[ SBSL @ 19.09.2004. 23:29 ] @
?
[ LICHAN @ 20.09.2004. 00:30 ] @
U holandiji je odavno izasla>
[ R-Byter @ 20.09.2004. 11:39 ] @
Novembar 2004 za PC. Provereno.
[ darkofdoom83 @ 20.09.2004. 13:46 ] @
a jel ima negde da se skine demo ?
[ R-Byter @ 22.09.2004. 08:51 ] @
Demo jos nije izasao koliko ja znam i ne znam da li ce i biti.
[ SBSL @ 13.11.2004. 14:24 ] @
jer igrao neko ? kakvi su utisci ?
[ ShAd0W @ 13.11.2004. 17:10 ] @
Vec je stigla kod nas www.exitcd.co.yu
[ abishai @ 13.11.2004. 17:24 ] @
Ja idem veceras da ga uzmem. Cuo sam da je strava. Napisacu utiske cim ga budem probao (veceras).
[ zlatibor82 @ 13.11.2004. 21:05 ] @
E na fds je bilo skidanje ali nije skinuo ceo paket, za cd 2 tako da se ceka pa cu vam reci utiske kada stigne!!!

Ali kazu oni koji su igrali da nije nesto kako se ocekialo!!!
[ VRKY @ 13.11.2004. 21:08 ] @
I ja ne mogu dočekati da ga uzmem, čekam njega i San Andreas. Malo sam gledao na nekim reklamam o NFS U. 2 i čini mi se zakon... Ali još nisam zaigrao stoga ne mogu baš puno o njemu reći....
[ Nabukodonosor @ 13.11.2004. 21:13 ] @
Pa na FDSR-u je bio jos juce i STIGAO je ceo. Igrao sam ga i mnooogo mi se vise svidja prvi deo, koji je porilicno dinamicniji (znate one fore kada na milimetar prolazite pored nekog auta ili ulecete u makazice, e pa toga u novom delu nema, poprilicno dosadno) i u kome je daleko bolja grafika. Videcete. Po meni, razocaranje.
[ SBSL @ 15.11.2004. 01:47 ] @
koji automobili se voze ?

jer ima 'obicnih' kao sto su punto, corsa itd, itd...?

[ l4m3r @ 15.11.2004. 02:32 ] @
Uzeo sam sinoc NFSU 2.
Mogu odma reci da je bolji od prvog dela, mada mi prvih sat vremena igranja, nije delovalo tako. Treba malo vremena da se covek privikne na grad, i na mapu, na hiljadu drugih chuda.
Shto se kola tiche, od 'normalnijih', su tu, Audi A3 (2004), Audi TT, Golf 4 (kao i u prvom delu). E sad, verzija za (nisam 100% siguran), UK, ili neko EU trzishte, ima i Peugeot 106 i Opel Corsa. Ja imam onu leaked verziju a.k.a US verzija.. shto znachi da nemam te dve male zujalice
Sve u svemu, kad se chovek navikne na game play i novitete, dobija se sasvim drugo misljenje

[ SBSL @ 15.11.2004. 03:42 ] @
tnx na odgovoru...
[ S_Kid @ 15.11.2004. 03:55 ] @
I ja ga uzeh, kako neko vec napisa - prvih sat vremena malo privikavanja a posle toga MRAK!:) Jezivo dobro, bas kao i prvi deo ili bilo koji NFS do sada...
[ Nabukodonosor @ 15.11.2004. 14:13 ] @
Pa covek se na sve navikne, ali nije fora u tome. Pogledajte teksture automobile!? Bile su 5 puta bolje u prvom delu. Ja sam je odmah obrisao. Igracu je neki drugi put.
[ trsh @ 15.11.2004. 23:44 ] @
Veoma veoma zahtevno.....
[ S_Kid @ 15.11.2004. 23:52 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Pa covek se na sve navikne, ali nije fora u tome. Pogledajte teksture automobile!? Bile su 5 puta bolje u prvom delu. Ja sam je odmah obrisao. Igracu je neki drugi put.


A ti cim vidis losiju teksturu gasis igru? Gameplay ti nije bitan?
Ja sam vecinu stvari spustio na low i djuskam 800x600 da ne bi seklo ali sam se svejedno navuko zestoko...
[ Nabukodonosor @ 15.11.2004. 23:56 ] @
Citat:
zoombeer: Veoma veoma zahtevno.....

