[ Shawshank @ 12.08.2004. 01:13 ] @
Sinoc sam gledao film Last castle sa Robertom Retfordom pa me je naveo na neka razmisljanja. Kako biste vi smislili savrsen plan za beg iz uzasnog i okrutnog zatvora u kojem ne pripadate. Osudjeni ste za nesto sto niste pocinili i ne zelite da bez razloga istrunete tamo.

Dakle evo primet film Bekstvo iz Sosenka, zatim Alkatraz i drugi...
Zanimaju me vase ideje!
[ Slobodan Miskovic @ 12.08.2004. 01:36 ] @
Jel ti to pises iz zatvora, pa ti treba ideja? :)

Nisam znao da u nasim zatvorima imaju internet...
[ SBSL @ 12.08.2004. 02:06 ] @
xe xe xe xe xe xe xe xe ... jao slobo LOOD si skroz
[ pctel @ 12.08.2004. 09:38 ] @
Jedan moj prijatelj u zatvoru (sto imam dobre prijatelje :-) ) je pojeo kasiku, i kad su ga odveli u bolnicu pokusao je da pobegne odatle. Istovremeno u dogovoru sa njim je isto uradio jos jedan zatvorenik. Detalje ne znam, samo znam da je taj drugi pobegao, a njega su uhvatili.
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2004. 09:58 ] @
Pa njih bi bilo lako naci... sacekas neko vreme i samo iz neke klonje cujes jaukanje :)

Citat:

Nisam znao da u nasim zatvorima imaju internet...


Secam se nekog clanka u novinama da je neki legionar dobio pravo na pristup internetu i da cak surfa po forumima :)
[ flylord @ 12.08.2004. 11:07 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Secam se nekog clanka u novinama da je neki legionar dobio pravo na pristup internetu i da cak surfa po forumima :)

hmmmm, ES?
[ BeastMaster @ 12.08.2004. 12:04 ] @
Ko kaže da u našim zatvorima nema interneta??

Evo ja gotovo svakodnevno sam na internetu iz zatvora za maloletnike (VP Dom)
[ neo01 @ 12.08.2004. 13:15 ] @
@BeastMaster, ti to ozbiljno ili se zezas?


Ako jesi ozbiljan, onda je to stvarno za pohvalu nasoj drzavi, nego bas me zanima, kakvi su uslovi koriscenja istog? Koliko kosta sat i tako to?


Ko zna, mozda ti isti koristis na neke druge nacine, a onda nema hvalospeva nasoj drzavi, npr. preko lap topa i mob. fona ili??
[ Bojan Basic @ 12.08.2004. 14:01 ] @
Ozbiljan je, stvarno koristi internet iz zatvora.
[ srki @ 12.08.2004. 14:06 ] @
Ha, ha! Ljudi, pa naucite malo da gledate profil da upoznate bolje sagovornika. Prvo videcete da Dragan ima 25 godina sto znaci da nije maloletan. Ali to opet ne znaci da laze. Ako pogledate zaposlenje videcete da radi za Ministarstvo Pravde sto znaci da je tamo zaposlen :)
[ BeastMaster @ 12.08.2004. 14:22 ] @
Srki je osvojio kviska
[ Bojan Basic @ 12.08.2004. 15:15 ] @
Srki, znamo mi to, ali radi onih koji ne znaju mogao si da ćutiš još malo da držimo ljude u ubeđenju da je država dobra :)

Eh, da, da odgovorim goranhu umesto BeastMaster-a: sat je potpuno besplatan, čak te i plaćaju za to :)
[ superbaka @ 12.08.2004. 17:03 ] @
pojedes foliju od cokolade umesto kasike pa se zalis na uzasne bolove u stomaku... ne mozete ni da zamislite kako ce rendgenolozi da se sablaznu kada vide snimak!!! :)
mi smo imali ovaj slucaj na faksu sa jednim psom a konzilijum profesora je vecao nedelju dana dok se slucajno nije saznalo o cemu je rec... s toga, racunaj da ce i ovi toliko da vecaju a ti iskoristis priliku i... :)
[ RiV @ 12.08.2004. 23:56 ] @
Da se razumemo iz svakog zatvora je lako pobeci, samo zavisi da li imash para da platish to! Ne znam da li secate tipa koji je hladno ubio momka koji je pretekao njega u porsheu i ovaj ga stigne i ubije ga na licu mesta na ochi njegovom ocu.
Lokacija Crna Gora! Bio je u istrazi i zapalio posle par meseci i nikad nije uhvacen koliko je meni poznato...
Mislim taj ko ga je pustio da kidne treba isto da dobije dozivotnu jer iz istrage ne moze da se pobegne mogu samo da ti otkljuchaju............
To bolje znaju kljuchari ako ih ima ona forumu........
[ Lord_Sauron @ 13.08.2004. 00:39 ] @
Citat:
RiV:
Lokacija Crna Gora!


