[ prsic @ 21.12.2004. 13:01 ] @
Da li neko zna kako da igram igrice bez CD-a a da nestavim na virtual .
[ m4rk0 @ 21.12.2004. 13:12 ] @
Bilo je ovakvih tema a i nije pozeljno postavljati ovakve teme.
Odes na Google i ukucas pun naziv igrice i jos dodas "no cd crack". Downloadujes no cd crack za tvoju igricu i crackujes je uz pomoc njega. Ukoliko je krak ispravan, moci ces da igras igricu bez CD-a. Takodje postoji opcija menjanja Value-a u registry, ali to jos nisam provalio kako ide...
[ reiser @ 21.12.2004. 13:14 ] @
Mada nemas za sve igre no-cd crack...
Neke igre mozes i sam da "crackujes" tako sto ces putanju do instalacionog CD-a igre u registry-u zameniti putanjom do foldera gde je igra instalirana.... Ovo sasvim lepo funkcionise recimo na NHL 2001 (na njemu sam samo i probao)...

Najbolje resenje je bar jedan virtuelni drajv, ne moras da instaliras virtualcd, ja recimo ucitavam slike CD-ova preko Nero ImageDrive koji ide uz Nero 6+...
[ Nabukodonosor @ 21.12.2004. 14:19 ] @
Citat:
Marko Paunovic: Mada nemas za sve igre no-cd crack...
Neke igre mozes i sam da "crackujes" tako sto ces putanju do instalacionog CD-a igre u registry-u zameniti putanjom do foldera gde je igra instalirana.... Ovo sasvim lepo funkcionise recimo na NHL 2001 (na njemu sam samo i probao)...

I taj spisak se verovatno zavrsava na toj igri, jer jednostavno neke igre trebaju fajlove koji se nalaze na CD-u, a tom NFL-u se ocigledno oni nalaze i u instalacionom folderu.
[ zlizo @ 21.12.2004. 15:19 ] @
Pretrazivanje googla za no cd crackove je veoma nezahvalno jer izlistava puno sajtova koji ce traziti da prihvatis neki file od njih da bi dobio zeljeni crack. Zato bih ti preporucio da koristis one siteove koji to ne traze od tebe. U vecini slucajeva igre posle full install traze disk samo da bi proverile da li imas kopiju te igre, i nocd crackovi to resavaju sasvim fino. Sve sto treba da uradis je da nadjes file najcesce imeigre.exe krekovan za verziju koju ti posedujes. Dalje se sve svodi na copy/paste, je sve krekove skidam sa www.megagames.com i jos nisam nasao igru za koju tamo nemaju krek. Ako to ne upali probaj sa P2P nego ga verovatno vec ima i sharuje, samo se pazi virusa. Ako ti ovo nije dovoljno jasno posalji PP za sve sto te interesuje :-)
[ BluesRocker @ 21.12.2004. 16:14 ] @
http://spacetarget.com/games/gcw_index.shtml#A
[ m4rk0 @ 21.12.2004. 16:33 ] @
www.avault.com
[ superbaka @ 21.12.2004. 22:03 ] @
kao sto rece Marko P, NERO Image drive... control panel > nero image drive pa pod first drive stikliraj enable drive, zatim izvuci precicu do nekog mesta, recimo na desktop kao kod mene... kada hoces da instaliras igru, startujes nero pa pod extras imas opciju save track, upisi ime fajla i lokaciju i klikni na go... kad zavrsi, idi opet na image drive, pa pod first drive jezickom zahvati onaj snimljeni iso fajl, klikni ok i ako ne krene sam sa autorun-om, nadji image drive u eksploreru (E: , F: ili koji je vec) i odatle startujes instalaciju igre kao da je ubacen disk...
[ markantz @ 21.12.2004. 22:33 ] @
www.gamecopyworld.com tu imas nocd patcheve za skroro sve igre
[ karlowap @ 22.12.2004. 13:05 ] @
Virtual CD...
Ne znam gde ima da se downloaduje... ja mislim da na to misliš
[ m4rk0 @ 22.12.2004. 13:53 ] @
Citat:
karlowapVirtual CD...
Ne znam gde ima da se downloaduje... ja mislim da na to misliš :)

Za promenu, malo bolje citaj postove:
Citat:
prsic: Da li neko zna kako da igram igrice bez CD-a a da nestavim na virtual .
[ prsic @ 22.12.2004. 14:02 ] @
Nista tu nevalja,nigde nisam nasao fix (nocd) za Need for Speed Underground 2
Ajde jel zna neko
[ m4rk0 @ 22.12.2004. 14:05 ] @
Ajde nemoj lupati...nisi ni trazio. Posalji mi mail na PP a ja cu ti poslati patch.
PS: Procitaj pravilnik (stavka 14. )
[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 11:45 ] @
Bi mi tko htio reći kako da instaliram SIMS 2 da ga mogu igrati bez cd-a. (imam originalni CD)
[ reiser @ 26.12.2004. 12:13 ] @
Zasto bi to radio kad vec imas CD ?

