[ HerQl @ 23.12.2004. 11:45 ] @
evo ja ne mogu da izdrzim jedan dan a da bar mail ne proverim!
-tek da mi komp oduzmu mislim da bi umro!
[ BytEfLUSh @ 23.12.2004. 11:49 ] @
Ja sam prošle godine izdržao od septembra do decembra bez interneta dok sam bio u Novom Sadu. Dobro, svakog drugog vikenda bi otišao kući i ne bi silazio sa neta, ali nije to to... Uglavnom, kad sam kući, ne mogu da izdržim više od 4-5 sati bez neta, ali kad negde otputujem, mogu i po par nedelja do mesec dana, pa čak i bez kompa - ne samo interneta. :)
[ Zikka @ 23.12.2004. 11:54 ] @
Mogao bih i da preskocim neki dan ali zato to sve mora da nadoknadim prvom sledecom prilikom. Vrlo tesko je bez interneta.
[ Picard @ 23.12.2004. 12:12 ] @
Dva dana maximum!

Dok sam tokom radne nedelje na poslu ne skidam se sa Neta! Tu se malo i preforsiram i zato kad dodje vikend komp kod kuce i ne palim. Imam dvoje male dece i svaki minut preko vikenda provodim sa njima (jer preko radne nedelje imam malo slobodnog vremena) i uopste mi u tim momentima ne fali internet. Al zato kad dodje ponedeljak opet sve ispocetka ....
[ misko2004 @ 23.12.2004. 12:14 ] @
Ja sam NAJVISE izdrzao dva meseca,mislim od oktobra do decembra 2003.Tad sam bio nalozen na chat i svake nedelje sam placao po 600 din. za 30 sati interneta...a mogao sam da platim full time...budala
Sad u prosli petak mi je istekao full time i poludeo sam jer nisam imao sate da idem preko vikenda!I,naravno sad sam uplatio i uzivam
[ superbaka @ 23.12.2004. 13:35 ] @
Pec na drva...
[ Aleksandar Marković @ 23.12.2004. 14:03 ] @
a bre narkomani nijedni :-)
[ Lunatic @ 23.12.2004. 14:23 ] @
ja sam izdrzao 15 godina.. i onda sam kupio komp...
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2004. 14:39 ] @
Ma ja mogu da izdrzim oko dve nedelje, al ako imam mogucnost da se nakacim na net, ne propustam priliku.

Kuci dnemvno oko 3-4h, bar tako kaze verat statistika. Al kad dodje wireless, bice 20h dnevno

Inace, net mi nije falio uopste dok sam bio na ekskurziji u grckoj, samo sam svratio na 10 min do jednog net cafe-a u Atini, da vidim kolko mi je zaduzenje kod mobtel-a. Inace tih 8 dana ni net nije falio, al kad sam stigao kuci... ne bas odma, al za sat vremena sam vec bio na net-u

Pa meni je internet nesto slicno, kao mom caletu televizor
[ djordje @ 23.12.2004. 14:44 ] @
Do pola sata, kada sam u kuci
[ zi:: @ 23.12.2004. 15:52 ] @
Mislio sam da ce mi racunar jako nedostajati kada sam na putu (godisnji, i slicno). Interesantno da nije (dobro, bilo je to u nizu samo 10 dana), ali se pojavio jedan drugi interesantan efekat: jako su mi nedostajale nove informacije, na kraju bilo koje vrste. Uzeo bih bilo koje novine i iscitavao ih.

Sa ovim novim telefonima se pojavljuje nova vrsta iskusenja: mozete biti online bilo kada cak i kada ste na putu. ICQ, mail, nove vesti, statistike servera ... sve nadohvat ruke, uvek.

Pokusavam da tome odolim, doduse ...

Ne moram napominjati da sam u normalnim uslovima vecinu dana ispred racunara. Zalosno? mozda.
[ Tyler Durden @ 23.12.2004. 16:04 ] @
Pa kod odem negdje uopste mi ne nedostaje komp. Mogu da izdrzim dosta.
[ SmilieBG @ 23.12.2004. 16:12 ] @
Hm... ja nemam priliku da probam koliko mogu :( Jer dok sam ovde u NL, gde god da sam imaju internet :) Na poslu, skoli, kuci...

Inace za 2 dana idem na odmor u Beograd i iz dosadasnjeg iskustva mogu i do 4 nedelje bez kompa. Ali ruku na srce, onda sam toliko zauzet drugim stvarima da komp jednostavno nema prioritet. Ali kao sto neki rekose, ako prolazim pored net caffe-a i imam par minuta slobodno, svratim, ali nikada ne idem namenski u net caffe...

