[ misko2004 @ 22.11.2004. 20:39 ] @
Kao sto pise u nazivu: jel kupujete?
Veoma je dobro to sto davaju vishe casopisa:Gloria (samo domace filmove),TV novosti (strane) i sada novi casopis (DVD) daje strane filmove,ja mislim.
Mislim da je dobro to sto jedan casopis daje strane a Gloria nase.

A "DVD" sada daje Asterix i Obelix:Kleopatra
Gloria:ne znam
TV Novosti: Zlatna Kapija (nije los film)

Verovatno ce se pojaviti jos casopisa koji izdaju DVD-e.Nadamo se sto vise to bolje

pozzzz
[ sinpetrovic @ 22.11.2004. 20:57 ] @
Upravo sam gledao Asterixa i sl. dvd-ove , ono sta da kazem
(kao Divx u visokom kvalitetu), nema opcija da se iskljuce titlovi, promene jezici, a ono sto me jako iritiralo su one reklame i najave sto idu pre filma koje nisam bio u stanju preskociti, gledao sam preko PowerDVD-a za redovne playere nisam siguran.


Verovatno sam puno ocekivao :)

btw, drugar je kupio Munje i imao je full opcije, znaci nisu svi lose odradjeni
[ misko2004 @ 22.11.2004. 21:12 ] @


E to sam zaboravio da napomenem
Imam Lepo sela lepo gore i Rane i te reklame ne mogu da se preskoce a film kad pocne ne moze da se ubrza unapred ili unazad tako da moras da gledas ceo

Al ovako ok je to,mislim DVD za 200 dindzi




pozzz
[ Nabukodonosor @ 22.11.2004. 21:36 ] @
@sinpetrovic
Cekaj malo, nisam te bas najbolje shvatio.
Citat:
nema opcija da se iskljuce titlovi, promene jezici,

Hteo bi da iskljucis titl i da promenis jezik, jel tako? A koji bi ti jezik hteo kod npr. Asterix & Obelix? Frakcuski je originalni jezik i film dolazi sa 5.1 frakcuskim zvukom. Sta bi ti pride hteo? Mozda sinhronizaciju na engleski?! Sta ako ja hocu sinhronizaciju na italijanski? Mozda ne znam engleski.

Citat:
Verovatno ce se pojaviti jos casopisa koji izdaju DVD-e.Nadamo se sto vise to bolje

Pa zaboravio si da pomenes i Politiku.
[ sinpetrovic @ 23.11.2004. 00:17 ] @
Dobro, sta ako bih kojim slucajem znao Francuski i ne zelim da gledam (krzavi) titl?

Sto se tice 5.1 zvuka, nesto i ne patim za takvim stvarima jer film gledam
iz znatizelje i jednokratne zabave a ne da sad ne znam ni ja sam sta uzivam
u zvuku.

Uzaludno je raspravljati se, jednostavno, ako kazu film taj i taj za te i te pare na dvd-u onda neka lepo daju sa svim opcijama koje i postoje na dvd-ovima. Ili da napomenu da je to sponzorisana sa reklamama koje se ne mogu preskociti ili lite varijanta dvd-a prilagodjena za nase trziste, bez menija i ostalih sitnica koje redovno dolaze.
[ bukovski @ 23.11.2004. 02:45 ] @
ma moze da se izbace:) uzmes rezac i kad snimis tvoj dvd izbacis i one glupe crtane i reklame i sve i skoro stane na ceo prazan single disk :) probano a i ja zadovoljan ionako nikad ne gledam one dodatke na diskovima.
p.s. A i sta ocete od 200 dinara
[ Nabukodonosor @ 23.11.2004. 13:04 ] @
Pa dobro, nekome uvek nesto smeta.

@sinpetrovic
Pa ja verujem da imas svuda po Novom Sadu da kupis diskove po 40-50 eura bez reklama, a sa opcijom da iskljucis titl. Eto ti resenja.
[ Nemanja Jakovljevic @ 23.11.2004. 17:25 ] @
Ja gledam preko xine, i lepo premotavam sta hocu gde hocu kada hocu, predjem i preko reklama radim bukvalno sta hocu sa munjama, ranama, lepim selima zvezdanom kapijom
[ misko2004 @ 23.11.2004. 19:46 ] @


Pa kad imas Linux,ja to ne volim
Ni meni nije vazan zvuk,nemam 5.1 zvucnike,vazno mi je da gledam film i da je dobar.Ovde u Pancevu imam DVD klub (samo DVD) i imaju sve ove nove filmove:Alien vs. Predator,The Forgotten,Mobilni i jos nesto

Uzmes 3 dobijes 1 = 4



Koji film izlazi iz Glorie sada?




pozzz
[ S_Kid @ 24.11.2004. 02:03 ] @
LSLG je prilicno los kvalitet, kao prosecan divx... ni ostatak filmova nije da se ubijes od kvaliteta, okej je ali i dalje losiji od piratskog DVD-a za 150din kod dilera, moguce jer ih i srinkuju da bi napakovali i one bonus crtane koji su krajnje debilni.
I jako me nervira jer DVD's uz Novosti idu u onim tankim kutijama, bas glupo.
Sveukupno za 200 din sasvim korektno... mada pirati i dalje rulz, film koji hoces za jos manje para...
[ commissar @ 25.11.2004. 04:28 ] @
Citat:
bukovski: ma moze da se izbace:) uzmes rezac i kad snimis tvoj dvd izbacis i one glupe crtane i reklame i sve i skoro stane na ceo prazan single disk :) probano a i ja zadovoljan ionako nikad ne gledam one dodatke na diskovima.
p.s. A i sta ocete od 200 dinara


Zasto komplikovati stvari ? Postoji krs programa pomocu kojih mozes da preskocis reklame :) Po meni je najbolji AnyDVD .
[ Mister Big Time @ 28.11.2004. 02:25 ] @
kupujem dividijove.... ove domace sam sve uzeo.. za kolekciju..

Jel zna neko sta sad ide uz novosti?

Bilo bi dobro da se otvori negde info tema sa trenutnom ponudom... poceli svi casopisi da dele DVD pa tesko da ih povatas koji je kad
[ mrkidivx @ 28.11.2004. 03:17 ] @
Citat:
kupis diskove po 40-50 eura


E ovo je dobro.
[ HoT_Steppa @ 28.11.2004. 12:18 ] @
Ja sam uzeo skoro sve filmove iz TV Novosti i kvaltet "moze da prodje". Nije kao isti takav film koji kosta u Domu Sindikata od 300 do 1200 din ali za 200 din je sasvim OK, i ne mogu da ocekujem da nesto sto vredi 10-15 evra neko mi da za 2.5.
Filmovi iz Glorije, uzeo sam samo Munje jer je kult film, a za rane su mi rekli da je losiji snimak, pa ko uzima u buducnosti bi mogao da postuje ovde kakvog je kvaliteta koji novoizasli film.
Uzeo sam iz Politike Smrt na Nilu, i oseca se da izvor nije bio neki, narocito crtani iza, koji je prebacen sa VHS-a (strasno!).
Cuo sam i za Momci iz Brazila da je isto krsh snimak, bas sam hteo da ga uzmem, ali ne bacaju mi se pare za divx kvalitet.