Ne narocito.
[ Nabukodonosor @ 15.11.2004. 23:58 ] @
Citat:
S_Kid: A ti cim vidis losiju teksturu gasis igru? Gameplay ti nije bitan?
Ja sam vecinu stvari spustio na low i djuskam 800x600 da ne bi seklo ali sam se svejedno navuko zestoko...

Ne, ali sto se ove igre tice, bio sam razocaran i nemam nameru da se navikavam na nesto da bi mi se svidelo. Sto bi rekao jedan moj drugar metalac: "i ja kada bih slusao Cecu po ceo dan, vremenom bi se i meni to svidelo". A u tome nije fora. Za mene je dobra igra, kada se odmah odusevim istom sa vise aspekata, a ne kada budem razocaran na kompletnom planu.
[ abishai @ 16.11.2004. 02:07 ] @
Bolja je grafika (texture) u prvom delu.
[ SBSL @ 16.11.2004. 13:37 ] @
strava igra...

samo jos malo da se naviknem !!

jedina zamerka je sledeca... naime hocu d apromenim automobil ali kad ga menjam dobijem 'fabricki' a dao sam svoj u koji sam ulozio 3-4.000 $...

u prvom delu mi se automatski prebacivalo na nov automobil..

inace gameplay je stravaaaaaaaaaaaaa !!!

[ Nabukodonosor @ 16.11.2004. 14:10 ] @
eee, gde bi bio EA i slicne kompanije da nije takvih kao vi...
[ l4m3r @ 16.11.2004. 14:16 ] @
Sto se tice textura, ne kapiram vas !?
Texture kola su, ako nista drugo, iste kao i u prvom delu.
Prvi deo, je dosta, dosta prostiji nego drugi. Svi smo se navikli na prvi deo, gde je ceo gameplay bio doveden na neki prost, prost nivo. Sada je drugacije. Nisu vise svi shop-ovi u jednom meni-u, nego moras da se vozikas gradom, da bi kupovao razne delove za kola. E i to je ono sto neke odbija od igre.

Neko rece da kad trade-uje kola, da mu uzme ona u koje je ulozio pare, a dobije neki default dresh. Vise nije kao u prvom delu, da dobijes isto sredjena kola, samo drugi model/marku. U 2 je to kao sto i sam vidis drugacije i sto je vrlo vazno, realnije je. Kasnije kada budes preshao malo vise % igre, mocices da uzmes i do 5 automobila. Znaci ostajace ti oni sto si ih pre budzio, a imaces i nove da budzis.
Kad uzmes nov auto (ali ne trade), ostaju ti otljuchani svi parts sto si sa onim prvim otljuchao. Samo ti trebaju pare

Miata 1

I gde su tu losije texture?
[ l4m3r @ 16.11.2004. 14:19 ] @
Citat:
Nabukodonosor: eee, gde bi bio EA i slicne kompanije da nije takvih kao vi...

Hehe, mogu ti odma reci, da, bi bio na istom mestu gde je i sad. Mogu da se kladim da ni jedan user ES-a, koji igra NFSU2, nema original disk.
Shto znachi, mi za EA Games i ne postojimo
[ Nabukodonosor @ 16.11.2004. 14:25 ] @
Nisam ja mislio na korisnike sa ES-a, vec takvih ima po celome svetu. Tako ti se vec godinama prodaju serije kao sto su FIFA ili NBA Live, koje su iz godine u godinu sve gore i gore. Ali uvek imas onih koji ce reci: "Wauuuuu". Toliko.
[ Nabukodonosor @ 16.11.2004. 14:41 ] @
Evo ti slika iz prvog dela, i to u manjoj rezoluciji nego ta tvoja. Steta samo sto sam felne ofarbao u crno, jer se i tu vidi ocigledna razlika. Nekako su mi boje nerealne, kao iz crtanog filma.

P.S. Morao sam malo da isecem sliku, zato sto server gde uploadujem dozvoljava samo 200KB.
[ SBSL @ 16.11.2004. 19:07 ] @
da vas pitam.. kako se koristi ona 'hidraulika', ono sto se stavi (kosta oko 700$) pa auto skace ko' konj ??

i za sta to sluzi ??
[ SBSL @ 17.11.2004. 01:04 ] @
Citat:
da vas pitam.. kako se koristi ona 'hidraulika', ono sto se stavi (kosta oko 700$) pa auto skace ko' konj ??

i za sta to sluzi ??


i sa ovim pitanjem sam mislio na NFS igru a ne u stvarnom zivotu..