Da ........ ništa me više ne čudi !

Inače, negdje davno sam čitao neki članak o najčudnim pokušajima bjekstva iz zatvora. Jedini koji sam zapamtio desio se negdje u Sibiru, gdje je jedan od zatvorenika na prinudnom radu dugo vremena skupljao materijal (radio je u nekakvoj radionici), i na kraju napravio neki "leđni helikopter" (pretpostavljam da se kači kao ranac). I tako je lik pobjegao iz zatvora i srušio se u neku okolnu šumu, a poslije su ga valjda uhvatili ;)

Znam da nije primjenjivo u praksi, ali kad već nemam ništa pametno da kažem .... u svakom slučaju ne škodi ;)
[ Maniac @ 13.08.2004. 15:10 ] @
green mile...
[ DzoA @ 13.08.2004. 17:29 ] @
Postoje neke biljke koje stvaraju efekat mrtvog coveka na dan dva... Srce kuca ali toliko usporeno da ne moze da se provali, normalno pobledis i sve ostalo... E jedini problem je da te neko saceka "mrtvog" da te nebi zivog saranili :)
[ Lord_Sauron @ 13.08.2004. 17:40 ] @

ili još gore, kremirali ;)
[ MaRaToNcI @ 13.08.2004. 19:21 ] @
ma seckanje zakon, vezbaju se studenti::)
[ vertex @ 03.03.2005. 14:04 ] @
Potplatish chuvara da te isfura napolje...
[ Andrej Čvoro @ 03.03.2005. 14:25 ] @
Gde bre iskopa ovu temu?
[ mkdsl @ 03.03.2005. 14:28 ] @
Pa da, ako imash pare da potplatish izlazak iz zatvora, zar nije logichnije da imash pare i da potplatish sudiju da ne odesh u isti? Malo ste skrenuli s teme, dajte ideje

Evo moje ideje:

Prvo, jaka organizacija. Jedan chovek teshko da to mozhe da uradi. Pod ovim se takodje podrazumeva da te neko ne odruka, inache propade "posao"

Drugo, plan. Imati viziju u glavi, sve potrebne informacije o objektu, raspored prostorija, kanalizacionih i ventilacionih odvoda, manje osiguranih prostorija...

Trece, analiza kretanja chuvara i ostalog osoblja. Rupe sigurno postoje, samo treba detaljno ispitati svaku akciju od strane uprave zatvora i radnog osoblja.

Chetvrto, neophodne alatke i uredjaji. Sumnjam da danas iz jakog zatvora mozhesh izaci uz pomoc kashike i viljushke . Znachi, uzhad iz radionica, posteljina iz perionice, mozhda chak i uniforma nekog radnika...

Peto, psihologija. Poznavanje psihologije dosta mozhe da utiche, predvidjanje ponashanja osoblja u okruzhenju, iskorishcavanje labilnijih osoba zarad izvlachenja informacija, ili eventualno ukljuchivanje neke od njih u svoj plan...

Shesto, post-plan. Shta nakon izlaska? Najveci broj begunaca bude uhvacen odmah nakon bekstva...