Malo offftopic: fino je videti kod lokalnih dilera divx-ova da mogu da se nadju i oni kvalietno radjeni sa velikom rezolucijom i bitrate-om i AC3 zvukom i na 2 Cd-a, pa recimo vredi snimiti takva 3 filma x 2 CD-a na 1 DVD, opet bi vecina bili bolji od izdanja Politike i pokoji iz Glorije.
[ mrkidivx @ 28.11.2004. 15:10 ] @
Ja sam mišljenja da je bolje iznajmiti dvd u video klubu, to je oko 100 din pa ga sam recnuti po želji.
Izađe jeftinije, a opet kvalitetnije.
[ HoT_Steppa @ 28.11.2004. 22:54 ] @
Ali ne i trajnije.
Nijedan rezan disk (CD ili DVD) ne moze da traje kao original.
[ mrkidivx @ 29.11.2004. 00:28 ] @
Ne bih rekao, zavisi na kakvim diskovima režeš.
Ako je prinko sigurno neće biti trajno.
[ abishai @ 29.11.2004. 01:48 ] @
Ja sam prestao da ih uzimam. Uzimao sam ove iz TV Novosti, ali samo me je prvi (Apokalipsa sada) odusevio, jer je kopija stvarno bila fenomenalna. Lepa sela lepo gore sam video kod drugara i.... mislim imam takav divx vec . Pored divx-a (ako je odlicna kopija) zasto uzimati dvd?? (osim ako nemate samo dvd player). Jedino sto cu sada uzeti je "Kako je propao R&R", zato jer imam neku bezveze divx kopiju.

Vise mi se svidjaju oni od 20-tak eura nego ovi od 200 dinara (normalno). Jesu ok ovi za 200 din. ali pre cu kupiti jedan "original (onaj skuplji/strani)" nego 3-4 ovih nasih izdanja.
[ acebzan @ 29.11.2004. 07:35 ] @
A Rane su bile u 4:3 ako se ne varam.
Zato nisam hteo da ih uzmem. Strogo samo 16:9.
[ misko2004 @ 29.11.2004. 12:14 ] @

Sledece iz TV Novosti je Dogma a posle je valjda Totalni opoziv.Za Novosti ne znam sta izdaju i nisam nikad video reklamu.Sta je sledece u Gloriji?Imam Zvezdanu Kapiju posto sam pre gledao film i svideo mi se a na DVD-ju nisam gledao jos

Imam takodje Apokalipsu sada i slika je super i sve to ali mi se film ne svidja,ne volim te ratne... i mislim da treba da se kaze kapetan Kurts ili od kapetana Kurtsa a oni su stavili od kapetana Kurca...tako je bilo u prevodu
Pretparacke price isto nije los snimak i Frida...


Pa ti mozes da iz 4:3 da promenis u 16:9. Imam PowerDVD i moze,stisnes desni klik na prozor filma i kliknes na Keep Aspect Ratio.



pozz

[ HoT_Steppa @ 29.11.2004. 14:39 ] @
Dogma je OK snimak.
[ misko2004 @ 29.11.2004. 20:58 ] @


Dogma je izasao?Nisam znao
[ Mister Big Time @ 04.12.2004. 01:21 ] @
Ja sam danas uzeo DVD casopis i Taxi 2 DVD uz njega

Ljudi, jel zna neko kada izlazi KO TO TAMO PEVA? Videh reklamu, ali samo sam zapamtio da je BLIC... kada, koje izdanje.. nemam pojma. Taj film jednostavno moram da imam.
[ maj1991 @ 04.12.2004. 01:37 ] @
Nedeljni Blic
[ Mister Big Time @ 04.12.2004. 02:31 ] @
Hvala!

P.S. Rekoh lepo da bi bilo fino da moderatori otvore temu sa spiskom DVD ponude za svaku nedelju....
[ gorang @ 04.12.2004. 13:09 ] @
..ja kupio danas (subota) "Ko to tamo peva"

ukoliko sam shvatio bice jos cetiri od Dusana Kovacevica:
Balkanski Spijun
Radovan III
Sabirni centar
Maratonci
...

Inace je DVD odlicno odradjen, prvo sto je sam film ponovo obradjen - nije bas 100%, ali jeste 99 :)... na disku je i katalog preko 100 domacih filmova i serija, mala biografija pisca, kao i mali komentar pisca za dati film.

Sigurno vredi 230din. - ovo je pravi nacin borbe protiv piraterije, pozdravljam...
[ maj1991 @ 04.12.2004. 15:59 ] @
Kako danas, pa rekli su nedeljni blic. Ma to samo kod nas ima
[ Mister Big Time @ 04.12.2004. 18:25 ] @
Vala bas... ali nema veze, ja sam moj primerak vec uzeo i odlican je, kao sto rece gorang
[ b.bojana @ 11.12.2004. 23:12 ] @
Da li negde postoji duza lista filmova na DVD koji ce izaci u TV novostima, Gloriji i Filmu?
[ markantz @ 12.12.2004. 00:02 ] @
Da lise culi da ce biti i u Lisi neki DVD-ovi
16. Dec "Reka uspomena" sa Robertom Redfordom
23. Dec "Profesionalac" Dušana Koovačevića
[ Bilypiton @ 12.12.2004. 00:27 ] @
A sta ide posle ovih 5 koji idu u Blicu? Maratonci su zadnji, pa sta ide posle njih?
[ Mister Big Time @ 12.12.2004. 01:09 ] @
Jel to sigurno da ce biti svih onih 5 filmova sto su na omotu Ko to tamo peva?
[ Bilypiton @ 12.12.2004. 01:30 ] @
Pa jeste. Imas na pocetku filma predstavljanje ostalih filmova.
[ Mortst @ 12.12.2004. 01:46 ] @
A j..... kod vas izlaze ludilo filmovi a u nas sve neka sranja. Svaki 20. može proć, a ostali su užas.
[ Goran Mijailovic @ 12.12.2004. 02:29 ] @
Slatke muke
[ Nabukodonosor @ 12.12.2004. 02:43 ] @
Buhahahhahaha!!!!
[ Mister Big Time @ 12.12.2004. 03:12 ] @
TOOOOOO :) Maratonci! Imam neku budjavu RIP verziju sa TV-a, ne vidi se nista, jedva cekam ovaj DVD!!!! :) :)

[ Goran Mijailovic @ 12.12.2004. 11:22 ] @
Nemo' da bi ovo zaboravili
[ Nabukodonosor @ 12.12.2004. 12:40 ] @
Ma nema problema, samo reeeeciii.
[ Stator @ 12.12.2004. 12:57 ] @
Ja sam uzeo "ko to tamo peva" ali slika nije bas sjajna do duse ne moze se ni ocekivati sa kakvim su kameram snimali i koliko je star film ali nije lose za male pare moze lepa kolekcija da se napravi..
[ Nabukodonosor @ 12.12.2004. 13:03 ] @
Slika nije bas sjajna?! Prijatelju, promeni ti svoj DVD plajer, posto izgleda on nije sjajan, jer je slika odlicna. Pogotovo ako si nekada gledao ovaj film na TV-u, primetices ociglednu razliku.
[ Bilypiton @ 12.12.2004. 13:21 ] @
Citat:
Stator: Ja sam uzeo "ko to tamo peva" ali slika nije bas sjajna do duse ne moze se ni ocekivati sa kakvim su kameram snimali i koliko je star film ali nije lose za male pare moze lepa kolekcija da se napravi..


