[ Qlex @ 08.06.2004. 02:13 ] @
Da li Vam se desavalo da sedite satima i satima za kompjuterom. Pokusavate da provalite zasto nesto ne radi. Pokusavate da nadjete pogresnu liniju koda vaseg novog progama. Instalirate softver do besvesti. Trazite crackove, patcheve i update svim silama. Da li Vam se desi da sedite za kompjuterom i postajete sve nervozniji i nervozniji.

Mene recimo kompjuter smiruje ! Kada sam nervozan uzmem nokte pod zube...

Kako uopste ispoljavate vasu nervozu kada ste u blizini kompjutera!?

* Odgovori neka budu vezani za kompjuterski svet

[ broker @ 08.06.2004. 02:25 ] @
Nekad sam grickao nokte i jeo eurokrem u neverovatnim kolicinama. Onda sam prestao da radim i jedno i drugo. Prvo je ruzno a drugo nije zdravo.

Meni nervoza dok radim ne smeta. Cak mi i prija. Isto koliko volim kada imam ideju i program se resava sam od sebe, volim i kad nesto ne ide kako treba. U dobroj meri sam strpljiv i temeljno ispitujem gde moze da bude problem. Cesto se desava a i kada nisam bas raspolozen da radim, neispavan sam ili tako nesto, kad pocnem da resavam neki problem to me zaokupi i potpuno zaboravim na umor.

Ako se bas unervozim, a to je obicno kada resavam nesto kompleksnije pa se zamorim, ustanem od stola i radim nesto drugo, bacim pogled na TV ako radim u ofisu kod kuce ili odem malo da popricam sa sekretaricama ili procitam novine ili uzmem da radim nesto drugo sto ne zamara mozak (rasciscavam hard disk, na primer) ako sam u kancelariji. Nekad kad se bas zasitim, prosto uzmem da radim nesto drugo sto zahteva isto koncentracije ali je prosto razilicito. To ume bas doro da legne.

Kad bas preteram sa nervozom, prekinem za taj dan i odem da luftiram.
[ Pirossi @ 08.06.2004. 03:03 ] @
Ja, recimo, koristim samo legalan softver pa se mnogo i ne sekiram.

Ah, da. Jedem i euro-krem i boli me uvo što je nezdravo.
[ VRider @ 08.06.2004. 17:10 ] @
Ja kad ne mogu da nadjem gresku u programu (skriptu) hodam oko kreveta da se smirim. Ili odem pa prosetam. Uglavom, jako sam nervozan, pa mi to pomucuje moc rasudjivanja.
[ bags @ 08.06.2004. 17:25 ] @
Ja kad sam nervozan (kao sad recimo ,zbog toga sto nece da kompajlira iz komandne linije a iz IDE-a hoce) radim sledece stvari:

1.)Udarim rukom od sto (poluglasno)

2.)sad zavisi nekad upalim Tv ,nekad prosetam ,nekad pocnem da "zakucavam na stok od vrata" .

Sad recimo idem osvjeziti glavu u lokalni park. (ali cu ipak ponijeti papir i olovku :).
[ pivce @ 08.06.2004. 22:26 ] @
ma nema nista dok mu ne zavalim pesnicu :P
[ Dark_Runger @ 09.06.2004. 11:46 ] @
Predlazem da instalirate igru Postal2,ukucate sifre za neunistivost i max ammo i uspesno se oslobodite nervoze.
[ Qlex @ 09.06.2004. 15:35 ] @
E imam i ja nesto slicno tome. Jel zna neko neki dobar hosting gde ne treba 2 dana da se registrujes ?!

Pozdrav
[ zabac_kermit @ 09.06.2004. 15:44 ] @
Evo kako neki reaguju kada su nervozni a rade za kompjuterom.


5.2Mb


http://media.ebaumsworld.com/badday.mpg



Poz.
[ pivce @ 09.06.2004. 19:36 ] @
jel dobar taj postal2 ?? igrao sam keca i mnogo je mentalno mada brzo dosadi :)
[ x kepa x @ 09.06.2004. 22:52 ] @
ja odem do frizidera, otvorim ga, pogledam shta ima unutra, zatvorim i vratim se za kompjuter... iskreno, nemam ni ideje shta trazim tamo... ali dogodi mi se da posle 5minuta uradim to isto...
[ Dark_Runger @ 10.06.2004. 11:39 ] @
Jedna od scena iz Postal 2:

Hvatash macku i nataknesh je na sacmaru da ti sluzi kao prigushivac :)
Nogom razvaljujesh vrata od gay bara,pucash po fegetima
Uzmesh lopatu i dokrajcish prezivele;izvadish kobas i ispishash se po leshevima.
Uzmesh kantu sa benzinom i ispolivash bar;zatim palish shibicu
[ ZICKO @ 01.02.2005. 15:55 ] @
ajde mi daj molim te sifre za neunistivost i max amo za postal?molim te!!!!!!!
[ ZICKO @ 01.02.2005. 16:09 ] @
nisu te sifre sad sam probao!da li se za kucanje sifre ulazi kao u kanteru?
[ set_X @ 01.02.2005. 17:53 ] @
Postal

Type while playing:

