dobru samo ne Tocu2 koju sam bezuspesno pokusavao da instaliram na komp...Trazi neka podesavanja koja na drugom kompu nije trazila.
[ Dark_Runger @ 13.05.2004. 23:57 ] @
NFSU je arkadna voznja a ne simulacija.
Ako nisi igrao NFSU sa DirectX 9 ili 8.1 Grafuljom nemozes da pricas o vizuelnom dozivljaju.
Shto se tice simulacija po meni sada vlada colin 4.
[ stargatenow @ 14.05.2004. 00:03 ] @
Najbolja (najrealnija) voznja je Rally Trophy - reli sa automobilima od pre 30-40 godina. Izuzetno je dobar, ali i tezak. Kada tu naucis da vozis kola sa zadnjim pogonom sve druge voznje izgledaju smesno. Igra je izasla neke 2001. ali i danas izgleda veoma atraktivno. Preporuka!
Mada, ako ti se svidja NFS koji je cista arkada, High Stakes (NFS 4) je po meni najbolji. Ove posle su totalno upropastili - nemaju replay, dashboard...

Postoji i fenomenalna simulacija motora, MotoGP 2. Takodje preporuka.


[ Nabukodonosor @ 14.05.2004. 00:28 ] @
Citat:
Dark_Runger:
Ako nisi igrao NFSU sa DirectX 9 ili 8.1 Grafuljom nemozes da pricas o vizuelnom dozivljaju.

Bas tako, o tome ja pricam, a ne o nekakvom seckanju.
[ VRKY @ 14.05.2004. 05:46 ] @
1.Nfs Underground
2.Nfs 6
3.Gran Turismo 3
4.Gran Turismo 2
5.Colin 4

Nisam siguran piše li se tako Gran Turismo.
[ Nabukodonosor @ 14.05.2004. 11:52 ] @
Citat:
VRKY:
3.Gran Turismo 3
4.Gran Turismo 2

Jesu li ovo igre sa PS2? Ajde da se ogranicimo na PC.
[ Marko_L @ 14.05.2004. 13:42 ] @
Lotus Turbo Esprit II
[ Metalnem @ 14.05.2004. 14:07 ] @
NASCAR Racing 2002 Season
[ Nabukodonosor @ 14.05.2004. 14:15 ] @
Citat:
Marko_L:
Lotus Turbo Esprit II

he, koliko sam sati proveo uz Segu i ovu igricu!
[ Marko_L @ 14.05.2004. 14:27 ] @
Ne znam kakva je na segi iz razloga što istu nikad nisam koristio, ali na Amigi 500 razbija :)
[ miokus @ 14.05.2004. 14:51 ] @
Svasta, kakvi Colini kakvi bakraci, NFS i sl. ?!? Igrajte Michelin Rally Masters Championship. Fizika automobila (voznje) i zvuk je najbitnije kod voznje a ne koliko cveca i drveca ima pokraj puta...
[ VRKY @ 14.05.2004. 15:37 ] @
Citat:
Nabukodonosor:
Citat:
VRKY:
3.Gran Turismo 3
4.Gran Turismo 2

Jesu li ovo igre sa PS2? Ajde da se ogranicimo na PC.


Gran turismo je za PS1.OK.Ako je samo za PC to je NFS Underground
[ yu_rainman @ 14.05.2004. 16:31 ] @
Ma dajte ljudi sta pricate... Ako pricamo o simulacijama, tesko da tu moze Underground (zato sto nije mnogo realan - mada nisam vozio takva kola u stvarnosti:), a pogotvo HP 2 (koji je realtivno los).

