[ ipacid @ 17.05.2004. 00:18 ] @
Ovako, mene privedu i pronadju mi odredjenu kolicinu ilegalne droge.
Da li imaju pravo da me ispituju bez prisustva advokata (naravno, ako ja ne zelim da pricam bez njega)?
Da li mogu da se na ispitivanju "branim" cutanjem. Tj. da ne odgovaram na postavljena pitanja? Objasnite mi malo tu proceduru uopste.

E, da i zanima me da li kod nas postoji nesto slicno americkom "Petom amandmanu" tj. kada ja ne mogu(zelim) da svedocim o necemu iz straha za sebe ili svoju porodicu?
[ broker @ 17.05.2004. 00:28 ] @
Ma trebali bi da te prebiju ko macku :)
[ McKracken @ 17.05.2004. 00:32 ] @
Samo pevaj i nemoj da se qrcis. Fore sa advokatima i slicno ne pale kod nas (naravno pomaze ako imas dobrog, ali ne mnogo) :)

Bitno je da ne dobijes batine jer si se pravio pametan...

Procedura je sledeca:"Nemojte ciko, nisam znao sta je to zabranjeno.. Navukli me da probam, prvi put mi je.. Necu vise... jao .. jao ."

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 17.05.2004. u 02:37 GMT]

[ mod markom: izbačene lične uvrede ]

[Ovu poruku je menjao markom dana 17.05.2004. u 16:04 GMT]
[ Seslak @ 17.05.2004. 00:32 ] @
Pretpostavljam da ih ovde ima dosta koji idu na pravni fax pa ce ti dati pravi odgovor ali dok se oni ne jave da kazem moj stav. Ukoliko je obicni informacioni razgovor, ti ne moras nista da kazes, ali nemas pravo na advokata osim ako ga sam sebi ne priustis. Ali ako podignu optuznicu protiv tebe, onda imas pravo na advokata ali moras da odgovoras na pitanja. Sad, to mozes u prisustvu tvog advokata ili bez njega, ali odgovarati moras.

Ja mislim da tako stvari stoje... koliko sam upratio gledajuci Praksu i Mesto Zlocina ali... :)

Sad moze biti da grdno gresim pa sve sto sam rekao prihvati sa velikom dozom rezerve posebno ako si sad trenutno u S.U.P.-u :) mada mi nije jasno, zar danas umesto jedan telefonski poziv imas pravo na jedan post na ES? :)

Peti amandman na Balkanu zaboravi...
[ Milos niks @ 17.05.2004. 10:02 ] @
Proverana metoda za vreme S.Milosevica sada ne znam ali
isti su ljudi ostali u panduraciji. Dakle , razbijali su te konja
dok nekazes sta si radio , sa kim si radio, od koga si nabavljao ,
kome si prodavao ,koja si krivicna dela radio u proslosti i neka
dela su obavezno pokusavali da ti prisiju .
Dosta ljudi sam video, dok sam bio na praksi :) , koji su dolazili
sa tim pricama iz mup-a i uglavnom su imali zanimljive povrede
tipa hematomi u ledjima i butinama , krv u urinu itd.
To naravno sve pada u vodu na sudu zato sto je bilo pod
prisliom ali pazi da ti ne nadju neka materijalna dela jer
onda ...

Da li je neko gledao Pozovite 92 aka inspirium na BK gde se
na snimcima vidi jasno prekomerna upotreba sile drugim recima
maltretiranje .. sta mislite sta su onda radili u stanici ?!?
Valjda je sada nesto drugacije ...

pozdrav
[ Seslak @ 17.05.2004. 10:31 ] @
Ne znam. Ja znam ovde u RS kada su me pre jednom priveli radi tuce svi su bili "fini" u stilu... ajd, sad fino sedi i pricaj. Istina bilo je onih policijskih psiholoskih fazona poput gledanja sa visine, tri policajca sa tobom u sobi, jedan ti je uvek iza ledja pa taman kad pocnes da pricas sa ovim ispred sebe ovaj iza ledja te nesto pita i tako non-stop da bi morao stalno da se okreces, levo desno... to malo smuti covek... ima tako tih jos nekih fora... mada znam da tuca nije isto sto i dilanje gadrom ali to je najace iskustvo sa m.u.p.-om sto ja imam...

