[ Divjak @ 25.11.2004. 00:19 ] @
eto...
[ Nemanja Dubravac @ 25.11.2004. 00:22 ] @
hehhee o ovome sam i ja par puta razmisljao :))
[ McKracken @ 25.11.2004. 00:44 ] @
Prosto

Imas jedan bubanj i jedan ventilator (maksimalno uprosceno, tacna konstrukcija moze biti drugacija)..

U bubanj (slican onom od msaine za rublje) se ubaci neoljusten suncokret i rotira dok se ne odvoji ljuska.. Ventilator sluzi da oduva ljuske. Slicno radi i masina za ljustenje krompira za proizvodnju cipsa, samo sto se u nju dodaje voda da ispere koru.

To je i razlog sto ljusteni suncokret nije bas spicast vec blago zaobljenih ivica
[ zaraza @ 25.11.2004. 00:57 ] @
to mu dodje ko neka centrifuga :)
al krompir je tezi, i taj bubanj bi na sebi trebalo da ima nesto ko smirglu, da ona oguli koru od krompira.
::)
a verovatno je tako nesto i za suncokret, samo sto dodaju neko kamenje unutra ;)
[ McKracken @ 25.11.2004. 01:02 ] @
Oba su perforirana (sa razlicitim precnikom rupa) bas kao bubanj od ves masine

[ S_Kid @ 25.11.2004. 01:16 ] @
Inace, da dodam, svo povrce koje se kupuje u teglama se pere u mesalicama za beton...
[ fanfon @ 25.11.2004. 13:28 ] @
Citat:
S_Kid: Inace, da dodam, svo povrce koje se kupuje u teglama se pere u mesalicama za beton...

E de ga nadje! Otkud ti to?
[ sharpshooter @ 25.11.2004. 13:56 ] @
Citat:
zaraza: to mu dodje ko neka centrifuga :)
al krompir je tezi, i taj bubanj bi na sebi trebalo da ima nesto ko smirglu, da ona oguli koru od krompira.
::)
a verovatno je tako nesto i za suncokret, samo sto dodaju neko kamenje unutra ;)


Ima baš nešto k'o šmirglu... vid'o ja u vojsci kad sam biJo. Naravno, mašina je bila pokvarena, pa su ljudi ljuštili krompir ručno :)

Kad smo već kod krompira i vojske, pričao mi ortak koji je radio u kuhinji da su im dali pet džakova krompira da oljušte... neki "pametni" likovi odmah uzeli dva džaka i bacili u đubre da nebi ljuštili. Pa se ljudi posle pitaju zašto vojska gladuje...