[ Lord Storm @ 04.08.2004. 21:42 ] @

Iz same autobiografije Adolfa Hitlera (Mein Kampf), kao i iz drugih izvora vidi se da je on bio opsednut okultiznom. Cesto je angazovao vidovnjake kako bi mu govorili gde moze da pobedi a gde ne, a cesto se oslanjao i na svoje (para)psiholoske sposobnosti. Za grb Nemacke je izabrao Kukasti krst. Za njega je interesantno, da se slican simbol javlja jos mnogo pre kao simbol Boga sunca, ali mu je Hitler okrenuo stranice naopako(Napomena: Okultisti veruju da se okretanjem simbola i obreda poziva ne-bice). Za vreme procvata Nemacke, Adolf je cesto slao vojne ekspedicije u pronalazenje raznih relikvija. Ceo njegov zivot je pod velom senke, kao i misteriozna smrt.

Kakvi su vasi komentari?!

[ Predrag Gajic @ 04.08.2004. 22:54 ] @
Moj komentar:
Da ga je vidovnjak koji mu je rekao da će pobediti NAS, mnogo zajebao ... :))
[ custominstall @ 05.08.2004. 00:46 ] @
Kako je radio, tako je i proš'o.
[ srki @ 05.08.2004. 00:52 ] @
Citat:
ExplOziV: Moj komentar:
Da ga je vidovnjak koji mu je rekao da će pobediti NAS, mnogo zajebao ... :))

Pa bre bih rekao da ja nas zajebao. Iginusmo ko zecevi. A on bi u svakom slucaju izgubio rat i da je bolje prolazio na frontovima i da je rat duze trajao jer Amerikanci onda ne bi bacili A-bombe samo na Hirosimu i Nagasaki vec i po nemackim gradovma. U svakom slucaju poraz je bio neminovan.
[ rajco @ 05.08.2004. 01:02 ] @
Citat:
Iz same autobiografije Adolfa Hitlera (Mein Kampf).... Adolf je cesto slao vojne ekspedicije u pronalazenje raznih relikvija.


sto se najbolje vidi iz filma Hellboy :))
[ Slobodan Miskovic @ 05.08.2004. 01:03 ] @
Pa, to je malo diskutabilno....

Poznato je da su Nemci imali mnogo planova i tajnih oruzija koji su bili u zavrsnoj fazi...
Zna se da su experimentisali sa raznim vrstama audio oruzija i da su vrsili geneticka istrazivanja na ljudima kao i na stvaranju mocnog hemijskog oruzija...
[ srki @ 05.08.2004. 01:16 ] @
Tacno, ali to bas i nije bilo toliko dobro i toliko u zavrsnoj fazi koliko su oni mislili. Isto tako su imali planove za atomsku bombu i britanci su im bombardovali postrojenja za izdvajanje teske vode ali se posle ispostavilo da su Nemci bili na pogresnom putu i da bi im trebalo mnogo vise vremena da to odrade. U svakom slucaju vec '45. bi padale A-bombe po Nemackoj da ona tada nije izgubila rat. U svakom slucaju nase ucesce ne bi nista promenilo...
[ Lord Storm @ 05.08.2004. 15:13 ] @
Nemoj tako da govoris srki

Zar te nisu ucili u Komunistickoj Jugoslaviji da su Mirko i Slavko zadrzali ogromne nemacke snage, pa Nemci zbog njihovog otpora nisu mogli da osvoje nista dalje.

[ srki @ 05.08.2004. 15:33 ] @
:) Jesu. I ucili su nas kako smo nasom hrabrom borbom isterali Turke u balkanskim ratovima a precutali su cinjenicu da Turci nisu imali para da placaju vojsku zbog dugova Francuskoj i drugim zemljama...Jednostavno su bankrotirali. Mi smo mala zemlja da mozemo da menjamo svetski raspored snaga i teritorija. Mozemo da uticemo ali ne i da donesemo presudnu odluku. Prvi svetski rat bi poceo i bez Gavrila Principa, Austrougari bi nasli razlog zasto da nas napadnu jer oni su isto hteli da se sire a nisu imali gde jer su Britanija i Francuska vec drzali pola sveta kao svoje kolonije. Najlakse je bilo osvojiti vec izmrcvarenu Srbiju (mada smo ih iznenadili na pocetku dok im nisu Nemci pritekli u pomoc.)
[ custominstall @ 05.08.2004. 20:08 ] @
Citat:
Napomena: Okultisti veruju da se okretanjem simbola i obreda poziva ne-bice

Bas tako - veruju (cak ne svi).
Prvo, nisi naveo koje su to ceste ekspedicije i koje relikvije u pitanju. Ako je slao timove i vojne jedinice u razne zemlje, ta putovanja nisu uopste morala da budu motivisana trazenjem relikvija ili su ona mogla da budu sporedni zadatak takvih ekspedicija. Naravno, uvek je korisno mistifikovati, narocito kada imas sta da prikrijes, a nista nije delotvorno kao iracionalna objasnjenja (narocito decenijama kasnije). Logicnija objasnjenja su npr. pokusaj dolaska do nafte ili plemenitih metala, pridobijanje drzava za saveznike, obavestajne delatnosti i sl. Da li ti to zvuci bolje od okultizma? I o kakvom okultizmu govoris? Danas ljudi koji doktoriraju iz istorije XX veka ni ne razmisljaju da se bave ovakvim temama, sta mislis zasto? Ne samo da su izvori ocajni (poluistine i lazi), vec je i sama tema zaludna. Danas se bar zna da je A. Hitler bio najveci neradnik koji je rodjen medju Germanima. Prema svedocenju A. Speera, Hitler nije imao prijatelja; Eva Braun je nekoliko puta pokusala da se ubije, da bi na kraju Hitler ubio i nju i sebe. Dobro, ne moze covek da se razume u sve - i u zene i u okultizam.
[ Lord Storm @ 05.08.2004. 23:57 ] @
Srki delimo isto misljenje

Za custominstall-a cu morati da detaljisem:
Prvo, da je koristio usluge vidovnjaka moze se videti iz same Hitlerove autobiografije, kao sto sam vec rekao(dovoljno je da se ona procita ).
Drugo, kazem da "Okultisti veruju da se okretanjem simbola i obreda poziva ne-bice" jer nikad nisam probao pa ne mogu da ti sa sigurnoscu kazem, ali poznajem ljude koji su sigurni u to(niko ne moze da dokaze da Bog postoji, a ljudi opet veruju u njega).
Trece, sto se tice ekspedicija, tu sam zeleo malo da skratim pricu. Rec je o ekpedicijama koje su slate na Tibet(i to su posecivali iskljucivo budisticke hramove i imali nekoliko susreta sa Dalaj Lamom), podrucje Egipta i Bliskog istoka(pored nafte u igri je i trazenje nestalih jevandjelja(pronadjena su pre par godina -> nije bio na losem tragu), ...).
Suicidno ponasanje jos vise ide meni u prilog jer okultisti veruju u reinkarnaciju(ako znas sta to znaci ) i zirtvovanje radi viseg cilja.
Ja ne kazem da je to apsolutna istina, vec razmatramo ovde mogucnost. Uostalom, svako ko veruje u istoriju je totalna budala, jer svi znaju da istoriju "pisu pobednici", da uvek u njoj "nedostaje jedna strana price" i da se mnogo vise ne zna nego sto se zna.

[ the.kum @ 06.08.2004. 01:42 ] @
Citat:
Lord Storm:Iz same autobiografije Adolfa Hitlera (Mein Kampf), kao i iz drugih izvora vidi se da je on bio opsednut okultiznom.


mozda ti bude zanimljiva knjiga "konspirologija" od aleksandra dugina. nije ovo glavna tema knjige ali pominje se...inace okultisti ne samo da veruju da se okretanjem simbola poziva "ne-bice", vec je sama sustina "ne-bica" u suprotnosti - ANTIhrist .

Citat:
srki:
Prvi svetski rat bi poceo i bez Gavrila Principa, Austrougari bi nasli razlog zasto da nas napadnu

Negde sam cuo/procitao (nema sanse da se setim gde) neki intervju sa nekim kolko se secam austrijskim istoricarima koji su otkrili neka dokumenta po kojima je G. Princip bio izmanipulisan da ubije onog Ferdinanda(ili kako mu vec bese ime) jer to upravo odgovaralo Nemackoj i Austriji - naravno vest je bila stura i kratka.
[ Mihailo @ 06.08.2004. 09:40 ] @
Citat:
the.kum:
inace okultisti ne samo da veruju da se okretanjem simbola poziva "ne-bice", vec je sama sustina "ne-bica" u suprotnosti - ANTIhrist .




Anitihrist, ne-biće ili rotacija od 180o? Hm ...
[ SpelingMistakes @ 06.08.2004. 16:54 ] @
Citat:
Lord Storm: Suicidno ponasanje jos vise ide meni u prilog jer okultisti veruju u reinkarnaciju(ako znas sta to znaci ) i zirtvovanje radi viseg cilja.


Kako li se Hitler vratio medju nas? - Sta li je danas ?- Biljka, mrav, delfin ili ?

Sto se tice manipulacije sa gavrilom principom, i ja sam negde cuo - procitao - da je izmanipulisan i od strane ucesnika u samom atentatu - Tako da kad se sve pogleda niko "navodno" nije nista uradio osim gavrila - Iako su uhvaceni svako je od njih imao neki izgovor zasto nije bacio bombu, pucao ili sta vec, samo se gavrilo "nasao pametan"
Inace mislim da smo to procitali ne ovom forumu u nekom od tekstova - gde se bese bas nesto ovako spominje.

On ne bih dalje - Iavoko sam off topic

Jedno me samo interesuje - Kakve veze ima Okultizam sa forumom Nauka? Tema jeste interesatna, ali zar to dvoje ikako mogu da idu zajedno?
Sto se tice ekspedicija - Pa pogledajte samo hrabrog indijanu dzonsa kako se borio protiv nemaca - i to u tim njihovim ekspedicijama
[ the.kum @ 07.08.2004. 02:15 ] @
Citat:
Mihailo
Anitihrist, ne-biće ili rotacija od 180o? Hm ...


jel to pokusaj da ispadnes duhovit ?
ok, evo smesno mi je :)))))))))))))))))))
[ custominstall @ 07.08.2004. 02:21 ] @
@Lord Storm
Nisam istoricar, dakle laik sam kao i ti. Nema potrebe da se ponavljas.
Citat:
Suicidno ponasanje jos vise ide meni u prilog jer okultisti veruju u reinkarnaciju(ako znas sta to znaci :) ) i zirtvovanje radi viseg cilja.

- takvo njegovo ponasanje ide u prilog svima, pa i tebi, vidis da se slazemo. Steta samo sto ga nije cesce ispoljavao. On sam je bio poslednji koji bi sebe zrtvovao za bilo sta.
- kao sto znas, ne postoji skola okultizma, prema tome svako moze sebe da smatra okultistom i da se okultizmom 'bavi', dovoljno je samo da neko u to poveruje
- daleko od toga da svi okultisti (ili misticari) veruju u reinkarnaciju. Ako se dobro secam, Rudolf Steiner, na primer, nije. Sam Hitler se izjasnjavao kao paganin.
- ekspedicije u Aziju i Egipat nije morao da salje samo Hitler, bilo je vise grupa koje su u tome mogle da imaju (razlicite) interese. Jedno pitanje je sta je tamo uradjeno. Drugo je - koji su motivi.
- simboli su, pored drugih definicija, vid izrazavanja nesvesnih sadrzaja. I tako sloj po sloj i dodjemo do...'frogs and grandmothers'
- trebalo bi da se slozimo barem oko pojmova o kojima pricamo. Dakle, sta je 'ne-bice'?
- ako si hteo da dokazes da je Hitler bio pretezno iracionalna osoba, nisi morao mnogo da se trudis
Pozdrav!
[ bierkof @ 07.08.2004. 16:02 ] @
Citat:
Negde sam cuo/procitao (nema sanse da se setim gde) neki intervju sa nekim kolko se secam austrijskim istoricarima koji su otkrili neka dokumenta po kojima je G. Princip bio izmanipulisan da ubije onog Ferdinanda(ili kako mu vec bese ime) jer to upravo odgovaralo Nemackoj i Austriji - naravno vest je bila stura i kratka.


Zove se Franc Ferdinand, nema veze.

Inace nema dvojbe da je hitler bio iracionalna osoba (citaj ludjak), tako da me ni to vjerovanje vracevima i prorocima nebi iznenadilo.
A onaj dio o njemcima i jugoslovenima (nama ako tako hocete), bez uvrede srki ali nije sve bilo onako kako se prikazuje u starim yu filmovima, gdje stric, daidja, sin, kcer i baba ukradu njemacki avion i obdrane jugoslaviju, naravno niti je bilo Valtera koji je branio sarajevo. Nismo ni mi bas tako dobro prosli, ali je takvo vrijeme bilo gdje se ljudima dizao moral takvim filmovima, sto je dobro, else, nebi mi sada na ovome forumu pricali.

O turskoj necu da komentarisem jer je suvisno.

Ali nekada se zapitas dal je hitler bio u stanju da sve to sam smisli, ipak on stoji iza konc. logora i plinskih komora, nazalost nikada se nece saznati sve sto se desavalo u nac. njemackoj, ima tu bezbeli mnogo vise od cistog mucenja i ubijanja.

P.S.
Neznam gdje, ali se sjecam da sam jednom procitao teoriju gdje se kaze kako su zidovi potpomogli ubijanje zidova sa ciljem da se nasele u izrael. ????
Sto se i desilo naravno uz pomoc Britanije koja je prekrsila dogovor sa Palestincima.

Mislim da se radilo o masonima koji su se dogovorili sa nacistima, jel zna neko nesto o masonima, inace. (ako nije veliki off topic, ali ce ovo biti pobrisano)
[ Lord Storm @ 07.08.2004. 21:44 ] @

Za custominstall-a:

"On sam je bio poslednji koji bi sebe zrtvovao za bilo sta." -> Ti su u prednosti u odnosu na nas smrtnike jer si ga ocigledno poznavao.

"kao sto znas, ne postoji skola okultizma, prema tome svako moze sebe da smatra okultistom i da se okultizmom 'bavi', dovoljno je samo da neko u to poveruje" -> ne postoji ni skola hriscanstva pa opet su neki hriscani, dok su ipak neki muslimani i sl. Zato postoje udruzenja(da ne kazem organizacije) u kojima se clanovi upoznaju sa "materijom"

"daleko od toga da svi okultisti (ili misticari) veruju u reinkarnaciju." -> Ja nisam rekao SVI. Ako pogledas dobro videces.

"Sam Hitler se izjasnjavao kao paganin." -> Ovim potvrdjujes moje stanoviste, jer paganin = ateist, a to je razlicito od okultist. Ne postoji ni jedna religija zvana Okultizam.

Sto se tice ekspedicija, iz tvog odgovora se jasno vidi da se ekspedicije salju iz raznih razloga, pa i iz navedenih.

"simboli su, pored drugih definicija, vid izrazavanja nesvesnih sadrzaja" -> da si malo pogledao sociolosku definiciju video bi da simboli(u religijskom smislu!) predstavljaju "covekovu vezu sa onostranim bicem, tj. covekovu vezu sa onostranim svetom".

"sta je 'ne-bice'?" -> Ukoliko pocnem da odgovaram na ovo, preci cu na filozofiju i onda cemo otici i suvise daleko od teme. Ja cu da se zadrzim na religijsku predstavu ne-bica(ako hoces mozemo i ovo da diskutujemo ). Po religijskom shvatanju vrhovno bice je Bog, a ne-bice je njegova suprotnost = djavo, sotona, ... zovi ga kako hoces.

See ya!
[ Ivan Dimkovic @ 07.08.2004. 21:57 ] @
Citat:

"Sam Hitler se izjasnjavao kao paganin." -> Ovim potvrdjujes moje stanoviste, jer paganin = ateist, a to je razlicito od okultist. Ne postoji ni jedna religija zvana Okultizam.


Paganin = ateist ?!

Od kad to? :)
[ McKracken @ 07.08.2004. 22:03 ] @
Paganin == "Paganska religija"

Religija <> Ateizam

Jerbo ne meres da imas Iliju Gromovnika i Peruna, a da si ateista

[ Lord Storm @ 08.08.2004. 15:19 ] @

Paganin = atieist u Hriscanstvu. Polazim od toga da je on u mladosti bio katolik, pa kad se izjasnio kao paganin, on nije mislio na rane toteme i bogove starih nacija, vec na ateizam.

[ McKracken @ 08.08.2004. 17:58 ] @
Hoces da kazes da obozavanje Wotana spada u ateizam?

"Paganin= Ateist u hriscanstvu"? Da li to znaci da je Islam takodje ateizam?

Cudna neka interpretacija ateizma :)


[ Lord Storm @ 08.08.2004. 20:15 ] @
Za McKracken:

Znas ti na sta se odnosi u ovom kontektu nego se pravis blesav kako bi imao jos jedan post.
Paganin u smislu nevernik, a nevernike svestenici nazivaju ateistima(pitaj tvog popa, ako ga imas).

[ Ivan Dimkovic @ 08.08.2004. 20:37 ] @
Netacno - paganin je pripadnik druge vere, za hriscane su pagani i muslimani i jevreji i indijanci i indusi i stari sloveni i sl... pagani, u odnosu na hriscanstvo, imaju svoju veru i bogove.