Slika je,blago receno,fenomenalna u odnosu na staru verziju,odnosno master TV snimak.Da li si mozda primetio da se cak vidi i registracija autobusa,naime autobus je vojni sa reg. VJ... ili,da li si pre primecivao onu staricu u autobusu sto sedi na zadnjem sedistu?Mozda i jesi,ali sad se sve tako jasno vidi da mi se cini da ona baba igra glavnu ulogu.
[ Nabukodonosor @ 12.12.2004. 16:48 ] @
E ako si mu rekao Billy. Iskopace njega Bili, ja ti kazem...
[ ghost2k3 @ 12.12.2004. 16:59 ] @
Naravno da se videla starica. Mozda se sad vidi bolje, ali se uvek i videla.
Neki lik sto ga je moj drug upoznao na moru, a ucestvovao je u snimanju tog
filma, mu je rekao da je ona tu neki izaslanik smrti.
[ mladenovicz @ 12.12.2004. 17:07 ] @
Iz vise razlicitih izvora sam cuo da su Pavla Vuisica u nekoj emisiji pitali da li ta baba simbolizuje smrt. Covek je rekao da su prasici koji se pojavljuju u filmu babini i da je ona bila u busu jer je mislila da ce da je mangupi prevare i ukradu prasice. ;)

[ Bilypiton @ 12.12.2004. 17:32 ] @

I ja sam cuo da je baba u crnoj marami nagovestavala zlo koje ce se dogoditi,kao i sve prepreke na koje su nailazili odvracale su ih od daljeg putovanja.Prasici mislim da su u filmu pripadali Krsticima,znate kada je rekao Paja da se vise zaradi na prasicima nego na svim njihovim kartama.
[ mladenovicz @ 12.12.2004. 17:40 ] @
U filmu pripadaju Krsticima, ali sam cuo da su u real life pripadali babi.
[ Nabukodonosor @ 12.12.2004. 21:08 ] @
Citat:
mladenovicz: Iz vise razlicitih izvora sam cuo da su Pavla Vuisica u nekoj emisiji pitali da li ta baba simbolizuje smrt. Covek je rekao da su prasici koji se pojavljuju u filmu babini i da je ona bila u busu jer je mislila da ce da je mangupi prevare i ukradu prasice. ;)

Ma da. Ljudi koji su radili film, nisi imali para da kupe tri praseta i da ih na kraju filma pojedu, vec su se ciganisali sa nekom babom. Film je dobio nagradu za scenario, a u filmu se nalazi baba koju nisu mogli da isteraju iz kadra. Uozbiljite se malo.
[ b.bojana @ 12.12.2004. 21:25 ] @
Ilustrovana politika koliko cujem na reklami pocinje sa prodajom DVD komedija. Prvo ide Audicija!
[ Nabukodonosor @ 12.12.2004. 21:44 ] @
Loodilo! Mada na njihovom sajtu nema reci o tome jos. Gde si to videla/cula?
[ b.bojana @ 12.12.2004. 23:26 ] @
Videla sam reklamu na RTS danas. 200 dinara. Izlazice komedije ali ne znam da li samo domace ili i strane. Nisu precizirali! U DVD Cudesna sudbina Amelije Pulen!
[ Nabukodonosor @ 12.12.2004. 23:34 ] @
Ma film je s*****. Ja licno obozavam francuske filmove, ali ovo je zaista tesko njesra. Mada ima verovatno neko ko ce reci da je odlican. A to bih voleo da znam zasto.
[ Mister Big Time @ 13.12.2004. 03:27 ] @
E pa drugari i drugarice, ja sam danas bas uzeo AUDICIJU. Sta da kazem osim: ovo je qatastrofa. Ne uzimajte ni pod razno. Da li se neko salio sa ovim ili sta??? Kao da je uzeo drag & drop sa VHS-a na DVD. :smaji_kome_sadrzaj_izlazi_iz_zadnjice:

Jeste da je snimak mator, itd, ali ako je film KO to tamo peva poboljsan za 50% od TV verzije, ovo je sigurno moglo bolje da se uradi.

P.S. A tek sto ovo nije ona audicija na koju sam mislio, (sa debelim Simsir Pasicem - Savudinom ) vec neka prva "original" verzija gde su manje-vise isti likovi (glumci) ali ipak to nije to u odnosu na ovu Audiciju koja je kasnije snimljena i koju sam ja gledao 55x i znao sve zive textove napamet (cak sam i recitovao u skoli ).


P.P.S. Ovo je ipak samo moje misljenje, ali verujem da ce se velika vecina sloziti, kvalitet slike je daleko, daleko ispod nivoa prihatvljivosti.
[ Nabukodonosor @ 13.12.2004. 03:34 ] @
E pa fala na upozorenju. Postavi neki screenshot, ako ti nije tesko.
[ Mister Big Time @ 13.12.2004. 04:49 ] @
Odlicna ideja! Postavicu, ali tek sutra posto sam trenutno na Linux masini :)
[ Mister Big Time @ 16.12.2004. 03:01 ] @
kasnim malo sorry..

[ Mister Big Time @ 16.12.2004. 03:03 ] @
next...

[ Mister Big Time @ 16.12.2004. 03:05 ] @
ova iznad je i OK, ali kada kamera snima iz daljine (u vecini slucajeva je tako) onda je ocaj..

[ Mister Big Time @ 16.12.2004. 03:07 ] @
Inace kad pomislim da je izdavac ZAM... sve mi bude jasno.


Eto, ako je za 'vajdu dosta od mene.
[ Nabukodonosor @ 16.12.2004. 05:40 ] @
Zaista ocajno.
[ Slobelix @ 16.12.2004. 22:04 ] @
Upravo sam kupio Ko to tamo peva i veoma sam zadovoljan.Gledao sam ovaj film ranije mnogo puta ali kad sam ga prvi put pogledao na DVD-u to je zaista bilo novo iskustvo.
Nego ,ako je neko zakasnio da kupi razlicite fimove koje idu uz novine,ima ih oko Zelenog venca, za iste cene.Tamo sam ja upotpunio kolekciju.Nadam se da nisam prekrsio pravilo nereklamiranja jer mi to stvarno nije cilj.
Sto se tice uz koje novine vredi kupiti DVD , moje je misljenje da plus dobijaju
TV Novosti za kvalitet ali ne i za izbor filmova ( izuzeci Tarantinovi filmovi,Zivot je lep, Total Recall, Frida i mozda star Gate) i naravno veliki PLUS za Blic i Ciklus filmova Dusana Kovacevica.
[ cetnik @ 16.12.2004. 23:02 ] @
Jel ima gde Zona Zamfirova da se kupi .Kod mene je sve razgrabljeno za 1 sat, a ja naravno zakasnio .
[ MAD-MAX @ 16.12.2004. 23:06 ] @
A DVD Radovan III jel vec u prodaji ili ne? Ake ne kada ce? Pitam jer dok sam se danas setao nisam video ni u jednoj trafici da ima, a nisam mogao da pitam jer je bilo zatvoreno :)

Btw posle Mister Big Time-ovog posta odlucio sam da ne kupujem Audiciju, a i onako znam sve textove napamet
[ misko2004 @ 16.12.2004. 23:08 ] @
Ja sam totalno neinformisan!
Sta je izaslo/izlazi iz kojeg casopisa?
Ne znam nista!
[ Mister Big Time @ 16.12.2004. 23:34 ] @
Citat:
MAD-MAX: A DVD Radovan III jel vec u prodaji ili ne? Ake ne kada ce? Pitam jer dok sam se danas setao nisam video ni u jednoj trafici da ima, a nisam mogao da pitam jer je bilo zatvoreno

Btw posle Mister Big Time-ovog posta odlucio sam da ne kupujem Audiciju, a i onako znam sve textove napamet


E i ja bih voleo odgovor za Radovana

Inace, rekoh da to nije ona audicija... na koju sam ja mislio i znao sve textove na pamet.. sa Simsirom Pasicem "Savudinom" (kako te zovu? - savudineeeeeeeee )

ZAM... no comment.

