[ Slobodan Miskovic @ 14.08.2004. 03:09 ] @
Vecerasnje otvaranje olimpijade je za mene bio izuzetan vizuelni i uopste veliki dozivljaj. Kakvi su vasi komentari? Mene je najvise odusevio molekul DNK koji se formirao pomocu lasera...divan kraj onakvog performansa...

Mislim da je ovo bio najbolji nacin za otvaranje olimpijade, za razliku od Atlante kada je sve bilo u znaku USA u Atini je veceras sve bilo u znaku covecanstava i celog sveta...
[ Lord_Sauron @ 14.08.2004. 05:55 ] @

DNK je po meni bio vrh, ali ni ona maslina iz kamena nije bila loša (ma kompletna koordinacija onih kamenih figura). Nema šta Grci su se stvarno potrudili. Dobro je i da su na security izdvojili znatno (doveli izraelce i CIA-u, avaksi i slično), samo sam čekao da se nešto desi kad su se svi sportisti fino složili u sredinu ;)

Inače, koliko bre ima onih zemalja što počinju sa A (a mogli su i malo brže da prodefiluju, neki maraton?). Šalim se ja naravno, svaka pohvala na onakvom spektaklu, stvarno impresivno.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.08.2004. 11:11 ] @
Sve je bilo mnooogo dobro, stvarno su se potrudili, samo imam utisak da onaj.. ne mogu da se setim kako se zove , sto je palio olimpijski plamen, nije upalio isti, vec je neko "pritisnuo dugme", i plamen se upalio. Mozda gresim, al to sam primetio.

Sve ostalo je bilo spektakularno, i odmor za ocu... jednom recju uzivanje je gledati tako nesto.
[ markom @ 14.08.2004. 11:16 ] @
Opštenarodna histerija na Islandu zbog Björk. Jedino što nikom nije jasno zašto je baš ona pevala, al' to su sitni detalji ;-).

Marko.
[ MAD-MAX @ 14.08.2004. 13:25 ] @
Ma vatromet je bio najjaci :)

Samo ne znam sta je onom komentatoru (da l' je Korac ili onaj drugi nisam siguran) znacilo ono "... klimaks otvaranja igara" ?
[ noviKorisnik @ 14.08.2004. 13:32 ] @
Platio bih za prenos bez komentatora. Gledaš fenomenalno režiranu predstavu, a on uleti u neki svoj trans i ponavlja statističke podatke (fuj).
[ -zombie- @ 14.08.2004. 14:15 ] @
ja nisam ni dočekao da čujem bjork.. ;( ne znam kako se niste smorili od onolikih zemalja (i statističkih podataka).. ja sam odustao već kod pete ili šeste zemlje na A, i izašao napolje.. ;)

Citat:
STELLANOVA:
Mislim da je ovo bio najbolji nacin za otvaranje olimpijade, za razliku od Atlante kada je sve bilo u znaku USA u Atini je veceras sve bilo u znaku covecanstava i celog sveta...


ne, ne.. uopšte nije bilo sve u znaku (antičke) grčke..

ne, to vam se samo učinilo..
[ Lord_Sauron @ 14.08.2004. 14:18 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
samo imam utisak da onaj.. ne mogu da se setim kako se zove ;), sto je palio olimpijski plamen, nije upalio isti, vec je neko "pritisnuo dugme", i plamen se upalio.


Kada je onaj lik prinio svoju baklju onoj velikoj baklji, upalio se mali plamen, slično kao kad pališ plinski gorionik (mada se jedva vidjelo ;). Kako se velika baklja dizala u vazduh, plamen je bivao sve veći i veći. Ovo je i logično, neće valjda onog lika da sagore (kako bi ga samo spržilo da je onaj plamen odmah suknuo ;)

A što se tiče paljenja na dugme, pa vjerovatno, Grci to ne bi prepustili slučaju.
[ Slobodan Miskovic @ 14.08.2004. 14:23 ] @
Naravno da je bio i deo o Grckoj i njenoj istoriji ali je takodje veliki deo programa bio posvecen svetu tj. nekim stvarima koje su obelezja razvoja danasnjeg sveta.
[ rajco @ 14.08.2004. 15:11 ] @
vatromet me je razocarao- apsolutno je bio isti kao u sidneju ali sve u svemu bilo je na nivou
[ Bojan Basic @ 14.08.2004. 15:17 ] @
Mene je jako smorila ona kolona grčke antike koja se kretala pola sata i kusur, šta im je to trebalo posle onakvog tehničkog spektakla?
[ Nabukodonosor @ 14.08.2004. 15:50 ] @
Moram da kazem da je vatromet bio fenomenalan! Voleo bih da ima negde da se skine, psto nisam snimao. Bila je jutros repriza, i ja taman pocnem da snimam, kad kreteni iskljucise bas na pocetku vatrometa.