Ateisti, sa druge strane, veruju da bog ne postoji - dakle ne pripadaju nikakvoj drugoj veri, vec veru jednostavno nemaju. Ateizam kao pojava je znacajno noviji od paganizma, pa ta dva termina svakako ne treba mesati.
[ Slobodan Miskovic @ 08.08.2004. 20:54 ] @
Citat:
paganin je pripadnik druge vere, za hriscane su pagani i muslimani i jevreji i indijanci i indusi i stari sloveni i sl... pagani, u odnosu na hriscanstvo, imaju svoju veru i bogove.


NETACNO - paganizam jeste verovanje u vise bogova, paganima su se nazivali narodi ili grupe ljudi koje su verovali u vise bogova.



[ McKracken @ 09.08.2004. 01:30 ] @
Ja i daljen ne razumem na sta se odnosi u ovom kontekstu, iako imam vise nego previse postova.

Ateizam == teizam-1 tako da se cela rasprava svodi na semantiku?
[ Lord Storm @ 09.08.2004. 14:55 ] @

Diskusija je otisla u drugom pravcu. Ovako mozemo da se vrtimo u krug. Vratimo se osnovnoj temi, a to je okultizam u zivotu Adolfa Hitlera.

Evo malo novih podataka da osvezimo temu.

Adolf Hitler je rodjen 1889. u Austriji u gradu Braunauu. Stanovnici tog grada su obazavali okultne radnje(razne magijske obrede i sl.), a odatle su se pojavila tri medijuma koja su svojim sposobnostima okupirala paznju naucnika u to vreme. To su bili gospodja Stokhammes i braca Schneider. Stariji brat Schneider je jednom prilikom pred naucnicima(postoji beleska naucnika) demonstrirao psihokineticke sposobnosti. Naime, on je drzeci ruku nedaleko od papira na njemu napisao "Olga". Hitler je sa njima imao prisne odnose kao decak i mladic.

Predsednici tajnih drustava "Novi templari", "Vril", "Tula" i drugi, bili su bliski prijatelji Adolfa Hitlera i on se sa njima cesto sastajao.

Sto se "Svastike" tice, to je jedan od najstarijih simbola, uz krst i krug. Njega srecemo jos u staroj Grckoj, Egiptu, Indiji, Kini. Svastika je bila simbol Sunca, pa samim tim i zivota(svastika na sanskitskom znaci sreca). Adolf je ideju za simbol dobio od dr Friedrich Krohn-a, koji je bio clan tajnog reda "Germanen". Krohn je oblik simbola izmenio tako sto je okrenuo smer(suprotno od smera kazaljke na satu).

Zanimljivo je da je i bliski Adolfov prijatelj bio "veliki majstor" tajnog drustva "Crni jezuit", a u njega su bili uclanjeni i svi generali SS-a.

Za kraj, jos jedna zanimljivost. Dana 30. aprila 1945. Adolf Hitler je izvrsio samoubistvo. Za 30. april se veruje da je to praznik Beltane, dan posle koga sledi Valpurgijska noc - najvazniji satanisticki praznik. Kome se Adolf zrtvovao?!

[ Mihailo @ 09.08.2004. 16:54 ] @
Citat:
Lord Storm:
Za kraj, jos jedna zanimljivost. Dana 30. aprila 1945. Adolf Hitler je izvrsio samoubistvo. Za 30. april se veruje da je to praznik Beltane, dan posle koga sledi Valpurgijska noc - najvazniji satanisticki praznik. Kome se Adolf zrtvovao?! :)


Ja sam bio ubeđen da je njegovo samoubistvo u direktnoj vezi sa ulaskom Ruja u Berlin, a on je zapravo pratio đavolji kalendar.. eh ..
[ the.kum @ 09.08.2004. 21:59 ] @
Citat:
Mihailo: Ja sam bio ubeđen da je njegovo samoubistvo u direktnoj vezi sa ulaskom Ruja u Berlin, a on je zapravo pratio đavolji kalendar.. eh ..


ebiga, komunisticko obrazovanje...bolje ikad saznati nego nikad ;)
[ Lord Storm @ 09.08.2004. 22:24 ] @

Eh, momci ... Toliko ste racionalni da mi je muka od toga. Pokusavam da unesem malo svezine i razonode, ali me svi shvatate preozbiljno i strogo racionalno. Ne ostavljate ni cm prostora za verovatnocu i misticizam.

Svi smo mi navikli na tradicionalne price koje stalno slusamo iznova, a kad nam neko saopsti ovako nesto mi to odmah odbacujemo. Zao mi je sto se skoro niko nije ukljucio u diskusiju - ovo ostalo je okolisanje oko teme. Niko nije spreman ili ne zeli da prica o tome.

[ the.kum @ 09.08.2004. 23:37 ] @
Lord Storme nisi me dobro shvatio - ja sam ovo gore potpuno ozbiljno rekao Mihailu, mada tako ne izgleda. Slazem se sa tobom da je Hitler bio pod uticajem okultnih drustava, ustvari siguran sam u to da je on bio samo marioneta u necijim rukama. Nazalost nekim ljudima je vrlo tesko da prihvate cinjenicu da je istorija drugacija od one koja se uci u skolama ili su potpuno neobavesteni po pitanju nekih stvari pa recimo simboli za njih predstavljaju cisto geometrijske figure. Stoga ovakve rasprave pogotovo na forumima ovog tipa prelaze u cisto gubljenje vremena jer se rasplinu u hiljadu pravaca ili najcesce predju u obican flame bez ikakvog smisla...pa je na primer mene mrzelo da se aktivnije ukljucim u diskusiju iako se slazem sa nekim od tvojih stavova (sa nekima i ne - ateizam=paganizam) ali sam ti gore preporucio onu knjigu da procitas posto vidim da te interesuje ova tematika....
[ MAD-MAX @ 10.08.2004. 00:41 ] @
Nisam procitao celu temu zbog toga sto se slazem sa the.kum-om:
"Stoga ovakve rasprave pogotovo na forumima ovog tipa prelaze u cisto gubljenje vremena jer se rasplinu u hiljadu pravaca ili najcesce predju u obican flame bez ikakvog smisla...pa je na primer mene mrzelo da se aktivnije ukljucim u diskusiju"

Ali ipak moram nesto da kazem :) u stvari da pitam (the.kum-a) zasto je siguran da je Hitler bio necija marioneta jer ja tako ne mislim. Ja mislim da je Hitler bio veoma inteligentan ludak koga je upravo taj okultizam zeznuo! :)
[ R-Byter @ 10.08.2004. 14:23 ] @
Ja recimo uopste ne mislim da se on ubio 30.aprila. Mislim da su njega Ameri sklonili, kao sto su uzeli mnoge nazi naucnike. Odakle Amerima krstarcece(setite se V1 i V2 nemackih raketa pred kraj rata), pa onda preteca stelta (nemacki horten 229, prikazan iza, ovaj danasnji prepoznajete,a), i gomila drugih...

[ Lord Storm @ 10.08.2004. 14:40 ] @

Dobro je da vidim da bar neko razume ono sto pricam. the.kum-u se izvinjavam jer sam zaista mislio da i on pise kojesta zarad jos jednog posta.

Sto se tice samog ubistva tu je sve spekulativno, posto zvanicno nije nadjen njegov les nego se sve pretpostvalja. Postoji cak i mogucnost da i nije izvrsio samoubistvo, vec da je kao i drugi nemacki generali, prebegao u Juznu Ameriku ili Afriku.

[ byTer @ 10.08.2004. 14:53 ] @
Sto se okultizma tice, Hitler je pokusao da vizuelizacijom upravlja ratom. Znaci pokusavao je nekako da umisha pobede svojih trupa po svetu. Sta ga je sprecilo? Verovatno svest o zlu koje je Hitler nosio u svojim idejama, rasizam, anti-semitizam, fashizam.

Sto se svastike tice jeste da je to stari istocnjacki simbol, simbol sunca, koji je hitler okrenuo naopacke, i uzeo kao svoj.

Inace Hitler je pripadao masonskom redu Zlatna Zora ciji spisi do dana danasnjeg nisu desifrovani. Takođe i čitav SS je pripadao ovom redu. Misticizam su skupljali od Tibetanaca, čija je kultura veoma interesantna i jos nepoznata.

Jedino sto je epilog svega je da je čitava Nemačka dobila pečat "opasne nacije" zbog jednog samo-prozvanog firera koji je manipulisao mase ko zna kako. Jedino sto je tada bilo vazno je jaka industrija metala u Nemačkoj koja je cvetala i postojala samo za jednu svrhu a to je priprema za rat velikih razmera.
[ R-Byter @ 10.08.2004. 15:09 ] @
Da bi ljudima bilo jasnije za V1 i V2:

V1:



V2:



Tomahavk:



Setite se i bespilotnih letelica...
[ RiV @ 11.08.2004. 09:18 ] @
Hehe postoji teorija (zavere) po kojoj je sklonjen i umro u kasnim '60-tim('69)
U stvari ne vidim zasto bi uopste Hitler i trebao da zivi duze od II sv. rata dosao je na vlast brzo sa parama iz engleskih banaka i ubrizgao ogromnu lovu u skrhanu nemachku ekonomiju(shkolovan kao kaplar u najjachajopj obaveshtajnoj shkoli
i kojoj je shkolovan i Josip Ambroz koga se svi rado secamo zar ne dodushe ne istovremeno) on je bio mesija spasitelj njega su nemci voleli vishe od zivota,
evo aktuelnog INFA:
Nemački kancelar Gerhard Šreder (60) ove nedelje će prvi put posetiti grob svoga oca koji je poginuo kao nacistički vojnik u Rumuniji tokom Drugog svetskog rata. Šreder je tek pre tri godine, zahvaljujući istraživanjima vojnih dosijea koje je izvršila njegova sestra Gunhild, saznao gde mu počiva otac koga nikada nije upoznao. Šrederov otac je sahranjen u Transilvaniji u selu Keanu Mare, a kancelar će iskoristiti dvodnevnu zvaničnu posetu Rumuniji i Bugarskoj kako bi odao počast ocu. Fric Šreder, koji je bio kaplar u nacističkoj vojsci, poginuo je kao 32-godišnjak povlačeći se pred Crvenom armijom. "Psiholozi će, naravno, reći da je to što sam odrastao bez oca izazvalo emotivne probleme kod mene, ali ja ih nikad nisam osetio. Niko neće zaboraviti užasnu istoriju tokom 12 godina vladavine Hitlera i njegovog režima. Moja generacija je odrasla u njenoj senci", rekao je Šreder, koji na svom stolu čuva malu fotografiju oca Frica. Na toj crnobeloj fotografiji nalazi se portret Frica koji na glavi nosi šlem Vermahta. (Blic)
Meni je interesanto da gledam bivshe vojnike rajha na discavery-ju kako prichaju o pobedama ili porazima (disc je zna se chiji kanal) i govore loshe o njemu a i prosechnom psihoanaliticharu je jasno da ne misle tako nego nabaci se neka kinta za letovanje u Spaniji. Njega nemci pritajeno josh uvek vole i cene ma koliko se foliraju po medijima. Za vreme II sv. rata u nemachkoj je zivelo 3 000 jevrejskih porodica koje niko nije ni taknuo a kamli raselio ili odveo u logor, zashto???
Zashto je on ubijao jevreje, da bi im napravio zemlju, zarad svojih mentora koji su ga i doveli na vlast. Mislim pricha je jako duga a sushtina je jednostavna.
Onaj ko organizuje ratove taj i profitira, a za shoroke narodne mase uvek postoje likovi kao shto su Hitler, Tito, Miloshevic, Musolini, Sadam, Staljin i kad se iskoriste odbace se ko prezervativ i operu ruke. Neka pricha o okultizmu je kasnija zvaka i servirana je opet za one sa jeftinijm ulaznicama, monstrum nije monstrum ako nije i satanista i sve ostalo!
Nemce josh uvek ubijaju i posle 60 god dodushe u igrama MOHAA, Return to c wolf....Call of Duty, verovatno ima neki dodatak i za canter :))
To zna sigurno chika iz Nera bolje.....

Za onog nemachkog konstruktora V-1 i V-2 uopshte nije tajna i skoro sam gledao na discavery-ju kako je pravio rakete i kako su ga Ameri odveli a evo ti text shta je radio on i 40 kolega (Ali-Baba???)

The V2 Rocket was first used in September, 1944. Over 5,000 V-2s were fired on Britain. However, only 1,100 reached their target. These rockets killed 2,724 people and badly injured 6,000. After the D-Day landings, Allied troops were on mainland Europe and they were able to capture the launch sites and by March, 1945, the attacks came to an end.

With the Red Army advancing on the Peenemunde Research Station, Braun and his staff fled west and surrendered to the US Army. Braun and 40 other rocker scientists were taken to the United States where they worked on the development of nuclear missiles.

In 1952 Braun became technical director of the US Army's Ballistic Missile Agency at Huntsville, Alabama and was chiefly responsible for the manufacture and successful launching of Redstone, Jupiter-C, Juno and Pershing missiles.

After the Soviet Union successfully launched Sputnik on 4th October, 1957, Braun concentrated on the development of space rockets and in January, 1958 launched Explorer I.

In 1960 Braun became director of the Marshall Space Flight Center where he developed the Saturn rocket that helped the United States to land on the moon in 1969.

When President Richard Nixon dramatically reduced the space budget in 1972 Braun resigned and became vice-president of Fairchild Industries, an aerospace company

Wernher von Braun, who wrote the books Conquest of the Moon (1953) and Space Frontier (1967) died of cancer at Alex
Planeta je taoc iste grupe ljudi josh od 18 veka, na zalost...............
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2004. 09:46 ] @
Citat:

To zna sigurno chika iz Nera bolje.....


Vidi, RiV - ovog puta se slazem sa tobom :) Ako si deo nekog sistema - igras kako ti se kaze ako si good boy :) Ako nisi, nadje se zamena...

Mislim - jasno je da ako ti imas ekonomiju od trilion dolara godisnje, da su kljucni industrijski igraci (banke i najvece korporacije) upravo oni koji plasiraju najvise pravila - ako malo bolje razmislis, to je i najlogicniji i najverovatniji ishod :)

Mislim da se oko Hitlera i njegove partijice jednostavno vrteo krug elitnih bankara i industrijalaca koji su progurali njihove ciljeve, a za te ciljeve je bio neophodan rat - primeticete da su WWII prezivele DE korporacije i bankarski kapital, neke i danas tuze za mnoge stvari... okultizam, Hitler i sl.. su bile zvake za siroke narodne mase, opijum za narod - koji ce zdusno podrzati sulude akcije zarad nekog fiktivnog "dobra" :)

Bez takvih trikova bi rat bio tesko moguc, neki ludak je morao da hipnotise desetine miliona ljudi sto je propaganda odlicno uradila tada...

Sto se one price za Jevreje tice, ne znam - sa tim se jednostavno ne bih slozio, postojali su mnogo laksi nacini da Jevreji dobiju drzavu od WWII i ubijanja nekoliko miliona istih - nesto mi se cini da ta teorija zavere nema puno veze sa istinom, no dobro - istorijski izvori stoje, mozda jednog dana neko poveze sve kako treba ;-) Ne zaboravi ni da istina nikad nije jedna :)

Citat:

Onaj ko organizuje ratove taj i profitira,


Zapravo... ne moras ni da organizujes rat da bi profitirao - recimo prosle godine, za vreme priprema za irak znam jednu vecu firmu ciji su se radnici radovali, jel - eto, skocice akcije firme jer nema sanse da ta firma ne dobije neke military contracte kad ameri sravne Irak sa zemljom -- firma nije organizovala rat, naravno, ali je deo tog sistema (koji je jako jako veliki) kome je taj rat u stvari i odgovarao jer ce im povecati broj sklopljenih ugovora :)

Citat:

Planeta je taoc iste grupe ljudi josh od 18 veka, na zalost...............


Mislim da nije bas tako, postoji nesto sto stoji iza novca a to je realni industrijski output neke regije - njega ne mozes da laziras niti bas da kupis (sta jedna revolucija ucini...) stoga bih pre rekao da je u pitanju neprestana borba geo-politickih interesa.

Neke nove sile su se pojavile u poslednjih 50-tak godina, samo gledaj :) Recimo, Kina, Saudi Arabija, Indija - to su sve zemlje koje ce biti veoma uticajni igraci uskoro - Arabija i Kina vec i te kako jesu.

Pre 80 godina je nekolko zapadnih bankara i industrijalaca de-facto vladalo svetom, danas to jednostavno nije tako - jedna Kina, npr, ima kompletan i vrlo jak ekonomski sistem - i svoje bankare i industrijalce koji postaju ozbiljno bogati :) Jedna Arabija drzi nekoliko % USA kapitala u saci kapitalom i naftom od koje je USA zavisna...


Playground je uvek isti doduse - money makes the world go 'round :)
[ R-Byter @ 11.08.2004. 12:12 ] @
Citat:
Za onog nemachkog konstruktora V-1 i V-2 uopshte nije tajna i skoro sam gledao na discavery-ju kako je pravio rakete i kako su ga Ameri odveli a evo ti text shta je radio on i 40 kolega


Ma slazem se ja sa ovim, nisam rekao da je tajna, nego da su sve pokupili Ameri od nacista.

