[ dexxx @ 14.11.2004. 00:05 ] @
Koja mesta u Beogradu treba izbegavati...zato sto ne zelite da vas ponizavaju konobari, zato sto je pitje izlapelo (" ti bi koka-kolu sa mehuricima?!"), zato sto je atmosfera ocajna, zato sto "deru po usima"?

Veceras sam sedeo na "Plato-u", koje je, navodno kul mesto u gradu...dolaze strendzeri, o.k. cice, slusa se jazz...itd. Posle pola sata (bukvalno pola sata sedenja), ortak i ja smo popili nase cajeve, konobar je dosao, odneo solje, vratio se, i rekao nam da mora da nas pita sta cemo jos da pijemo. Na nas odgovor - nista, isti je rekao da moramo da platimo i da idemo, posto ima gostiju koji cekaju da sednu. Dodao je i to da nismo u biblioteci??!!! A ako nam se nesto ne svidja, on ce pozvati sefa. Tip sa 1,5 razredom srednje skole nama objasnjava da nismo u biblioteci... :)))
Ispali smo kul, pokupili smo se i izasli... umesto da smo pozvali sefa, i rekli mu nesto tipa: "sefe, daj 'vamo dva, al' da su ko guja 'ladna, i vidi da je Jelenko, jerbo ne gotivimo ova stranska piva".
Kapiram ja da nije konobar smislio to. Verovatnije je da je politika teranja gostiju smisljena od strane gazde.
Sedim po kaficima. Svasta sam video, cuo, doziveo. Ali nesto ovako neprijatno nisam sve do sad.

Kakva su vasa iskustva?
[ Bananaman @ 14.11.2004. 03:56 ] @
Ala vam je i rekao :)))

Ja ne podnosim kada mi ne vrate kusur u dinar... U zemlji Srbiji se jos uvek ne ceni privatna svojina i cinjenica da je to MOJ dinar, dok ga ne ustupim svojevoljno kao baksis... Zato lepo uvek strpljivo sacekam da mi vrate do poslednje pare (sa sve fiskalnim racunom) i na to ih ljubazno podsetim kad mi u ruke tutnu "okrugao" kusur i pokusaju da se okrenu...

Dosuse, rizik postoji da mi sledeci put ako dodjem u isti kafic pljunu u solju ili da me bar popreko pogledaju... Mada me bas boli djon... Ja sam u pravu, a ne oni. Naucice da cene tudj novac...

PS: Da neko ne pomisli - ostavljam baksise... onima koji mi vrate u dinar... I serviraju espreso sa hladnim mlekom kad im to eksplicitno naglasim :)
[ -zombie- @ 14.11.2004. 05:01 ] @
to je najnormalnija stvar.. bar na zapadu..

najpoznatiji vid toga je recimo "two drink minimum" princip, mada ima i drugih, tipa minimum jedno piće na svakih sat vremena i slično.. raspitaj se malo..


// ps: http://www.craigslist.org/about/best/sdo/22370333.html :-P
[ Slobodan Miskovic @ 14.11.2004. 11:41 ] @
Citat:
to je najnormalnija stvar.. bar na zapadu..


Nismo na zapadu.....
Svako uporedjivanje sa zapadom u svakom pogledu je u najmanju ruku glupo. To je kao kada bi ti neko rekao da ga Windows XP nesto zeza a ti mu odgovoris da je na Linux-u tako i tako...
Inace ako cemo po istini ja sam u Perugia-i redovno narucivao sa jos jednim Crnogorcem veliki Heineken i dve case i niko nam nista nikada nije rekao...
[ Bananaman @ 14.11.2004. 13:57 ] @
Nismo na zapadu, ali je usvajanje njegovih standarda neminovnost, hteli to ili ne... Princip tipa "two drinks minimum" i sl. je u redu ukoliko je (a mora da bude) transparentan i predstavlja javno publikovanu politiku servisa cije vam je upoznavanje lako dostupno (Terms of Service). Tipping ne spada u pravnu regulativu vec u domen obicaja, pa cak i morala sredine. Elementarno postovanje svih tih normi nalaze ucesnicima u "igri" da budu korektni i da svako "odradi" ono sta se od njega/nje ocekuje: konobar da naplati u paru tacno, a gost da postuje pravila kuce i ostavi baksis po svojoj savesti - najcesce onoliko koliko je obicajno u toj sredini. Mozda vam sve ovo izgleda komplikovano pojasnjeno, ali je na zapadu to svima u krvi kao disanje. Na tim ritualima pociva celo drustvo. Neki odavde, na zalost, moraju da uce pravila od pocetka...

A sto se tice jednog piva sa dve case, to je nacelno sasvim u redu. I ja sam sa devojkom bezbroj puta porucio u (zapadnom) restoranu jednu porciju sa dva seta za jelo jer naprosto nismo jeshni, a ne zato sto smo hteli da stedimo... Pravilo je samo da pre porucivanja pitate konobara da li je to dozvoljena praksa.

[ artichoka @ 14.11.2004. 17:44 ] @
bas zato i mrzim taj plato.
pre xy godina sedim tamo, sa prijateljicom, prvo cekamo konobara pola sata i vise... na svu srecu nesto smo se mi zapricale pa nismo ni izvalile da cekamo. e onda smo mu mahale a on je samo cimao glavom u fazonu "sad cu ja". i tako par puta. onda smo ga dovukle za sto, i trazile mu pice a on je rekao da je kasno i da vise ne sluze pica... kao jbg sta ste popile do sad to je to.
ima jos par bljax iskustava u platou, tipa cekanje konobara 100 sati da narucimo, pa onda isto toliko da platimo!!! onda dranje po usima itd.
sve u svemu i pored onih super chill uvala stolica i lepe muzike tamo ne idem niiiiiiiiiiikada.
mislim da nigde u gradu nije toliko ocajna usluga
u onom buka baru na trgu isto zna da se zaboravi konobar... ali mesto je ionako previse eksponirano pa i ne sedim tamo.
one fore su najjace kad zaborave da ti donesu casu vode... sta kao ne smes da pijes vodu uz kafu... na nekim mestima se casa vode obavezno donosi uz kafu a da ne moras da naglasis.
a sad skoro na sv. nikoli narucujemo toceno pivo, veliko. dolazi konobar kaze nema veliko jer nema krigli. mi kao ajde daj nam jelen da ne narucujemo 700 puta mala piva, dolazi sa jelenom, kaze evo vam vako iz flase posto nemamo ni case obicne. ne znam samo kako je mislio malo toceno da donese... posle smo dobijali parcijalno casu po casu dok nismo sakupili 5 komada za sve :)
cheers.



[ cicika @ 14.11.2004. 23:33 ] @
To sa čašama je klasika na sv. Nikoli (nadam se da mislimo na isto mesto, splavić/marina na zemunskom keju), ali je super opušteno mesto za blejanje u bilo koje doba dana, posebno kad je lepo vreme. Odrugim pogodnostima da i ne govorimo
[ Slobodan Miskovic @ 15.11.2004. 01:10 ] @
Citat:
Nismo na zapadu, ali je usvajanje njegovih standarda neminovnost, hteli to ili ne... Princip tipa "two drinks minimum" i sl. je u redu ukoliko je (a mora da bude) transparentan i predstavlja javno publikovanu politiku servisa cije vam je upoznavanje lako dostupno (Terms of Service). Tipping ne spada u pravnu regulativu vec u domen obicaja, pa cak i morala sredine. Elementarno postovanje svih tih normi nalaze ucesnicima u "igri" da budu korektni i da svako "odradi" ono sta se od njega/nje ocekuje: konobar da naplati u paru tacno, a gost da postuje pravila kuce i ostavi baksis po svojoj savesti - najcesce onoliko koliko je obicajno u toj sredini. Mozda vam sve ovo izgleda komplikovano pojasnjeno, ali je na zapadu to svima u krvi kao disanje. Na tim ritualima pociva celo drustvo.