Nadam se da je pomoglo :)
[ ivander @ 17.05.2004. 10:57 ] @
ja cuo da je ranije tako bilo, a sad nisam siguran. ako te uhvate sa nekom kolicinom ilegalnih narkotika, koja je samo za licnu upotrebu a ne za dalje sirenje, tj prodaju, ne mogu ti nista, odnosno ne diraju te. da li je to tacno?
[ Ivan Dimkovic @ 17.05.2004. 11:10 ] @
Srbija je ukinula "maximalnu dozu za licnu upotrebu" jos pre par godina i svaka, pa i minimalna, kolicina se smatra ilegalnom. Naravno, kod sudije za prekrsaje nece biti isto ako su te uhvatili sa dzointom ili sa kilom heroina.

[ mucky @ 17.05.2004. 11:12 ] @
U suštini ti neće ništa ako ti nađu malu količinu, ali ako si bezobrazan i ne odslušaš lekciju, mogu te smarati da kažeš ko ti je prodao, pa čak i uhapsiti jer po zakonu imaju pravo na to.
[ ivander @ 17.05.2004. 11:56 ] @
rekoh za licnu upotrebu, od kila heroina bi mi mozda pripala malo muka :))))
[ salec @ 17.05.2004. 12:08 ] @
Sa plus strane, verovatno bi balsamovanje bilo nepotrebno...

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 18.05.2004. u 03:49 GMT]
[ fumaremigel @ 17.05.2004. 12:16 ] @
Ako te uhvate sa 0.1g ilegalne supstance, ne mozes da prodjes bez krivicnog gonjenja. Najbolje cemu mozes da se nadas je uslovna kazna. A inace, po nasem pravosudnom sistemu, svejedno je da li su te uhvatili sa heroinom ili marihuanom, kazne su iste, bas promisljeno do detalja, zar ne?
[ Ivan Dimkovic @ 17.05.2004. 12:40 ] @
Zavisi od zakona - ako zakon tretira svaku kolicinu kontrolisane supstance onda je apsolutno svejedno da li imas 0.1g kanabisa, ili 0.1g heroina - i jedna i druga supstanca su kontrolisane, i zabranjene za posedovanje bez odredjene dozvole, pa pandura bas briga - sudiju za prekrsaje, takodje.

Zakon je los - ideja o kolicini je sasvim OK za razdvajanje "uzivanja" od "namere za prodaju" - neko ko ima 0.1g bilo cega je obicno skroz nebitan za promet ilegalnih supstanci i kao takav ne bi trebao biti predmet organa gonjenja, vec eventualno lekara ako ugrozava svoju bezbednost ili bezbednost drugih ili smatra da mu zivot ne valja.

Sa druge strane, u severnoj Evropi, tipa Nemacka vlada taj sistem max. dozvoljene kolciine - tipa 5g marihuane i 1g heroina (u NL i Belgiji je marijuana dekriminalizovana), za koju ne gone krivicno, ali most likely oduzimaju i na procenu mogu da zahtevaju da se javis nekom zavodu za lecenje - to je najgore sto moze da ti se desi... mada ni to ne valja.
[ pctel @ 17.05.2004. 12:45 ] @
Citat:
ivander:
rekoh za licnu upotrebu, od kila heroina bi mi mozda pripala malo muka )))

Ako neko planira da se drogira do kraja zivota, onda mu je i kilogram malo, tako da se ne moze tako gledati. Covek jednostavno moze da kupi ceo kilogram, da bi dobio po nizoj ceni i da ne kupuje svakog dana, znaci bez ikakve namere da prodaje.