Elem, jer si procitao prethodne postove ? Instaliraj Virtual Drive, Virtual CD, Nero ImageDrive ili neki drugi program koji pravi slike od CD-ova i mountuje ih kad je potrebno...

[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 14:24 ] @
Fora ti je u tome što to nisu moji SIMS 2. A gdje bih mogao naći taj Virtual Drive, Virtual CD, Nero ImageDrive i druge prog. koji tome služe.
[ angelos @ 26.12.2004. 14:32 ] @
Pa za pocetak www.google.com a za crack ili serial se snadji sam ; )
[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 15:12 ] @
E nasnimil sem si ono virtual kaj si rekel i kaj mi sad on u tome pomaže???
[ m4rk0 @ 26.12.2004. 15:51 ] @
Citat:
Marko Lukanec: E nasnimil sem si ono virtual kaj si rekel

Virtual je sirok pojam :). Reci jesi li instalirao Virtual drive ili Virtual CD ili neki treci virtual ? Ako si instalirao Virtual drive i "nabuilovao" VCD file igrice SIMS, onda jednostavno udjes u Virtual drive i ako je potrebno klikni na "ad button" i pronadji VCD fajlove koje si napravio i kad to zavrsis uradis, samo dva puta kliknes na VCD fajl koji te zanima i nece ti trebati CD ( ali obavezno je da napravis VCD file "play diska" tj. diska sa koga pokreces igricu ).
[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 15:56 ] @
Please ako bi mi tko mogao pomoći. Instaliral sem si SIMS 2 na računalo i sve radi potpuno dobro kad je unutra cd, a kad izvadim cd onda neće da radi el možda tko zna kaj bi ja trebal napraviti da mogu igrati bez cd-a (zbog toga jer cd-eji nisu moji i moral ih bum uskoro vratiti).
Please!!!
[ m4rk0 @ 26.12.2004. 16:02 ] @
@Marko Lukanec
Sprovedi u delo moju poruku iznad tvoje, pa ces moci da igras tu igricu bez cd-a...
BTW pogledaj PP.

[Ovu poruku je menjao m4rk0 dana 26.12.2004. u 17:07 GMT+1]
[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 16:06 ] @
Ja mislim da je virtual cd ali nisam siguran a originalni mu je naziv Alkohol 120%. Malo mi je ludi naziv ali je za nešto virtual.
[ reiser @ 26.12.2004. 16:22 ] @
Pa dobro, mozes i preko njega :)
[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 16:55 ] @
E el bi možda htio objasniti kako, please!!!
[ reiser @ 26.12.2004. 17:37 ] @
:)
• Ubacis The Sims 2 igru u CD-Rom
• Startujes Alcohol i idi Image Making Wizard
• Izaberi u padajucem meniju tvoj CD-Rom, gde ti je igra
• Idi next i onda izaberi gde ces da smestis 'sliku' od tog CD-a (to ti je u stvari jedan fajl na hard disku u kome ce se nalaziti sadrzaj celog CD-a)
• Kad zavrsi, izbaci CD iz CD-roma
• Neka ti Alcohol bude aktivan, pa klikni na taster Insert na tastaturi
• Nadji prethodno napravljenu sliku od CD-a i klikni Open
• U velikom belom delu Alcohola ce ti se pojaviti ta slika CD-a
• Desni klik na nju, pa idi 'Mount on Device' i izaberi tamo koji virtuelni CD-drive hoces
• Igraj

To je to, pokusao sam sto prostije da objasnim...
[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 18:52 ] @
Puno hvala, samo bi me još zanimalo jel to moram napraviti samo na game cd-u ili na svima 4.
[ reiser @ 26.12.2004. 19:04 ] @
Pa kako zelis, ako zelis da imas celu igru, znaci da mozes kad hoces da je instaliras, onda napravis image svih CD-a, ako ne, onda napravi image samo onog CD-a koji je neophodan za igranje.
[ Marko Lukanec @ 26.12.2004. 19:44 ] @
E puno hvala, mislim da bu šljakalo, budem ti javil sutra jel je uspjelo ili nije jer cd sad trenutno nije kod mene, i usput ... Sretan Božić i Nova Godina!!!
[ prsic @ 28.12.2004. 09:16 ] @
Ja mislim da je pitanje u forumu bilo "Kako da se igraju igre bez CD-ova , a da se nestave na virtual ili neki drugi program koji radi to isto" .
[ Marko_L @ 28.12.2004. 17:02 ] @
I odgovoreno je na to pitanje.Nađi no cd crack.
[ prsic @ 29.12.2004. 10:23 ] @
Naravno da sam nasao ali ne na vasim linkovima , idite na http://crackdb.org/ i nadjite sve no cd crack , ja sam nasao sve koji su mi trebali.
Ima cak i za Sims , nemoras da stavljas na virtual da bezveze zauzimas prostor na hard-disku :)
[ Bojan Basic @ 29.12.2004. 12:24 ] @
Pošto je na glavno pitanje već odgovoreno (i to na više različitih načina), a tema odlazi u offtopic, zatvaram je.