Zar stvarno verujes da je tako nesto moguce kod nas? Ne mozes da tako generalizujes drustvo...pa svaki narod je za sebe poseban i ne mozes da tako jednostavno samo kazes-''E Nemci su takvi i takvi,to je dobro, vidis kako zive, ajmo i mi tako, da budemo takvi i takvi....'' Bilo bi previse dosadno da smo svi isti... Uvek mi je bilo jadno kada sam u Italiji placao pice tako sto je svako za stolom dao pare za svoje i to skupio na gomilu i platio... i zar zaista mislis da ce konobar da bude zadovoljan ako ne dobije baksis? Mislis da konobari zive od dnevnice ovde?

P.S. Ne bih da pokrecem raspravu izmedju toga kako je ovde (Srbija) i tamo, ostatak sveta.... Ovde je definitivno bolje...a kapitalizam je na kolenima...
[ artichoka @ 15.11.2004. 01:17 ] @

Citat:
cicika: To sa čašama je klasika na sv. Nikoli (nadam se da mislimo na isto mesto, splavić/marina na zemunskom keju), ali je super opušteno mesto za blejanje u bilo koje doba dana, posebno kad je lepo vreme. Odrugim pogodnostima da i ne govorimo ;)


da, to je to mesto. jedino što mi smeta sada je što su uveli sredom i subotom onaj dosadni house. koliko godina je bio ok fazon muzike, ne znam što su ga sad menjali...
[ SBSL @ 15.11.2004. 01:18 ] @
ja sam sam se sapleo i pao u sred kafica.. i to na samom ulazu !! a unutra se smeje 10 riba.. ...sreca pa ne zivim u BG-u !

he he..
[ aleksandaraleksandar @ 15.11.2004. 01:28 ] @
ako ne mozes da generalizujes drustvo, zasto onda to cinis?
[ abishai @ 15.11.2004. 01:43 ] @
Citat:
SBSL: ja sam sam se sapleo i pao u sred kafica.. i to na samom ulazu !! a unutra se smeje 10 riba.. ...sreca pa ne zivim u BG-u !

Haha....

(sada ovo i nije bas vezano za temu, ali posto vidim da je prethodno bilo "slicno")

Jedno vece (ne znam sta mi je bilo, ali u svakom slucaju nisam gledao) dolazim do "kioska", rade 3 ribe unutra, sacekam ja malo posto je bilo ljudi i jedna od njih mi se obrati "izvoli", normalno ja kazem jednu pljeskavicu i stavi ljutu papriku (posto sam je uzimao za drugara), u tom trenutku sve tri pocinju da se smeju kao lude i ljudi pored mene, ja gledam sta se sad desava zasto se svi smeju, pogledam cenovnik kad ono...... palacinke sa eurokremom, sa dzemom, sa ....... i jebiga.... odem ja
[ Malcolm @ 15.11.2004. 03:09 ] @
abishai bas si me nasmejao
[ ventura @ 15.11.2004. 08:47 ] @
Od svih kafica u Beogradu, ti si bas odabrao Plato?
Plato ti je kafic u koji izlaze glupi stranci - u prevodu 'ovce za sisanje', kafic gde je usluga ocajna, kafic gde dve studentike kupe caj ili kiselu i sede po ceo dan (zbog toga ti je i konobar to i rekao)... Mesto je sasvim glupo samo po sebi...

Kad si vec bio tu u blizini, imao si vise izbora - Downtown , Bizzare, Gaudi, Spot... Pa ako si hteo da se spustas malo nize imao si Bongiorno, Waterloo... Pa ako si hteo da ides na drugu stranu, tu je obilcev venac... SportCafe...itd...

Mnogo mesta u gradu, a ti sednes u Plato... Pa mogao si onda da sednes u Ruski Car komotno...

[Ovu poruku je menjao flylord dana 15.11.2004. u 13:17 GMT+1]
[ Pirossi @ 15.11.2004. 11:14 ] @
Jednom sam bio sa ortakom u Stres (ili Stress, ne sećam se) kafeu na Obilićevom vencu. Poručim ja makijato a drug kraći espreso i stiže nam porudžbina a u ortakovoj šoljici ima espresa tek da prekrije dno - ali bukvalno. Za par stepeni nagneš šoljicu i već vidiš dno.
E tu se ja razbesnim i pozovem cicu koja radi i složim joj nešto kao: "Izvini, sa mojom porudžbinom je sve u redu ali je ortak očekivao više espresa u svom espresu". Ona me gleda bledo i kaže: "Pa hteli ste kraći... možda je drug hteo običan". WTF? Koji običan? Valjda postoje samo duži i kraći espreso.
Ja prvo nisam hteo da platim, ali drug nije želeo da pravi probleme pa smo platili i otišli i u širokom luku izbegavali kafiće na Obilićevom vencu.

Offtopic:
Ranije me puno nerviralo kada na kafiću vidim natpis caffe, a ispravno je 'kafe' (na srpskom) ili 'cafe' (na stranom, ako ćemo baš i akcentuaciju na francuskom je - café). Ali ne, gazda je poliglota pa zna da se piše sa dva f. Nepismenost.
[ Nikola Denić @ 15.11.2004. 11:23 ] @
A sto se tice plato-a ja u zadnje vreme tu uvek zabodem svakog dana posto mi je offise blizu,a ono navika je nekako postala ....nije lose....uvek zabodemo u ugao,i blejimo na ove ostale...mada mi je previse showcase..... ;)

Aj pa tako :D


[Ovu poruku je menjao flylord dana 15.11.2004. u 13:18 GMT+1]
[ Malcolm @ 15.11.2004. 12:15 ] @
Sportcaffe je dobro mesto i usluga je na nivou.
na Obilicevom vencu ... ok je identico :)
[ Dragi Tata @ 15.11.2004. 15:29 ] @
Citat:
to je najnormalnija stvar.. bar na zapadu...


Možda u zapadnom Nišu, u "kaubojskoj Ameriki" bogami nije.
[ flylord @ 15.11.2004. 15:34 ] @
Cak nije ni u Cirihu i Parizu, barem ne na mestima gde sam ja bio
[ superbaka @ 15.11.2004. 15:55 ] @
sad sam bio tri dana na nekom kongresu u Inter Kontinentalu i sve vreme sam sa konobarima koji su stari izmedju 22 i 30 godine pricao na Vi! cak i kada bismo se sprijateljil... i ako nesto mrzim to je kad mi neka curka u kaficu pridje i pita me :"Sta ces da popijes"? u tom trenutku bih je gadjao stolicom! ako profesor na fakultetu moze da ti se obraca sa Vi, moze i neka iskompleksirana guskica u kaficu...
[ Ivan Dimkovic @ 15.11.2004. 16:08 ] @
Citat:

Cak nije ni u Cirihu i Parizu, barem ne na mestima gde sam ja bio


Bejah u dosta kafica po istoku i zapadu i nigde jos nisam cuo da izbacuju napolje ili da imaju takvo pravilo - doduse nisam siguran da li bih izdrzao da setim sat vremena a da ne narucim jos jednu turu pica :)

Plato je definitivno mesto sa najbezobraznijom uslugom - lice mi na one stare drzavne kafane i restorane, gde te mrze sto si dosao (ovo mi se desilo pre par meseci u Novom Sadu u hotelu - ulazim, i zena se >mrsti< sto smo usli) - nema grejanja u sobi, kaze mi zena sa recepcije "nemam informaciju kad ce gazda da ukljuci grejanje" ... :)

Tu i tamo se jave neki (mladji) konobari sa "ti" - ali to je mnogo veci problem, jer je srpski jezik propao za 15 godina - "molim vas", "izvolite" , "hvala" su reci koje se jako retko koriste u svakodnevici zajedno sa persiranjem, ali valjda bice bolje :(

Inace, u Beogradu imam obicno vrlo pozitivna iskustva - usluga po restorancicima i kaficima je dobra manje-vise, a i cena usluge je sasvim uporediva sa zapadnom, pa samim tim ocekujem i uslugu uporedivu sa istom - nasuprot tome sto je Stellanova rekao.