Znam da je pre nekoliko godina u nekom selu blizu Mionice (kod Valjeva), covek zasejao hektar marihuane i tek kad su biljke prilicno izrasle, pored njive je naisao neko ko se razume dovoljno da prepozna sta je to. Naravno, privedu ga u policiju, i na pitanje sto je to trebalo njemu (inace postenom coveku), odgovorio je da mu se sin drogira, pa da vise ne placa tako skupo....
Na pitanje sto je zasejao ceo hektar, odgovorio je da ne planira da seje svake godine, vec sledece kukuruz, pa psenicu, tako da zalihe potraju barem 3 godine. Jos se bunio, kao, moja njiva, ima da sejem sta ja hocu, sta vi meni odredjujete kad necu da prodajem...
Policija je sigurno znala da govori istinu, tamo sigurno nije imao kome da proda, a malo je verovatno da bi doterao na zeleni venac...

drugim recima, neko moze da kupi kilogram samo za svoju upotrebu, a drugi moze da kupi 0.1g, preproda pa kupi opet...
[ Ivan Dimkovic @ 17.05.2004. 13:00 ] @
pctel,

Naravno to ima logike - samo sto se u praksi gleda neki opsti prosek, tj. sablon kupovine i prodaje kako bi postigao svoje ciljeve kao policija... izuzetaka naravno ima, kao taj poljoprivrednik :)))) ali oni samo potvrdjuju pravila.

Kupiti kilo heroina za licnu upotrebu sa ekonomske strane izgleda kao dobra investicija u poredjenju sa kupovinom grama svaki dan, ali malo ko ne bi dosao na ideju da to pomesa sa jos 3 kg secera i preproda, pa ponovo... i ponovo - i postane milioner, baki, vozi dzip i ***ote vole ga svi :)

Dakle, policija i sudija za prekrsaje ce sigurno razmisliti i o ovoj drugoj varijanti, koja je daleko verovatnija :)



[ cume @ 17.05.2004. 13:58 ] @
Citat:
McKracken:
Samo pevaj i nemoj da se qrcis. Fore sa advokatima i slicno ne pale kod nas (naravno pomaze ako imas dobrog, ali ne mnogo) :)
Bitno je da ne dobijes batine jer si se pravio pametan...

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 17.05.2004. u 02:37 GMT]



Hahaa nemoj da dajes decku takve savete , bolje da dobijes batine u policiji i da ne namestis nikog , malo propishas krv ,
nego da ti neki lerdi puca posle po kolenima sto njegov drug lezi peticu zbog tebe
Pozdrav
[ McKracken @ 17.05.2004. 14:11 ] @
Cume, nije covek pitao kako da se snadje u svetu trgovine narkoticima :) vec kako da najbolje prodje u muriji :)


U svakom slucaju, polse dovoljno "ubedjivanja" ce da peva... :)
[ NLO @ 17.05.2004. 14:33 ] @
Citat:
ipacid:
Ovako, mene privedu i pronadju mi odredjenu kolicinu ilegalne droge.
Da li imaju pravo da me ispituju bez prisustva advokata (naravno, ako ja ne zelim da pricam bez njega)?
Da li mogu da se na ispitivanju "branim" cutanjem. Tj. da ne odgovaram na postavljena pitanja? Objasnite mi malo tu proceduru uopste.

E, da i zanima me da li kod nas postoji nesto slicno americkom "Petom amandmanu" tj. kada ja ne mogu(zelim) da svedocim o necemu iz straha za sebe ili svoju porodicu?


zimus su mi savatali ortaka na nekoj zurci, sa neshto smeshno trave, odveli ga u stanicu, valjda mu uzeli izjavu i dokumenta, i rekli mu sutra da dodje po dokumenta..
izjava mu je bila ono klasicno 'neko naleteo, dao mi, i ja shta cu jadnik stavio u dzep' :)
i sad skoro dobije poziv na sud.. bio kod advokata, i ovaj mu rekao da su mu olakshice shto mu nisu rekli da ima pravo na advokata i to shto je bio maloletan kad se to desilo..
mislim da je vec bio na sudu, ali se nisam cuo s njim.. kad se cujem postovacu..
[ matija-s @ 17.05.2004. 14:40 ] @
Ak si potpisivao neke papire a bez da si ih prochitao ko ja recimo - za***


Matija
[ Ivan Dimkovic @ 17.05.2004. 14:43 ] @
Pa nije za*** - na osnovu toga uvek moze da srusi ceo slucaj protiv njega, pravis se glup a posle advokat ulozi zalbu na 1000 nepravilnosti u procesu - batali vutru, u Srbiji(TM) mozes i coveka da ubijes i da se tako izvuces.
[ ventura @ 17.05.2004. 15:13 ] @
Citat:
ipacid:
Ovako, mene privedu i pronadju mi odredjenu kolicinu ilegalne droge.