P.S.Kad vec pricamo o olimpijadi, jel se seca neko onog lika sto se zamalo nije udavio u bazenu? To je bila cini mi se prosla olimpijada. U pitanju je crnac i plivao je cini mi se na 100m, sam, zato sto niko nije bio u toj kategoriji rezultata. Pa kada je dosao do pola bazena, zamalo se nije udavio. Jel se seca neko toga? Gde bih mogao da skinem taj snimak?
[ Slobodan Milivojevic @ 14.08.2004. 15:50 ] @
Jeste da je komentator malo (vise) smorio, trudio sam se da ga ignorisem kolko mogu, i da slusam sta prica onaj u pozadini na engleskom.

Ti komentatori stvarno umeju ponekad da dojade coveku od onih silnih opaski, te ovo, te ono...
[ voja_pfc @ 14.08.2004. 18:11 ] @
Citat:
Nabukodonosor
P.S.Kad vec pricamo o olimpijadi, jel se seca neko onog lika sto se zamalo nije udavio u bazenu? To je bila cini mi se prosla olimpijada. U pitanju je crnac i plivao je cini mi se na 100m, sam, zato sto niko nije bio u toj kategoriji rezultata. Pa kada je dosao do pola bazena, zamalo se nije udavio. Jel se seca neko toga? Gde bih mogao da skinem taj snimak?


Lik se zove Eric Moussambani iz Ekvatorijalne Gvineje, ima i sajt o njemu http://moussambani.com/
Sad imas podatke, negde sigurno ima i snimak, mislim da imam ja to na nekoj kaseti, ali nemam pojma gde je.
pozdrav
[ bluesman @ 14.08.2004. 18:12 ] @
Sto se komentara tice - zato se gleda eurosport ili nesto slicno.

Meni je najjaci utisao ostao kada su se pojavile 2 Koreje, Severna i Juzna, pod imenom Koreja i svi zagrljeni. Tada shvatis sta je u stvari sport i tek onda ti bude nejasan stav nekih "mene sport ne interesuje niti ga pratim" ili "sport je smaranje"...

Ostalo je sve bilo, manje-vise, deja vu.

[Ovu poruku je menjao bluesman dana 14.08.2004. u 20:36 GMT]
[ Slobodan Miskovic @ 14.08.2004. 18:15 ] @
da, to sam zaboravio da kazem...stvarno me je odusevilo pojavljivanje dve Koreje zajedno. Mislim da je to nesto sto samo olimpijske igre mogu da urade... Divno
[ -zombie- @ 14.08.2004. 18:43 ] @
ma, prava idila..

...
[ reiser @ 14.08.2004. 19:49 ] @
Nabukodonosore, ako nadjes negde taj snimak, posalji ovde link, ja sam trazio preko google-a i nista nisam mogao da nadjem osim slika...
[ voja_pfc @ 14.08.2004. 22:44 ] @
Citat:
Nabukodonosor: P.S.Kad vec pricamo o olimpijadi, jel se seca neko onog lika sto se zamalo nije udavio u bazenu? To je bila cini mi se prosla olimpijada. U pitanju je crnac i plivao je cini mi se na 100m, sam, zato sto niko nije bio u toj kategoriji rezultata. Pa kada je dosao do pola bazena, zamalo se nije udavio. Jel se seca neko toga? Gde bih mogao da skinem taj snimak?


:))) Nasao sam kasetu ! samo nemam tv karticu ne znam kako da prebacim pa da vam dam, ako ima neko neku ideju neka kaze.
[ Nabukodonosor @ 14.08.2004. 22:54 ] @
Pa ne treba ti TV kartica, treba ti samo TV-ulaz na grafickoj. Jel ga imas?
[ voja_pfc @ 14.08.2004. 23:24 ] @
Pa u tome je stvar sto nemam ni to. A koliko znam niko se od drustva ne bakce sa tim tako da nemam ideju, svraticu do video kluba znam tamo lika, mozda bide hteo da mi prebaci ako moze, to je 2 min. AKo ne nemam ideju osim ako je neko od vas koje interesuje sa Vracara ili tu negde.
[ c00l_daem0n @ 15.08.2004. 14:04 ] @
http://www.myjavaserver.com/~andrejk/pub/GUINEANO.MPEG
Ali moracu da ga skinem sa servera, znaci bice 2-3 dana tamo.
[ gorang @ 15.08.2004. 15:31 ] @
..nego, na kom sajtu da pratim online rezultate nase reprezentacije... na onom zvanicnom nikako da nadjem kako da mi prikaze raspored takmicenja i rezultate samo za SCG... ??
[ ddz @ 15.08.2004. 15:56 ] @
BTW, ako su vam se svideli efekti sa laserima, sutra uveče (21h) bi trebalo da na Adi bude Laser Show.
[ djsax82 @ 15.08.2004. 17:03 ] @
Citat:
gorang: ..nego, na kom sajtu da pratim online rezultate nase reprezentacije... na onom zvanicnom nikako da nadjem kako da mi prikaze raspored takmicenja i rezultate samo za SCG... ??



