[ bukovski @ 18.10.2004. 17:09 ] @
uh evo pocinje . odbrojavaju kao da ce raketu na mesec da posalju spica ko u spanskim serijama muzika slicna prica bljak gledo sam 5 minuta i teo da povracam. E sad mozda vi mislite drugacije . inace serija se emituje svakim danom od 18h.
p.s. bar ima prednosti nemora da se cita

[Ovu poruku je menjao bukovski dana 20.10.2004. u 02:34 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 18.10.2004. 17:54 ] @
Hteo? Ja povraćo...
[ carpenter1 @ 18.10.2004. 17:57 ] @
OCAJ ZIVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Odavno na nasoj televiziji nije bilo gore sra*e.
[ Bojan Basic @ 18.10.2004. 18:03 ] @
Ljudi bre, o čemu vi pričate, na kom kanalu se to emituje?

Na Pinku ima nešto slično ali ne u 18:00 nego u 18:30 i ne zove se "Jelena" nego "Villa Maria" i nije naša nego hrvatska, šta sam propustio?
[ Safet Beriša @ 18.10.2004. 18:18 ] @
"Villa Maria" je hrvatska "španska" serija, a "Jelena" je srpska "španska" serija koja se od danas emituje na BK u 18h, ako si gledao BK u poslednjih par dana mogao si primetiti countdown. Inače niti sam gledao, niti planiram.

Dodatni info: http://www.bktv.com/emisija.php?shows_id=854

[Ovu poruku je menjao Safet Beriša dana 18.10.2004. u 20:18 GMT+1]
[ Mihailo @ 18.10.2004. 18:44 ] @
To je deo vladine strategije za smanjenje spoljnotrgovinskog deficita i kampanje „kupuj domaće“. A posle kažu da Brat Karić ruši vladu. Ccc ...
[ Mitrović Srđan @ 18.10.2004. 18:55 ] @
au nemogu sebi da veruem da sam zaboravio da gledam tu seriju posto ...auu ma nem veze meksicke su meksicke odo da gledam rubi :)
z4lud05 4 70d0 m3x1c0 :)
sto bi neko reko :)
[ BillyTheKid_79 @ 18.10.2004. 20:15 ] @
Opet Jelena!!!!!Neverovatno izbacili su i Zeljkovica zbog Jelene!
Krs!!!


[ cicika @ 18.10.2004. 21:16 ] @
Ja ne mogu da verujem da vi uopšte diskutujete o tome. Takve stvari ne zaslužuju nikakvu pažnju.
[ neca @ 18.10.2004. 22:17 ] @
Ma bre ja sam se i ponadao da ce da izbace ove spanske serije iz programa, a oni su napravili srpsku spansku seriju...ccc..sve bi ja to zabranio ;)
[ DzoA @ 18.10.2004. 23:32 ] @
Jelena tv serija - veliki srpski izvozni proizvod ili s***** ?
Mozda i jedno i drugo. Videcemo mozda i bude dobra tek je pocela.
Pa bolje je da gledaju domace "s*****" nego strano "s*****" i da im placamo za to.
Ovo je ste pocelo kako bi se ljudima skrenula paznja o njihovim problemima i vodili tudju brigu a sta se desava u drzavi...
Ma bitno je da je ovaj kupio firmu u seriji a sto narod nema dzema da meza na lebac to je nebitno...
[ DzoA @ 18.10.2004. 23:33 ] @
E da zna li se koliko ce biti epizoda?
[ Ivan Vasić @ 18.10.2004. 23:38 ] @
Pa takva "španska" sr***a ne mož' da prodju bez stotinak epizoda. Tipujem na 100+

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 19.10.2004. u 14:15 GMT+1]
[ Ilic Igor @ 19.10.2004. 00:06 ] @
Eeee, Karici, Jelena (snajka) urgirala da se zna!
MA kukajte koliko ocete ali ceo Beograd izlepljen zasto ovo, zbog cega ovaj ono
kako ce ovo, a na bk televiziji, ko da ce satelit na mars da sleti (5 dana, 3 dana...).
Lepo ce oni da se opare ima reklame gore nego na Kasandri da sevaju, a vi kukajte, a za svako Vase slovo Karic broji 10.000 eur-a (figurativno da se izrazim).