Evo citat sa jednog sajta iz biografije Dr Mengelea(a vrsio je stravicne genetske eksperimente, boja ociju, kloniranje...):

Citat:
What happened to Mengele remains a mystery as well. While the bones found in 1985 have been identified by the authorities in charge of the investigation as Mengele’s, many do not believe that he is dead.
[ RiV @ 11.08.2004. 12:14 ] @
Sigurno da je Kina sila no.1 u bliskoj buducnosti, ali prijatelju moj zar tako nije izgledala i Nemachka svet je drhtao od te silne tehnike i mashinerije, samo Kina
je sila na jedan svoj drugi nachin. Zar Napoleon nije krenuo sa Jedan Milion vojnika na Rusiju. Znam nije sad '41 (proshlo je vreme lakih improvizacija: Mrki Otpisani) a nije ni vreme Napoleona
a zar ti ovaj rat u Iraku nije providan .Ameri su navucheni duboko unutra,
cene nafte zavise od desavanja u Iraku jer prosechni amer ili evropljanin zna sledecu neistinu:
Irak=svetska nafta, sto nema veze s mozgom.
Ono na sta meni lice desavanja zadnjih par godina je da se sprema debela svetska frka ili ti novi WW.
Duboko sam siguran da se USA koristi poshto je uloga Nemachke prilichno istroshena
(18 miliona zrtava II sv.rat a to ti je kao sad 50-60 mil) i da ce biti zgazena isto kao i Nemachka a tamo neki Kery ili vec koji napaljeni bilder ili Teksashki alkos proglashen za osvajacha .......

"Svijet je suvise opasan za zivot - ne zbog ljudi koji cine zlo, vec zbog ljudi koji stoje po strani i pustaju ih da to cine."
nash zet Ajnshtajn
[ RiV @ 11.08.2004. 12:22 ] @
Vrlo interesantan podatak u vezi Mengelea je da je svoja istrazivanja vrshio na chuvenom shvedskom Upsala univerzitetu za vreme samog II sv rata i to od '41 do 45! Shvedska je bila neutralna zemlja za vreme rata ali bih rekao zamalo!
250.000 Shvedjana je uchestvovalo u iskljuchivo elitnim SS jedinicama i poslednji branioci Berlina su upravo shvedjani iako su znali da je "Hitler mrtav"!
Prvi chovek koji je radio na DNk analizama je Mengele.
[ R-Byter @ 11.08.2004. 21:10 ] @
Eto vidis, informacija o Svedjanima iz Svedske. Nisam znao za ovo. Odakle ti informacija?
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2004. 21:30 ] @
Btw, Svedjani su bili vrlo fasioidni u to vreme - primenjivali su eugeniku tj. sterilisanje nepodobnih, dakle pravo malo drustvo idealno za nazi eksperimente - bez obzira na neutralnost and shit :)


[ RiV @ 11.08.2004. 22:58 ] @
Informacija je od jednog profesora sa univerziteta,(uvezi Mgl) ocesh josh jedan info ........
Vodeci DNK istrazivachi doktori nauka na Karolinska institutu u Stcockholmu su srbin i srpkinja kupljeni od strane tog instituta od amerikanaca, inache shkolovani i u Srbiji i u Americi! Kakve koincidencije.......
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2004. 23:12 ] @
Btw, RiV, mislim da tvoja paralela izmedju WWII i propasti Nemacke (o Napoleonu i da ne govorim) i nekoj novoj propasti recimo Kine kao imperije ne stoji - takodje ni najava nekog velikog globalnog sukoba.

Danas je geopoliticka situacija daleko daleko slozenija i kapital/ucesce u vlasnistvu i donosenju odluka u najvecim bankama i korporacijama su vrlo isprepletani.

Recimo u boardovima fortune500 kompanija imas gomilu Japanaca, Kineza, Arapa - nekoliko velikih banaka su u Japanu, Kini, EU - zajednicki GDP EU je vrlo jak, a Kina ima nuklearno oruzje i salje ljude u kosmos. Zapravo dosta zemalja ima oruzje sa kojim ozbiljno moze da ugrozi mnogo vece sile (nuklearno i biolosko oruzje) - bez upotrebe velikog ljudstva ili nadmoci, sto nemaju. Nista slicno situaciji od pre 50-100 god. Zamisli tada jedan Pakistan ili N. Koreju da prete jednom Japanu, npr :)

Ne zaboravi i da su velike sile smanjile vojne kapacitete za 30% (USA) i preko 30% (EU) u odnosu na hladni rat...

Dakle, situacija da imas neki "centar moci" i sile koje su totalno nadmocne vojno (da ih niko ne moze ugroziti osim velikih) kao pre 80-tak godina (Rokfeler, Ford i sl..) je apsolutno nemoguca, zato i mislim da je sukob takvih razmera vrlo tesko izvodljiv i mislim da uopste ne bi odgovarao svima jer promena razvijenog drustva de-facto nije potrebna :)

Mislim da su buducnost (kakva rec!!!) ratovanja (na zalost je sto to uopste ima buducnost) ratovi niskih intenziteta i gradjanski i fault-line ratovi u nerazvijenom svetu... lako se kontrolisu, trosi se dosta novca na oruzje, obnovu, demokratizaciju i sl... i ne mogu da ozbiljno menjaju sliku sveta i pokrecu mase "zapada" - idealna stvar za pravljenje love a ne menjanje globalne slike kako ti ne odgovara.

[ neo01 @ 11.08.2004. 23:13 ] @
Malo je off-topic, ali i pored toga mi je jako interesantna tema posto volim sve sto je vezano za II sv. rat, a posebno nacizam, razne blitzkrieg i kontra-blietzkrieg varijante kako na taktickom, tako i na strateskom nivou... Inace, sto se tice Svedjana, oni jesu ucestvovali na strani Hitlera kao dobrovoljci pored i drugih naroda (npr. Holandjana, Slovaka, Spanaca, Hrvata (npr. cuveni 369 puk koji je ucestvovao u bici za Staljingrad), Belgijanaca, PA CAK I HINDUSA - verovali ili ne...) i obicno su od njih pravili posebne kako su ih zvali "freiwilliger" jedinice... Inace, posto su skandinavski narodi po Hitlerovoj rasnoj teoriji bili jako bliski Germanima - Arijevcima, odredjen broj dobrovoljaca iz skandinavskih zemalja je dobio cast da ucestvuje i u SS Waffen diviziji "Wiking", a znate i sami kakvim moralom i dobrim efektima u borbi je bivao poznat isti (ceo Waffen SS koji je brojao bas dosta jedinica)...a takodje da su u SS jedinicama ucestvovali samo i samo arijevci - u prvom redu Nemci, a u SS diviziji Wiking, tu privilegiju su dobili i skandinavski narodi koje je Hitler smatrao jako bliskim arijevcima...

Sto se tice samog uzroka rata, i ja polazim od onoga sto su nas ucili u skoli, da je glavni razlog nezadovoljstvo tadasnje Nemacke svojim statusom u svetu (podelom kolonija po svetu) - tj. da nema mogucnosti da ima vise svojih kolonija, jer su sve razgrabljene od par zemalja, i da su zbog toga povileneli i hteli da i oni silom uzmu svoj deo kolaca... Ali ja i dodajem nesto sto bas i ne pise u istorijskim knjigama, a sto svako moze da skapira (a pogotovo onaj ko je igrao Civilization i sl. igre :-), a to je da tadasnje velike sile - prvenstveno V. Britanija i Francuska, nisu zelele da dozvole da se pojavi tamo neka nova sila - Nemacka, koja bi toliko ojacala da bi pocela cak i kolonije da im otima, a mozda i da okupira maticne zemlje... Uvek je logika jaceg da ne dozvoli da slabiji ojaca i da mu postane (ozbiljna) konkurencija koristeci se svim rasplozivim sredstvima - kako legalnim, tako i ilegalnim, a u ovom slucaju rec je o zloupotrebi morala od strane V. Britanije i Francuske u njinu korist... jer ako se dogovorimo da zemlje mogu da imaju kolonije, ko si ti onda tamo neko da mi kazes da ja ne mogu da imam iste? Naravno, neko ce reci pa ispastali su jadni Poljaci, Danci, Norvezani itd. ALI GDE SU TU DESETINE DRUGIH ZEMALJA - KOLONIJA SIROM SVETA KOJE SU ISPASTALE CIZMU V. BRITANIJE I FRANCUSKE? Naravno, posle rata - doslo se do suptilinije varijante kako kapitalizma, tako i bogacenja. Neokapitalisticki sistemi su digli nivo standarda taman do one mere - do koje treba, da im "kmetovi (robovi)" tj. radna snaga imaju taman toliko da podmire svoje osnovne egzistencijalne potrebe, i da ne misle o tome, i o svom znatno losijem polozaju ("kmeta", ili ti "roba") u odnosu na bogatu klasu, a da imaju toliko malo para da ne mogu tako lako da predju (barem ne vecina) u klasu bogatih - eksploatatora, i da ce iste (male pare) u vecini slucajeva potrositi (bez stednje) i predati poslodavcima ("eksploatatorima"), a maticne zemlje su priznale prava i zelju na nezavisnost mnogih kolonija, ali ne i na odstetu istim za visevekovnu eksploataciju, cak su neke zemlje vodile i neo-kolonijalne ratove tipa Vietnam vs. Francuska u '50-tim godinama XX veka, ali se zato doslo do koncepta slobodnog trzista, i "kvazi-demokratije" koje se kao trojanski virusi sire celom planetom i idu samo u prilog bogatim zemljama... a pri tom se siromasne jos vise siromase... globalizacije, internacionalnog korporativnog kapitalizma koji cak nagriza i same njihove maticne zemlje, i jos mnogo cega... Otprilike zivimo u dobu neo-robovlasnickog poretka... A ova "kvazi-demokratija" koja je jos plus reprezantativne prirode (i time laksa za zloupotrebu naivnih glasaca) sluzi samo kao paravan klasi bogatih da se jos vise bogate (jer je lakse manipulisati malim brojem poslanika - tj. predstavnika reprezentativne demokratije, nego da je u igri direktna demokratija - tj. nepreprezentativna demokratija - istinska vladavina naroda - kao u Staroj Grckoj) ... Ponasanje novih sila u velikoj meri lici na Stari Rim, njihov Senat, "Hleba i igara", "Zavadi pa vladaj", i ostale vec oprobane stvari StateCraft-a...

Da se razumemo... Niti sam komunista, niti "demokrata"... Iz jednog, i iz drugog sistema vidim i pozitivne i negativne strane, i smatram da treba traziti neka nova resenja (alternative), jer ovo sto sada imamo je cisto robovlasnistvo i zakon jaceg (onoga ko ima lovu i/li vojnu silu), ali na druge perfidnije fore, uz masovnu zloupotrebu propagande, medija, psihologije, etike...

...Imam ideal vladavine naroda i open-source drustva... Pre par godina mi je pala na pamet ideja o koriscenju moderne tehnologije u ostvarivanju prave - istinske ALI I DIREKTNE demokratije (znaci nereprezentativne)... Npr. izbora svih zakonskih akata na svim nivoima (republickom - lokalnom....), rasprava o istim preko online foruma i sl. Ovo mozda jeste SF i pitanje koliko je ostvarivo, ali cini mi se kao JAKO ZANIMLJIVA IDEJA/TEMA... :-)

Inace, da tema bude i malo edukativne prirode (na engleskom jeziku) evo izvolite i jedan link koji se JAKO DUBOKO bavi svim borbenim formacijama - svih rodova vojske:

http://www.feldgrau.com/

Pored pomenutih V1 i V2, bilo je tu JOS MNOGO DRUGIH ZANIMLJIVIH STVARCICA KOJE SU NEMCI NAPRAVILI... :-) a koje su za to vreme bile cudo nad cudima, a neke ideje se i danas koriste... Ako budem skoro dosao do skenera i nekih knjiga od ortaka, skeniracu vam sve da vidite... :-) a mozda cak i prekucati clanak ako bude bilo interesenata...

Sto se tice blitzkrieg-a, odredjene varijante su bile koriscenje i od strane starih vojskovodja kao npr. Aleksandra Makedonskog, Cezara, Napoleona (svaka varijanta je bila primenjiva za tehnologiju odredjenog razdoblja), a Nemci su pred II sv. rat razmatrali kako istu taktiku primeniti uz pomoc i u skladu sa novom tehnologijom... da bi potom blitzkrieg kopirali saveznici (Ameri, Francuzi, i Britanci...), dok su se Ruje u istom ratu, uglavnom drzale najgluplje frontalne taktike... koja nije da nije imala efekta - ali opet kad se pogleda koliko si ti izgubio sredstava kako ljudskih, tako i materijalnih da bi dosao do cilja, a koliko bi manje tih istih sredstava izgubio da si koristio neku blietzkrieg varijantu, onda je stvar potpuno jasna...

Kasnije je blitzkrieg usavrsavan od danas najjace sile sveta - SAD-a, i menjao se kako su mu se nametali novi zadaci, limiti (npr. da ima sto manje zrtava na njihovoj strani zbog mogucih pritisaka javnog mnjenja "kod kuce")... Trenutno je u poslednjem ratu, bila na probi Shock & Awe varijanta blitzkriega koja se manje zasnivala na unistavanju rezervi, vec je primarni cilj bio unosenje haosa i panike u redovima protivnika, lociranjem i unistavanjem njegovih komunikacionih sistema i stabova (kako lokalnih (samo za odredjenu jedinicu bilo da je i na nivou puka), tako i na visim nivoima (divizijama, brigadama, korpusima...).

[Ovu poruku je menjao goranh dana 12.08.2004. u 12:56 GMT]

[Ovu poruku je menjao goranh dana 12.08.2004. u 13:07 GMT]
[ Mihailo @ 11.08.2004. 23:21 ] @
Citat:
RiV:
Vrlo interesantan podatak u vezi Mengelea je da je svoja istrazivanja vrshio na chuvenom shvedskom Upsala univerzitetu za vreme samog II sv rata i to od '41 do 45!


Ako se dobro sećam „istraživanja“ je uglavnom vršio u Aušvicu.
[ custominstall @ 11.08.2004. 23:30 ] @
Citat:
"On sam je bio poslednji koji bi sebe zrtvovao za bilo sta." -> Ti su u prednosti u odnosu na nas smrtnike jer si ga ocigledno poznavao.

Ma kakvi, nego vidim da je tebi taj Hitler mnogo prirastao za srce:
Citat:
Za vreme procvata Nemacke, Adolf je cesto slao vojne ekspedicije

A kako ste samo grilirali one fine nemačke kobase...

Malo si sam sebe u ovoj temi diskreditovao, nema veze. Vidi, nije sramota ako čovek nešto ne zna, ali ako je pritom blago gord, pa to ne prolazi nigde, pa ni na [es]. : ) Vidim da si uglavnom pogrešno shvatio ono što sam napisao, verovatno sam i ja bio neoprezan. Prvo si tražio komentare na tuđe pretpostavke i nagađanja, a onda ti se ti komentari nisu dopali. Pošto si rekao da ovo treba da bude razonoda, slažem se, neću više ozbiljno. : ) Ionako mi je tema okultizma i Hitlera dosadna, ovo sto je napisano offtopic je bar interesantnije. Inače, Hitler nije bio neki ludak kojeg ćeš jednostavno da smestiš u ludnicu, kljukaš lekovima i svakodnevnom terapijom. Kod njega je bila prisutna ogromna količina zacementirane izopačenosti kakva se doista retko sreće. E sad, kakve to veze ima sa njegovim zanimanjem za okultizam..?
Ovo za Šveđane i eugeniku je tačno, a najdalje su u tome otišli Nemci. 30-tih su uopšte bile popularne rasne teorije (rasni koef. i sl.), i to u akademskim krugovima u celoj Evropi, čak i u Jugoslaviji. Mada mislim da je 250k vojnika prevelik broj za 'neutralnu' Švedsku onog vremena, može neki izvor ?
Za 'Paperclip' znaju danas valjda i ptice na grani, to nije neka novost ('ugovorci' :)) ; ne znaju se, naravno svi detalji. A kod zločinaca i J. Amerike(ne samo Južne), mislim da su glavnu ulogu odigrale logistička mreža i veelika količina novca.
Citat:
Planeta je taoc iste grupe ljudi josh od 18 veka, na zalost...............

A da ostaviš malo knjige bez fusnota da skupljaju prašinu ? Ili misliš da se one objavljuju da bi nekome napokon otkrile istinu? ; )
[ neo01 @ 12.08.2004. 00:22 ] @
O detaljnom ucescu Svedjana kao dobrovoljaca u Nemackoj armiji Drugog svetskog rata mozete procitati na:


http://www.feldgrau.com/sweden.html


Inace, mala ispravka za moj predjasnji post... Ovaj sajt razmatra samo Nemacku vojsku u periodu od 1918.-1945. ALI ME IMPRESIONIRA SVOJIM DETALJIMA (OBILJEM INFORMACIJA O SVEMU I SVACEMU)...
[ the.kum @ 12.08.2004. 05:09 ] @
Citat:
MAD-MAX
Ali ipak moram nesto da kazem :) u stvari da pitam (the.kum-a) zasto je siguran da je Hitler bio necija marioneta jer ja tako ne mislim.