Code Description
---------------------------------------------
FIREHURLER - Missile launcher and fuel cannisters.
FLAMENSTEIN - Flame thrower and fuel canisters.
IAMSOLAME - God mode.
LOBITFAR - 10 grenades and Molotov cocktails.
SHELLFEST - Shotgun, spray cannon and 50 shells.
SHOTGUN - Shotgun and 50 shells.
STERNOMAT - Grenade gun and ammo.
THEBESTGUN - Chain shotgun and ammo.
TITANIII - Missile launcher and missiles.
HEALTHFUL - Full health
THICKSKIN - Full armor
CARRYMORE - Double ammo capacity
GIMMEDAT - Get everything
HESSTILLGOOD - Resurrection (when dead)
DAWHOLEENCHILADA - Grenades, Missiles, Napalm, Flamer
BREAKYOSAK - Shotgun ammo
MYTEAMOUSE - Makes Chars Smaller
EXPLODARAMA - Grenades, Missiles, Heatseekers
CROTCHBOMB - Mines
THERESNOPLACELIKEOZ - Skip level

poz.
[ ZICKO @ 08.02.2005. 11:45 ] @
u sta da udjem da bi ukucao te sifre?ja sam probao da udjem kao u kanteru,ali nece!!!!!kazi mi molim te!!!!
[ dusty @ 08.02.2005. 14:19 ] @
Tja, daaaavno sam imao obicaj da odsecnim potezom lupim po tastaturi dok nisam ukapirao da posle toga, em sto mogu da ostanem bez tastature, ne osecam se nista bolje cak se jos vise iziritiram. Sada obicno ustanem od kompa da se malo prosetam, ili izlistam kanale na TV-u (jer ne gledam TV), ili odem pod tush.
Imam i slicnu naviku kao x kepa x - odem do friza pogledam sta ima i vratim se do kompa.
Ali kada sam u cajtnotu, a kuci sam, trava mi najbolje lezi.
[ cetnik @ 09.02.2005. 22:27 ] @
Citat:
Uzmesh kantu sa benzinom i ispolivash bar;zatim palish shibicu

Polijes ljude benzinom dok su zivi, onda lepo sibicu a na kraju se popisas po njima da se ugase i dokrajcis ih lopatom .
Spisak bolesnih stvari u Postalu je beskonacan
[ H@usto® @ 09.02.2005. 22:44 ] @
Ljudi bre, covek je pitao za nervozu, a vi pricate za Postal?! Svasta.... Ja mogu da sedim po 6 i vise sati za kompom. Jedino moram da ustanem i da se prosetam malo ili legnem na 5 minuta, jer me kicma zaboli od preopterecenosti. Ili da uzmem cokoladu neku, neki sok... Inace me ne nervira. Kada mi treba nesto, mogu da ga trazim do besvesti. A pogotovo po internetu, u bilo koje doba dana!!!!
[ MAD-MAX @ 09.02.2005. 23:18 ] @
Ja sam izuzetno nervozan i bez kompjutera ali, bar dok radim s njim, cigareta je uvek tu pa se unda udubim gledajuci dim u polumraku moje sobe. Nista posebno ali smiruje! To pogotovu pali dok cekam da se ponovo podigne sistem jer mi se, zbog loseg hardware-a, komp cesto restartuje sam od sebe grrrrrrrrrrr
[ misko2004 @ 09.02.2005. 23:34 ] @
Kod kompa me najvise nervira kad treba da se konektujem na net pa je zauzeto pa POPIZDIM!!!!!!!!
A dok sedim za kompom obicno jedem slatkise.....
A kada me zesce iznervira tresnem restart button na kucistu i drzim Shut down button i ugasim ga.
A u poslednje vreme me komp "ne nervira".
Sve radi kao sto treba :P
[ Blue^demoN @ 10.02.2005. 01:00 ] @
Kad sam bio mali (oko 7-8 god.) igram neku igricu i kad pochne da me nervira ja pljujem u monitor Onda kada sam malo porastao (13-14 god.) lupao sam u tastaturu prvim orudjem koje mi padne pod ruku. Malo kasnije (oko 16. god), zavalim par puta pesnicom u monitor. Sada obichno zapalim cigaru, odgurnem se nogama od stola da vidim koliko mi je brza stolica i onda nastavim
[ Aleksandar Ružičić @ 10.02.2005. 01:11 ] @
Ja sam u stanju da sedim i po 10 sati za kompom i da mi tih 10 sati proleti k'o 10 minuta. Uopste me ne hvata nervoza kad mi nesto ne ide. Jednostavno pocnem da radim drugi program (ili nastavim neki koji sam isto tako napustio posle "par neuspelih pokusaja") a ponekad pocnem da pisem taj isti iz pocetka (cak iako sam 100% siguran da neki deo koda radi ja ga napisem opet :D)
[ l1nk @ 10.02.2005. 10:07 ] @
U principu je racunar taj sto me smiri i kao i mnogima jako brzo mi prodje vreme dok sedim ispred njega, ali naravno desi se i meni da "puknem" prilikom programiranja ili prelazenja neke igrice, u tim slucajevima za sada nije nista stradalo ali se izderem na njega kao na neko zivo stvorenje...odem da skuvam kafu, caj, donesem skok i tada "oladima" malo i kasnije je sve kao po starom...Sustina je svakako ta, da iako se nerviram ponekad zbog racunara u sustini me smiruje od svega...Zivelo narkotik, racunar :)
[ Corey @ 10.02.2005. 21:34 ] @
Nekada sam ispoljvao nad noktima,a sada gledam da se smirim i odmah puštam nešto u Winampu da se opustim.
[ reiser @ 10.02.2005. 23:59 ] @
Ustanem i prosetam...