PoZdRAV

[Ovu poruku je menjao flylord dana 17.11.2004. u 11:36 GMT+1]
[ l4m3r @ 17.11.2004. 01:10 ] @
Pravo da ti kazem.. a to sam vec rekao negde.
Razlike u grafici, kad uporedjujem tvoju i moju sliku, nema. Mislim ima, ali to nije do same igre, nego do podesavanja kod tebe i mene. Meni je upaljen tad bio anti-aliasing, tebi nije bio tad.
Inace same texture, ako nisu bolje u NFSU2, onda su iste kao u prvom delu

Sto se tiche hidraulike, to je samo za style points i eto, mozes da se zezas po gradu da dignesh npr prednji deo i tako se vozikas, ali izvalio sam, nemozes preko 45 km/h da ides.. onda se auto sam spusti.
Da si pogledao controles, video bi komande, al ajd..
Na H dizes auto. Tachnije, stisnesh H, drzis, i onda kursor dole (nazad), i dicice se zadnji deo.
Na J, isto kao i na H, samo sto tad biras sa kursorima, koja ce strana auta da skache.
[ SBSL @ 17.11.2004. 01:20 ] @
hvala na ogdovoru...
[ dobermandg @ 17.11.2004. 01:48 ] @
zna li neko da li mogu da se ubacuju nova kola u igru ja sam nasao neki link i skinuo npr bmw ali mi nije jasno kako i gde da ga stavim, ako neko zna recite. Pboavam BMW
http://www.nfs-planet.de/
[ l4m3r @ 17.11.2004. 03:26 ] @
@dobermandg
Znam nashta mislish, ali mislim da si nasao program za NFSU 1, a ne 2, o kojoj mi vodimo debatu
Mislim da jos nije izasao bilo kakav editor za NFSU 2
[ SBSL @ 18.11.2004. 21:07 ] @
ljudi sta dalje ??

stigao sam na 19% igre a nema ni jedno mesto za trku.. cak nema ni onih likova po ulici..

samo one radnje, servisi itd...

p.s Doduse imam 2 'zvezde', dobio sam unikat felne i neki rad na motoru ali to necu da 'trosim' dok ne dobijem nissan skyline..

da li zbog toga mozda nemam trke.. da li to moram takodje da iskoristim ??

PoZdRaV
[ dobermandg @ 18.11.2004. 22:54 ] @
moras da odes i do tih zvezdica, ja sam danas odradio sve trke sa mape i dobio sam potpuno nove trka i otvorio mi se dugi dio grada. Mislim da se to dobija tek kada ispunis sve obaveze prema sponzorima.

Ali bih zamolio ako neko zna da mi objasni
zasto se kod mog druga u igraonici na NFU2 desava da na neke kompjutrere oce da radi a na neke nece vec samo krene i ugasi se (a svi su kompovi isti).
[ Nabukodonosor @ 18.11.2004. 23:12 ] @
Pa ocigledno nisu toliko isti. Da nije neki malo overklokovan?
[ SBSL @ 18.11.2004. 23:41 ] @
pa moze da bude zbog 1000 razloga.. daj neke simptome, kad se gasi itd...

PoZdRaV :0

e steeta, ja taman mislio da nacim te UNIQUE felne na skyline..

[ Brzina @ 19.11.2004. 09:41 ] @
Da li je neko pokusao da igra u LAN-u ? Ja kada kreiram trazi mi da se konektujem na internet.Sta mi je ciniti ?
[ dobermandg @ 19.11.2004. 17:28 ] @
Evo detaljnijeg opisa:
Igrica se startuje, pojavi se ona riba i (ponekad ni to) i jednostavno mi posle toga izbaci desktop.
Kompjuteri su potpuno isti, nijedan nije overclokovan, sve graficke imaju isti drajver.
Znam da bi reinstalacija XP najvjerovatnije rijesila problem ali me izludjuju takve gluposti i molio bih ako neko zna neki sajt iskljicuvo o takvim bagovima XP-a.
E da, ovo nije prvi put da se srecem sa ovim, naime desavalo se to i sa Max painom, i jos neke a bila je tu i neka reli igrica koja se isto ponasala ali sam za nju slucajno nasao foru. Zamislite ovo, kada startujem igru takodje krene ucitavanje ali jedini nacin da je spasim od gasenja bilo je visestruko tipkanje po SPACE BAR-U.
Znam da ovo izlazi iz okvira ove sobe ali mislim da je ovo za nas koji zivimo od igrica jako bitno pa bi moglo i odje da ostane.


p.s.