Citat:
RiV
U stvari ne vidim zasto bi uopste Hitler i trebao da zivi duze od II sv. rata dosao je na vlast brzo sa parama iz engleskih banaka i ubrizgao ogromnu lovu u skrhanu nemachku ekonomiju(shkolovan kao kaplar u najjachajopj obaveshtajnoj shkoli

Citat:
Ivan Dimkovic
Mislim da se oko Hitlera i njegove partijice jednostavno vrteo krug elitnih bankara i industrijalaca koji su progurali njihove ciljeve, a za te ciljeve je bio neophodan rat - primeticete da su WWII prezivele DE korporacije i bankarski kapital, neke i danas tuze za mnoge stvari... okultizam, Hitler i sl.. su bile zvake za siroke narodne mase, opijum za narod - koji ce zdusno podrzati sulude akcije zarad nekog fiktivnog "dobra" :)


Upravo zbog kapitala koji je stajao iza Hitlera mislim da je on bio samo necija marioneta, ludak koga su nagovorili da uradi to sto je uradio. Mislim da bi istrazivanje upravo u ovom pravcu (ko je sve stajao iza kapitala koji ga je doveo na vlast) bilo i odgovor na to kome je i zasto 2.sv rat trebao. Sto se tice bavljenja okultizmom, moje misljenje je da su okultisticke organizacije tesno povezane sa krupnim kapitalom - mislim da je svakom jasno kakva je struktura clanova masonskih organizacija - sve su to uspesni ljudi u odredjenim granama zivota...a te organizacije su tesno povezane sa jos tajnijim organizacijama...naravno vecina masona (nizeg ranga) verovatno nije ni svesna ili ih ne interesuje sta se krije u dubini...Inace sto se tice Josipa Ambroza, on se predstavljao kao bravar - a tada je svaki (austrijski) obavestajac morao perfektno da zna ovaj zanat - obijanje brava ;)

Citat:
R-Byter
Ja recimo uopste ne mislim da se on ubio 30.aprila. Mislim da su njega Ameri sklonili,

Po nekim "teorijama" Nemci su imali letece tanjire i Hilter je pobegao na taj nacin. U ovu teoriju uopste ne bih verovao da mi rodjena baba nije jednom davno ispricala kako je u 2. sv. ratu na severu Vojvodine (na granici sa Madjarskom) videla LETECI TANJIR, koji se kako ona kaze srusio (ovo nije videla), i navodno u njemu su pronadjena 2 mrtva coveka ! Ljudi ne zajebavam se, stvarno mi je ovo pricala, medjutim ja nikako da se setim da je opet pitam da mi ponovo to isprica (retko vidjam babu ali ako odem ovog leta do nje pitacu je opet da vidim sta ce da kaze)


Citat:
Mislim da su buducnost (kakva rec!!!) ratovanja (na zalost je sto to uopste ima buducnost) ratovi niskih intenziteta i gradjanski i fault-line ratovi u nerazvijenom svetu... lako se kontrolisu, trosi se dosta novca na oruzje, obnovu, demokratizaciju i sl...

Pa to je sadasnjost ratovanja, medjutim da li ce i tako biti u buducnosti sve zavisi od megalomanije Amerikanaca - ako budu suvise pohlepni i ako nastave da se korak po korak priblizavaju Rusiji pitanje je dokle ce ovi to da gledaju mirno. Po nekim analizama taktika Rusa jeste da dopuste Americi da se sto vise raspline teritorijalno jer ce onda biti laksi plen. Sto se tice Kine, dogod je $ glavno sredstvo placanja u Kini ona je direktno zavisna od Amerike, kojoj nije nikakav problem da dostampa zelene kad zatreba - nema veze sto im je deficit par triliona dolara. Ako bi se u svetu evro probio kao glavna valuta, Anmericka moc bi naglo pocela da opada, medjutim tesko da ce to toga doci jer Azijske zemlje verovatno nece smeti da predju na evro, jer u suprtonom sledi tihi rat - sto se desilo Iraku koji je prva zemlja OPEK-a koja jepresla na evro. Takodje Iran, Sirija i Venecuela su presle na evro...


Citat:
goranh
Ali ponekad imam ideal vladavine naroda i open-source drustva... Pre par godina mi je pala na pamet ideja o koriscenju moderne tehnologije u ostvarivanju prave - istinske demokratije... Npr. izbora svih zakonskih akata na svim nivoima (republickom - lokalnom....), rasprava o istim preko online foruma i sl. Ovo mozda jeste SF i pitanje koliko je ostvarivo, ali cini mi se kao JAKO ZANIMLJIVA IDEJA... :-)


Demokratija je potpuna utopija. Kao sto i sam kazes zivimo u dobu neo-robovlasnickog poretka. Hmmm da vidimo koje zemlje najbolje zive - one gde je na vlasti sposobna elita, a ne kao kod nas najveci bolidi i sljam. Nasa prava elita je potpuno potisnuta, sto je direktna posledica komunizma. Medjutim posto se svet krece ka jedinstvenoj svetskoj vladi (mada ne mora da znaci da ce od ovoga doci) vidimo da su se elite (tesno povezane sa krupnim kapitalom) udruzile i da ih bas i nije briga za svoj narod, tj. da nacije nestaju...mada je moje misljenje da ce se ovaj proces zaustaviti za jedno 20-ak godina kada muslimani preplave Evropu.
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2004. 08:36 ] @
The.kume - objasni mi zasto za tebe kao pojedinca ima neke razlike da li ti je elita lokalna ili globalna? Radices za svoju platu, za nekog gazdu i za svoj dzep i u jednom i u drugom slucaju.

Gledaj to i sa druge strane - ja znam da ces kao argument mozda navesti da lokalna elita obezbedjuje lokalnu koncentraciju dobara, pa samim tim i boljitak lokalno... ali pogledaj to sa druge strane, ja smatram da je to samo na krace staze i da degenerise ekonomiju - zasto bih ja, kao poslodavac, preferirao nekog Srbina, Amera - nebitno, kad meni jedan Indus u Hajderabadu mnogo bolje radi taj posao konkretno..

Sta se desava? Ja mislim da je to long-term boljitak jer:

1. Dobro je za mene jer mi je proizvod bolji , odnos Price/Performance bolji
2. Imam vise para za razvoj i za zaposlenje nove radne snage
3. Indusu je bolje i njegovoj ekonomiji jer je neko zaposlio njega tamo gde treba
4. Radna snaga u Srbiji/USA ce moci da radi nesto za sta je bolja/konkurentnija ili da se rapidno menja jer ce izgubiti sve poslove

Tako isto - i neka kompanija u Srbiji moze biti bolja od USA kompanije - na globalnom planu, i na duze staze se time povecava konkurentnost i od svih zahteva da se stalno poboljsavaju - a samim tim i kvalitet robe i rast ekonomije, i na kraju bi trebao da bude koristan za sve.

Proces vezivanja kapitala ti je kao bioloski proces evolucije - nezadrziv jer je logican i isplativ svim stranama na kraju, mislim ne mozemo mi da se vratimo u period nacionalnih drzava iz 1850, jer drustvo vise nije na tom stupnju. Danas ujutru mozes da sednes u avion i da se za nekoliko sati nadjes na drugoj tacki zemlje i ulazes svoje pare, zapravo pare sad mozes da ulazes bez da putujes bilo gde uz pomoc online sistema - sada bi morao fizicki da nameces nove granice da bi se vratio u 1850 sto ne ide.

Sto se tice te predratne elite - u predratnoj YU se jako lose zivelo u proseku pa je zbog toga i postala meta kojekakvih revolucija jer je bilo lako manipulisati gladnu masu... pa je cela prica sa stanovista nekog dobrog zivota pojedinca daleko manje bitna.

A meni je to recimo bitno - da li neki JP Morgan Chase ima japanski i arapski kapital i hoce da kupi fabriku automobila u Indoneziji... nije me puno briga dok god ekonomija raste.

Tacno je i da razvijene zemlje profitiraju... sto je i logicno, evo recimo zamisli da ja imam 100 EUR u banci a ti imas 100 000 000 eur... ko godisnje dobija vecu kamatu? Ali sta vi ljudi predlazete kao alternativu - ponovnu raspodelu kapitala? Pa to bi izazvalo totalnu anihilaciju i WWIII :) I opet bi se kapital grupisao i neka nova generacija za 100-200 god bi rekla isto "nije fer..." :)

Citat:
mada je moje misljenje da ce se ovaj proces zaustaviti za jedno 20-ak godina kada muslimani preplave Evropu.


A ko mislis da ce to da zaustavi? Beli starci u EU? :)

Videcemo u Decembru kakva ce odluka biti o prijemu Turske u EU - to ti je opasan trade-off, treba ti mlada radna snaga, a znas da ce to zauvek da promeni demografsku sliku :) Bas i mene zanima kakva ce odluka biti... videcemo.

Ne zaboravi da je biologija na strani turaka i alziraca u EU, hispano i crnih amerikanaca u USA - a biologija za 50 god radi svoje...

[ neo01 @ 12.08.2004. 11:46 ] @
Citat:

the.kum:

Upravo zbog kapitala koji je stajao iza Hitlera mislim da je on bio samo necija marioneta, ludak koga su nagovorili da uradi to sto je uradio. Mislim da bi istrazivanje upravo u ovom pravcu (ko je sve stajao iza kapitala koji ga je doveo na vlast) bilo i odgovor na to kome je i zasto 2.sv rat trebao. Sto se tice bavljenja okultizmom, moje misljenje je da su okultisticke organizacije tesno povezane sa krupnim kapitalom - mislim da je svakom jasno kakva je struktura clanova masonskih organizacija - sve su to uspesni ljudi u odredjenim granama zivota...a te organizacije su tesno povezane sa jos tajnijim organizacijama...naravno vecina masona (nizeg ranga) verovatno nije ni svesna ili ih ne interesuje sta se krije u dubini...Inace sto se tice Josipa Ambroza, on se predstavljao kao bravar - a tada je svaki (austrijski) obavestajac morao perfektno da zna ovaj zanat - obijanje brava ;)


Istorija otkriva i podatak da su V. Britanija i Francuska u pocetku smatrale da ce Hitler ici samo na komunisticku Rusiju i zato su ga verovatno i pomagale, jer su barem tada, komunizam dozivljavali kao mnogo vecu pretnju njihovom poretku (od nacizma) - jer je komunizam ukljucivao i nacionalizaciju ili nasilno oduzimanje bogatstva od bogatih kako bi ona posle bila deljena svima, a u cilju pravljenja besklasnog drustva... I zato su oni i podrzavali Hitlera. Ista ta Francuska i V. Britanija su potpomagale vojni puc Generala Franka i njegovih fasista, i da su cak cini mi se zavele i ekonomski embargo - kako na moru, tako i na kopnu,a naravno direktnu vojnu pomoc su im dali i Hitler i Musolini. Ne zaboravimo takodje i da su tada i komunisticki pokreti u ovim kapitalistickim zemljama bili daleko jaci i uticajniji na njhove poretke - kapitalisticke sisteme (i mogucnost obaranja istih) te da su V. Britanija i Francuska barem u nekoj varijanti zelele da iskoriste Hitlera i Musolinija za rat protiv komunista u Rusiji... Ovo cak pise i u zvanicnim istorijskim knjigama... Toliko o nevidjenom licemerju velikih sila i njihovom moralu...

I posto istoriju pisu pobednici onda kazu i "Hitler je zlo i sl." ON JESTE BIO VELIKO ZLO JER SVE STO JE RADIO, radio je za interese ISKLJUCIVO svog naroda, a i sprovodio je strasne anti-semitske zakone/mere protiv svih ostalih naroda (setimo se samo kako su grozno prosli Jevreji, cigani, Rusi... i da ne nabrajam sad...) ALI ZASTO STE ONDA PODRZAVALI FASISTU FRANKA U SPANIJI? Naravno, da je Hitler bio zlo, ali on je bio i zlo (pretnja) njihovom bogatstvu, jer bi jacanjem Nemacke njihovo bogatstvo (tadasnjih velikih sila) polako iscezavalo (ili se rapidno smanjivalo). Po meni, ako se gleda iz cistog moralnog ugla... Mnogo veci zlocinci su npr. Spanci, Britanci i Francuzi koji su vekovima pljackali narode sirom sveta, i za to su cak nalazili razne racionalizacije da je to kao u redu. I onda kad su dali pravo na nezavisnost svim tim kolonijama (barem vecini od njih), e onda su se setili i medjunarodnog prava, koje garantuje da status quo, tj. da niko ne moze vise na taj nacin - nasilno da se bogati, vec se bogacenje prenelo uglavnom u ekonomsku sferu, a takodje nisu morali istim tim pravom - jerbo ne moze da se primenjuje retroaktivno, da vrate odstetu svim tim kolonijama koje su tlacili vekovima. Naravno, odigra se i po koji rat, ali opet pod okriljem raznih humanitarnih akcija i sl. Setimo se da je i Hitler svoje postupke u pocetku nazivao "humanitarnim akcijama a u cilju sprecavanja daljeg ponizavanja nemacke manjine u okolnim zemljama" Ali uglavnom je sve u ekonomskoj sferi, i tezi se da se preko slobodnog trzista, i internacionalnih korporacija stvori najbolja moguca klima radi protoka novca (i tlacenja siromasnih - u vidu neo-kolonijalizma koji je upravo objasnjen) od siromasnih ka bogatima, bez potrebe za ratovanjem...

KOJE LICEMERJE JE BILO I OSTALO NA SVETSKOJ SCENI - NEVIDJENO...
[ mucky @ 12.08.2004. 12:17 ] @
Citat:
Lord Storm
Sto se "Svastike" tice, to je jedan od najstarijih simbola, uz krst i krug. Njega srecemo jos u staroj Grckoj, Egiptu, Indiji, Kini. Svastika je bila simbol Sunca, pa samim tim i zivota(svastika na sanskitskom znaci sreca). Adolf je ideju za simbol dobio od dr Friedrich Krohn-a, koji je bio clan tajnog reda "Germanen". Krohn je oblik simbola izmenio tako sto je okrenuo smer(suprotno od smera kazaljke na satu).


Ja ne znam da li sam lud ili blecnut, ali sto puta sam video da ljudi crtaju svastiku sa kukama koje idu u smeru suprotnom od kazaljke na satu. Ja nigde ali NIGDE nisam video NI JEDNU fotografiju na kojoj je svastika takva. Svugde kuke idu u smeru kazaljke na satu?

Code:

      ----
|     |
|___|___
      |    |
      |    |
  ----

Tako izgleda svastika, zar ne?

Dobro ne bash tako ali... hahaha
[ srki @ 12.08.2004. 14:36 ] @
Postoji i jedan i drugi religijski simbol, jedan koji je okrenut ka levo i jedan koji je okrenut ka desno.
[ -zombie- @ 12.08.2004. 15:03 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim da su buducnost (kakva rec!!!) ratovanja (na zalost je sto to uopste ima buducnost) ratovi niskih intenziteta i gradjanski i fault-line ratovi u nerazvijenom svetu... lako se kontrolisu, trosi se dosta novca na oruzje, obnovu, demokratizaciju i sl... i ne mogu da ozbiljno menjaju sliku sveta i pokrecu mase "zapada" - idealna stvar za pravljenje love a ne menjanje globalne slike kako ti ne odgovara.


ne znam kako će izgledati treći svetski rat, ali će se u četvrtom ljudi sigurno boriti motkama i kamenjem..

(parafraza A.A. ;)

Citat:
goranh:
Ali ponekad imam ideal vladavine naroda i open-source drustva... Pre par godina mi je pala na pamet ideja o koriscenju moderne tehnologije u ostvarivanju prave - istinske demokratije... Npr. izbora svih zakonskih akata na svim nivoima (republickom - lokalnom....), rasprava o istim preko online foruma i sl. Ovo mozda jeste SF i pitanje koliko je ostvarivo, ali cini mi se kao JAKO ZANIMLJIVA IDEJA... :-)


nešto vrlo slično smo već probali, zvalo se "samoupravljanje" (kada su tetkice u firmama odlučivale o poslovnim potezima i ulaganjima firme -- prostim glasanjem), i to je prilično blizu najgorem mogućem rešenju!!

ja sam za čistu tehnokratiju.. niti ja umem da odredim koliko novca treba da se izdvoji ove godine iz budžeta za izgradnju puteva, niti imam aspiracije da određujem na šta treba utrošiti pare namenjene vojsci/školstvu/zdravstvu..

znači, niti umem (ne mogu da budem stručan za sve), niti želim.. želim da o tome odlučuje umesto mene (u moje ime ;) neko ko je stručan da to procenjuje..