www.athens2004.com
[ gorang @ 15.08.2004. 19:58 ] @
pa da, na taj sam i ja mislio, ali ne mogu da lepo nadjem SCG sportiste raspored i rezultate, verovatno sam corav :) sto i nije smesno...

sve je uopsteno po sportovima, ja bih sad trebao u napred da znam da mi imamo veslanje/laki cetverac/bez kormilara pa da tu nadjem nase rezultate... juce sam znao unapred za strelce i pratio live rezultate po serijama i to je super, evo i sad pratim Portorikance, nadam se da ce izdrzati do kraja u basketu sa amerima... :)
[ aleksandaraleksandar @ 16.08.2004. 03:02 ] @
raspored scg olimpijaca imas na
http://www.b92.net/sport/oi2004/raspored.php

a na

http://www.rts.co.yu/atina
imas satnice rts1, rts2, 3k i sav je nesto defektan ali moze da posluzi, cisto da vidis da li ce da prenose nesto ili ne.

inace uopste ne kapiram logiku da sve pustaju kao snimak. jutros sam celo jutro cekao judo, da bih ga odgledao u 15 sati kao snimak, a dok je isao judo opet su pustali snimak neke odbojke. eurosport je prekinuo prenos odbojke da bi pustio jasnu sekaric u finalu. toliko o profesionalizmu rts-a. nekako su mi ti prenosi bas bljak.... hrt recimo i nema studio u atini i pustaju sam euro razmenu...

btw, da li mislite da rts treba da prenosi sve te sportske dogadjaje kao do sad? odnosno sta mislite o rts sport 1 i/ili rts sport +, pa ko voli nek izvoli (100, 200 din., ....)
[ Nabukodonosor @ 16.08.2004. 14:32 ] @
Citat:
c00l_daem0n: http://www.myjavaserver.com/~andrejk/pub/GUINEANO.MPEG
Ali moracu da ga skinem sa servera, znaci bice 2-3 dana tamo.

To je to, ali fali najbolji deo. Ima samo pocetak i kraj. Steta. :-(
[ euripyd @ 20.08.2004. 22:23 ] @
ma ljudi, cisti je to bio satanizam, i to onaj fini, uvijeni, lepo upakovan... ali jasan

ko ume da cita izmedju redova shvatice
[ Nabukodonosor @ 21.08.2004. 00:42 ] @
Prosvetli nas molim te, posto ja ne znam toliko bas da citam izmedju redova. Ali ako moze u detalje.
[ euripyd @ 21.08.2004. 13:41 ] @
Pa nema sta ja da govorim, malo gledaj snimak ponovo pa ces da shvatis.
Prepuno simbolike... (ne govorim o onim istorijskim trenucima)
Ah, zasto bas Björk?????
Pa jasno je..
[ Nabukodonosor @ 21.08.2004. 14:10 ] @
Kao sto sam i mislio, nista od objasnjenja. Nisam se ni nadao.
[ bluesman @ 21.08.2004. 14:40 ] @
Citat:
euripyd: Ah, zasto bas Björk????? Pa jasno je..

O moj Boze... ? Neverovatno...
Zatvorite i ovu temu do nije jos neko napisao nesto slicno ovome.
[ Nabukodonosor @ 21.08.2004. 15:14 ] @
Ma da. I ja sam za to.
[ crews_adder @ 21.08.2004. 15:59 ] @
http://www.b92.net/sport/oi200...v_id=148960&order=priority

Znaci, sad znamo na cemu smo. Pukli smo k'o zvecke! Posle sramote
protiv (amatera sa) Novog Zelanda, mislili smo da cemo da se vadimo protiv
Spanaca!!?? A od njih jedino su jaci Litvanci, donekle i Ameri, a
Argentina od koje smo vec izgubili je sa njima pata-karta. Ma nismo mi bas
najnormalniji... A ni "plavi" vise nisu plavi: zavili su nas u crno!