Primera radi - pre 2 dana sam bio u Srbiji, vecera za dvoje u finom restorancicu u centru je 1500 din - sto je oko 20 evra, toliko kosta uporediva vecera i u Berlinu, Briselu, Amsterdamu u nekom manjem restorancicu iste klase - dakle nema apsolutno ni jednog razloga da usluga bude gora od istih (i nije). Ovo isto vazi i za kafice.

Off topic - Inace u Beogradu u poslednjih par godina (dolazim vikendima) nisam imao nikakva losa iskustva (u Plato ne zalazim ;-) - ali recimo u Novom Sadu sam pre par meseci imao dogodovstine da od njih moze film da se napravi - od nedostatka "izvolite" 2 kafica (druga 2 mesta su bila fina), zatim donosenja sokova i ne-otvaranja i ne sipanja sokica devojci, preko hotela koji su preporucili a koji nije imao prozor (!!!) u sobi (ali nas je covek ubedjivao da je soba klimatizovana, ima super kupatilo, muziku, TV...), upozorenja u petrovaradisnkoj tvrdjavi da nemaju tople vode, pa do nekog ribljeg restorana sa najocajnijim WC-om koga sam u zivotu video (samo sto nisam bacio peglu - dakle ono... posle tog WC-a covek mora u sterilizator), pa do taxiste koji je pustao 150 db "nije srpska sloboda roba da se prodaAaAaAaaA, ne damo te Radovaneee" u teheranskim akordima - kazu da je Novi Sad jako fin grad, mozda smo bili samo lose srece - mozda sunceve pege :)


[ vindic8or @ 15.11.2004. 16:53 ] @
ne kapiram sto je tolika buka oko persiranja. meni uopste ne smeta kada mi ne persiraju, niti kada mi persiraju. hm. bananica...


imam par uslova za "dobar" cafe u bgd, ali nema veze sa ljubaznoscu zaposlenih, jednostavno nemam nikakva ocekivanja od ljudi nase nacionalnosti pri komunikaciji, pa tako uspesno izbegavam sva neprijatna iskustva. uslovi su mi, da muzika ne bude shabanska, da nije preterano osvetljeno, da je in compliance w/ acting sanitary and health regulations i da pogled (ako je okrenut prema spolja) ne bude na raspale zgrade i ulice ili na ruzne zgrade i ulice.
[ Ni ten ichi ryu @ 15.11.2004. 22:30 ] @
Citat:
WTF? Koji običan? Valjda postoje samo duži i kraći espreso.


običan espreso je recimo 20-25 sekundi za doubleshot.
kratki je kraći, izvlači najjači deo espresa.
duži je kad puste mašinu da radi duže od 20(-25) sekundi i praktično samo dodaje vodicu koja prolazi kroz već isceđenu kafu.
[ pctel @ 15.11.2004. 23:30 ] @
Meni uglavnom smeta cinjenica da je veoma tesko naci mesto gde se moze popiti domaca kafa, a o rakiji da i ne govorimo (ovde ne mislim samo na kafice vec i na razne birtije koje su nabavile aparat za expresso pa sad misle da su hyatt...).

Ne idem mnogo po kaficima, vise sam za neke kucne sedeljke, ali, eto, ponekad odem i do kafica i zacudila me jedna situacija. Evo kako je to bilo....

Proslog meseca, znate kad je nekoliko dana duvao onaj jak vetar, navukao ja neku laksu prehladu i samoinicijativno odredio terapiju proverenim lekom - kuvanim vinom. E, sad, to vece je naisla prijateljica kojoj sam ja tako usput kad krene u grad, pa mi je popila dobar deo tog lekovitog kuvanog vina... Tako smo resili da odemo do obliznjeg kafica... znaci ona onako skockana, cizmice, stiklice, sminka, haljina a ja onako kako sam se zatekao - prehladjen, u trenerci i patikama (pitao sam je da li joj smeta kako sam obucen, rekla je da joj to uopste nije vazno). I sad, ulazimo, narucujemo kuvano vino, jednom, drugi put, treci... posle treceg ja vec dremam i jedva cekam da idem kuci da spavam, a nju tek uhvatilo raspolozenje... i sad ide vrhunac zabave, prilazi njoj konobar, momak reklo bi se 3-4 godine mladji od mene, i nesto joj sapuce... posle mi je rekla da je pitao da se vide ponovo i trazio broj telefona...
njoj to nije smetalo a ni meni, ona mi je samo prijateljica, da mi je zena mogla je i krv da padne :-), ali bilo kako bilo moze se tumaciti kao nepostovanje mene kao gosta, bez obzira kako sam obucen i u kom svojstvu sam dosao sa tom devojkom...
[ McKracken @ 15.11.2004. 23:43 ] @
Pirossi, sorry, ali ako ti je zaista doneo takav espresso onda znaci da barrista bar zna sta znaci "kratak espresso"...

Meni je muka kad mi donesu soljicu puno do vr'a a ja trazio kratki.

Espresso se ne pije na kilo
[ abishai @ 15.11.2004. 23:45 ] @
Citat:
pctel:prilazi njoj konobar, momak reklo bi se 3-4 godine mladji od mene, i nesto joj sapuce... posle mi je rekla da je pitao da se vide ponovo i trazio broj telefona...

Kada bude naleteo na nekoga (kome to nece biti prijateljica), ruke ce mu biti van upotrebe neko vreme. Pre bih rekao da je glup nego da ima m*da.
[ Malcolm @ 16.11.2004. 02:06 ] @
konobar je izvalio da ste drugovi...
da sam ja bio u toj situaciji, proradila bi muskost

Trebao si da ga bannujes iz kafica
[ marko37 @ 16.11.2004. 14:23 ] @
Citat:
Trebao si da ga bannujes iz kafica :)



Misliš kick&ban? :)

--

Plan to be spontaneous tomorrow.



[Ovu poruku je menjao marko37 dana 17.11.2004. u 02:01 GMT+1]
[ vindic8or @ 16.11.2004. 22:15 ] @
pctel,
ipak postoji vise birtija u kojima turchin kuva crnu, a srba cedi shljivu, nego onih gde toga nema.


sto se tice tog konobara koji ti je muvao drugaricu pred ocima, mislim da te je disrespectovao time. jer ukoliko niste glasno pricali "mi smo samo drugari" jedino sto moze da mu ostane da zakljuci je da ste momak i devojka, posto ste bili sami. bez obzira sto niste, bezobrazan je...
[ JogyII @ 17.11.2004. 09:09 ] @
Citat:
vindic8or: jer ukoliko niste glasno pricali "mi smo samo drugari" jedino sto moze da mu ostane da zakljuci je da ste momak i devojka, posto ste bili sami. bez obzira sto niste, bezobrazan je...


ne slazem se, makar i da devojka sedi sama nije smeo (sto treba da vazi i za normalne taksiste, frizere, ...) da pokusava bilo sta sa musterijom

sexual harasment anybody ?