A koju to legalnu drogu imas majke ti? hehehe
[ Ivan Dimkovic @ 17.05.2004. 15:14 ] @
Sta znas, mozda covek ima hronicne bolove i recept za neki painkiller... :-)

[ littleboy @ 17.05.2004. 16:13 ] @
A sta kao biJu te u stanici jeli ? (Nisam nikad imao potrebe da idem tamo pa ne znam l;) )

Well, uradis sledece ... stavis mini kameru ili prislusni neki uredjaj isto mali, i pustis da te biju, trpis ... i kad izadjes odes sa tim na sud i tuzis ih za neku veliku lovu . l;))
[ Iggy CHE [666] @ 17.05.2004. 17:09 ] @
Za lika koji je rekao da ne postoje legalne droge:

Imas koliko hoces, kaktusi, psihodelicne biljke, bunike, tatule, nutmeg, legalni amfetamini, painkilleri, depresanti, anti-depresanti, guarana biljka, efedera, opium lucit, imas na milion.

Inace posle ubistva djindjica zakoni su otisli u k****, ali dobro je sto svaki 10i pandur to postuje... mislim ako te navataju sa 50 exera ili 200 grama vutre, kao jednog mog ortaka, naravno da nece biti lepo (prvi je dobio 2 dana zatvora i 3 godine uslovne dok je drugi dobio 9 dana zatvora i godinu dana uslovne, prvi punoletan, drugi maloletan, obojica prvo krivicno delo)... ali ako te navataju sa 2 xera ili 5g travuljine, zavisi... na raveovima ti samo uzmu, ovako ce da te privedu, bices tamo jedno 6-7 sati, cisto da te istraumiraju, posle ce biti neko "shatro" sudjenje, mozda dobijes 6 meseci uslovnu, mozda ne... u svakom slucaju nista specijalno... ja kad nosim dzu ili ive ili eside ili tako nesto, obavezno u gace i nema frke... jednom me navatao pandur za vreme vanrednog stanja, imao 1g speeda, znaci da nisam odradio akciju novcanik iz zadnjeg dzepa u gace, bio bi verovatno i sada u Srbiji u chuzi... znaci lik mi je pronasao pare u rockerci (neke finske) koje nisam ni znao da imam (jakna je 2nd hand)...
[ marko37 @ 17.05.2004. 17:54 ] @
Možda vam i ovo kad-tad zatreba :)
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis_thc_calc.exe
[ Hegemon @ 18.05.2004. 01:32 ] @
E i MAgicne Pecurke ste zaboravili
[ Iggy CHE [666] @ 18.05.2004. 04:39 ] @
Sta sa magicnim pecurkama??? ilti psilocibinskim... u Kanadi i U.K. su legalne ako su sveze. U holandiji su uopste. Marihuana je egalna u Svajcarskoj i Holandiji (po zakonu), a u Cheskoj, Belgiji i Portugaliji je ilegalna, sali samo po zakonu, nezvanicno mozes kupiti gde hoces. A kod nas su i marihuana i pecurke ilegalne. Msilim glupost, ali jebiga. Jedine 2 droge koje ja koristim u rekreativne svrhe. Kako ja to volim da kazem, sve treba probati, ali se ipak na prirodi zadrzati :-) kao i kaktusi i biljke... psihodelicne droge rulz :-)
[ srki @ 18.05.2004. 06:10 ] @
Ja sam prvi put privodjen kada sam bio u osnovnoj skoli i kada sam bacio petardu u neko zbunje i posto je petarda eksplodirala iza zbunja izlazi prestravljeni pandur i zakopcava slic :-) Ne moze covek na miru ni da sora.
[ ipacid @ 19.05.2004. 00:49 ] @
Citat:
Iggy CHE [666]:
mislim ako te navataju sa 50 exera ili 200 grama vutre, kao jednog mog ortaka, naravno da nece biti lepo (prvi je dobio 2 dana zatvora i 3 godine uslovne dok je drugi dobio 9 dana zatvora i godinu dana uslovne, prvi punoletan, drugi maloletan, obojica prvo krivicno delo)... ali ako te navataju sa 2 xera ili 5g travuljine, zavisi... na raveovima ti samo uzmu, ovako ce da te privedu, bices tamo jedno 6-7 sati, cisto da te istraumiraju, posle ce biti neko "shatro" sudjenje, mozda dobijes 6 meseci uslovnu, mozda ne... u svakom slucaju nista specijalno... ja kad nosim dzu ili ive ili eside ili tako nesto, obavezno u gace i nema frke... jednom me navatao pandur za vreme vanrednog stanja, imao 1g speeda, znaci da nisam odradio akciju novcanik iz zadnjeg dzepa u gace, bio bi verovatno i sada u Srbiji u chuzi...