Pozdrav.
[ UroS @ 19.10.2004. 01:08 ] @
A jel gledao neko seriju lift? Valjda će biti zanimljivija, ali prva epizoda je užas.
[ ventura @ 19.10.2004. 08:13 ] @
Citat:
Pa takva "španska" sr***a ne mož' da prodju bez stotinak epizoda. Tipujem na 100+


Koliko vidim po novinama, trenutno je snimljeno 170 epizoda, i u toku je snimanje dodatnih...
[ Buum @ 19.10.2004. 08:39 ] @
Citat:
ventura: ...trenutno je snimljeno 170 epizoda, i u toku je snimanje dodatnih...

ŽASU!!!
[ Mitrović Srđan @ 19.10.2004. 08:40 ] @
auuu taman 170 :))) jedva cekam dodatne ;pPPp
[ Ivan Vasić @ 19.10.2004. 10:16 ] @
Srpska Kasandra u 170 epizoda ! Ludilo !!!
[ zlatousti @ 19.10.2004. 17:05 ] @
Kao što neko pametan jednom reče, samo su svemir i ljudska glupost beskrajni.
Za ono prvo nije bio sasvim siguran.

[ vindic8or @ 19.10.2004. 17:26 ] @
videcemo kako ce ici sa izvozom, al da je s***** - jeste.
[ Ivan Vasić @ 19.10.2004. 18:11 ] @
Iskreno, voleo bih kad bi moglo to da se proda tamo negde odakle smo mi kupili gomilu sličnih gluposti pa da se računi svedu na nulu (ili da malo "naši" zarade). Da im vratimo za sve što su poslali kod nas
[ vindic8or @ 19.10.2004. 18:38 ] @
ivane, pazi ovako,
te latino-americke serije, kada se kupuju kao paket od po 300-400 epizoda, uopste ne izadju skupo, tako da "nasima" nikada nije otisla prevelika para na to. a novac koji su inkasirali prodajuci time-slotove u toku ovih serija je toliko veliki (zato sto je gledanost velika), da bi otpr. 2-3 emitovanja bez problema pokrilo kupovinu licence za seriju.
[ flylord @ 19.10.2004. 18:45 ] @
Ljudi, nekome se to svidja, ljudi su gledali masovno i te "spanske" serije za koje masovno pricate da su lose. Ali gledanost to drugacije prikazuje. I treba da shvatite da su ukusi razliciti, plus dobra reklama moze cudo da napravi.
Jer ako cemo o ukusima, meni je "Mile vs tranzicija" odvratna emisija, kao i Crni Gruja i jos mnogo stosta sto je medju vama popularno pa ne pljujem po tome.

p.s. Vas dragi moderator ne voli da cita u porukama nekulturne reci, tako da se trudite da se suzdrzite
[ Ivan Vasić @ 19.10.2004. 20:47 ] @
Citat:
vindic8or:te latino-americke serije, kada se kupuju kao paket od po 300-400 epizoda, uopste ne izadju skupo, tako da "nasima" nikada nije otisla prevelika para na to. a novac koji su inkasirali prodajuci time-slotove u toku ovih serija je toliko veliki (zato sto je gledanost velika), da bi otpr. 2-3 emitovanja bez problema pokrilo kupovinu licence za seriju.

Nisi me ukapirao : nisam mislio da profitiraju televizije koje to puštaju već naša draga zemlja Srbija (vi'š koliko volim domovinu ) time što stranci plaćaju za NAŠ proizvod i time lova dolazi ovde nasuprot tome da mi plaćamo za inostrane serije.
Mislim, ljudi nemoj da me shvatate preozbiljno
[ zlatousti @ 19.10.2004. 21:26 ] @
Citat:
flylord:
Ljudi, nekome se to svidja, ljudi su gledali masovno i te "spanske" serije za koje masovno pricate da su lose. Ali gledanost to drugacije prikazuje. I treba da shvatite da su ukusi razliciti, plus dobra reklama moze cudo da napravi.