[ Pirossi @ 17.11.2004. 09:57 ] @
Citat:
McKracken:
Pirossi, sorry, ali ako ti je zaista doneo takav espresso onda znaci da barrista bar zna sta znaci "kratak espresso"...

Meni je muka kad mi donesu soljicu puno do vr'a a ja trazio kratki.

Espresso se ne pije na kilo

Ama jasno je meni, ali ovo je stvarno bilo smešno. Pa više mi ostane soca od turske nego što je bilo espresa.

Inače ne spadam u kategoriju zakerala već ako mi se ne dopadne zaobilazim taj lokal i to je to. Ovo je prvi put da mi je "pao mrak na oči".

Možda i grešim.
[ vindic8or @ 17.11.2004. 10:58 ] @
nije sexualno uznemiravanje da pridjes devojci i kazes "mislim da si sjajna, da li mogu da dobijem tvoj phone#, da se vidimo neki put?" ! da je to sexual harrasment vecina nas ovde bi bila u zatvoru doin' 25 to life.... S.H. bi bilo da pridjes zenskoj osobi, prihvatis joj zadnjicu i kazes npr "nice ass bitch, let's fuck" etc

enivej, mislim da je konobar prekrsio odredbu o radu u tom kaficu, posto vecina ima policy tipa "no mingling w/ the guests" i to narocito za muvanje. tako da nas pctel moze da ode kod vlasnika ili menadzera kafica i prijavi doticnog. pctel, dodaj jos da je muvao tvoju devojku dok si ti bio tu i da si emotivno povredjen... imace posledice :)

[ JogyII @ 17.11.2004. 12:39 ] @
mozda sam pogresio, nije seksualno uznemiravanje nego profesionalna etika ili tako nesto ako se dobro secam, zabranjeno je da pridjes na bilo koji nacin musteriji nevazno dali je zensko ili musko
[ pctel @ 17.11.2004. 13:26 ] @
Citat:
pctel, dodaj jos da je muvao tvoju devojku dok si ti bio tu i da si emotivno povredjen...

Uuuu, pa tu ima i osnova za tuzbu.... i protiv konobara i protiv ugostiteljskog preduzeca... mogao bih da dobijem solidnu odstetu... neki advokat na forumu?
[ Stefano @ 17.11.2004. 17:21 ] @
Ma mora da persira konobar,barmen,sanker...
Ja sam mozda malo tanak sa zivcima,pa sam cak par puta i ostro rekao da takav razgovor moze da vodi sa svojim caletom a ne samnom...znas kako ucuti onda,znas nezna on sa kim ima posla,pa nece da rizikuje(pogotovu sto ja nedelujem nimalo naivan ).Jednom je cak i gazda kafica bio tu,pa sam mu napomenuo kako mora da nauci osoblje kako mora da se ponasa sa gostima,znas kako je bilo ono "izvinite,molim vas,evo ja cu vas usluziti"

Inace ono da mora da narucujes pice da te neizbace,je sasvim normalna pojava na Sky Bar-u recimo,doduse mi kada odemo tamo cirkamo dosta(ja necirkam alkohol).Doduse u Sky Bar-u bar gore u V.I.P. zoni su izuztno ljubazni,sto bi covek rekao "dobro sto te nepoljube u dupe",verovatno zato sto tamo ima i dosta poznatih a i "nezgodnijih" likova.Meni je mladji burazer rekao kada su bili na sky bar-u da im je kelner cak i rekao da moraju nesto da naruce ili da idu,a posto je moj burazer isto "britkog jezika" kao ja,pitao ga naravno zasto...ali kelner je rekao da je to "gazda naredio" da bi promet "isao".Valjda nije ograniceno na 1h,ali kada kelner primeti da duze vreme nenarucujes nista diskretno upozori...

Recimo najlosije iskustvo i to sa gazdaricom imao sam na splavu BlayWatch.Nije to usluga,tamo me kelneri znaju(cesto idem),nego sama gazdarica...TJ.njena neposlovnost
Naime moj mladji burazer hoce da na tom splavu slavi 18-ti rodjendan,i ja jednom odem do "improvizovane" kancelarije da pitam gazdaricu splava koliko para i tako to,kelner me najavi lepo.
Naravno ja kulturno na Vi,a ona meni Ti,iako nije mnogo starija od mene,ali je ocigledno umislila da je "jak faktor".Kazem ja svoju pricu a ona meni doslovce "ne moze,punoletstva nepravimo",pitam je za razlog,kaze "uvek ispada tuca".OK ponudim da platim i obezbedjenje...nakraju ona kaze ono kao "svaki slucaj!? se razmatra posebno",pa na osnovu nekog kao dogovora odredi da li moze ili ne moze da iznajmi splav.
Cena je cak 500 eur(deru!) al moze ipak da se dogovori i niza.Ali u tu cenu nije ukljuceno nista!Pice,obezbedjenje,ciscenje i stetu snosi korisnik,ukratko mi je rekla "ja ti dam ovakav i ovakav mi vracas".
Dakle bez trunke postovanja i verujem njen cilj je bio da ja taj splav neiznajmim za burazerov rodjendan.
Nije mi jasno kako neko tako plitkog mozga moze da vodi neki ugostiteljski objekat u ovom slucaju popularan BG splav.Mada...za to mozak ni netreba ocigledno.

Umesto da bude presrecna sto bi mozda imala 500 eur na racunu vise,ona kao da nece vise.
Na kraju cemo verovatno od tog splava odustati,gledamo i novi klub Zeppelin(posto nam je gazda tog kluba komsija,pa ako odobri neki popust onda ce mo to iznajmiti).

Da ne bi isli u offtopic,ako neko moze da preporuci neki lokal,splav,diskoteku(manju),klub za iznajmljivanje po nekoj normalnoj ceni i usluzi,neka mi javi na p.p,mada moj buraz rodjendan slavi tek u januaru 2005 ali vec sada se pripremamo
[ Mikky @ 17.11.2004. 22:06 ] @
Pa iako zivis u srbiji gde je vecini ljudi 500e pojam, nemora da znaci da je svima to tako. I pre ce da odbiju ponudu nego da se cimaju mnogo za tu "sicu". Sto se tice fensi splavova brate ako oces na njih ispruzi se sa lovom. Ja (+ jos dvojca) smo za ~500 maraka (u to vreme 2001) pravili zurku sa prostor + pice + obezbedjenje + konobari(ce) + klopa (nesto malo) (ozvucenje i osvetljenje se snasao kod ortaka) za jedno 200-300 ljudi.