Bravo majstore!!! e to sam pitao

A reci samo, jel su ortaci morali nekog da nameste, tj. da kazu odakle im to?
[ UroS @ 19.05.2004. 09:54 ] @
Pa možeš da namestiš onog od koga si kupio i ako taj od koga si kupio ne radi sa murijom njega će uhapsiti i on će pasti na duže. A ako si baš uporan i nećeš ništa da kažeš, platićeš hiljadu dinara po gramu trave koju su ti našli i verovatno uslovnu na 6 meseci. Neki ortak je tako platio 6 hiljada dinara i dobio je uslovnu.
[ Iggy CHE [666] @ 19.05.2004. 16:32 ] @
Citat:
ipacid:
Citat:
Iggy CHE [666]:
mislim ako te navataju sa 50 exera ili 200 grama vutre, kao jednog mog ortaka, naravno da nece biti lepo (prvi je dobio 2 dana zatvora i 3 godine uslovne dok je drugi dobio 9 dana zatvora i godinu dana uslovne, prvi punoletan, drugi maloletan, obojica prvo krivicno delo)... ali ako te navataju sa 2 xera ili 5g travuljine, zavisi... na raveovima ti samo uzmu, ovako ce da te privedu, bices tamo jedno 6-7 sati, cisto da te istraumiraju, posle ce biti neko "shatro" sudjenje, mozda dobijes 6 meseci uslovnu, mozda ne... u svakom slucaju nista specijalno... ja kad nosim dzu ili ive ili eside ili tako nesto, obavezno u gace i nema frke... jednom me navatao pandur za vreme vanrednog stanja, imao 1g speeda, znaci da nisam odradio akciju novcanik iz zadnjeg dzepa u gace, bio bi verovatno i sada u Srbiji u chuzi...


Bravo majstore!!! e to sam pitao

A reci samo, jel su ortaci morali nekog da nameste, tj. da kazu odakle im to?


Nisu, ali znam jednog lika koji se usrao i ocinkario dilera za 2 iva, pa je posle dobio nevidjene batine... inace ako te navataju sa paydom ili belim, moras da pevas ili ces biti plav... zbog toga kazem, zajebi teske droge, a i velika su navlakusa... sad gledam ovde kako ljudi propadaju od cracka, znaci strasno... (Kanada)
[ DzoA @ 14.11.2004. 18:45 ] @
OK. Ali mogi li mi sta ako se ja uradim i provale me da sam se zveknuo?
[ BytEfLUSh @ 14.11.2004. 19:04 ] @
Ajd kad smo već otvorili matoru temu, da i ja nešto kažem...

Tu se nešto raspravljate oko toga da li postoje legalne droge............ Naravno da postoje, glupo je pitanje....... Šta je sa duvanom i alkoholom?