...

btw, kad već pričamo o nacistima, simbolima, i aktuelnim olimpiskim igrama, par podataka koje sam načuo danas..

naima, dva najpoznatija simbola modernih olimpijskih igara, krugovi i nošenje baklje tj "večnog plamena", nemaju nikakve veze sa tradicijom, već ih je "izmislila" nacistička propagandna mašinerija prilikom organizovanja OL u nemačkoj 1936. godine.. (a oni su osmislili i tu veliku masovnu "pompu" koja je pratila samo otvaranje, kao i cele olimpijske igre..)

naima, olimpijske krugove su podmetnuli da budu "otkriveni" na nekom arheološkom nalazištu.. a večiti plamen je na putu iz grčke do nemačke prošao tačno onaj put preko balkanskih i evropskih zemalja kojim je kasnije marširala nemačka vojska (samo u obrnutom smeru)..

makes you think, doesn't it.. ;)


[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 12.08.2004. u 17:32 GMT]
[ neo01 @ 12.08.2004. 21:46 ] @
On Thu, 12 Aug 2004 16:03:43 CEST, "ni.ac.yu (-zombie-)" wrote:


Citat:

-zombie-:

ne�to vrlo sli�no smo ve� probali, zvalo se "samoupravljanje" (kada su tetkice u firmama odlu�ivale o poslovnim potezima i ulaganjima firme -- prostim glasanjem), i to je prili�no blizu najgorem mogu�em re�enju!!

ja sam za �istu tehnokratiju.. niti ja umem da odredim koliko novca treba da se izdvoji ove godine iz bud�eta za izgradnju puteva, niti imam aspiracije da odre�ujem na �ta treba utro�iti pare namenjene vojsci/�kolstvu/zdravstvu..

zna�i, niti umem (ne mogu da budem stru�an za sve), niti �elim.. �elim da o tome odlu�uje umesto mene (u moje ime ;) neko ko je stru�an da to procenjuje..


Po sadasnjem Ustavu i zakonima, u nasoj, a i ostalim zemljama reprezentativne demokratije kao poslanik moze da se kandiduje bilo ko (nevezano za njegove kvalifikacije), a kasnije isti taj da bude imenovan kao neki od ministara oformljene Vlade. Cak i onaj ko ima samo osnovnu skolu (4. razreda) moze kao ta pomenuta tetkica da ti donosi odluke... Cak po sadasnjim uslovima, neki covek koji je npr. metaloglodac moze da bude Ministar zdravstva... Toliko o carima i prednostima sadasnje reprezentativne demokratije, na ustrb direktne demokratije ili samoupravljanja... Mada, tu postoje neka JAKO BITNA PITANJA NA KOJA BI LJUDI TREBALO DA DAJU ODGOVORE DA BI DOSLI DO TOGA KAKVU ZEMLJU ZELE... A ovo sadasnje - cinjenicno stanje, je cisto prikriveno robovlasnicko klasno drustvo kao u Starom ili Srednjem veku, samo na drugu foru, i koje odgovora realno vise manjini, nego vecini... Samo sto ista ta manjina, ima novac i moc, preko koga mogu lako da deluju preko drzavnog aparata, da se odrzava ovaj status quo i da se ne vrse nikakve reforme...

Inace, slazem se sa tobom da je ovo bio jedan od problema samoupravljanja, ali to opet nije izgovor da se odrzi sadasnje stanje, vec smatram da treba traziti alternative... ALI OVO JE BAS OFF-TOPIC OD OSNOVNE TEME I OVDE DEFINITIVNO STAJEM ILI JEDNOGA DANA OTVARAM NOVI TOPIC - ali prvo malo da se informisem na Net-u o ideji koju sam pomenuo (direktna demokratija upotrebom savremene tehnologije - kompjutera u skorijoj buducnosti, kada svaki dom bude imao komp kao licnu kartu)...

Sto se tice reprezentativne demokratije svidja mi se ideja npr. Platona, da drzavu mogu da vode samo oni najmudriji, najskolovaniji... Tj. zalazem se za ideju da ne moze svako da bude i kandidat iste, nego da moraju postojati neki kriterijumi... Mozda cak i sto ti kazes odredjene kvalifikacije za odredjena Ministarstva (npr. lekar za Ministra zdravstva).

[Ovu poruku je menjao goranh dana 13.08.2004. u 02:54 GMT]
[ srki @ 12.08.2004. 23:44 ] @
Pa bolje je da ministar zdravlja (ili bilo cega) ne bude lekar nego ekonomista. To je kao preduzece. Imas odredjen budzet i treba sto vise da postignes ili zaradis. Lekar moze da bude sef nekog projekta ali ekonomista ce da vidi sta donosi profit, gde da ulaze pare, da li da otpusti neke lekare ili zaposli nove (naravno lekari-vodje odeljenja neka ga obavestavaju kada im treba jos osoblja ili kada imaju visak...)

Mada u principu nije mnogo bitno ko je ministar i oni ni ne treba da budu mnogo strucni jer svi oni imaju savetnike koji su strucniji od njih. Ministri treba da budu politicari koji ce da rade PR.

A to da skolovani ljudi treba da budu na vlasti, to nema nikakve veze. Sloba je bio skolovan pa vidis gde je doveo zemlju. A onaj sto mu pravi drustvo u Hagu je bio najmladji doktor u bivsoj SFRJ a mislim da bi sa njim bilo jos gore....tako da obrazovanje nema nikakve veze.
[ RiV @ 12.08.2004. 23:49 ] @
Tema je otishla na drugu stranu no moram da odgovorim da je Mengele istrazivao na Upsala univeriztetu skoro 80 % vremena a u Nemachku je samo odlazio po nove zadatke ili sta vec vezano za njegov rad(???)
Hocu samo da dodam da je Huan Antonio Samaran nevidjeni fashista i to nikad nije krio do samog kraja Franka u Spaniji bio mu je naodaniji prijatelj i tachna je pricha oko baklje i ceremonije. Ceremonija je uzasno fashisoidna, mada je sad prilichno nashminkana!
[ Mihailo @ 12.08.2004. 23:56 ] @
Josef Mengele
(March 15, 1911 - February 7, 1979?)

Early Life

* Born March 16, 1911 in Günzburg, Germany
* Parents were Karl (1881-1959) and Walburga (d. 1946) Mengele
* Two younger brothers: Karl (1912-1949) and Alois (1914-1974)
* Nickname was "Beppo"
* 1926 diagnosed with osteomyelitis

Education and beginning of WWII

* 1930 graduated from the Gymnasium
* March 1931 joined the Steel Helmuts (Stahlhelm)
* January 1934 SA absorbsed Stahlhelm
* October 1934 left SA because of kidney trouble
* 1935 awarded PhD from the University of Munich
* January 1, 1937 appointed a research assistant at the Third Reich Institute for Heredity, Biology, and Racial Purity at the University of Frankfurt; worked with Professor Otmar Freiherr von Vershuer
* May 1937 joined the NSDAP (member #5574974)
* May 1938 admitted to the SS
* July 1938 awarded medical degree by University of Frankfurt
* October 1938 began basic training with the Wehrmacht (lasted three months)
* July 1939 married Irene Schoenbein
* June 1940 joined the medical corps (Sanitätsinspektion) of the Waffen SS
* August 1940 appointed an Untersturmführer
* Attached to Genealogical Section of the Race and Resettlement Office in occupied Poland
* June 1941, sent to the Ukraine as part of the Waffen SS; received the Iron Cross, Second Class
* January 1942 joined the Waffen SS's Viking Division medical corps; earned the Iron Cross, First Class by pulling two soldiers out of a burning tank while under enemy fire; also awarded the Black Badge for the Wounded and the Medal for the Care of the German People; wounded
* End of 1942 reposted to the Race and Resettlement Office, this time in its headquarters in Berlin
* appointed to Haupsturmführer (captain)

Auschwitz

* May 30, 1943 arrived at Auschwitz
* Conducted medical experiments on twins, dwarfs, giants, and many others
* Seemingly constant presence and participation in the selections at the ramp
* Responsible for selections in the women's camp
* called "Angele of Death"
* March 11, 1944 his son, Rolf, was born
* Sometime middle of January 1945, he fled Auschwitz

On the Run

* Arrived at Gross-Rosen camp; then left before Russians liberated it on February 11, 1945
* Spotten at Mauthausen
* Captured as prisoner of war and held in a POW camp near Munich
* Received papers from fellow prisoner, Dr. Fritz Ulmann; for vanity reasons had not gotten blood type tattooed beneath arm, American Army did not realize he was a member of the SS and released him
* Aliases include: Fritz Ulmann, Fritz Hollmann, Helmut Gregor, G. Helmuth, Jose Mengele, Ludwig Gregor, Wolfgang Gerhard
* Remained on George Fischer's farm for three years
* 1949 escaped to Argentina
* 1954 his father came to visit him
* 1954 divorced from Irene
* 1956 had his name officially changed to Josef Mengele
* 1958 married his brother, Karl's, widow - Martha Mengele
* June 7, 1959 West Germany issued its first arrest warrant for Mengele
* 1959 moved to Paraguay
* 1964 the Universities of Frankfurt and Munich withdrew his academic degrees
* Assumed that his remains were buried in Embu, Brazil in a grave marked "Wolfgang Gerhard"
* Believed to have died on February 7, 1979 on the beach at Bertioga in Embu, Brazil while suffering a stroke while swimming in the ocean.
* February 1985 a public trial, in absentia, was held at Yad Vashem
* In June 1985, the body in the grave was exhumed for forensic identification.
[ neo01 @ 13.08.2004. 00:27 ] @
Citat:


srki:

Pa bolje je da ministar zdravlja (ili bilo cega) ne bude lekar nego ekonomista. To je kao preduzece. Imas odredjen budzet i treba sto vise da postignes ili zaradis. Lekar moze da bude sef nekog projekta ali ekonomista ce da vidi sta donosi profit, gde da ulaze pare, da li da otpusti neke lekare ili zaposli nove (naravno lekari-vodje odeljenja neka ga obavestavaju kada im treba jos osoblja ili kada imaju visak...)


Delimicno si u pravu... i sa nekim stvarima se slazem, a sa nekim ne.

Postoje odredjena ministarstva u koje spada i zdravstvo, a koja kao sto tvrdis NISU PREDUZECA, jer ona samo TROSE PARE, i ne zaradjuju iste. Mozda jedino istrazivacka odelenja nekih farmaceutskih kompanija, ali to je opet vise u nadleznosti Ministarstva privrede...

S druge strane, ok ti je rezon da bi u tim ministarstvima koja samo trose pare, trebali da budu menadzeri po kvalifikacijama, jer bi oni gledali da ista funkcionisu sto bolje, a sa sto manje para. Medjutim, nisam siguran da bez odgovarajucih savetnika u vidu lekara, da bi isti menadzer (SAM) mogao da pravilno vrsi preraspodelu budzeta za zdravstvo, kao i (re)definisanje budzeta... Ako uzmemo primer da se zdravstvena delatnost deli na primarnu (zdr. vaspitanje, zdr. propaganda, i zdr. edukacija), sekundarnu i tercijarnu i da svaka od ove 3 trosi odredjen broj para, a najvise sekundarna i tercijarna (sek. gde spada lecenje, a terc. gde spada rehabilitacija), a naravno nisam siguran da bi menadzer sam po sebi znao gde je bolje od nekog lekara (pa cak i med. sestre) da odluci gde je bolje uloziti pare... Tako da taj menadzer uvek mora da se posavetuje, ako ne preko lekara, onda barem preko WHO (Svetske Zdravstvene Organizacije), o tome gde i sta treba raditi, a da pri tom efikasnost bude
na visokom nivou... U praksi, WHO i iskustva zapadnih zemalja, kazu da je bolje trositi pare u primarnu zdravstvenu zastitu, jer ona na kraju i na dugorocno ispadne najeftinija - a vrlo efikasna, a tek ako zakaze onda na scenu dolaze sek. i terc. zdr. zastita... A kod nas je obrnuto, tj. kod nas se ovo ministarstvo pola veka, jos od kraja II sv. rata, igra horoskopa, jer nije u stanju da odmah - i kontinuirano izdvaja neke pare za primarnu zdravstvenu zastitu, za razliku od bogatijih zemalja Zapada, a inace njihova statistika, kao i statistika WHO kazu da je ulaganje u primarnu zdr. zastitu na kraju - najvise stedi pare u ministarstvu koje inace u osnovi samo trosi pare... A OPET JE BITNO ZA LJUDE, jer smo svi podlozni bolestima... A da ne govorim o tome, da li je menadzer u stanju da pravilno izabere da li je bolje kupiti ovaj ili onaj model kompjuterizovane tomeografije, ili skenera, ili ultra-zvuka, ili malo jeftiniji - a opet efektan i koliko bi kostala obuka lekara, kako za jedan, tako i za drugi model... Znaci ok ti je ideja, ali opet - nista bez savetnika direktno iz zdravstva - u prvom redu lekara...

Takodje, jako je komplikovano pitanje koliko ti npr. prosvetara, policajaca i sl. da imas zaposlenih... U praksi, sto vise to bolje, ALI TO ZAHTEVA I VISE PARA, ali time dobijas i zadovoljnije klijente, ali onda ti isti klijenti moraju da se odreknu nekih drugih pogodnosti na koje ta vlada moze da trosi pare, kao npr. gradnju puteva, zastitu zivotne sredine i sl. S druge strane, visak zaposlenih u istim - bitnim za drustvo, a opet neproizvodnim delatnostima, ne mora uvek da znaci i boljitak, jer su to jedna od retkih pozicija, gde cak i u demokratsko-kapitalistickom uredjenju pojedini zaposleni mogu da rade u fazonu "radio ne radio, svira ti radio", i da se grebu o rad vrednijih kolega, a za iste pare... Ali da ne idem dalje u pricu....... :-) Jer u temi je rec o Hitleru... :-)

Citat:

srki:

Mada u principu nije mnogo bitno ko je ministar i oni ni ne treba da budu mnogo strucni jer svi oni imaju savetnike koji su strucniji od njih. Ministri treba da budu politicari koji ce da rade PR.


Samo da rade Public Relations? Ako da, u kom smislu i zasto samo to da rade? Kome ce onda klijenti (npr. pacijenti ili djaci) ili (policajci i lekari) da se zale ako nesto nije u redu u okviru istih?

Citat:

srki:

A to da skolovani ljudi treba da budu na vlasti, to nema nikakve veze. Sloba je bio skolovan pa vidis gde je doveo zemlju. A onaj sto mu pravi drustvo u Hagu je bio najmladji doktor u bivsoj SFRJ a mislim da bi sa njim bilo jos gore....tako da obrazovanje nema nikakve veze.


Slazem se, a na ovo dodajem jedan MNOGO DOBAR ulicni grafit: "I bravar je bio bolji" ;-))

Mada, da dodam, ja sam pomenuo i mudrost - a koju je takodje Platon pominjao, a zavrsiti fakultet i biti mudar u odredjenim situacijama nije isto - a kao primer opet navodima Naseg Starog Dobrog Masinbravara... :-))

[Ovu poruku je menjao goranh dana 13.08.2004. u 02:53 GMT]
[ neo01 @ 13.08.2004. 00:48 ] @
Sto se tice ove konkretne teme "okultizma i Hitlera"... Citao sam u jednoj knjizi sve ovo sto se pominjali o simbolima - kukasti krst i ostalo... Kao i o jednom JAKO PROBLEMATICNOM PITANJU kome su bili izlozeni sam Hitler, i cela nacisticka vrhuska. A to je kakav odnos da zauzmu prema katolickoj i protestantskoj crkvi i cinjenici da je dobar deo naroda (vecina) u okviru iste... I imali su niz rasprava na tu temu, a pri tom su ubacili i novu - a to je i starogermanski paganizam - koga je najvise forsirao sam Himler (SS ReichsFuhrer). I na kraju su napravili kompromisno resenje da Hitler ne cini nista otvoreno protiv hriscana i crkve, mada da im ne pomaze BAS PRETERANO, ali cini mi se da sam i pored toga na www.feldgrau.com procitao da su u okviru jedinica Werchmachta bili i svestenici tih crkvi... E sad, sam Himler je prosto bio zadivljen starim germanskim mitovima, legendama, i verovanjima i smatrao je da Nemci treba da im se vrate, jer su im to pravi koreni, i cak je isao do te mere, da je i neke svoje SS oficire terao da sprovode paganske rituale, iako neki od njih nisu bas voljno to prihvatali. Inace, tu postoji i taj "hyperlink" - Hitler - Himler i Wagner (koji za opere kao materijal uglavnom uzima starogermansku i skandinavksu mitologiju)...
[ djordje @ 13.08.2004. 01:19 ] @
Gde naci na netu neke knjige o hitleru na srpskom?
[ @ 13.08.2004. 18:39 ] @
Ne znam koliko dana vecj menjash ove poruke ALI JEDNO JESTE SIGURNO A TO JE:
nije sad vishe toliko prioritetno pitanje okultistichkog opredeljenja gosn Hitlera jer se on svakako przji, BITNIJE JE TO shto je 50% nashe politichke scene bez mozga a 49.99% sprzjenoga mozga, i shto je medju tih 49.99% bar 70% okultistichki sprzjenih. No hajd sad. Ne gubi vreme no smishljaj defanzivnu ofanzivu protiv istih.
[ Lord Storm @ 14.08.2004. 13:42 ] @

Za custominstall-a:

U pravu si, oboje smo preterali, izvini ako sam te uvredio, ali se ne slazem sa tobom u jednoj stvari. Ti si ocigledno pod uticajem komunistickog obrazovanja u kome je ono sto se kaze savrseno i nepromenljivo - apsolutna istina. U stvarnosti, uopste nije tako i sve je na spekulativnom nivou. Otuda sam pokrenuo ovu temu da vidim kako ce ljudi da reaguju kad im neko kaze nesto sto je suprotno od onog na sta su ih u skolama "kljukali".

Sto se tice tvojih reci, da mi se komentari nisu dopali, tu nisi u pravu. Ja sam se ljutio na odgovore nekih pamentnjakovica koji su pisali nesto sto nema veze sa temom. Komentari su jako dobri i interesentni.