Neznam sto se mnogo cimate oko biti ne-persiranja od strane konobara... ja samo po defaultu na vi sa starijim ljudima ili kad je nesto zvanicno tipa odes u banku. A prihvatim "na ti" ako mi konobar pristupi tako, mada nepamtim te detalje stvarno nevazno...
[ Stefano @ 18.11.2004. 01:56 ] @
Naravno da nije svima pojam 500 eur,ali to sto kazes i jeste odraz neposlovnosti vlasnika koji tako razmislja u fazonu necu da se cimam za sicu.Ali u tom slucaju stavi cenu od 2000 eur.Ili se cimaj za 500 ili nemoj uopste da iznajmljujes.
To me kazem izuzetno nervira...nece da se cima,pa nezivi on od "stare" slave nego od musterija koje ce ga posle preporuciti.
Nekim vlasnicima je stvarno 500 eur malo(oni koji vozi kola klase Audija A6/A8 i sl.mada i oni nemaju nista protiv da dobiju 500 eur vise) ali vecini vlasnika ugostiteljskih objekta nije.I bore se za to
[ Dusan Marjanovic @ 18.11.2004. 08:00 ] @
Citat:
vindic8or: pridjes zenskoj osobi, prihvatis joj zadnjicu i kazes npr "nice ass bitch, let's fuck" etc

E to je prilaz!
[ ventura @ 18.11.2004. 09:17 ] @
Stefano...

BlayWatch je proslog leta bio splav jedan od par koji su najvise para donosili u Beogradu...

500 evra da zakupis splav je smesna cifra... Za te pare ne mozes ni palacinkarnicu neku da zakupis a kamoli takav splav. Da zakupis gornji sprat samo, MOZDA...
A sad cu da ti objasnim filozofiju gazde:
Prvo, nema sanse da bi ti dao rezervaciju u terminu cetvrtak, petak, subota... Za 500 eura ti njemu da uzmes ceo gornj ideo koji ce mu doneti sigurno 2-3-4 hiljade evra profita...

Da ti iznajmi za 500 eura gornji sprat tokom nekog mrtvog dana ponedeljak-utorak-sreda, opet mu se ne isplati... zasto?
Pa zato sto je u pitanju 18-ti rodjendan, neizivljeni klinci, to ce sve da se ponapija, povracace gde stignu, lomice sve zivo, i nikakvo obezbedjenje to nece moci da spreci (moglo bi, ali onda to ne bi bila rodjendanska zurka, nego bi pre licilo na zatvorsku kantinu)...
Znaci, on da 'zaradi' 500 eura + par stotina sto ce te da popijete pica (sto je nista jer bolji separe napravi toliko za noc), morace da angazuje svo osoblje, i da posle sanira stetu i da se juri sa nekim tamo klincem za lovu za popravku koju ionako zna da nikada nece videti...
samo problemi..

eto zbog toga ti nisu dali...

a ta riba sa kojom si pricao nije ni g od gazde, vec je ona tu samo menadzer/pr... a menadzera/pr-ova svaki klub ima kolko hoces...
[ ventura @ 18.11.2004. 09:25 ] @
A sto se tice njegove poslovnosti, ako neki ugostiteljski objekat zaradjuje 500 eura mesecno, ne znaci da BlayWatch ne zaradjuje 30,000 evra nedeljno... tako da on za 500 eura nema sta da izigrava neku poslovnost i samo da se cima...

Recimo, za 1000 eura kod nas kada hoces da potrosis za noc...mene je moj rodjendan prosle godine kostao oko 1800 eura, club sargon, desni deo iznajmljen, 50-tak ljudi je procirkulisalo, a nekih 20-tak je bilo da kazemo konstantno... A tu je bilo da je svako uzimao sta je hteo...

E sada, to je bilo 1800 eura, i 20 ljudi... Otidji recimo u London ili Milano u neki klub (ne mora uopste da bude neki najelitnij), ponesi 1000 eura, i povedi 5 ljudi... Taj iznos ce biti dovoljan za REZERVACIJU STOLA (o separeu mozete da sanjate za te pare), i posto ste dobili rezervaciju vas ceh ima kredit od 1000 eura koliko minimalno morate da ostavite ... (taj famozni blaywacth ima minimum 1500 dinara, sto je smesno), za 1000 eura, popicete par tura pica, uzeti neke grickalice... i ajmo razlaz...

Ovo sam ti ispricao jer ti vuce analogiju o nekakvoj kvazi poslovnostu i uporejdujes bife 'kod laze' iz donje omoljice, sa klubom koji pravi dnevni promet od koga ti se zavrti u glavi...
[ dexxx @ 18.11.2004. 14:17 ] @
To oko narucivanja pica, da te ne bi izbacili... O.k. je to, kad sednes u neki klub, pa moras da narucujes pica jer ima malo stolova, velika je guzva...bla,bla. Ali kad sednes u kafic, ne ocekuju valjda od mene da imam stopericu (tipa, najmanja dozvoljena brzina je 1 gutljaj/min). Nemam 14 godina da blejim ceo dan u kaficu pijuci jednu kafu posto sam pobegao iz skole. Ali ako je 30 minuta predugo vremena da bi se popio jedan caj, onda bi konobari morali da mi duvaju u isti, da se ne opecem.
Sto se tice persiranja od strane konobara, tu nikad nisam pravio problem, mada, smatram da moraju da persiraju gostima. Ipak su oni usluzna delatnost :))
[ Marko_L @ 18.11.2004. 17:26 ] @
Moram da kažem da se slažem sa venturom, pogotovo što znam kako izgleda organizovati jednu žurku, jer sam radio kao DJ do pre par godina.18-ti rođendani su najgori i 500 evra je suviše malo za tako nešto, jer tu dođu svakavi ljudi.Imaš onih kulturnih koji neće ništa razbiti, neće piti alkohol, ali ima i onih koji će doći već pijani ili izdrogirani, a ima i onih koji će se napiti posle 2-3 pića, i onda lupati inventar, uništiti vodokotlić, iscepati sedišta i sl.Šta obezbeđenje tu može da uradi ? Da lupi šamar svakom klincu kome slučajno ispadne čaša ili prdne ? Pa na šta bi ličilo tako nešto ? Obezbeđenje je tu da spreči tuče i da koliko je moguće spreči da neko ne izađe sa žurke bez glave ili sa rupom u stomaku, isečen ili šta ti ja znam šta sve ne daj bože može da se desi.Jednom prilikom nam se desilo da šteta bude preko 2000 evra, a konobari i konobarice su tražile duplu cifru jer nisu stigli da očiste lokal do 12 popodne sledećeg dana i šta ti onda vredi što si uzeo 500 evra kad moraš da pljuneš još 1500+ evra da bi sanirao štetu.Dalje, nije samo šteta u pitanju, treba platiti i osoblje (ako se tako dogovoriš), a niko neće da radi za male pare.Recimo ja sam uzimao minimum 50 evra za to veče.Za konobare i obezbeđenje ne znam, ali ne verujem da su i oni uzimali manje.To ti je u startu rashod veći od 250 evra.To je u principu razlog zašto vlasnici kafića izbegavaju da iznajmljuju lokale ili postavljaju određene uslove.
Citat:
Sto se tice persiranja od strane konobara, tu nikad nisam pravio problem, mada, smatram da moraju da persiraju gostima. Ipak su oni usluzna delatnost :))

A što se tiče persiranja, pa čuj koliko ti školovanih konobara znaš, da rade po kafićima ?
Uglavnom su to naduvane ribe sa osnovnom školom, koja je tu da se razgoliti iili utegne i na taj način privuče goste (i zadrži ih tu što duže), ili pak studenti, koji su nadrkani što uopšte moraju tu da rade da bi plaćali studije (kao što je slučaj u Platou recimo, a plate ne verujem da im prelaze 200-300 evra).Tako da u principu neko persiranje i extra uslugu i ne očekujem, gde god da uđem.Zato se ponekad i prijatno iznenadim :)
[ Stefano @ 18.11.2004. 19:27 ] @
Ma ljudi nije meni 18.rodjendan nego mom mladjem burazeru,ja imam 22 god i nikada nisam pravio zurke u iznajmljenom lokalu...zato i pitam sve ovo.OK jasno mi je sada da je cena od 500 eur ustvari povoljna...

