[ Ivan Dimkovic @ 09.07.2004. 15:15 ] @
Izgleda se Armagedon polako blizi:

http://networks.silicon.com/lans/0,39024663,39122042,00.htm

Japanci su poceli da trackuju decu preko RFID cipova (koriste se u supermarketima)...

Citat:

Schoolchildren to be RFID-chipped
Japanese authorities decide tracking is best way to protect kids

The rights and wrongs of RFID-chipping human beings have been debated since the tracking tags reached the technological mainstream. Now, school authorities in the Japanese city of Osaka have decided the benefits outweigh the disadvantages and will now be chipping children in one primary school.

The tags will be read by readers installed in school gates and other key locations to track the kids' movements.

The chips will be put onto kids' schoolbags, name tags or clothing in one Wakayama prefecture school. Denmark's Legoland introduced a similar scheme last month to stop young children going astray.

RFID is more commonly found in supermarket and other retailers' supply chains, however, companies are now seeking more innovative ways to derive value from the tracking technology. US airline Delta recently announced it would be using RFID to track travellers' luggage.


Japan se polako pretvara u Matrix :)
[ Marko_L @ 09.07.2004. 15:51 ] @
A vidi 'leba ti i Danci se spremaju.Po prvi put ćemo možda imati i koristi od tolikog kaskanja za svetom :)
[ Ivan Dimkovic @ 09.07.2004. 16:02 ] @
Sve poznate drzave sa izletima u fasizam... ocigledno je tacno da postoje drzave koje vise vole kontrolu od drugih. U UK se jos bore da uvedu obavezene licne karte :-)
[ ImPlant @ 10.07.2004. 20:33 ] @
kad vec pominjemo UK, mislim da sam negde procitao da se polovina svih instaliranih kamera za nadziranje nalaze ubas u UK.
[ Ivan Dimkovic @ 10.07.2004. 20:58 ] @
Jeste... u Londonu skoro i da nema policajaca na ulici jer je svaka raskrsnica propisno natrpana kamerama... sad pokusavaju da predju na WiFi kamere :)

Mada... poslednji put kad sam bio sam u ulici gde sam odseo video dosta venaca, cvece i fotografiju nekog klinca... i natpis da se ocevidci jave muriji - decko je ubijen flasom, i pocinioci su jos nepoznati - kamere nisu bas pomogle.

[ byTer @ 10.07.2004. 23:29 ] @
Citat:
Marko_L: A vidi 'leba ti i Danci se spremaju.Po prvi put ćemo možda imati i koristi od tolikog kaskanja za svetom :)


A sta, ima da cimas nekog Danca preko ICQ-a ili ima da ides u Dansku.
S druge strane cipove verovatno nece da nosi svako, vec po potrebi ;)
[ FlashGrounder @ 11.08.2004. 00:16 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Izgleda se Armagedon polako blizi:

http://networks.silicon.com/lans/0,39024663,39122042,00.htm

Japanci su poceli da trackuju decu preko RFID cipova (koriste se u supermarketima)...



Japan se polako pretvara u Matrix


Ko je citao "Poslednja vremena danas" i "Otkrovenje Jovanovo" zna sta treba da radi!

Bez'te ljudi u sume!!! 8-)