Mozhda i ne bih bio dobar begunac, ali bih se trudio da razmishljam na ovaj nachin. Dajte neke druge ideje ako imate, ova tema mi se izuzetno svidja... Jer hteli mi to da priznamo ili ne, u biti nam je da nekoga za*ebemo i da se izvuchemo nekazhnjeno za to


Pozdrav.
[ anrxc @ 03.03.2005. 16:08 ] @
Samo jedan bjegunac iz Lepoglave nije nikada uhvacen, navodno je pobjegao preko krovova i kasnije cuvaru poslao razglednicu iz inostranstva.
[ Sunjalo @ 03.03.2005. 17:11 ] @
@mkdsl Au sine kakve si ti filmove gledao :)

[ MileG @ 03.03.2005. 17:57 ] @
Citat:
Osudjeni ste za nesto sto niste pocinili i ne zelite da bez razloga istrunete tamo.
Mozes ti da zelis kolko oces :o) isti slucaj i sa bjezanjem.
Odrobijas svoje i budes slobodan covjek!
[ vertex @ 03.03.2005. 21:27 ] @
E potplatish chuvara da ti da kljuch.ako imash jaku ekipu nek oni izvrshe neki rush, bace po koju baklju razbiju neki prozor neshto,nek okupiraju muriju a ti dotle zapalish...
[ IsNoGood @ 03.03.2005. 22:15 ] @
Prvo nabavis mapu



pa onda jos jednom pogledas svoju celiju, da znas sta napustas



pronadjes izlaz



odes po malo kesha koji si ostavio sa strane pre nego sto si zaglavio u zatvor



i na kraju, palis na neko lepo mesto (moj izbor Kuba)



i kraj, ti si FREE MAN!!!!



[ johnnie @ 03.03.2005. 22:27 ] @
Alo ljudi, bekstva su retkost, pogotovo iz nasih zatvora, verovali ili ne!
Odgovorno tvrdim...
Na nivou od mozda do 20 ljudi godisnje iz cele Srbije, a to je an nivou populacije osudjenika od oko 8000 veoma malo...
[ FormatC @ 03.03.2005. 22:46 ] @
Imaš vezu ili kompromitujući materijal u vezi upravnika.
[ johnnie @ 03.03.2005. 22:59 ] @
Mnogo filmova, to kvari sliku stvarnosti...
Da li ste znali da samo u Srbiji i Bugarskoj postoji tzv. grupni sistem izdrzavanja kazne? Ceo svet odavno ima celijski sistem. Jos samo kod nas i bugara ti je ko u vojsci; imas paviljon, u njemu sobu od 20-30 ljudi i paviljon se nocu zakljucava!? To su ti nasi zatvori; a ipak se ne bezi tek tako...
[ JogyII @ 03.03.2005. 23:14 ] @
Citat:
johnnie: Da li ste znali da samo u Srbiji i Bugarskoj postoji tzv. grupni sistem izdrzavanja kazne?

moram priznati da nisam iznenadjen (s obzirom na GDP ove dve zemlje), dovoljno je da pogledas koliko je isti jeftiniji po zatvoreniku od onih gde svako ima svoju celiju

naravno ima i svojih nedostataka kao sto je manja sigurnost zatvorenika, ali ona kod nas ocigledno nije "toliko vazna" LOL


[ tarla @ 03.03.2005. 23:15 ] @
sacekas da te puste za vikend kuci kao sto je kod nas obicaj.
bio sam u motelu Brioni u Srbinju (prije 1991 i poslije 2004 Foca) i tamo rade sve sami zatvorenici i to oni teski (ubistva silovanja teske kradje itd) ali ima jedna zacickoljica. nema nigdje cuvara. barem ih ja nisam vidio i nikome ne pada na pamet da bjezi. Imaju baksis, hranu, smjestaj a akoro da nista ne rade.
[ johnnie @ 03.03.2005. 23:22 ] @
sacekas da prodje zima; zatim sacekas da vladanjem i radom zasluzis beneficije po kojima imas pravo na vikend. Onda lepo zapalis, ali ne odmah, nego drugi treci put. Ustekas se negde i cekas da ti zastari kazna. To ti je procentualno i najveci stepen bekstava iz nasih zatvora i to nije bekstvo vec udaljenje; oko 5% cine spektakularna bekstva (preko zida, tunel, otmica itd) i uglavnom nisu preporucljiva, jer ti opet kace nova krivicna dela.
[ dalibord5 @ 04.03.2005. 08:23 ] @
IsNoGood bi trebao dobiti nagradu za najduhovitiji odgovor;))