E sada sto se tice mog burazera,njegovo drustvo,mislim na muskarce(ribe neprave probleme zar ne?) je uglavnom ono klinci izmedju 17 i 20 godina,vole da popiju,ali nisam cuo da su do sada pravili neke vece izgrede,po pricama mog burazera,on se par puta potukao na zurkama(uglavnom zbog neke p*cke ili zbog ono partizan-zvezda ili ono neki diraju ortaka pa uskakanje),ali nikad nije privodjen niti hapsen,ni to njegovo drustvo sem jednog lika koji je prilicno udaren u glavu ali je ok.decko ako zna da moze da popije batine od obezbedjenja.
Zbog toga i mislim da nebi trebalo da bude nekih incidenata na takvoj zurci...
Pogotovu sto je letos napravio 5-dnevnu(ne u kontinuitetu ali svako vece posto je bio sam na gajbi) zurku na gajbi,bilo svega ali tuce nije bilo(cak nije bilo ni padobranaca koji bi to izazvali).

btw @Ventura,ma ta debela na BlayWatchu je stvarno gazdarica,vise likova mi je to potvrdilo!
A da jos nesto neuporedjujem blaywatch sa nekom birtijom u Mirijevu nego sa Zeppelinom elitnim klubu na Tasu (kod 5 gimnazije)koji sticajem okolnosti drzi moj komsija iz Mirijeva.Inace Zeppelin nije klub za klince,zato ga u startu i nismo uracunali,ali posto moj buraz ide u odelenje sa sinom vlasnika Zeppelina,videce da li moze da mu ako nenadjemo nista,iznajmi Zeppelin,makar deo,posto je klub ogroman,i da on je skoro otvoren pre neih par meseci,kompletno je renoviran i po recima vlasnika ciljna grupa je takozvani "dzet set"
[ ventura @ 18.11.2004. 19:41 ] @
Tvoj burazer je tipicna slika 18-to godisnjaka.. I sam kazes da se letos potukao par puta, sto je dovoljan pokazatelj kakvo drustvo ima, mislim nije od 18-to godisnjaka realno ocekivate da sede mirno, i da pijuckaju koktele caskajuci medjusobno o spoljno politickim temama... Tuce, pijanstva, razbijanja, unistavanja, povracanja, pravljenje sranja to su sastavni delovi tih zurki... A i verovatno ti ljudi sa blaywatcha imaju vise iskustva u tome nego ti, tako da verujem da su ispravno procenili situaciju...

sto se tice zepelina...
Zepelin je klub koji je nekad bio popularan a koji sada ne radi uopste...
Zepelin je krenuo prosle godine pod novim/starim imenom, ali je doziveo katastrofu, tako da nema od toga nista... Evo i Baltazar se otvorio pa je propao brze nego st ose otvorio... masa klubova se otvara i zatvara, naizgled bez ikakvog pravila... Nirvana je radila samo prvu noc kada je otvorena, posle toga ne znam ko je otisao tamo... itd... znaci ime nije garancija uspesnosti nekog kluba...

A BlayWatch je ajde da kazemo letos bio najpopularnij klub u gradu (za masu), pored njega, Ambis za malo 'zreliju' ekipu i tu i tamo letnji sargon... Ali da je BlayWatch napravio najvise para letos, jeste... Tako da verujem da im nije stalo do 500 eura...

[ Marko_L @ 18.11.2004. 19:47 ] @
Citat:
OK jasno mi je sada da je cena od 500 eur ustvari povoljna...

Ma ne radi se o tome da je ta cena povoljna, jer ona to nije sa stanovišta potrošača, tj. onoga ko želi da iznajmi lokal.Ali kad se gleda sa stanovišta vlasnika lokala to je mala cifra, ne zbog toga što su puni para, nebitno je da li jesu ili nisu, već zato što obično troškovi organizacije premašuju tu cifru, te većina vlasnika pristaje na to ponajviše zbog reklame, odnosno nadaju se da će gosti na žurci pričati o tom lokalu i eventualno privući još mušterija.To je jedan od razloga zašto vlasnici već afirmisanih lokala izbegavaju da uopšte ulaze u tako nešto ili kao što već rekoh postavljaju uslove tipa "kako ga sad vidiš, takav hoću da bude i posle žurke", jer im se jedino tako isplati da rade to.
Citat:
E sada sto se tice mog burazera,njegovo drustvo,mislim na muskarce(ribe neprave probleme zar ne?) je uglavnom ono klinci izmedju 17 i 20 godina,vole da popiju,ali nisam cuo da su do sada pravili neke vece izgrede,po pricama mog burazera,on se par puta potukao na zurkama(uglavnom zbog neke p*cke ili zbog ono partizan-zvezda ili ono neki diraju ortaka pa uskakanje),ali nikad nije privodjen niti hapsen,ni to njegovo drustvo sem jednog lika koji je prilicno udaren u glavu ali je ok.decko ako zna da moze da popije batine od obezbedjenja.
Zbog toga i mislim da nebi trebalo da bude nekih incidenata na takvoj zurci...

Pa što se toga tiče, ne mogu oni da gledaju u pasulj da li će biti lomljavine ili neće.Recimo ima onih (ne kažem da ste ti ili tvoj burazer takvi) koji ubeđuju da neće biti problema, kao sve kulturni gosti dolaze, a posle žurke veći kuršlus nego ikad (iz ličnog iskustva).Eto i ti sam kažeš "ne bi trebalo" što znači da ni ti nisi siguran u ponašanje tih momaka koji treba da dođu na žurku.
Elem, po mojoj priči ispada da je nemoguće iznajmiti lokal :)
Ali nije tako, imaš gomilu lokala koji će ga iznajmiti za žurku, verovatno i za mnogo manje para nego što je 500 evra (neki lošiji i manji lokal naravno) i uz više slobode.Ja samo pričam zašto neki (kao recimo u slučaju koji si opisao na dotičnom splavu) vrdaju kad hoćeš da iznajmiš lokal, i u principu pokušavaju kulturno da te "odjebu" pričama i postavljanjem raznih uslova.
[ Stefano @ 18.11.2004. 23:54 ] @
@Ventura ja sam 10.10.2004 bio na otvaranju kluba Zeppelin evo ti uostalom link da neispadne da izmisljam gluposti
http://www.kurir-info.co.yu/Ar...ktobar/11/ST-04-11102004.shtml

Dakle Zeppelin ponovo radi,kao sto sam rekao novi vlasnik je moj komsija Blazo Pjescic,sto i nije tako bitno u samoj prici oko splavova i rodjendana ali da napomenem da neispadne da lupetam gluposti.Kako mu ide posao ne znam,ali da je mesto extra izgleda-jeste.

Ali kao sto se da videti to nije mesto za zurke klinaca ali ako cena bude prihvatljiva moze i to.

Ventura sta bi ti jos sem blaywatcha preporucio za iznajmljivanje,pa da probam na vise mesta
[ ventura @ 19.11.2004. 00:41 ] @
U novinama moze da pise sta god hoces... ja ti kazem koji je klub u gradu dobar a koji ne...

Trenutno u Beogradu jedini klub koji nesto valja je Sargon... Ostalo je sve mlako...