@DzoA:
Mislim da te mogu samo pretresti, a ako ne nađu ništa, nemaju razloga za privođenje...
[ djukams @ 20.05.2005. 18:10 ] @
Sta mislite o ovome?
Dali moze da se ide u zatvor za posedovanje 4 grama mariuane?
predhodno krivicno osudjivan zbog tuce- uslovna kazna!ali je istekla!
sta sad ?
[ **pandur** @ 20.05.2005. 19:36 ] @
Neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga

Član 245

(1) Ko neovlašćeno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, drži ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupovini, ili na drugi način neovlašćeno stavlja u promet supstancije ili preparate koji su proglašeni za opojne droge, kazniće se zatvorom najmanje pet godina.

(2) Ako je delo iz stava 1 ovog člana izvršilo više lica koja su se udružila za vršenje tih dela, ili je učinilac ovog dela organizovao mrežu preprodavaca ili posrednika, učinilac će se kazniti zatvorom najmanje sedam godina.

(3) Ko neovlašćeno drži supstancije ili preparate koji su proglašeni za opojne droge, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(4) Ko neovlašćeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, materijal ili supstancije za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

(5) Opojne droge i sredstva za njihovo spravljanje, oduzeće se.

Posebno obrati pažnju na stav tri!
[ S_Kid @ 21.05.2005. 01:58 ] @
http://www.upravusi.org/knjiga/index.html

Odlican link za sva related pitanja...
[ Lalemajstormoler @ 21.05.2005. 02:28 ] @
Zar pored toliko lepih stvari (sex,sport,knjiga,druzenje,rostilj,itd)
Vi morate da uzimate,kojekakve opijate da bi vam bilo lepo.
Od vutre se i pocinje,znam dva klinca,koji su prolupali,prvo su krenuli sa vutrom,a posle presli na neke hemijska g****.Jedan je bio na lecenju dve godine jedva je decko dosao sebi(mada ne skroz)
Ostavite se toga nasi roditelji nisu ni znali sta je droga pa su i bez nje dobro prcali.
Sve je to prividno lepo i kad se jednom navuces neme povratka.
Jedino u cime se slazem sa BytEfLUSh je Šta je sa duvanom i alkoholom?
[ BytEfLUSh @ 21.05.2005. 13:51 ] @
Citat:
Od vutre se i pocinje,znam dva klinca,koji su prolupali,prvo su krenuli sa vutrom,a posle presli na neke hemijska g****.

Taj mit smo odavno raskrinkali, pogledaj druge teme - ovde je to offtopic.
Inače, počinje se od mleka, a ne od vutre. Znam par likova koji su kao deca pili mleko, a sad su na nekoj gadnoj hemiji.

Dosta o tome.
[ Miroslav Jeftić @ 21.05.2005. 14:11 ] @
Citat:
broker:Ma trebali bi da te prebiju ko macku :)


Ubedljivo najbolji komentar!
[ Lalemajstormoler @ 21.05.2005. 19:29 ] @
.plan
Odvikavanje mladih od upotrebe narkotika
[ Janmix @ 02.06.2005. 20:10 ] @
E pazite akciju:
Ortaka su navatali sa jednim malim jointom na ulazu na maturu u "jedan veliki hotel u Beogradu" i odveli ga u muriju
sada ,koliko sam ja skontao ,citajuci ovu temu,ne bi smeli da mu roknu kaznu vecu od 1-2000 dinara jer nije imao ni 2 grama trave i 6 meseci uslovne,
ali oni mu "dodelise 15000 dinara i 6 meseci uslovne
Kao sad pa to?
[ ipacid @ 06.06.2005. 20:19 ] @
Za prvi maj, ortaku u rancu nasli izmedju 30 i 50 grama vutre. Bila jedna kesa cela, nema pojma ni on koliko. U sustini, oduzeli su mu, dali mu potvrdu o tome. Nisu ga prebijali, malo su vikali i tako. Pricao im je da je on uzgajao za svoje potrebe (sto i jeste istina) i dobio je 10.000 dinara kaznu i 1 godinu uslovno.
[ stolex @ 08.06.2005. 21:45 ] @
Eeeeee
a ja pomislio da je tema za privodjenje devojaka :))))
Duboko ste me razocarali....