Poz,
Sale
[ Corey @ 23.12.2004. 20:48 ] @
Mogao bih nedelju dana kada odem na odmor.
[ fanfon @ 23.12.2004. 21:09 ] @
Ja sam izdrzao skoro 4 meseca. Znaci ima mi spasa
[ abishai @ 23.12.2004. 23:34 ] @
pa... zamislite da vam nestane struja
[ HerQl @ 23.12.2004. 23:58 ] @
ides u onu grupu gde je ima 1a,4c...moja hondica dobro radi kad nema struje i nije tako glasna!!!
[ abishai @ 24.12.2004. 09:56 ] @


"pa... zamislite da vam nestane struja" - otprilike bi mi bio takav osecaj kada ne bih imao internet.
[ m4rk0 @ 24.12.2004. 10:05 ] @
Kad se neka stvar zakuva na Es-a u vezi samnom ,e tad ne napustam net ni na sekundu , a kad sve tece svojim tokom, onda mogu da izdrzim od 2:00 do 14:00 h ( to je vreme kada spavam... )
[ slavkot @ 24.12.2004. 10:27 ] @
Juce sam izdrzao citav dan, iskljucili mi telefon
[ Milos Dedijer @ 24.12.2004. 11:39 ] @
Ljudi zamalo da umrem !
Vrisno mi modem pa se niram kacio 16 dana..!
[ BytEfLUSh @ 24.12.2004. 11:47 ] @
Uh pa za takve slučajeve ja imam jedno 5-6 rezervnih... :)
[ sadux @ 24.12.2004. 15:47 ] @
to vam je ona prica 'Ne znam kako su ljudi funkcionisali ranije,bez interneta,mobilnog telefona i td.." tek kad pocnes da koristis pitas se to pitanje kako je to nilo ranije..Ali pitanje je sad koliko je to dobro sto nas internet toliko obavezuje i veze za sebe kao mreza bez koje se ne moze nista doznati...
[ VRKY @ 24.12.2004. 20:45 ] @
A negdi 4-5 dana... Lai to je Maximum, sad kad mi dođe Maxadsl bit ću cijele dane
[ Corey @ 24.12.2004. 20:59 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Uh pa za takve slučajeve ja imam jedno 5-6 rezervnih... :)
Sto je sigurno,sigurno:)
[ Climaxx @ 24.12.2004. 21:21 ] @
Najviše 5 - 6 dana! To mi je maximum!
[ pctel @ 24.12.2004. 21:27 ] @
da ne bi bilo anketa, ti ovoliko, onaj onoliko, ja toliko, evo da napisem nesto detaljnije...
Secam se tamo krajem proslog veka, kada se Internet tek pojavio, (pojavio se ranije, ali je ceo YU domen imao mozda 3 sajta na kojima je sadrzaj mesecima bio isti), a ni svetska "ponuda" nije bila nesto narocito - web site su imali samo naj veci brand-ovi, kao sto su Coca Cola, Nike, NBA... zamislite Internet na kojem ni google nije postojao
Ipak, prvi dodir sa tom "tehnologijom" je na mene ostavio jak utisak, bez obzira sto sam na Internet isao preko Unix-a i gledao sajtove u tekstualnom modu (na web stranama nije ni bilo nesto mnogo slika). Slicno ovako bi se u to vreme video sajt google.com (da je postojao):



I tako dalje, da ne duzim, za mene je internet bio kao droga nekoliko meseci, a onda sam izgubio interesovanje za to, tacnije, nisam izgubio interesovanje, jos uvek me sve to pomalo interesuje, ali mi je daleko lepse da radim nesto drugo, npr. da setam po prirodi, da se prevrcem po krevetu sa devojkom, da sedim sa prijateljima i komentarisem o najrazlicitijim stvarima, da odem negde u neko selo i pomazem ljudima da peku rakiju (i probam istu da li je dovoljno jaka ) i tako dalje, ima mnogo stvari kojih mi je teze da se odreknem nego interneta...
Inace, kad odem na odmor praktikujem da "zaboravim" mobilni telefon, jer kad jednom prilikom nisam uradio tako onda me je prvog dana zvao sin od jednog prijatelja da pita kako da krekuje igricu, drugog bratova devojka da pita kako se pravi lista pesama u Winamp-u, a treceg neki baja kome hitno treba 30 kompjutera... E, od tada kad ne radim iskljucim i fiksni i mobilni, ali zato osecam moralnu obavezu prema ljudima koji pokusavaju da me kontaktiraju da procitam e-mail makar jednom u 10 dana...

[ BIG FOOT @ 25.12.2004. 10:02 ] @
2 sata
--
www.24sata.tk
[ pivce @ 26.12.2004. 03:03 ] @
pocnem da kriziram posle 2 dana...:)
[ reiser @ 26.12.2004. 03:09 ] @
Nedelju dana, najvise :)
[ ACA-zemun @ 27.12.2004. 20:28 ] @
Da ga ..bem kad sam ostavio cigare posle 24 god. aktivnog cuclanja sto nebi mogao bez interneta.