[ dejan_su @ 05.12.2004. 11:36 ] @
Evo ovako : mojoj babi u jednom dokumentu pod "Nacionalsnost" pise da je Svabica. Zna li neko da li to moze da se iskoristi za dobijanje nekog stranog drzavljanstva? (naravno austrijsko ili nemacko)
[ ImPlant @ 05.12.2004. 12:43 ] @
ako mozes da dokazes da ti je baba rodjena u nemackoj (ili austriji) i da je imala njihovo drzavljanstvo i da si tio njen direktan potomak najverovatnije da mozes da podneses zahtev za drzavljanstvo. znam da je to dovoljno za grcku, i trebalo bi da je u vecini zemalja tako ali ipak procesljaj malo googl, sigurno ces naci nesto.

nakraju mozes pozvati ambasadu i raspitati se .
[ dejan_su @ 05.12.2004. 12:52 ] @
Rodjena je ovde, ali joj pise da je svabica. Nista, malo cu da googlam.
[ neca @ 05.12.2004. 13:03 ] @
Mmmm ako je nemacka u pitanju tesko da ces moci,
Majka mog drugara je imala nemacko drzavljanstvo i on je rodjen tamo, ali je imao mogucnost da uzme to drzavljanstvo sve dok nije napunio 18.
Mada ipak pogledaj i srecno.
[ SBSL @ 05.12.2004. 14:14 ] @
Citat:
dejan_su: Evo ovako : mojoj babi u jednom dokumentu pod "Nacionalsnost" pise da je Svabica. Zna li neko da li to moze da se iskoristi za dobijanje nekog stranog drzavljanstva? (naravno austrijsko ili nemacko)


Ista prica kao i kod mene.. ..Moja baba je rodjena ovde ali u CH (Svajcarska) vec 20-ak godina... I ja sam u jednoj temi postavio isto pitanje ! Evo linka ka toj temi.. http://www.elitesecurity.org/tema/47640/2#478831


[ dejan_su @ 06.12.2004. 20:04 ] @
Ali problem je u tome sto je ona umrla pre desetak godina, a ona je samo nas drzavljanin bila. Nikakve veze nije imala ni sa jednom drugom drzavom sem nasom. Ali opet, lepo pise da je "Svabica". Nacionalnost "Svabo" danas vise ne postoji, a meni zanima da li to neko prihvata ili ne...
[ kv66 @ 06.12.2004. 20:40 ] @
Mani se babe(uz duzno postovanje)Ozeni strankinju!!!!
Mozes i da se uclanis u baptiste(!)u Bg.,a to je odlican nacin da dobijes vizu-drzavljanstvo U.S.
Ako ima slove mozes ga i kupiti (male ostrvske drzavice)
Itddddd.........
[ SBSL @ 06.12.2004. 21:54 ] @
Citat:
Mozes i da se uclanis u baptiste(!)u Bg


Mozes li malo vise o ovome..? Na sta tacno mislis...
[ kv66 @ 07.12.2004. 13:23 ] @
Davno sam to citao,ali mislim da sam pogresio--rec je o mormonima,drugoj po velicini verskoj zajednici u U.S.
U Bg. je bio stigao njihov svestenik pre recimo 2-3 godine...