Za zurku sta da iznajmis... Posto je to 18-ti rodjendan, onda ti treba neki manji prostor... tipa neki lokalni kafic i tako to... Sta znam, sigurno tu gde zivis ima takvih mesta kolko hoces, kostace manje para, a sto Marko_L rece, imaces vise slobode...
[ -zombie- @ 19.11.2004. 02:31 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Možda u zapadnom Nišu, u "kaubojskoj Ameriki" bogami nije.


hoćeš da kažeš da sam ja izmislio "two drink minimum" princip?

(jedino što sam zaboravio da napomenem je da je to uglavnom običaj kod barova koji pružaju još neki "sadržaj" (osim čisto točenja alkohola): živa muzika, stand-up komedija, kabare, striptiz, itd..)

http://google.com/search?q=%22+drink+minimum+%22+cover+-tv+-song

koliko sam ja upoznat, ta mesta (NYC, vegas, etc..) se nalaze u ameriki.. a ko je tu kauboj, e to već ne bih znao..

Citat:
Ivan Dimkovic:
Bejah u dosta kafica po istoku i zapadu i nigde jos nisam cuo da izbacuju napolje ili da imaju takvo pravilo - doduse nisam siguran da li bih izdrzao da setim sat vremena a da ne narucim jos jednu turu pica :)


pa probaj nekad baš to.. na nekom mestu sa bogatijim "sadržajem" probaj da ne naručiš ništa dva sata.. ajd pa se javi posle ovde kako ti ništa nisu rekli.. ;)


a stvarno, ne znam šta se toliko cimate oko persiranja? pa šta i ako je to "usluga", nit sam ja neka viša klasa što uopšte imam para za kafić, nit je on neka niža klasa što mora da radi u kafiću, pa da se meni obraća sa "vi", "gospodine" (sir), "gospodare" (master) i slično.. ;)
[ Marko Bijelic @ 19.11.2004. 11:10 ] @
Citat:
ventura:
Tvoj burazer je tipicna slika 18-to godisnjaka.. I sam kazes da se letos potukao par puta, sto je dovoljan pokazatelj kakvo drustvo ima, mislim nije od 18-to godisnjaka realno ocekivate da sede mirno, i da pijuckaju koktele caskajuci medjusobno o spoljno politickim temama... Tuce, pijanstva, razbijanja, unistavanja, povracanja, pravljenje sranja to su sastavni delovi tih zurki... A i verovatno ti ljudi sa blaywatcha imaju vise iskustva u tome nego ti, tako da verujem da su ispravno procenili situaciju...

Pazi ovako, ja sam ove godine obišao dosta žurki ovakvog tipa i ovo o čemu govori Ventura je realnost i strogo trebe izbjegavati neka elitnija ili nešto ekstra sređenija mjesta za proslavnu osamnaestih rođendana. Ko voli da se kurči (odnosno tata ima fabriku) i da pravi nešto elitno, mora i da dobro da odriješi kesu i da računa na sve gore navedeno: prvo se svi redom razbiju pijući redom najskuplja pića (ima se, može se, što da ne), usput se lomi i razbija inventar, pa se onda po srpskom receptu potuku, uglavnom to je i dalje po standardnom klinačkom sistemu, nekoliko frka u sat vremena kada se svi prisutni umješaju, i onda ide obavezno povraćenje, potapanje toaleta, završavanje u hitnoj na ispiranju stomaka, itd.)... Uglavnom dobar provod na buržujskim partijama ;-)

Ja sam svoj slavio prije nekih dvadesetak dana i troškovi za nekih šesdesetak ljudi koji su prodefilovali za to veče su me izašli oko 250E uključujući lokal, dozvolu policije, piće i ozvučenje, bez obezbjeđenja, konobara (samoposluživanje & ortaci upadali po potrebi) i dj-a (za dž radila dva ortaka DJ-a).

Grdno sam se zajebao što nisam pronašao nekog rumenka da za joše dodatnih 20-30E izigrava sekjuriti, upala su mi dva tipa sa strane i napravila s*****, mislim rješili smo mi to po kratkom postupku :), ali ono ostao sam izbijen do fajronta i jednostavno idioti bez veze naprave glupost.

Tako da, ništa bez (diskretnog) obezbjeđenja.
[ Stefano @ 19.11.2004. 16:52 ] @
Mungos dobro je da ima neko ko je taze punoletan,naime ja sam tamo negde 2001 postao punoletan,i iskrenoi do sada sam bio na samo par punoletstava,zato sto jednostavno moja generacija tada to nije pravila...pravilo ih par njih i tu sam i bio.Doduse bilo secam se sitnih problema...ali...bilo je i drugih mnogo lepsih stvari pa sam te probleme u roku od 5 minuta zaboravio(znate sta hocu da kazem).

Nego interesuje me kakva je to dozvola policije za zurku.Da li to treba u SICG.

Ovde kod mene u Mirijevu ima jedan Cafe K koji je u odnosu na druge klasa iznad,ali neuporedivo je sa recimo Blay Watch-em.Ja tu neizlazim recimo posto mi je trulo da idem u lokal 100m od moje gajbe.
Burazer je letos bio u tom lokalu bas na jednom punoletstvu,kaze da je pred kraj izbila tuca sa likovima iz donjeg Mirijeva(mi smo gornji kraj) zato sto su dirali jednog od njegovih drugova.I tada ih je sve ali sve vlasnik tog lokala licno isterao,i porucio im da zaborave da prave punoletstva u njegovom lokalu

[ Marko_L @ 19.11.2004. 18:07 ] @
Citat:
Nego interesuje me kakva je to dozvola policije za zurku.Da li to treba u SICG.

Ja sam samo jednom video da je čovek to zatražio (jedan komšija) kada je dobio unuka, pa su pravili feštu.Otišao je u SUP prijavio da će tad i tad praviti to i to i da će to trajati od toliko do toliko i dobio dozvolu (po pričama ostatka komšiluka koštalo ga je 100 evra, mada i komšiluk ume da priča svašta, tako da to nije proverena činjenica).U principu ne znam tačno za šta služi ta dozvola, ali predpostavljam da ako uredno prijaviš žurku, onda ti u to vreme koje si prijavio smeš da organizuješ žurku i sve što uz to ide bez bojazni da će murija upasti i rasturiti je zbog glasne muzike recimo, osim naravno ukoliko neko ne prijavi tuču ili šta znam, nešto nezakonito.Za više detalja, najbolje da se raspitaš u samom SUP-u.
[ Mario @ 19.11.2004. 18:16 ] @
Potrebno je, po pravilu, za sva veca organizovana okupljanja, kao sto su koncerti, zurke, masovna okupljanja tipa demonsracije, protesti. Cesto to vadim posto ogranizujemo zurke, mislim da se placa nesto malo, ali bash smesno, tipa 200-300 din ali nisam siguran..Mozda se ni ne placa nista, da vas ne lazem..
[ -zombie- @ 20.11.2004. 07:08 ] @
Citat:
Marko_L:
(po pričama ostatka komšiluka koštalo ga je 100 evra


ma jeste, sigurno..

kad se bre za prijavu mitinga u sred centra grada ne plaća ni dinar (provereno, lično iskustvno :-P), sigurno ti neće naplatiti za običnu žurku u stanu/kafiću..
[ Mihailo @ 20.11.2004. 10:02 ] @
Upravo .. dovoljno je da okreneš lokalnu pseću kućicu i obavestiš ih kad i gde.
[ Slobodan Miskovic @ 20.11.2004. 12:47 ] @
Citat:
Otidji recimo u London ili Milano u neki klub (ne mora uopste da bude neki najelitnij), ponesi 1000 eura, i povedi 5 ljudi... Taj iznos ce biti dovoljan za REZERVACIJU STOLA (o separeu mozete da sanjate za te pare), i posto ste dobili rezervaciju vas ceh ima kredit od 1000 eura koliko minimalno morate da ostavite ... (taj famozni blaywacth ima minimum 1500 dinara, sto je smesno), za 1000 eura, popicete par tura pica, uzeti neke grickalice... i ajmo razlaz...


