[ torbica @ 13.04.2002. 20:27 ] @
Gledao sam film i interesuje me jel Kevin pusten 2000. odnosno sta danas radi?
[ InsurrectoR @ 13.04.2002. 22:02 ] @
samo jedna ispravka.
film se ne zove Hackers 2 vec TAKEDOWN
[ InsurrectoR @ 13.04.2002. 22:08 ] @
poseti sajt www.freekevin.com.
mozda ces tu naci ono sto te zanima.
[ Milos Milunov @ 14.04.2002. 02:29 ] @
U jeee kada je snimljen "HackerZ 2" aka TAKEDOWN?! Ja to nisam gledao niti sam cuo za to?!

Ja mislim da je Kevin pusten ali ima zabranu koriscenja kompa/tela ... ili nesto tako! :)
[ Floyd @ 14.04.2002. 08:22 ] @
Citat:
InsurrectoR:
poseti sajt www.freekevin.com.
mozda ces tu naci ono sto te zanima.


Kad vidim "Crime of Curiosity" smuci mi se zivot.
[ RAZZLEDAZZLER @ 15.04.2002. 17:37 ] @
Citat:
ultra_v:
U jeee kada je snimljen "HackerZ 2" aka TAKEDOWN?! Ja to nisam gledao niti sam cuo za to?!


Nije uopshte a.k.a. ... samo ljudi meshaju pojmove. Hackers 2 ne postoji, nego ljudi po nekoj jako chudnoj inerciji valjda, film takedown nazivaju Hackers 2
[ Vojislav Milunovic @ 16.04.2002. 01:31 ] @
Radnja filma je bas interesantna, samo bem ti znao sam da ce ga uvatiti na kraju, tako da se ono "Sta ce da bude na kraju?", ugasilo odma na pocetku :(
[ ouros @ 16.04.2002. 03:00 ] @
Ja sam ga tek pre 2 dana odgledao i slucajno jer sam trazio Hackers 1 i naisao na ovaj film.

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 07.05.2004. u 23:35 GMT]
[ ||NeX|| @ 17.04.2002. 00:51 ] @
Isti slučaj i samnom!

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 07.05.2004. u 23:35 GMT]
[ ||NeX|| @ 17.04.2002. 00:54 ] @
Citat:
torbica:
Gledao sam film i interesuje me jel Kevin pusten 2000. odnosno sta danas radi?


Još sjedi u zatvrou i sjedit' će još 9 mjeseci! Onda će opet NET oživjeti!
[ 01011011 @ 17.04.2002. 07:29 ] @
OZIVETI..
PA on nece smeti da pridje kompijuterima...
[ InsurrectoR @ 17.04.2002. 12:19 ] @
Citat:
www.freekevin.com
On January 20 2003, Kevin will be released from the conditions of supervised release which prohibit him from using a computer and from acting as consultant or advisor in computer-related matters.


Shto znaci da vise nije u zatvoru, vec da je pod nadzorom kako ne bi koristio komp, mobilni ....
[ Ni ten ichi ryu @ 17.04.2002. 17:52 ] @
Citat:
||NeX||:

Još sjedi u zatvrou i sjedit' će još 9 mjeseci! Onda će opet NET oživjeti!


Sta znaci to NET ce opet oziveti? Jel sad mrtav, ili sta?
[ B o j a n @ 18.04.2002. 11:23 ] @
Citat:
InsurrectoR:
ne bi koristio komp, mobilni ....

.... mikrotalasnu i televizor ...

O KAKAV ZIVOT !!!!

L;)
[ LordVader @ 19.04.2002. 00:17 ] @
Citat:
Trut:

Sta znaci to NET ce opet oziveti? Jel sad mrtav, ili sta?


ROFL ta ti je dobra! ;)

