[ anja84_bg @ 29.11.2004. 20:21 ] @
Ljudi treba mi pomoc da nadjem osobu koja mi na skolskom sajtu ostavlja pretece poruke i iznosi detalje iz moje privatnosti,pored toga sto me svakodnevno preko istog foruma vredja i ponizava.E sad trazim nekog ko bi mogao da mi nadje broj telefona sa kog su slate te poruke.ip broj sam uspela nekako sam da isceprkam ali za dalje mi je potrebna pomoc nekog vestijeg.pare nisu problam.ako neko to ume da uradi neka se oglasi a ja cu mu poslati moj broj telefona pa cemo da se cujemo i dogovorimo oko svega.
Mislim da li ima neko ko bi mogao da ishakuje provajdera i izvuce broj.

[Ovu poruku je menjao anja84_bg dana 29.11.2004. u 23:19 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 29.11.2004. 20:58 ] @
1) logicno razmisli ko sve ima takve podatke... dakle sigurno je neko ko ti je "blizak"
2) ko bi imao motiv za tako nesto (mada danasnjoj decurliji ne treba traziti motiv... svasta rade iz zezanja)
3) kontaktiraj autore/vlasnike sajta i administratora tog foruma... da ti izvuce sta moze..
4) reci im da obrate paznju na politiku sajta/foruma i da takve prozivke nigde ne treba da budu dozvoljene.. dakle - neka brisu poruke
5) s obzirom da je ovo zemlja Srbija, nema nekog validnog zakona koji moze stati na tvoju stranu u ovom slucaju... mozda gresim, ali praksa je takva
6) mislim da je ovo pogresan forum za tvoje pitanje (security coding)
7) srecno
[ anja84_bg @ 29.11.2004. 21:26 ] @
Pa od administratora sam i dobila ip broj.A ovde sam mislala da nadjem nekog ko moze da mi ishakuje to.
Ipak hvala ti sto si bilo sta rekao a vi ostali izvinite sto sam promasila temu.
[ Mister Big Time @ 29.11.2004. 21:37 ] @
Pa nema tu sta da se "hakuje" , sumnjam da ima staticki IP, dakle ako je dial up - dinamicki se dodeljuje i ne mozes takav podatak dobiti ni od koga osim od provajdera. A za to ti treba sudski nalog. Dakle ako u ovoj zemlji ima neki zakon za klevetu, vredjanje itd, ti ga iskoristi i sa sudskim nalogom idi kod provajdera, dace ti broj telefona sa koga je veza bila uspostavljena. E sad, ako je neko malo pametniji, ili ima analognu centralu, korisio je proxy... dakle mrka kapa da mu se udje u trag.
[ anja84_bg @ 29.11.2004. 21:58 ] @
Znam ja da mi provajder taj podatak nece dati ali valja neko,za kompjuterom vest, ume da mi izvuce tu informaciju a da pri tom zobidje provajdera.
[ Mister Big Time @ 29.11.2004. 22:04 ] @
:)
Mnogo gledas filmove..
Mislim, teoretski je moguce, ali ko ce da ti hakuje provajdera?! Zarad tako "male" informacije... to rade likovi kada je mnogo veci ulog u pitanju... ako me razumes.

[ anja84_bg @ 29.11.2004. 22:09 ] @
Ulog?

Rekla sam da pare nisu problem.
[ Vojislav Milunovic @ 29.11.2004. 22:28 ] @
Citat:
Mister Big Time: Pa nema tu sta da se "hakuje" , sumnjam da ima staticki IP, dakle ako je dial up - dinamicki se dodeljuje i ne mozes takav podatak dobiti ni od koga osim od provajdera. A za to ti treba sudski nalog. Dakle ako u ovoj zemlji ima neki zakon za klevetu, vredjanje itd, ti ga iskoristi i sa sudskim nalogom idi kod provajdera, dace ti broj telefona sa koga je veza bila uspostavljena. E sad, ako je neko malo pametniji, ili ima analognu centralu, korisio je proxy... dakle mrka kapa da mu se udje u trag.