Ovo se desava samo na G-forece karticama. I mogu vam reci da ih nikada nebih ni pogledao a kamoli kupio. Zato je ASUS SA ATIJEVIM CIPOM ZAKON.
Puno Vam hvala !!!
Nadam se da ima leka.

[ SBSL @ 19.11.2004. 18:12 ] @
pa probaj da smanjis FSB u bios-u...

meni se isto to desavalo, smanjio sam za par Mhz i sada je OK...

.. e sad nemoj da kazes: PA KAKO KAD SU I OSTALI ISTI !? vec samo probaj pa javi sta je bilo...

PoZdRaV

[ vindic8or @ 19.11.2004. 18:31 ] @
jel neko provalio zasto prvo pokretanje po instalaciji daje shit texture i grafiku?

tek po restartovanju igre sve izgleda normalno....
[ SBSL @ 19.11.2004. 19:55 ] @
Jer igrao neko u 'mrezi' ?

Kakav je 'game-play' ?

Da li se igra normalno samo sto na mapi vidim i druge igrace, pa se zajedno skupljamo na trkama itd, itd.. da li ja mogu da izazovem drugog igraca koji je u mrezi itd, itd..

PoZdraV
[ l4m3r @ 21.11.2004. 09:32 ] @
@vindic8or .. To se desava zato sto kad prvi put pokrenes igru, quality je na low, i samim tim, texture filtering je ugashen. Kad udjes u igru, normalno da dizes grafiku na high, pa onda kad opet udjes, ono je sve ok.
Znaci, samo upalite texture filtering, barem na medium, i resetujete igru. Radice sve ok.

@SBSL .. Ja lichno nisam probao jos u LAN-u, ali trebalo bi uskoro. Sto se tiche online moda, za koji nisi pitao, ali sam ja probao.. Nemoze se igrati. Mislim moze, al mi koji imamo kopije, nemozemo. Zashto? Zato sto ti EA serveri traze da imas validan cd-key, i onda taj key oni 'povezu' sa tvojim username-om, sa kojim igras online.

Znaci, svako ko bude mogao da dodje do original key-a, mocice da igra online. Ne znam odakle mi ova informacija, ali mislim da sam cuo negde da kad hoces u lanu da se povezes, trazi ti da odes online, i da, valjda, proveri key. Ako je tako.. opet.. mrka kapa
[ vindic8or @ 22.11.2004. 15:02 ] @
ou jea :) tacno, to sam i uradio :)

steta sto ovaj sto se zali da su texture losije nego u prvom delu nije isto uradio ;->
[ SBSL @ 22.11.2004. 23:42 ] @
Citat:
Ja lichno nisam probao jos u LAN-u


Pitao sam i u obliznjim igraonicama, niko njie uspeo da je umrezi..

U cemu je caka..?

p.s ako je uospte ima...

PozdRAv
[ sstanimi @ 23.11.2004. 00:40 ] @
Sto mi stalno izbacuje:
"speed2.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience....blah, blah, blah".
Instalacija je normalno prosla, jedino ne mogu nikako da instaliram DirectX 9.0c (skino sa neta). Kao instalira se, ali i posle reseta (koji inace ne trazi) nema promene, tj. i dalje stoji 9.0b verzija? Jel imao neko slican problem?
[ vindic8or @ 23.11.2004. 16:17 ] @
ne..

idi na www.microsoft.com/directx i tamo skini 9.0c. ako si vec skidao odatle, skini ponovo :)
[ SBSL @ 23.11.2004. 23:13 ] @
posle koliko % igre se dobija NISAN SKYLINE ?

i jer ima neko neki cheat za ovu igru..