Neko je pitao za Zonu, pa videh da ima svuda po gradu... cak i kod kolportera. Hint: Terazije.

[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 17.12.2004. u 00:34 GMT+1]
[ Davor Vlajkovic @ 16.12.2004. 23:34 ] @
Radovan III ce sad uz nedeljni Blic. Kad je bila Zona i gde?
[ Nabukodonosor @ 16.12.2004. 23:34 ] @
@MAD-MAX
Radovan izlazi u subotu.

@cetnik
Stvarno ne mogu da shvatim sta se ljudima svidja u tom filmu?! Gomila kretena koji pricaju na bugarskom. Da barem ima titl. Jel ima titl?!
[ Mister Big Time @ 16.12.2004. 23:50 ] @
hahah pa imas pravo
Ja cu da uzmem za qevu. Ako ima title mozda ga i odgledam!
[ cetnik @ 17.12.2004. 09:22 ] @
Nisam rekao da film hocu da gledam .Rekao sam da hocu da ga kupim .
Citat:
Jel ima titl?!
Mozda na engleskom .
[ Nabukodonosor @ 17.12.2004. 14:33 ] @
Meni ne treba engleski titl vec srpski, posto u filmu ne razumem dve reci.
[ SBSL @ 17.12.2004. 14:50 ] @
ako neko ima MARATONCE i KO TO TAMO PEVA neka mi posalje PP...

POZdRAv
[ Pirossi @ 17.12.2004. 17:30 ] @
@Nabukodonosor:
Bugarski vidim znaš. Samo još srpski da naučiš.

Jel uzeo neko Ameliju? Utisci?
[ Davor Vlajkovic @ 17.12.2004. 17:31 ] @
Pa zar Maratonci ne izlaze poslednji?
[ cetnik @ 17.12.2004. 22:36 ] @
Citat:
Meni ne treba engleski titl vec srpski, posto u filmu ne razumem dve reci.

Ima hrvatski titl .
Citat:
Pa zar Maratonci ne izlaze poslednji?

Da .Sad u nedelju izlazi Radovan treci, u sledecu nedelju Sabirni centar i na kraju Maratonci
[ Nabukodonosor @ 17.12.2004. 23:14 ] @
Citat:
@Nabukodonosor:
Bugarski vidim znaš. Samo još srpski da naučiš.

Ti si ili nepismen ili slep. Ja nigde nisam rekao da znam bugarski, vec da ga ne znam. Citaj malo sta drugi pisu.
[ Davor Vlajkovic @ 17.12.2004. 23:25 ] @
Citat:
cetnik: Da .Sad u nedelju izlazi Radovan treci, u sledecu nedelju Sabirni centar i na kraju Maratonci

Ma znam ja to, nego mi je bilo cudno sto je pitao ko ima Maratonce kad jos nisu izasli...
[ MAD-MAX @ 17.12.2004. 23:43 ] @
@Mister Big Time:

Ne mislimo na istu audiciju. Kol'ko sam ja shvatio to je ona sa Mimom Sis (koja je trudna u 13. mesecu), onda onaj Roki sto jeo "urnebes salatu pa sad malo giba" :) itd...
[ Pirossi @ 18.12.2004. 01:09 ] @
Citat:
Nabukodonosor:
Gomila kretena koji pricaju na bugarskom.

Ja i čitam šta drugi pišu. I nemoj mi te eufemizme "slep", "nepismen" reci mi lepo da sam glup

Koliko sam shvatio, dotični film ne razumeju (ili se prave da ga ne razumeju) samo stanovnici Beogradskog pašaluka. Za ostatak Srbije je savršeno razumljiv što i potvrđuje rekordnu gledanost koju je film ostvario u bioskopima.

Daleko od toga da smatram da je film nešto posebno, ali kupiću ga. Ipak je scenario rađen po Sremčevom romanu koga jako volim.
[ Nabukodonosor @ 18.12.2004. 01:14 ] @
Da sam hteo da ti kazem da si glup ili da sam to mislio, rekao bih ti. Ja uopste ne zivim u Beogradu, a molio bih te i da me ne stavljas u isti kos sa njima. Cak ni u pasaluk. Mozes ti da pricas sta hoces, ali ja nista iz tog filma ne razumem. Bio sam u Nisu u vojsci i malo su se kultivisali, ali to je i dalje poprilicno nerazmuljivo kada oni pricaju medjusobno. Ne njima, naravno, nego nama. Nemam nista protiv njih, ali ipak to nije pravi srpski jezik. Vise na njega lici hrvatski nego taj kojim oni pricaju.
[ Davor Vlajkovic @ 18.12.2004. 01:19 ] @
Citat:
Pirossi: Koliko sam shvatio, dotični film ne razumeju (ili se prave da ga ne razumeju) samo stanovnici Beogradskog pašaluka. Za ostatak Srbije je savršeno razumljiv što i potvrđuje rekordnu gledanost koju je film ostvario u bioskopima.

Ja zivim u centralnoj Srbiji. Prvi put sam gledao "Zonu" na DivX-u sa engleskim titlom (hvala Bogu). 10% dijaloga sam rastumacio zahvaljujuci usima, a 90% zahvaljujuci ocima.

Ovim tvoja definicija savrseno razumljivog filma pada u vodu.
[ Goran Mijailovic @ 18.12.2004. 01:25 ] @
Meni je film odlican i savrseno razumljiv, ajde da ne preteram, razumeo sam 90%
[ Nabukodonosor @ 18.12.2004. 01:33 ] @
Opet si preterao.
[ Goran Mijailovic @ 18.12.2004. 01:57 ] @
Ne nisam, pitaj sta ti nije jasno
[ Bilypiton @ 18.12.2004. 10:40 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Da sam hteo da ti kazem da si glup ili da sam to mislio, rekao bih ti. Ja uopste ne zivim u Beogradu, a molio bih te i da me ne stavljas u isti kos sa njima. Cak ni u pasaluk. Mozes ti da pricas sta hoces, ali ja nista iz tog filma ne razumem. Bio sam u Nisu u vojsci i malo su se kultivisali, ali to je i dalje poprilicno nerazmuljivo kada oni pricaju medjusobno. Ne njima, naravno, nego nama. Nemam nista protiv njih, ali ipak to nije pravi srpski jezik. Vise na njega lici hrvatski nego taj kojim oni pricaju.