Ima krivicni zakon => kleveta = krivicno delo... e sad koji clan, pojma nemam ali vredi pogledati Krivicni Zakon Republike Srbije =) poz...
[ Mister Big Time @ 29.11.2004. 22:34 ] @
@Anja: ma nisam mislio na taj ulog..

U svakom slucaju sacekaj, mozda se pojavi neka ponuda LOL

Mada koliko se ja razumem u matematiku, tako nesto je dosta tesko izvesti... teoretski.. e sad, uvek ima ono ali... svakojakih ima

Valjda ce se jos neki odgovor.. ja ti dalje ne mogu pomoci... nazalost.

Poz
[ Sauron @ 15.12.2004. 17:02 ] @
Idemo redom...
1. Uzmeš ip adresu i vreme slanja poruke.
2. Tu ip adresu napišeš ovde i mi ćemo ti reći ime provajdera.
3. Pošalješ te podatke i provajderu na adresu [email protected]
4. Ako nisu zainteresovani da ti ustupe broj telefona, plati njima. Niko nije gadljiv na novce

Ne bi bilo loše ni da nam daš link do neko uvredljivog posta, pa da pokušamo da ga provalimo po imenu, emajlu...

Uvek spreman da pomogne dami u nevolji
[ Limp_Bizkit @ 18.12.2004. 18:42 ] @
Ma, nevjerujem da ce oni bash dati podatke te osobe, mozda ako potplatish cistacicu :)))
[ SUHAK @ 10.01.2005. 02:05 ] @
Zelim samo da kazem da zakon protiv upada u tudje kompjutere ne postoji .
Zakon nije kriv zato sto su neki ljudi mutavi a to cu kasnije objasniti.
Zakon moze da uzme stvar u svoje ruke samo ako je izbrisani sadrzaj tvog racunara imao veze sa politickim scenama nase drzave i ako je taj sadrzaj znacio nesto nasoj drzavi.
Posto neverujem da su hakeri to uradili mogu da te posavetujem samo da proveris da li ti je SHEROVAN disk .
[ BytEfLUSh @ 10.01.2005. 02:09 ] @
Citat:
SUHAK: Zelim samo da kazem da zakon protiv upada u tudje kompjutere ne postoji .


Odakle ti ta informacija?
[ SUHAK @ 10.01.2005. 02:38 ] @
PAZI OVAKO KAO STO SAM VEC REKO AKO NIJE IZBRISANI SADRZAJ IMAO VEZE SA POLITISKIM SCENAMA ZAKON TU NEMA STA DA TRAZI
ako su moje pretpostavke tacne da joj je bio samo disk serovan kako ce ona da se brani pred zakonom kada je to njena licna greska
I interesuje me samo jos a to moze samo ona da mi odgovori kakav pristup ima internetu DIAL-UP ili ide preko bezicnog
[ BytEfLUSh @ 10.01.2005. 02:50 ] @
Neovlašćeni pristup zaštićenom računaru ili računarskoj mreži

Član 186đ

(1) Ko kršeći mere zaštite neovlašćeno pristupi računaru ili računarskoj mreži, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ko upotrebi podatak dobijen na način predviđen u stavu 1. ovog člana, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(3) Ako su usled dela iz stava 2. ovog člana nastupile teške posledice za drugog, učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.
[ abishai @ 10.01.2005. 02:53 ] @
@anja84_bg

Zensko si.... ne bi trebalo da ti predstavlja problem to da dodjes do nekih informacija ;). Mnogi "konji" ce ti sve reci za samo lep osmeh.

A pare cuvaj da platis nekoga da ode u posetu njemu kada budes saznala ko je.