BTW jeste gledali Pirates of Silicon Valley >> http://us.imdb.com/Title?0168122
[ had @ 19.04.2002. 00:22 ] @
Sta je uopste uradio Kevin Mitnik i koliko dugo je "otpacivao dug drzavi" ?
Ja znam samo da je napravio ogromnu stetu, valjda 10tak milijardi dolara ili tako nesto...
[ DzstAsk @ 29.08.2002. 09:49 ] @
Stim da sam gledao obadva filma dio 1 i dio 2 ..... i da se zove film takedown nije tacno iz razloga sto trebala bi se onda zvati njihova stranica takedown.com
prema tome film se zove Hackers 2 Operation Takedown a zasto ?
zato sto trebao si pogledati i prvi dio Hackers pa onda bi mozda i svatio zasto je napravljen drugi dio ........ eto toliko iz znanstva vasheg ....... sto se tice kevina
da istina jeste izasao je i prije tih 9 mjeseci sud je bio nedavno i pustili su ga tako da je vech na slobodni ....... al pravila za njega su ista .....hm ......media pise da nije tako ......al eto to je ono ..... citas al svaki drugi red...... aj vozdra
[ Lord Storm @ 29.08.2002. 13:09 ] @
Kevin je izasao iz zatvora ali uz zabranu koriscenja racunara, telefona i svega slicnog. Cuo sam da je trebao da radi na benzinskoj pumpi, ali je doslo do neke druge ponude. Ako nekoga zanima mogu da saznam cime se trenutno bavi.
[ Trunks @ 30.08.2002. 01:32 ] @
Ajde saznaj, mene zanima.
Usput mi pozdravi Kev-a puno, i pitaj ga kako je.


Sarkazam.
[ PsYhO @ 30.08.2002. 02:25 ] @
ja sam chuo da ce jedino moci da se bavi bashtovanstvom
[ PsYhO @ 30.08.2002. 02:33 ] @
dada ta inercija
onih filmova sa mangupima kolko oces
prvo polazu maturu
pa overavaju
pa su na raspustu
pa overavaju orgazam....
kolko oces
a 3 razlichita serijala...
[ Lord Storm @ 30.08.2002. 23:17 ] @
Citat:
Trunks:

Ajde saznaj, mene zanima.

Usput mi pozdravi Kev-a puno, i pitaj ga kako je.





Sarkazam.



Trunks, sta imas ti protiv moje poruke?! Decko je pitao za Kevina i ja odgovaram. A ti ne znas nista o njemu, pa da bi jos nesto napisao ti tu meni ubacujes sarkazam. Tvoj je problem sto si neobavesten, a mene ostavi na miru jer me nerviraju tvoji izlivi gluposti.
[ Trunks @ 31.08.2002. 00:01 ] @
Lord Storm, nemam ništa protiv tvoje poruke, samo mi ovo zvuči smešno:
Citat:
Ako nekoga zanima mogu da saznam cime se trenutno bavi.

Ispada da si ti u kontaktu sa njim, i da možeš da odeš i da vidiš čime se bavi.

A to koliko ja znam o Kevinu Mitnicku — ti to ne znaš i nije tvoja stvar, tako da ti je komentar bez osnove.
[ Lord Storm @ 31.08.2002. 15:45 ] @
Zao mi je sto su neki tako mislili, ali ja (nazalost :)) nisam u kontaktu sa Kevinom. Hteo sam da kazem da ima dosta sajtova koji prate Kevinov zivot i rad. Mislio sam ako nekog zanima da proverim nekoliko takvih sajtova i ponudim informacije.

Je l' sad jasnije?!
[ ventura @ 31.08.2002. 17:18 ] @
Zasto 'nazalost'?

Zar je taj famozni Kevin Mitnik napravio nesto znacajno u zivotu, pa da neko bude ponosan sto ga zna?

Ja konkretno nigde nisam video sta je on uradio, i dali je uopste nesto radio (pustite me onih prica, upao u pentagon, nasa-u...), kako stvari stoje lik je prilicno glup (zaglavio u zatvor na toliko vremena), i koliko mogu da primetim jedino sto ga je ucinilo poznatim je njegovo hapsenje, i medijska kampanja nakon toga.


Meni licno je 100 puta bolji lik Kim Smitz (www.kimble.org), bio je hakercina, dokazano je upao i Citibank (od toga ej uostalom zaradio u prvi kes), zaradio brdo kesa, do jaja se provodio.. Doduse sad su mu svabe sve uzeli, bio je u zatvori koji mesec, ne znam tacno po kojim optuzbama, ali mislim da su u pitanju njegove avanture i utaja poreza...

Lik bar zna za sta zivi, iako je bez prebijene pare trenutno...

A taj Kevin Mitnik, sta on ima, i sta je ikad imao od zivota?
[ Trunks @ 31.08.2002. 18:45 ] @
Lord Storm: Ok, zvučalo je drugačije, nije ni bitno.

Ventura: Kimble bez prebijene pare? Jel to proverena informacija?
[ ventura @ 31.08.2002. 19:02 ] @
Trunks: Da.. Citao sam u ovom izdanju FHM-a, imali su interviju sa njim...
U fazonu uhapsili ga na Tajlandu, tamo bio 3 dana, izrucili ga u nemacku, i svabe mu zaplenile svu imovinu, i u fazonu sve pare sto zaradi mora da vraca nemackoj vladi...