Sta gi gu ti imas protivu mene?Nemoj si drpim ovu okolosobnu muvo-udaraljku cu te istepam ki sucak babu!
[ Nabukodonosor @ 18.12.2004. 10:44 ] @
Bili, napases mi se muda ko...khhh....hmmm...htedoh reci....
[ @ 18.12.2004. 11:24 ] @
Ne !!!
[ @ 18.12.2004. 20:49 ] @
Mir Srbi.Nemojte se svadjati.Sutra dolazi Radovan III, umoricete se od svadje pa necete na vreme izaci da kupite DVD.
[ Nabukodonosor @ 18.12.2004. 21:48 ] @
Radovan je vec danas izasao.
[ Goran Mijailovic @ 19.12.2004. 00:46 ] @
Kupljeno.
[ Mister Big Time @ 19.12.2004. 14:13 ] @
Kaka' je kvalitet? Aj' screenshot ako moze
[ Goran Mijailovic @ 19.12.2004. 22:30 ] @
Ko je gled'o sa VHS-a ili DivX-a zna kakav je ton bio, sad se sve cuje!
[ m4rk0 @ 19.12.2004. 22:42 ] @
@Goran Mijailovic
Obrati paznju 'vamo...nemoj posle da me pitas "sta rade policajci, sta rade policajci"
[ Nabukodonosor @ 20.12.2004. 01:07 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Ko je gled'o sa VHS-a ili DivX-a zna kakav je ton bio, sad se sve cuje!

Pa malopre sam ga gledao i moram da kazem da nema ama bas nikakve razlike ni u zvuku ni u slici u odnosu na VHS. Ja ga licno znam napamet, pa tacno znam gde je ton problematican i gde se neke reci na VHS-u bas ne cuju dobro i uporedjivao sam i mislim da je to isto. Ne znam sta ostali misle. To je moje misljenje. Ali meni uopste ne smeta.
[ S_Kid @ 20.12.2004. 02:37 ] @
I ja sam jedan od onih koji znaju Radovana od reci do reci i ovaj DVD je poboljsan u odnosu na VHS koji imam. Mozda ti pricas o drugom VHS izdanju, ja imam neko iz '87 a znam da je posle toga bilo novih serija koje su modifikovane neznamnijakako...

Prva stvar - zvuk je bolji, skoro neuporedivo, problemi postoje ali je daleeeko jasniji i zaista nema recenica koje se ne razumeju. Slika je bolja ali i dalje je mutno.

Na disku je i prilog gde Kovacevic govori o predstavi i stvarno je zanimljivo za sve fanove.

Bilo bi lepo da posle Kovacevica sloze i Gorana Markovica pa Kustu ;)
[ Pici man @ 20.12.2004. 11:32 ] @
Iskreno da kazem prikljucujem se diskusiji samo iz revolta povodom Radovan-a III. Naime, vidim da se misljenja razlikuju ali meni licno zaista smeta los zvuk narocito veliki nivo suma i to na "originalnom DVD mediju", zatim su se mogli barem malo potruditi da obrade i sliku koja ruku na srce kao da gledam drugorazredni VHS a ne DVD ili ti "digitalni medij" koji je jos i podlegao reklami: "digitalno obradjeni i slika i ton".
Recept koji su primenili na filmu "Ko to tamo peva" mogli su i ovde u nekoj meri da urade. Ili ih je uplasila duzina trajanja?!? U svakom slucaju rec je o DVD naslovu iz novina od svega 200 din. i kao takav bi trebao i "proci". No pompezno najavljivana reklama "borba protiv piraterije" i kupujte originalna izdanja(a ovo je ORIGINAL) bi mogla izdavace da natera da krenu da razmisljaju o prodaji kvaliteta kupcima pa makar potrosili dosta vremena na remasterizaiju naslova i dokazali da "vredi kupovati originale" jer su boljeg kvaliteta od pirata, da ne spominjemo "autorska prava" i td. Ovako ostaje samo gorak ukus na usnama i spoznaja da u Srbiji i dalje potrosacima moze da se "valja" sve i svasta(pod raznim "parolama" i reklamama) i oni to sve fino i mirno gutaju kao ovcice i CUTE.
Nadam se da se niko nece uvrediti mojim stavom, ali neko bi ipak trebao "dici glas" i prekinuti cutnju.
Ako se prodaje "ORIGINAL" i to na najkvalitetnijem meduju sadasnjice onda se ocekuje i besprekoran kvalitet. Ako to nije pojava i nisu sposobni da to ispostuju onda neka "legalizuju pirateriju" i prestanu da se ponasaju kao spasitelji Srpske kinematografije, borci za "autorska prava"... Stoga bi bar mogli da dozvole ljudima da sami biraju umesto da nam uvaljuju i sami "PIRATE"?!?

Hvala!
[ Goran Mijailovic @ 20.12.2004. 14:33 ] @
Ma ljudi govorimo o snimku iz 83-ce godine, snimano je krisom jer pokojni Zoran nije voleo kameru, tako da i ako govorimo o originalu pricamo o originalnoj VHS kaseti (eventualno nekoj beti) koju je taj covek sto je snimao (nije profesionalni kamerman) izvadio iz svoje kamere, uostalom sve to kaze i Kovacevic u prilogu koji je na DVD-u.
Ovaj DVD ne bi trebalo posmatrati kroz prizmu kvalitete jer od loseg (amaterskog) snimka ne moze da bude dobar, vec kao svojevrsno priznanje i secanje na glumacku velicinu kakav je bio Zoran Radmilovic.
@Marjan
znam samo da kad sam gledao ranije morao sam da vracam traku po nekoliko puta da bih cuo sta se prica, naporedo sam pustao DVD i DivX koji imam i mogu reci da je ton mnogo jaci i cistiji i da mi je sve razumljivo.
[ S_Kid @ 20.12.2004. 21:46 ] @
Dok nisam pogledao dodatak ni ja nisam znao da je snimano kamerom sa balkona a ne zvanicno pa da zato nije profi snimak. Ipak nesto mi nije jasno, pored bine je tip sa "hvataljkom" koji snima ton, nije mi jasno kako Zoran nije znao za snimanje ako je tonac bio tu?
[ Pici man @ 20.12.2004. 22:28 ] @
Ocigledno da malo nisam upucen u "putesestvije ovog snimka" Onda je "kvalitet" i razumljiv.
Sale radi kome uopste onda pripada autorsko pravo na ovaj komad?
Mozda bi onda trebao da cirkulise kao "PIRAT" sto i JESTE.

Pozdrav!
[ S_Kid @ 20.12.2004. 22:54 ] @
Ne bi mogao da cirkulise kao pirat jer se radi o zvanicnom izdanju, snimano je krisom jer Radmilovic nije zeleo da se predstava snima. Kovacevic je to objasnio u onom DVD dodatku, kamera nije ilegalno unesena... Meni jedino i dalje nije jasno ono za hvataljku...
[ Goran Mijailovic @ 20.12.2004. 23:03 ] @
Citat:
S_Kid: pored bine je tip sa "hvataljkom" koji snima ton, nije mi jasno kako Zoran nije znao za snimanje ako je tonac bio tu?

Zoran je ukapirao da se snima za vreme predstave, kad ga je video, zato i ona fora kad mu skida sundjer sa mikrofona IMHO; pogledaj jos jednom sta Kovacevic kaze.
[ MajstorRA @ 20.12.2004. 23:36 ] @
Citat:
Jel uzeo neko Ameliju? Utisci?