Da se ukusi razlikuju - razlikuje se, ali mislim da je ovde nešto drugo u pitanju. Mediji bi trebali, pored toga što gledaju da profitiraju, da se trude da BAR MALO edukuju, a ne da igraju na najlakšu moguću loptu i da se šlihtaju prosečnom učmalom pripadniku radničke klase i "osmišljavaju" program prema njegovom (ne)ukusu.
90% radničke klase u Srbiji toliko malo zarađuje da sebi ne može da priušti skoro nikakav život, a kamoli kulturni život. Sav život se većini njih svodi na bespomoćno blejanje u tv i nadanje da sutra neće oni baš biti "tehnološki višak". Takve serije im dođu kao melem na ranu, mogućnost da "prožive" ono što ne mogu u stvarnosti i da se emotivno isprazne.
Priča u tim serijama je krajnje jadna - u svakoj odreda, sve se svodi na igranje sa (najprimitivnijim) emocijama, o glumi u tim serijama ne vredi ni diskutoviti, kao i o ostalim elementima filmske umetnosti u njima.
Ne volim da generalizujem, ali ipak bih rekao da smo narod jako podložan manipulacijama, a to pametne i gramzive glave obilato koriste.
[ Ivan Vasić @ 19.10.2004. 23:14 ] @
@zlatousti:
Ovo si lepo rekao i manje/više se slažem s tobom. Ajde tih 90% radničke klase, ali znam i neke, da tako kažem, "normalne" ljude koji to gledaju sa zadovoljstvom. Takvi neki ljudi sa kojima sam pričao ranije kažu da seriju gledaju samo zato da bi videli šta će biti na kraju !

ps: Kad kažem "normalne" mislim na ljude koji umeju da procene kvalitet serije.
[ broker @ 19.10.2004. 23:56 ] @
Danas slucajno zakacih par minuta te serije. Sve poznati glumci, meni je ostavilo utisak da su u stvari pravili parodiju na spanske serije. Skinuli su sve, pa cak i prenaglasenu glumu i mimiku :)

Bas mi lici na ono: mi se za*e*avamo, ko shvati shvati a ko ne, sta mu mozemo...
[ vindic8or @ 20.10.2004. 14:56 ] @
Citat:
time što stranci plaćaju za NAŠ proizvod i time lova dolazi ovde nasuprot tome da mi plaćamo za inostrane serije.



a da :) to je nova kampanja :) IZVOZI DOMACE ;)
[ Ivan Vasić @ 20.10.2004. 16:35 ] @
To ti kažem
[ Mihailo @ 20.10.2004. 18:04 ] @
Pogledah 10-ak minuta, i ako ništa drugo, za klasu je bolja od komšijske sapunice, koju sam gledao 5min. A izgleda i da se dobro primila u narodu, kažu ljudi da je mnogo bolja od inostratnog đubreta.
[ bukovski @ 20.10.2004. 18:29 ] @
e malopre slucajno nagazih i komsisku seriju mislim da ima mnogo lepsih glumica ali u preincipu to je sve isto sra... ali drugo pakovanje sto rece jedan covek. Umesto podrzavati projekte koji mogu kulturno ili bar duhovno osveziti ionako posustali da nekazem bedni zivot u nasoj maloj zemlji mi finansiramo nesto sto ce jos vise utupeti (mislim da je taj izraz) mozak svih nas i onih oji gledaju i onih koji njih gledaju .
[ Mitrović Srđan @ 20.10.2004. 18:41 ] @
serije je fest :)a kakve su glumice mmmm....sve ovo mnogo podseca na MEKSICKE SERIJE posto spanski jezik je mnogoooo tvrdji od ovog meksicko-spanskog ako ocete spansku seriju imate onu tinjedzersku na 3k pa vidite kako to izgleda
[ @ 21.10.2004. 15:30 ] @
Sto se mene tice JELENA je sasvim nesto novo na nasim prostorima.Gledao sam seriju i iz prilozenog se moze zakljuciti da je serija mnogo kvalitetnije uradjena nego hrvatska VILLA MARIA.Glumci su takodje odlicn!(naravno nasi).Iako stvarno lici na spansku seriju JELENA ne zivi u MEKSIKU nego u BEOGRADU i zbog toga mislim da ce nasoj omladini posebno biti uzitak videti npr.HELEN na ulici ili Vuka negde u prodavnici,a ne Gabriela i Marisol.
SVE U SVEMU KAKVO JE DA JE NASE JE!!!Mi mislimo da je sve tudje bolje a da nase nevalja.Ova serija je tek krenula a sud treba donositi kasnije.Inace ova serija imace 150 epizoda,dok ce hrvatska imati 200 epizoda.
[ admiralxy @ 21.10.2004. 15:38 ] @
pa bre treba zapaliti one ljude koji su napravili ono g**** od serije.