A sto se tice tvog pitanja, moj odgovor je: Bas iz njegove ludosti se rodila suluda zainteresovanost za okultizam.


Za mucky:

Nisi blenut, niti bilo sta slicno, nego si u nedovoljnoj meri obrazovan. Inace bi znao i ko je koristio taj simbol i kada (pre nastanka anticke Grcke, postojale su civilazacije Asiraca, Vavilonaca, a od njih su ih preuzeli Indijci i Kinezi).


Za djordja:

Najbolje je sama Adolfova autobiografija Mein Kampf(postoji prevod na srpskom).


Za mako_coma:

Nisi ti postavio ovu temu, pa da menjas sadrzaj. Ako hoces da startujes diskusiju o sprzenosti mozga otvori novu temu i pocni od sebe. Ova tema je precizno definisana i zna se na sta treba da se odgovara.

[ mucky @ 22.08.2004. 14:07 ] @
Citat:
Lord StormZa mucky:

Nisi blenut, niti bilo sta slicno, nego si u nedovoljnoj meri obrazovan. Inace bi znao i ko je koristio taj simbol i kada (pre nastanka anticke Grcke, postojale su civilazacije Asiraca, Vavilonaca, a od njih su ih preuzeli Indijci i Kinezi).


Ako sam ja nedovoljno obrazovan, onda ti ne umes da citas. Ja nisam uopste postavio pitanje da li postoji znak sa kracima u suprotnom smeru od nacistickog, nego zasto ljudi taj znak u nacistickom kontekstu crtaju sa suprotno okrenutim kracima.
[ Nazi @ 08.09.2004. 15:18 ] @
RiV wrote
Citat:
Informacija je od jednog profesora sa univerziteta,(uvezi Mgl) ocesh josh jedan info ........
Vodeci DNK istrazivachi doktori nauka na Karolinska institutu u Stcockholmu su srbin i srpkinja kupljeni od strane tog instituta od amerikanaca, inache shkolovani i u Srbiji i u Americi! Kakve koincidencije.......



pa oni su navodno bili neutralni a ovamo radili za naciste
a sta ex-yu koja je bila na suprotnoj strani a opet smo imali cetnike, ustase, 13. SS diviziju
[ Nazi @ 08.09.2004. 15:26 ] @
mucky ja jos nisam vidio da je neko nacrtao swastiku sa kracima okrenutim suprotno smjeru kazaljke na satu u nacistickom kontekstu
[ u234 @ 14.09.2004. 18:43 ] @
U alaj ste vi ljudi, ucesnici ovog foruma, neinformisani.
Odakle da pocnem? Toliko toga ima...

Ajde ovako kako mi se cini da je logicno uvesti strpljivog
citaoca u kompleksnu temu:

Da li smo (svi mi) izmanipulisani? Procitajte upecatljivi tekst
"new order of barbarians" nastao po secanju 89te po
predavanju istaknutog americkog profesora pedijatrije iz 69te
(ja sam ga nasao 99te). kako se novi poredak zasniva na
sex edukaciji, promociji droga i upotrebi terorizma
(u Evropi siroko primenjen, a u USA samo ako ne bude dovoljno
brzo isla predvidjenim putem),
i kako ce insajderi znati da stvar napreduje,
na primer po tome sto ce se svuda okolo postavljati
za kablovsku tv, ili na primer, kako ce cene nekretnina
otici u nebo iako vecina nece imati para da sebi
kupi stan. Procitajte, ima stvari koje se jos
nisu (sasvim) ispunile iz teksta. Meni su posebno
"omiljene" konstatacije da ce ljudi prestati da se plase
smrti (mislice na nacin: ne zelim meni da se dogodi),
nasilje u medijima potrebno je radi desenzitacije ljudi
jer ce uvodjenje novog poretka zahtevati mnogobrojne
zrtve koje ce preziveli videti. Da se moze uvesti i limit
koliko moze da se zivi.
I da ce se legalizovati eutanazija sve do upotrebe demise
pills gde roditelji posle prigodne svecanosti
progutaju pilulice i prestaju da opterecuju podmladak
svojim bitisanjem (jer na kraju krajeva, svako ima
pravo na toliko i toliko lepih jela, vodjenja ljubavi itd
a kad prodje tvoje vreme ustupi ga drugima). Da bi
se starima "pomoglo" u tome, u saobracaju ce se brzo
voziti, formulari ce se ispisivati bledim i sitnim slovima
i tome slicno, da bi stari postali zavisni od drugih.
Da je 2000ta predvidjena kao "running start" novog
poretka (sve ima svoj tajming). Sve ce biti u znaku
promene (moja primeba: znak delta, kao kod nasih politicara,
bankara, civilne zastite...), jedino sto ce ljudi misliti
i ocekivati bice promene,
krajevi grada koje niste videli posle nekog
vremena postace neprepoznatljivi, zgrade ce tu i tamo
padati i sve ce biti da bi se ljudima ulio osecaj
nesigurnosti i neodostatak nekih nepromenljivih
zivotnih orijentira koje su prethodne generacije imale.
I da se nateraju da dobrobovoljno prime promene koje
su u stvari na gore. Kako je sa racionalnim ljudima lako
manipulisati, ako im podneses odgovarajuci input, tacno
znas kakva ce reakcija biti. Da ce se podsticati
takmicenje, tako da samo oni koji trpe veliko opterecenje
ce postizati uspeh, a ostali ce otpadati (tome sluzi
i podsticanje zenskog sporta). Ali takmicenje nece
biti zaista liberalno, nego kao nekoliko entiteta u inace
ogradjenoj "ligi".
O tome kako ce osecaj patriotizma otici "down the drain"
kada strana roba bude bolja od domace (ovo u tekstu vazi za USA)
i kako ce se konzertvativizam lomiti tako sto se prvo
osvoje lucki gradovi. "population shifts to tear down
social roots" - kako se imigranti bolje prilagodjavaju
kakve god da odnose zateknu u novoj sredini, za razliku
od ljudi koji imaju rodbinu i prijatelje.

Profa sto je to pricao bio je jedan od direktora
international planned parenthood federation (ippf)
koji uzgred budi receno, vec imaju svoju filijalu
u "naprednoj" Crnoj Gori www.sexedukacija.co.yu
pogledati u about o partneri.

IPPF je u stvari drustvo eugenicara, njegov osnivac
Margaret Sanger je tvorac feministickog pokreta i
modernih "moralnih" shvatanja.

Ako hocete da znate dokle je danas dogurala eugenika,
obavezno nadjite na webu tekst pod naslovom
eugenics is back! Will the next 100 years bring about new
super-human species with the rest of mankind enslaved or dead
i procitajte sve od podnaslova "the religion of eugenics".
Kako su geolozi konacno utvrdili da klasicni darvinisti
grese u tome da nove vrste nastaju postepenom mutacijom,
vec da se nova vrsta izdvaja od majusnog skupa jedinki
koje su naprednije od okruzenja i potiskuju sve postojece.
Te da je danas najveci naucni izazov autoevolucija
(vestacko ubrzanje evolucije coveka) i da postoje sredstva
da se tehnickim metodama na svakih 5 godina stvori
nova generacija ljudskih jedinki sa ciljem da
se stvori niceov natcovek i da vec razne vlade/kultovi
rade na tome, jer ko prvi stigne na cilj uzece tok
sudbinu u svoje ruke (moralna ogranicenja nisu bitna
jer se moral uvek prilagodjava novim odnosima). Da se to
vec radi, ali je tek u pocetnim fazama pa se jos
ne primecuje. I da je razlog proganjanja Jevreja sto su
oni vec imali (kroz nemesanje sa drugima) prirodnu vrstu
svog "eugenickog" programa, pa su otisli malo napred.
Matematicki iskaz savremenog eugenickog koncepta je
takozvani genetic algorithm, pogledajte dobar tutorijal na:
http://cs.felk.cvut.cz/~xobitko/ga/
Posebno uocite nazive termina, tzv. elitni faktor, iterativni
karakter algoritma i da se bolji rezultati postizu
sa malom populacijom nego sa velikom.
Pa proverite sta znaci skracenica MILAB na:
www.alienjigsaw.com/Part_IV/milab.html
i kakve veze to ima sa tajnim (nezakonitim)
genetskim istrazivanjima.

Pa zatim pretrazite web po: ippf bill gates eugenics
kako je fondacija bila gejtsa u decembru 2000te dala
9 miliona dolara ippfu.

Pa se onda divite spomeniku georgia guidestones
(maintain humanity under 500.000.000),
zatim: denver international airport expose of bizare influence
(masonska posveta i murali na kojima je prikazan svet, posle razaranja gradova,
bez odraslih, gde nemacki decak razoruzava sve ostale i gde su crnacka, jevrejska
i indijanska devojcica u mrtvackim kovcezima).

A sta nam je aktuelni problem: pretrazite web po reci:
chemtrails, i zatim svakog dana oko 5 ujutro i 5 popodne
pogledajte u nebo (uzgred procitajte o umetnosti dezinformisanja
o seriji usa maraka posvecenih "prirodnim" oblacima
a zatim pogledajte i prvi kadar domace reklame za king sladoled).

Ili mozda zelite da rascistite kakve veze ima okultni
karakter Hitlerovog SSa sa aktuelnim new age pokretima
i zasto je Hitler neke grane evropske masonerije i drugih
okultnih grupa proganjao (hint: da eliminise konkurenciju koja
koristi iste metode), a neke nije? I u cemu je sustina
nove globalne religije koja ce biti jedina dozvoljena
u buducem globalnom poretku? O globalnoj inicijaciji?
Pronadjite tekst na internetu pod naslovom "rainbow swastika".


Ima ovoga jos ohoho po webu, samo kazu da npr. u CIAi postoji
Office of Scientific Investigation koji unajmljuje razne
doktore nauka da pisu knjige koje zagovaraju suprotne
poglede, npr. da svemirci postoje i da svemirci ne postoje
(da bi vodili razmisljanje u odredjenom pravcu i sakrili
cinjenicu da su leteci tanjiri tehnoloski proizvod ljudi
i nacistickih istrazivanja, koji se iz odredjenih razloga
krije od javnosti, jer je povezan sa nekim fundamentalnim
otkricima u fizici koji bi doveli u pitanje neke postojece
temelje i dali obicnom coveku suvise mogucnosti).
To vam je isto kao demokrate i republikanci u USA...
Kazu prvi a valjda i poslednji ozbiljniji pokusaj u USA oko
1830 za trecu politicku partiju je bio antimasonska partija...

A da, nisam ni dotakao temu "budisticki hramovi", "trece oko",
"astral projection" itd, itd. Informisite se
o projektima MKULTRA, Monarch, najznacajniji
autor je Fritz Springmeier, moze se naci full text njegovih
knjiga na webu. Trauma based mind control, kazu da je
od zanatske vestine okultnih drustava, nacisti, konkretno,
dr Mengele to doveo do nivoa nauke i masovne proizvodnje radeci
posle rata u USA. A ono sto pomenuh, trece oko i sl, su razni
psiho-efekti koje zrtva dozivljava u procesu "programiranja"
(tj. ispiranja mozga).
Da je to okosnica rada okultnih drustava i tajnih
sluzbi. Alternativno se to naziva i satanic ritual abuse
krajnje zanimljiva je ispovest nekog prebega Svali na suite101,
koja tvrdi izmedju ostalog da ce novi poredak otvoreno
nastupiti za koju deceniju (tj. da ce to biti u vreme njene
dece a ona je 40tih).
[ bags @ 14.09.2004. 20:40 ] @
Ja cu ipak uzeti plavu pilulu. :)

[ -zombie- @ 15.09.2004. 09:52 ] @
brate slatki..


[ vindic8or @ 15.09.2004. 19:06 ] @
od gomile bs-a, izdvojicu:

Citat:
... Kako je sa racionalnim ljudima lako
manipulisati, ako im podneses odgovarajuci input, tacno
znas kakva ce reakcija biti...


da :) zato je patriotska obaveza svakog bogopitljivog slobodoljuba da bude sto ostrasceniji u svojim verovanjima, da bude sto neobrazovaniji i zatucaniji, a istovremeno sto tvrdoglaviji, jer je to jedina odbrana od racionalizma i rada koji namece novi svetski poredak :) najbolje je da se nista ne radi i da se samo mrzi ;) e to je to ;)
[ milisav @ 16.09.2004. 01:06 ] @