I kao preselio se u juznu afriku zbog toga, i sad prikuplja kes od investitora da ponovo pocne biznis..
[ InsurrectoR @ 03.11.2002. 20:23 ] @
Citat:
DzstAsk:
Stim da sam gledao obadva filma dio 1 i dio 2 ..... i da se zove film takedown nije tacno iz razloga sto trebala bi se onda zvati njihova stranica takedown.com
prema tome film se zove Hackers 2 Operation Takedown a zasto ?
zato sto trebao si pogledati i prvi dio Hackers pa onda bi mozda i svatio zasto je napravljen drugi dio ........ eto toliko iz znanstva vasheg ....... sto se tice kevina
da istina jeste izasao je i prije tih 9 mjeseci sud je bio nedavno i pustili su ga tako da je vech na slobodni ....... al pravila za njega su ista .....hm ......media pise da nije tako ......al eto to je ono ..... citas al svaki drugi red...... aj vozdra


ovoj post nisam ni procitao dok je tema bila aktuelna ...
tako da cu te sada ispraviti:
Ako zelis da vidis kako se film zove poseti idbm.com,
a sto se tice sajta: www.takedown.com
pripada Shimomuri (mozes proveriti preko whoisa), koji je pre filma napisao knjigu "Takedown", kojoj je sajt namenjen.
[ InsurrectoR @ 04.11.2002. 13:05 ] @
Citat:
ventura:
Ja konkretno nigde nisam video sta je on uradio, i dali je uopste nesto radio (pustite me onih prica, upao u pentagon, nasa-u...), kako stvari stoje lik je prilicno glup (zaglavio u zatvor na toliko vremena), i koliko mogu da primetim jedino sto ga je ucinilo poznatim je njegovo hapsenje, i medijska kampanja nakon toga.


Upao je u sisteme:
Digital Equipment Corp., Sun Microsystems Inc., Motorola Inc., Netcom On-Line Communication Services Inc., The Well ISP ...
mislim da o tome pise na www.kevinmitnick.com ili u knjizi The Fugitive Game.

Danko, pravo da ti kazem i ja sam mislio isto kao i ti... covek svaki put kada nesto "uradi" zaglavi u murji !!!
koliko se secam (negde sam procitao), njegovo prvo delo je bilo u vreme LoD i MoD, kada su se "hakovale" telefonske centrale.
tada je provalio (brute force-ovao ;)) u neku centralu i zaglavio posle sat-dva u murji.

Ali ono sto ga je proslavilo jeste njegov upad u racunar security experta Tsutomu Shimomurae
evo ja sam skenirao opis tog upada (iz knige Hacking Exposed)
... i mozete ga pogledati ovde (1) i (2)

Citat:
ventura:
Meni licno je 100 puta bolji lik Kim Smitz (www.kimble.org), bio je hakercina, dokazano je upao i Citibank (od toga ej uostalom zaradio u prvi kes), zaradio brdo kesa, do jaja se provodio.. Doduse sad su mu svabe sve uzeli, bio je u zatvori koji mesec, ne znam tacno po kojim optuzbama, ali mislim da su u pitanju njegove avanture i utaja poreza...

Lik bar zna za sta zivi, iako je bez prebijene pare trenutno...


Daj da pozovemo sve te "hakercine" da dodju ovde kod nas u SRBIJU pa da se svi obogatimo ko volovi, a da nam niko nista ne moze (bar jos koje vreme) ;))))
[ Aleksandar Marković @ 30.12.2002. 08:43 ] @
Kevin Mitnik je uspeo da posle potrošenih $16.000 dobije pravo na korišćenje običnog radio-aparata

Link

[ NetZero @ 30.12.2002. 17:39 ] @
Da, to je vjerojatno najskuplja (besplatna) amaterska radio dozvola u povijesti ham-a :)

Ovo što neki govore da su ga vrlo lako uhvatili nije točno, dvije je godine uspješno bježao FBI-u i Tsutomou, no međutim, na kraju je ipak dobio svoje. Ustvari, Mitnick je bio svojevrsno žrtveno janje američke vlade, neka vrsta poruke svim ostalima koji su došli u iskušenje. Bio je 6 godina u zatvoru bez da je ikada pravno optužen itd. U svakom slučaju, imat će što pričat unucima, osim u slučaju da je scripty kiddie u seksu.