Nisam igrao puno voznji pored NFS (koje sam odigrao sve od 1 do 7), starih (vec zaboravljenih) Screamera, Collina, ali naj naj najbolji i najREALNIJI (sto je bitno kod simulacije) osecaj sam imao uz Porsche Unleashed (iliti NFS 5), a njemu najslicniji je NFS 2!!! Pa vi vidite :) Pozdrav...
[ Nabukodonosor @ 14.05.2004. 16:59 ] @
Citat:
yu_rainman:
Ma dajte ljudi sta pricate... Ako pricamo o simulacijama, tesko da tu moze Underground (zato sto nije mnogo realan - mada nisam vozio takva kola u stvarnosti:)

Ja sam lepo na vrhu rekao da moze i arkada. Nema veze.
[ dexxx @ 16.05.2004. 01:23 ] @
sto se tice NFS-a, najbolji fizicki model ima 5ica, tj. porsche unleashed...mada je moj favorit hot pursuit 2.
ako mislite na simulacije, colin 4.
[ SpelingMistakes @ 17.05.2004. 01:47 ] @
U kolinu su u igri bile i reklame za PTC :) He he he
Pa sam onda i ja za nju :)

http://www.proecentral.com/por....asp?msg_id=2540&for_id=14

Speling
[ markantz @ 17.05.2004. 09:33 ] @
Najbolja voznja za mene je bila i ostace POD, zato sam devojci nabavio Vooddo karticu da bih mogao da igru przim kod nje (posto kod mene ne radi)
[ manijac @ 17.05.2004. 16:22 ] @
Instalirate emulator ePSXe na vas omiljeni PC i narezete Gran Turismo 2 Simulacioni disk posto ima i arkada za Sony 1 i probajte najbolju simulaciju voznje na PC-u inace grafika je neverovatno dobra zahvaljujuci Peteovom plaginu za VGA.
U iscekivanju smo Gran Turisma 4 koji je izdata i za PC.
[ Saburo Sakai @ 18.05.2004. 01:10 ] @
Grand Prix 4 - po meni najbolja simulacija Formule 1 (suvise komplikovano za obicne ljude, pravljeno za "zaludjenike" u F1)

// jel' , i ovo je simulacija?
[ slovas @ 21.05.2004. 12:33 ] @
Covek je lepo naveo da ga interesuju i simulacije i arkade.
Mene simulacije uglavnom ne interesuju jer na voznju otpadne nekih 60-70 procenata, a ostalo je gomila glupih podesavanja od kojih igra postaje smaranje. Jos je gore kada u samoj voznji treba da koristite skoro sve tastere na tastaturi ili bar nekih 30-ak, tako da se zacudim kada u nekoj takvoj "ozbiljnoj" simulaciji nije predvidjena komanda za mod2-gradska voznja, kada je podesen automatski menjac.
Najbolji mi je NFSU jer je u prvom redu ideja dobra, a njena realizacija je jos bolja, narocito uz razlicite discipline, propratnu muziku i jedinstveni izgled automobila koji sami kreirate (ako zelite). Jedva cekam da vidim sledeci nastavak iz EA posto sam ovaj zavrsio.
[ imagine @ 05.06.2004. 10:33 ] @
Oprostite ako vam "kopam" temu ali jednostavno moram odgovorit na ovo...

trenutno postoje samo dvije simulacije vožnje dostojne pažne...

1.GPL
2.Rally Trophy

prva su neke "starije formule" dok je druga rally sa starim autima ali im je fizika ponašanja na nevjerovatnom nivou-tako das u svijetu nemate bez razloga toliko sljedbenika

naravno da za to rijetki imaju volje ali kad jedanput stekneš osjećaj za to možeš doslovno sjest u pravu stvar i odvozit to u stvarnosti

e sad po vama vidim da vam to i nije baš važno-tj. da vam je važniji osjećaj "uspjeha" kojeg osjećate kad odvozite kakvu arkadicu pa moja prića nema baš puno smisla...

ali ako se želite informirat o ovim stvarima otiđie na RSC forum za prvu stvar dok za drugu info možete nać na http://www.no-grip.net/
[ rex1825 @ 23.06.2007. 08:02 ] @
...vidim da je tema vec malo starija, ali bih voleo da upletem prste i ja, a i zanima me ponesto!