Project Monarch
by Ron Patton
Nazi Mind Control
Amidst the subtle cerebral circumvention of the gullible populace, through a multitude of manipulated mediums, lies one of the most diabolical atrocities perpetrated upon a segment of the human race; a form of systematic mind control which has permeated every aspect of society for almost fifty years.To objectively ascertain the following, one may need to re-examine preconceived ideologies relating to the dualistic nature of mankind.
Resolving the philosophical question of whether we are inherently good or inherently evil is tantamount in shaping our perception of reality; specifically, the spiritual variable within the equation of life.
This exposition is substantiated by declassified U.S. government documents, individuals formerly connected to the U.S. intelligence communities, historical writings, researchers knowledgeable in mind control, publications from mental health practitioners, and interviews taken from survivors unwittingly subjected to a highly complex form of trauma-based mind control known as MONARCH programming.
A word of caution for survivors of intensively systematic mind control and/or some form of ritualized abuse: There are numerous “triggers” in this article. It is therefore recommended not to read it unless appropriate support systems are in place or if you have a thoroughly reintegrated personality.
'b]A Brief History of Control
The Mystery Religions of ancient Egypt, Greece, India and Babylon helped lay the foundation for occultism, meaning “hidden knowledge.” One of the earliest writings giving reference to occultism is the Egyptian Book of the Dead, a compilation of rituals explicitly describing methods of torture and intimidation (to create trauma), the use of potions (drugs) and the casting of spells (hypnotism), ultimately resulting in the total enslavement of the initiate.[1] These have been the main ingredients for a part of occultism known as Satanism, throughout the ages. During the 13th Century, the Roman Catholic church increased and solidified its dominion throughout Europe with the infamous Inquisition. Satanism survived this period of persecution, deeply entrenching itself under the veil of various esoteric groups.
In 1776, a Bavarian Jesuit by the name of Adam Weishaupt was commissioned by the House of Rothschild to centralize the power base of the Mystery Religions into what is commonly known as the Illuminati, meaning “Enlightened Ones.” This was an amalgamation of powerful occultic bloodlines, elite secret societies and influential Masonic fraternities, with the desire to construct the framework for a “New World Order.” The outward goal of this Utopia was to bring forth universal happiness to the human race. However, their underlying intention was to gradually increase control over the masses, thus becoming masters of the planet.
The Anglo Alliance
By the 19th century, Great Britain and Germany were recognized as the primary geographic areas of Illuminati control. It then should be of little surprise to know the first work in Behavioral Science research was established in England in 1882, while much of the early medical and psychiatric techniques involved in mind control were pioneered at the Kaiser Wilhelm Institute in Germany. The Tavistock Institute of Human Relations was set up in London in 1921 to study the “breaking point” of humans. Kurt Lewin, a German psychologist, became the director of the Tavistock Institute in 1932, about the same time Nazi Germany was increasing its research into neuropsychology, parapsychology and multi-generational occultism.
Interestingly, a progressive exchange of scientific ideas was taking place between England and Germany, most notably in the field of eugenics: the movement devoted to “improving” the human species through the control of hereditary factors in mating. The nefariously enigmatic union between the two countries was bonded, partly through the Order of the Golden Dawn, a secret society which consisted of many high ranking officials in the Nazi party and British aristocracy. Top SS Nazi officer Heinrich Himmler, was in charge of a scientific project called Lebersborn, which included selective breeding and adoption of children, a peculiarly large number of twins among them.[2] The purpose of the program was to create a super-race (Aryans) who would have total allegiance to the cause of the Third Reich(New World Order).
Much of the preliminary experimentation concerning genetic engineering and behavior modification was conducted by Dr. Josef Mengele at Auschwitz, where he coldly analyzed the effects of trauma-bonding, eye-coloring and “twinning” upon his victims. Beside the insidious surgical experimentation performed at the concentration camp, some of the children were subjected to massive amounts of electroshock. Sadly, many of them did not survive the brutality.
Concurrently, “brain-washing” was carried out on inmates at Dachau, who were placed under hypnosis and given the hallucinogenic drug mescaline. During the war, parallel behavioral research was led by Dr. George Estabrooks of Colgate University. His involvement with the Army, CID, FBI and other agencies remains shrouded in secrecy. However, Estabrooks would occasionally “slip” and discuss his work involving the creation of hypno-programmed couriers and hypnotically-induced split personalities.[3]
After WWII, the U.S. Department of Defense secretly imported many of the top German Nazi and Italian Fascist scientists and spies into the United States via South America and the Vatican. The code name for this operation was Project PAPERCLIP.[4] One of the more prominent finds for the U.S. was German General Reinhard Gehlen. Hitler’s Chief of Intelligence against Russia. Upon arriving in Washington D.C. in 1945, Gehlen met extensively with President Truman, General William “Wild Bill” Donovan, Director of the Office of Strategic Services(OSS) and Allen Dulles, who would later become the stalwart head of the CIA. The objective of their brain-storming sessions was to reorganize the nominal American intelligence operation, transforming it into a highly-efficient covert organization. The culmination of their efforts produced the Central Intelligence Group in 1946, renamed the Central Intelligence Agency(CIA) in 1947.
Reinhard Gehlen also had profound influence in helping to create the National Security Council, from which the National Security Act of 1947 was derived. This particular piece of legislation was implemented to protect an unconscionable number of illegal government activities, including clandestine mind control programs.
The Evolution of Project MKULTRA
With the CIA and National Security Council firmly established, the first in a series of covert brain-washing programs was initiated by the Navy in the fall of 1947. Project CHATTER was developed in response to the Soviet’s “successes” through the use of “truth drugs.” This
rationale, however was simply a cover story if the program were to be exposed. The research focused on the identification and testing of such drugs for use in interrogations and the recruitment of agents.[5] The project was officially terminated in 1953.
The CIA decided to expand their efforts in the area of behavior modification, with the advent of Project BLUEBIRD, approved by director Allen Dulles in 1950. Its objectives were to; (1) discover a means of conditioning personnel to prevent unauthorized extraction of information from them by known means, (2) investigate the possibility of control of an individual by application of special interrogation techniques, (3) investigate memory enhancement and (4) establish defensive means for preventing hostile control of agency personnel. In August 1951, Project BLUE BIRD was renamed Project ARTICHOKE, which evaluated offensive uses of interrogation techniques, including hypnosis and drugs The program ceased in 1956. Three years prior to the halt of Project ARTICHOKE, Project MKULTRA came into existence on April 13, 1953 along the lines proposed by Richard Helms, Deputy Director of Central Intelligence (DDCI) with the rationale of establishing a “special funding mechanism of extreme sensitivity.”[6] The hypothetical etymology of “MK” may possibly stand for “Mind Kontrolle.” The obvious translation of the German word “Kontrolle” into English is “control.”[7] A host of German doctors, procured from the post war Nazi talent pool, were an invaluable asset toward the development of MKULTRA. The correlation between the concentration camp experiments and the numerous sub-projects of MKULTRA are clearly evident. The various avenues used to control human behavior under MKULTRA included radiation, electroshock, psychology, psychiatry, sociology, anthropology, graphology, harassment substances and paramilitary devices and materials “LSD” being the most widely dispensed “material”. A special procedure, designated MKDELTA, was established to govern the use of MKULTRA abroad. MKULTRA/DELTA materials were used for harassment, discrediting or disabling purposes.[8] Of the 149 subprojects under the umbrella of MKULTRA having been identified, Project MONARCH, officially begun by the U.S. Army in the early 1960’s (although unofficially implemented much earlier) appears to be the most prominent and is still classified as TOP SECRET for “National Security” reasons.[9] MONARCH may have culminated from MKSEARCH subprojects, such as operation SPELLBINDER, which was set up to create “sleeper” assassins (i e. “Manchurian candidates”) who could be activated upon receiving a key word or phrase while in a post-hypnotic trance. Operation OFTEN, a study which attempted to harness the power of occultic forces was possibly one of several cover programs to hide the insidious reality of Project MONARCH.
Definition and Description
The name MONARCH is not necessarily defined within the context of royal nobility, but rather refers to the monarch butterfly. When a person is undergoing trauma induced by electroshock, a feeling of light-headedness is evidenced; as if one is floating or fluttering like a butterfly. There is also a symbolic representation pertaining to the transformation or metamorphosis of this beautiful insect: from a caterpillar to a cocoon (dormancy, inactivity ), to a butterfly (new creation) which will return to its point of origin. Such is the migratory pattern that makes this species unique.
Occultic symbolism may give additional insight into the true meaning Psyche is the word for both “soul” and “butterfly” coming from the belief that human souls become butterflies while searching for a new reincarnation. [10]
Some ancient mystical groups, such as the Gnostics, saw the butterfly as a symbol of corrupt flesh. The “Angel of Death” (remember Mengele?) in Gnostic art works was portrayed crushing the butterfly.[11] A marionette is a puppet that is attached to strings and is controlled by the puppet master, hence MONARCH programming is also referred to as the “Marionette Syndrome.” “Imperial Conditioning” is another term used, while some mental health therapists know it as “Conditioned Stimulus Response Sequences.” Project MONARCH could be best described as a form of structured dissociation and occultic integration, in order to compartmentalize the mind into multiple personalities within a systematic framework. During this process, a Satanic ritual, usually including Cabalistic mysticism, is performed with the purpose of attaching a particular demon or group of demons to the corresponding alter(s). Of course, most skeptics would view this as simply a means to enhance trauma within the victim. negating any irrational belief that demonic possession actually occurs.
Alters and Triggers
Another way of examining this convoluted victimization of body and soul is by looking at it as a complex computer program: A file (alter) is created through trauma, repetition and reinforcement. In order to activate (trigger) the file, a specific access code or password (cue or command) is required. The victim/survivor is called a “slave” by the programmer/handler, who in turn is perceived as “master” or “god.” About 75% are female, since they possess a higher tolerance for pain and tend to dissociate easier than males. Subjects are used mainly for cover operations, prostitution and pornography; involvement in the entertainment industry is notable. A former military officer connected to the DIA, told this writer, “In the ‘big picture’ these people [MONARCH victims] are in all walks of life, from the bum on the street to the white-collar guy”. In corroboration, a retired CIA agent vaguely discussed the use of such personnel to be used as “plants” or “chameleons” for the purpose of infiltrating a designated group, gathering information and/or injecting an ulterior agenda.
There are an inordinate amount of alters in the victim/survivor with numerous back-up programs, mirrors and shadows. A division of light-side (good) and dark-side (bad) alters are interwoven in the mind and rotate on an axis.
One of the main internal structures, (of which their are many) within the system is shaped like a double-helix, consisting of seven levels. Each system has an internal programmer which oversees the “gatekeeper” (demons?) who grant or deny entry into the different rooms. A few of the internal images predominately seen by victims/survivors are trees, the Cabalistic “Tree of Life,” with adjoining root systems, infinity loops, ancient symbols and letters, spider webs, mirrors or glass shattering, masks, castles, mazes, demons/monsters/aliens, sea shells, butterflies, snakes, ribbons, bows, flowers, hour glasses, clocks, robots, chain-of-command diagrams and/or schematics of computer circuitry boards.
Bloodlines and Twinning
A majority of the victims/survivors come from multi-generational Satanic families (bloodlines) and are ostensibly programmed “to fill their destiny as the chosen ones or chosen generations”(a term coined by Mengele at Auschwitz). Some are adopted out to families of similar origin. Others used in this neurological nightmare are deemed as the “expendable ones” (non-bloodliners), usually coming from orphanages, foster care homes, or incestuous families with a long history of pedophilia. There also appears to be a pattern of family members affiliated with government or military intelligence agencies.
Many of the abused come from families who use Catholicism, Mormonism, or charismatic Christianity as a “front” for their abominable activities (though members of other religious groups are also involved.)
Victims/survivors generally respond more readily to a rigid religious (dogmatic, legalistic) hierarchical structure because it parallels their base programming. Authority usually goes unchallenged, as their will has been usurped through subjective and command-oriented conditioning.
Physical identification characteristics on victims/survivors often include multiple electrical prod scars and/or resultant moles on their skin. A few may have had various parts of their bodies mutilated by knives, branding irons, or needles, Butterfly or occult tattoos are also common. Generally, bloodliners are less likely to have the subsequent markings, as their skin is to “remain pure and unblemished.”
The ultimate purpose of the sophisticated manipulation of these individuals may sound unrealistic, depending upon our interpretive understanding of the physical and spiritual realms. The deepest and darkest alters within bloodliners are purported to be dormant until the “Anti-Christ~’ is revealed. These “New World Order” alters supposedly contain call-back orders and instructions to train and/or initiate a large influx of people (possibly clones or “soulless ones”), thereby stimulating social control programs into the new millennium. Non-biological “twinning” is yet another bizarre feature observed within MONARCH programming. For instance, two young non related children would be ceremoniously initiated in a magical “soul-bonding” ritual so they might be “inseparably paired for eternity” (possibly another Mengele connection?). They essentially share two halves of the programmed information, making them interdependent upon one another. Paranormal phenomenon such as astral projection, telepathy, ESP, etc. appear to be more pronounced between those who have undergone this process.
Levels of MONARCH Programming [12]
ALPHA. Regarded as “general” or regular programming within the base control personality; characterized by extremely pronounced memory retention, along with substantially increased physical strength and visual acuity. Alpha programming is accomplished through deliberately subdividing the victims personality which, in essence, causes a left brain-right brain division, allowing for a programmed union of L and R through neuron pathway stimulation.
BETA. Referred to as “sexual” programming. This programming eliminates all learned moral convictions and stimulates the primitive sexual instinct, devoid of inhibitions. “cat” alters may come out at this level.
DELTA. This is known as “killer” programming, originally developed for training special agents or elite soldiers (i.e. Delta Force, First Earth Battalion, Mossad, etc.) in covert operations. Optimal adrenal output and controlled aggression is evident. Subjects are devoid of fear; very systematic in carrying out their assignment. Self-destruct or suicide instructions are layered in at this level. THETA considered to the “psychic” programming. Bloodliners (those coming from multi-generational Satanic families) were determined to exhibit a greater propensity for having telepathic abilities than did non-bloodliners. Due to its evident limitations, however, various forms of electronic mind control systems were developed and introduced, namely, bio-medical human telemetry devices (brain implants), directed-energy lasers using microwaves and/or electromagnetics. It is reported these are used in conjunction with highly-advanced computers and sophisticated satellite tracking systems.
OMEGA. A “self-destruct” form of programming, also known as “Code Green.” The corresponding behaviors include suicidal tendencies and/or self-mutilation. This program is generally activated when the victim/survivor begins therapy or interrogation and too much memory is being recovered.
GAMMA. Another form of system protection is through “deception” programming, which elicits misinformation and misdirection. This level is intertwined with demonology and tends to regenerate itself at a later time if inappropriately deactivated.
Method and Components
The initial process begins with creating dissociation within the subject, usually occurring from the time of birth to about six years. This is primarily achieved through the use of electroshock (ECT) and is at times performed even when the child is in the mother’s womb. Due to the severe trauma induced through ECT, sexual abuse and other methods, the mind splits off into alternate personalities from the core. Formerly referred to as Multiple Personality Disorder, it is presently recognized as Dissociative Identity Disorder and is the basis for MONARCH programming. Further conditioning of the victim’s mind is enhanced through hypnotism, double-bind coercion, pleasure-pain reversals, food, water, sleep and sensory deprivation, along with various drugs which alter certain cerebral functions.
The next stage is to embed and compress detailed commands or messages within the specified alter. This is achieved through the use of hi-tech headsets, in conjunction with computer-driven generators which emit inaudible sound waves or harmonics that affect the RNA covering of neuron pathways to the subconscious and unconscious mind. “Virtual Reality” optical devices are sometimes used simultaneously with the harmonic generators projecting pulsating colored lights, subliminals and split-screen visuals. High voltage electroshock is then used for memory dissolution.
Programming is updated periodically and reinforced through visual, auditory and written mediums. Some of the first programming themes included the Wizard of Oz and Alice and Wonderland, both heavily saturated with occultic symbolism. Many of the recent Disney movies and cartoons are used in a two-fold manner: desensitizing the majority of the population, using subliminals and neuro-linguistic programming, and deliberately constructing specific triggers and keys for base programming of highly-impressionable MONARCH children. A prime example of how subliminal programming works is by looking at the recent Disney cinematic sensation Pochahontas, curiously billed as their “33rd” (highest degree in Scottish Rite Freemasonry) animated movie. In the movie, Grandmother Willow is a mystical 400 year old tree who counsels the motherless Pochahontas to listen to her heart and help her realize all the answers lie within. Grandmother Willow is constantly talking in “double-speak” and using “reversals” (i.e. “Sometimes the right path is not the easiest one”; the esoteric derivative being: the left path [the path that leads to destruction] is the easiest one. In Illuminati Structured MPD Systems, the willow tree represents the occultic powers of Druidism. The intrinsic imagery of the tree’s branches, leaves and root systems are very significant, as some of the dark spiritual proper ties associated with the Willow Tree Programming are: (I)
The branches are used to whip victims in rituals for “cleansing” purposes, (2) A willow tree can endure severe weather disturbances (i.e. storms) and is known for it’s pliability or flexibility. Victims/Survivors of the programming describe the willow’s branches wrapping around them, with no hope of escape, (3) The deep root system of the willow tree makes the victim/survivor feel as if they are falling deeper and deeper into an abyss while in a hypnotic trance.
Music plays an instrumental role in programming, through combinations of variable tones, rhythms and words. Frightmeister Stephen King’s numerous novels and subsequent movies, are purported by credible sources to be used for such villainous purposes. One of his latest books, Insomnia, features a picture of King with the trigger phrase “WE NEVER SLEEP,” (indicative of someone with MPD/ DID) below an all-seeing eye. A partial list of other mediums used to reinforce base programming are:
Pinnochio, Sleeping Beauty, Snow White, Beauty and the Beast, Aladdin, The Little Mermaid, The Lion King, E. T., Star Wars, Ghost Busters, Trancers II, Batman, Bewitched, Fantasy Island, Reboot, Tiny Toons, Duck Tails, The Dead Sea Scrolls and The Tall Book of Make Believe. A few movies which depict or portray some aspect of MONARCH programming are Hell raiser 3, Raising Cain, Labyrinth, Telefon, Johnny Mneumonic, Point of No Return, The Lawnmower Man and Closet Land.
Programmers and Places
It’s difficult to figure out who the original programmer of this satanic project was, due to the substantial amount of disinformation and cross-contamination propagated by the “powers that be.” The two that went by the color-coded name of Dr. Green are a Jewish doctor named Dr. Gruenbaum, who supposedly collaborated with the Nazis during WWII, and Dr. Josef Mengele, whose trademark of cold blooded and calculating brutality has not only scarred the souls of survivors from Auschwitz, but also a countless number of victims throughout the world. Mengele’s direct involvement at the infamous Auschwitz concentration camp was suspiciously downplayed during the Nuremberg Trials, and consequently no intensified effort by the U.S. and it’s allies was directed toward his capture.[13] As a means to confuse serious investigators as to his whereabouts, U.S. officials would report Mengele being a non-threatening, recluse in Paraguay or Brazil, or that he was simply dead (the “Angel of Death” miraculously must have come back to life at least five different times).
His unprecedented research, at the expense of thousands of lives, undoubtedly was a significant bonus to U.S. interests, Besides using the pseudonym of Dr. Green, survivors knew him as Vaterchen (daddy), Schoner Josef (beautiful Joseph), David and Fairchild. A gracefully handsome man of slight stature, Mengele would disarm people with his gentle demeanor,while at other times, he would explode into violent rages.[14] Other characteristics remembered by survivors were the cadence of his shiny black boots as he paced back and forth and his I-love-you/l-love-you-not” daisy game. When he pulled off the last daisy petal, he would maliciously torture and kill a small child in front of the other child he was programming. Distraught survivors also recalled being thrown naked into cages with monkeys, who were trained to viciously abuse them. Evidently, Mengele enjoyed reducing people to the level of animals. He also would purposely restrain his victims from crying, screaming, or showing any excessive emotion.
Dr. D. Ewen Cameron, also known as Dr. White, was the former head of the Canadian, American and World Psychiatric Associations. Because of Cameron’s extensive experience and credentials, the ClA’s Allen Dulles funneled millions of dollars throughout organizations like the society for the Investigation of Human Ecology, which Cameron ruthlessly presided
over. Experimentations were conducted at several locations in Montreal, mostly at McGill University, St Mary’s Hospital and Allan Memorial Institute.
Besides the conventional methods of psychiatric tyranny, such as electroshock drug injections and lobotomies, Cameron conceived the technique of “psychic driving,” wherein unsuspecting patients were kept in a drug induced coma for several weeks and administered a regimen of electroshocks, while electronic helmets were strapped to their heads and repetitive auditory messages were transmitted at variable speeds.[15]
Many of those exploited were abused children which had been run through the Roman Catholic orphanage system. Not surprisingly, Dr Cameron has been conveniently left out of most psychiatric journals. This may have been, in fact, largely due to Project MKULTRA being publicly exposed in 1970, through lawsuits filed by Canadian survivors and their families. The CIA and Canadian government settled out of court so as not to be required to officially admit to any wrongdoing.

A former U.S. Army Lt. Col. in the DIA’s Psychological Warfare Division, Michael Aquino, is the latest in a line of alleged government-sponsored sadists. Aquino, an eccentric genius, founded the Temple of Set, an offshoot of Anton LaVey’s Church of Satan. His obsession with Nazi pagan rituals and his hypnotic manipulation of people made him an ideal candidate for the position of “Master Programmer.” Aquino was connected with the Presidio Army Base day care scandal, in which he was accused child molestation. Much to the dismay of the young victims’ parents, all charges were dismissed. Code-named “Malcolm”, Aquino developed training tapes on how to create a MONARCH slave and worked as a liaison between Government/Military Intelligence and various criminal organizations and occult groups in the distribution of MONARCH slaves.[16]

Heinrich Mueller was another important programmer who went under the code names “Dr. Blue” or “Gog.” He apparently has two sons who have carried on the trade. The original “Dr. Black” was apparently Leo Wheeler, the nephew of deceased General Ear1e G. Wheeler, who was the commander of the Joint Chiefs of Staffs during the Vietnam War. Wheeler’s protege, E. Hummel is active in the Northwest, along with W. Bowers (from the Rothschild bloodline).
Other alleged master mind manipulators, past and present, are: Dr. Sydney Gottleib, Lt. Col John Alexander, Richard Dabney Anderson (USN), Dr. James Monroe, Dr. John Lilly, Lt. Comdr. Thomas Narut, Dr William Jennings Bryan, Dr. Bernard L. Diamond, Dr. Martin T. Orne, Dr. Louis J. West, Dr Robert J. Lifton, Dr. Harris Isbel and Col. Wilson Green In order to keep MKULTRA from being easily detected, the CLA segmented its subprojects into specialized fields of research and development at universities, prisons, private laboratories and hospitals Of course, they were rewarded generously with government grants and miscellaneous funding.