Gomila reklama koje se ne mogu preskociti (oko 7 minuta).
[ Mister Big Time @ 22.12.2004. 00:06 ] @
Radovan je OK... nije bas super ali je premija u odnosu na AUDICIJU.

Ipak je to snimak 21. godinu star.. bitno da se cuje sta pricaju... i jeste da lici na VHS... ali ipak... u odnosu na Audiciju je super.


[ Davor Vlajkovic @ 22.12.2004. 01:49 ] @
Jel moze neki screenshot?
[ Mister Big Time @ 22.12.2004. 02:28 ] @
Pa imas trejler na dosadasnjim izdanjima. Npr. ako imas Ko to tamo peva ili Balkanski spijun, ima na pocetku trjler. Ali nema frke okacicu ja.
[ Mister Big Time @ 22.12.2004. 02:39 ] @
Evo Radovana.
[ Pirossi @ 23.12.2004. 19:51 ] @
Citat:
MajstorRA:
Gomila reklama koje se ne mogu preskociti (oko 7 minuta).

Pa dobro, pošto gledam na računaru u svakom iole boljm DVD playeru ima ona opcija "continue from last scene" ili tako nešto, i uvek mogu da pustim film i odem u root/chapter meni za cca 5 sec.

Jedino ih prvi put moraš pogledati...
Ili ripovati samo film bez reklama.
[ misko2004 @ 23.12.2004. 20:34 ] @
Ee sta je sledece,posle Pulenke?
Aj recite
[ techtris @ 23.12.2004. 21:59 ] @
Citat:
Pirossi: Pa dobro, pošto gledam na računaru u svakom iole boljm DVD playeru ima ona opcija "continue from last scene" ili tako nešto, i uvek mogu da pustim film i odem u root/chapter meni za cca 5 sec.

Jedino ih prvi put moraš pogledati...
Ili ripovati samo film bez reklama.



Ili.... instalirati DVDIdlePro
A onda zaboravite na reklame na DVD-u jer vam otvara mogućnost da odete do title menija odmah. Podržava većinu softverskih DVD playera.
[ commissar @ 25.12.2004. 17:27 ] @
AnyDVD je neuporedivo bolji . Ima/moze sve sto i DVDIdlePro + jos mnogo toga ...
[ Mister Big Time @ 26.12.2004. 00:48 ] @
jel uzeo neko Maratonce?
[ misko2004 @ 26.12.2004. 00:49 ] @
E jel su izasli Maratonci??
Recite hitno posto ocu da kupim!
[ Mister Big Time @ 26.12.2004. 01:06 ] @
A jel ti izgleda da ja pitam u prazno? :) Naravno da su izasli. Danas videh na trafikama.
[ misko2004 @ 26.12.2004. 01:08 ] @
Hhahahaha
Kupujem sutra OBAVEZNO pa cu da kazem moje impresije i depresije
[ Mister Big Time @ 26.12.2004. 22:39 ] @
ja sam nabavio zonu, ima i nas subtitle :)
[ Nabukodonosor @ 26.12.2004. 22:42 ] @
Pa kako bez njega gledati film?!?! ;-)
[ Mister Big Time @ 27.12.2004. 01:00 ] @
pa to ti kazem :)
[ aantsas @ 29.12.2004. 01:07 ] @
Nisam gledo "Kad porastem bicu kengur..."
pa me zanima valja li film?
Jel barem blizu "Munja"?

Ako jeste, da ga pazarim.
[ Fagot @ 29.12.2004. 01:12 ] @
Ako ga nisi gledao pazari ga dobar je kao i munje mozda i bolji :)))
[ Nabukodonosor @ 29.12.2004. 01:42 ] @
U kojim to bese novinama? Jel vec izasao?
[ Fagot @ 29.12.2004. 09:53 ] @
Izasao je cena ti je 230 dinara a casopis nije ni bitan jer odvojeno kupujes(mislim da je blic)
[ aantsas @ 29.12.2004. 12:30 ] @
Al "Nacionalna klasa" u TopSpeedu mora da se nabavi!

Mislim, "Kolko moze da razvije?"
[ Nabukodonosor @ 29.12.2004. 14:32 ] @
Staaaaaa?!? Hehe
[ Fagot @ 29.12.2004. 16:42 ] @
A ti kao ne znas da je izasao :)))

Kaze mi drugar da je izasao jos pre3-4 nedelja valjda ima da se pazari
[ Davor Vlajkovic @ 29.12.2004. 18:45 ] @
Koliko moze da razvije hahahaha...
How much 4 it?
[ aantsas @ 30.12.2004. 13:57 ] @
300 dindzi sa Topspeed-om.
[ Davor Vlajkovic @ 30.12.2004. 14:20 ] @
Uh...
Ako si ga uzeo pusti mi pp pa da napravimo deal
[ Nabukodonosor @ 30.12.2004. 14:45 ] @
Pa cekaj, samo casopis otprilike toliko kosta.

Citat:
A ti kao ne znas da je izasao :)))

PA ti nisi normalan! Valjao sam se pola sata od smeha kad sam procitao! :-))))))))))
[ Mister Big Time @ 31.12.2004. 01:13 ] @
Pa DVD je navodno "free" :)

Dakle platis TopSpeed, i dobijs DVD. Ne moz' DVD posebno, kao kod ostalih casopisa (zakapovan je u foliji sa casopisom).
[ Davor Vlajkovic @ 31.12.2004. 06:14 ] @
Zakapovan, a?
[ Mister Big Time @ 31.12.2004. 10:17 ] @
ah taj umor...
[ misko2004 @ 31.12.2004. 10:18 ] @
Ja nemam pojma sta izlazi,ne znam ni gde vi vidite da izlazi!!!
Znam samo da je izasao Ustvari ljubav.
Noviji je film ali ga necu kupiti jer mi je muka od romanticnih komedija
[ Mister Big Time @ 31.12.2004. 10:34 ] @
Pa ti bas nisi romantican.
[ misko2004 @ 31.12.2004. 10:45 ] @
Ne kazem da nisam nego su smorili sa takvim filmovima.
Bolje da naprave neki dobar ali stvarno dobar horor,ai ne verujem da ce i to napraviti a danasnji horori su uzas
[ aantsas @ 31.12.2004. 15:11 ] @
Filmofili,
sta ste od filmova spazili zanimljivo na TV
za novogodisnje praznike?

Posto mi se svideo X-men 2
zeljno iscekujem nedelju 17h
da pogledam prvi deo.



[ Kostolomac.TK @ 03.01.2005. 19:05 ] @
Jel zna neko kad izlazi Sabirni Centar ii ima negde gde pise datum izlaska kog filma uz koji casopis? Hvala unapred!
[ aantsas @ 03.01.2005. 19:27 ] @
Pa trebalo bi uz Blic,
a posto nije izasao ove nedelje (kolko znam),
trebalo bi sledece.
[ Fagot @ 04.01.2005. 00:59 ] @
A kako je propao rock `n roll jer je izasao ili treba???
[ Mister Big Time @ 04.01.2005. 07:54 ] @
@fagot: ma izasao odavnooo... uz gloriju.