najzesca je recenica

˝ovo je bila dobra godina za tebe napredovao si u pariji nasao si novu ljubav˝

cisto ispiranje mozga besposlenim ljudima
Mozda je posle bilo bolje al sam prestao da gledam posle ove provale:
[ flylord @ 21.10.2004. 15:38 ] @
I to sto je "nase" ne znaci da treba da ga gledamo. I prvo nije nase nego je samo proizvedeno u SCG, i verovatno je producent iz SCG-a takodje!
[ admiralxy @ 21.10.2004. 15:49 ] @
ma seriju je ionako pisao neki španac
bolje je da je pisao neko naš
kao crnog gruju
[ flylord @ 21.10.2004. 15:55 ] @
bolje spanac nego brazilac ili mexinac
[ Ivan Vasić @ 21.10.2004. 16:10 ] @
Ej, mislim da sam čuo da je ustvari baš mexikanac ! nisam siguran...
[ Mitrović Srđan @ 21.10.2004. 17:30 ] @
pa ko nece nemora ni da gleda jel vas tera neko???sta ako je to npr zatupljivanje mase ocu da budem glup ;) sta cu kad cure to vole.ma sta jbg nije lose odgledati
[ DzoA @ 21.10.2004. 19:14 ] @
Crni gruja je blato! Ja bih pre Crnog Gruju okarakterisao kao zatupljivanje nego Jelenu! Meni stvarno nije jasno sta je to toliko zanimljivo i "dobro" u Crnom gruji.
[ flylord @ 21.10.2004. 19:17 ] @
Ja isto to mislim o Crnom Gruji, i ocajno je dosadan!! Ali, ljudi ga gledaju!!
Reklama batoo
[ Ivan Vasić @ 21.10.2004. 19:34 ] @
Citat:
blood:sta cu kad cure to vole.ma sta jbg nije lose odgledati
I zato što to cure vole ti bi da gledaš ?
Citat:
DzoA:Meni stvarno nije jasno sta je to toliko zanimljivo i "dobro" u Crnom gruji.

- Pa dobra je radnja: zasnovana na "nekoj vrsti" naše istorije.
- Dobar je humor. Fazone ne može baš svako da skonta.
- Dobra je gluma : nije potrebna scena od 5min plača da bi skontao da je glumac tužan ili sl. ne sažvaću sve nego te puste da nešto i sam provališ.

A i Crni Gruja je, da tako kažem, "kopirani" Black Adder koji je "provereno" dobar, znači sama ideja je OK.

Uzgred, po milioniti put - ukusi su različiti ! Ne očekujem da se nekome svidja Gruja ako tako nije tako, ali neka granica izmedju kvaliteta i kiča mora da postoji. Ograđujem se od serije "Jelena" koju ne pratim i ne mogu da kažem da je glupost, ali sve one mexičke, španske i ostale serije su čist šund.