Citat:
Sauron:Niko nije gadljiv na novce


Istina....
[ SUHAK @ 10.01.2005. 15:09 ] @
veruj mi sigurno nema zakona za sitne upade
[ BytEfLUSh @ 10.01.2005. 15:13 ] @
Po tebi su sitni upadi oni koji nemaju veze sa političkom scenom u SiCG? Ajd potraži taj član zakona (pošto ga ja nisam našao), pa ga copy-paste-uj ovde.
[ SUHAK @ 10.01.2005. 15:27 ] @
Da li ti mislis kada nadju poznate hakere da oni zavrse iza resetaka?
Normalno da, ne njihov fascinantni um moze dobro da dodje nasoj drzavi a to sta oni govore u javnosti kako su nadjeni hakeri i osudjeni na ne znam ni ja kolko godina zakona to su samo priche.
Moze da zavrsi iza resetaka samo ako odbije saradnju sa organima vlasti
[ Sauron @ 11.01.2005. 09:06 ] @
Citat:
SUHAK: Da li ti mislis kada nadju poznate hakere da oni zavrse iza resetaka?
Normalno da, ne njihov fascinantni um moze dobro da dodje nasoj drzavi a to sta oni govore u javnosti kako su nadjeni hakeri i osudjeni na ne znam ni ja kolko godina zakona to su samo priche.
Moze da zavrsi iza resetaka samo ako odbije saradnju sa organima vlasti

Jel se to desi pre ili posle nego što mrmot zamota čokoladu u foliju?
[ SUHAK @ 12.01.2005. 16:11 ] @
Pre nego sto umota
Zelim samo da ti kazem da mi je cale vojno lice i zato znam a ti posto si glup nemoj se izvlaciti na mrmote
[ Vojislav Milunovic @ 12.01.2005. 16:27 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Neovlašćeni pristup zaštićenom računaru ili računarskoj mreži

Član 186đ

(1) Ko kršeći mere zaštite neovlašćeno pristupi računaru ili računarskoj mreži, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ko upotrebi podatak dobijen na način predviđen u stavu 1. ovog člana, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

(3) Ako su usled dela iz stava 2. ovog člana nastupile teške posledice za drugog, učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.


Koji je ovo zakon? KZ RS?

Citat:
SUHAK: Pre nego sto umota
Zelim samo da ti kazem da mi je cale vojno lice i zato znam a ti posto si glup nemoj se izvlaciti na mrmote


Ajde molim te pa ne nasedaj na te priče. Naši hakeri. Ahhhhh da li ti stvarno veruješ da kod nas postoje hakeri u pravom smislu te reči, a ovo što si čuo od ćaleta slobodno zaboravi, to možda ima smisla za američku vosjku, ali za našu??? Idi begaj... I kao što reče sauron i onda je mrmot zamotao čokoladu =))))))
[ BytEfLUSh @ 12.01.2005. 17:13 ] @
U pitanju je Glava 16A Krivičnog Zakona Republike Srbije, da.

Citat:
SUHAK: Pre nego sto umota
Zelim samo da ti kazem da mi je cale vojno lice i zato znam a ti posto si glup nemoj se izvlaciti na mrmote


Kakve tvoj ćale i vojska imaju veze sa ovim? Pa ajde da si rekao da je pravnik a ovako... Jesi siguran da nije u pitanju Zakon o VJ to o čemu pričaš?

[ Sauron @ 13.01.2005. 09:11 ] @
Citat:
SUHAK: Da li ti mislis kada nadju poznate hakere da oni zavrse iza resetaka?
Normalno da, ne njihov fascinantni um moze dobro da dodje nasoj drzavi a to sta oni govore u javnosti kako su nadjeni hakeri i osudjeni na ne znam ni ja kolko godina zakona to su samo priche.
Moze da zavrsi iza resetaka samo ako odbije saradnju sa organima vlasti


Citat:
SUHAK: Pre nego sto umota
Zelim samo da ti kazem da mi je cale vojno lice i zato znam a ti posto si glup nemoj se izvlaciti na mrmote


He he he...
Prvo kažeš da imam fascinantni um, pa onda kažeš da sam glup Kako sad to?
A sad ja tebi da kažem... Ja radim u državnim organima (pogledaj profil) i stvarno bio upoznat sa takvim stvarima...
Čak su me jednom zvali iz MUP-a za savet oko nalaženja "hakera", pošto su u tome stručni kao ja sa heklanjem
I da se zna... ništa nisam priznao - nikog nisam odao