[ misko2004 @ 04.01.2005. 12:19 ] @
Jel ti casopisi koji izdaju DVD-e reklamiraju svoje "proizvode"?
Posto ja ne vidjam sta se izdaje tako da ni ne znam sta ima!!!
[ Fagot @ 04.01.2005. 14:43 ] @
Vidim ja da cu od pitata da rezem :))
[ b.bojana @ 10.01.2005. 21:00 ] @
Da li je neko kupio film iz TV Novosti- Engleski pacijent?
Koja su sledeca dva filma?
[ Nabukodonosor @ 10.01.2005. 21:07 ] @
Ja sam ga kupio, ali ga nisam gledao. Gde da nabavim omot za "Nacionalnu klasu"?
[ b.bojana @ 10.01.2005. 22:37 ] @
e, kad si ga vec kupio, mozes li da mi kazes koja su dva sledeca filma? Imas na omotu sa unutrasnje strane! Please, bas me interesuje! Hvala!
[ Nabukodonosor @ 10.01.2005. 23:48 ] @
Jesen u Njujorku i Prisluskivanje.
[ misko2004 @ 10.01.2005. 23:52 ] @
Jesen u Njujorku je bio 100 puta na TV-u
A za Prisluskivanje nikad nisam cuo
[ aantsas @ 11.01.2005. 11:09 ] @
Jel to Prisluskivanje Coppolin "Conversation" sa Gene-om Hackman-om?
Inace Zlatna Palma 1974.
[ Nabukodonosor @ 11.01.2005. 12:36 ] @
Jeste.
[ aantsas @ 11.01.2005. 12:40 ] @
Onda pazariti OBAVEZNO!
[ Mister Big Time @ 12.01.2005. 03:21 ] @
Kad smo kod DiViDijeva, ja sam danas uzeo Night Shift koncerAt :) Preporuka.
[ Rain_Man @ 13.01.2005. 02:14 ] @
dal postoji negde na netu gde moze da se vidi sta gde sledece izlazi?
[ FICE @ 14.01.2005. 00:37 ] @
Filmovi koji bi trebalo da izađu do 10-og februara.

TV Novosti 200 din Filmovi izlaze svake srede
26.01. Malena
Monica Bellucci
02.02. Serpiko
Al Pacino
09.02. Anđeosko srce
Mickey Rourke, Robert DeNiro, Lisa Bonet

Lisa 200 din Svaki drugi četvrtak
27.01. Nevolje sa muškarcima
Jack Nicholson, Ellen Barkin
10.02. Čovek na mesecu
Jim Carrey
režija Forman

Hit kolekcija DVD Video 200 din
20.01. Fantom iz Luvra
Sophie Marceau, Julie Christie
25.01. Insomnia
Al Pacino, Robin Williams, Hilary Swank
27.01. Vidok
Gerard Depardieu, Ines Sastre
03.02. Zavet
Jack Nicholson
08.02. Vrana
Brandon Lee
10.02. Duhovi u nama
Nicole Kidman

Gloria 250 din Svaka druga sreda
26.01. Mi nismo anđeli







[Ovu poruku je menjao FICE dana 27.01.2005. u 19:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao FICE dana 27.01.2005. u 19:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao FICE dana 27.01.2005. u 19:31 GMT+1]
[ TarapaN @ 26.01.2005. 15:46 ] @
mi nismo andjeli uz gloriju
[ cetnik @ 27.01.2005. 09:49 ] @
Uz gloriju je bio Mars na Drinu .Kad izlazi Mi nismo andjeli ?
[ Bojan Basic @ 27.01.2005. 13:09 ] @
Ja sam danas video na trafici u Novom Sadu.
[ Mister Big Time @ 27.01.2005. 22:39 ] @
ja sam dans uzeo We are not angels ;)

Nisam jos stigao da ubacim u sistem da vidim kvalitet.
[ Nabukodonosor @ 29.01.2005. 01:19 ] @
Ja sam ga uzeo i video sam odmah (cuo) da je ton dosta slab. Takodje nisam uspeo nikako da ubrzavam film sa PowerDVD 6. Jednostavno, kao da je zakljucana ta opcija. Ne znam kako je kod vas sa drugim plejerima. Inace, slika je dobra.
[ Mister Big Time @ 29.01.2005. 01:48 ] @
ja ga u komp nisam ni ubacio, gledao sam ga na home theatre sistemu. :)

Da, i meni se cini da je zvuk nesto slabiji, odnosno sinhrnonizacija je losa. Cudno.

[ Azizam @ 29.01.2005. 02:10 ] @
Meni dođe da poludim kada upalim tv i kada naiđu reklame, svaka druga je vezana za neke novine i dvd koji se prodaje uz iste.
Do sada sam uzela samo Lepa sela lepo gore.
[ Nabukodonosor @ 29.01.2005. 11:46 ] @
Kakve sad to ima veze sa bilo cim?!?
[ TarapaN @ 04.02.2005. 11:41 ] @
Van Helsing, ne znam uz koji casopis ali ima 5.1 zvuk
[ Nabukodonosor @ 04.02.2005. 12:06 ] @
Samo sto je film tesko s*****.
[ misko2004 @ 04.02.2005. 12:21 ] @
E sta je ono iz TV novosti,kao kupis Fantom iz Luvra i dobijes jos dva filma?
Nisam kupio odavno neki film...
Fantom iz Luvra sam gledao pre 100 godina,nije los film.

A Mi nismo andjeli moram da nabavim
[ Safet Beriša @ 04.02.2005. 12:28 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Samo sto je film tesko s*****.

Da, jedino što vredi u celom filmu su one tri vampiruše i ciganska princeza, a ovo ostalo - Gospodin Hajd koji izgleda kao da je Halkov brat blizanac, vukodlaci koji moraju da imaju direktan vizuelni kontakt s Mesecom da bi ostali vukodlaci... Meni još uvek nije jasno zašto su Frankenštajna uvukli u celu priču...

[Ovu poruku je menjao Safet Beriša dana 04.02.2005. u 18:13 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 04.02.2005. 14:29 ] @
Da, zaista nisam skorije gledao gori film. Kulminacija svega je kada kocija pada u provaliju i eksplodira (?!?!?!?)! Sto kazes ti, jedino one sisate ribe vade film. Ako on uopste moze da se izvadi.
[ Mister Big Time @ 05.02.2005. 02:45 ] @
Hm... bas sam hteo da uzmem Vana sutra. Nisam gla gledao.. a cuo sam da nije los.. ne znam sta vi to pricate :) O ukusima ne vredi raspravljati...

Uzeo sam Fantom iz Luvra, ne dobijas nikakva 2 bonus filma... nego moras da kupis svih 6 filmova iz hit kolekcije pa tek onda kupone saljes a oni tebi 2 filma. Barem da moze da se bira, nego valjda izbor je od onih 6 sto su izlazili uz DVD maniju.. Pakt sa vukovima, Taxi 2, oni silni Asteriksi, Obeliksi, Amelija... uglavnom shits osim prva dva koja sam pomenuo.
[ Nabukodonosor @ 05.02.2005. 11:39 ] @
Citat:
Mister Big Time: Hm... bas sam hteo da uzmem Vana sutra. Nisam gla gledao.. a cuo sam da nije los.. ne znam sta vi to pricate :) O ukusima ne vredi raspravljati...