A ako je suditi po špici i onim sečkama u ovoj seriji odmah se vidi o čemu se radi (još da piše "Kasandra" umesto "Jelena")...
[ DzoA @ 21.10.2004. 22:13 ] @
Citat:
ivan@elfak: - Pa dobra je radnja: zasnovana na "nekoj vrsti" naše istorije.
- Dobar je humor. Fazone ne može baš svako da skonta.
- Dobra je gluma : nije potrebna scena od 5min plača da bi skontao da je glumac tužan ili sl. ne sažvaću sve nego te puste da nešto i sam provališ.


Oko istorije to se slazem, oko glume i 5 minuta provaljivanjaa se isto slazem a sto se tice humora... ok ali mislim da si preterao da ne moze bas svako da skonta. Mene licno "humor" smara. Ideja je dobra oko svega ali humor mi je tu zakazao.
Sve gore je napisano van teme koja je postavljena. Mislim da su ljudi ovde 90% upisa omasili temu i da su trebali da postave nove.
jelena tv serija - veliki srpski izvozni proizvod ili s***** ?
Ne kazem da je ja nisam omasio ali postavite novu temu a na ovu odgovorite pravim odgovorom na pravo pitanje.
[ admiralxy @ 21.10.2004. 23:15 ] @
daj dzoa probudi se.Gledaj vesele 70-te,South park,Sundjer boba to su prave vrednosti
[ catherine @ 28.10.2004. 20:46 ] @
Debilizam totalni..da sam glumica nema tih para koje bi me zagolicale da izigravam budalu , kao nasi doticni a (O,sramote!)afirmisani glumci!
[ slonce @ 29.10.2004. 09:27 ] @
Danasnji Blic je objavio da glumci dobijaju 300€ po epizodi, pa pomnozi to sa 150 (koliko u proseku sapunice imaju epizoda). Bas racunam koliko linija koda treba da napisem da bih zaradio te parice...

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 29.10.2004. u 12:53 GMT+1]
[ Slobodan Miskovic @ 29.10.2004. 11:01 ] @
Imate na RTL-u komsiskom novu seriju.... Zabranjana Ljubav...
[ ema140690 @ 27.01.2005. 19:11 ] @
''JELENA'' IS THE BEST

Molim vas ne mojte da vređate ono što ne gledate!
SERIJA JE ZAISTA DOBRA! Scenario, muzika, glumci, sve....... Posebno pohvaljujem
DANICU MAKSIMOVIĆ koja fenomenalno glumi!
A to što vi ne vojite taj žanr ne mora da znači da nije kvalitetan! TO SU MALOGRAĐANSKE PREDRASUDE! Razmislite malo o tome...
Sve pohvale za seriju ''Jelena''! Samo tako nastavite!
PORUKA ZA SVE SKEPTIKE: SEDITE PRED TV U 18.00, GLEDAJTE BK I UŽIVAJTE....

Ko ima nesto protiv neka mi pise na [email protected]

[ bukovski @ 27.01.2005. 19:24 ] @
au pazi imamo velikog fana serije
i to pazi odma se registrovala i prvi post na ovu temu pazi ozbiljno nemojte vise vredjati "najbolju " seriju
[ markolazarevic @ 27.01.2005. 19:35 ] @
Citat:
bukovski:  pazi odma se registrovala

Kako znas da je zensko!
[ BytEfLUSh @ 27.01.2005. 19:46 ] @
Serija je UŽAS. Enough said.
[ Nabukodonosor @ 27.01.2005. 19:48 ] @
Ma super je serija! Kao sve ostale spanske serije! Gomila gluposti na

jednom mestu. Samo ti nastavi da gledas, niko ti ne brani.
[ bukovski @ 27.01.2005. 19:54 ] @
Citat:
markolazarevic: Kako znas da je zensko!


pa zar moze muskom da se svidja tako nesto ?
a i mislim pise ema pa sam ono nagadjao najverovatnije da je cura ali to ovde nije ni bitno zar ne?