Sto se tice trenutno najbolje simulacije za PC, cini mi se da je to LFS - Live for Speed, tek u ranom razvoju, ali extra dobra simulacija sa puno potencijala. Poslednja aktuelna verzija je LFS S2 0.5X
Sto se tice F1, tu je jos uvek neprikosnoveni Gran Prix 4, ...i dalje cezno iscekujem njegov nastavak!
I naravno, CMR, nas adut za rally!
Ali pitanje je GT, ili ti Gran Turismo, 2002 je Sony objavio mogucnost izdavanja Gran Turismo Proffesional, Simulacije za PC bazirane na GT3 A-Spec, medjutim od toga jos nista... A mene zanima, da li je neko od Vas uspeo da progura GT4 na PC-u pomocu emulatora, pa makar bilo i frejm u sekundi?

Moja lista:
1. Gran Turismo 3 A-Spec (u iscekivanju Gran Trismo HD-a, mada i GT4 mnogo dobar, ali je GT3 neprevazidjen)
2. LFS (mnogo je dobra i realna igra, samo kad bi bila gotova i licencirana)
3. Need for Speed Carbon i Most Wanted (eh kad bi jos bili ujedinjeni u jedno, lol, a neonke...)
4. Test Drive Unlimited (...sto barem ne uzese pandure iz NFS MW?!?)
5. Colin McRea Rally 05 (ni prethodni delovi nisu losi, ali je ovaj najlepsi, a secam se i pokretaca novog doba CMR03)
6. Gran Prix 4 (...kad ce vec taj nastavak?)
7. ...

Cheers
[ RAMBRAKER @ 23.06.2007. 21:14 ] @
Test Drive Unlimited je bas dobra simulacija, bas sam je igrao malopre, daleko je realnija od NFS-a........
[ rex1825 @ 24.06.2007. 07:15 ] @
Citat:
RAMBRAKER: Test Drive Unlimited je bas dobra simulacija...


...vise je mesavina simulacije i arkade, ali preteze arkadni deo, kao i NFS!

BTW, ...jeste li videli teaser za novi NFS ProStreet?!? Govori se da stize Gran Turismo u duhu NFS-a na PC!

Cheers
[ markolazarevic @ 24.06.2007. 23:48 ] @
Rekao bih da je to LFS.
[ Aligator @ 25.06.2007. 11:29 ] @

Need for Speed Most Wanted je za mene zakon. Koliko sam samo vremena proveo pored PC-a igrajuci ovu ludu igricu


[ biber021 @ 25.06.2007. 13:56 ] @
E deco, deco...ko vam je i pokazao taj Need for speed...

Broj 1. - Grand prix legends
Broj 2. - Rally trophy

Naravno volan se podrazumeva...
[ rex1825 @ 25.06.2007. 17:36 ] @
Citat:
biber021: E deco, deco...ko vam je i pokazao taj Need for speed...


...nije sve u simulaciji... Malo nas ima koji volimo simulacije, vecina hoce samo zabavu...
BTW, ...panduri su najjaci u NFSMW, najbolje resenje programera do sad!
[ Milan M. Radovic @ 26.06.2007. 12:01 ] @
Simulacija vožnje čega? Za kamione,tu je 18 Wheels of steel. Pa ima gi razni. Ali NFS nije simulacija,vec zezancija.
Za gradsku tu je nekad bio Midtown Madness ,mada i GTA ima tu i tamo nesto..
[ Milan M. Radovic @ 29.09.2011. 12:02 ] @
Test Drive Unlimited 2
[ anon70939 @ 29.09.2011. 17:23 ] @
nisam neki ljubitelj igrica, pogotovo voznji, ali me NFSU bas zarazio...

U GTA vice sity, sam vise voleo da se vozikam nego u bilo kojoj drugoj igri, iako je GTA totalno drugi tip igre.
[ petardel @ 29.09.2011. 20:37 ] @
Outrun?
[ madcama @ 29.09.2011. 22:54 ] @
Ko nije igrao Live for Speed ne zna sta je simulator (ne simulacija) voznje. Svi moji glasovi za LFS.
[ 3way @ 29.09.2011. 23:03 ] @
Tacno tako, sve ostalo je smejurija. Vidim da neki spominju NFS i slicne igre, ali to nema veze sa simulacijom voznje...