ADIOS BASKETAS-i!
[ euripyd @ 22.08.2004. 00:17 ] @
björk
Citat:
bluesman: O moj Boze... ? Neverovatno...
Zatvorite i ovu temu do nije jos neko napisao nesto slicno ovome.



Ach, ach, ach.....
Znate, kada neko nesto kaze vi odmah se branite. Pa jeste li vi Björk, mozda? Svako ima pravo na svoje misljenje, zar ne? Pa i da gresim, bitno da sam u pravu za sebe.
No, reko’, mirisa mi sve na neki okultizam. Pa malo sam dopunio znanje toj Björk, i zasto samo Björk na otvaranju OI?? Ajde da neko poveze, osim sto im je veza bila sva ona odvratna okultnost sa tom DNK, plus neka trudnica koja nosi neko svetlece (lucifersko) dete, itd itd....bla bla da ne trucam vise.
(setite se samo otvaranja u Sarajevu. Komunisticki mozda izgleda?)
No.
Björk je pevala u razlicitim bendovima, i evo u jednom od njih koji se zove Kukl mozete naci vrlo lepe tekstove, sve ”ljubicice i pticice”...
http://www.alwaysontherun.net/kukl.htm
pa jos i malo zanimljivih slika. Treba to shvatiti ozbiljno, makar ja to tako dozivljavam. Konkretno vidi se na slici iznad pesme ZRO kako jedan clan grupe zabija noz u ledja kolegi (”sword power”). A pesma zro, bas onako fina u stilu A.Remboa (ili njegova licno), koji se inace i spominje na francuskom, inace poznatog sataniste:
http://perso.wanadoo.fr/sculpt...x/textes/exposition/csatan.htm
A malo vise iznad pesme "Dismembered" vidi se slika na kojoj tip u sredini nosi majicu sa likom "satan fire".

Ali moramo da znamo da je okultizam mnogo finiji nego sto mi mislimo, on se veoma neprimetno uvlaci pod kozu, taman da ga ni ne osetimo. To vam je kao kad se ozenite pa ne pristanete da perete posudje, ali godinama uz zenino lucidno i postepeno delovanje polako pristanete na to, pa na kraju, za dvadesetak godina i rucak napravite.

No dalje. Evo na ovoj slici mozete videti Björk i na njenoj levoj ruci nalazi se odredjena tetovaza (oficijalni sajt):
http://www.hut.fi/u/ppranta/bjork/weekpics/2004/week17/week17.htm
eh, tetovaza ko tetovaza....
a evo i konacna slika te tetovaze izbliza (oficijalni sajt):
http://nelli.ikonia.fi/~pprant...pics/1996/week10/96week10b.gif

dakle, koliko sam laicki upoznat tu se nalazi nekoliko iskljucivo satanistickih znakova, poredanih u zodijacki krug.
-Npr, ako kazemo da je ”12 sati” prvi znak na vrhu onda je drugi sa leva (9 sati) dvostruki trident, tipicna oznaka okultnih grupa, nalazi se u raznim varijantama. Po jedan trident se nalazi na vrhu (glavi) svake od oznaka sa desne strane i onoga na ”12 sati”
-Onaj na 4,30 jeste ”bad company” znak, inace povezan za “temple of psychih youth”
-Prva tri znaka (12, 1,30 i 3,00 sati) jeste varijanta izmedju “Inverted Cross of Satanic Justice” i “Sexual Ritual Symbol”. Konkretno jedan primer se moze videti na podu coveka koji stoji prilikom vrsenja ”crne mise” na njegovih 4,00 sati (treca slika)
http://home.earthlink.net/~srasite/satanic_pictures.htm
(Levi conjuring some demon.)
ili na
http://www.geocities.com/Paris/Bistro/1368/666913.html sa desne strane ispod tri sestice ”veliki harpun”

A sad, za ostale ne znam i sto su bas u tom rasporedu povezane te oznake, a mozda znace i nesto drugo, bilo bi dobro da se neko ko se bavi “profesionalno” sa time oglasi i da nas uputi.

CONCLUSION
Otvaranje OI u Atini 2004 bio je jedan okultno-magicni ritual najviseg stepena, sakupili su se najveci svetski ”mocnici” poput busa, blera i ostalih satanista. Tu je björk imala pocasno mesto. Zivela komunisticka olimpijada u Sarajevu 1984!

Ok, mozda sam paranoja. Ma samo se zezam.... Ljudi? sta vam je...? http://www.sunnyway.com/runes/warrior.html
Ili
http://www.exposingsatanism.org/signs2.htm

p.s.uvek sam imao neku odbojnost prema Björk i njenoj mongoloidnoj faci.