PoZdRaV
[ Mitrović Srđan @ 26.11.2004. 20:05 ] @
i jel neko uspeo da pokrene u mrezi :P posto kod mene vecno stoji connecting to loby
[ Cybernoid II @ 26.11.2004. 22:49 ] @
u server.cfg pise
Citat:

#
# This line allows the server to determine on what interface to listen for
# connections. It can be any publicly routable IP address (this is the case
# even if the host is on a LAN that is isolated from the Internet). There is
# no communication attempted with the IP address listed here.
#
ADDR=%%bind("159.153.253.82")


Sto znaci TCP/IP konekcija treba da ima podesen gateway.
Meni radi (uz patch 1.1) bez problema u LAN-u.
[ učenik @ 29.11.2004. 23:06 ] @
Kad smo već kod nfsu2 zanima me ima li igdje na netu da skinem ova ostala auta jer nemam audie a ne znam kad će mi ih otključat pa me zanima ako netko zna nešto više o tome.
[ sstanimi @ 05.12.2004. 19:00 ] @
A jel zna neko kako izvaditi muziku iz igre i snimiti je u mp3 format?
[ m4rk0 @ 05.12.2004. 19:18 ] @
@sstanimi
Rekao bi ti ja kad bi znao u kom formatu je muzika uradjena za igricu. Ajde mi reci u kom folderu su smestene pesme pa cu nesto pokusati.
[ sstanimi @ 06.12.2004. 00:34 ] @
Pa u tome i jeste najveci problem!!! Nemoz ih naci! Nije jednostavno kao u prvom delu.
[ jera @ 27.01.2005. 21:53 ] @
Da li mozes da mi napises direktan link ka downloadu patcha 1.1 , jer ovako stalno pise connecting to lobby???

Ili moze i bez downloada, posto te nisam razumeo odgovor iz prethodnog posta?! :)
[ misteryns @ 27.01.2005. 22:16 ] @
stigao sam do 50% igre,zavrsio sam celu mapu,ali ne mogu dalje,u cemu je stos,da li ima skrivenih staza,jer ih je bilo na prethodnim mapama...
poslao bih vam trainera,ali ne znam kako da nakacim
hvala unapred
[ Mitrović Srđan @ 27.01.2005. 22:19 ] @
predji sve outrunove tj trke na ulici i nadji sve skrivene staze
[ Java Beograd @ 28.01.2005. 08:34 ] @
Ono šta je prethodnik rekao i još:

1. Kupi džip, imaš nekoliko trka samo za džipove.
2. Nabudži auto da ima bar visual rating bar 6. Onda ti se otvore još par ponuda za slikanje za časopise, i za DVD omot.
3. Ako nisi otkrio sve auto prodavnice, to obavezno uradi.

U svakom slučaju, dok si u Explore modu, otkucaj 'T' i tu imaš pregled procenata završenih trka, otkrivenih prodavnica, slikanja za magazine i sve ostalo. Videćeš šta ti nedostaje.

Lutaj ulicama i dobro osmatraj sa strane, sigurno ima trka koje nisi prešao.
[ jera @ 28.01.2005. 10:55 ] @
Imam problema sa lanom.

Kod mene sam podesio gateway na 10.0.0.1, i sada mi kreira i loby i sve radi.

Ali na drugom kompjuteru dok se kaci na moj host kanal opet doveka pise waiting to looby ili sta vec?

Da li sam pogresno podesio gateway ili nesto drugo, ne znam.

Objasnite mi. :(
[ Mitrović Srđan @ 28.01.2005. 11:59 ] @
koliko je meni poznato i meni je to misterija ...znam samo da zeli da s ekaci na net :)
[ jera @ 28.01.2005. 14:16 ] @
Pa jel ima neko ko zna??
Igra mi se bas preko LANA, pomoziteeeeeeeee.,..........
[ jera @ 28.01.2005. 14:38 ] @
Jel moze neko da mi napise direktan link gde mogu da skinem update 1.1 za nfsu2?
[ misteryns @ 28.01.2005. 22:26 ] @
U prethodnoj poruci sam postavio trainera za NFSU2..kopirajte ga u folder igrice,prvo njega pokrenite,zatim igricu.Ima sjajnih fora...Ako nesto nije jasno,pitajte..
pozdrav
[ jera @ 29.01.2005. 18:54 ] @
Ljudi, treba mi direktan link za atch 1.1 (uz njega i gateway lan ce raditi, valjda).Sta taj patch donosi i poboljsava??