Ne znam samo odakle ti ovo....
Dacu ti primer Milana, za separe ti ne trebaju pare nego su svi ti separei rezervisani preko veze, tj. ako znac nekoga ko radi u diskoteci, clubu ili gde vec hoces da izadjes. Od 10 separea najvise 2 se rezervisu zato sto je neko dosao i rekao puci cu 1000 e.

Sto se tice pica i toga da za 1000e pet ljudi ne moze nista posebno da uradi dacu ti primer. Vas je petorica, imate 1000e. Najskuplji ulaz u neku diskoteku u Milanu koliko ja znam je 40e (sa jednom konzumacijom), znaci 40*5=200e , ostaje vam 800e, to je 160e po svakom. Pivo najskuplje nije vise od 20e. Znaci svako ce da popije po 160/20=8 + 1 sto si dobio na ulazu uz kartu. Znaci popijes 9 piva. Ja mislim da je do dovoljno da se provedes...
[ angelos @ 20.11.2004. 17:37 ] @
Suma od 500 eura nije ni malo,nije ni mnogo(kako za koga). Ja sam za moj 18 rodjendan pravio zurku(vise je bila sedeljka bez divljanaja) u Kolingu na dedinju (Ex Princ). Ja sam pravio rodjendan sa mojih 50 zvanica i moj drugar ispracaj za vojisku(50 njegovih). Pica je bilo ko je sta hteo(viski,sampanjac...),starogradska muzika(tamburice),i u toku veceri vatromet. Za tih 100 i nesto zvanica nas je izaslo preko 3000 eura. Ali jeb. 18 se puni samo jednom u zivotu! Ekipa koju smo zvali je bila proverena jer ne daj boze da smo nesto slupali ili sl. Bilo bi zestoko za placanje : )
[ ghost2k3 @ 21.11.2004. 00:17 ] @
Pa u principu svaki se rodjendan slavi samo jednom.
Bas me zanima kakva je situacija preko grane? Da li je i tamo 18 rodjendan
poseban kao kod nas ili ne?
[ Marko_L @ 21.11.2004. 00:35 ] @
Citat:
Da li je i tamo 18 rodjendan
poseban kao kod nas ili ne?

Nije, tamo se čeka 21. :)
[ ventura @ 21.11.2004. 02:25 ] @
Citat:
Ne znam samo odakle ti ovo....
Dacu ti primer Milana, za separe ti ne trebaju pare nego su svi ti separei rezervisani preko veze, tj. ako znac nekoga ko radi u diskoteci, clubu ili gde vec hoces da izadjes. Od 10 separea najvise 2 se rezervisu zato sto je neko dosao i rekao puci cu 1000 e.

Sto se tice pica i toga da za 1000e pet ljudi ne moze nista posebno da uradi dacu ti primer. Vas je petorica, imate 1000e. Najskuplji ulaz u neku diskoteku u Milanu koliko ja znam je 40e (sa jednom konzumacijom), znaci 40*5=200e , ostaje vam 800e, to je 160e po svakom. Pivo najskuplje nije vise od 20e. Znaci svako ce da popije po 160/20=8 + 1 sto si dobio na ulazu uz kartu. Znaci popijes 9 piva. Ja mislim da je do dovoljno da se provedes...


To mi je iz licnog iskustva...

A kao i svugde u svetu, ako nisi poznat kao dobar gost, nikada nista neces ni dobiti..

Istina da je najskuplje pivo 20 eura... ali u mom drustvu niko ne pije pivo... A kada uzimas viski, tekilu, ribica uzme neki koktelcic... Eto ti ta cifra ko od sale...

[ UroS @ 21.11.2004. 02:57 ] @
ventura baš si šmeker.
[ Zephyros @ 21.11.2004. 08:48 ] @
hej dexxx nemoj da se ljutis, ali brate ne ide to tako !

Pogledaj tebe i tvog ortaka. Narucli ste caj, ajde dobro - caj. Na stranu sto bi mene bio blam da pijem caj gde izlaze strendzeri i namontirane cice. Drugo popili ste ga za pola sata, to je ok. I sta onda ? Vi bi ste da sedite i gledate namontirane cice fraj, dok one stoje. Sad ti meni reci da je to uredu ?

Cinjenica da je konobar onako morao da reaguje zapravo vise govori do koje mere je vase ponasanje out.
[ dexxx @ 21.11.2004. 09:30 ] @
@zephyros
1. pili smo caj zato sto nam se pio caj...ja sam bio prehladjen, a napolju je bilo hladno
2. uopste me nije blam da pijem caj bilo gde, pa ni pred namontiranim cicama...ne moram da se foliram i narucujem ko-zna-sta kad mi se ne pije
3. nismo dosli sa razlogom da blenemo u cice (imamo ih obojica, hvala) nego da popricamo...drugar mi zivi "preko", i nismo se dugo videli
4. najverovatnije bi sami narucili jos neko pice (verovatno jos po jedan caj...mozda sa rumom, ko zna), ali posle konobarevog starta smo odlucili da zapalimo
4a. ja saam, inace, mrzim da blejim u kaficu kad mi je casa prazna...zato i narucujem ljudima da piju jos nesto kad se zapricamo...ili nastavimo spiku negde drugde
5. a zasto je nase ponasanje out, stvarno nisam razumeo (zato sto pijem caj na mestu na koje izlaze namontirane cice?) ... jbga, zaboravio sam da ponesem carsav da ga omotam oko glave da me ne provale...sad ce moci da me srecu na ulici, da upiru prstom u mene: "da, da, TAJ decko pije caj umesto viskija na "Platou"
6. e, da, posle smo otisli u "Klub svetskih putnika"...to mu ga dodje jos fenserskije mesto. Pogodi sta smo pili? :)) i bilo nam je super...fino, toplo, usluga na nivou,vrh.
[ ventura @ 21.11.2004. 11:49 ] @
Citat:
dexxx:
6. e, da, posle smo otisli u "Klub svetskih putnika"...to mu ga dodje jos fenserskije mesto. Pogodi sta smo pili? :)) i bilo nam je super...fino, toplo, usluga na nivou,vrh.


Plato je fensi, a klub svetskih putnika jos vise...



[Ovu poruku je menjao ventura dana 22.11.2004. u 00:05 GMT+1]
[ dexxx @ 21.11.2004. 21:50 ] @
@ventura:
mozda sam glup, ali nisam razumeo tvoj komentar...objasni mi, molim te, ako ti nije tesko. Hvala.
[ Stefano @ 21.11.2004. 22:00 ] @
U sustini mene nije blam da pijem caj u kaficu mada to neupraznjavam,tj.upraznjavam samo kada me boli grlo pa nemogu nista drugo ili ako sam prehladjen tj.zimi.

[ markom @ 22.11.2004. 13:12 ] @
@dex: Plato je fensi mesto isto koliko je i McDonald's ekskluzivni restoran. Jel' sad jasnije? :-)

Marko.
[ dexxx @ 23.11.2004. 12:24 ] @
:) Pa dobro...u principu se slazem sa tobom Marko. Nisam bas mislio bukvalno kad sam rekao da je "Plato" fancy. A i nije ti lose poredjenje sa Mekom. :)