The names and locations of some of the major institutions involved in MONARCH programming experimentation were/are:
Cornell, Duke, Princeton, UCLA, University of Rochester, MIT, Georgetown University Hospital, Maimonides Medical Center, St. Elizabeth’s Hospital (Washington D.C.), Bell Laboratories, Stanford Research Institute, Westinghouse Friendship Laboratories, General Electric, ARCO and Manking Research Unlimited, The “final product” was/is usually created on military installations and bases, where maximum security is required. Referred to as (re) programming centers or near-death trauma centers, the most heavily identified are:
China Lake Naval Weapons Center, The Presidio, Ft. Dietrick, Ft. Campbell, Ft. Lewis, Ft. Hood, Redstone Arsenal, Offutt AFB, Patrick AFB, McClellan AFB, MacGill AFB, Kirkland AFB, Nellis AFB, Homestead AFB, Grissom AFB, Maxwell AFB and Tinker AFB
Other places recognized as major programming sites are Langley Research Center, Los Alamos National Laboratories, Tavistock Institute and areas in or by Mt. Shasta, CA, Lampe, MO and Las Vegas, NV.

Notable Names
One of the first documented cases of a MONARCH secret agent was that of the voluptuous 1940’s model, Candy Jones. The book, The Control of Candy Jones, (Playboy Press) portrays her 12 years of intrigue and suspense as a spy for the CIA. Jones, whose birth name is Jessica Wilcox, apparently fit the physiological profile as to be one of the initial experiments or human guinea pigs under the government’s “scientific” project, MKULTRA.
The most publicized case of MONARCH monomania has surfaced through the book TRANCE Formation of America:
The True Life Story of a ClA Slave by Cathy O’Brien. On the back cover it emphatically states, “Cathy O’Brien is the only vocal and recovered survivor of the Central Intelligence Agency’s MKULTRA Project Monarch mind control operation” This documented autobiography contains compelling accounts of O’Brien’s years of unrelenting incest and eventual introduction into Project MONARCH by her perverted father. Along with co-author Mark PhiIlips, her rescuer and deprogrammer, Cathy covers an almost unbelievable array of conspiratorial crime: forced prostitution (white slavery) with those in the upper echelons of world politics, covert assignments as a “drug mule” and courier, and the country-western music industry’s relationship with illegal CIA activities.
Paul Bonaci a courageous survivor who endured almost two decades of degradation under Project MONARCH, has disclosed strong corroborating evidence of widescale crimes and corruption from the municipal/state level all the way up to the White House.[17] He has testified about sexually-abused males selected from Boy’s Town in Nebraska and taken to nearby Offut AFB, where he says they were subjected to intense MONARCH programming, directed mainly by Commander Bill Plemmons and former Lt. Col. Michael Aquino.[18] After thoroughly tormenting the young boys into mindless oblivion, they were used (along with girls) for pornography and prostitution with several of the nation’s political and economic power brokers. Bonnaci recalled being transported from the Air Force base via cargo planes to McClelland AFB in California. Along with other unfortunate adolescents and teenagers, he was driven to the elite retreat, Bohemian Grove. The perpetrators took full advantage of these innocent victims, committing unthinkable perversions in order to satisfy their deviant lusts. Some victims were apparently murdered, further traumatizing already terrified and broken childr en. An insuitable actress of marginal talent (now deceased), a morally-corrupt T.V. evangelist, a heralded former Green Beret officer and a popular country-western singer are a few others likely having succumbed to MONARCH madness. Lee Harvey Oswald, Sirhan-Sirhan, Charlie Manson, John Hinckley Jr., Mark Chapman, David Koresh, Tim McVeigh and John Salvi are some notable names of infamy, strongly suspected of being pawns who were spawned by MKULTRA.
Deprogrammers and Exposers
Dr. Corydon Hammond, a Psychologist from the University of Utah, delivered a stunning lecture entitled “Hypnosis in MPD: Ritual Abuse” at the Fourth Annual Eastern Regional Conference on Abuse and Multiple Personality, June 25, 1992 in Alexandria, Virginia. He essentially confirmed the suspicions of the attentive crowd of mental health professionals, wherein a certain percentage of their clients had undergone mind control programming in an intensively systematic manner. Hammond alluded to the Nazi connection, military and CIA mind control research, Greek letter and color programming and specifically mentioned the Monarch Project in relation to a form of operative conditioning.
Shortly after his ground breaking speech, he received death threats. Not wanting to jeopardize the safety of his family, Dr. Hammond stopped disseminating any follow-up information, until recently. Mark Phillips, a former electronics subcontractor for the Department of Defense, was privy to some of the top secret mind control activities perpetrated by the U.S. government. His inquisitive demeanor, strong conscience and heart-felt concern for Cathy O’Brien, a “Presidential Model’ under Project MONARCH, prompted him to reveal the inner-workings of this grand deception beginning about 1991. As the story goes, he helped Ms. O’Brien escape from her captors and was able to deprogram her in about a years time in Alaska. The controversial Phillips has his share of critics who are skeptical of the veracity of his claims. New Orleans therapist Valerie Wolf introduced two of her patients before the President’s Committee on Human Radiation Experiments on March 15, 1995 in Washington D.C. The astonishing testimony made by these two brave women included accounts of German doctors, torture, drugs, electroshock, hypnosis and rape, besides being exposed to an undetermined amount of radiation. Both Wolf and her patients stated they recovered the memories of this CIA program without regression or hypnosis techniques.[19] Wolf presently devotes much of her time to counseling such survivors.
A former labor attorney for Atlantic Richfield Co., David E. Rosenbaum, conducted a nine. year investigation (1983-1992) concerning allegations of physical torture and coercive conditioning of numerous employees at an ARCO plant in Monaca, PA.[20] His clients, Jerry L. Dotey and Ann White, were victims of apparent radiation exposure; but as Mr. Rosenbaum probed deeper in the subsequent interview sessions, a “Pandora’s Box” was unveiled. His most astonishing conclusion was that Jerry Dotey and Ann White were likely the off-spring of Adolf Hitler, based in part on the uncanny resemblance from photos (facial features; bone structure and size were taken into consideration). Rosenbaum also states, “They both exhibit feelings and experiences that indicate they are twins.” Dotey and White were allegedly subjected to torture of many kinds while under drug induced hypnosis, with each one undergoing at least three training techniques by plant physicians. Each victim was trained to enter into a hypnotic state upon the occurrence of specific stimuli, usually involving a “cue” word or phrase and trained to “remember to forget” what transpired in the hypnotic state. They were repeatedly subjected to identical stimulus-response sequence, to produce nearly automatic reactions to the particular status. MKULTRA veteran, Dr. Bernard Diamond, Dr. Martin Orne and Dr. Josef Mengele regularly visited the ARCO plant, according to Rosenbaum. The special conditioning of Dotey and White was intended for the artificial creation of dual German personalities. Rosenbaum, who is Jewish, has maintained a deep friendship with the two, despite the seemingly precarious circumstances.

Other renowned therapists involved in deprogramming are Cynthia Byrtus, Pamela Monday, Steve Ogilvie, Bennett Braun, Jerry Mungadze and Colin Ross. Some Christian counselors have been able to eliminate parts of the programming with limited success.
Journalists who have recently expounded on the subject matter in exemplary fashion are Walter Bowart, Operation Mind Control,
Jon Rappoport, U.S. Government Mind-Control Experiments on Children and
Alex Constantine, Psychic Dictatorship In The USA

Conclusion
The most incriminating statement to date made by a government official as to the possible existence of Project MONARCH was extracted by Anton Chaitkin, a writer for the publication, The New Federalist.
When former CIA Director William Colby was asked directly, “What about monarch?” he replied angrily and ambiguously, “We stopped that between the late 1960’s and the early 1970’s.” Suffice to say that society, in its apparent state of cognitive dissonance, is generally in denial of the over whelming evidence of this multifarious conspiracy. Numerous victims/ survivors of Project MONARCH are in desperate need of help. However, the great majority of people are too preoccupied with themselves to show any genuine compassion toward these severely wounded individuals. Apathy has taken over the minds of the masses, who choose to exist within the comforts of this world. Reality has thus become obscured by relativism and selfishness.
Although there has been some progress in deprogramming and reintegrating therapies, a much greater problem needs to be rectified. The Holy Bible addresses this problem as the fragmentation of the soul (Ezekiel 13:20). A spiritual restoration is what is truly needed (Psalm 23:3) but can only take place by completely trusting in Jesus Christ as the way to salvation (John 3:16; I Peter 3:18) and deliverance from demonic oppression and/or possession (Mark 16:17). The true humility of Christ and the love of God effectively counters the pride and hatred of Satan.
Statistically, the road to recovery for these survivors of unimaginable depravity is a long and tedious one, but God is the ultimate healer and only within his time, through His strength and by His grace, can the captives be set free (Isaiah 61:1).
Endnotes
1. David L. Carrico, The Egyptian Masonic Satanic Connection, 1992
2. Walter H. Bowart, Operation Mind Control, Flatland Editions, 1994, p. 216
3. Martin Cannon, Mind Control and the American Government, Prevailing Winds Research, 1994, p. 19
4. Linda Hunt, Secret Agenda, St. Martin’s Press, 1991
5. Final Report of the Select Committee to Study Governmental Operations, U.S. Senate, April 1976, p. 337
6. Ibid, p. 390
7. John Marks, The Search For The Manchurian Candidate, Times Books, 1979, pp 60-61
8. Final Report of the Select Committee to Study Governmental Operations, U.S. Senate, April 1976, p. 391
9. Mark Phillips and Cathy O’Brien, Project Monarch, 1993
10. Barbara G. Walker, The Woman’s Dictionary of Symbols and Sacred Objects, Harper Collins, 1988
11. Marshall Cavendish, Man, Myth and Magic, 1995
12. Dr. Corydon Hammond, The Greenbaum Speech, 1992; Mark Phillips and Cathy O’Brien, Project Monarch Programming Definitions, 1993
13. Gerald L. Posner, Mengele: The Complete Story, McGraw-Hill, 1986
14. Lucette Matalon Lagnado, Dr. Josef Mengele and the Untold Story of the Twins of Auschwitz, Morrow, 1991
15. Gordon Thomas, Journey into Madness: The True Story of Secret CIA Mind Control and Medical Abuse, Bantam Books, 1989
16. Cathy O’Brien and Mark Phillips, Trance Formation of America, 1995
17. John DeCamp, The Franklin Cover-Up, Child Abuse, Satanism and Murder in Nebraska, AWT Inc, 1992
18. Anton Chaitkin, “Franklin Witnesses Implicate FBI and U.S. Elites in Torture and Murder of Children”, The New Federalist, 1993
19. Jon Rappoport, “CIA Experiments with Mind Control on Children”, Perceptions Magazine, September/October 1995, p. 56
20. David E. Rosenbaum, Esq., First Draft Overview of Investigation of the Group, 1983-1993
[ vindic8or @ 16.09.2004. 17:48 ] @
milisave,

po milioniti put,
osnovna kultura postovanja na forumima je da ne radis toliki paste sa drugih sajtova, vec da stavis samo link i ostavis svoj komentar. nas interesuje sta TI imas da kazes, ne sta je napisao neki kvazi-expert iz amerike.


sto se teksta tice, nije nista novo niti revolucionarno, postoji gomila slicnih (ako ne istih) tekstova na istu temu.
[ milisav @ 16.09.2004. 20:58 ] @
Politika je objavila da aktuelni ministar odbrane prima platu od 33.000 i
preseljava ministarstvo odbrane na u knez mihajlovu 33.

A sad, moj omiljeni greh, sledi novi citat, ovaj put malo kraci!
Neki su na webu napisali da se oznake, koje se pominju u donjem
citatu, nalaze na saobracajnim znacima sa druge strane
(tackamarks) i da su reflektivne. Kod nas je Beograd put
nalepio neke, uglavnom plave, markice koje su metalizirane,
vrlo debele i gotovo ih je nemoguce rukom ukloniti.
Valjda nije to to...

Fabrika lakova Duga (=rainbow) ima skladiste u zoni
bgd luke, koje kad pogledate iz dunavske ulice, ima
100 metara dugacak i visok zid, elektrificiran, a na svakom
cosku stoje strazarske kucice na stubovima i veliki reflektori.
U skladiste vodi zel. pruga i na stanici se nalazi par
drvenih teretnih vagona, a iz sredisnje zgrade ide visok
metalni dimnjak. Spooky, isn't it? Pravi kandidat za
"reeducation camp" iz donjeg teksta.

Ma salim se...

END-TIME ACTIVATION CODES

Most slaves have end-time programming. The programming to
activate a slave’s end-time programming often runs pages
upon pages of coded messages. A number of Monarch slaves
have been de-programmed enough that they began accessing
and spewing out pages and pages of these activation codes.
In the end times, there appears to be a great deal of color
coding for operations. Many of the people who are taking
part in the end times events are not American. For instance,
the different lists of people to round up are categorized
by color. The Red list in America are anti-NWO opposition
leaders to be executed approx. 2 weeks before martial law.
The blue list are anti-NWO order people who will be programmed
or killed in the process. The yellow list is people to be
rounded up for reeducation camps after martial law. Other
countries apparently have different color codes. The red &
blue lists have been distributed, & are periodically updated.
The blue routes have already been marked by blue patches of
color to guide those transporting prisoners when martial law
is declared in the U.S.
A team leader will have a down line of around 4 people--which
are coded red ray, yellow ray, green ray, blue ray. When the
activation code hits a slave team leader during the end times,
they will in turn activate their people, who in turn will have
people who are team leaders and have a down line. At least
two false callback alarms will be sounded (tested) before
the real one.
[ vindic8or @ 17.09.2004. 16:36 ] @
milisave, jesi svestan da ovi tekstovi zvuce realno koliko i tolkin ili star trek ili taj neki shit? ;)
[ Demijurg @ 27.09.2004. 20:35 ] @
Tesko da se stvari mogu jednostrano sagledavati,i sa gledista sajentizma i sa gledista okultnog,jer granice izmedju tih pojmova postaju sve fluidnije.Nauka samo potvrdjuje i interpretira na drugačiji način i uz pomoć razlicitih termina ono sto je u odredjenim magijskim i okultnim grupama ili skolama poznato milenijumima.
Koriscenje arhetipskih simbola,hemijskih i fizickih psihostimulansa ili deprivatora,animiranje i manipulisnje sa odredjenim osobenostima ljudske psihe i fiziologije....sve su to odavno poznate i na mnogostruke nacine koriscene tehnike usmeravanja i kontrolisanja ljudskog duha.Mogucnosti upliva i delovanja na čoveka uz pomoc sila koje su 'okultne' samo zbog toga sto su nama nepoznate su ogromne.Okultna filozofija pociva vekovima na principu da je sve vibracija tj energija, razlicite frekventivnosti,zgusnutosti a moderna nauka je svoje temelje pocela graditi na toj postavci pre nepunih 100 god.
Hitler je bio adept-posvecenik magijskog bratstva Thula.Samo bratstvo tog imena je nastalo pod uticajem okultnog reda German Order a unutrasnje jezgro German Ordera se zvalo Vrill.Za sebe tvrde,svi nabrojani jos postoje,da njihovo poreklo vuce
jos od starog Sumera tacnije od rase bogova Anannuki.Normalno to je posvecenicko,tajno ucenje rezervisano za inicijante a svi simboli korisceni u nacistickoj ikonografiji,narocito u 'Redu Lobanje' tj SS-u ,su magijske prirode,pocevsi od runa pa do kukastog krsta koji nepotice iz Indije niti se zove 'suaista'-sansk. 'dobra sreca' niti predstavlja solarni simbol vec nesto sasvim drugo sa cime su ukrasene rusevine hramova prastarog grada Ur.Sam Hitler je osim toga bio licno povezan i sa jednim drugim bratsvom magijske prirode,tacnije sa adeptom tog bratstva cuvenim Gurdjujevom, poznatim pod imenom 'Ordo Serpent Smaragdina' -Red Zelene Zmije a mnogo je polagao i u radove odredjenih Beckih i Berlinskih astrologa.
Njegove medijumske sposobnosti,zbog njih je i vrbovan i obucavan od strane Thule,na kraju su ga izdale a prekognacija i intuicija su potisnute deliricnim stanjima posednutosti i melanhonije.Kraj koji je izabrao,samoubistvo na dan uoci Valpurgijske noci,prastarog praznika posvecenom mracnom bogu Votanu- tevtonskom ekvivalentu Seta,bio je cin samozrtvovanja silama kojima je sluzio.