Pa to si u pravu. Sa onima kojima se taj film svidja, zaista ne treba nista raspravljati. To sto im se taj film svidja dovoljno govori o njima.
[ Mister Big Time @ 06.02.2005. 15:12 ] @
LOL :)
Pa dobro, kad odgledam dacu svoje misljenje... ;)
[ TDK @ 10.02.2005. 21:00 ] @
Moje misljenje i iskustvo je sledece:
-Audicija -slika i ton UZAS (katastrofa)
-Mars na Drinu -PRIHVATLJIVO (s obzirom na godiste snimanja)
-Zona Zamfirova -PRIHVATLJIVO (neostro)
-Kengur -PRIHVATLJIVO (gubi se sinhronizacija izmedju tona i slike,pogotovo na pocetku filma)
-Radovan III -LOSE (samo preporuka ako volite predstavu jer boljeg snimka -NEMA)
-Maratonci trce pocasni krug -PRIHVATLJIVO (nisam video bolji snimak)
-Balkanski spijun-PRIHVATLJIVO (nisam video bolji snimak)
-Pakt sa vukovima-DOSTA DOBAR
-Apokalipsa danas-DOSTA DOBAR
-Momci iz Brazila-PRIHVATLJIVO (dosta suma u slici)
-Orkanski visovi -PRIHVATLJIVO (dosta suma u slici)
-Ubiti Bila vol 1.-DOSTA DOBAR (ali samo kvalitet snimka)
-Petparacke price-DOSTA DOBAR
-Cikago-DOSTA DOBAR
-Zivot je lep-DOSTA DOBAR
-Ubica mekog srca-DOSTA DOBAR
-Niske strasti-DOSTA DOBAR
-Smrt na Nilu-PRIHVATLJIVO (dosta suma u slici)
-LEPA SELA LEPO GORE-PRIHVATLJIVO
-AFRICKA KRALJICA-slika i ton UZAS (katastrofa)

Napomenuo bih ono sto mislim da ovde nije spomenuto dovoljno.
Cinjenica je da se i ovde radi o PREVARI ,pre svega sto se u poslednje vreme (tu pre svega mislim na POLITIKINA IZDANJA) filmovi snimaju na 4.7GB DVD umesto na 9GB DVD medijima, pa nam onda jos plasiraju kao poklon i crtani film (koji zbog izbora ni nasa deca nece da gledaju!).Naravno, da bi dva filma stala na 4.7GB ovaj materijal mora drasticno da se kompresuje (sto odlicno moze da se vidi u npr.Africkoj kraljici!) tako da je krajnji rezultat-KATASTROFALAN!Zamrzavanja slike su toliko DRASTICNA ,da bih ja toplo preporucio povratak na DIVX i VHS filmove!
Nazalost,kod nas ima jos dosta njih koji smatraju da je dobar kvalitet vezan samo za DVD medij bez obzira na njegov sadrzaj.Nije potrebno ni spominjati da se ovakvi "originalni" filmovi stampaju na NO NAME DVD medijima najgoreg kvaliteta!Kakva je razlika izmedju ulicne piraterije i POLITIKINE PREVARE?Zasto se zalazu za ukidanje ulicne piraterije?Zar kvalitet ovakvih izdanje ne bi bio najbolji konkurent ulicnoj pirateriji!
Tj.sve u svemu VRLO ZALOSNO!






[ Mister Big Time @ 11.02.2005. 00:30 ] @
Pa u pravu si... donekle. :) Kakve veze ima sto su no name diskovi? Ti ga uzmes i prekopiras na Verbatim ili sta ti se vec svidja.... Kvalitet video i audio zapisa ne zavisi od medija na kome je sniman... samo je moguce da ce pre da crkne ako je krs disk.. zato ga prekopiras na neki po zelji :)
[ TDK @ 17.02.2005. 10:23 ] @
Dobro,mozda ja gresim ali moje misljenje je da ako kupim taj nazovi "original" DVD film nisam odmah obavezno osudjen na kopiranje istog na Verbatim ili neki slican disk kako bih ga sacuvao za naknadno gledanje.Onda je jednostavnije i mozda jeftinije otici u DVD klub ,iznajmiti atraktivniji naslov i kopirati iznajmljeni disk (bez ili sa kompresijom koju ja zelim).Nazalost, problem kvaliteta ili bolje reci nekvaliteta je prisutan i kod filmova u DVD klubovima sto je opet prica za sebe.
Sustina je da SAMO ocekujem da kada kupim DVD film (pa makar i uz dnevne novine) on bude makar pristojnog kvaliteta.Da nam ne poiklanjaju dodatni film kad ni onaj glavni ne moze da stane na 4,7 GB DVD disku a da se ne komprimuje.
Pa zar nije sustina prelaska na DVD tehnologiju upravo zbog boljeg kvaliteta?
Naravno,odmah ce se javiti oni koji ce reci-"Pa sta oces za 200 -230 dinara!?".Dobro, u redu, nije to neka lova,ali "no name " DVD je npr. oko 20-30 dinara ,stampa i kartonski omot,snimanje,reklama ...jos toliko..Znaci,sigurno postoji neka racunica.
Takodje je evidentno da i ovaj narod nije lud.Mozes mu utrapiti jednom, dva puta DVD sa ocajnom slikom.Ali posle toga niko vise nije lud !(ili bar vecina u koju i ja spadam)
[ techtris @ 17.02.2005. 15:51 ] @
Jel neko kupio "Dva sata kvalitetnog TV programa" ?
[ Nabukodonosor @ 17.02.2005. 19:53 ] @
Ja. Nije loš kvalitet. Mada je on u ovom slučaju irelevantan.
[ misko2004 @ 03.03.2005. 10:32 ] @
Izasao je Mrak film.
Sva tri dela,dva dela na jednom CD-u i ovaj zadnji deo na drugom disku..
A tu se dobije i jos puuno POKEMONAAA!!!!!


P.S. To mora da se ima
[ Nabukodonosor @ 03.03.2005. 10:59 ] @
Ma da. Mogu da zamislim kakav je kvalitet kada su natrpali 18 filmova a 4GB.
[ IsNoGood @ 03.03.2005. 11:16 ] @
Mene najvise nervira ona uvodna spica sa obavestenjem o zabrani kopiranja (traje 1 minut, a ne moze da se preskoci, a i muzika je ocajna, veoma depresivna) i onda posle toga one glupe reklame sponzora, koje traju jos barem toliko i na kraju dodjes do menija, a tamo sareno na sve strane, konfuzno sa crtanim filmom uz horor film...Veoma jadno...
[ Mardz Simpson @ 03.03.2005. 22:00 ] @
viva la piraterija!
[ techtris @ 06.05.2005. 20:06 ] @
Vraćam temu iz naftalina, jer me interesuje nešto... nemojte da se smejete. :)

Video sam kod kolportera da se pojavio DVD sa Duškom Dugouškom, ona kolekcija starijih crtaća. E sad, zanima me... da li su to kojim slučajem one verzije koje su se emitovale na TV Beograd pre 10 - 15 godina... tj. da li je u pitanju sinhronizacija koju je radila ona naša čuvena glumačka ekipa - Nikola Simić, Vlastimir Đuza Stojiljković itd... ako je to u pitanju uzeo bih DVD, jer bih definitivno to sačuvao za buduća pokolenja.

A i obožavam replike "Kakav divan pogled na kanjon odavde" ili "Ej drugar, na koliko si osuđen?" :)

Imam još jedno pitanje... jel kupio neko Mrak Film trilogiju, i kakav je kvalitet slike?