Na takedown.com-u ima nekih zanimljivih video materijala, među ostalim, pa tko hoće nek izvoli :)

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 07.05.2004. u 23:39 GMT]
[ Aleksandar Marković @ 26.01.2003. 12:46 ] @
Kevin Mitnik "the most wanted computer criminal in U.S. history", ima "dozvolu za internet" again...:-)

U zatvoru je proveo pet godina, a iako je pušten na uslovnu tokom 2000, godine imao je zabranu korišćenja "from connecting to the Internet or sending e-mail, although he was allowed to use unconnected computers, cell phones and his ham radio under the strict supervision of his parole officer"

Posle potrošenih $16.000 dobija pravo na korišćenje običnog radio-aparata, a ovih dana je sud u državi Njujork odlučio da je pređašnja zabrana neodrživa, pa tako sada može da koristi i Internet!!! (sic)

Link



[ NLO @ 27.01.2003. 13:17 ] @
u politici od juce pishe:

internet za zivot

kevinu mitniku, jednom od najpoznatijih svetskih hakera, dozvoljeno je ovih dana da ponovo koristi internet.
on je u zatvoru proveo pet godina zbog upada u racunarske mreze. iako je na uslovnu slobodu pushten u januaru 2000, bilo mu je zabranjeno da preko racunara krstari internetom.
sud u njujorku odlucio je da je zabrana neodrziva, jer je internet vazan za svakodnevni zivot.
[ dusan10 @ 27.01.2003. 17:38 ] @
http://www.aimportal.com/index.cfm?main=17&cat=955
http://www.aimportal.com/index.cfm?main=17&cat=968
[ Aleksandar Marković @ 27.01.2003. 18:02 ] @
zanimljivi linkovi...
[ l4m3r @ 30.01.2003. 14:19 ] @
Postoji prica da je kevin dobijao sve stvari, (sa kojima je hakovao) od nekog brazilca.
I on svakako ne moze opet da hakuje (cak i da sme), jer mora da nadoknadi dosta godina ...
Cak i da je citao o novim tehnologijama vezanim za security i sl. opet nije smeo da radi isto. A i sumnjam nesto da su mu dozvoljavali da cita takve informacije.

Uskoro ce on poceti da radi za vladu (FBI, CIA.. ), ili za kompaniju koja najvise ponudi. Ali opet mora mnogo mnogo da uci...

[ dusan10 @ 30.01.2003. 14:33 ] @
hm...
http://sennaspy.cjb.net/
neki nikada ne odrastu
[ NetZero @ 30.01.2003. 16:49 ] @
Citat:
l4m3r:
Uskoro ce on poceti da radi za vladu (FBI, CIA.. ), ili za kompaniju koja najvise ponudi.


Neće. Osniva svoju kompaniju koja će se baviti sigurnosnim konzaltingom.

Citat:
Ali opet mora mnogo mnogo da uci...


Možda. Iako stojim iza stava da ako jednom dobro savladaš osnove, kasnije ništa nije teško. A on je osnove itekako dobro savladao.


[ Ivan Dimkovic @ 30.01.2003. 17:22 ] @
Ako on osniva kompaniju i odluci da bude CEO tesko da ce se baviti security-jem mnogo, imace svoje zaposlene koji to rade :) CEO obicno ima gomilu posla koji i nije bas engineering :)

[ NetZero @ 30.01.2003. 18:28 ] @
Ustvari, firma se zove Defensive Thinking ( http://www.defensivethinking.com/ ), i on putem svoje firme misli trenirati ljude u securityju. Udružio se čak i s glumcem Kevinom Spaceyem i osnovao Defensive Films, firmu koja će snimati trening video filmove. Well, ostaje viditi kako će to sve njemu ići.
A ovo što si spomenuo da neće on osobno to raditi, fk0rz da neće, pa ne može to CEO

P.S. Interesantno je da je njegov web hostan na windozama
[ BobMarley @ 31.01.2003. 02:37 ] @
hehe zanimljivo da spominjes to sto je na windozima

http://www.zone-h.org/defaced/...ensivethinking.com/hacked.html
datum 30.01.2003 :)))


a tu mozete i vidjeti diskusiju o tome, u kojoj je i kevin mitnick ... UUUUUUAAAAA

http://www.defensivethinking.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=509
[ NetZero @ 31.01.2003. 19:30 ] @
Wow, ovo nisam primjetio jer nisam bio na Zone-H par dana. Vidiš ti to, mi o vuku, a vuk na vrata :) Anyway, tip je cool odgovorio na hack na forumu... Baš me zanima hoće li se opet zahvalit defacerima kad mu sistem opet ode kvragu...